Дәрілік препараттардың құрамына кіретін әсер етуші заттарды ескере отырып, оларды рецептісіз және рецепт бойынша босатылатын дәрілік препараттардың санаттарына жатқызу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 6 қаңтардағы № ҚР ДСМ-4 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 8 қаңтарда № 22042 болып тіркелді.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2020 жылғы 7 шілдедегі Қазақстан Республикасының Кодексі 233-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған, дәрілік препараттардың құрамына кіретін әсер етуші заттарды ескере отырып, оларды рецептісіз және рецепт бойынша босатылатын дәрілік препараттардың санаттарына жатқызу қағидалары бекітілсін.
2. Күші жойылды деп танылсын:
1) "Дәрілік заттарды рецептімен босатуға жатқызу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 288 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11233 болып тіркелген, 2015 жылғы 5 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
2) "Дәрілік заттарды рецептімен босатуға жатқызу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 288 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 24 сәуірдегі № ҚР ДСМ-49 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18585 болып тіркелген, 2019 жылғы 30 сәуірде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкі жүйесінде жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметті ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі

Об утверждении правил отнесения лекарственных препаратов с учетом действующих веществ, входящих в их состав, к категориям лекарственных препаратов, отпускаемых без рецепта и по рецепту
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 января 2021 года № ҚР ДСМ-4. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 января 2021 года № 22042.
В соответствии с пунктом 5 статьи 233 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые правила отнесения лекарственных препаратов с учетом действующих веществ, входящих в их состав, к категориям лекарственных препаратов, отпускаемых без рецепта и по рецепту.
2. Признать утратившим силу:
1) приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 288 "Об утверждении Правил отнесения лекарственных средств к рецептурному отпуску" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11233, опубликован 5 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2) приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 апреля 2019 года № ҚР ДСМ-49 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 288 "Об утверждении Правил отнесения лекарственных средств к рецептурному отпуску" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18585, опубликован 30 апреля 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
3. Комитету медицинского и фармацевтического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан А. Цой
Утвержден приказом
Министр здравоохранения
Республики Казахстан

2021 жылғы 6 қаңтардағы
№ ҚР ДСМ-4 бұйрығымен
бекітілген
Дәрілік препараттардың құрамына кіретін әсер етуші заттарды ескере отырып, оларды рецептісіз және рецепт бойынша босатылатын дәрілік препараттардың санаттарына жатқызу қағидалары
1. Осы Дәрілік препараттардың құрамына кіретін әсер етуші заттарды ескере отырып, оларды рецептісіз және рецепт бойынша босатылатын дәрілік препараттардың санаттарына жатқызу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексінің 233-бабының 5-тармағына (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес әзірленді және дәрілік заттарды рецептсіз және рецепт бойынша босатылатын дәрілік препараттар санатына жатқызу тәртібі мен өлшемдерін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай терминдер мен анықтамалар пайдаланылады:
1) дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы мемлекеттік сараптама ұйымы (бұдан әрі – Мемлекеттік сараптама ұйымы) – дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың қауіпсіздігін, тиімділігі мен сапасын қамтамасыз ету бойынша денсаулық сақтау саласындағы өндірістік-шаруашылық қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік монополия субъектісі;
2) әсер етуші зат – дәрілік препараттың құрамына кіретін белсенді фармацевтикалық субстанция.
3. Дәрілік препаратты рецептімен босатуға жатқызу үшін мемлекеттік сараптама ұйымы:
1) компоненттердің фармакологиялық үйлесімділігін;
2) шығу тегі мен спецификалық белсенділігін;
3) қолдану тәсілдері мен жанама әсерлерінің бейінін;
4) фармакологиялық қасиеттерін (фармакокинетика, фармакодинамика);
5) фармакокинетикалық параметрлеріне сәйкес дозалардың барабарлығын: ұсынылатын дозаларды, фармакокинетикалық қасиеттерін ескере отырып дозалау режимін талдауды және дозасының асырылу қаупін;
6) асыра пайдалану қаупі дәрежесін (жоғары, болмашы немесе жоқ), сондай-ақ дәрілік заттарда есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың барынша жеткілікті құрамын;
7) уыттылықты, ұрпақты болу функциясына әсерді, эмбриондық уыттылықты, тератогендікті, мутагендікті, канцерогендікті зерттеу нәтижелерін;
8) дәрілік препараттың қауіпсіздігі мен тиімділігін:
байқалған асқынуларды, жағымсыз реакциялар, оларды жою шаралары, дәрілік заттың дозасы, концентрациясы мен олардың дәрілік заттың қауіпсіздігімен және тиімділігімен өзара байланысы негізінде клиникалық зерттеулер нәтижесі бойынша;
қауіпсіздік туралы мерзімділікпен жаңартылып отыратын есептердің деректері – дәрілік препараттың қауіпсіздік бейінін, жаңа жағымсыз реакцияларды анықтау, қарсы көрсетілімдерін анықтауды, басқа елдердегі дәрілік препараттың статусының өзгеруін, қауіпсіздік ұғымы бойынша реттеуші орган немесе өндіруші қабылдаған шаралардың, дәрілік препараттың қауіпсіздігі бойынша жағымсыз реакциялардың, соның ішінде бұрын тіркелмеген жағымсыз реакциялардың сипаты мен саны жөніндегі ақпараттағы өзгерістер туралы жаңартылған деректердің талдауын;

от 6 января 2021 года
№ ҚР ДСМ-4
Правила отнесения лекарственных препаратов с учетом действующих веществ, входящих в их состав, к категориям лекарственных препаратов, отпускаемых без рецепта и по рецепту
1. Настоящие правила отнесения лекарственных препаратов с учетом действующих веществ, входящих в их состав, к категориям лекарственных препаратов, отпускаемых без рецепта и по рецепту (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 233 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс) и определяют порядок отнесения лекарственных препаратов к категориям лекарственных препаратов, отпускаемых без рецепта и по рецепту.
2. В настоящих Правилах используются следующие термины и определения:
1) государственная экспертная организация в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий – субъект государственной монополии, осуществляющий производственно-хозяйственную деятельность в области здравоохранения по обеспечению безопасности, эффективности и качества лекарственных средств и медицинских изделий (далее – государственная экспертная организация);
2) действующее вещество – активная фармацевтическая субстанция, входящая в состав лекарственного препарата.
3. Для отнесения лекарственного препарата к рецептурному отпуску государственная экспертная организация проводит изучение:
1) фармакологической совместимости компонентов;
2) источника происхождения и специфической активности;
3) способов применения и профиля побочных действий;
4) фармакологических свойств (фармакокинетика, фармакодинамика);
5) адекватности доз согласно фармакокинетическим параметрам: анализа рекомендуемых доз, режима дозирования с учетом фармакокинетических свойств и риска передозировки;
6) степени риска злоупотребления и зависимости (высокий, незначительный или отсутствует), а также максимально допустимого содержания наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в лекарственных средствах;
7) результатов исследования токсичности, влияния на репродуктивную функцию, эмбриотоксичности, тератогенности, мутагенности, канцерогенности;
8) безопасности и эффективности лекарственного препарата на основе:
анализа наблюдавшихся осложнений, нежелательных реакций, мер по их устранению, дозы лекарственного средства, концентрации и их взаимосвязи с безопасностью и эффективностью лекарственного средства по результатам клинических исследований;
данных периодически обновляемых отчетов о безопасности - анализа профиля безопасности, выявления новых нежелательных реакций, противопоказаний, изменения статуса лекарственного препарата в других странах, обновленных данных о мерах, принятых регуляторным органом или производителем по соображениям безопасности, изменениям в информации по безопасности лекарственного препарата, характера и количества серьезных нежелательных реакций, в том числе и ранее не зарегистрированных нежелательных реакций;

9) "пайда-тәуекел" күтілетін арақатынасын зерттеу жүргізеді.
4. Рецептімен босатылатын дәрілік препараттарға:
1) есірткі, психотроптық заттар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен оларды шектен тыс тұтынуға қарсы іс-қимыл шаралары туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасында бақылауға жататын, құрамында есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар дәрілік заттар;
2) парентералдық енгізуге арналған дәрілік заттар;
3) стационар жағдайында ғана қолданылатын дәрілік заттар, оның ішінде диагностикалық дәрілік заттар;
4) тағайындау мен одан арғы қабылдау дәрігердің тұрақты бақылауымен жүргізілуі қажет дәрілік заттар;
5) диагнозы стационар жағдайларында немесе қажетті диагностикалық жабдығы бар мекемелерде қойылатын, ал дәрілік препаратты қолдану және одан арғы бақылау амбулаториялық жағдайларда жүзеге асырылатын ауруларды емдеуге арналған дәрілік препараттар;
6) құрамында одан әрі зерттеуді талап ететін дәрілік субстанция, белсенділігі және (немесе) кері әсері бар дәрілік заттар:
алғаш тіркелген, жаңа әсер етуші заты бар дәрілік препараттар;
қолданылу тәжірибесі шектеулі дәрілік препараттар (дәрілік препараттың басқа елдерде тіркеуден кейінгі қолдану тәжірибесін, соның ішінде жалпы көпшілікте қолданылуы (клиникалық зерттеулер болған кезде) есепке ала отырып);
жаңа доза, дозалаудың жаңа режимі, енгізудің жаңа тәсілі, қолдануға жаңа көрсетілімдер, жас шамасының жаңа топтары;
7) дәрілік препаратты медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулыққа сәйкес медициналық бақылаусыз қолданған кезде адам денсаулығына қауіп төндіретін (репродуктивті уыттылықты, гендік уыттылықты қоса алғанда уыттылық, тератогенділік, канцерогенділік, дәрілік препараттың әсер етуші затының фармакологиялық белсенділігімен байланысты маңызды жағымсыз реакциялар, болжанбаған маңызды жағымсыз реакциялар, жиі қолданылатын дәрілік препараттармен өзара әрекетінен маңызды көлденең жағымсыз реакциялар, негізгі аурудың бүркемелеуін тудыруы мүмкін дәрілік препараттар);
8) халықтың дәрілік препараттың медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулығының талаптарын сақтамай қолдануы кезінде адам денсаулығына қауіп төндіретін дәрілік заттар (дәрілік препаратты ұзақ қолдану кезіндегі жағымсыз реакциялары: толеранттық, кумулятивтік әсерлер, тоқтату немесе рикошет синдромы, тәуелділіктің дамуы, дәрілік өзара әсері).

9) ожидаемого соотношения "польза-риск".
4. К лекарственным препаратам рецептурного отпуска относятся:
1) лекарственные средства, содержащие наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры, подлежащие контролю в Республике Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан о наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими;
2) лекарственные средства, предназначенные для парентерального введения;
3) лекарственные средства, в том числе диагностические лекарственные средства, применяемые только в условиях стационара;
4) лекарственные средства, назначение и дальнейшее употребление которых необходимо проводить при постоянном контроле врача;
5) лекарственные препараты, предназначенные для лечения заболеваний, диагноз которых устанавливается в условиях стационара или в учреждениях, располагающих необходимым диагностическим оборудованием, а применение лекарственного препарата и последующее наблюдение осуществляется в амбулаторных условиях;
6) лекарственные средства, содержащие лекарственную субстанцию, активность и (или) нежелательные реакции которой требуют дальнейшего изучения:
впервые зарегистрированные лекарственные препараты с новым действующим веществом;
лекарственные препараты с ограниченным опытом применения (с учетом пострегистрационного опыта применения лекарственного препарата в других странах, в том числе применения в общей популяции (при наличии клинических исследований);
новая дозировка, новый режим дозирования, новый способ введения, новое показание к применению, новые возрастные группы;
7) лекарственные средства, представляющие опасность здоровью человека при их применении в соответствии с инструкцией по медицинскому применению лекарственного препарата без медицинского наблюдения (токсичность, включая репродуктивную токсичность, генотоксичность, тератогенность, канцерогенность, серьезные нежелательные реакции, связанные с фармакологической активностью действующего вещества лекарственного препарата, серьезные непредвиденные нежелательные реакции, взаимодействия с часто используемыми лекарственными препаратами, которые могут вызывать серьезные нежелательные реакции, маскировку основного заболевания);
8) лекарственные средства, представляющие опасность здоровью человека при применении лекарственного препарата населением без соблюдения требований инструкции по медицинскому применению лекарственного препарата (нежелательные реакции при длительном использовании лекарственного препарата: толерантность, кумулятивные эффекты, синдром отмены или рикошета, развитие зависимости, лекарственные взаимодействия).

9) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес клиникалық-фармакологиялық топтар бойынша рецептімен босатуға жататын дәрілік заттар жатады.
5. Рецептсіз босатылатын жататын дәрілік препараттар мыналармен сипатталады:
1) кумуляция қабілетінің болмауы, кең терапевтік диапазон (препараттың емдік кеңдігі);
2) жартылай шығарылу кезеңінің қысқа болуы (12 сағаттан артық емес), плазма ақуыздарымен 90% кем байланысу дәрежесі немесе 35 литрден артық бөлу көлемі, осы дәрілік препаратты немесе онымен өзара іс-қимыл жасайтын дәрілік препараттарды дозалау режимін өзгертуді талап ететін басқа дәрілік препараттармен клиникалық маңызды өзара әрекеттесудің болмауы;
3) кез-келген жастағы балаларда қолдануға арналған шектеулердің болмауы, осы дәрілік препараттың балаларда қолдануға арналған дозада дәрілік формасы болған жағдайда; егер дәрілік препараттың шектеулері болса, оны дәрігердің нұсқауынсыз өткізуді медициналық қолдану жөніндегі нұсқаулықта (қосымша парақшада) жас мөлшері анық көрсетілген жағдайда ғана мүмкін болады;
4) жүктілік және лактация кезінде медициналық қарсы көрсетілімдердің болмауы.
5) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес клиникалық-фармакологиялық топтар бойынша рецептісіз босатуға жататын дәрілік заттар жатады.
6. Дәрілік препаратты рецептуралық босату рецептісіз босату санатына мынадай параметрлер өзгерген жағдайда ауыстырылады:
1) әсер етуші заттың дозасы немесе концентрациясы және (немесе) құрамында осындай әсер етуші заты бар дәрілік препаратты қолдануға көрсетілімдер;
2) енгізу жолдары және дәрілік заттың құрамы;
3) тұтынушы қаптамасында дәрілік заттың жалпы құрамы (дозалардың саны).
7. Дәрілік препаратты босату санатын өзгерту дәрілік затқа тіркеу куәлігінің қолданысы кезеңінде жүзеге асырылады және дәрілік препараттың пайда-қауіп арақатынасына теріс ықпалын тигізбейді
8. Кодекстің 261-бабының 3-тармағында белгіленген тәртіпке сәйкес жүзеге асырылатын, фармакологиялық қадағалау шеңберінде дәрілік препараттың қауіпсіздігі мен тиімділігі бойынша жаңа фактілер алынған кезде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы саласындағы мемлекеттік орган дәрілік препаратты босату санатын өзгерту туралы шешім қабылдайды және осы Қағидалардың 5 және 6-тармақтарында көзделген тізбелерге тиісті өзгерістер енгізеді.
Дәрілік препараттардың
құрамына кіретін әсер етуші
заттарды ескере отырып, оларды
рецептісіз және рецепт бойынша
босатылатын дәрілік
препараттардың санаттарына
жатқызу қағидаларына
1-қосымша
Клиникалық-фармакологиялық топтар бойынша рецептімен босатуға жататын дәрілік заттар
Дәрілік препараттардың анатомо-терапиялық -химиялық жіктеу жүйесі
Дәрілік препараттардың анатомиялық-терапиялық-химиялық сыныптау жүйесінің терапиялық кіші тобы
Халықаралық патенттелмеген атауы
1
2
3
А Ас қорыту жолы және зат алмасу
A01 Стоматологиялық препараттар

9) лекарственные средства, подлежащие рецептурному отпуску по клинико-фармакологическим группам согласно приложению 1 к настоящим правилам.
5. Лекарственные препараты, относимые к безрецептурному отпуску, характеризуются:
1) отсутствием способности к кумуляции, широким терапевтическим диапазоном (терапевтической широтой лекарственного препарата);
2) наличием короткого периода полувыведения (не более 12 часов), степенью связывания с белками плазмы менее чем на 90 % или объемом распределения больше 35 литров, отсутствием клинически значимых взаимодействий с другими лекарственными препаратами, требующих изменения режима дозирования данного лекарственного препарата или взаимодействующих с ним лекарственных препаратов;
3) отсутствием ограничений для применения у детей любого возраста, при условии наличия лекарственной формы данного лекарственного препарата в дозировках, предназначенных для применения у детей; при наличии у лекарственного препарата ограничений его реализация без рецепта врача возможна только при условии четкого указания возрастного диапазона в инструкции по медицинскому применению (листок-вкладыш);
4) отсутствием медицинских противопоказаний при беременности и лактации;
5) лекарственные средства, подлежащие безрецептурному отпуску по клинико-фармакологическим группам согласно приложению 2 к настоящим правилам.
6. Лекарственные препараты рецептурного отпуска переводятся в категорию безрецептурного отпуска при условии изменения следующих параметров:
1) дозировка или концентрация действующего вещества и (или) показания к применению лекарственного средства, который содержит такое действующее вещество;
2) путь введения и состав лекарственного средства;
3) общее содержание (количество доз) лекарственного средства в потребительской упаковке.
7. Изменение категории отпуска лекарственного препарата осуществляется на лекарственное средство в период действия регистрационного удостоверения и не оказывает отрицательного влияния на соотношение польза-риск лекарственного препарата.
8. При получении новых фактов по безопасности и эффективности лекарственного препарата в рамках фармаконадзора, осуществляемого в соответствии с порядком, установленным пунктом 3 статьи 261 Кодекса, государственный орган в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий принимает решение об изменении категории отпуска лекарственного препарата и вносит соответствующие изменения в перечни, предусмотренные пунктами 5 и 6 настоящих Правил.
Приложение 1
к правилам отнесения
лекарственных препаратов
с учетом действующих веществ,
входящих в их состав,
к категориям лекарственных
препаратов, отпускаемых
без рецепта и по рецепту
Лекарственные средства, подлежащие рецептурному отпуску по клинико-фармакологическим группам
Анатомо-терапевтическо-химическая классификационная система лекарственных средств
Терапевтическая подгруппа анатомо-терапевтическо-химической классификационной системы лекарственных средств
Международное непатентованное наименование
1
2
3
А Пищеварительный тракт и обмен веществ
A01 Стоматологические препараты

A01AВ11
Жоқ
А02 Қышқылдықтың бұзылуымен байланысты ауруларды емдеуге арналған препараттар
A02BA02 Ранитидин
Ранитидин
A02BA03 Фамотидин
Фамотидин
A02BB01 Мизопростол
Мизопростол
A02BD05 Омепразол, амоксициллин және кларитромицин
Жоқ
A02BC Протон сорғысының ингибиторлары
Илапразол
A02BC02 Пантопразол
Пантопразол
A02BC03 Лансопразол
Лансопразол
A02BC04 Рабепразол
Рабепразол
A02BX Басқалар
Ребамипид
А03 Функционалдық асқазан-ішек бұзылыстарын емдеуге арналған препараттар
A03AA Синтетикалық холиноблокаторлар-үшінші аминотоптары бар эфирлер
Жоқ
А03АА05 Тримебутин
Тримебутин
А03ВА01 Атропин
Атропин
A03BB01 Бутилскополамин
Жоқ
A04 Құсуға және жүрек айнуына қарсы препараттар
A04AA01 Ондансетрон
Ондансетрон
A04AA02 Гранисетрон
Гранисетрон
A04AA03 Трописетрон
Трописетрон
A04AD12 Апрепитант
Апрепитант
A04AA05 Палоносетрон
Палоносетрон
A04AA55 Палоносетрон, комбинациялар
Жоқ
A06 Іш қатуды емдеуге арналған препараттар
A06AX03 Лубипростон
Лубипростон
A07 Диареяға қарсы, ішек, қабынуға қарсы (микробқа қарсы препараттар)
A07AA02 Нистатин
Нистатин
A07AA03 Натамицин
Натамицин
A07AA11 Рифаксимин
Рифаксимин
A07AB02 Фталилсульфатиазол
Фталилсульфатиазол
A07EC01 Сульфасалазин
Сульфасалазин
A07EC02 Месалазин
Месалазин
A07EA06 Будесонид
Будесонид
A07XA04 Рацекадотрил
Рацекадотрил
A08 Семіздікті емдеуге арналған препараттар (диеталық өнімдерді қоспағанда)
A08AB01 Орлистат
Орлистат
А10 Диабетте қолданылатын дәрілік препараттар
A10AB01 Инсулин (адам)
Инсулині
A10AB05 Инсулин аспарт
Инсулин аспарт
A10AB04 Инсулин лизпро
Инсулин лизпро
A10AB06 Инсулин глулизин
Инсулин глулизин
A10AC01 Инсулин (адам)
Жоқ
A10AD01 Инсулин (адам)
Инсулині
A10AD04 Инсулин лизпро
Инсулин лизпро
A10AD05 Инсулин аспарт
Инсулин аспарт
A10AE04 Инсулин гларгин
Инсулин гларгин
A10AE05 Инсулин детемир
Инсулин детемир
A10BB01 Глибенкламид
Глибенкламид
A10BB09 Гликлазид
Гликлазид
A10BB12 Глимепирид
Глимепирид
A10BD02 Метформин мен сульфонамидтер
Жоқ
A10BD07 Метформин мен ситаглиптин
Жоқ
A10BD08 Метформин мен қрилдаглиптин
Жоқ
A10BD11 Метформин мен линаглиптин
Жоқ
A10BD13 Метформин мен алоглиптин
Жоқ
A10BD19 Линаглиптин және эмпаглифлозин
Жоқ
A10BD15 Метформин және дапаглифлозин
Жоқ
A10BF01 Акарбоза
Акарбоза
A10BH01 Ситаглиптин
Ситаглиптин
A10BH02 Вилдаглиптин
Вилдаглиптин
A10BH04 Алоглиптин
Алоглиптин
A10BH05 Линаглиптин
Линаглиптин
A10BH06 Гемиглиптин
Гемиглиптин
A10BJ01 Эксенатид
Эксенатид
A10BJ02 Лираглутид
Лираглутид
A10BJ05 Дулаглутид
Дулаглутид
A10BK01 Дапаглифлозин
Дапаглифлозин
A10BK03 Эмпаглифлозин
Эмпаглифлозин
A10BX02 Репаглинид
Репаглинид
A10BX10 Ликсисенатид
Ликсисенатид
А11 Витаминдер
A11DA Витамин B1
Кокарбоксилаза*
A11DA01 Тиамин
Тиамин*
A11CA01 Ретинол
Ретинол
A11GA01 Аскорбин қышқылы
Аскорбин қышқылы*

