"Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган жедел резервінің материалдық құндылықтарымен операция жүргізу, олардың орнын ауыстыру, пайдалану, толықтыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2014 жылғы 16 мамырдағы № 225 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 20 қаңтардағы № 18 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 қаңтарда № 22125 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган жедел резервінің материалдық құндылықтарымен операция жүргізу, олардың орнын ауыстыру, пайдалану, толықтыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2014 жылғы 16 мамырдағы №225 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 9508 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 4 шілдеде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Азаматтық қорғау туралы" 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
Аталған бұйрықпен бекітілген Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган жедел резервінің материалдық құндылықтарымен операция жүргізу, олардың орнын ауыстыру, пайдалану, толықтыру қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақтың 10) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"10) жедел резервтің үйлестірушісі – жедел резервтің материалдық құндылықтарымен операция жүргізуге бақылауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Азаматтық қорғаныс және әскери бөлімдер комитеті.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Уәкілетті орган жедел резервінің мақсаты";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Уәкілетті органның негізгі міндеттері мен функциялары";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің міндеті (бұдан әрі – Министрлік) жедел резервті құру және оны қолдану болып табылады.";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Уәкілетті орган жедел резервінің материалдық құндылықтармен операция жүргізу";
8-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдар – Министрліктің "Апаттар медицинасы орталығы" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – "Апаттар медицинасы орталығы" ММ) ведомстволық бағынысты ұйымдарында;";

О внесении изменений в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 16 мая 2014 года № 225 "Об утверждении Правил оперирования, перемещения, использования, пополнения материальных ценностей оперативного резерва уполномоченного органа в сфере гражданской защиты"
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 20 января 2021 года № 18. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 января 2021 года № 22125
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 16 мая 2014 года № 225 "Об утверждении Правил оперирования, перемещения, использования, пополнения материальных ценностей оперативного резерва уполномоченного органа в сфере гражданской защиты" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9508, опубликованный 4 июля 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В целях реализации подпункта 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите", ПРИКАЗЫВАЮ:
в Правилах оперирования, перемещения, использования, пополнения материальных ценностей оперативного резерва уполномоченного органа в сфере гражданской защиты, утверждҰнных указанным приказом:";
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
подпункт 10) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"10) координатор оперативного резерва – Комитет по гражданской обороне и воинским частям Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, осуществляющий контроль за оперированием материальными ценностями оперативного резерва.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Назначение оперативного резерва уполномоченного органа";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Основные задачи и функции уполномоченного органа";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Задачей Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Министерство) является создание и применение оперативного резерва.";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Оперирование материальными ценностями оперативного резерва уполномоченного органа";
подпункт 1) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) лекарственные средства и изделия медицинского назначения – в подведомственных организациях государственного учреждения "Центр медицины катастроф" (далее – ГУ "Центр медицины катастроф") Министерства;";

8-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) техника, шатырлар, шаруашылық мүлкі, заттай мүлік, гигиеналық құралдар - Министрлік азаматтық қорғанысының әскери бөлімдерінде сақталады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Жедел резервті шығару (пайдалану) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің немесе оның міндетін атқаратын вице-министрдің шешімімен жүзеге асырылады.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Жедел резервтің материалдық құндылықтарын сақтау орындарынан мақсаты бойынша пайдалану орындарына дейін және кері орнын ауыстыру Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің шешімі бойынша көлік құралдарымен жүзеге асырылады.";
5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Уәкілетті орган жедел резервінің материалдық құндылықтарын жаңарту тәртібі";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Жедел резервтің материалдық құндылықтары Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің шешімі негізінде сақтау, жарамдылық мерзімдерінің аяқталуына немесе тозуына қарай жаңартылады.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Берілген өтінімдер негізінде жедел резервті үйлестіруші Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің тиісті бұйрығын әзірлейді, онда жедел резервтің жаңартылатын материалдық құндылықтарын одан әрі пайдалану және толтыру тәртібі көрсетіледі.";
21-тармақ алып тасталсын;
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Дәрілік заттарды және медициналық мақсаттағы бұйымдарды жаңарту "Мемлекеттік мекемелерде бухгалтерлік есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 3 тамыздағы № 393 бұйрығының "Қорларды есепке алу тәртібі" 8-тарауына және "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедгі Кодексінің 250-бабына сәйкес жүзеге асырылады".
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Азаматтық қорғаныс және әскери бөлімдер комитеті Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамсыз етсін.

подпункт 2) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"2) техника, палатки, хозяйственное имущество, вещевое имущество, средства гигиены – в воинских частях гражданской обороны Министерства.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Выпуск (использование) оперативного резерва осуществляется по решению Министра или вице–министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, исполняющего его обязанности.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Перемещение материальных ценностей оперативного резерва от мест хранения до мест использования по предназначению и обратно осуществляется транспортными средствами по решению Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Порядок освежения материальных ценностей оперативного резерва уполномоченного органа";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Материальные ценности оперативного резерва освежаются на основании решения Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан по мере истечения сроков хранения, годности или по мере наступления износа.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. На основании поданных заявок координатором оперативного резерва готовится соответствующий приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, в котором указывается дальнейшее использование и порядок восполнения освежаемых материальных ценностей оперативного резерва.";
пункт 21 исключить;
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Освежение лекарственных средств и изделий медицинского назначения осуществляется в соответствии с главой 8 "Порядок учета запасов" приказа Министра финансов Республики Казахстан от 3 августа 2010 года № 393 "Об утверждении Правил ведения бухгалтерского учета в государственных учреждениях" и статьей 250 Кодекса Республики Казахстан от 7 июля 2020 года "О здоровье народа и системе здравоохранения".
2. Комитету по гражданской обороне и воинским частям Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством порядке Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы төтенше жағдайлар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның ресми жарияланған бірінші күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрі
Ю. Ильин
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Ю. Ильин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан