Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне сақтандыру және сақтандыру қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 24 ақпандағы № 42 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 25 ақпанда № 22255 болып тіркелді
"Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 2-бабының 4-тармағына, 72-1-бабының 5 және 7-тармақтарына, 73 және 77-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) бекітілсін.
2. Сақтандыру нарығы және актуарлық есеп айырысу департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің Төрағасы
М. Абылкасымова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2021 жылғы 24 ақпандағы
№ 42 Қаулыға
қосымша
Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі

О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам страхования и страховой деятельности
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 24 февраля 2021 года № 42. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 февраля 2021 года № 22255
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", пунктом 4 статьи 2, пунктами 5 и 7 статьи 72-1, статьями 73 и 77 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам страхования и страховой деятельности в которые вносятся изменения и дополнения, согласно приложению к настоящему постановлению (далее – Перечень).
2. Департаменту страхового рынка и актуарных расчетов в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
М. Абылкасымова
"СОГЛАСОВАНО"
Национальный Банк
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство культуры
и спорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 февраля 2021 года № 42
Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам страхования и страховой деятельности, в которые вносятся изменения и дополнения

1. "Мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын тарату ережесін және тарату комиссияларының жұмысына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы № 77 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4257 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын тарату, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін мәжбүрлеп тоқтату ережесін және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметі мәжбүрлеп тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату комиссияларының жұмысына қойылатын талаптарды бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын тарату, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін мәжбүрлеп тоқтату ережесі және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметі мәжбүрлеп тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату комиссияларының жұмысына қойылатын талаптар бекітілсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын тарату ережесінде және тарату комиссияларының жұмысына қойылатын талаптарда:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын тарату, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін мәжбүрлеп тоқтату ережесі және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметі мәжбүрлеп тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату комиссияларының жұмысына қойылатын талаптар";
1, 2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын тарату, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін мәжбүрлеп тоқтату ережесі және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметі мәжбүрлеп тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату комиссияларының жұмысына қойылатын талаптар (бұдан әрі – Ереже) Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы (бұдан әрі – Сақтандыру қызметі туралы заң), "Акционерлік қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы, "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді.
Осы Ереженің мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы үшін көзделген ережелері және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссияларының жұмысына қойылатын талаптар, егер осы Ережеде өзгеше көзделмесе, қызметі мәжбүрлеп тоқтатылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалына қолданылады.

1. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года № 77 "Об утверждении Правил ликвидации и требования к работе ликвидационных комиссий принудительно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4257) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил ликвидации страховой (перестраховочной) организации, принудительного прекращения деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан и требований к работе ликвидационных комиссий принудительно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, принудительно прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила ликвидации страховой (перестраховочной) организации, принудительного прекращения деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан и требования к работе ликвидационных комиссий принудительно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, принудительно прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан.";
в Правилах ликвидации и требованиях к работе ликвидационных комиссий принудительно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, утвержденных указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила ликвидации страховой (перестраховочной) организации, принудительного прекращения деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан и требования к работе ликвидационных комиссий принудительно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, принудительно прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан";
пункты 1, 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила ликвидации страховой (перестраховочной) организации, принудительного прекращения деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан и требования к работе ликвидационных комиссий принудительно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, принудительно прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан (далее - Правила) разработаны в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан, законами Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (далее – Закон о страховой деятельности), от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах", от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций.
Положения настоящих Правил, предусмотренные для принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации, и требования к работе ликвидационных комиссий принудительно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, распространяются на принудительно прекращающий деятельность филиал страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, если иное не предусмотрено настоящими Правилами.

2. Ережені қолдану мақсатында мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) ең төмен баға – бұдан төмен болғанда лот сатылмайтын баға;
2) бастапқы баға – әрбір лот бойынша сауда-саттық басталатын, бағалаушы "Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" 2018 жылғы 10 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Бағалау қызметі туралы заң) сәйкес айқындаған лоттың (мүліктің) құнынан төмен емес болып белгіленетін баға;
3) болжанбаған шығыстар – тарату комиссиясы жоспарламаған, мөлшері 100 (бір жүз) айлық есептік көрсеткіштен аспайтын, шұғыл қажеттіліктерге арналған шығындар;
4) кредиторлар комитеті – кредиторлардың мүдделерін қамтамасыз ету және олардың қатысуымен шешімдер қабылдау мақсатында таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлары қатарынан құрылатын орган;
5) кредиторлар санаты – талаптары біртектес сипатта болатын және Сақтандыру туралы заңның 72-бабында көзделген белгілі бір кезек шегінде қанағаттандырылатын кредиторлар тобы;
6) кредиторлар талаптарының тізілімі – қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) бекіткен, жүзеге асырылған кепілдікті төлемдер, тарату комиссиясы таныған кредиторлар талаптарын, Сақтандыру қызметі туралы заңның 69-1-бабында және 72-1-бабының 5-тармағында және Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17885 болып тіркелген "Сақтандыру портфелін беру қағидаларын және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын мәжбүрлеп тарату туралы соттың шешімі заңды күшіне енген күнінен бастап, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын консервациялау немесе лицензиядан айыру кезінде сақтандыру портфелін берудің ерекшеліктерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 қазандағы № 262 қаулысына көзделген тәртіппен және талаптармен басқа сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына берілетін мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру портфелін төлеуге байланысты шығыстар бойынша "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының (бұдан әрі – Қор) талаптары көрсетілетін құжат;
7) құндылықтар – Қазақстан Республикасының валюталық құндылықтары, банкноттары мен монеталары, бағалы қағаздар және қатаң есепті бланктер, қымбат металлдар, олардан жасалған бұйымдар, сондай-ақ айналыстан шыққан, қымбат металлдардан жасалған монеталар және бағалы заттар;
8) лот – аукционға шығарылатын, сату үшін бөлінбейтін бірліктерге бөлінген мүлік;

2. В целях применения Правил используются следующие понятия:
1) минимальная цена - цена, ниже которой лот не продается;
2) стартовая цена - цена, с которой начинаются торги по каждому лоту, устанавливаемая не ниже стоимости лота (имущества), определенной оценщиком в соответствии с Законом Республики Казахстан от 10 января 2018 года "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон об оценочной деятельности);
3) непредвиденные расходы - незапланированные ликвидационной комиссией затраты на неотложные нужды, размер которых не превышает 100 (ста) месячных расчетных показателей;
4) комитет кредиторов – орган, создаваемый из числа кредиторов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации в целях обеспечения интересов кредиторов и принятия решений с их участием;
5) категория кредиторов - группа кредиторов, требования которых носят однородный характер и удовлетворяются в рамках определенной очереди, предусмотренной статьей 72 Закона о страховой деятельности;
6) реестр требований кредиторов – документ, утвержденный уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган), отражающий требования кредиторов, признанные ликвидационной комиссией, требования акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат" (далее – Фонд) по осуществленным гарантийным выплатам, расходам, связанным с оплатой страхового портфеля принудительно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, передаваемого другой страховой (перестраховочной) организации в порядке и на условиях, предусмотренных статьей 69-1 и пунктом 5 статьи 72-1 Закона о страховой деятельности и Правилами передачи страхового портфеля и особенностями передачи страхового портфеля со дня вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации, а также при консервации или лишении лицензии страховой (перестраховочной) организации, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 октября 2018 года № 262, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17885;
7) ценности - валютные ценности, банкноты и монеты Республики Казахстан, ценные бумаги и бланки строгой отчетности, драгоценные металлы, изделия из них, а также монеты, изготовленные из драгоценных металлов, вышедшие из обращения, и ценные предметы;
8) лот - выставляемое на аукцион имущество, разделенное на неделимые для реализации единицы;

