Теректі аудандық мәслихатының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы №37-1 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2020 жылғы 20 желтоқсандағы № 48-5 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 21 желтоқсанда № 6562 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 ақпандағы № 3-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 24.02.2021 № 3-3 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Теректі аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Теректі аудандық мәслихатының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы №37-1 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5924 тіркелген, 2020 жылғы 6 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1- тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 293 289 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 265 038 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 26 729 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 28 406 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 973 116 мың теңге;
2) шығындар – 10 588 194 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 669 585 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 3 735 451 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 65 866 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 964 490 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 964 490 мың теңге:
қарыздар түсімі – 3 851 111 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 65 866 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 179 245 мың теңге.";
4-тармақтың 1) тармақшасында:
бірінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы 2 624 779 мың теңге:";
екінші абзац келесі редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Теректинского районного маслихата от 31 декабря 2019 года № 37-1 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 декабря 2020 года № 48-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 21 декабря 2020 года № 6562. Утратило силу решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24 февраля 2021 года № 3-3
Сноска. Утратило силу решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24.02.2021 № 3-3 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 го
да и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Теректинского районного маслихата от 31 декабря 2019 года № 37-1 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5924, опубликованное 6 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 293 289 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 265 038 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 26 729 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 28 406 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 973 116 тысяч тенге;
2) затраты – 10 588 194 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 669 585 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 3 735 451 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 65 866 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 964 490 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 964 490 тысяч тенге:
поступление займов – 3 851 111 тысяч тенге;
погашение займов – 65 866 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 179 245 тысяч тенге.";
в подпункте 1) пункта 4:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"1) из республиканского бюджета в общей сумме 2 624 779 тысяч тенге:";
абзац второй изложить в следующей редакции:

"мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 129 799 мың теңге;";
үшінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"төтенше жағдайға байланысты кепілдік берілген әлеуметтік пакетті, оның ішінде азық-түлік-тұрмыстық жиынтықтарды қамтамасыз етуге – 76 213 мың теңге;";
он алтыншы абзац келесі редакцияда жазылсын:
"Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Новопавловка ауылына кіреберіс жолын орташа жөндеуге 0-15 шақырым – 414 065 мың теңге;";
он сегізінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"Батыс Қазақстан облысы, Теректі ауданы, Приречное ауылындағы су құбырын қайта құру – 99 178 мың теңге;";
он тоғызыншы абзац келесі редакцияда жазылсын:
"Батыс Қазақстан облысы, Теректі ауданы, Богдановка ауылындағы су құбырын қайта құру – 98 413 мың теңге;";
жиырма үшінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге – 56 197 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы жиырма төртінші абзацпен толықтырылсын:
"дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 8 147 мың теңге;";
4-тармақтың 2) тармақшасында:
бірінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы 4 105 304 мың теңге:";
үшінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 3 935 мың теңге;";
төртінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Подстепное ауылдық округі Тоқпай ауылында үш қабатты алты пәтерлі 20 тұрғын үйлердің құрылысына (сыртқы инженерлік желілерсіз және абаттандырусыз) – 2 848 536 мың теңге;";
тоғызыншы абзац келесі редакцияда жазылсын:
"кепілдендірілген әлеуметтік көмекті енгізуге – 11 648 мың теңге;";
он екінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Федоровка ауылының Рабочая көшесінің жолын күрделі жөндеуге – 46 114 мың теңге;";
он үшінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы Федоровка ауылының Молодежная көшесінің жолын күрделі жөндеуге – 41 190 мың теңге;";
он жетінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
"алып қоймай залалсыздандырылған және қайта өңделген жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу бойынша Теректі ауданы бюджетінің 2018-2019 жылдарға кредиторлық берешегін өтеуге - 59 113 мың теңге;";
он сегізінші абзац келесі редакцияда жазылсын:

"на выплату государственной адресной социальной помощи – 129 799 тысяч тенге;";
абзац третий изложить в следующей редакции:
"на обеспечение гарантированного социального пакета, в том числе продовольственно-бытовыми комплектами в связи с чрезвычайной ситуацией – 76 213 тысяч тенге;";
абзац шестнадцатый изложить в следующей редакции:
"на средний ремонт подъездной дороги к селу Новопавловка Теректинского района Западно-Казахстанская области 0-15 километр – 414 065 тысяч тенге;";
абзац восемнадцатый изложить в следующей редакции:
"на реконструкцию сетей водопровода в селе Приречное Теректинского района Западно–Казахстанской области – 99 178 тысяч тенге;";
абзац девятнадцатый изложить в следующей редакции:
"на реконструкцию сетей водопровода в селе Богдановка Теректинского района Западно–Казахстанской области – 98 413 тысяч тенге;";
абзац двадцать третий изложить в следующей редакции:
"на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан – 56 197 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать четвертым следующего содержания:
"на увеличения оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта – 8 147 тысяч тенге;";
в подпункте 2) пункта 4:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"2) из областного бюджета в общей сумме 4 105 304 тысячи тенге:";
абзац третий изложить в следующей редакции:
"на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 3 935 тысяч тенге;";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"строительство 20-ти шеститиквартирных трехэтажных жилых домов в селе Тукпай, Подстепновского сельского округа, Теректинского района Западно–Казахстанской области" (без благоустройства и наружных сетей) – 2 848 536 тысяч тенге;";
абзац девятый изложить в следующей редакции:
"на внедрение гарантированной социальной помощи – 11 648 тысяч тенге;";
абзац двенадцатый изложить в следующей редакции:
"на капитальный ремонт дороги улицы Рабочая села Федоровка Теректинского района Западно – Казахстанской области – 46 114 тысяч тенге;";
абзац тринадцатый изложить в следующей редакции:
"на капитальный ремонт дороги улицы Молодежная села Федоровка Теректинского района Западно – Казахстанской области – 41 190 тысяч тенге;";
абзац семнадцатый изложить в следующей редакции:
"для погашения кредиторской задолженности бюджета Теректинского района на 2018-2019 годы по возмещению владельцам стоимости продукции и сырья животного происхождения, обезвреженных и переработанных без изъятия – 59 113 тысяч тенге;";
абзац восемнадцатый изложить в следующей редакции:

"аудан мектептерін кең жолақты интернетпен қамтамасыз ету үшін және жылдамдықты ұлғайтуға – 5 856 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы жиырма бірінші абзацпен толықтырылсын:
"Батыс Қазақстан облысы, Теректі ауданының Тоқпай ауылындағы 222 учаскеде орташа қысымды газқұбырын салуға – 20 000 мың теңге.";
11- тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"11. 2020 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 26 295 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Б.Кенжегулов) осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Ш. Какижанова
Теректі аудандық мәслихатының хатшысы А. Нургалиев
Теректі аудандық мәслихатының
2020 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 48-5 шешіміне қосымша
Теректі аудандық мәслихатының
2019 жылғы 31 желтоқсандағы
№37-1 шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
мың теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

"для обеспечения школ района широкополосным интернетом и увеличения скорости – 5 856 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать первым следующего содержания:
"для строительства газопровода среднего давления на 222 участках в селе Тукпай Теректинского района Западно – Казахстанской области – 20 000 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в размере 26 295 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата районного маслихата (Б.Кенжегулов) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Ш. Какижанова
Секретарь Теректинского районного маслихата А. Нургалиев
Приложение
к решению Теректинского
районного маслихата
от 20 декабря 2020 года № 48-5
Приложение 1
к решению Теректинского
районного маслихата
от 31 декабря 2019 года № 37-1
Районный бюджет на 2020 год
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование