Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің "Азаматтық авиация әуеайлақтарының (тікұшақ айлақтарының) пайдалануға жарамдылығы нормаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 31 наурыздағы № 381 және "Әуеайлақтардың (тікұшақ айлақтарының) азаматтық әуе кемелерін пайдалануға жарамдылығы нормаларына сәйкестігін бағалау әдістемесін бекіту туралы" 2015 жылғы 31 наурыздағы № 376 бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 13 қаңтардағы № 11 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 20 қаңтарда № 22085 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Азаматтық авиация әуеайлақтарының (тікұшақ айлақтарының) пайдалануға жарамдылығы нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 381 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде № 12303 болып тіркелген, 2015 жылғы 31 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы азаматтық авиация әуеайлақтарының (тікұшақ айлақтарының) пайдалануға жарамдылығы нормаларында:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 және 8-тарау тақырыптары мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жасанды төсемді әуеайлақтарды және ұшу-қону жолақтарын сыныптау";
"2-тарау. Әуеайлақ элементтерінің геометриялық өлшемдері";
"3-тарау. Әуеайлақтың жасанды төсемдерінің беріктігі және топырақты ұшу-қону жолағының көтергіштік қабілеті";
"4-тарау. Әуеайлақтың жасанды төсемдерінің және топырақтық беттерінің жай-күйі";
"5-тарау. Кедергілерді анықтау";
"6-тарау. Кедергілерді шектеу";
"7-тарау. Кедергілерді есепке алу және жою";
"8-тарау. Жалпы талаптар";
88-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"88. Әуеайлақ оттары мен жарық маяктарында Мемлекетаралық авиация комитеті (МАК) берген үлгі сертификаты немесе сәйкестікті растау жөніндегі аккредиттелген орган берген немесе "Сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес танылған Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ICAO) талаптарына сәйкестік сертификаты болуы қажет. Электр жабдығы мен жарық сигналдық жабдықты қашықтықтан басқару аппаратурасының ҚР АА ӘПЖН талаптарына жауап беруін және сәйкестік сертификаттарының болуын қамтамасыз ету қажет.";
9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 және 16-тарау тақырыптары мынадай редакцияда жазылсын:
"9-тарау. Әуеайлақтарды, кедергілерді және объектілерді таңбалау";
"10-тарау. Әуеайлақ оттары";

О внесении изменений в приказы Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 381 "Об утверждении норм годности к эксплуатации аэродромов (вертодромов) гражданской авиации" и от 31 марта 2015 года № 376 "Об утверждении методики оценки соответствия нормам годности аэродромов (вертодромов) к эксплуатации гражданских воздушных судов"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 13 января 2021 года № 11. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 января 2021 года № 22085
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 381 "Об утверждении норм годности к эксплуатации аэродромов (вертодромов) гражданской авиации" (зарегистрирован в Государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 12303, опубликован 31 декабря 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Нормах годности к эксплуатации аэродромов (вертодромов) гражданской авиации Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