9) мерзімді баспасөз басылымы – тұрақты атауы, ағымдағы нөмірі бар және кемінде үш айда бір рет шығарылатын газет, журнал, альманах, бюллетень, олардың қосымшалары;
10) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторы – таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына азаматтық-құқықтық және өзге де міндеттемелерден туындайтын мүліктік талаптары бар тұлға;
11) өткізу бағасы – лоттың сауда-саттық нәтижесінде белгіленген соңғы бағасы, ал мүлік сауда-саттықты өткізусіз өткізілген жағдайда – кредиторлар комитеті не Ережеге сәйкес тарату комиссиясының төрағасы белгілеген, мүліктің соңғы бағасы;
12) өткізу объектісі – таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сауда-саттыққа жеке (дербес) бірлік ретінде шығарылатын мүлкі немесе бірнеше бірліктен бір лотқа шоғырландырылған өзге мүлкі;
13) сатушы – таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы;
14) сатып алушы – сатушымен сатып алу-сату шартын жасасқан сауда-саттық жеңімпазы;
15) сауда-саттық жеңімпазы – сауда-саттықта лот үшін неғұрлым жоғары баға ұсынған қатысушы;
16) сауда-саттыққа қатысушы – сауда-саттықты ұйымдастырушы белгілеген тәртіппен сауда-саттыққа қатысу туралы өтініш берген және сауда-саттықты ұйымдастырушы оны қатысушы ретінде тіркеген жеке немесе заңды тұлға;
17) сауда-саттықты ұйымдастырушы – таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы немесе тарату комиссиясымен сауда-саттықты өткізу бойынша қызмет көрсету туралы шарт жасасқан және сауда-саттықтың нәтижелеріне мүдделі емес жеке не заңды тұлға;
18) сауда-саттықтың ағылшын әдісі – лоттың бастапқы бағасы алдын-ала жарияланған қадам бойынша лот үшін барынша жоғары баға ұсынған қатысушылардың бірі қалған сәтке дейін көтеріле беретін сауда-саттық әдісі;
19) сауда-саттықтың голланд әдісі – лоттың бастапқы бағасы алдын-ала жарияланған қадам бойынша қатысушылардың бірі лотты жарияланған бағамен сатып алуға келіскен сәтке дейін төмендетіле беретін сауда-саттық әдісі;
20) тарату комиссиясы – сот сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын мәжбүрлеп тарату, уәкілетті орган Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын лицензиядан айыру туралы шешім қабылданған жағдайда, уәкілетті орган тағайындайтын (босататын), тарату рәсімдерін жүргізу барысында сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының істерін аяқтау және оның кредиторларымен есеп айырысуды қамтамасыз ету мақсатында тарату комиссиясы төрағасының тікелей басшылығымен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының мүлкін және істерін басқару жөніндегі өкілеттікті жүзеге асыратын орган;

9) периодическое печатное издание - газета, журнал, альманах, бюллетень, приложения к ним, имеющие постоянное название, текущий номер и выпускаемые не реже одного раза в три месяца;
10) кредитор страховой (перестраховочной) организации – лицо, имеющее к ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации имущественные требования, возникающие из гражданско-правовых и иных обязательств;
11) цена реализации - окончательная цена лота, установленная в результате торгов, а в случае реализации имущества без проведения торгов - окончательная цена имущества, установленная комитетом кредиторов либо председателем ликвидационной комиссии в соответствии с Правилами;
12) объект реализации – имущество ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, выставляемое на торги в качестве отдельной (самостоятельной) единицы или консолидированное из нескольких единиц в один лот, иное имущество;
13) продавец - ликвидационная комиссия ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации;
14) покупатель - победитель торгов, заключивший с продавцом договор купли-продажи;
15) победитель торгов - участник, предложивший наиболее высокую цену за лот на торгах;
16) участник торгов - физическое или юридическое лицо, подавшее в установленном организатором торгов порядке заявление об участии в торгах и зарегистрированное организатором торгов в качестве участника;
17) организатор торгов – ликвидационная комиссия ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации или физическое либо юридическое лицо, заключившее с ликвидационной комиссией договор об оказании услуг по проведению торгов и незаинтересованное в результатах торгов;
18) английский метод торгов - метод торгов, при котором стартовая цена лота повышается с заранее объявленным шагом до момента, когда остается один из участников, предложивший за лот максимальную цену;
19) голландский метод торгов - метод торгов, при котором стартовая цена лота понижается с заранее объявленным шагом до момента, когда один из участников согласится купить лот по объявленной цене;
20) ликвидационная комиссия – орган, назначаемый (освобождаемый) уполномоченным органом в случае принятия судом решения о принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации, уполномоченным органом о лишении лицензии филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, осуществляющий под непосредственным руководством председателя ликвидационной комиссии полномочия по управлению имуществом и делами страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, в ходе процедуры ликвидации либо принудительного прекращения деятельности в целях завершения дел страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан и обеспечения расчетов с ее кредиторами;

21) тарату комиссиясының шығыстары – сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мәжбүрлеп таратылу процесіндегі тауарлардың, жұмыстың және қызметтің тұтынылуына байланысты шығындар (бұдан әрі –тарату шығыстары);
22) тарату, конкурстық масса – сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының істерін аяқтауға және оның кредиторларымен есеп айырысуды қамтамасыз етуге арналған таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының активтері;
23) тарату массасын мақсатсыз жұмсау – уәкілетті органмен келісілген немесе кредиторлар комитеті бекіткен тарату шығыстарының сметасында көзделмеген шығындарды жүзеге асыру;
24) тарату шығыстарының бекітілген сметасы – тарату комиссиясының төрағасы уәкілетті органмен немесе кредиторлар комитетімен келісе отырып бекіткен, тиісті уақыт кезеңіне арналған смета;
25) тарату шығыстарының сметасы – тарату комиссиясының белгілі бір уақыт кезеңіне болжанған шығындарын көрсететін, кредиторлар комитеті (кредиторлар комитеті болмаған кезде – уәкілетті органмен келісу бойынша тарату комиссиясының төрағасы) бекітетін құжат;
26) тарату өндірісі – сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының істерін аяқтау және оның кредиторларымен есеп айырысуды қамтамасыз ету мақсатында жүзеге асырылатын, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының заңды тұлға ретіндегі қызметін тоқтату рәсімі;
27) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы – сот шешімінің заңды күшіне енуіне байланысты мәжбүрлеп тарату барысында тұрған сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы;
28) қызмет мәжбүрлеп тоқтатылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы – Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының оқшауланған, Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан заңды тұлға болып табылмайтын, уәкілетті органның сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензиядан айыру туралы шешім қабылдауына байланысты, оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы резиденті болып табылатын мемлекеттің құзыретті органының Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына лицензиядан айыру және (немесе) Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын мәжбүрлеп тарату (қызметін тоқтату) туралы шешім қабылдауына байланысты қызметін мәжбүрлеп тоқтату барысында тұрған бөлімшесі;

21) расходы ликвидационной комиссии – затраты, связанные с потреблением товаров, работ и услуг в процессе принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации (далее – ликвидационные расходы);
22) ликвидационная, конкурсная масса – активы ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, предназначенные для завершения дел страховой (перестраховочной) организации и обеспечения расчетов с ее кредиторами;
23) нецелевое расходование ликвидационной массы - осуществление затрат, не предусмотренных сметой ликвидационных расходов, согласованной с уполномоченным органом или утвержденной комитетом кредиторов;
24) утвержденная смета ликвидационных расходов - смета на соответствующий период времени, утвержденная председателем ликвидационной комиссии по согласованию с уполномоченным органом или комитетом кредиторов;
25) смета ликвидационных расходов - документ, отражающий прогнозируемые затраты ликвидационной комиссии на определенный период времени, утверждаемый комитетом кредиторов (при отсутствии комитета кредиторов - председателем ликвидационной комиссии по согласованию с уполномоченным органом);
26) ликвидационное производство – процедура прекращения деятельности страховой (перестраховочной) организации как юридического лица, осуществляемая в целях завершения дел страховой (перестраховочной) организации, и обеспечения расчетов с ее кредиторами;
27) ликвидируемая страховая (перестраховочная) организация - страховая (перестраховочная) организация, находящаяся в процессе принудительной ликвидации в связи с вступившим в силу решением суда;
28) принудительно прекращающий деятельность филиал страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан – обособленное подразделение страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, не являющееся юридическим лицом, расположенное на территории Республики Казахстан, находящееся в процессе принудительного прекращения деятельности в связи с принятием уполномоченным органом решения о лишении лицензии на право осуществления страховой деятельности, в том числе в связи с решением компетентного органа государства, резидентом которого является страховая (перестраховочная) организация-нерезидент Республики Казахстан, о лишении страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан лицензии на право осуществления страховой (перестраховочной) деятельности и (или) принудительной ликвидации (прекращении деятельности) страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан;

29) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкі – құндық бағасы бар және тарату, конкурстық массаға енгізілген мүліктік қажеттілік пен құқықтар жиынтығы;
30) уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) – сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы мүлкінің сақталуын қамтамасыз ету және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын басқаруды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру үшін сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын лицензиядан айыру күнінен бастап уәкілетті орган тарату комиссиясын тағайындағанға дейінгі кезеңге уәкілетті орган тағайындайтын орган;
31) бас офис – тарату комиссиясының төрағасы ұйымдастыру-басқару және Ережеде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыратын офис.
3. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы банкрот деп танылған жағдайда оны тарату осы Ережеге және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Осы тармақтың ережелері қызметі мәжбүрлеп тоқтатылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалына қолданылмайды.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын мәжбүрлеп тарату, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін мәжбүрлеп тоқтату тәртібі";
4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мыналар тарату өндірісінің басталуы болып табылады:
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында – соттың сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын мәжбүрлеп тарату туралы шешімінің заңды күшіне ену күні;
Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалында – уәкілетті орган лицензиядан айыру туралы шешім қабылдаған күн, оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы резиденті болып табылатын мемлекеттің құзыретті органының Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына лицензиядан айыру және (немесе) Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын мәжбүрлеп тарату (қызметін тоқтату) туралы шешім қабылдауына байланысты.
5. Соттың сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын мәжбүрлеп тарату туралы шешімі күшіне енген күнінен бастап:
1) Сақтандыру қызметі туралы заңның 69-бабы 2-тармағының 1), 2), 3), 4), 5) тармақшаларында көзделген салдарлар туындайды;
2) Сақтандыру қызметі туралы заңның 69-бабы 3-1-тармағында көзделген шаралар жүзеге асырылады;

29) имущество ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации – совокупность имущественных благ и прав, имеющих стоимостную оценку и включенных в ликвидационную, конкурсную массу;
30) временная администрация (временный администратор) - орган, назначаемый уполномоченным органом на период с даты лишения страховой (перестраховочной) организации лицензии до назначения уполномоченным органом ликвидационной комиссии для обеспечения сохранности имущества страховой (перестраховочной) организации и осуществления мероприятий по обеспечению управления страховой (перестраховочной) организацией;
31) головной офис – офис, в котором председатель ликвидационной комиссии осуществляет организационно-распорядительные и иные функции, предусмотренные Правилами.
3. В случае признания страховой (перестраховочной) организации банкротом ее ликвидация осуществляется в соответствии с настоящими Правилами и законодательством Республики Казахстан.
Положения настоящего пункта не распространяются на принудительно прекращающий деятельность филиал страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан.";
заголовок Главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок проведения принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации, принудительного прекращения деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан";
пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Началом ликвидационного производства является:
в страховой (перестраховочной) организации – дата вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации;
в филиале страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан – дата принятия уполномоченным органом решения о лишении лицензии, в том числе в связи с решением компетентного органа государства, резидентом которого является страховая (перестраховочная) организация-нерезидент Республики Казахстан, о лишении страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан лицензии на право осуществления страховой (перестраховочной) деятельности и (или) принудительной ликвидации (прекращении деятельности) страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан.
5. С даты вступления в силу решения суда о принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации:
1) наступают последствия, предусмотренные подпунктами 1), 2), 3), 4), 5) пункта 2 статьи 69 Закона о страховой деятельности;
2) осуществляются мероприятия, предусмотренные пунктом 3-1 статьи 69 Закона о страховой деятельности;

3) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атынан немесе соның есебінен жүзеге асырылатын іс-әрекеттердің егер оларды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясының төрағасы не тарату комиссиясының төрағасы осы іс-әрекеттерді жасауға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген сенімхатты берген тұлға жасаған жағдайда ғана заң күші болады;
4) Сақтандыру қызметі туралы заңда көзделген жағдайларды қоспағанда, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының барлық борыштық міндеттемелерінің мерзімдері аяқталған болып саналады;
5) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлық берешегінің барлық түрлері бойынша тұрақсыздық айыбын және сыйақыны (мүддені) есептеу тоқтатылады;
6) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкіне өндіріп алу жөніндегі өтінішке заңнамамен белгіленген барлық шектеулер алып тасталады;
7) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына қатысты мүліктік сипаттағы барлық талаптары бар сотта қаралатын даулар, егер олар бойынша қабылданған шешімдер заңды күшіне енбеген болса, тоқтатылады;
8) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүліктік талаптарына қатысты соттың атқарушы құжаттарын тарату комиссиясы Сақтандыру қызметі туралы заңында белгіленген кезектілік тәртібімен орындауға береді.
Осы тармақтың ережелері қызметі мәжбүрлеп тоқтатылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалына қолданылмайды.";
мынадай мазмұндағы 5-1 және 5-2-тармақтармен толықтырылсын:
"5-1. Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына арналған лицензиядан айырған күннен бастап Сақтандыру қызметі туралы заңның 72-1-бабы 5-тармағында көзделген салдарлар туындайды.
5-2. Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыруға лицензиясынан айыру және (немесе) Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын мәжбүрлеп тарату (қызметін тоқтату) негіздері бойынша Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыруға лицензиясынан айырған жағдайда, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін мәжбүрлеп тоқтату рәсімі Сақтандыру қызметі туралы заңның 72-1-бабының 6-тармағында көзделген ерекшеліктер ескеріле отырып жүзеге асырылады.";

3) действия, осуществляемые от имени или за счет ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, имеют юридическую силу лишь в случае, если они совершены председателем ликвидационной комиссии страховой (перестраховочной) организации, либо лицом, которому председателем ликвидационной комиссии выдана оформленная в установленном законодательством Республики Казахстан порядке доверенность на совершение этих действий;
4) сроки всех долговых обязательств ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации считаются истекшими, за исключением случаев, предусмотренных Законом о страховой деятельности;
5) прекращается начисление неустойки и вознаграждения по всем видам кредиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации;
6) снимаются все установленные законодательно ограничения на обращение взыскания на имущество ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации;
7) прекращаются споры с требованиями имущественного характера к ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, рассматриваемые в суде, если принятые по ним решения не вступили в силу;
8) исполнительные документы судов, касающиеся имущественных требований к ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, передаются ликвидационной комиссии для исполнения в порядке очередности, установленной Законом о страховой деятельности.
Положения настоящего пункта не распространяются на принудительно прекращающий деятельность филиал страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан.";
дополнить пунктами 5-1 и 5-2 следующего содержания:
"5-1. С даты лишения лицензии филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан на право осуществления страховой (перестраховочной) деятельности, наступают последствия, предусмотренные пунктом 5 статьи 72-1 Закона о страховой деятельности.
5-2. В случае лишения филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан лицензии на право осуществления страховой (перестраховочной) деятельности по основаниям лишения страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан лицензии на право осуществления страховой (перестраховочной) деятельности и (или) принудительной ликвидации (прекращении деятельности) страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан процедура принудительного прекращения деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан осуществляется с учетом особенностей, предусмотренных пунктом 6 статьи 72-1 Закона о страховой деятельности.";

мынадай мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
"6-1. Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру жүйесінің қатысушысы – Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын лицензиядан айыру туралы шешім қабылданған күннен бастап Қор "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры туралы" 2003 жылғы 3 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы 7-бабының 1-тармағына сәйкес міндеттеме қабылдайды.";
мынадай мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
"7-1. Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін мәжбүрлеп тоқтатуға байланысты барлық шығыс осы Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қаражаты есебінен ғана жүргізіледі.
Кредиторлардың талаптарын қанағаттандыру мақсатында Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы резерв ретінде қабылданған өз активтерін және Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін жүзеге асыру үшін ашылған банк шоттарындағы ақшаны пайдалануға құқылы.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Тарату комиссиясын тағайындаған күннен бастап оған таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қызметі мәжбүрлеп тоқтатылатын филиалының мүлкі мен істерін басқару жөніндегі өкілеттіктер ауысады.
Тарату комиссиясы бір айдан аспайтын мерзімде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының басшылығынан не уақытша әкімшіліктен (уақытша басқарушыдан) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының құжаттары мен мүлкін қабылдау-өткізу актісі бойынша қабылдайды.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына берілген лицензияларының түпнұсқалары "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы 35-бабының 2-тармағында белгіленген тәртіппен және мерзімде уәкілетті органға қайтарылуға тиіс.
Тарату комиссиясы:
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының істерін аяқтау үшін;
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторларымен және акционерлерімен есеп айырысуды қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдайды.
Осы тармақтың төртінші бөлігі үшінші абзацының акционерлерімен есеп айырысу бөлігіндегі ережесі Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қызметі мәжбүрлеп тоқтатылатын филиалына қолданылмайды.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. С даты принятия решения о лишении лицензии филиала страховой организации-нерезидента Республики Казахстан – участника системы гарантирования страховых выплат Фонд принимает на себя обязательства в соответствии с пунктом 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан 3 июня 2003 года "О Фонде гарантирования страховых выплат.";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Все расходы, связанные с принудительным прекращением деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, производятся только за счет средств этого филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан.
В целях удовлетворения требования кредиторов филиал страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан вправе использовать свои активы, принятые в качестве резерва, деньги на банковских счетах, открытых для осуществления деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. С даты назначения ликвидационной комиссии к ней переходят полномочия по управлению имуществом и делами ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, принудительно прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан.
Ликвидационная комиссия в срок не более одного месяца принимает по акту приема-передачи от руководства страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан либо временной администрации (временного администратора) документы и имущество страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан.
Подлинники лицензий страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан на право осуществления страховой деятельности подлежат возврату в уполномоченный орган в порядке и сроки, установленные в пункте 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях".
Ликвидационная комиссия принимает меры:
для завершения дел страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан;
по обеспечению расчетов с кредиторами и акционерами страховой (перестраховочной) организации.
Положение абзаца третьего части четвертой настоящего пункта в части обеспечения расчетов с акционерами не распространяется на принудительно прекращающий деятельность филиал страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:

"16. Тарату комиссиясының төрағасы оның қызметін жедел басқаруды жүзеге асырады, бөлімшелерінің және олардың басшыларының қызметіне бақылау жасайды.
Тарату комиссиясының төрағасы кредитордың өтінішін қарау нәтижелері туралы шешімдерді және Ереженің 107 және 107-1-тармақтарына сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қызметі мәжбүрлеп тоқтатылатын филиалының кредиторлар комитетінің өкілеттігіне кіретін мәселелерді қоспағанда, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын тарату өндірісінің міндеттері бойынша шешімдерді дербес қабылдайды, сондай-ақ шарттарға, сенімхаттарға, бұйрықтарға, өкімдерге және тарату өндірісі барысында туындайтын мәселелерді шешуге байланысты басқа да құжаттарға қол қояды.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Тарату комиссиясы мынадай іс-шаралар жүргізеді:
1) ол тағайындалған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде өтініштер беру тәртібін, мерзімдерін және кредиторлар өз талаптарын қоя алатын
мекенжайларды міндетті түрде көрсете отырып, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын мәжбүрлеп тарату туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми баспасөз басылымдарында қазақ және орыс тілдерінде жариялайды;
2) тағайындалған күнінен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кеш емес мерзімде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының банктік шоттары бар екінші деңгейдегі банктерге, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдарына Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14422 болып тіркелген "Клиенттердің банктік шоттарын ашу, жүргізу және жабу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 207 қаулысымен бекітілген Клиенттердің банктік шоттарын ашу, жүргізу және жабу қағидаларына 4-қосымшға сәйкес нысан бойынша қол қою және мөр бедерінің үлгілері бар құжаттарды ұсынады;
3) тарату комиссиясы тағайындалған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мүлікті және онымен жасалған мәмілені тіркеуді жүзеге асыратын органдарды, сондай-ақ "Қазақстанның қор биржасы", "Бағалы қағаздардың орталық депозитарийі" акционерлік қоғамдарын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын мәжбүрлеп тарату туралы хабардар етеді және тарату комиссиясы жасамайтын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкін басыбайлы беру жөніндегі мәмілені тіркеуге тыйым салуды, сондай-ақ кепіл ұстаушы болып табылатын таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкінен ауыртпалықты алып тастауға тыйым салуды белгілейді;