A01AВ11
Нет
А02 Препараты для лечения заболеваний связанных с нарушением кислотности
A02BA02 Ранитидин
Ранитидин
A02BA03 Фамотидин
Фамотидин
A02BB01 Мизопростол
Мизопростол
A02BD05 Омепразол, амоксициллин и кларитромицин
Нет
A02BC Протонового насоса ингибиторы
Илапразол
A02BC02 Пантопразол
Пантопразол
A02BC03 Лансопразол
Лансопразол
A02BC04 Рабепразол
Рабепразол
A02BX Прочие
Ребамипид
А03 Препараты для лечения функциональных желудочно-кишечных расстройств
A03AA Синтетические холиноблокаторы - эфиры с третичной аминогруппой
Нет
А03АА05 Тримебутин
Тримебутин
А03ВА01 Атропин
Атропин
A03BB01 Бутилскополамин
Нет
A04 Противорвотные средства и противотошнотные препараты
A04AA01 Ондансетрон
Ондансетрон
A04AA02 Гранисетрон
Гранисетрон
A04AA03 Трописетрон
Трописетрон
A04AD12 Апрепитант
Апрепитант
A04AA05 Палоносетрон
Палоносетрон
A04AA55 Палоносетрон, комбинации
Нет
A06 Препараты для лечения запоров
A06AX03 Лубипростон
Лубипростон
A07 Противодиарейные, кишечные, противовоспалительные/ противомикробные препараты
A07AA02 Нистатин
Нистатин
A07AA03 Натамицин
Натамицин
A07AA11 Рифаксимин
Рифаксимин
A07AB02 Фталилсульфатиазол
Фталилсульфатиазол
A07EC01 Сульфасалазин
Сульфасалазин
A07EC02 Месалазин
Месалазин
A07EA06 Будесонид
Будесонид
A07XA04 Рацекадотрил
Рацекадотрил
A08 Препараты для лечения ожирения (исключая диетические продукты)
A08AB01 Орлистат
Орлистат
А10 Лекарственные препараты применяемые при диабете
A10AB01 Инсулин (человеческий)
Инсулин человеческий
A10AB05 Инсулин аспарт
Инсулин аспарт
A10AB04 Инсулин лизпро
Инсулин лизпро
A10AB06 Инсулин глулизин
Инсулин глулизин
A10AC01 Инсулин (человеческий)
Нет
A10AD01 Инсулин (человеческий)
Инсулин человеческий
A10AD04 Инсулин лизпро
Инсулин лизпро
A10AD05 Инсулин аспарт
Инсулин аспарт
A10AE04 Инсулин гларгин
Инсулин гларгин
A10AE05 Инсулин детемир
Инсулин детемир
A10BB01 Глибенкламид
Глибенкламид
A10BB09 Гликлазид
Гликлазид
A10BB12 Глимепирид
Глимепирид
A10BD02 Метформин и сульфонамиды
Нет
A10BD07 Метформин и ситаглиптин
Нет
A10BD08 Метформин и вилдаглиптин
Нет
A10BD11 Метформин и линаглиптин
Нет
A10BD13 Метформин и алоглиптин
Нет
A10BD19 Линаглиптин и эмпаглифлозин
Нет
A10BD15 Метформин и дапаглифлозин
Нет
A10BF01 Акарбоза
Акарбоза
A10BH01 Ситаглиптин
Ситаглиптин
A10BH02 Вилдаглиптин
Вилдаглиптин
A10BH04 Алоглиптин
Алоглиптин
A10BH05 Линаглиптин
Линаглиптин
A10BH06 Гемиглиптин
Гемиглиптин
A10BJ01 Эксенатид
Эксенатид
A10BJ02 Лираглутид
Лираглутид
A10BJ05 Дулаглутид
Дулаглутид
A10BK01 Дапаглифлозин
Дапаглифлозин
A10BK03 Эмпаглифлозин
Эмпаглифлозин
A10BX02 Репаглинид
Репаглинид
A10BX10 Ликсисенатид
Ликсисенатид
А11 Витамины
A11DA Витамин B1
Кокарбоксилаза*
A11DA01 Тиамин
Тиамин*
A11CA01 Ретинол
Ретинол
A11GA01 Аскорбиновая кислота
Аскорбиновая кислота*

A11HA02 Пиридоксин (B6 Витамині)
Пиридоксин*
A12 Минералды қоспалар
A12BA01 Калий хлориді
Жоқ
А14 Жүйелі пайдалануға арналған анаболикалық стероидты препараттар
A14AB01 Нандролон
Нандролон
A16 Асқазан-ішек ауруларын және алмасудың бұзылуын емдеуге арналған препараттар және басқалар
A16AB02 Имиглюцераза
Имиглюцераза
A16AB04 Агалсидаза бета
Агалсидаза бета
A16AB03 Агалсидаза альфа
Агалсидаза альфа
A16AB05 Ларонидаза
Ларонидаза
A16AB08 Галсульфаза
Галсульфаза
A16AB09 Идурсульфаза
Идурсульфаза
A16AB10 Велаглюцераза альфа
Велаглюцераза альфа
A16AB12 Элосульфаза альфа
Элосульфаза альфа
A16AX01 Тиоктол қышқылы
Тиоктол қышқылы*
A16AX04 Нитизинон
Нитизинон
A16AX07 Сапроптерин
Сапроптерин
A16AX Асқазан-ішек ауруларын және алмасудың бұзылуын емдеуге арналған басқа препараттар
Жоқ
B Қан және қан түзу ағзалары
B01 Антитромботикалық препараттар
B01AB01 Гепарин
Гепарин натрий
B01AB02 Антитромбин III
Антитромбин III
B01AA03 Варфарин
Варфарин
B01AB05 Эноксапарин
Эноксапарин
B01AB06 Надропарин
Надропарин кальций
B01AB11 Сулодексид
Сулодексид
B01AB12 Бемипарин
Бемипарин натрий
B01AC Тромбоциттер агрегациясының ингибиторлары, гепаринді қоспағанда
Жоқ
B01AC04 Клопидогрел
Клопидогрел
B01AC11 Илопрост
Илопрост
B01AC18 Трифлусал
Трифлусал
B01AC24 Тикагрелор
Тикагрелор
B01AD Ферментті препараттар
Батроксобин
B01AD01 Стрептокиназа
Стрептокиназа
D02 Алтеплаза
Алтеплаза
B01AD04 Урокиназа
Урокиназа
B01AE07 Дабигатран этексилат
Дабигатран этексилат
B01AF01 Ривароксабан
Ривароксабан
B01AF02 Апиксабан
Апиксабан
B01AX05 Натрий фондапаринукс
Натрий фондапаринукс
B02 Антигеморрагиялық препараттар
B02AA01 Аминокапрон қышқылы,
Аминокапрон қышқылы
B02AA02 Транексам қышқылы
Транексам қышқылы
B02AB01 Апротинин
Апротинин
B02AB02 Альфа -1 антитрипсин
Жоқ
B02BA01 Фитоменадион
Фитоменадион
B02BA02 Менадион
Менадиона натрия бисульфит
B02BD01 Қан ұю факторы II, VII, IX және X комбинацияда
Жоқ
B02BD02 Қан ұю факторы VIII
Симоктоког альфа
B02BD02 Қан ұю факторы VIII
Октоког альфа
B02BD02 Қан ұю факторы VIII
Бероктоког альфа
B02BD02 Қан ұю факторы VIII
Эфмороктоког альфа
B02BD02 Қан ұю факторы VIII
Мороктоког альфа
B02BD03 Қанның ұю факторын бұзу ингибиторы VIII
Жоқ
B02BD04 Қан ұю факторы IX
Эфтренонаког альфа
B02BD04 Қан ұю факторы IX
Нонаког альфа
B02BD06 Виллебранд факторы және біріктірілген VIII қан ұю факторы
Жоқ
B02BD08 Эптаког альфа (белсендірілген)
Эптаког альфа (белсендірілген)
B02BX01 Этамзилат
Этамзилат
B02BX04 Ромиплостим
Ромиплостим
B02BX05 Элтромбопаг
Элтромбопаг
B02BX06 Эмицизумаб
Эмицизумаб
B03 Анемияға қарсы препараттар
B03AB09 Темір протеинсукцинат
Жоқ
B03AC Парентеральды темір препараттары
Жоқ
B03AC Парентеральды темір препараттары
Темір карбоксимальтоза

A11HA02 Пиридоксин (Витамин B6)
Пиридоксин*
A12 Минеральные добавки
A12BA01 Калия хлорид
Нет
А14 Анаболические стероидные препараты для системного использования
A14AB01 Нандролон
Нандролон
A16 Препараты для лечения заболеваний желудочно-кишечного и нарушений обмена
веществ другие
A16AB02 Имиглюцераза
Имиглюцераза
A16AB04 Агалсидаза бета
Агалсидаза бета
A16AB03 Агалсидаза альфа
Агалсидаза альфа
A16AB05 Ларонидаза
Ларонидаза
A16AB08 Галсульфаза
Галсульфаза
A16AB09 Идурсульфаза
Идурсульфаза
A16AB10 Велаглюцераза альфа
Велаглюцераза альфа
A16AB12 Элосульфаза альфа
Элосульфаза альфа
A16AX01 Тиоктовая кислота
Тиоктовая кислота*
A16AX04 Нитизинон
Нитизинон
A16AX07 Сапроптерин
Сапроптерин
A16AX Прочие препараты для лечения заболеваний ЖКТ и обмена веществ
Нет
B Кровь и кроветворные органы
B01 Антитромботические препараты
B01AB01 Гепарин
Гепарин натрия
B01AB02 Антитромбин III
Антитромбин III
B01AA03 Варфарин
Варфарин
B01AB05 Эноксапарин
Эноксапарин натрия
B01AB06 Надропарин
Надропарин кальция
B01AB11 Сулодексид
Сулодексид
B01AB12 Бемипарин
Бемипарин натрия
B01AC Ингибиторы агрегации тромбоцитов, исключая гепарин
Нет
B01AC04 Клопидогрел
Клопидогрел
B01AC11 Илопрост
Илопрост
B01AC18 Трифлусал
Трифлусал
B01AC24 Тикагрелор
Тикагрелор
B01AD Ферментные препараты
Батроксобин
B01AD01 Стрептокиназа
Стрептокиназа
B01AD02 Алтеплаза
Алтеплаза
B01AD04 Урокиназа
Урокиназа
B01AE07 Дабигатран
этексилат
Дабигатран этексилат
B01AF01 Ривароксабан
Ривароксабан
B01AF02 Апиксабан
Апиксабан
B01AX05 Фондапаринукс натрия
Фондапаринукс натрия
B02 Антигеморрагические препараты
B02AA01 Аминокапроновая кислота
Аминокапроновая кислота
B02AA02 Транексамовая кислота
Транексамовая кислота
B02AB01 Апротинин
Апротинин
B02AB02 Альфа1 антитрипсин
Нет
B02BA01 Фитоменадион
Фитоменадион
B02BA02 Менадион
Менадиона натрия бисульфит
B02BD01 Фактор свертывания крови II, VII, IX и X в комбинации
Нет
B02BD02 Фактор свертывания крови VIII
Симоктоког альфа
B02BD02 Фактор свертывания крови VIII
Октоког альфа
B02BD02 Фактор свертывания крови VIII
Бероктоког альфа
B02BD02 Фактор свертывания крови VIII
Эфмороктоког альфа
B02BD02 Фактор свертывания крови VIII
Мороктоког альфа
B02BD03 Ингибитор разрушения фактора свертывания крови VIII
Нет
B02BD04 Фактор свертывания крови IX
Эфтренонаког альфа
B02BD04 Фактор свертывания крови IX
Нонаког альфа
B02BD06 Фактор Виллебранда и фактор свертывания крови VIII в комбинации
Нет
B02BD08 Эптаког альфа (активированный)
Эптаког альфа (активированный)
B02BX01 Этамзилат
Этамзилат
B02BX04 Ромиплостим
Ромиплостим
B02BX05 Элтромбопаг
Элтромбопаг
B02BX06 Эмицизумаб
Эмицизумаб
B03 Антианемические препараты
B03AB09 Железа протеинсукцинат
Нет
B03AC Препараты железа парентеральные
Нет
B03AC Препараты железа парентеральные
Железа карбоксимальтоза

B03AC02 Сахарат темір оксиді
Жоқ
B03AC06 Темір оксиді декстран кешені
Жоқ
B03AD01 Аминқышқылдарымен бірге темір препараттары
Жоқ
B03AD03 Темір сульфаты
Жоқ
B03AE01 Темір қоспалары, В12 дәрумені және фолий қышқылы
Жоқ
B03AE10 Басқа комбинациялар
Жоқ
B03BA01 Цианокобаламин
Цианокобаламин*
B03BA05 Мекобаламин
Мекобаламин*
B03XA01 Эритропоэтин
Эпоэтин альфа
B03XA01 Эритропоэтин
Эпоэтин бета
B03XA01 Эритропоэтин
Эпоэтин зета
B03XA02 Дарбэпоэтин альфа
Дарбэпоэтин альфа
B03XA03 Метокси полиэтилен гликоль-эпоэтин бета
Жоқ
В05 Қан алмастырғыштар және перфузиялық ерітінділер
B05AA Қан алмастырғыштар және қан плазмасындағы ақуыз фракциялары
Жоқ
B05AA01 Альбумин
Жоқ
B05AA01 Альбумин
Альбумин
B05AA05 Декстран
Декстран
B05AA06 Препараттар желатин
Жоқ
B05AA07 Гидроксиэтилкрахмал
Жоқ
В05В Көктамыр ішіне енгізуге арналған ерітінділер
B05BA01 Амин қышқылдары
Жоқ
B05BA01 Амин қышқылы
Аргинин*
B05BA02 Майлы эмульсиялар
Жоқ
B05BA10 Парентеральды тамақтануға арналған препараттар
Жоқ
B05BB Су-электролиттік теңгерімге әсер ететін ерітінділер
Жоқ
B05BB01 Электролиттер
Жоқ
B05BB04 Басқа препараттармен бірге электролиттер
Жоқ
B05BC01 Маннитол
Маннитол
B02BX05 Элтромбопаг
Элтромбопаг
В05С Суаруға арналған ерітінділер
B05D Перитонеальді диализге арналған препараттар
Жоқ
В05Х Көктамыр ішіне енгізуге арналған ерітінділерге қоспалар
B05XA01 Калий хлориді
Калий хлориді
B05XA05 Магния сульфат
Жоқ
B05XA07 Кальций хлориді
Жоқ
B05XA30 Комбинациясы әр түрлі электролиттер
Жоқ
B05XA31 Басқа препараттармен бірге электролиттер
Жоқ
B05ZB Гемофильтраты
Жоқ
В06А Басқа гематологиялық құралдар
B06AA03 Гиалуронидаза
Гиалуронидаза
B06AA55 Стрептокиназа, комбинация
Жоқ
B06AB Басқа гематологиялық препараттар
Жоқ
C Жүрек-қан тамыр жүйесі
C01 Кардиологиялық препараттар
C01AA05 Дигоксин
Дигоксин
C01BC03 Пропафенон
Пропафенон
C01BC09 Этацизин
Этацизин
C01BD01 Амиодарон
Амиодарон
C01CA04 Допамин
Допамин
C01CA06 Фенилэфрин
Фенилэфрин
C01CA24 Эпинефрин
Эпинефрин
C01CX08 Левосимендан
Левосимендан
C01DA02 Глицерил тринитрат
Жоқ
C01EA01 Алпростадил
Алпростадил
C01EB Басқа кардиологиялық препараттар
Жоқ
C01EB06 Фосфокреатин
Фосфокреатин
C01EB07 Фруктоза 1,6-дифосфат
Фосфруктоза
C01EB17 Ивабрадин
Ивабрадин
C01EB18 Ранолазин
Ранолазин
C01EB22 Мельдоний
Мельдоний*
C01EB23 Тиазот қышқылы
Тиазот қышқылы
С02А Орталықтан әсер ететін антиадренергиялық препараттар
C02AA04 Алкалоидтардың раувольфия сомасы
Жоқ
C02AB01 Метилдопа (солға айналатын)
Метилдопа
C02AC01 Клонидин
Клонидин
С02С Шеткергі әсер ететін антиадренергиялық препараттар
C02CA04 Доксазозин
Доксазозин
C02CA06 Урапидил
Урапидил
С02К Гипертензияға қарсы басқа препараттар
C02KX01 Босентан
Бозентан

B03AC02 Сахарат оксида железа
Нет
B03AC06 Железа оксид декстран комплекс
Нет
B03AD01 Препараты железа в комплексе с аминокислотами
Нет
B03AD03 Железа сульфат
Нет
B03AE01 Препараты железа, витамин B12 и фолиевая кислота
Нет
B03AE10 Прочие комбинации
Нет
B03BA01 Цианокобаламин
Цианокобаламин*
B03BA05 Мекобаламин
Мекобаламин*
B03XA01 Эритропоэтин
Эпоэтин альфа
B03XA01 Эритропоэтин
Эпоэтин бета
B03XA01 Эритропоэтин
Эпоэтин зета
B03XA02 Дарбэпоэтин альфа
Дарбэпоэтин альфа
B03XA03 Метокси полиэтилен гликоль-эпоэтин бета
Нет
В05 Кровозаменители и перфузионные растворы
B05AA Кровезаменители и белковые фракции плазмы крови
Нет
B05AA01 Альбумин
Нет
B05AA01 Альбумин
Альбумин
B05AA05 Декстран
Декстран
B05AA06 Препараты желатина
Нет
B05AA07 Гидроксиэтилкрахмал
Нет
В05В Растворы для внутривенного введения
B05BA01 Аминокислоты
Нет
B05BA01 Аминокислоты
Аргинин*
B05BA02 Жировые эмульсии
Нет
B05BA10 Комбинированные препараты для парентерального питания
Нет
B05BB Растворы, влияющие на водно-электролитный баланс
Нет
B05BB01 Электролиты
Нет
B05BB04 Электролиты в комбинации с другими препаратами
Нет
B05BC01 Маннитол
Маннитол
B02BX05 Элтромбопаг
Элтромбопаг
В05С Растворы для орошения
B05D Препараты для перитонеального диализа
Нет
В05Х Добавки к растворам для внутривенного введения
B05XA01 Калия хлорид
Калия хлорид
B05XA05 Магния сульфат
Нет
B05XA07 Кальция хлорид
Нет
B05XA30 Комбинация различных электролитов
Нет
B05XA31 Электролиты в комбинации с другими препаратами
Нет
B05ZB Гемофильтраты
Нет
В06А Прочие гематологические средства
B06AA03 Гиалуронидаза
Гиалуронидаза
B06AA55 Стрептокиназа, комбинация
Нет
B06AB Прочие гематологические препараты
Нет
C Сердечно-сосудистая система
C01 Кардиологические препараты
C01AA05 Дигоксин
Дигоксин
C01BC03 Пропафенон
Пропафенон
C01BC09 Этацизин
Этацизин
C01BD01 Амиодарон
Амиодарон
C01CA04 Допамин
Допамин
C01CA06 Фенилэфрин
Фенилэфрин
C01CA24 Эпинефрин
Эпинефрин
C01CX08 Левосимендан
Левосимендан
C01DA02 Глицерил тринитрат
Нет
C01EA01 Алпростадил
Алпростадил
C01EB Кардиологические препараты другие
Нет
C01EB06 Фосфокреатин
Фосфокреатин
C01EB07 Фруктоза 1,6-дифосфат
Фосфруктоза
C01EB17 Ивабрадин
Ивабрадин
C01EB18 Ранолазин
Ранолазин
C01EB22 Мельдоний
Мельдоний*
C01EB23 Тиазотовая кислота
Тиазотовая кислота
С02А Антиадренергические препараты
центрального
действия
C02AA04 Раувольфии алкалоидов сумма
Нет
C02AB01 Метилдопа (левовращающая)
Метилдопа
C02AC01 Клонидин
Клонидин
С02С Антиадренергические препараты периферического действия
C02CA04 Доксазозин
Доксазозин
C02CA06 Урапидил
Урапидил
С02К Антигипертензивные средства другие
C02KX01 Босентан
Бозентан

C02KX02 Амбризентан
Амбризентан
C02KX05 Риоцигуат
Риоцигуат
С03 Диуретиктер
C03AA03 Гидрохлоротиазид
Гидрохлоротиазид
C03BA04 Хлорталидон
Хлорталидон
C03BA11 Индапамид
Индапамид
C03CA01 Фуросемид
Фуросемид
C03CA04 Торасемид
Торасемид
C03DA01 Спиронолактон
Спиронолактон
C03DA04 Эплеренон
Эплеренон
C03EA01 Калий жинақтаушы препараттармен біріктірілген гидрохлоротиазид
Жоқ
C03EB01 Калий жинақтаушы препараттармен біріктірілген фуросемид
Жоқ
C04 Перифериялық вазодилататорлар
C04AE02 Ницерголин
Ницерголин
С05 Вазопротекторлар
C05BB02 Полидоканол
Лауромакрогол 400*
С07 Бета-адреноблокаторлар, комбинациядағы бета-адреноблокаторлар
C07AA05 Пропранолол
Пропранолол
C07AB02 Метопролол
Метопролол
C07AB03 Атенолол
Атенолол
C07AB05 Бетаксолол
Бетаксолол
C07AB07 Бисопролол
Бисопролол
C07AB12 Небиволол
Небиволол
C07AG02 Карведилол
Карведилол
C07BB07 Бисопролол тиазидтермен біріктірілімде
Жоқ
C07CB03 Атенолол басқа диуретиктермен біріктірілімде
Жоқ
C07fb бета-адреноблокаторлар басқалармен біріктірілімде селективті
Жоқ
C07fb02 Метопролол басқа гипотензивті дәрілермен біріктірілімде
Жоқ
C07fb07 Бисопролол басқа гипотензивті препараттармен біріктірілімде
Жоқ
С08 Кальций арналарын блокаторлар
C08CA01 Амлодипин
Амлодипин
C08CA05 Нифедипин
Нифедипин
C08CA06 Нимодипин
Нимодипин
C08CA08 Нитрендипин
Нитрендипин
C08CA13 Лерканидипин
Лерканидипин
C08CA16 Клевидипин
Клевидипин
C08DA01 Верапамил
Верапамил
C08DB01 Дилтиазем
Дилтиазем
C08GA02 Амлодипин және диуретики
Жоқ
С09А ангиотензин-I-түрлендіретін фермент тежегіштері
C09АА Ангиотензин-түрлендіретін фермент (АКФ) ингибиторлары, қарапайым
Эналаприлат
C09AA15 Зофеноприл
Зофеноприл
C09 Ренин-ангиотензин жүйесіне әсер ететін препараттар
Ирбесартан
C09AA03 Лизиноприл
Лизиноприл
C09AA04 Периндоприл
Периндоприл
C09AA05 Рамиприл
Рамиприл
C09AA09 Фозиноприл
Фозиноприл
С09В Ангиотензин-I-түрлендіретін ферменттің тежегіштері басқа дәрілермен біріктірілімде
C09BA01 Каптоприл диуретиктермен біріктірілімде
Жоқ
C09BA02 Эналаприл диуретиктермен біріктірілімде
Жоқ
C09BA03 Лизиноприл диуретиктермен біріктірілімде
Жоқ
C09BA04 Периндоприл диуретиктермен біріктірілімде
Жоқ
C09BA06 Диуретиктермен біріктіріп Хинаприл
Жоқ
C09BA09 Фозиноприл диуретиктермен біріктірілімде
Жоқ
C09BA15 Зофеноприл және диуретиктер
Жоқ
C09BB Ангиотензин-түрлендіретін фермент (АКФ) кальций арналарын тежегіштер мен блокаторлар
C09BB02 Эналаприл және лерканидипин
Жоқ
C09BB03 Лизиноприл және амлодипин
Жоқ
C09BB04 Периндоприл және амлодипин
Жоқ
C09BB07 Рамиприл және амлодипин
Жоқ
C09BB10 Трандолаприл және верапамил
Жоқ
C09BX01 Периндоприл, амлодипин және индапамид
Жоқ
C09BX02 Периндоприл және бисопролол
Жоқ
С09С Ангиотензин II антагонистері
C09CA01 Лозартан
Лозартан
C09CA02 Эпросартан
Эпросартан

C02KX02 Амбризентан
Амбризентан
C02KX05 Риоцигуат
Риоцигуат
С03 Диуретики
C03AA03 Гидрохлоротиазид
Гидрохлоротиазид
C03BA04 Хлорталидон
Хлорталидон
C03BA11 Индапамид
Индапамид
C03CA01 Фуросемид
Фуросемид
C03CA04 Торасемид
Торасемид
C03DA01 Спиронолактон
Спиронолактон
C03DA04 Эплеренон
Эплеренон
C03EA01 Гидрохлоротиазид в комбинации с калийсберегающими препаратами
Нет
C03EB01 Фуросемид в комбинации с калийсберегающими препаратами
Нет
C04 Периферические вазодилататоры
C04AE02 Ницерголин
Ницерголин
С05 Вазопротекторы
C05BB02 Полидоканол
Лауромакрогол 400*
С07 Бета-адреноблокаторы, бета-адреноблокаторы в комбинации
C07AA05 Пропранолол
Пропранолол
C07AB02 Метопролол
Метопролол
C07AB03 Атенолол
Атенолол
C07AB05 Бетаксолол
Бетаксолол
C07AB07 Бисопролол
Бисопролол
C07AB12 Небиволол
Небиволол
C07AG02 Карведилол
Карведилол
C07BB07 Бисопролол в комбинации с тиазидами
Нет
C07CB03 Атенолол в комбинации с другими диуретиками
Нет
C07FB Бета-адреноблокаторы селективные в комбинации с другими
Нет
C07FB02 Метопролол в комбинации с другими гипотензивными средствами
Нет
C07FB07 Бисопролол в комбинации с другими гипотензивными препаратами
Нет
С08 Блокаторы кальциевых каналов
C08CA01 Амлодипин
Амлодипин
C08CA05 Нифедипин
Нифедипин
C08CA06 Нимодипин
Нимодипин
C08CA08 Нитрендипин
Нитрендипин
C08CA13 Лерканидипин
Лерканидипин
C08CA16 Клевидипин
Клевидипин
C08DA01 Верапамил
Верапамил
C08DB01 Дилтиазем
Дилтиазем
C08GA02 Амлодипин и диуретики
Нет
С09А Ингибиторы ангиотензин-I-превращающего фермента
C09AA Ангиотензин-конвертирующего фермента (АКФ) ингибиторы, простые
Эналаприлат
C09AA15 Зофеноприл
Зофеноприл
C09 Препараты, влияющие на ренин-ангиотензиновую систему
Ирбесартан
C09AA03 Лизиноприл
Лизиноприл
C09AA04 Периндоприл
Периндоприл
C09AA05 Рамиприл
Рамиприл
C09AA09 Фозиноприл
Фозиноприл
С09В Ингибиторы ангиотензин-I-превращающего фермента в комбинации с другими средствами
C09BA01 Каптоприл в комбинации с диуретиками
Нет
C09BA02 Эналаприл в комбинации с диуретиками
Нет
C09BA03 Лизиноприл в комбинации с диуретиками
Нет
C09BA04 Периндоприл в комбинации с диуретиками
Нет
C09BA06 Хинаприл в комбинации с диуретиками
Нет
C09BA09 Фозиноприл в комбинации с диуретиками
Нет
C09BA15 Зофеноприл и диуретики
Нет
C09BB Ангиотензин-конвертирующего фермента (АКФ) ингибиторы и блокаторы кальциевых каналов
C09BB02 Эналаприл и лерканидипин
Нет
C09BB03 Лизиноприл и амлодипин
Нет
C09BB04 Периндоприл и амлодипин
Нет
C09BB07 Рамиприл и амлодипин
Нет
C09BB10 Трандолаприл и верапамил
Нет
C09BX01 Периндоприл, амлодипин и индапамид
Нет
C09BX02 Периндоприл и бисопролол
Нет
С09С Ангиотензина II антагонисты
C09CA01 Лозартан
Лозартан
C09CA02 Эпросартан
Эпросартан

C09CA03 Валсартан
Валсартан
C09CA04 Ирбесартан
Ирбесартан
C09CA06 Кандесартан
Кандесартан
C09CA07 Телмисартан
Телмисартан
C09CA09 Азилсартан медоксомил
Азилсартана медоксомил
С09D Ангиотензин II антагонистер, біріктірілімдер
C09DA01 Лозартан диуретиктермен біріктірілімде
Жоқ
C09DA02 Эпросартан және диуретиктер
Жоқ
C09DA03 Валсартан диуретиктермен біріктірілімде
Жоқ
C09DA04 Ирбесартан диуретиктермен біріктірілімде
Жоқ
C09DA06 Диуретиктермен біріктіріп Кандесартан
Жоқ
C09DA07 Телмисартан және диуретиктер
Жоқ
C09DA08 Олмесартан медоксомил және диуретиктер
Жоқ
C09DA09 Азилсартан медоксомила және диуретиктер
Жоқ
C09DB01 Валсартан және амлодипин
Жоқ
C09DB04 Телмисартан және амлодипин
Жоқ
C09DB05 Ирбесартан және Амлодипин
Жоқ
C09DB06 Лозартан және амлодипин
Жоқ
C09DX04 Сакубитрил (валсартан)
Жоқ
C10 Липид-модификациялайтын препараттар
C10AA01 Симвастатин
Симвастатин
C10AA05 Аторвастатин
Аторвастатин
C10AA07 Розувастатин
Розувастатин
C10AA08 Питавастатин
Питавастатин
C10AB05 Фенофибрат
Жоқ
C10AX06 Омега-3-триглицеридтер, оның ішінде басқа эфирлер мен қышқылдар
Жоқ
C10AX09 Эзетимиб
Эзетимиб
C10BA06 Розувастатин және эзетимиб
Жоқ
C10BX06 Аторвастатин, ацетилсалицил қышқылы және рамиприл
Жоқ
C10BX07 Розувастатин, амлодипин және лизиноприл
Жоқ
C10BX11 Аторвастатин, амлодипин және периндоприл
Жоқ
D Дерматологиялық құралдар
D01 Дерматовенерологияда қолдануға арналған зеңге қарсы дәрілік заттар
D01BA02 Тербинафин
Тербинафин**
D05 Псориазды емдеуге арналған құралдар
D05AX03 Кальцитриол
Кальцитриол
D05AX52 Кальципотриол, комбинации
D07A Кортикостероидтар
D07AA02 Гидрокортизон
Гидрокортизон
D07AA03 Преднизолон
Преднизолон
D07AB01 Клобетазон
Клобетазон
D07AB08 Десонид
Десонид
D07AB09 Триамцинолон
Триамцинолон
D07AB10 Алклометазон
Алклометазон
D07AC01 Бетаметазон
Бетаметазон
D07AC04 Флуоцинолона ацетонид
Флуоцинолона ацетонид
D07AC13 Мометазон
Мометазон
D07AC14 Метилпреднизолона ацепонат
Метилпреднизолона ацепонат
D07AD01 Клобетазол
Клобетазол
D07B Антисептикалық дәрілермен біріктірілген кортикостероидтар
D07BB01 Флуметазон антисептиктермен біріктірілімде
Жоқ
D07С Антибиотиктермен біріктірілімдегі кортикостероидтар
D07CA01 Антибиотиктермен біріктірілімдегі Гидрокортизон
Жоқ
D07CB01 Антибиотиктермен біріктірілімдегі Триамцинолон
Жоқ
D07CB04 Антибиотиктермен біріктірілімдегі Дексаметазон
Жоқ
D07CC01 Антибиотиктермен біріктірілімдегі Бетаметазон
Жоқ
D07CC02 Антибиотиктермен біріктірілімдегі Флуоцинолона ацетонид
Жоқ
D07X Басқа дәрілермен біріктіріп кортикостероидтар
D07XB01 Антибиотиктермен біріктірілімдегі Флуметазон
Жоқ
D07XB05 Басқа препараттармен біріктірілімде Дексаметазон
Жоқ
D07XC Күшті әсер ететін кортикостероидтар, басқа комбинациялар
Жоқ

C09CA03 Валсартан
Валсартан
C09CA04 Ирбесартан
Ирбесартан
C09CA06 Кандесартан
Кандесартан
C09CA07 Телмисартан
Телмисартан
C09CA09 Азилсартан медоксомил
Азилсартана медоксомил
С09D Ангиотензина II антагонисты, комбинации
C09DA01 Лозартан в комбинации с диуретиками
Нет
C09DA02 Эпросартан и диуретики
Нет
C09DA03 Валсартан в комбинации с диуретиками
Нет
C09DA04 Ирбесартан в комбинации с диуретиками
Нет
C09DA06 Кандесартан в комбинации с диуретиками
Нет
C09DA07 Телмисартан и диуретики
Нет
C09DA08 Олмесартан медоксомил и диуретики
Нет
C09DA09 Азилсартан медоксомила и диуретики
Нет
C09DB01 Валсартан и амлодипин
Нет
C09DB04 Телмисартан и амлодипин
Нет
C09DB05 Ирбесартан+Амлодипин
Нет
C09DB06 Лозартан и амлодипин
Нет
C09DX04 Сакубитрил/валсартан
Нет
C10 Липид-модифицирующие препараты
C10AA01 Симвастатин
Симвастатин
C10AA05 Аторвастатин
Аторвастатин
C10AA07 Розувастатин
Розувастатин
C10AA08 Питавастатин
Питавастатин
C10AB05 Фенофибрат
Нет
C10AX06 Омега-3- триглицериды, включая другие эфиры и кислоты
Нет
C10AX09 Эзетимиб
Эзетимиб
C10BA06 Розувастатин и эзетимиб
Нет
C10BX06 Аторвастатин, ацетилсалициловая кислота и рамиприл
Нет
C10BX07 Розувастатин, амлодипин и лизиноприл
Нет
C10BX11 Аторвастатин, амлодипин и периндоприл
Нет
D Дерматологические средства
D01 Противогрибковые лекарственные средства для применения в дерматовенерологии
D01BA02 Тербинафин
Тербинафин**
D05 Средства для лечения псориаза
D05AX03 Кальцитриол
Кальцитриол
D05AX52 Кальципотриол, комбинации
D07A Кортикостероиды
D07AA02 Гидрокортизон
Гидрокортизон
D07AA03 Преднизолон
Преднизолон
D07AB01 Клобетазон
Клобетазон
D07AB08 Десонид
Десонид
D07AB09 Триамцинолон
Триамцинолон
D07AB10 Алклометазон
Алклометазон
D07AC01 Бетаметазон
Бетаметазон
D07AC04 Флуоцинолона ацетонид
Флуоцинолона ацетонид
D07AC13 Мометазон
Мометазон
D07AC14 Метилпреднизолона ацепонат
Метилпреднизолона ацепонат
D07AD01 Клобетазол
Клобетазол
D07B Кортикостероиды в комбинации с антисептическими средствам
D07BB01 Флуметазон в комбинации с антисептиками
Нет
D07С Кортикостероиды в комбинации с антибиотиками
D07CA01 Гидрокортизон в комбинации с антибиотиками
Нет
D07CB01 Триамцинолон в комбинации с антибиотиками
Нет
D07CB04 Дексаметазон в комбинации с антибиотиками
Нет
D07CC01 Бетаметазон в комбинации с антибиотиками
Нет
D07CC02 Флуоцинолона ацетонид в комбинации с антибиотиками
Нет
D07X Кортикостероиды в комбинации с другими средствами
D07XB01 Флуметазон в комбинации с другими препаратами
Нет
D07XB05 Дексаметазон в комбинации с другими препаратами
Нет
D07XC Кортикостероиды, сильнодействующие, другие комбинации
Нет

D07XC01 Басқа препараттармен біріктірілімде Бетаметазон
Жоқ
D07XC03 Мометазон басқа препараттармен біріктірілімде
Жоқ
D08 Антисептикалық және дезинфекциялық құралдар
D08AX Антисептиктер және басқа да дезинфекциялық препараттар
Жоқ
D08AX08 Этанол***
Жоқ
D10 Емдеу үшін дәрілік заттарды безеу
D10AD01 Третиноин
Третиноин
D10AD53 Адапален, комбинациялар
Жоқ
D10AD54 Басқа препараттармен біріктірілімдегі Изотретиноин
Жоқ
D10AF51 Клиндамицин, комбинациялар
Жоқ
D10BA01 Изотретиноин
Изотретиноин
D11 Дерматовенерологияда қолдануға арналған өзге де Дәрілік заттар
D11AH02 Пимекролимус
Пимекролимус
D11AX21 Бримонидин
Бримонидин
G Жыныс жүйесі және жыныс гормондары
G02 Гинекологиялық ауруларды емдеу үшін басқа да препараттар
G02AD02 Динопростон
Динопростон
G02AD06 Мизопростол
Мизопростол
G02AX Утеротонизациялық басқа препараттар
Жоқ
G02BB01 Прогестогенмен және эстрогенмен қынаптық сақина
Жоқ
G02CA Токолитикалық препараттар - симпатомиметиктер
Гексопреналин
G02CB01 Бромокриптин
Бромокриптин
G02CB03 Каберголин
Каберголин
G02CC01 Ибупрофен
Ибупрофен
G02CX Гинекологиялық ауруларды емдеу үшін басқа да препараттар
Жоқ
G02CX01 Атосибан
Атосибан
G03 Жыныс гормондары және жыныс жүйесінің модуляторлары
G03AA Прогестогены және эстрогендер тіркелген комбинациясы
Жоқ
G03AA07 Левоноргестрел және этинилэстрадиол
Жоқ
G03AA09 Дезогестрел және этинилэстрадиол
Жоқ
G03AA10 Гестоден және этинилэстрадиол
Жоқ
G03AA12 Дроспиренон және этинилэстрадиол
Жоқ
G03AA13 Норелгестромин және эстрогендер
Жоқ
G03AA14 Номегестрол және эстрадиол
Жоқ
G03AA15 Хлормадинон және этинилэстрадиол
Жоқ
G03AA16 Диеногест және этинилэстрадиол
Жоқ
G03AB03 Левоноргестрел және этинилэстрадиол
Жоқ
G03AB08 Диеногест және эстрадиол
Жоқ
G03AC09 Дезогестрел
Дезогестрел
G03AD02 Улипристал
Улипристал
G03BA03 Тестостерон
Тестостерон
G03BB01 Местеролон
Местеролон
G03CA03 Эстрадиол
Эстрадиол
G03CA04 Эстриол
Эстриола сукцинат
G03DA03 Гидроксипрогестерон
Гидроксипро-гестерон
G03DA04 Прогестерон
Прогестерон
G03DB01 Дидрогестерон
Дидрогестерон
G03DB08 Диеногест
Диеногест
G03DC02 Норэтистерон
Норэтистерон
G03DC05 Тиболон
Тиболон
G03FA14 Дидрогестерон және эстрогендер
Жоқ
G03FA17 Дроспиренон және эстрогендер
Жоқ
G03FB08 Дидрогестерон және эстрогендер
Жоқ
G03FB09 Левоноргестрел және эстрогендер
Жоқ
G03GA01 Хорионикалық Гонадотропин
Хорионикалық Гонадотропин
G03GA02 Менопаузалық Гонадотропин
Жоқ
G03GA04 Урофоллитропин
Урофоллитропин
G03GA05 Фоллитропин альфа
Фоллитропин альфа
G03GA06 Фоллитропин бета
Фоллитропин бета
G03GA08 Хориогонадотропин альфа
Хориогонадотропин альфа
G03GA09 Корифоллитропин альфа
Корифоллитропин альфа
G03GA10 Фоллитропин дельта
Фоллитропин дельта

D07XC01 Бетаметазон в комбинации с другими препаратами
Нет
D07XC03 Мометазон в комбинации с другими препаратами
Нет
D08 Антисептические и дезинфицирующие средства
D08AX Антисептики и дезинфицирующие препараты другие
Нет
D08AX08 Этанол***
Нет
D10 Лекарственные средства для лечения угревой сыпи
D10AD01 Третиноин
Третиноин
D10AD53 Адапален, комбинации
Нет
D10AD54 Изотретиноин в комбинации с другими препаратами
Нет
D10AF51 Клиндамицин, комбинации
Нет
D10BA01 Изотретиноин
Изотретиноин
D11 Прочие лекарственные средства для применения в дерматовенерологии
D11AH02 Пимекролимус
Пимекролимус
D11AX21 Бримонидин
Бримонидин
G Мочеполовая система и половые гормоны
G02 другие препараты для лечения гинекологических заболеваний
G02AD02 Динопростон
Динопростон
G02AD06 Мизопростол
Мизопростол
G02AX Утеротонизирующие препараты прочие
Нет
G02BB01 Вагинальные кольца с прогестогеном и эстрогеном
Нет
G02CA Токолитические препараты - симпатомиметики
Гексопреналин
G02CB01 Бромокриптин
Бромокриптин
G02CB03 Каберголин
Каберголин
G02CC01 Ибупрофен
Ибупрофен
G02CX Другие препараты для лечения гинекологических заболеваний
Нет
G02CX01 Атосибан
Атосибан
G03 половые гормоны и модуляторы половой системы
G03AA Прогестогены и эстрогены, фиксированные комбинации
Нет
G03AA07 Левоноргестрел и этинилэстрадиол
Нет
G03AA09 Дезогестрел и этинилэстрадиол
Нет
G03AA10 Гестоден и этинилэстрадиол
Нет
G03AA12 Дроспиренон и этинилэстрадиол
Нет
G03AA13 Норелгестромин и эстрогены
Нет
G03AA14 Номегестрол и эстрадиол
Нет
G03AA15 Хлормадинон и этинилэстрадиол
Нет
G03AA16 Диеногест и этинилэстрадиол
Нет
G03AB03 Левоноргестрел и этинилэстрадиол
Нет
G03AB08 Диеногест и эстрадиол
Нет
G03AC09 Дезогестрел
Дезогестрел
G03AD02 Улипристал
Улипристал
G03BA03 Тестостерон
Тестостерон
G03BB01 Местеролон
Местеролон
G03CA03 Эстрадиол
Эстрадиол
G03CA04 Эстриол
Эстриола сукцинат
G03DA03 Гидроксипрогестерон
Гидроксипро-гестерон
G03DA04 Прогестерон
Прогестерон
G03DB01 Дидрогестерон
Дидрогестерон
G03DB08 Диеногест
Диеногест
G03DC02 Норэтистерон
Норэтистерон
G03DC05 Тиболон
Тиболон
G03FA14 Дидрогестерон и эстрогены
Нет
G03FA17 Дроспиренон и эстрогены
Нет
G03FB08 Дидрогестерон и эстрогены
Нет
G03FB09 Левоноргестрел и эстрогены
Нет
G03GA01 Гонадотропин хорионический
Гонадотропин хорионический
G03GA02 Гонадотропин менопаузный
Нет
G03GA04 Урофоллитропин
Урофоллитропин
G03GA05 Фоллитропин альфа
Фоллитропин альфа
G03GA06 Фоллитропин бета
Фоллитропин бета
G03GA08 Хориогонадотропин альфа
Хориогонадотропин альфа
G03GA09 Корифоллитропин альфа
Корифоллитропин альфа
G03GA10 Фоллитропин дельта
Фоллитропин дельта

G03GA30 Комбинациясы
Жоқ
G03GB02 Кломифен
Кломифен
G03HA01 Ципротерон
Ципротерон
G03HB01 Ципротерон және эстрогендер
Жоқ
G03XB01 Мифепристон
Мифепристон
G03XB02 Улипристал
Улипристал
G03XC01 Ралоксифен
Ралоксифен
G04 Урологиялық препараттар
G04BD04 Оксибутинин
Оксибутинин
G04BD08 Солифенацин
Солифенацин
G04BD09 Троспиум
Троспия хлориді
G04BE03 Силденафил
Силденафил
G04BE04 Йохимбин
Жоқ
G04BE08 Тадалафил
Тадалафил
G04BE09 Варденафил
Варденафил
G04BE10 Аванафил
Аванафил
G04BE30 Эрекцияның бұзылуында қолданылатын біріктірілген препараттар
Жоқ
G04BX Урологиялық ауруларды емдеуге арналған басқа да препараттар
Жоқ
G04BX14 Дапоксетин
Дапоксетин
G04CA02 Тамсулозин
Тамсулозин
G04CA04 Силодозин
Силодозин
G04CA52 Тамсулозин және Дутастерид
Жоқ
G04CA53 Тамсулозин және солифенацин
Жоқ
G04CB01 Финастерид
Финастерид
G04CB02 Дутастерид
Дутастерид
H- жүйелі әсер ететін гормональді препараттар (жыныс гормондарын және инсулиндерді қоспағанда)
H01- гипоталамус гормондары және олардың аналогтары
H01AC01 Соматропин
Соматропин
H01BA02 Десмопрессин
Десмопрессин
H01BA04 Терлипрессин
Терлипрессин
H01BB01 Демокситоцин
Демокситоцин
H01BB02 Окситоцин
Окситоцин
H01BB03 Карбетоцин
Карбетоцин
H01CB02 Октреотид
Октреотид
H01CB03 Ланреотид
Ланреотид
H01CC01 Ганереликс
Ганереликс
H01CC02 Цетрореликс
Цетрореликс
H02 Жүйелі қолдануға арналған кортикостероидтар
H02AB01 Бетаметазон
Бетаметазон
H02AB02 Дексаметазон
Дексаметазон
H02AB04 Метилпреднизолон
Метилпреднизолон
H02AB06 Преднизолон
Преднизолон
H02AB08 Триамцинолон
Триамцинолон
H02AB09 Гидрокортизон
Гидрокортизон
H02BX Жүйелі қолдануға арналған глюкортикостероидтардың біріктірілімдері
Жоқ
H03 Қалқанша бездің ауруларын емдеуге арналған препараттар
H03AA01 Левотироксин
Левотироксин натрия
H03BB02 Тиамазол
Тиамазол
H04 Ұйқы безі гормондары
H04AA01 Глюкагон
Глюкагон
H05- Кальций алмасуын реттейтін препараттар
H05AA02 Терипаратид
Терипаратид
H05BX01 Цинакальцет
Цинакальцет
H05BX04 Этелкальцетид
Этелкальцетид
J Жүйелі пайдалануға арналған инфекцияға қарсы препараттар
J01 Жүйелі пайдалануға арналған бактерияға қарсы препараттар
J01AA02 Доксициклин
Доксициклин
J01AA07 Тетрациклин
Тетрациклин
J01BA01 Хлорамфеникол
Хлорамфеникол
J01BA52 Тиамфеникол басқа препараттармен біріктірілімде
Жоқ
J01CA01 Ампициллин
Ампициллин
J01CA04 Амоксициллин
Амоксициллин
J01CE01 Бензилпенициллин
Бензилпенициллин
J01CE30 Біріктірілген препараттар
Жоқ
J01CR Пенициллиндер, бета-лактамаз тежегіштерімен біріктірілімде
Жоқ
J01CR01 Ампициллин және бета-лактамаза тежегіші
Сультамициллин
J01CR02 Амоксициллин және бета-лактамаза тежегіші
Жоқ
J01CR04 Сультамициллин
Сультамициллин
J01CR04 Сультамициллин
Жоқ

G03GA30 Комбинации
Нет
G03GB02 Кломифен
Кломифен
G03HA01 Ципротерон
Ципротерон
G03HB01 Ципротерон и эстрогены
Нет
G03XB01 Мифепристон
Мифепристон
G03XB02 Улипристал
Улипристал
G03XC01 Ралоксифен
Ралоксифен
G04 Урологические препараты
G04BD04 Оксибутинин
Оксибутинин
G04BD08 Солифенацин
Солифенацин
G04BD09 Троспиум
Троспия хлорид
G04BE03 Силденафил
Силденафил
G04BE04 Йохимбин
Нет
G04BE08 Тадалафил
Тадалафил
G04BE09 Варденафил
Варденафил
G04BE10 Аванафил
Аванафил
G04BE30 Комбинированны препараты, применяемые при нарушении эрекции
Нет
G04BX Другие препараты для лечения урологических заболеваний
Нет
G04BX14 Дапоксетин
Дапоксетин
G04CA02 Тамсулозин
Тамсулозин
G04CA04 Силодозин
Силодозин
G04CA52 Тамсулозин и Дутастерид
Нет
G04CA53 Тамсулозин и солифенацин
Нет
G04CB01 Финастерид
Финастерид
G04CB02 Дутастерид
Дутастерид
H-гормоны для системного применения (исключая половые гормоны и инсулин)
H01-гормоны гипоталамуса и их аналоги
H01AC01 Соматропин
Соматропин
H01BA02 Десмопрессин
Десмопрессин
H01BA04 Терлипрессин
Терлипрессин
H01BB01 Демокситоцин
Демокситоцин
H01BB02 Окситоцин
Окситоцин
H01BB03 Карбетоцин
Карбетоцин
H01CB02 Октреотид
Октреотид
H01CB03 Ланреотид
Ланреотид
H01CC01 Ганереликс
Ганереликс
H01CC02 Цетрореликс
Цетрореликс
H02 Кортикостероиды для системного применения
H02AB01 Бетаметазон
Бетаметазон
H02AB02 Дексаметазон
Дексаметазон
H02AB04 Метилпреднизолон
Метилпреднизолон
H02AB06 Преднизолон
Преднизолон
H02AB08 Триамцинолон
Триамцинолон
H02AB09 Гидрокортизон
Гидрокортизон
H02BX Глюкортикостероидов комбинация для системного использования
Нет
H03 Препараты для лечения заболеваний щитовидной железы
H03AA01 Левотироксин
Левотироксин натрия
H03BB02 Тиамазол
Тиамазол
H04 Гормоны поджелудочной железы
H04AA01 Глюкагон
Глюкагон
H05-Препараты, регулирующие обмен кальция
H05AA02 Терипаратид
Терипаратид
H05BX01 Цинакальцет
Цинакальцет
H05BX04 Этелкальцетид
Этелкальцетид
J Противонфекционные препараты системного использования
J01 Антибактериальные препараты системного применения
J01AA02 Доксициклин
Доксициклин
J01AA07 Тетрациклин
Тетрациклин
J01BA01 Хлорамфеникол
Хлорамфеникол
J01BA52 Тиамфеникол в комбинации с другими препаратами
Нет
J01CA01 Ампициллин
Ампициллин
J01CA04 Амоксициллин
Амоксициллин
J01CE01 Бензилпенициллин
Бензилпенициллин
J01CE30 Комбинированные препараты
Нет
J01CR Пенициллины, в комбинации с ингибиторами бета-лактамаз
Нет
J01CR01 Ампициллин и ингибитор бета-лактамазы
Сультамициллин
J01CR02 Амоксициллин и ингибитор бета-лактамазы
Нет
J01CR04 Сультамициллин
Сультамициллин
J01CR04 Сультамициллин
Нет

J01CR05 Пиперациллин және бета-лактамаза тежегіші
Жоқ
J01CR50 Пенициллин комбинациясы
Жоқ
J01D Бактерияларға қарсы бета-лактамды басқа да препараттар
Цефтриаксон
J01DB01 Цефалексин
Цефалексин
J01DB04 Цефазолин
Цефазолин
J01DB05 Цефадроксил
Цефадроксил
J01DC02 Цефуроксим
Цефуроксим
J01DC03 Цефамандол
Цефамандол
J01DC10 Цефпрозил
Цефпрозил
J01DD01 Цефотаксим
Цефотаксим
J01DD04 Цефтриаксон
Цефтриаксон
J01DD02 Цефтазидим
Цефтазидим
J01DD08 Цефиксим
Цефиксим
J01DD12 Цефоперазон
Цефоперазон
J01DD13 Цефподоксим
Цефподоксим
J01DD15 Цефдинир
Цефдинир
J01DD52 Цефтазидим және бета-лактамаза тежегіші
Жоқ
J01DD62 Цефоперазон, комбинациясы
Жоқ
J01DE01 Цефепим
Цефепим
J01DH02 Меропенем
Меропенем
J01DH03 Эртапенем
Эртапенем
J01DH04 Дорипенем
Дорипенем
J01DH51 Имипенем және циластатин
Жоқ
J01DI02 Цефтаролина фосамил
Цефтаролина фосамил
J01DI54 Цефтолозан және ферментінің ингибиторы
Жоқ
J01EB06 Сульфаниламид
Сульфаниламид
J01EE01 Ко-тримоксазол
Жоқ
J01EE01 Ко-тримоксазол
Ко-тримоксазол
J01FA01 Эритромицин
Эритромицин
J01FA02 Спирамицин
Спирамицин
J01FA03 Мидекамицин
Мидекамицин
J01FA06 Рокситромицин
Рокситромицин
J01FA07 Джозамицин
Джозамицин
J01FA09 Кларитромицин
Кларитромицин
J01FA10 Азитромицин
Азитромицин
J01FF01 Клиндамицин
Клиндамицин
J01FF02 Линкомицин
Линкомицин
J01GA01 Стрептомицин
Стрептомицин
J01GB01 Тобрамицин
Тобрамицин
J01GB03 Гентамицин
Гентамицин
J01GB04 Канамицин
Канамицин
J01GB06 Амикацин
Амикацин
J01MA01 Офлоксацин
Офлоксацин
J01MA02 Ципрофлоксацин
Ципрофлоксацин
J01MA03 Пефлоксацин
Пефлоксацин
J01MA06 Норфлоксацин
Норфлоксацин
J01MA07 Ломефлоксацин
Ломефлоксацин
J01MA12 Левофлоксацин
Левофлоксацин
J01MA14 Моксифлоксацин
Моксифлоксацин
J01RA Микробқа қарсы препараттарды бірікпесі
Жоқ
J01XA01 Ванкомицин
Ванкомицин
J01XA02 Тейкопланин
Тейкопланин
J01XB01 Колистин
Колистиметат натрия
J01XD01 Метронидазол
Метронидазол
J01XD02 Тинидазол
Тинидазол
J01XD03 Орнидазол
Орнидазол
J01XX01 Фосфомицин
Фосфомицин
J01XX08 Линезолид
Линезолид
J02 Жүйелі қолдануға арналған зеңге қарсы препараттар
J02AA01 Амфотерицин В
Амфотерицин В
J02AB02 Кетоконазол
Кетоконазол
J02AC01 Флуконазол
Флуконазол
J02AC02 Итраконазол
Итраконазол
J02AC03 Вориконазол
Вориконазол
J02AC04 Позаконазол
Позаконазол
J02AX04 Каспофунгин
Каспофунгин
J02AX05 Микафунгин
Микафунгин
J02AX06 Анидулафунгин
Анидулафунгин
J04 Антимикобактериалды препараттар
J04AA01 аминсалицил қышқылы
Жоқ
J04AA02 Натрий аминосалицилат
аминсалицил қышқылы
J04AA02 Натрий аминосалицилат
Жоқ
J04AB01 Циклосерин
Циклосерин
J04AB02 Рифампицин
Рифампицин
J04AB02 Рифампицин
Рифамицин
J04AB30 Капреомицин
Капреомицин
J04AC01 Изониазид
Изониазид
J04AD01 Протионамид
Протионамид
J04AD03 Этионамид
Этионамид
J04AK туберкулезді емдеуге арналған басқа препараттар
Жоқ

J01CR05 Пиперациллин и ингибитор бета-лактамазы
Нет
J01CR50 Пенициллина комбинации
Нет
J01D Бета-лактамные антибактериальные препараты другие
Цефтриаксон
J01DB01 Цефалексин
Цефалексин
J01DB04 Цефазолин
Цефазолин
J01DB05 Цефадроксил
Цефадроксил
J01DC02 Цефуроксим
Цефуроксим
J01DC03 Цефамандол
Цефамандол
J01DC10 Цефпрозил
Цефпрозил
J01DD01 Цефотаксим
Цефотаксим
J01DD04 Цефтриаксон
Цефтриаксон
J01DD02 Цефтазидим
Цефтазидим
J01DD08 Цефиксим
Цефиксим
J01DD12 Цефоперазон
Цефоперазон
J01DD13 Цефподоксим
Цефподоксим
J01DD15 Цефдинир
Цефдинир
J01DD52 Цефтазидим и ингибитор бета-лактамазы
Нет
J01DD62 Цефоперазон, комбинации
Нет
J01DE01 Цефепим
Цефепим
J01DH02 Меропенем
Меропенем
J01DH03 Эртапенем
Эртапенем
J01DH04 Дорипенем
Дорипенем
J01DH51 Имипенем и циластатин
Нет
J01DI02 Цефтаролина фосамил
Цефтаролина фосамил
J01DI54 Цефтолозан и ингибитор фермента
Нет
J01EB06 Сульфаниламид
Сульфаниламид
J01EE01 Ко-тримоксазол
Нет
J01EE01 Ко-тримоксазол
Ко-тримоксазол
J01FA01 Эритромицин
Эритромицин
J01FA02 Спирамицин
Спирамицин
J01FA03 Мидекамицин
Мидекамицин
J01FA06 Рокситромицин
Рокситромицин
J01FA07 Джозамицин
Джозамицин
J01FA09 Кларитромицин
Кларитромицин
J01FA10 Азитромицин
Азитромицин
J01FF01 Клиндамицин
Клиндамицин
J01FF02 Линкомицин
Линкомицин
J01GA01 Стрептомицин
Стрептомицин
J01GB01 Тобрамицин
Тобрамицин
J01GB03 Гентамицин
Гентамицин
J01GB04 Канамицин
Канамицин
J01GB06 Амикацин
Амикацин
J01MA01 Офлоксацин
Офлоксацин
J01MA02 Ципрофлоксацин
Ципрофлоксацин
J01MA03 Пефлоксацин
Пефлоксацин
J01MA06 Норфлоксацин
Норфлоксацин
J01MA07 Ломефлоксацин
Ломефлоксацин
J01MA12 Левофлоксацин
Левофлоксацин
J01MA14 Моксифлоксацин
Моксифлоксацин
J01RA Комбинация антибимикробных препаратов
Нет
J01XA01 Ванкомицин
Ванкомицин
J01XA02 Тейкопланин
Тейкопланин
J01XB01 Колистин
Колистиметат натрия
J01XD01 Метронидазол
Метронидазол
J01XD02 Тинидазол
Тинидазол
J01XD03 Орнидазол
Орнидазол
J01XX01 Фосфомицин
Фосфомицин
J01XX08 Линезолид
Линезолид
J02 Противогрибковые препараты для системного применения
J02AA01 Амфотерицин В
Амфотерицин В
J02AB02 Кетоконазол
Кетоконазол
J02AC01 Флуконазол
Флуконазол
J02AC02 Итраконазол
Итраконазол
J02AC03 Вориконазол
Вориконазол
J02AC04 Позаконазол
Позаконазол
J02AX04 Каспофунгин
Каспофунгин
J02AX05 Микафунгин
Микафунгин
J02AX06 Анидулафунгин
Анидулафунгин
J04 Антимикобактериальные препараты
J04AA01 Аминосалициловая кислота
Нет
J04AA02 Натрия аминосалицилат
Аминосалициловая кислота
J04AA02 Натрия аминосалицилат
Нет
J04AB01 Циклосерин
Циклосерин
J04AB02 Рифампицин
Рифампицин
J04AB02 Рифампицин
Рифамицин
J04AB30 Капреомицин
Капреомицин
J04AC01 Изониазид
Изониазид
J04AD01 Протионамид
Протионамид
J04AD03 Этионамид
Этионамид
J04AK Препараты для лечения туберкулеза другие
Нет

J04AK01 Пиразинамид
Пиразинамид
J04AK02 Этамбутол
Этамбутол
J04AK03 Теризидон
Теризидон
J04AK06 Деламанид
Деламанид
J04AM02 Рифампицин басқа дәрілермен біріктіріп
Жоқ
J04AM05 Рифампицин, пиразинамид изониазид және
Жоқ
J04AM06 Рифампицин, пиразинамид, изониазид және этамбутол
Жоқ
J05 Вирусқа қарсы жүйелік қолдану құралдары
J05AB01 Ацикловир
Ацикловир**
J05AB04 Рибавирин
Рибавирин
J05AB09 Фамцикловир
Фамцикловир
J05AB11 Валацикловир
Валацикловир
J05AB14 Валганцикловир
Валганцикловир
J05AC02 Римантадин
Римантадин
J05AE03 Ритонавир
Ритонавир
J05AE07 Фосампренавир
Фосампренавир
J05AE10 Дарунавир
Дарунавир
J05AF Нуклеозидті және нуклеотидті кері транскриптаза ингибиторлары
Жоқ
J05AF01 Зидовудин
Зидовудин
J05AF05 Ламивудин
Ламивудин
J05AF06 Абакавир
Абакавир
J05AF07 Тенофовира дизопроксил
Тенофовир
J05AF10 Энтекавир
Энтекавир
J05AF13 Тенофовира алафенамид
Тенофовир алафенамид
J05AG Ненуклеозидті - кері транскриптаза ингибиторлары
Элсульфавирин
J05AG01 Невирапин
Невирапин
J05AG03 Эфавиренз
Эфавиренз
J05AG04 Этравирин
Этравирин
J05AG05 Рилпивирин
Рилпивирин
J05AH01 Занамивир
Занамивир
J05AH02 Осельтамивир
Осельтамивир
J05AP Вирусқа қарсы емдеу үшін вирусты гепатит С препараттары
Софосбувир
J05AP Вирусқа қарсы емдеу үшін вирусты гепатит С препараттары
Жоқ
J05AP51 Софосбувир және ледипасвир
Жоқ
J05AP52 Дасабувир, омбитасвир+паритапревир+ритонавир
Жоқ
J05AR Вирусқа қарсы емдеу үшін АИТВ-инфекциясының препараттар комбинациясы
Жоқ
J05AR01 Зидовудин мен ламивудинді
Жоқ
J05AR02 Ламивудин және абакавир
Жоқ
J05AR03 Тенофовира дизопроксил мен эмтрицитабин
Жоқ
J05AR04 Зидовудин, ламивудин және абакавир
Жоқ
J05AR06 Эмтрицитабин, тенофовир дизопроксил мен эфавиренз
Жоқ
J05AR08 Эмтрицитабин, тенофовира дизопроксил және рилпивирин
Жоқ
J05AR10 Лопинавир мен ритонавир
Жоқ
J05AR13 Ламивудин, абакавир мен долутегравир
Жоқ
J05AR14 Дарунавир мен кобицистат
Жоқ
J05AR19 Эмтрицитабин, тенофовира алафенамид және рилпивирин
Жоқ
J05AR22 Эмтрицитабин, тенофовира алафенамид, дарунавир мен кобицистат
Жоқ
J05AX Вирусқа қарсы басқа препараттар
Жоқ
J05AX Вирусқа қарсы өзге де препараттар
Тилорон
J05AX05 Инозин Пранобекс
Жоқ
J05AX08 Ралтегравир
Ралтегравир
J05AX12 Долутегравир
Долутегравир
J05AX14 Даклатасвир
Даклатасвир
J05AX14 Даклатасвир
Жоқ
J05AX15 Софосбувир
Софосбувир
J05AX68 Элбасвир/Гразопревир
Жоқ
J06 Иммундық сарысулар және иммуноглобулиндер
J06AA06 Құтыруға қарсы сарысу
Жоқ
J06BA01 Тамырдан тыс енгізуге арналған адамның қалыпты иммуноглобулиндері
Жоқ
J06BA02 Тамыр ішіне енгізуге арналған адамның қалыпты иммуноглобулиндері
Жоқ
J06BB01 Иммуноглобулин Анти-D(Rh)
Жоқ
J06BB04 В гепатитіне қарсы Иммуноглобулин
Жоқ

J04AK01 Пиразинамид
Пиразинамид
J04AK02 Этамбутол
Этамбутол
J04AK03 Теризидон
Теризидон
J04AK06 Деламанид
Деламанид
J04AM02 Рифампицин в комбинации с другими препаратами
Нет
J04AM05 Рифампицин, пиразинамид и изониазид
Нет
J04AM06 Рифампицин, пиразинамид, изониазид и этамбутол
Нет
J05 Противовирусные средства для системного применения
J05AB01 Ацикловир
Ацикловир**
J05AB04 Рибавирин
Рибавирин
J05AB09 Фамцикловир
Фамцикловир
J05AB11 Валацикловир
Валацикловир
J05AB14 Валганцикловир
Валганцикловир
J05AC02 Римантадин
Римантадин
J05AE03 Ритонавир
Ритонавир
J05AE07 Фосампренавир
Фосампренавир
J05AE10 Дарунавир
Дарунавир
J05AF Нуклеозидные и нуклеотидные ингибиторы обратной транскриптазы
Нет
J05AF01 Зидовудин
Зидовудин
J05AF05 Ламивудин
Ламивудин
J05AF06 Абакавир
Абакавир
J05AF07 Тенофовира дизопроксил
Тенофовир
J05AF10 Энтекавир
Энтекавир
J05AF13 Тенофовира алафенамид
Тенофовир алафенамид
J05AG Ненуклеозиды - ингибиторы обратной транскриптазы
Элсульфавирин
J05AG01 Невирапин
Невирапин
J05AG03 Эфавиренз
Эфавиренз
J05AG04 Этравирин
Этравирин
J05AG05 Рилпивирин
Рилпивирин
J05AH01 Занамивир
Занамивир
J05AH02 Осельтамивир
Осельтамивир
J05AP Противовирусные препараты для лечения вирусного гепатита С
Софосбувир
J05AP Противовирусные препараты для лечения вирусного гепатита С
Нет
J05AP51 Софосбувир и ледипасвир
Нет
J05AP52 Дасабувир, омбитасвир+паритапревир+ритонавир
Нет
J05AR Противовирусные препараты для лечения ВИЧ-инфекции, комбинации
Нет
J05AR01 Зидовудин и ламивудин
Нет
J05AR02 Ламивудин и абакавир
Нет
J05AR03 Тенофовира дизопроксил и эмтрицитабин
Нет
J05AR04 Зидовудин, ламивудин и абакавир
Нет
J05AR06 Эмтрицитабин, тенофовир дизопроксил и эфавиренз
Нет
J05AR08 Эмтрицитабин, тенофовира дизопроксил и рилпивирин
Нет
J05AR10 Лопинавир и ритонавир
Нет
J05AR13 Ламивудин, абакавир и долутегравир
Нет
J05AR14 Дарунавир и кобицистат
Нет
J05AR19 Эмтрицитабин, тенофовира алафенамид и рилпивирин
Нет
J05AR22 Эмтрицитабин, тенофовира алафенамид, дарунавир и кобицистат
Нет
J05AX Противовирусные препараты прочие
Нет
J05AX Противовирусные препараты прочие
Тилорон
J05AX05 Инозин Пранобекс
Нет
J05AX08 Ралтегравир
Ралтегравир
J05AX12 Долутегравир
Долутегравир
J05AX14 Даклатасвир
Даклатасвир
J05AX14 Даклатасвир
Нет
J05AX15 Софосбувир
Софосбувир
J05AX68 Элбасвир/Гразопревир
Нет
J06 Иммунные сыворотки и иммуноглобулины
J06AA06 Сыворотка против бешенства
Нет
J06BA01 Иммуноглобулины, человеческий нормальный для внесосудистого введения
Нет
J06BA02 Иммуноглобулины, человеческий нормальный для внутрисосудистого введения
Нет
J06BB01 Иммуноглобулин Анти-D(Rh)
Нет
J06BB04 Иммуноглобулин против гепатита B
Нет

J06BB05 Құтыруға қарсы иммуноглобулин
Жоқ
J06BB09 Цитомегаловирусқа қарсы иммуноглобулин
Жоқ
J06BB16 Паливизумаб
Паливизумаб
J07 Вакциналар
J07AH08 Менингококкты а, с, Y, W-135 тетравалентті тазартылған полисахаридті конъюгацияланған антиген
Жоқ
J07AH09 В менингококкқа қарсы Вакцина, көп компонентті
Жоқ
J07AJ52 Токсинмен біріктіріп тазартылған көкжөтел антигені
Жоқ
J07AK Обаға қарсы вакцина
Жоқ
J07AL01 Пневмококкты тазартылған полисахаридті антиген
Жоқ
J07AL02 Пневмококкты тазартылған полисахаридті конъюгацияланған антиген
Жоқ
J07AL52 Пневмококкты тазартылған полисахаридті антиген және Haemophilus influenzae, конъюгацияланған
Жоқ
J07AM51 Сіреспе анатоксині, күл анатоксинімен біріктірілімдері
Жоқ
J07AN01 Тірі әлсіретілген туберкулез вакцинасы
Жоқ
J07AX Бактерияға қарсы басқадай вакциналар
Жоқ
J07BA01 Кене энцефалитінің вирусы-белсенділігі жойылған бүтін вирус
Жоқ
J07BB02 Тұмау вирусы-белсенділігі жойылған, сплит-вакцина (ыдыратылған) немесе беткейлік антигендер
Жоқ
J07BB02 Ббелсенділігі жойылған, сплит (ыдыратылған) тұмау вирусы немесе беткейлік антиген
Жоқ
J07BC01 В гепатиті вирусы-тазартылған антиген
Жоқ
J07BC02 А гепатиті вирусы-тазартылған антиген
Жоқ
J07BD01 Қызылша вирусы, тірі әлсіретілген
Жоқ
J07BD52 Эпидемиялық паротит және қызамық вирустарымен біріктірілген қызылша вирусы, тірі әлсіретілген
Жоқ
J07BD53 Қызамық вирусымен біріктірілген қызылша вирусы, тірі әлсіретілген
Жоқ
J07BD54 Эпидемиялық паротит, қызамық, желшешек вирустарымен біріктірілген қызылша вирусы, тірі әлсіретілген
Жоқ
J07BF04 Полиомиелитті оральді, бивалентті, тірі аттениурленген
Жоқ
J07BG01 Құтырма вирусы-белсенділігі жойылған бүтін
Жоқ
J07BH01 Вирус, ротавирусты диареяның қоздырғышы-тірі әлсіретілген
Жоқ
J07BK01 Желшешек вирусы- тірі әлсіретілген
Жоқ
J07BM Папилломавирустық вакциналар
Жоқ
J07BM01 Папилломавирусты (адамдағы 6, 11, 16, 18 түрлері)
Жоқ
J07BM02 Папилломавирусты (адамдағы 16, 18 түрлері)
Жоқ
J07CA02 Күл, көкжөтелге, полиомиелитке, сіреспеге қарсы вакцина
Жоқ
J07CA06 Күл, B типті Haemophilus influenzae, көкжөтелге, полиомиелитке, сіреспеге қарсы вакцина
Жоқ
J07CA09 Күл, B типті Haemophilus influenzae, көкжөтел, полиомиелит, сіреспе, В гепатитіне қарсы вакцина
Жоқ
Ј07ВН02 Пентавалентті, тірі, қайта сұрыпталған ротавирус
Жоқ
L Антинеопластикалық және иммуномодуляциялайтын препараттар
L01 Антинеопластикалық препараттар
L01AA01 Циклофосфамид
Циклофосфамид
L01AA06 Ифосфамид
Ифосфамид
L01AA09 Бендамустин
Бендамустин
L01AB02 Треосульфан
Треосульфан
L01AD01 Кармустин
Кармустин
L01AD05 Фотемустин
Фотемустин
L01AX03 Темозоломид
Темозоломид
L01AX04 Дакарбазин
Дакарбазин
L01BA01 Метотрексат
Метотрексат
L01BA04 Пеметрексед
Пеметрексед
L01BB04 Кладрибин
Кладрибин
L01BB05 Флударабин
Флударабин
L01BB06 Клофарабин
Клофарабин
L01BC01 Цитарабин
Цитарабин
L01BC02 Фторурацил
Фторурацил
L01BC03 Тегафур
Тегафур
L01BC05 Gemcitabine
Gemcitabine
L01BC06 Капецитабин
Капецитабин
L01BC07 Азацитидин
Азацитидин
L01BC08 Децитабин
Децитабин
L01CA01 Винбластин
Винбластин
L01CA04 Винорелбин
Винорелбин
L01CB01 Этопозид
Этопозид
L01CD01 Паклитаксел
Паклитаксел
L01CD02 Доцетаксел
Доцетаксел
L01CD04 Кабазитаксел
Кабазитаксел
L01CX01 Трабектедин
Трабектедин
L01DB01 Доксорубуцин
Доксорубицин
L01DB03 Epirubicin
Epirubicin
L01DB06 Идарубицин
Идарубицин
L01DC01 Bleomycin
Bleomycin
L01XA01 Цисплатина
Цисплатина
L01XA02 Карбоплатин
Карбоплатин
L01XA03 Оксалиплатин
Оксалиплатин
L01XC Моноклональді антиденелер
Нимотузумаб
L01XC02 Ритуксимаб
Ритуксимаб
L01XC03 Трастузумаб
Трастузумаб
L01XC06 Цетуксимаб
Цетуксимаб
L01XC07 Бевацизумаб
Бевацизумаб
L01XC08 Панитумумаб
Панитумумаб

J06BB05 Иммуноглобулин против бешенства
Нет
J06BB09 Иммуноглобулин против цитомегаловируса
Нет
J06BB16 Паливизумаб
Паливизумаб
J07 Вакцины
J07AH08 Менингококковый А, С, Y, W-135 тетравалентный очищенный полисахаридный антиген конъюгированный
Нет
J07AH09 Вакцина против менингококка В, многокомпонентная
Нет
J07AJ52 Коклюшный очищенный антиген в комбинаци с токсином
Нет
J07AK Противочумные вакцины
Нет
J07AL01 Пневмококковый очищеный полисахаридный антиген
Нет
J07AL02 Пневмококковый очищенный полисахаридный антиген конъюгированный
Нет
J07AL52 Пневмококковый очищенный полисахаридный антиген и Haemophilus influenzae, конъюгированный
Нет
J07AM51 Столбнячный анатоксин, комбинации с дифтерийным анатоксином
Нет
J07AN01 Туберкулезная живая ослабленная вакцина
Нет
J07AX Другие противобактериальные вакцины
Нет
J07BA01 Вирус клещевого энцефалита - инактивированный цельный вирус
Нет
J07BB02 Вирус гриппа - инактивированный, сплит-вакцина (расщепленный) или поверхностные антигены
Нет
J07BB02 Гриппозный, инактивированный, сплит (расщепленный) вирус или поверхностный антиген
Нет
J07BC01 Вирус гепатита B - очищенный антиген
Нет
J07BC02 Вирус гепатита A - очищенный антиген
Нет
J07BD01 Вирус кори, живой ослабленный
Нет
J07BD52 Вирус кори в комбинации с вирусами эпидемического паротита и краснухи, живой ослабленный
Нет
J07BD53 Вирус кори в комбинации с вирусом краснухи, живой ослабленный
Нет
J07BD54 Вирус кори в комбинации с вирусами эпидемического паротита, краснухи, ветряной оспы, живой ослабленный
Нет
J07BF04 Полиомиелитная оральная, бивалентная, живая аттениурованная
Нет
J07BG01 Вирус бешенства - инактивированный цельный
Нет
J07BH01 Вирус, возбудитель рота-вирусной диареи - живой ослабленный
Нет
J07BK01 Вирус ветрянной оспы - ослабленный живой
Нет
J07BM Папилломавирусные вакцины
Нет
J07BM01 Папилломавирус (человеческий типа 6, 11, 16, 18)
Нет
J07BM02 Папилломавирус (человеческий типа 16, 18)
Нет
J07CA02 Вакцина против дифтерии, коклюша, полиомиелита, столбняка
Нет
J07CA06 Вакцина против дифтерии, Haemophilus influenzae типа b, коклюша, полиомиелита, столбняка
Нет
J07CA09 Вакцина против дифтерии, Haemophilus influenzae типа b, коклюша, полиомиелита, столбняка, гепатита В
Нет
J07ВН02 Ротавирус, пентавалентный, живой, реассортированный
Нет
L Антинеопластические и иммуномодулирующие препараты
L01 Антинеопластические препараты
L01AA01 Циклофосфамид
Циклофосфамид
L01AA06 Ифосфамид
Ифосфамид
L01AA09 Бендамустин
Бендамустин
L01AB02 Треосульфан
Треосульфан
L01AD01 Кармустин
Кармустин
L01AD05 Фотемустин
Фотемустин
L01AX03 Темозоломид
Темозоломид
L01AX04 Дакарбазин
Дакарбазин
L01BA01 Метотрексат
Метотрексат
L01BA04 Пеметрексед
Пеметрексед
L01BB04 Кладрибин
Кладрибин
L01BB05 Флударабин
Флударабин
L01BB06 Клофарабин
Клофарабин
L01BC01 Цитарабин
Цитарабин
L01BC02 Фторурацил
Фторурацил
L01BC03 Тегафур
Тегафур
L01BC05 Гемцитабин
Гемцитабин
L01BC06 Капецитабин
Капецитабин
L01BC07 Азацитидин
Азацитидин
L01BC08 Децитабин
Децитабин
L01CA01 Винбластин
Винбластин
L01CA04 Винорелбин
Винорелбин
L01CB01 Этопозид
Этопозид
L01CD01 Паклитаксел
Паклитаксел
L01CD02 Доцетаксел
Доцетаксел
L01CD04 Кабазитаксел
Кабазитаксел
L01CX01 Трабектедин
Трабектедин
L01DB01 Доксорубуцин
Доксорубицин
L01DB03 Эпирубицин
Эпирубицин
L01DB06 Идарубицин
Идарубицин
L01DC01 Блеомицин
Блеомицин
L01XA01 Цисплатин
Цисплатин
L01XA02 Карбоплатин
Карбоплатин
L01XA03 Оксалиплатин
Оксалиплатин
L01XC Моноклональные антитела
Нимотузумаб
L01XC02 Ритуксимаб
Ритуксимаб
L01XC03 Трастузумаб
Трастузумаб
L01XC06 Цетуксимаб
Цетуксимаб
L01XC07 Бевацизумаб
Бевацизумаб
L01XC08 Панитумумаб
Панитумумаб

L01XC12 Брентуксимаб ведотин
Брентуксимаб ведотин
L01XC13 Пертузумаб
Пертузумаб
L01XC14 Трастузумаб эмтанзин
Трастузумаб эмтанзин
L01XC15 Обинутузумаб
Обинутузумаб
L01XC18 Пембролизумаб
Пембролизумаб
L01XC21 Рамуцирумаб
Рамуцирумаб
L01XC24 Даратумумаб
Даратумумаб
L01XD03 Метиламинолевулинат
Жоқ
L01XE01 Иматиниб
Иматиниб
L01XE02 Гефитиниб
Гефитиниб
L01XE03 Ерлотиниб
Эрлотиниб
L01XE04 Сунитиниб
Сунитиниб
L01XE05 Сорафениб
Сорафениб
L01XE06 Дазатиниб
Дазатиниб
L01XE07 Лапатиниб
Лапатиниб
L01XE08 Нилотиниб
Нилотиниб
L01XE10 Эверолимус
Эверолимус
L01XE11 Пазопаниб
Пазопаниб
L01XE13 Афатиниб
Афатиниб
L01XE15 Вемурафениб
Вемурафениб
L01XE16 Кризотиниб
Кризотиниб
L01XE17 Акситиниб
Акситиниб
L01XE18 Руксолитиниб
Руксолитиниб
L01XE21 Регорафениб
Регорафениб
L01XE23 Дабрафениб
Дабрафениб
L01XE25 Траметиниб
Траметиниб
L01XE27 Ибрутиниб
Ибрутиниб
L01XE28 Церитиниб
Церитиниб
L01XE31 Нинтеданиб
Нинтеданиб
L01XE33 Палбоциклиб
Палбоциклиб
L01XE35 Осимертиниб
Осимертиниб
L01XE36 Алектиниб
Алектиниб
L01XE38 Кобиметиниб
Кобиметиниб
L01XE42 Рибоциклиб
Рибоциклиб
L01XE43 Бригатиниб
Бригатиниб
L01XX02 Аспарагиназа
Аспарагиназа
L01XX05 Гидроксикарбамид
Гидроксикарбамид
L01XX14 Третиноин
Третиноин
L01XX17 Топотекан
Топотекан
L01XX19 Иринотекан
Иринотекан
L01XX24 Пэгаспергаза
Пэгаспаргаза
L01XX32 Бортезомиб
Бортезомиб
L01XX35 Анагрелид
Анагрелид
L01XX43 Висмодегиб
Висмодегиб
L01XX45 Карфилзомиб
Карфилзомиб
L01XX50 Иксазомиб
Иксазомиб
L01XX52 Венетоклакс
Венетоклакс
L02 Эндокриндік ем
L02AE02 Лейпрорелин
Лейпрорелин
L02AE03 Гозерелин
Гозерелин
L02AE04 Трипторелин
Трипторелин
L02BA01 Тамоксифен
Тамоксифен
L02BA02 Toremifene
Toremifene
L02BA03 Фулвестрант
Фульвестрант
L02BB03 Бикалутамид
Бикалутамид
L02BB04 Энзалутамид
Энзалутамид
L02BG03 Анастрозол
Анастрозол
L02BG04 Летрозол
Летрозол
L02BX02 Дегареликс
Дегареликс
L02BX03 Абиратерон
Абиратерон
L03 Иммуностимуляторлар
L03 Иммуностимуляторлар
Азоксимера бромид*
L03AA02 Филграстим
Филграстим
L03AA10 Ленограстим
Ленограстим
L03AB04 Интерферон альфа-2а
Интерферон альфа-2а
L03AB05 Интерферон альфа-2b
Интерферон альфа-2b
L03AB07 Интерферон бета-1a
Интерферон бета-1a
L03AB07 Интерферон бета-1a
Интерферон бета
L03AB08 Интерферон бета-1b
Интерферон бета
L03AB08 Интерферон бета-1b
Интерферон бета-1b
L03AB10 Пэгинтерферон альфа-2b
Пэгинтерферон альфа-2б
L03AB11 Пэгинтерферон альфа-2а
Пэгинтерферон альфа-2а
L03AX Басқа иммуностимуляторлар
Тимальфазин
L03AX03 БЦЖ вакцинасы
Жоқ
L03AX13 Глатирамер ацетаты
Жоқ
L03AX15 Мифамуртид
Мифамуртид
L03АВ13 Пэгинтерферон бета-1а
Пэгинтерферон бета-1a
L04 Иммуносупрессанттар
L04AA03 Антилимфоцитарлық иммуноглобулин (жылқы)
Жоқ
L04AA04 Антитимоцитарлық иммуноглобулин
Жоқ

L01XC12 Брентуксимаб ведотин
Брентуксимаб ведотин
L01XC13 Пертузумаб
Пертузумаб
L01XC14 Трастузумаб эмтанзин
Трастузумаб эмтанзин
L01XC15 Обинутузумаб
Обинутузумаб
L01XC18 Пембролизумаб
Пембролизумаб
L01XC21 Рамуцирумаб
Рамуцирумаб
L01XC24 Даратумумаб
Даратумумаб
L01XD03 Метиламинолевулинат
Нет
L01XE01 Иматиниб
Иматиниб
L01XE02 Гефитиниб
Гефитиниб
L01XE03 Ерлотиниб
Эрлотиниб
L01XE04 Сунитиниб
Сунитиниб
L01XE05 Сорафениб
Сорафениб
L01XE06 Дазатиниб
Дазатиниб
L01XE07 Лапатиниб
Лапатиниб
L01XE08 Нилотиниб
Нилотиниб
L01XE10 Эверолимус
Эверолимус
L01XE11 Пазопаниб
Пазопаниб
L01XE13 Афатиниб
Афатиниб
L01XE15 Вемурафениб
Вемурафениб
L01XE16 Кризотиниб
Кризотиниб
L01XE17 Акситиниб
Акситиниб
L01XE18 Руксолитиниб
Руксолитиниб
L01XE21 Регорафениб
Регорафениб
L01XE23 Дабрафениб
Дабрафениб
L01XE25 Траметиниб
Траметиниб
L01XE27 Ибрутиниб
Ибрутиниб
L01XE28 Церитиниб
Церитиниб
L01XE31 Нинтеданиб
Нинтеданиб
L01XE33 Палбоциклиб
Палбоциклиб
L01XE35 Осимертиниб
Осимертиниб
L01XE36 Алектиниб
Алектиниб
L01XE38 Кобиметиниб
Кобиметиниб
L01XE42 Рибоциклиб
Рибоциклиб
L01XE43 Бригатиниб
Бригатиниб
L01XX02 Аспарагиназа
Аспарагиназа
L01XX05 Гидроксикарбамид
Гидроксикарбамид
L01XX14 Третиноин
Третиноин
L01XX17 Топотекан
Топотекан
L01XX19 Иринотекан
Иринотекан
L01XX24 Пэгаспергаза
Пэгаспаргаза
L01XX32 Бортезомиб
Бортезомиб
L01XX35 Анагрелид
Анагрелид
L01XX43 Висмодегиб
Висмодегиб
L01XX45 Карфилзомиб
Карфилзомиб
L01XX50 Иксазомиб
Иксазомиб
L01XX52 Венетоклакс
Венетоклакс
L02 Эндокринная терапия
L02AE02 Лейпрорелин
Лейпрорелин
L02AE03 Гозерелин
Гозерелин
L02AE04 Трипторелин
Трипторелин
L02BA01 Тамоксифен
Тамоксифен
L02BA02 Торемифен
Торемифен
L02BA03 Фулвестрант
Фульвестрант
L02BB03 Бикалутамид
Бикалутамид
L02BB04 Энзалутамид
Энзалутамид
L02BG03 Анастрозол
Анастрозол
L02BG04 Летрозол
Летрозол
L02BX02 Дегареликс
Дегареликс
L02BX03 Абиратерон
Абиратерон
L03 Иммуностимуляторы
L03 Иммуностимуляторы
Азоксимера бромид*
L03AA02 Филграстим
Филграстим
L03AA10 Ленограстим
Ленограстим
L03AB04 Интерферон альфа-2а
Интерферон альфа-2а
L03AB05 Интерферон альфа-2b
Интерферон альфа-2b
L03AB07 Интерферон бета-1a
Интерферон бета-1a
L03AB07 Интерферон бета-1a
Интерферон бета
L03AB08 Интерферон бета-1b
Интерферон бета
L03AB08 Интерферон бета-1b
Интерферон бета-1b
L03AB10 Пэгинтерферон альфа-2b
Пэгинтерферон альфа-2б
L03AB11 Пэгинтерферон альфа-2а
Пэгинтерферон альфа-2а
L03AX Иммуностимуляторы другие
Тимальфазин
L03AX03 Вакцина БЦЖ
Нет
L03AX13 Глатирамера ацетат
Нет
L03AX15 Мифамуртид
Мифамуртид
L03АВ13 Пэгинтерферон бета-1а
Пэгинтерферон бета-1a
L04 Иммуносупрессанты
L04AA03 Антилимфоцитарный иммуноглобулин (лошадиный)
Нет
L04AA04 Иммуноглобулин антитимоцитарный
Нет

L04AA06 Микофенол қышқылы
Микофенол қышқылы
L04AA13 Лефлуномид
Лефлуномид
L04AA18 Эверолимус
Эверолимус
L04AA23 Натализумаб
Натализумаб
L04AA26 Белимумаб
Белимумаб
L04AA29 Тофацитиниб
Тофацитиниб
L04AA31 Терифлуномид
Терифлуномид
L04AA33 Ведолизумаб
Ведолизумаб
L04AA36 Окрелизумаб
Окрелизумаб
L04AA40 Кладрибин
Кладрибин
L04AB01 Этанерцепт
Этанерцепт
L04AB02 Инфликсимаб
Инфликсимаб
L04AB04 Адалимумаб
Адалимумаб
L04AB06 Голимумаб
Голимумаб
L04AC02 Базиликсимаб
Базиликсимаб
L04AC05 Устекинумаб
Устекинумаб
L04AC07 Тоцилизумаб
Тоцилизумаб
L04AC10 Секукинумаб
Секукинумаб
L04AD01 Циклоспорин
Циклоспорин
L04AD02 Такролимус
Такролимус
L04AX04 Леналидомид
Леналидомид
L04AX05 Пирфенидон
Пирфенидон
М Сүйек-бұлшық ет жүйесі
М01 Қабынуға қарсы және ревматизмге қарсы препараттар
M01AB01 Индометацин
Индометацин
M01AB15 Кеторолак
Кеторолак*
M01AB55 Басқа препараттармен біріктірілінген диклофенак
Жоқ
M01AC01 Пироксикам
Пироксикам
M01AC02 Теноксикам
Теноксикам*
M01AC05 Лорноксикам
Лорноксикам*
M01AC06 Мелоксикам
Мелоксикам*
M01AE03 Кетопрофен
Кетопрофен*
M01AE09 Флурбипрофен
Флурбипрофен
M01AE17 Декскетопрофен
Декскетопрофен
M01AG Фенаматы
Этофенамат
M01AH01 Целекоксиб
Целекоксиб
M01AH05 Эторикоксиб
Эторикоксиб
M01AX05 Глюкозамин
Глюкозамин*
M01AX21 Диацереин
Диацереин
M01AX25 Хондроитина сульфат
Хондроитина сульфат*
М02 Буын және бұлшықет ауырулары кезінде жергілікті қолдануға арналған препараттар
M02AA27 Декскетопрофен
Декскетопрофен
M02AX Буын және бұлшықет ауырулары кезінде жергілікті қолдануға арналған препараттар
Жоқ
М03 Миорелаксанттар
M03AB Холиннің туындылары
Жоқ
M03AB01 Суксаметоний хлориді
Суксаметония хлориді
M03AC04 Атракурий
Атракурия безилат
M03AC06 Пипекурония бромид
Пипекурония бромид
M03AC09 Рокурония бромид
Рокурония бромид
M03AX01 ботулиниялық токсин
Жоқ
M03BX Орталықтан әсер ететін басқа препараттар
Жоқ
M03BX02 Тизанидин
Тизанидин
M03BX04 Толперизон
Толперизон
M03BX05 Тиоколхикозид
Тиоколхикозид
M03BX08 Циклобензаприн
Циклобензаприн
М04 Подаграға қарсы препараттар
M04AA01 Аллопуринол
Аллопуринол
M04AA03 Фебуксостат
Фебуксостат
М05 Сүйек ауруралын емдеуге арналған препараттар
M05BA02 Клодрон қышқылы
Клодрон қышқылы
M05BA03 Памидрон қышқылы
Памидрон қышқылы
M05BA04 Алендрон қышқылы
Алендрон қышқылы
M05BA06 Ибандрон қышқылы
Ибандрон қышқылы
M05BA07 Ризедрон қышқылы
Ризедрон қышқылы
M05BA08 Золедрон қышқылы
Золедрон қышқылы
M05BB03 Алендрон қышқылы және колекальциферол
Жоқ
M05BX Сүйектердің құрылымы мен минералдануына әсер ететін басқа препараттар
Жоқ
M05BX03 Стронциум ранелат
Жоқ
M05BX04 Денозумаб
Денозумаб
М09 Тірек-қимыл аппаратының ауруларын емдеуге арналған басқа да препараттар
M09AB Ферментті препараттар
Жоқ
M09AX Тірек-қимыл аппаратының ауруларын емдеуге арналған басқа да препараттар
Жоқ

L04AA06 Микофеноловая кислота
Микофеноловая кислота
L04AA13 Лефлуномид
Лефлуномид
L04AA18 Эверолимус
Эверолимус
L04AA23 Натализумаб
Натализумаб
L04AA26 Белимумаб
Белимумаб
L04AA29 Тофацитиниб
Тофацитиниб
L04AA31 Терифлуномид
Терифлуномид
L04AA33 Ведолизумаб
Ведолизумаб
L04AA36 Окрелизумаб
Окрелизумаб
L04AA40 Кладрибин
Кладрибин
L04AB01 Этанерцепт
Этанерцепт
L04AB02 Инфликсимаб
Инфликсимаб
L04AB04 Адалимумаб
Адалимумаб
L04AB06 Голимумаб
Голимумаб
L04AC02 Базиликсимаб
Базиликсимаб
L04AC05 Устекинумаб
Устекинумаб
L04AC07 Тоцилизумаб
Тоцилизумаб
L04AC10 Секукинумаб
Секукинумаб
L04AD01 Циклоспорин
Циклоспорин
L04AD02 Такролимус
Такролимус
L04AX04 Леналидомид
Леналидомид
L04AX05 Пирфенидон
Пирфенидон
М Костно-мышечная система
M01 Противовоспалительные и противоревматические препараты
M01AB01 Индометацин
Индометацин
M01AB15 Кеторолак
Кеторолак*
M01AB55 Диклофенак в комбинации с другими препаратами
Нет
M01AC01 Пироксикам
Пироксикам
M01AC02 Теноксикам
Теноксикам*
M01AC05 Лорноксикам
Лорноксикам*
M01AC06 Мелоксикам
Мелоксикам*
M01AE03 Кетопрофен
Кетопрофен*
M01AE09 Флурбипрофен
Флурбипрофен
M01AE17 Декскетопрофен
Декскетопрофен
M01AG Фенаматы
Этофенамат
M01AH01 Целекоксиб
Целекоксиб
M01AH05 Эторикоксиб
Эторикоксиб
M01AX05 Глюкозамин
Глюкозамин*
M01AX21 Диацереин
Диацереин
M01AX25 Хондроитина сульфат
Хондроитина сульфат*
М02 Препараты для местного применения при суставной и мышечной боли
M02AA27 Декскетопрофен
Декскетопрофен
M02AX Препараты для местного применения при суставной и мышечной боли
Нет
М03 Миорелаксанты
M03AB Холина производные
Нет
M03AB01 Суксаметония хлорид
Суксаметония хлорид
M03AC04 Атракурий
Атракурия безилат
M03AC06 Пипекурония бромид
Пипекурония бромид
M03AC09 Рокурония бромид
Рокурония бромид
M03AX01 Ботулинический токсин
Нет
M03BX Препараты центрального действия другие
Нет
M03BX02 Тизанидин
Тизанидин
M03BX04 Толперизон
Толперизон
M03BX05 Тиоколхикозид
Тиоколхикозид
M03BX08 Циклобензаприн
Циклобензаприн
М04 Противоподагрические препараты
M04AA01 Аллопуринол
Аллопуринол
M04AA03 Фебуксостат
Фебуксостат
М05 Препараты для лечения заболевания костей
M05BA02 Клодроновая кислота
Клодроновая кислота
M05BA03 Памидроновая кислота
Памидроновая кислота
M05BA04 Алендроновая кислота
Алендроновая кислота
M05BA06 Ибандроновая кислота
Ибандроновая кислота
M05BA07 Ризедроновая кислота
Ризедроновая кислота
M05BA08 Золедроновая кислота
Золедроновая кислота
M05BB03 Алендроновая кислота и колекальциферол
Нет
M05BX Другие препараты, влияющие на структуру и минерализацию костей
Нет
M05BX03 Стронциум ранелат
Нет
M05BX04 Денозумаб
Денозумаб
М09 Препараты для лечения заболеваний опорно-двигательного
M09AB Ферментные препараты
Нет
аппарата другие
M09AX Препараты для лечения заболеваний опорно-двигательного аппарата прочие
Нет

M09AX01 Гуалурон қышқылы
Жоқ
N – Жүйке жүйесі
N01 Анестетиктер
N01AB01 Галотан
Галотан
N01AB06 Изофлуран
Изофлуран
N01AB08 Севофлуран
Севофлуран
N01AF03 Тиопентал натрий
Тиопентал натрий
N01AH01 Фентанил
Фентанил
N01AX03 Кетамин
Кетамин
N01AX10 Пропофол
Пропофол
N01AX11 Гидроксибутир қышқылы
Натрия оксибат
N01AX63 Азоттың шалатотығы, бірігулер
Жоқ
N01BA02 Прокаин
Прокаин
N01BB01 Бупивакаин
Бупивакаин
N01BB02 Лидокаин
Лидокаин
N01BB03 Мепивакаин
Мепивакаин
N01BB09 Ропивакаин
Ропивакаин
N01BB52 Басқа препараттармен біріктірілген лидокаин
Жоқ
N01BB58 Басқа препараттармен біріктірілген артикаин
Жоқ
N02AA01 Морфин
Жоқ
N02AA55 Оксикодон және налоксон
Жоқ
N02AB Фенилпиперидина туындылары
Тримеперидин
N02AB03 Фентанил
Фентанил
N02AF02 Налбуфин
Налбуфин
N02AX02 Трамадол
Трамадол
N02BG06 Нефопам
Нефопам
N02CC03 Золмитриптан
Золмитриптан
N02CC04 Ризатриптан
Ризатриптан
N02CC06 Элетриптан
Элетриптан
N03 Эпилепсияға қарсы препараттар
N03AE01 Клоназепам
Клоназепам
N03AF01 Карбамазепин
Карбамазепин
N03AF02 Окскарбазепин
Окскарбазепин
N03AG01 Вальпроев қышқылы
Вальпроев қышқылы
N03AX09 Ламотриджин
Ламотриджин
N03AX11 Топирамат
Топирамат
N03AX12 Габапентин
Габапентин
N03AX14 Леветирацетам
Леветирацетам
N03AX16 Прегабалин
Прегабалин
N03AX18 Лакосамид
Лакосамид
N04 Паркинсонға қарсы препараттар
N04AA01 Тригексифенидил
Тригексифенидил
N04BA02 Леводопа+Карбидопа
Жоқ
N04BA03 Леводопа, ингибиторлары декарбоксилазы
Жоқ
N04BB01 Амантадин
Амантадин
N04BC05 Прамипексол
Прамипексол
N04BD02 Разагилин
Разагилин
N05 Психолептиктер
N05AA01 Хлорпромазин
Хлорпромазин
N05AA02 Левомепромазин
Левомепромазин
N05AB02 Флуфеназин
Флуфеназин
N05AB04 Прохлорперазин
Прохлорперазин
N05AB06 Трифлуоперазин
Трифлуоперазин
N05AC02 Тиоридазин
Тиоридазин
N05AD01 Галоперидол
Галоперидол
N05AF03 Хлорпротиксен
Хлорпротиксен
N05AH02 Клозапин
Клозапин
N05AH03 Оланзапин
Оланзапин
N05AH04 Кветиапин
Кветиапин
N05AL01 Сульпирид
Сульпирид
N05AL03 Тиаприд
Тиаприд
N05AL05 Амисульприд
Амисульприд
N05AX08 Рисперидон
Рисперидон
N05AX12 Арипипразол
Арипипразол
N05AX13 Палиперидон
Палиперидон
N05AX15 Карипразин
Карипразин
N05BA Бензодиазепин туындылары
Жоқ

M09AX01 Гиалуроновая кислота
Нет
N – Нервная система
N01 Анестетики
N01AB01 Галотан
Галотан
Галотан
Галотан
N01AB06 Изофлуран
Изофлуран
Изофлуран
Изофлуран
N01AB08 Севофлуран
Севофлуран
Севофлуран
Севофлуран
N01AF03 Тиопентал натрия
Тиопентал натрия
Тиопентал натрия
Тиопентал натрия
N01AH01 Фентанил
Фентанил
Фентанил
Фентанил
N01AX03 Кетамин
Кетамин
Кетамин
Кетамин
N01AX10 Пропофол
Пропофол
Пропофол
Пропофол
N01AX11 Гидроксибутировая ксилота
Натрия оксибат
Натрия оксибат
Натрия оксибат
N01AX63 Закись азота, комбинации
Нет
Нет
Нет
N01BA02 Прокаин
Прокаин
Прокаин
Прокаин
N01BB01 Бупивакаин
Бупивакаин
Бупивакаин
Бупивакаин
N01BB02 Лидокаин
Лидокаин
Лидокаин
Лидокаин
N01BB03 Мепивакаин
Мепивакаин
Мепивакаин
Мепивакаин
N01BB09 Ропивакаин
Ропивакаин
Ропивакаин
Ропивакаин
N01BB52 Лидокаин в комбинации с другими препаратами
Нет
Нет
Нет
N01BB58 Артикаин в комбинации с другими препаратами
Нет
N02AA01 Морфин
Морфин
Нет
N02AA55 Оксикодон и налоксон
Нет
Нет
N02AB Фенилпиперидина производные
Тримеперидин
N02AB03 Фентанил
Фентанил
Фентанил
Фентанил
N02AF02 Налбуфин
Налбуфин
Налбуфин
Налбуфин
N02AX02 Трамадол
Трамадол
Трамадол
Трамадол
N02BG06 Нефопам
Нефопам
Нефопам
Нефопам
N02CC03 Золмитриптан
Золмитриптан
Золмитриптан
Золмитриптан
N02CC04 Ризатриптан
Ризатриптан
Ризатриптан
Ризатриптан
N02CC06 Элетриптан
Элетриптан
Элетриптан
Элетриптан
N03 Противоэпилептические препараты
N03AE01 Клоназепам
Клоназепам
Клоназепам
Клоназепам
N03AF01 Карбамазепин
Карбамазепин
Карбамазепин
Карбамазепин
N03AF02 Окскарбазепин
Окскарбазепин
Окскарбазепин
Окскарбазепин
N03AG01 Вальпроевая кислота
Вальпроевая кислота
Вальпроевая кислота
Вальпроевая кислота
N03AX09 Ламотриджин
Ламотриджин
N03AX11 Топирамат
Топирамат
N03AX12 Габапентин
Габапентин
N03AX14 Леветирацетам
Леветирацетам
N03AX16 Прегабалин
Прегабалин
N03AX18 Лакосамид
Лакосамид
N04 Антипаркинсонические препараты
N04AA01 Тригексифенидил
Тригексифенидил
N04BA02 Леводопа+Карбидопа
Нет
N04BA03 Леводопа, ингибиторы декарбоксилазы
Нет
N04BB01 Амантадин
Амантадин
N04BC05 Прамипексол
Прамипексол
N04BD02 Разагилин
Разагилин
N05 Психолептики
N05AA01 Хлорпромазин
Хлорпромазин
N05AA02 Левомепромазин
Левомепромазин
N05AB02 Флуфеназин
Флуфеназин
N05AB04 Прохлорперазин
Прохлорперазин
N05AB06 Трифлуоперазин
Трифлуоперазин
N05AC02 Тиоридазин
Тиоридазин
N05AD01 Галоперидол
Галоперидол
N05AF03 Хлорпротиксен
Хлорпротиксен
N05AH02 Клозапин
Клозапин
N05AH03 Оланзапин
Оланзапин
N05AH04 Кветиапин
Кветиапин
N05AL01 Сульпирид
Сульпирид
N05AL03 Тиаприд
Тиаприд
N05AL05 Амисульприд
Амисульприд
N05AX08 Рисперидон
Рисперидон
N05AX12 Арипипразол
Арипипразол
N05AX13 Палиперидон
Палиперидон
N05AX15 Карипразин
Карипразин
N05BA Бензодиазепина производные
Нет

N05BA01 Диазепам
Диазепам
N05BA02 Хлордиазепоксид
Хлордиазепоксид
N05BA04 Оксазепам
Оксазепам
N05BA12 Алпразолам
Алпразолам
N05BA23 Тофизопам
Тофизопам
N05BB01 Гидроксизин
Гидроксизин
N05BX Басқа анксиолитиктер
Жоқ
N05BX03 Этифоксин
Этифоксин
N05CF01 Зопиклон
Зопиклон
N05CF03 Залеплон
Залеплон
N05CM18 Дексмедетомидин
Дексмедетомидин
N06 Психоаналептиктер
N06AA09 Амитриптилин
Амитриптилин
N06AB03 Флуоксетин
Флуоксетин
N06AB04 Циталопрам
Циталопрам
N06AB05 Пароксетин
Пароксетин
N06AB06 Сертралин
Сертралин
N06AB08 Флувоксамин
Флувоксамин
N06AB10 Эсциталопрам
Эсциталопрам
N06AX03 Миансерин
Миансерин
N06AX05 Тразодон
Тразодон
N06AX11 Миртазапин
Миртазапин
N06AX14 Тианептин
Тианептин
N06AX16 Венлафаксин
Венлафаксин
N06AX21 Дулоксетин
Дулоксетин
N06AX22 Агомелатин
Агомелатин
N06BC01 Кофеин
Жоқ
N06BX Басқа психостимуляциялаушы және ноотропты препараттар
Жоқ
N06BX Басқа психостимуляциялаушы және ноотропты препараттар
Гопантен қышқылы
N06BX03 Пирацетам*
N06BX06 Цитиколин
Цитиколин*
N06BX13 Идебеноннан
Идебеноннан
N06BX18 Vinpocetine
Vinpocetine*
N06BX22 Phenibut
Жоқ
N06DA02 Донепезил
Донепезил
N06DA04 Галантамин
Галантамин
N06DA05 Ипидакрин
Ипидакрин
N06DX01 Мемантин
Мемантин
N07 Жүйке жүйесі ауруларын емдеуге арналған басқа препараттар
N07AA Антихолинэстеразалық препараттар
Ипидакрин
N07AA01 Неостигмин
Жоқ
N07AA02 Пиридостигмина бромид
Пиридостигмина бромид
N07AX02 Холин альфосцерат
Холин альфосцерат
N07BA03 Варениклин
Варениклин
N07BB01 Дисульфирам
Дисульфирам
N07BB04 Налтрексон
Налтрексон
N07BC02 Метадон
Метадон
N07X Жүйке жүйесі ауруларын емдеуге арналған басқа препараттар
Жоқ
N07XX Жүйке жүйесі ауруларын емдеуге арналған басқа да препараттар
Жоқ
N07XX Жүйке жүйесі ауруларын емдеуге арналған басқа да препараттар
Диметилфумарат
N07XX Жүйке жүйесі ауруларын емдеуге арналған басқа да препараттар
Глутамин қышқылы
N07XX02 Рилузол
Рилузол
N07XX06 Тетрабеназин
Тетрабеназин
N07XX09 Диметилфумарат
Диметилфумарат
P паразитке қарсы дәрілік заттар, инсектицидтер және репелленттер
P01A Амебиазжәне басқа протозой аурулары кезінде қолданылатын препараттар
P01AA05 Тилброхинол
Жоқ
P01AB06 Ниморазол
Ниморазол
P01AB07 Секнидазол
Секнидазол
P01AX08 Тенонитрозол
Тенонитрозол
P01BA02 Гидроксихлорохин
Гидроксихлорохин
P02 Гельминттерге қарсы препараттар
P02CA01 Мебендазол
Мебендазол
P02CB01 Пиперазин
Жоқ
P02CC01 Пирантел
Пирантел
P02CF01 Ивермектин
Ивермектин
P03 Эктопаразиттерді жоюға арналған препараттар (қышыма тудыратын кенелерді, инсектицидтерді мен репелленттерді қоса алғанда)
P03AC04 Перметрин
Перметрин
R Тыныс алу жүйесі
R01 Мұрын ауруларын емдеуге арналған препараттар
R01AB Симпатомиметиктер, біріктірілімдер, қоспағанда кортикостероидтар
Жоқ
R01AD Кортикостероидтар
Жоқ

N05BA01 Диазепам
Диазепам
N05BA02 Хлордиазепоксид
Хлордиазепоксид
N05BA04 Оксазепам
Оксазепам
N05BA12 Алпразолам
Алпразолам
N05BA23 Тофизопам
Тофизопам
N05BB01 Гидроксизин
Гидроксизин
N05BX Анксиолитики другие
Нет
N05BX03 Этифоксин
Этифоксин
N05CF01 Зопиклон
Зопиклон
N05CF03 Залеплон
Залеплон
N05CM18 Дексмедетомидин
Дексмедетомидин
N06 Психоаналептики
N06AA09 Амитриптилин
Амитриптилин
N06AB03 Флуоксетин
Флуоксетин
N06AB04 Циталопрам
Циталопрам
N06AB05 Пароксетин
Пароксетин
N06AB06 Сертралин
Сертралин
N06AB08 Флувоксамин
Флувоксамин
N06AB10 Эсциталопрам
Эсциталопрам
N06AX03 Миансерин
Миансерин
N06AX05 Тразодон
Тразодон
N06AX11 Миртазапин
Миртазапин
N06AX14 Тианептин
Тианептин
N06AX16 Венлафаксин
Венлафаксин
N06AX21 Дулоксетин
Дулоксетин
N06AX22 Агомелатин
Агомелатин
N06BC01 Кофеин
Нет
N06BX Другие психостимулирующие и ноотропные средства
Нет
N06BX Другие психостимулирующие и ноотропные средства
Гопантеновая кислота
N06BX03 Пирацетам*
N06BX06 Цитиколин
Цитиколин*
N06BX13 Идебенон
Идебенон
N06BX18 Винпоцетин
Винпоцетин*
N06BX22 Фенибут
Нет
N06DA02 Донепезил
Донепезил
N06DA04 Галантамин
Галантамин
N06DA05 Ипидакрин
Ипидакрин
N06DX01 Мемантин
Мемантин
N07 Препараты для лечения заболеваний нервной системы другие
N07AA Антихолинэстеразные препараты
Ипидакрин
N07AA01 Неостигмин
Нет
N07AA02 Пиридостигмина бромид
Пиридостигмина бромид
N07AX02 Холин альфосцерат
Холина альфосцерат
N07BA03 Варениклин
Варениклин
N07BB01 Дисульфирам
Дисульфирам
N07BB04 Налтрексон
Налтрексон
N07BC02 Метадон
Метадон
N07X Препараты для лечения заболеваний нервной системы другие
Нет
N07XX Препараты для лечения заболеваний нервной системы прочие
Нет
N07XX Препараты для лечения заболеваний нервной системы прочие
Диметилфумарат
N07XX Препараты для лечения заболеваний нервной системы прочие
Глутаминовая кислота
N07XX02 Рилузол
Рилузол
N07XX06 Тетрабеназин
Тетрабеназин
N07XX09 Диметилфумарат
Диметилфумарат
P Противопаразитарные лекарственные средства, инсектициды и репелленты
P01A Средства для лечения амебиаза и других протозойных инфекций
P01AA05 Тилброхинол
Нет
P01AB06 Ниморазол
Ниморазол
P01AB07 Секнидазол
Секнидазол
P01AX08 Тенонитрозол
Тенонитрозол
P01BA02 Гидроксихлорохин
Гидроксихлорохин
P02 Антигельминтные лекарственные средства
P02CA01 Мебендазол
Мебендазол
P02CB01 Пиперазин
Нет
P02CC01 Пирантел
Пирантел
P02CF01 Ивермектин
Ивермектин
P03 Лекарственные средства для уничтожения эктопаразитов, включая средства против чесоточного клеща, инсектициды и репелленты
P03AC04 Перметрин
Перметрин
R Дыхательная система
R01 Лекарственные средства для лечения заболеваний носа
R01AB Симпатомиметики, комбинации, исключая кортикостероиды
Нет
R01AD Кортикостероиды
Нет

R01AD01 Беклометазон
Беклометазон
R01AD08 Флутиказон
Флутиказон
R01AD09 Мометазон
Мометазон
R01AD12 Флутиказона фуроат
Күзден
R01AD53 Басқадай препараттармен біріктірілген дексаметазон
Жоқ
R01AX Мұрын ауруларында жергілікті қолдануға арналған басқа препараттар
Жоқ
R01AX08 Фрамицетин
Фрамицетин
R03A Ингаляциялық қолдануға арналған адренергиялық препараттар
R03AC B2-адреностимуляторы селективті
Олодатерол
R03AC13 Формотерол
Формотерол
R03AC18 Индакатерол
Индакатерол
R03AK06 Сальметерол және флутиказон
Жоқ
R03AK07 Формотерол және будесонид
Жоқ
R03AK08 Формотерол және беклометазон
Жоқ
R03AK10 Вилантерол және флутиказона фуроат
Жоқ
R03AL01 Фенотерол және ипратропия бромид
Жоқ
R03AL03 Вилантерол және умеклидиния бромид
Жоқ
R03AL04 Индакатерол және гликопиррония бромид
Жоқ
R03AL05 Формотерол және аклидиния бромид
Жоқ
R03AL06 Олодатерол және тиотропия бромид
Жоқ
R03B Тыныс алу жолдарының тарылмалы
ауруларын емдеуге арналған ингаляциялық басқадай препараттар
R03BA01 Беклометазон
Беклометазон
R03BA02 Будесонид
Будесонид
R03BA05 Флутиказон
Флутиказон
R03BA07 Мометазон
Мометазон
R03BA08 Циклезонид
Циклезонид
R03BB Холиноблокаторлар
Аклидиния бромид
R03BB01 Ипратропия бромид
Ипратропия бромид
R03BB04 Тиотропия бромид
Тиотропия бромид
R03BB06 Гликопиррония бромид
Гликопиррония бромид
R03BB07 Умеклидиния бромид
Умеклидиния бромид
R03C Жүйелі қолдануға арналған адренергиялық препараттар
R03CK Тыныс алу жолдарының обструкциялық ауруларын емдеуге арналған басқа препараттармен біріктірілген симпатомиметиктер
Жоқ
R03D Жүйелі қолданудың басқа да препараттар
R03DA04 Теофиллин
Жоқ
R03DA04 Теофиллин
Теофиллин
R03DA05 Эуфиллин
Эуфиллин
R03DC03 Монтелукаст
Монтелукаст
R03DX05 Омализумаб
Омализумаб
R03DX07 Рофлумиласт
Рофлумиласт
R05 Жөтел және суық тию кезінде қолданылатын препараттар
R05CB15 Эрдостеин
Эрдостеин
R05DA20 Комбинациясы
Жоқ
R05DB21 Клоперастин
Клоперастин
R05DB27 Леводропропизин
Леводропропизин
R05X Суық тию кезінде қолданылатын басқа да препараттар
Жоқ
R06 Жүйелі әсер ететін антигистаминді препараттар
R06A Жүйелі әсер ететін антигистаминді препараттар
Эпинастин
R06AK Антигистаминдік препараттар біріктірілімі
Жоқ
R06AX17 Кетотифен
Кетотифен
R06AX22 Эбастин
Эбастин
R06AX26 Фексофенадин
Фексофенадин
R06AX28 Рупатадин
Рупатадин
R06AX29 Биластин
Биластин
R06AX32 Секвифенадин
Секвифенадин
R07 Тыныс алу жүйесінің ауруларын емдеуге арналған басқа да препараттар
R07AA02 Табиғи фосфолипидтер
Жоқ
R07AA30 Біріктірілген препараттар
Жоқ
R07AB Тыныс алу орталығының стимуляторлары
Жоқ
R07AX Тыныс алу ағзаларының ауруларын емдеуге арналған басқа да препараттар
Жоқ
S Сезім ағзалары
S01 Поливитаминді препараттар
S01A микробқа қарсы препараттар
Жоқ

R01AD01 Беклометазон
Беклометазон
R01AD08 Флутиказон
Флутиказон
R01AD09 Мометазон
Мометазон
R01AD12 Флутиказона фуроат
Флутиказон
R01AD53 Дексаметазон в комбинации с другими препаратами
Нет
R01AX Другие препараты для местного применения при заболеваниях носа
Нет
R01AX08 Фрамицетин
Фрамицетин
R03A Адренергические средства для ингаляционного применения
R03AC Бета2-адреностимуляторы селективные
Олодатерол
R03AC13 Формотерол
Формотерол
R03AC18 Индакатерол
Индакатерол
R03AK06 Сальметерол и флутиказон
Нет
R03AK07 Формотерол и будесонид
Нет
R03AK08 Формотерол и беклометазон
Нет
R03AK10 Вилантерол и флутиказона фуроат
Нет
R03AL01 Фенотерол и ипратропия бромид
Нет
R03AL03 Вилантерол и умеклидиния бромид
Нет
R03AL04 Индакатерол и гликопиррония бромид
Нет
R03AL05 Формотерол и аклидиния бромид
Нет
R03AL06 Олодатерол и тиотропия бромид
Нет
R03B Прочие средства ингаляционного применения для лечения обструктивных заболеваний дыхательных путей
R03BA01 Беклометазон
Беклометазон
R03BA02 Будесонид
Будесонид
R03BA05 Флутиказон
Флутиказон
R03BA07 Мометазон
Мометазон
R03BA08 Циклезонид
Циклезонид
R03BB Холиноблокаторы
Аклидиния бромид
R03BB01 Ипратропия бромид
Ипратропия бромид
R03BB04 Тиотропия бромид
Тиотропия бромид
R03BB06 Гликопиррония бромид
Гликопиррония бромид
R03BB07 Умеклидиния бромид
Умеклидиния бромид
R03C Адренергические средства для системного применения
R03CK Симпатомиметики в комбинации с другими препаратами для лечения обструктивных заболеваний дыхательных путей
Нет
R03D Прочие средства системного применения
R03DA04 Теофиллин
Нет
R03DA04 Теофиллин
Теофиллин
R03DA05 Аминофиллин
Аминофиллин
R03DC03 Монтелукаст
Монтелукаст
R03DX05 Омализумаб
Омализумаб
R03DX07 Рофлумиласт
Рофлумиласт
R05 Лекарственные средства, применяемые при кашле и простудных заболеваниях
R05CB15 Эрдостеин
Эрдостеин
R05DA20 Комбинации
Нет
R05DB21 Клоперастин
Клоперастин
R05DB27 Леводропропизин
Леводропропизин
R05X Препараты применяемые при простудных заболеваниях другие
Нет
R06 Антигистаминные лекарственные средства для системного применения
R06A Антигистаминные препараты системного действия
Эпинастин
R06AK Антигистаминных препаратов комбинация
Нет
R06AX17 Кетотифен
Кетотифен
R06AX22 Эбастин
Эбастин
R06AX26 Фексофенадин
Фексофенадин
R06AX28 Рупатадин
Рупатадин
R06AX29 Биластин
Биластин
R06AX32 Секвифенадин
Секвифенадин
R07 Другие лекарственные средства для лечения заболеваний дыхательной системы
R07AA02 Природные фосфолипиды
Нет
R07AA30 Комбинированные препараты
Нет
R07AB Стимуляторы дыхательного центра
Нет
R07AX Другие препараты для лечения заболеваний органов дыхания
Нет
S Органы чувств
S01 Офтальмологические препараты
S01A Противомикробные препараты
Нет

S01AA01 Хлорамфеникол
Хлорамфеникол
S01AA03 Неомицин
Неомицин
S01AA12 Тобрамицин
Тобрамицин
S01AA13 Фузидовая қышқылы
Фузидовая қышқылы
S01AA17 Эритромицин
Эритромицин
S01AB04 Сульфацетамид
Сульфацетамид
S01AE01 Офлоксацин
Офлоксацин
S01AE05 Левофлоксацин
Левофлоксацин
S01AE07 Моксифлоксацин
Моксифлоксацин
S01AX микробқа қарсы препараттар басқада
Жоқ
S01AX11 Офлоксацин
Офлоксацин
S01AX13 Ципрофлоксацин
Ципрофлоксацин
S01AX19 Левофлоксацин
Левофлоксацин
S01AX21 Гатифлоксацин
Гатифлоксацин
S01AX22 Моксифлоксацин
Моксифлоксацин
S01BA01 Дексаметазон
Дексаметазон
S01BA02 Гидрокортизон
Гидрокортизон
S01BC05 Кеторолак
Кеторолак
S01BC10 Непафенак
Непафенак
S01BC11 Бромфенак
Бромфенак
S01CA01 Инфекцияға қарсы препараттармен комбинациядағы Дексаметазон
Жоқ
S01CA02 Инфекцияға қарсы препараттармен комбинациядағы Преднизолон
Жоқ
S01EA05 Бримонидин
Бримонидин
S01EB01 Пилокарпин
Пилокарпин
S01EB51 Басқа дәрілермен біріктірілген Пилокарпин
Жоқ
S01EC01 Ацетазоламид
Ацетазоламид
S01EC03 Дорзоламид
Дорзоламид
S01EC04 Бринзоламид
Бринзоламид
S01EC54 Басқа дәрілермен біріктірілген Бринзоламид
Жоқ
S01ED01 Тимолол
Тимолол
S01ED02 Бетаксолол
Бетаксолол
S01ED51 Басқа дәрілермен біріктірілген Тимолол
Жоқ
S01EE01 Латанопрост
Латанопрост
S01EE04 Травопрост
Травопрост
S01EE05 Тафлупрост
Тафлупрост
S01FA01 Атропин
Жоқ
S01FA04 Циклопентолат
Циклопентолат
S01FA06 Тропикамид
Тропикамид
S01FA56 Басқа дәрілермен біріктірілген Тропикамид
Жоқ
S01FB01 Фенилэфрин
Фенилэфрин
S01GA51 Басқа дәрілермен біріктірілген Нафазолин
Жоқ
S01GX08 Кетотифен
Кетотифен
S01HA02 Оксибупрокаин
Оксибупрокаин
S01HA04 Проксиметакаин
Проксиметакаин
S01LA04 Ранибизумаб
Ранибизумаб
S01LA05 Афлиберцепт
Афлиберцепт
S01XA Офтальмологиялық басқа да препараттар
Жоқ
S01XA Офтальмологиялық басқа да препараттар
Циклоспорин
S02 Отологиялық ауруларды емдеуге арналған препараттар
S02AA12 Рифамицин
Рифамицин
S02AA15 Ципрофлоксацин
Ципрофлоксацин
S02AA30 Микробқа қарсы препараттардың біріктірілімдері
Жоқ
S02CA Микробқа қарсы препараттармен біріктірілген глюкокортикостероидтар
Жоқ
S02CA06 Микробқа қарсы препараттармен біріктірілген дексаметазон
Жоқ
S02DA30 Біріктірілген препараттар
Жоқ
S03 Офтальмологиялық және отологиялық ауруларды емдеуге арналған препараттар
S03A Микробқа қарсы препараттар
Ципрофлоксацин
S03AA Микробқа қарсы препараттар
Норфлоксацин
S03AA07 Ципрофлоксацин
Ципрофлоксацин
S03CA01 Микробқа қарсы препараттармен біріктірілген дексаметазон
Жоқ
V Басқа препараттар
V01 Аллергендер
V01AA02 Шөптер тозаның аллергендері
Жоқ
V01AA03 Үй шанның аллергендері
Жоқ
V01AA04 Зендік және ашытқылық аллергендері
Жоқ
V01AA05 Ағаштар тозаңының аллергендері
Жоқ
V01AA20 Басқа аллергендер
Жоқ
V 03 Басқа емдік препараттар, барлығы

S01AA01 Хлорамфеникол
Хлорамфеникол
S01AA03 Неомицин
Неомицин
S01AA12 Тобрамицин
Тобрамицин
S01AA13 Фузидовая кислота
Фузидовая кислота
S01AA17 Эритромицин
Эритромицин
S01AB04 Сульфацетамид
Сульфацетамид
S01AE01 Офлоксацин
Офлоксацин
S01AE05 Левофлоксацин
Левофлоксацин
S01AE07 Моксифлоксацин
Моксифлоксацин
S01AX Противомикробные препараты другие
Нет
S01AX11 Офлоксацин
Офлоксацин
S01AX13 Ципрофлоксацин
Ципрофлоксацин
S01AX19 Левофлоксацин
Левофлоксацин
S01AX21 Гатифлоксацин
Гатифлоксацин
S01AX22 Моксифлоксацин
Моксифлоксацин
S01BA01 Дексаметазон
Дексаметазон
S01BA02 Гидрокортизон
Гидрокортизон
S01BC05 Кеторолак
Кеторолак
S01BC10 Непафенак
Непафенак
S01BC11 Бромфенак
Бромфенак
S01CA01 Дексаметазон в комбинации с противоинфекционными препаратами
Нет
S01CA02 Преднизолон в комбинации с противоинфекционными препаратами
Нет
S01EA05 Бримонидин
Бримонидин
S01EB01 Пилокарпин
Пилокарпин
S01EB51 Пилокарпин в комбинации с другими препаратами
Нет
S01EC01 Ацетазоламид
Ацетазоламид
S01EC03 Дорзоламид
Дорзоламид
S01EC04 Бринзоламид
Бринзоламид
S01EC54 Бринзоламид в комбинации с другими препаратами
Нет
S01ED01 Тимолол
Тимолол
S01ED02 Бетаксолол
Бетаксолол
S01ED51 Тимолол в комбинации с другими препаратами
Нет
S01EE01 Латанопрост
Латанопрост
S01EE04 Травопрост
Травопрост
S01EE05 Тафлупрост
Тафлупрост
S01FA01 Атропин
Нет
S01FA04 Циклопентолат
Циклопентолат
S01FA06 Тропикамид
Тропикамид
S01FA56 Тропикамид в комбинации с другими препаратами
Нет
S01FB01 Фенилэфрин
Фенилэфрин
S01GA51 Нафазолин в комбинации с другими препаратами
Нет
S01GX08 Кетотифен
Кетотифен
S01HA02 Оксибупрокаин
Оксибупрокаин
S01HA04 Проксиметакаин
Проксиметакаин
S01LA04 Ранибизумаб
Ранибизумаб
S01LA05 Афлиберцепт
Афлиберцепт
S01XA Офтальмологические препараты другие
Нет
S01XA Офтальмологические препараты другие
Циклоспорин
S02 Препараты для лечения отологических заболеваний
S02AA12 Рифамицин
Рифамицин
S02AA15 Ципрофлоксацин
Ципрофлоксацин
S02AA30 Комбинация противомикробных препаратов
Нет
S02CA Глюкокортикостероиды в комбинации с противомикробными препаратами
Нет
S02CA06 Дексаметазон в комбинации с противомикробными препаратами
Нет
S02DA30 Комбинированные препараты
Нет
S03 Препараты для лечения офтальмологических и отологических заболеваний
S03A Противомикробные препараты
Ципрофлоксацин
S03AA Противомикробные препараты
Норфлоксацин
S03AA07 Ципрофлоксацин
Ципрофлоксацин
S03CA01 Дексаметазон в комбинации с противомикробными препаратами
Нет
V Прочие препараты
V01 Аллергены
V01AA02 Аллергены пыльцы травы
Нет
V01AA03 Аллергены домашней пыли
Нет
V01AA04 Аллергены грибов и дрожжей
Нет
V01AA05 Аллергены пыльцы деревьев
Нет
V01AA20 Аллергены прочие
Нет
V 03 Другие терапевтические препараты все

V03AB06 Натрий тиосульфат
Жоқ
V03AB14 Протамин сульфаты
Протамин сульфаты
V03AB32 Глутадион
Жоқ
V03AB35 Сугаммадекс
Сугаммадекс
V03AB37 Идаруцизумаб
Идаруцизумаб
V03AC03 Деферазирокс
Деферазирокс
V03AE02 Севеламер
Севеламер
V03AF01 Месна
Месна
V03AF03 Кальция фолинат
Кальция фолинат
V03AF06 Натрий фолинат
Жоқ
V03AX Басқа да препараттар
Жоқ
V03AX Басқа да препараттар
Бовгиалуронидаза азоксимер
V04 Диагностикалық препараттар
V04CF01 Туберкулин
Жоқ
V04CL Аллергиялық ауруларды анықтауға арналған тесттер
Жоқ
V06 Қорек заттар
V06DD Амин қышқылдары, полипептидтер кешені қоса алғанда
Жоқ
V07 Басқадай емдемейтін заттар
V07AB Еріткіштер
Жоқ
V07AC Гемотрансфузияға арналған қосымша заттар
Жоқ
V08 Контрастылы заттар
V08AA01 Натрий амидотризоат
Натрий амидотризоат
V08AB02 Йогексол
Йогексол
V08AB05 Йопромид
Йопромид
V08AB09 Иодиксанол
Йодиксанол
V08CA01 Гадопентет қышқылы
Гадопентетқышқылы
V08CA03 Гадодиамид
Гадодиамид
V08CA09 Гадобутрол
Гадобутрол
V08CA10 Гадоксет қышқылы
Гадоксет қышқылы
V09 Радиофармацевтикалық диагностикалық заттар
V09AA Құрамында технеций 99m бар препараттар
Жоқ
V09XA Құрамында Йод-131 бар препараттар
Жоқ
V10 Радиотерапевтические заттар
V10XX03 Радий (223Ra) дихлориді
Жоқ
Ескертпе: * - энтералдық қолдану үшін рецептісіз босатуға жатады.
** - сыртқа қолдану үшін рецептісіз босатуға жатады.
*** - 50 мл-ден аз көлемдегі Этанол рецептісіз босатуға жатады.
Дәрілік препараттардың
құрамына кіретін әсер етуші
заттарды ескере отырып, оларды
рецептісіз және рецепт бойынша
босатылатын дәрілік
препараттардың санаттарына
жатқызу қағидаларына
2-қосымша
Клиникалық-фармакологиялық топтар бойынша рецептісіз босатуға жататын дәрілік заттар
АТХ
Кодтары
Дәрілік препараттардың анатомо-терапиялық-химиялық жіктеу жүйесі
Рецептісіз босатуға жататын дәрілік препараттардың фармакологиялық топтары
1
2
3
А
Ас қорыту жолдары мен зат алмасу ауруларын емдеуге арналған препараттар
Қышқылдықтың бұзылуымен байланысты ауруларды емдеуге арналған препараттар
Антацидтер
A02АА01 Магний карбонаты
A02АА02 Магний оксиді
A02АА03 Магний пероксиді
A02АА04 Магний гидроксиді
A02АА05 Магний силикат
A02АА10 Магний препараттарының комбинациясы
А02АВ01 Алюминий гидроксиді
А02АВ02 Алгедрат
А02АВ03 Алюминий фосфаты
A02АВ04 Дигидроксиалюминия натрий карбонат
A02АВ05 Алюминий ацетоацетат
A02АВ06 Алоглутамол
A02АВ07 Алюминий глицинат
A02АВ10 Алюминий препараттарының комбинациясы
A02АС01 Кальций карбонаты
A02АС02 Кальций силикат
A02АС10 Кальций препараттарының комбинациясы
A02АD02 Магалдрат
A02АD03 Алмагат
A02АD04 Гидроталцит

V03AB06 Натрия тиосульфат
Нет
V03AB14 Протамина сульфат
Протамина сульфат
V03AB32 Глутадион
Нет
V03AB35 Сугаммадекс
Сугаммадекс
V03AB37 Идаруцизумаб
Идаруцизумаб
V03AC03 Деферазирокс
Деферазирокс
V03AE02 Севеламер
Севеламер
V03AF01 Месна
Месна
V03AF03 Кальция фолинат
Кальция фолинат
V03AF06 Натрия фолинат
Нет
V03AX Другие лекарственные препараты
Нет
V03AX Другие лекарственные препараты
Бовгиалуронидаза азоксимер
V04 Диагностические препараты
V04CF01 Туберкулин
Нет
V04CL Тесты для выявления аллергических заболеваний
Нет
V06 Средства питания
V06DD Аминокислоты, включая комплекс с полипептидами
Нет
V07 Другие нелечебные средства
V07AB Растворители
Нет
V07AC Вспомогательные средства для гемотрансфузии
Нет
V08 Контрастные вещества
V08AA01 Натрия амидотризоат
Натрия амидотризоат
V08AB02 Йогексол
Йогексол
V08AB05 Йопромид
Йопромид
V08AB09 Иодиксанол
Йодиксанол
V08CA01 Гадопентетовая кислота
Гадопентетовая кислота
V08CA03 Гадодиамид
Гадодиамид
V08CA09 Гадобутрол
Гадобутрол
V08CA10 Гадоксетовая кислота
Гадоксетовая кислота
V09 Радиофармацевтические средства диагностические
V09AA Технеций 99m-содержащие препараты
Нет
V09XA Йод-131-содержащие средства
Нет
V10 Радиотерапевтические средства
V10XX03 Радия (223Ra) дихлорид
Нет
Примечание: * - для энтерального применения подлежат безрецептурному отпуску.
** - для наружного применения подлежат безрецептурному отпуску.
*** -Этанол в объеме меньше 50 мл подлежат безрецептурному отпуску.
Приложение 2
к правилам отнесения
лекарственных препаратов
с учетом действующих веществ,
входящих в их состав,
к категориям лекарственных
препаратов, отпускаемых
без рецепта и по рецепту
Лекарственные средства, подлежащие безрецептурному отпуску по клинико-фармакологическим группам
АТХ
Коды
Терапевтическая подгруппа анатомо-терапевтическо-химической классификационной системы лекарственных средств
Фармакологические группы лекарственных препаратов, подлежащие безрецептурному отпуску
1
2
3
A
Препараты для лечения заболеваний пищеварительного тракта и обмена веществ
Препараты для лечения заболеваний связанных с нарушением кислотности
Антациды
A02АА01 Магния карбонат
A02АА02 Магния оксид
A02АА03 Магния пероксид
A02АА04 Магния гидроксид
A02АА05 Магния силикат
A02АА10 Комбинация препаратов магния
A02АВ01 Алюминия гидроксид
A02АВ02 Алгедрат
A02АВ03 Алюминия фосфат
A02АВ04 Дигидроксиалюминия натрия карбонат
A02АВ05 Алюминия ацетоацетат
A02АВ06 Алоглутамол
A02АВ07 Алюминия глицинат
A02АВ10 Комбинация препаратов алюминия
A02АС01 Кальция карбонат
A02АС02 Кальция силикат
A02АС10 Комбинация препаратов кальция
A02АD02 Магалдрат
A02АD03 Алмагат
A02АD04 Гидроталцит

A02АD05 Алмасилат
A02АD01 Тұздардың қарапайым біріктірілімі
A02АF01 Магалдрат және жел айдағыш препараттар
A02АF02 Тұздардың қарапайым біріктірілімі және жел айдағыш препараттар
A02АG Спазмолитиктермен біріктірілген антацидтер
A02АH Натрий карбонатымен біріктірілген антацидтер
A02АX Басқа да препараттармен біріктірілген антацидтер
Н+-К+-АТФаза тежегіштері
A02BC01 Омепразол
A02BC05 Эзомепразол
A02BX Басқа ойық жараға қарсы препараттар және гастроэзофагеальді рефлюкс (gastro-oesophageal reflux disease - GORD) ауруын емдеуге арналған препараттар
A02BX05 Висмут субцитрат
A02X Қышқылдықтың бұзылуымен байланысты ауруларды емдеуге арналған басқа да препараттар (Жусан жапырақтары, Плантаглюцид, Қызыл май)
Функционалдық асқазан-ішек бұзылыстарын емдеуге арналған препараттар
Миотропные түйілуді
А03АD01 Папаверина гидрохлорид
А03АD02 Дротаверин
А03АХ04 Пинаверий бромид
А03АА04 Мебеверин
А03АВ06 Отилониум бромид
А03АХ08 Альверин
Прокинетиктер (АІЖ моторикасын стимуляторлар)
А03FA01 Метоклопрамид
А03FA02 Цизаприд
А03FA03 Домперидон
Бауыр және өт шығару жолдарының ауруларын емдеуге арналған препараттар
Өт айдайтын препараттар
А05АА01 Хенодезоксих қышқылы
А05АА02 Урсодезоксихол қышқылы
А05АХ01 Пипрозолин
А05АХ02 Гимекромон
А05АХ03 Циклобутирол
Поливитаминдер
А05ВА01 Аргинин
А05ВА03 Силимарин
А05ВА04 Цитиолон
А05ВА05 Эпомедиол
А05ВА06 Орнитин оксоглурат
Іш қатуды емдеуге арналған препараттар
(Іш жүргізетін препараттар)
A06A Іш қатуды емдеуге арналған препараттар
A06AB02 Бисакодил
A06AB05 Кастор майы
A06AB06 Сена гликозидтер
A06AB08 Натрия пикосульфат
A06AB20 Жанаспалы іш жүргізушілердің комбинациясы
A06AB56 Басқа препараттармен біріктірілген сенна гликозидтері
A06AB58 Басқа препараттармен біріктірілген натрия пикосульфат
A06AD04 Магний сульфаты
A06AD11 Лактулоза
06AD65 Басқа препараттармен біріктірілген макрогол
A06AG04 Глицерол
A06AX Басқа да іш жүргіштер
Ішек адсорбенттері
(Адсорбциялайтын препараттар)
А07ВА01 Белсендірілген көмір
А07ВА51 Басқа препараттармен біріктірілген белсендірілген көмір
А07ВС01 Пектин
А07СА02 Каолин
А07СА03 Кросповидон
А07СА04 Аттапулгит
А07СА05 Диосмектит
А07СА30 Біріктірілген препараттар
А07СА54 Аттапулгит басқа препараттармен бірге
Диареяға қарсы, ішек қабынуына қарсы (микробқа қарсы препараттар)
A07CA Пероральді қабылдауға арналған регидратанттар
А07АХ03 Нифуроксазид
Асқазан-ішек жолдарының моторикасын төмендететін препараттар
A07DA03 Лоперамид
Ішек микробиомасын реттейтін препараттар (пребиотиктер, пробиотиктер)
A07FA01 Сүт қышқылын өндіретін микроорганизмдер
A07FA02 Сахаромицеты Boulardii
A07FA51 Сүт өнімдерін өндіретін микроорганизмдердің біріктірілімі
Ас қорытуға ықпал ететін препараттар, ферменттерді қоса
A09AA Алмастыру терапиясына арналған ферментті препараттар
Поливитаминді препараттар және энтеральды немесе сыртқы қолдануға арналған олардың аналогтары

A02АD05 Алмасилат
A02АD01 Простое сочетание солей
A02АF01 Магалдрат и ветрогенные препараты
A02А F02 Простое сочетание солей и ветрогенных препаратов
A02АG Антациды в сочетании со спазмолитиками
A02АH Антациды в сочетании с натрия карбонат
A02АX Антациды в сочетании с другими препаратами
Ингибиторы Н+-К+-АТФазы
A02BC01 Омепразол
A02BC05 Эзомепразол
A02BX Противоязвенные препараты и препараты для лечения гастроэзофагеальной рефлюксной болезни (gastro-oesophageal reflux disease - GORD) другие
A02BX05 Висмута субцитрат
A02X Прочие препараты для лечения заболеваний связанных с нарушением кислотности (Полыни Арги листьев, Плантаглюцид, Кызыл май)
Препараты для лечения функциональных желудочно-кишечных расстройств
Миотропные спазмолитики
А03АD01 Папаверина гидрохлорид
А03АD02 Дротаверин
А03АХ04 Пинаверий бромид
А03АА04 Мебеверин
А03АВ06 Отилониум бромид
А03АХ08 Альверин
Прокинетики (стимуляторы моторики ЖКТ)
А03FA01 Метоклопрамид
А03FA02 Цизаприд
А03FA03 Домперидон
Препараты для лечения заболеваний печени и желчевыводящих путей
Желчегонные средства
А05АА01 Хенодезоксихолевая кислота
А05АА02 Урсодезоксихолевая кислота
А05АХ01 Пипрозолин
А05АХ02 Гимекромон
А05АХ03 Циклобутирол
Гепатопротекторы
А05ВА01 Аргинин
А05ВА03 Силимарин
А05ВА04 Цитиолон
А05ВА05 Эпомедиол
А05ВА06 Орнитина оксоглурат
Препараты для лечения запоров
(Слабительные средства)
A06A Препараты для лечения запоров
A06AB02 Бисакодил
A06AB05 Касторовое масло
A06AB06 Сенны гликозиды
A06AB08 Натрия пикосульфат
A06AB20 Комбинация контактных слабительных
A06AB56 Сенны гликозиды в комбинации с другими препаратами
A06AB58 Натрия пикосульфат в комбинации с другими препаратами
A06AD04 Магния сульфат
A06AD11 Лактулоза
06AD65 Макрогол в комбинации с другими препаратами
A06AG04 Глицерол
A06AX Прочие слабительные
Кишечные адсорбенты
(Адсорбирующие средства)
А07ВА01 Активированный уголь
А07ВА51 Активированный уголь в комбинации с другими препаратами
А07ВС01 Пектин
А07СА02 Каолин
А07СА03 Кросповидон
А07СА04 Аттапулгит
А07СА05 Диосмектит
А07СА30 Комбинированные препараты
А07СА54 Аттапулгит в сочетании с другими препаратами
Противодиарейные, кишечные протиовоспалительные/
противомикробные препараты
A07CA Регидратанты для перорального приема
А07АХ03 Нифуроксазид
Препараты, снижающие моторику желудочно-кишечного тракта
A07DA03 Лоперамид
Препараты, регулирующие кишечный микробиом (пребиотики, пробиотики)
A07FA01 Микроорганизмы, продуцирующие молочную кислоту
A07FA02 Сахаромицеты Boulardii
A07FA51 Комбинация микроорганизмов, продуцирующих молочную
Препараты, способствующие пищеварению, включая ферменты
A09AA Ферментные препараты для заместительной терапии
Поливитаминные препараты и их аналоги для энтерального или наружного применения

A11AA01 Поливитаминдер темірмен
A11AA02 Поливитаминдер мен кальций
A11AA03 Поливитаминдер басқа да минералдар және олардың біріктірілімдері
A11AA04 Поливитаминдер және микроэлементтер
A11AB Басқа біріктірілімдердегі поливитаминдер
A11BA Поливитаминдер
A11CB А және D витаминдер біріктірілімі
A11DA02 Сулбутиамин
A11DA03 Бенфотиамин
A11DB В1 витамині В6 витаминімен және (немесе) В12 витаминімен біріктірілімде
A11EB Аскорбин қышқылымен біріктірілген В тобының витаминдері
A11EX Басқа препараттармен біріктірілген В тобының витаминдері
A11HA03 Е витамині
A11HA05 Биотин
A11JA Витаминдер біріктірілімдері
A11JB Минералдары бар витмаминдер
A11JC Ввитаминдердің басқа да біріктірілімдері
Витаминдер тобынан фосфор-кальций алмасуына әсер ететін препараттар
A11CC D витамині және оның туындылары
Диабет кезінде қолданылатын дәрілік препараттар
Қандағы глюкоза деңгейін төмендететін препараттар, инсулиндерді қоспағанда
A10BA02 Метформин
Жалпы сергітетін препараттар
A13A Жалпы сергітетін препараттар
Тәбет стимуляторлары
А15 Тәбет стимуляторлары
B
Қан мен қан түзілу ағзаларына әсер ететін препараттар
Гепаринді қоспағанда тромбоциттер агрегациясының тежегіштері
В01АС06 Ацетилсалицил қышқылы
В01АС07 Дипиридамол
Жергілікті қолдануға арналған гемостатиктер
B02BC Жергілікті қолдануға арналған гемостатиктер
B02BC30 Біріктілімдер
Қан алмастырғыштар және перфузиялық ерітінділер
B05C Ирригациялық ерітінділер
B05CB01 Натрий хлориді
B05CX01 Глюкоза
Антацидті препараттар
B03A Ішке қабылдауға арналған темір препараттары
B03AA Екі валентті темір препараттары (Fe2+), пероральді
В03АВ Үш валентті темір препараттары (Fe3+), пероральді
B03BA01 Цианокобаламин*
B03BB01 Фолий қышқылы
C
Жүрек-тамыр жүйесі ауруларын емдеуге арналған препараттар
Органикалық препараттар
C01DA02 Глицерин тринитраты (таблеткалар, капсулалар, майлы және спиртті ерітінділер, оральді аэрозольдар)
Миокард метаболизміне әсер ететін препараттар
C01EB15 Триметазидин
C01EB22 Мельдоний*
C01EB Кардиологиялық басқа да препараттар
(Инозин, Этилметилгидроксипиридина сукцинат,
Калий оротат, Таурин, Левокарнитин)
Көбінесе миотропты әсері бар шеткергі вазодилаторлар
C04AX11 Бенциклана фумарат
C04AX Басқа да вазодилататорлар
C04AD03 Пентоксифиллин
Ангиотензин-конверттеуші фермент ингибиторлары, қарапайым
С09АА01Каптоприл
С09АА02 Эналаприл
Вазопротекторлар
C05AX Геморрой мен анальды жарықтарды емдеуге арналған басқа да препараттар
С05АХ03 Басқа препараттар және олардың біріктірілімдері
C05BA03 Гепарин
C05BA53 Гепарин, біріктірілімдер
C05CA04 Троксерутин
C05CA05 Гидросмин
C05CA51 Рутозид, біріктірілімдер
C05CA53 Диосмин, біріктірілімдер

A11AA01 Поливитамины с железом
A11AA02 Поливитамины с кальцием
A11AA03 Поливитамины с прочими минералами и их комбинациями
A11AA04 Поливитамины и микроэлементы
A11AB Поливитамины в других комбинациях
A11BA Поливитамины
A11CB Комбинация витаминов А и D
A11DA02 Сулбутиамин
A11DA03 Бенфотиамин
A11DB Витамин В1 в комбинации с витамином В6 и/или витамином В12
A11EB Витамины группы B в комбинации с аскорбиновой кислотой
A11EX Витамины группы B в комбинации с другими препаратами
A11HA03 Витамин Е
A11HA05 Биотин
A11JA Комбинации витаминов
A11JB Витамины с минералами
A11JC Другие комбинации витаминов
Препараты, влияющие на фосфорно-кальциевый обмен из группы витаминов
A11CC Витамин D и его производные
Лекарственные препараты, применяемые при диабете
Препараты, снижающие уровень глюкозы в крови, исключая инсулины
A10BA02 Метформин
Общетонизирующие препараты
A13A Общетонизирующие препараты
Стимуляторы аппетита
А15 Стимуляторы аппетита
B
Препараты, влияющие на кровь и органы кроветворения
Ингибиторы агрегации тромбоцитов, исключающие гепарин
B01АC06 Ацетилсалициловая кислота
B01АC07 Дипиридамол
Гемостатики для местного применения
B02BC Гемостатики для местного применения
B02BC30 Комбинации
Кровезаменители и перфузионные растворы
B05C Ирригационные растворы
B05CB01 Натрия хлорид
B05CX01 Глюкоза
Антианемические препараты
B03A Препараты железа для приема внутрь
B03AA Препараты железа двухвалентного (Fe2+), пероральные
B03AВ Препараты железа трехвалентного (Fe3+), пероральные
B03BA01 Цианокобаламин*
B03BB01 Фолиевая кислота
C
Препараты для лечения заболеваний сердечно-сосудистой системы
Органические препараты
C01DA02 Тринитрат глицерина (таблетки, капсулы, масляный и спиртовой растворы, оральные аэрозоли)
Препараты, влияющие на
метаболизм миокарда
C01EB15 Триметазидин
C01EB22 Мельдоний*
C01EB Кардиологические препараты другие
(Инозин, Этилметилгидроксипиридина сукцинат,
Калия оротат, Таурин, Левокарнитин)
Периферические вазодилаторы с преимущественно миотропным эффектом
C04AX11 Бенциклана фумарат
C04AX Прочие вазодилататоры
C04AD03 Пентоксифиллин
Ангиотензин-конвертирующего фермента ингибиторы, простые
С09АА01Каптоприл
С09АА02 Эналаприл
Вазопротекторы
C05AX Прочие средства для лечения геморроя и анальных трещин
С05AX03 Прочие препараты и их комбинации
C05BA03 Гепарин
C05BA53 Гепарин, комбинации
C05CA04 Троксерутин
C05CA05 Гидросмин
C05CA51 Рутозид, комбинации
C05CA53 Диосмин, комбинации