заголовки глав 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 и 8 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Классификация аэродромов и взлетно-посадочных полос с искусственным покрытием";
"Глава 2. Геометрические размеры элементов аэродрома";
"Глава 3. Прочность искусственных покрытий аэродрома и несущая способность грунтовой взлетно-посадочной полосы";
"Глава 4. Состояние искусственных покрытий и грунтовых поверхностей аэродрома";
"Глава 5. Выявление препятствий";
"Глава 6. Ограничение препятствий";
"Глава 7. Учет и устранение препятствий";
"Глава 8. Общие требования";
пункт 88 изложить в следующей редакции:
"88. На аэродромные огни и светомаяки необходимо иметь сертификат типа, выданный межгосударственным авиационным комитетом (МАК) или сертификат соответствия требованиям Международной организации гражданской авиации (ICAO), выданный аккредитованным органом по подтверждению соответствия, или признанный в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "Об аккредитации в области оценки соответствия". Необходимо обеспечить, чтобы электрическое оборудование и аппаратура дистанционного управления светосигнальным оборудованием отвечали требованиям НГЭА ГА РК и имели сертификаты соответствия.";
заголовки глав 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 и 16 изложить в следующей редакции:
"Глава 9. Маркировка аэродромов, препятствий и объектов";
"Глава 10. Аэродромные огни";

"11-тарау. Жарықты сигнал жабдығы";
"12-тарау. Глиссаданың көрнекті индикациялау жүйесі";
"13-тарау. РД оттары және "тоқтат" сызығындағы оттар";
"14-тарау. Жарықсигнал жабдығының сипаттамасы";
"15-тарау. Әуеайлақтық белгілер";
"16-тарау. Маркерлер";
27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 және 92-тарау тақырыптары мынадай редакцияда жазылсын:
"27-тарау. Әуеайлақтарды электрмен жабдықтау және электр жабдықтары";
"28-тарау. Әуеайлақтың объектілерін электрмен жабдықтау";
"29-тарау. Қоректендірудің дербес көздері";
"30-тарау. Тікұшақ айлақтарының жіктеуіші";
"31-тарау. Тікұшақ айлағының сипаттамалары, өлшемдері";
"32-тарау. Бет деңгейіндегі тікұшақ айлақтары";
"33-тарау. Беттің үстінен көтеріңкі орналасқан тікұшақ айлақтары";
"34-тарау. Тікұшақпалубалары";
"35-тарау. Кеме палубаларындағы тікұшақ айлақтары";
"36-тарау. Кедергілерді шектеу беттері мен секторлары";
"37-тарау. Кедергілерді шектеуге қойылатын талаптар";
"38-тарау. Кеменің тұмсық немесе артқы бөлігінде орналасқан арнайы жабдықталған тікұшақ айлақтары";
"39-тарау. Тікұшақ айлағының кеменің ортаңғы бөлігінде орналасуы";
"40-тарау. Кеменің бүйірлік бөлігінде орналасқан жабдықталмаған тікұшақ айлақтары";
"41-тарау. Тікұшақ айлағының тану таңбалауы";
"42-тарау. Тікұшақ айлағы атауының таңбалауы";
"43-тарау. Ең жоғарғы шекті массаны таңбалау";
"44-тарау. Ең жоғарғы шекті D мәнін таңбалау";
"45-тарау. Ұшу-көтерілу мен қонуға кірудің соңғы сатысы аймағының маркері немесе таңбалауы";
"46-тарау. Ұшу-көтерілу мен қонуға кірудің соңғы сатысы аймағының белгілерін таңбалау";
"47-тарау. Дәлдеп қону нүктесінің таңбалауы";
"48-тарау. Қону және жерден көтерілу аймағының таңбалануы";
"49-тарау. Қону нүктесін/берілген орналасу орнын таңбалау";
"50-тарау. Тікұшақпалубаның кедергілерден бос секторын таңбалау";
"51-тарау. Тікұшақпалубаның бетін таңбалау";
"52-тарау. Тікұшақпалубаның қонуға тыйым салынған секторын таңбалау";
"53-тарау. БРЖ-н таңбалау";
"54-тарау. Әуе арқылы бұру-жылжуға арналатын БРЖ таңбалары";
"55-тарау. Әуе арқылы бұру-жылжу бағдарларының маркерлері";
"56-тарау. Жүкшығырдың көмегімен жүктерді өңдеу аймағының таңбалануы";
"57-тарау. Жалпы ережелер";
"58-тарау. Тікұшақ айлағының маягі";
"59-тарау. Жақындау оттарының жүйесі";
"60-тарау. Қону алаңы бағыттағышының ішіне қарай визуалды бағыттау жүйесі";
"61-тарау. Қонуға визуалды кіру глиссадасының нұсқағышы";

"Глава 11. Светосигнальное оборудование";
"Глава 12. Система визуальной индикации глиссады";
"Глава 13. Огни на РД и огни линии "стоп"";
"Глава 14. Характеристики светосигнального оборудования";
"Глава 15. Аэродромные знаки";
"Глава 16. Маркеры";
заголовки глав 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 и 92 изложить в следующей редакции:
"Глава 27. Электроснабжение аэродромов и электрооборудование";
"Глава 28. Электроснабжение объектов аэродрома";
"Глава 29. Автономные источники питания";
"Глава 30. Классификация вертодромов";
"Глава 31. Характеристики, размеры вертодрома";
"Глава 32. Вертодромы на уровне поверхности";
"Глава 33. Вертодромы, приподнятые над поверхностью";
"Глава 34. Вертопалубы";
"Глава 35. Вертодромы на палубах судов";
"Глава 36. Поверхности и секторы ограничения препятствий";
"Глава 37. Требования к ограничению препятствий";
"Глава 38. Специально оборудованные вертодромы, расположенные в носовой или кормовой части";
"Глава 39. Расположение вертодрома в средней части судна";
"Глава 40. Не оборудованные вертодромы, расположенные в боковой части судна";
"Глава 41. Вертодромная опознавательная маркировка";
"Глава 42. Маркировка названия вертодрома";
"Глава 43. Маркировка максимально допустимой массы";
"Глава 44. Маркировка максимально допустимого значения D";
"Глава 45. Маркировка или маркер зоны конечного этапа захода на посадку и взлета";
"Глава 46. Маркировка обозначения зоны конечного этапа захода на посадку и взлета";
"Глава 47. Маркировка прицельной точки посадки";
"Глава 48. Маркировка зоны приземления и отрыва";
"Глава 49. Маркировка точки приземления/заданного местоположения";
"Глава 50. Маркировка сектора вертопалубы, свободного от препятствий";
"Глава 51. Маркировка поверхности вертопалубы";
"Глава 52. Маркировка запрещенного для посадки сектора вертопалубы";
"Глава 53. Маркировка РД";
"Глава 54. Маркеры РД для руления по воздуху";
"Глава 55. Маркеры маршрутов руления по воздуху";
"Глава 56. Маркировка зоны обработки грузов с использованием лебедки";
"Глава 57. Общие положения";
"Глава 58. Вертодромный маяк";
"Глава 59. Система огней приближения";
"Глава 60. Система визуального наведения в створ посадочной площадки";
"Глава 61. Указатель глиссады визуального захода на посадку";

"62-тарау. Кедергілерді қорғау беті";
"63-тарау. Ұшу-көтерілу мен қонуға кірудің соңғы сатысы аймағының оттары";
"64-тарау. Дәлдеп қону нүктесінің оттары";
"65-тарау. Қону және жерден көтерілу аймағы оттарының жүйесі";
"66-тарау. Ескерту жүйесі (Жағдай оттары)";
"67-тарау. Шығырдың көмегімен жүктерді өңдеу аймағының прожекторлық жарықтандыруы";
"68-тарау. БРЖ оттары";
"69-тарау. Кедергілерді белгілеудің визуалды құралдары";
"70-тарау. Кедергілердің прожекторлық жарықтандыруы";
"71-тарау. Кедергілерді жарықпен қоршау";
"72-тарау. Желмеңзегіштер";
"73-тарау. Тікұшақ айлақтарын радиотехникалық жабдықпен жарақтандыру";
"74-тарау. Жетектік радиостанция (ЖРС)";
"75-тарау. Әуе электрбайланысының ЕЖЖ құралдары";
"76-тарау. ҚТ электрбайланысы";
"77-тарау. Ішкі байланыс құралдары";
"78-тарау. Жазбалау құралдары";
"79-тарау. Ұшуларды ақпараттық қамтамасыз ету";
"80-тарау. Тікұшақ айлақтарын метеорологиялық жабдықтау";
"81-тарау. Метеожабдық құрамына қойылатын талаптар";
"82-тарау Метеожабдыққа қойылатын техникалық талаптар";
"83-тарау. Тікұшақ айлақтарын электрмен жабдықтау және олардың электржабдығы";
"84-тарау. Тікұшақ айлақтарының апаттық-құтқару жабдығы";
"85-тарау. Беттік деңгейде орналасқан тікұшақ айлақтарының және бет үстінен көтеріңкі орналасқан тікұшақ айлақтарының авариялық-өртке қарсы қамтамасыз етілуі";
"86-тарау. Тікұшақ айлақтарын (тікұшақ палубасы) өртке қарсы қамтамасыз ету";
"87-тарау. Тікұшақ айлағының (тікұшақ палубасы) көпіршікті жабдығының техникалық қызмет көрсетілуі мен қолданылуы";
"88-тарау. Тікұшақайлақтарын (тікұшақпалубаларын) өртке қарсы қамтамасыз етудің қосымша құралдары";
"89-тарау. Тікұшақ айлақтарында (тікұшақ палубаларында) өрт сөндіру құралдарының қорларын басқару";
"90-тарау. Тікұшақтарды пайдалануға арналған қосалқы жабдық";
"91-тарау. Персонал құрамы және дайындық деңгейі";
"92-тарау. Жеке қорғаныс жабдығы.";
2. "Әуеайлақтардың (тікұшақ айлақтарының) азаматтық әуе кемелерін пайдалануға жарамдылығы нормаларына сәйкестігін бағалау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 376 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде № 12408 болып тіркелген, 2016 жылғы 15 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген бұйрығымен бекітілген Әуеайлақтардың (тікұшақ айлақтарының) азаматтық әуе кемелерін пайдалануға жарамдылығы нормаларына сәйкестігін бағалау әдістемесінде:
1 және 2-тарау тақырыптары мынадай редакцияда жазылсын:

"Глава 62. Поверхность защиты препятствий";
"Глава 63. Огни зоны конечного этапа захода на посадку и взлета";
"Глава 64. Огни прицельной точки посадки";
"Глава 65. Система огней зоны приземления и отрыва";
"Глава 66. Система предупреждения (Огни состояния)";
"Глава 67. Прожекторное освещение зоны обработки грузов с использованием лебедки";
"Глава 68. Огни РД";
"Глава 69. Визуальные средства для обозначения препятствий";
"Глава 70. Прожекторное освещение препятствий";
"Глава 71. Светоограждение препятствий";
"Глава 72. Ветроуказатели";
"Глава 73. Оснащение вертодромов (вертопалуб) радиотехническим оборудованием";
"Глава 74. Приводная радиостанция (ПРС)";
"Глава 75. Средства ОВЧ воздушной электросвязи";
"Глава 76. КВ – электросвязь";
"Глава 77. Средства внутренней связи";
"Глава 78. Средства звукозаписи";
"Глава 79. Информационное обеспечение полетов";
"Глава 80. Метеорологическое оборудование вертодромов (вертопалуб)";
"Глава 81. Требования к составу метеооборудования";
"Глава 82. Технические требования к метеооборудованию";
"Глава 83. Электроснабжение и электрооборудование вертодромов (вертопалуб)";
"Глава 84. Аварийно-спасательное оборудование вертодромов";
"Глава 85. Противопожарное обеспечение вертодромов, расположенных на уровне поверхности и вертодромов приподнятых над поверхностью";
"Глава 86. Противопожарное обеспечение вертодромов (вертопалуб)";
"Глава 87. Применение и техническое обслуживание пенного оборудования вертодрома (вертопалубы)";
"Глава 88. Дополнительные средства противопожарного обеспечения вертодромов (вертопалуб)";
"Глава 89. Управление запасами средств пожаротушения на вертодромах (вертопалубах);
"Глава 90. Вспомогательное оборудование для эксплуатации вертолетов";
"Глава 91. Уровень подготовки и состав персонала.";
"Глава 92. Индивидуальное защитное оборудование.".
2. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 376 "Об утверждении методики оценки соответствия нормам годности аэродромов (вертодромов) к эксплуатации гражданских воздушных судов" (зарегистрирован в Государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 12408, опубликован 15 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Методике оценки соответствия нормам годности аэродромов (вертодромов) к эксплуатации гражданских воздушных судов, утвержденной указанным приказом:
заголовки глав 1 и 2 изложить в следующей редакции:

"1-тарау. Жалпы ережелер";
"2-тарау. Әуеайлақтың деректері және әуеайлақтардың физикалық сипаттамалары";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Әуеайлақта:
1) ұшудың әрбір бағыты үшін:
екпiн алу орындалатын қашықтық (ЕОҚ);
ұшуда орындалатын қашықтық (ҰОҚ);
үзiлген ұшу орындалатын қашықтық (ҮҰОҚ) орналастырылады;
2) қонудың әрбір бағыты үшін:
Егер осы ұшу-қону жолағында (бұдан әрі - ҰҚЖ) аралық ҰҚЖ-ның шеттеріне жалғаспайтын) рульдеу жолдарынан (бұдан әрі - РЖ) ұшуға рұқсат берілсе, онда ЕОҚ, ҰОҚ пен ҮҰОҚ әрбір осындай РЖ-дан анықталады. Бұл ретте қашықтықтың басы есебінде РЖ-ның осі желісінің ЖҰҚЖ-ның осі желісімен қиылысу орны қабылданады.
ҚР АА ӘПЖН-ның тәртіптеріне әуеайлақ ҰҚЖ-ның орындалатын қашықтықтардың мәні осы СБӘ-нің 3-қосымшасына сәйкес сәйкестік кестесіне енгізіледі.
Сәйкестік кесте мынадай тәртіппен толтырылады:
1-бағанда ҚР АА ӘПЖН-ның тармағы көрсетіледі;
2-бағанда қашықтықтардың мәндері көрсетіледі. Бұл ретте ұшуға рұқсат етілген барлық РЖ-дан ұшу қашықтықтары көрсетіледі;
3-бағанда растау құжаттарының нөмірлері: Әуеайлақ нұсқауы;
4-бағанда орындалатын қашықтықтардың ҚР АА ӘПЖН-ның тармағының талаптарына сәйкестігі туралы көрсетіледі;
5-бағанда ҰҚЖ-ны ұшуға қолдану ерекшеліктері туралы мәліметтер (ҰҚЖ-ды бір жақты қолданғанда ұшу МБ=..., ғана, қону МБ=..., ғана, сондай-ақ тежеудің шеткі жолағының (бұдан әрі - ТШЖ) және/немесе кедергіден бос жолағының (бұдан әрі - БЖ) болуы және олардың ұзындығы, аралас шегі) көрсетіледі.
Кестенің соңында растау құжаттарының атауы мен күні көрсетіледі. Әуеайлақта екі және одан да көп ЖҰҚЖ болған кезде осы СБӘ-нің кестесі әрбір ЖҰҚЖ үшін толтырылады.
3, 4, 5, 6, 7, 8, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 және 17-тарау тақырыптары мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Визуалды құралдардың сәйкестігін бағалау";
"4-тарау. Радиотехникалық жабдықтардың сәйкестігін бағалау";
"5-тарау. Метеорологиялық жабдықтың сәйкестігін бағалау";
"6-тарау. Электрмен жабдықтаудың және электр жабдығының сәйкестігін бағалау";
"7-тарау. Тікұшақ айлақтарының мәліметтерінің, тікұшақ айлақтарының түрлерінің және физикалық сипаттамаларының сәйкестігін бағалау";
"8-тарау. Жер үстінен көтеріңкі тікұшақ айлақтары";
"9-тарау. Тікұшаққа арналған палубалар";
"10-тарау. Кемелер палубаларындағы тікұшақ айлақтары";
"11-тарау. Кедергілерді шектеудің және жоюдың сәйкестігін бағалау";
"12-тарау. Кедергілерді есепке алуың сәйкестігін бағалау және кедергілерді жою";
"13-тарау. Визуалды құралдардың сәйкестігін бағалау";
"14-тарау. Радиотехникалық жабдықтың сәйкестігін бағалау әдістемесі";

"Глава 1. Общие положения";
"Глава 2. Данные аэродрома и физические характеристики аэродромов";
пункт 8 изложить следующей редакции:
"8. На аэродроме устанавливаются:
1) для каждого направления взлета:
располагаемая дистанция разбега (далее - РДР);
располагаемая дистанция взлета (далее - РДВ);
располагаемая дистанция прерванного взлета (далее - РДПВ);
2) для каждого направления посадки:
располагаемая посадочная дистанция (далее - РПД).
Если на данной взлетно-посадочной полосе (далее - ВПП) допускается взлет от промежуточных (не примыкающих к концам ВПП) рулежных дорожек (далее - РД), то РДР, РДВ и РДПВ определяются от каждой из таких РД. При этом за начало дистанции принимается место пересечения осевой линии РД с осевой линией ИВПП.
Значения располагаемых дистанций ВПП аэродрома требованиям НГЭА ГА РК вносятся в таблицу соответствия согласно приложению 3 к настоящей МОС.
Таблица соответствия заполняется в следующем порядке:
графа 1 - указывается пункт НГЭА ГА РК;
графа 2 - указываются значения дистанций. При этом, указываются взлетные дистанции от всех РД, от которых разрешен взлет;
графа 3 - указываются номера подтверждающих документов: Руководство по аэродрому;
графа 4 - указывается о соответствии располагаемых дистанций требованиям пункта НГЭА ГА РК;
графа 5 - указываются сведения об особенностях использования ВПП для полетов (при одностороннего использования ВПП - взлет только с магнитного курса (далее - МК) МК=..., посадка только с МК=..., наличие и длинны концевой полосой торможения (далее - КПТ) и/или полосы, свободной от препятствии (далее - СЗ), смещенного порога).
В конце таблицы указываются название и дата подтверждающих документов. При наличии на аэродроме двух и более ИВПП таблица настоящей МОС заполняется для каждой ИВПП.".
заголовки глав 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 и 17 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Оценка соответствия визуальных средств";
"Глава 4. Оценка соответствия радиотехнического оборудования";
"Глава 5. Оценка соответствия метеорологического оборудования";
"Глава 6. Оценка соответствия электроснабжения и электрооборудования";
"Глава 7. Оценка соответствия данных вертодромов, типов и физических характеристик вертодромов";
"Глава 8. Вертодромы, приподнятые над поверхностью";
"Глава 9. Вертопалубы";
"Глава 10. Вертодромы на палубах судов";
"Глава 11. Оценка соответствия ограничения и удаления препятствий";
"Глава 12. Оценка соответствия учета и устранение препятствий";
"Глава 13. Оценка соответствия визуальных средств";
"Глава 14. Оценка соответствия радиотехнического оборудования";

"15-тарау. Метеорологиялық жабдықтың сәйкестігін бағалау";
"16-тарау. Электрмен жабдықтаудың және электр жабдығының сәйкестігін бағалау";
"17-тарау. Авариялық-құтқару құрылғысының сәйкестігін бағалау".
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрі
Б. Атамкулов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігі
2020 жылғы "___"____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрлігі
2020 жылғы "___"____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
2020 жылғы "___"____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
2020 жылғы "___"____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
2020 жылғы "___"____________

"Глава 15. Оценка соответствия метеорологического оборудования";
"Глава 16. Оценка соответствия электроснабжения и электрооборудования";
"Глава 17. Оценка соответствия аварийно-спасательного оборудования".
3. Комитету гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Б. Атамкулов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"___"____________ 2020 года
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
"___"____________ 2020 года
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"___"____________ 2020 года
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"___"____________ 2020 года
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
"___"____________ 2020 года