C05CA54 Троксерутин, біріктірілімдер
C05CX Басқа да капиллярларды тұрақтандыратын препараттар
D
Дерматологияда қолданылатын препараттар
Сыртқы қолдануға арналған препараттар
D01AA02 Натамицин
D02AB Мырыш препараттар
D02AC Құрамында жұмсақ парафин және майлар бар препараттар
D02AX Басқа да дерматопротекторлар
D03AA Треска бауыр майы препараттар
D03AX03 Декспантенол
D03AX09 Криланомер
D04AA09 Хлоропирамин
D04AA13 Диметинден
D04AA32 Дифенгидрамин
D06AA04 Тетрациклин
D06AX01 Фузидий қышқылы
D06AX02 Хлорамфеникол
D06AX04 Неомицин
D06AX09 Мупироцин
D06BA01 Күміс сульфадиазині
D06BA02 Күміс сульфатиазолы
D06BA05 Сульфаниламид
D06BA51 Басқа препараттармен біріктірілген күміс сульфадиазині
D06BB Вирустарға қарсы препараттар
D06BB03 Ацикловир
D06BB10 Имихимод
D06BB53 Ацикловир, біріктірілімдер
D06BX01 Метронидазол
D06C Микробқа қарсы препараттармен біріктірілген антибиотиктер
D08AC02 Хлоргексидин
D08AC52 Басқа препараттармен біріктірілген хлоргексидин
D08AD Бор қышқылы және оның негізіндегі препараттар
D08AF01 Нитрофурал
D08AG02 Повидон-Йод
D08AG03 Йод
D08AX01 Сутегі асқын тотығы
D08AX06 Калий перманганаты
D08AX08 Этанол көлемі 50 мл
D10AD03 Адапален
D10AF01 Клиндамицин
D10AF51 Клиндамицин, біріктірілімдер
D10AF52 Эритромицин, біріктірілімі
D10AX03 Азелаин қышқылы
D11AC30 Басқалар
D11AF Мүйізгектену және сүйелді емдеуге арналған препараттар
D11AX01 Миноксидил
D11AX12 Пиритион мырыш
G
Несеп-жыныс жүйесінің ауруларын емдеуге арналған препараттар және жыныстық гормондар
Инфекцияға қарсы гинекологиялық және антисептикалық препаратта, кортикостероидтармен біріктірілімдерді қоспағанда
G01AA01 Нистатин
G01AA02 Натамицин
G01AA05 Хлорамфеникол
G01AA10 Клиндамицин
G01AA51 Нистатин басқа препараттармен біріктірімде
G01AC05 Деквалиния хлориді
G01AD01 Сүт қышқылы
G01AD03 Аскорбин қышқылы
G01AF01 Метронидазол
G01AF02 Клотримазол
G01AF04 Миконазол
G01AF06 Орнидазол
G01AF11 Кетоконазол
G01AF12 Фентиконазол
G01AF15 Бутоконазол
G01AF19 Сертаконазол
G01AF20 Имидазола туындыларын біріктірілімдері
G01AX06 Фуразолидон
G01AX11 Повидон-Йод
G01AX14 Лактобациллы
Шұғыл контрацептивтер
G03AD01 Левоноргестрел
Гинекологиялық ауруларды емдеуге арналған басқа да препараттар (жергілікті қолдануға арналған гормональді емес контрацептивтер)
G02BB Интравагинальды контрацептивтер
Урологиялық препараттар
G04BX Урологиялық басқа да препараттар
G04BC Нефроуролитиаз емдеуге арналған препараттар
Эректильді дисфункцияны емдеуге арналған препараттар (өсімдік тектес)
G04BE30 Эректильді дисфункция кезінде қолданылатын препараттар
Простатаның қатерлі емес гипертрофиясын емдеуге арналған препараттар (өсімдік тектес)
G04CX Простатаның қатерлі емес гипертрофиясын емдеуге арналған басқа да препараттар
G04CX02 Жатаған пальма препараты
J
Жүйелі пайдалануға арналған инфекцияға қарсы препараттар
Сыртқа қолдануға арналған бактерияға қарсы препараттар;
Сыртқа қолдануға арналған зеңге қарсы препараттар;
Сыртқа қолдануға арналған вирусқа қарсы препараттар
Дерматология жіктемесіне енгізілген
L
Антинеопластикалық және иммуномодуляциялық препараттар
Иммуностимуляторлар
L03 Иммуностимуляторлар:
Азоксимера бромид*, Инозин пранобекс, Нуклеинат натрий, Дезоксинуклеинат натрий
L03AВ Интерферон препараттары *
L03AX Басқа да иммуностимуляторлар*
М
Сүйек-бұлшықет жүйесінің ауруларын емдеуге арналған препараттар
Қабынуға қарсы және ревматизмге қарсы препараттар, стероид емес
Пропион қышқылы туындылары

C05CA54 Троксерутин, комбинации
C05CX Прочие капилляростабилизирующие средства
D
Препараты, применяемые в дерматологии
Препараты для
наружного применения
D01AA02 Натамицин
D02AB Цинка препараты
D02AC Препараты, содержащие мягкий парафин и жиры
D02AX Дерматопротекторы прочие
D03AA Масла печени трески препараты
D03AX03 Декспантенол
D03AX09 Криланомер
D04AA09 Хлоропирамин
D04AA13 Диметинден
D04AA32 Дифенгидрамин
D06AA04 Тетрациклин
D06AX01 Фузидиевая кислота
D06AX02 Хлорамфеникол
D06AX04 Неомицин
D06AX09 Мупироцин
D06BA01 Сульфадиазин серебра
D06BA02 Сульфатиазол серебра
D06BA05 Сульфаниламид
D06BA51 Сульфадиазин серебра в комбинации с другими препаратами
D06BB Противовирусные препараты
D06BB03 Ацикловир
D06BB10 Имихимод
D06BB53 Ацикловир, комбинации
D06BX01 Метронидазол
D06C Комбинация антибиотиков с противомикробными препаратами
D08AC02 Хлоргексидин
D08AC52 Хлоргексидин в комбинации с другими препаратами
D08AD Борная кислота и препараты на ее основе
D08AF01 Нитрофурал
D08AG02 Повидон-Йод
D08AG03 Йод
D08AX01 Перекись водорода
D08AX06 Калия перманганат
D08AX08 Этанол в объеме до 50 мл
D10AD03 Адапален
D10AF01 Клиндамицин
D10AF51 Клиндамицин, комбинации
D10AF52 Эритромицин, комбинации
D10AX03 Азелаиновая кислота
D11AC30 Другие
D11AF Препараты для лечения омозолелости и бородавок
D11AX01 Миноксидил
D11AX12 Пиритион цинк
G
Препараты для лечения заболеваний мочеполовой системы и половые гормоны
Гинекологические противоинфекционные и антисептические препараты, исключая комбинации с кортикостероидами
G01AA01 Нистатин
G01AA02 Натамицин
G01AA05 Хлорамфеникол
G01AA10 Клиндамицин
G01AA51 Нистатин в комбинации с другими препаратами
G01AC05 Деквалиния хлорид
G01AD01 Молочная кислота
G01AD03 Аскорбиновая кислота
G01AF01 Метронидазол
G01AF02 Клотримазол
G01AF04 Миконазол
G01AF06 Орнидазол
G01AF11 Кетоконазол
G01AF12 Фентиконазол
G01AF15 Бутоконазол
G01AF19 Сертаконазол
G01AF20 Имидазола производных комбинации
G01AX06 Фуразолидон
G01AX11 Повидон-Йод
G01AX14 Лактобациллы
Экстренные контрацептивы
G03AD01 Левоноргестрел
Другие препараты для лечения гинекологических заболеваний (негормональные контрацептивы для местного применения)
G02BB Интравагинальные контрацептивы
Урологические препараты
G04BX Урологические препараты другие
G04BC Препараты для лечения нефроуролитиаза
Препараты для лечения эректильной дисфункции (растительного происхождения)
G04BE30 Препараты, применяемые при эректильной дисфункции
Препараты для лечения доброкачественной гипертрофии простаты (растительного происхождения)
G04CX Прочие препараты для лечения доброкачественной гипертрофии простаты G04CX02 Пальмы ползучей препарат
J
Противоинфекционные препараты для системного использования
Антибактериальные препараты для наружного применения;
Противогрибковые препараты для наружного применения;
Противовирусные препараты для наружного применения
Включены в классификацию "Дерматология"
L
Антинеопластические и иммуномодулирующие препараты
Иммуностимуляторы
L03 Иммуностимуляторы:
Азоксимера бромид*, Инозин пранобекс, Нуклеинат натрия, Дезоксинуклеинат натрия
L03AВ Препараты интерферона*
L03AX Иммуностимуляторы другие*
М
Препараты для лечения заболеваний костно-мышечной системы
Противовоспалительные и противоревматические препараты, нестероидные
Производные пропионовой кислоты

М01АЕ01 Ибупрофен
М01АЕ02 Напроксен
М01АЕ03 Кетопрофен
М01АЕ09 Флурбипрофен
Фенилуксус қышқылы туындылары
M01AB05 Диклофенак
M01AB08 Этодолак
M01AB15 Кеторолак
M01AB16 Ацеклофенак
Оксикамлар
М01АС02 Теноксикам
М01АС05 Лорноксикам
М01АС06 Мелоксикам
М01АХ17 Нимесулид
Басқа стероид емес және ревматизмге қарсы препараттар
M01AB05 Глюкозамин
M01AX25 Хондроитин сульфаты
Сүйек-бұлшықет жүйесінің аурулары кезінде жергілікті қолдануға арналған препараттар
M02AA06 Этофенамат
M02AA10 Кетопрофен
M02AA13 Ибупрофен
M02AA15 Диклофенак
M02AA23 Индометацин
M02AA25 Ацеклофенак
М02АА26 Нимесулид
M02AB Бұрыш негізіндегі препараттар
M02AC Салицил қышқылы туындылары бар препараттар
M02AX03 Диметил сульфоксид
M02AX10 Басқалар
Сыртқа қолдануға арналған миорелаксант препараттары
M03BX05 Тиоколхикозид
M03BX55 Басқа препараттармен біріктірілген тиоколхикозид
N
Жүйке жүйесінің ауруларын емдеуге арналған препараттар
Сыртқа қолдануға жергілікті анестезияға арналған препараттар
N01BB02 Лидокаин
N01BB20 Біріктірілген препараттар
N01BB52 Басқа препараттармен біріктірілген лидокаин
Басқа да анальгетиктер және антипиретиктер
N02BA01 Ацетилсалицил қышқылы
N02BA03 Холин салицилаты
N02BA04 Натрий салицилаты
N02BA04 Салициламид
N02BA51 Басқа препараттармен біріктірілген ацетилсалицил қышқылы (психолептиктерді қоспағанда)
N02BA71 Психолептиктермен біріктірілген ацетилсалицил қышқылы
N02BB02 Метамизол натрий
N02BЕ01 Парацетамол
N02BЕ51 Басқа препараттармен біріктірілген парацетамол (психолептиктерді қоспағанда)
N02BE71 Парацетамол, психолептиктермен біріктірілімдер
N02BG Басқа да анальгетиктер-антипиретиктер
Мигрень шабуылдарын басуға арналған препараттар
N02CC01 Суматриптан
Мелатонин рецепторларының агонистері
N05СН01 Мелатонин
Өсімдік тектес ұйықтататын (седативті) препараттар
N05CM Басқа да ұйықтататын және седативті препараттар
N05CX Басқа препараттармен біріктірілген ұйықтататын және седативті препараттар (қоспағанда барбитураттар)
Барбитураттар басқа препараттармен біріктірілген
N05CB02 Барбитураттар басқа препараттармен біріктірілген **
Басқа психостимуляциялаушы және ноотропты препараттар
N06BX Басқа психостимуляциялаушы және ноотропты препараттар*
N06BX03 Пирацетам
N06BX06 Цитиколин
N06BX18 Vinpocetine
Никотинге тәуелділікті емдеуге арналған препараттар
N07BA Никотинге тәуелділікте қолданылатын препараттар
N07BA01 Никотин
N07BA04 Цитизин
Бас айналуды жоюға арналған препараттар
N07CA02 Циннаризин
N07CA01 Бетагистин
N07CA52 Циннаризин басқа препараттармен біріктірілген
P
Паразитке қарсы препараттар, инсектицидтер және репелленттер
Гельминтке қарсы препараттар
P02CA03 Албендазол

М01АЕ01 Ибупрофен
М01АЕ02 Напроксен
М01АЕ03 Кетопрофен
М01АЕ09 Флурбипрофен
Производные фенилуксусной кислоты
M01AB05 Диклофенак
M01AB08 Этодолак
M01AB15 Кеторолак
M01AB16 Ацеклофенак
Оксикамы
М01АС02 Теноксикам
М01АС05 Лорноксикам
М01АС06 Мелоксикам
М01АХ17 Нимесулид
Другие нестероидные и противоревматические препараты
M01AB05 Глюкозамин
M01AX25 Хондроитина сульфат
Препараты для местного применения при заболеваниях костно-мышечной системы
M02AA06 Этофенамат
M02AA10 Кетопрофен
M02AA13 Ибупрофен
M02AA15 Диклофенак
M02AA23 Индометацин
M02AA25 Ацеклофенак
M02АА26 Нимесулид
M02AB Препараты на основе перца
M02AC Препараты с производными салициловой кислоты
M02AX03 Диметил сульфоксид
M02AX10 Прочие
Препараты миорелаксантов для наружного применения
M03BX05 Тиоколхикозид
M03BX55 Тиоколхикозид в комбинации с другими препаратами
N
Препараты для лечения заболеваний нервной системы
Препараты для местной анестезии для наружного применения
N01BB02 Лидокаин
N01BB20 Комбинированные препараты
N01BB52 Лидокаин в комбинации с другими препаратами
Другие анальгетики и антипиретики
N02BA01 Кислота ацетилсалициловая
N02BA03 Холин салицилат
N02BA04 Натрия салицилат
N02BA04 Салициламид
N02BA51 Ацетилсалициловая кислота в комбинации с другими препаратами (исключая психолептики)
N02BA71 Ацетилсалициловая кислота в комбинации с психолептиками
N02BB02 Метамизол натрия
N02BЕ01 Парацетамол
N02BЕ51 Парацетамол в комбинации с другими препаратами (исключая психолептики)
N02BE71 Парацетамол, комбинации с психолептиками
N02BG Анальгетики-антипиретики прочие
Препараты для купирования приступов мигрени
N02CC01 Суматриптан
Агонисты рецепторов мелатонина
N05СН01 Мелатонин
Снотворные (седативные) средства растительного происхождения
N05CM Снотворные и седативные препараты другие
N05CX Снотворные и седативные препараты (исключая барбитураты) в комбинации с другими препаратами
Барбитураты в комбинации с другими препаратами
N05CB02 Барбитураты в комбинации с другими препаратами**
Другие психостимулирующие и ноотропные средства
N06BX Другие психостимулирующие и ноотропные средства*
N06BX03 Пирацетам
N06BX06 Цитиколин
N06BX18 Винпоцетин
Препараты для лечения никотиновой зависимости
N07BA Препараты, применяемые при никотиновой зависимости
N07BA01 Никотин
N07BA04 Цитизин
Препараты для устранения головокружения
N07CA02 Циннаризин
N07CA01 Бетагистин
N07CA52 Циннаризин в комбинации с другими препаратами
P
Противопаразитарные препараты, инсектициды и репелленты
Противогельминтные
препараты
P02CA03 Албендазол

P02CE01 Левамизол
Эктопаразиттерді жоюға арналған препараттар( оның ішінде қышыма кенесі), инсектицидтер мен репелленттер
P03AA Күкірт бар қосылыстар
P03AX01 Бензилбензоат
P03AX05 Диметикон
P03AC04 Перметрин
P03AC03 Фенотрин
Р03ВА Пиретрины
Р03ВХ Басқа да инсектицидтер мен репелленттер
R
Тыныс алу жүйесінің ауруларын емдеуге арналған препараттар
Деконгестанттар және жергілікті қолдануға арналған басқа да препараттар (кортикостероидтарды қоспағанда)
Симпатомиметиктер, қарапайым
R01AA04 Фенилэфрин
R01AA05 Оксиметазолин
R01AA07 Ксилометазолин
R01AA08 Нафазолин
Симпатомиметиктер басқа препараттармен біріктіріп қоспай, кортикостероидтар)
R01AB01 Фенилэфрин
R01AB02 Нафазолин
R01AB06 Ксилометазолин
R01AB08 Туаминогептан
Аллергияға қарсы препараттар
R01AC01 Кромоглиций қышқылы
R01AC08 Олопатадин
Мұрынға арналған басқа да препараттар
R01AX Басқа да препараттар
Тамақ ауруларын емдеуге арналған препараттар
R02AA01 Амбазон
R02AA16 Бензалконий
R02AA20 Басқа да препараттар
R02AX03 Бензидамин
R02AX01 Флурбипрофен
Бета2-селективті адреностимуляторлар (бронх демікпесінің ұстамаларын басу үшін)
R03АС02 Сальбутамол
R03АС03 Тербуталин
R03АС04 Фенотерол
Аллергияға қарсы препараттар (глюкокортикостероидтар қоспағанда)
R03ВС01 Кромоглиций қышқылы
R03ВС03 Недокромил
Қақырық түсіретін препараттар
R05CA03 Гвайфенезин
R05CA05 Альтей тамыры
R05CA10 Қақырық түсіретін препараттардың біріктірілімдері
R05CA12 Шырмауық жапырағы сығындысы
R05CA13 Цинеол
Муколитикалық препараттар
R05CB01 Ацетилцистеин
R05CB02 Бромгексин
R05CB03 Карбоцистеин
R05CB06 Амброксол
Жөтелге қарсы препараттар, басқалар (опиоидты емес)
R05DB13 Бутамират
R05DB18 Преноксдиазин
R05DB20 Біріктірілген препараттар
Жөтел және суық тию кезінде қолданылатын препараттар
R05X Суық тию кезінде қолданылатын басқа да препараттар
Жүйелі әсер ететін антигистаминді препараттар
I буындағы гистаминді Н1-рецепторлардың блокаторлары
R06АА02 Дифенгидрамин
R06АА04 Клемастин
R06АВ05 Фенирамин
R06АС03 Хлоропирамин
R06АD02 Прометазин
R06АХ15 Мебгидролин
R06AX31 Хифенадин
II буындағы гистаминді Н1-рецепторлардың блокаторлары
R06АВ03 Диметинден
R06AE07 Цетиризин
R06АD07 Меквитазин
R06АХ13 Лоратадин
R06АХ18 Акривастин
R06АХ19 Азеластин
R06АХ22 Эбастин
R06АХ26 Фексофенадин
R06АХ27 Деслоратадин
S
Сезім ауруларын емдеуге арналған препараттар
Поливитаминді препараттар
S01AX05 Биброкатол
Деконгестанттар және аллергияға қарсы препараттар
S01GA02 Тетризолин
S01GA04 Оксиметазолин
S01GX01 Кромоглиций қышқылы
S01GX09 Олопатадин
Басқа офтальмологиялық препараттар ("құрғақ көз" синдромының алдын алуға және емдеуге арналған препараттар)
S01XA Таурин

P02CE01 Левамизол
Препараты для уничтожения эктопаразитов (в. т.ч. чесоточного клеща), инсектициды и репелленты
P03AA Сера-содержащие соединения
P03AX01 Бензилбензоат
P03AX05 Диметикон
P03AC04 Перметрин
P03AC03 Фенотрин
Р03ВА Пиретрины
Р03ВХ Другие инсектициды и репелленты
R
Препараты для лечения заболеваний дыхательной системы
Деконгестанты и другие препараты для местного применения (симпатомиметики, симпатомиметики в комбинации с другими препаратами (исключая кортикостероиды)
Симпатомиметики, простые
R01AA04 Фенилэфрин
R01AA05 Оксиметазолин
R01AA07 Ксилометазолин
R01AA08 Нафазолин
Симпатомиметики в комбинации с другими препаратами (исключая кортикостероиды)
R01AB01 Фенилэфрин
R01AB02 Нафазолин
R01AB06 Ксилометазолин
R01AB08 Туаминогептан
Антиаллергические препараты
R01AC01 Кромоглициевая кислота
R01AC08 Олопатадин
Назальные препараты другие
R01AX Прочие препараты
Препараты для лечения заболеваний горла
R02AA01 Амбазон
R02AA16 Бензалконий
R02AA20 Прочие препараты
R02AX03 Бензидамин
R02AX01 Флурбипрофен
Бета2- адреностимуляторы селективные (для купирования приступов бронхиальной астмы)
R03АС02 Сальбутамол
R03АС03 Тербуталин
R03АС04 Фенотерол
Антиаллергические препараты (исключая глюкокортикостероиды)
R03ВС01 Кромоглициевая кислота
R03ВС03 Недокромил
Отхаркивающие средства
R05CA03 Гвайфенезин
R05CA05 Алтея корень
R05CA10 Комбинация отхаркивающих препаратов
R05CA12 Плюща листьев экстракт
R05CA13 Цинеол
Муколитические средства
R05CB01 Ацетилцистеин
R05CB02 Бромгексин
R05CB03 Карбоцистеин
R05CB06 Амброксол
Противокашлевые средства прочие (неопиоидные)
R05DB13 Бутамират
R05DB18 Преноксдиазин
R05DB20 Комбинированные препараты
Препараты, применяемые при кашле и простудных заболеваниях
R05X Препараты, применяемые при простудных заболеваниях другие
Антигистаминные препараты системного действия
Блокаторы гистаминовых Н1-рецепторов I поколения
R06АА02 Дифенгидрамин
R06АА04 Клемастин
R06АВ05 Фенирамин
R06АС03 Хлоропирамин
R06АD02 Прометазин
R06АХ15 Мебгидролин
R06AX31 Хифенадин
Блокаторы гистаминовых Н1-рецепторов II поколения
R06АВ03 Диметинден
R06AE07 Цетиризин
R06АD07 Меквитазин
R06АХ13 Лоратадин
R06АХ18 Акривастин
R06АХ19 Азеластин
R06АХ22 Эбастин
R06АХ26 Фексофенадин
R06АХ27 Деслоратадин
S
Препараты для лечения заболеваний органов чувств
Офтальмологические препараты
S01AX05 Биброкатол
Деконгестанты и антиаллергические препараты
S01GA02 Тетризолин
S01GA04 Оксиметазолин
S01GX01 Кромоглициевая кислота
S01GX09 Олопатадин
Офтальмологические препараты другие (препараты для профилактики и лечения синдрома "сухого глаза")
S01XA Таурин

S01XA20 Жасанды көз жасы және басқа да индифферентті препараттар
S01XA12 Дексапантенол
V
Басқа препараттар
V03 Басқа терапевтік препараттар барлығы
Гомеопатиялық препараттар
Құрамында спирті бар тұнбалар, тұнбалар, сироптар, экстрактілер, бальзамдар
Ескерту: тізбеге ДДҰ жіктемесіне сәйкес келтірілген рецептісіз босатуға жататын дәрілік препараттардың негізгі клиникалық-фармакологиялық топтары енгізілген..
* - парентеральді енгізуге арналған дәрілік препараттар рецептімен босатуға жатады
** - құрамында бақылауға жатпайтын және осы заттарды теріс пайдалану үшін жеткілікті мөлшерде препараттан оңай қол жетімді тәсілдермен бөлінбейтін есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларының шағын дозалары бар көп компонентті дәрілік препараттар

S01XA20 Искусственная слеза и другие индифферентные препараты
S01XA12 Дексапантенол
V
Прочие препараты
V03 Другие терапевтические препараты все
Гомеопатические препараты
Спиртосодержащие настои, настойки, сиропы, экстракты, бальзамы
Примечание: в перечень включены основные клинико-фармакологические группы лекарственных препаратов, подлежащих безрецептурному отпуску, приведенных в соответствии с классификацией ВОЗ.
* - лекарственные препараты для парентерального введения подлежат к рецептурному отпуску
** - многокомпонентные лекарственные средства, содержащие в своем составе малые дозы наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров, не подлежащих контролю и которые не выделяются из препарата легкодоступными способами в количествах, достаточных для злоупотребления этими веществами.