"16. Председатель ликвидационной комиссии осуществляет оперативное руководство ее деятельностью, контролирует работу подразделений и их руководителей.
Председатель ликвидационной комиссии самостоятельно принимает решения по задачам ликвидационного производства страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, за исключением решений о результатах рассмотрения заявления кредитора и задач, входящих в полномочия комитета кредиторов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, принудительно прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан в соответствии с пунктами 107 и 107-1 Правил, а также подписывает договоры, доверенности, приказы, распоряжения и другие документы, связанные с решением вопросов, возникающих в процессе ликвидационного производства.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Ликвидационная комиссия проводит следующие мероприятия:
1) в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты ее назначения публикует информацию о принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации в официальных печатных изданиях Министерства юстиции Республики Казахстан на казахском и русском языках с обязательным указанием порядка, сроков предъявления заявлений и адреса, при наличии филиальной сети - адреса филиалов, по которым (адресам) кредиторы предъявляют свои требования;
2) в срок не позднее 1 (одного) рабочего дня с даты ее назначения представляет в банки второго уровня, филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан, в которых имеются банковские счета страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, документы с образцами подписей по форме согласно приложению 4 к Правилам открытия, ведения и закрытия банковских счетов клиентов, утвержденным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 207 "Об утверждении Правил открытия, ведения и закрытия банковских счетов клиентов", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14422;
3) в течение 3 (трех) рабочих дней с даты ее назначения информирует органы, осуществляющие регистрацию имущества и сделок с ним, а также акционерные общества "Казахстанская фондовая биржа", "Центральный депозитарий ценных бумаг" о принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации и устанавливает запрет на регистрацию сделок по отчуждению имущества страховой (перестраховочной) организации, совершаемых не ликвидационной комиссией, а также на снятие обременения с имущества, залогодержателем которого является ликвидируемая страховая (перестраховочная) организация;

4) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясын (бұдан әрі – Корпорация) мемлекеттік кірістер органдарын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мәжбүрлеп таратылатыны туралы хабардар етеді;
5) орталық депозитарийден:
соттың сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын мәжбүрлеп тарату туралы шешімі заңды күшіне енген күнгі жағдай бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының;
Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын лицензиядан айыру туралы шешім қабылданған күнгі жағдай бойынша Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізілімін сұратады;
6) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының басшылығын және (немесе) уақытша әкімшілігін тарату комиссиясына сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында тарату ісін жүргізу міндеттерін жүктеуді растайтын құжатпен қол қойғыза отырып таныстырады;
7) қабылдау-өткізу туралы актілерді жасай отырып, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының басшылығынан не сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мөртабандарын, мөрлерін, электрондық ақпарат тасымалдағыштарын, бағдарламалық қамтамасыз етуін, бланкілері мен барлық басқа да құжаттарын дереу талап етеді;
8) қабылдау-өткізу актілері бойынша активтерді, оның ішінде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкін қабылдайды;
9) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кассасын дереу түгендейді, Ереженің 53-тармағында көзделген кассадағы қолма-қол ақша қалдығының күн сайынғы лимитін қоспағанда, ақша қалдығын таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының банк шоттарына аударады;
10) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы тағайындалған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының банк шоттарын салыстырып тексереді, оларды жабады және таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының теңгемен және қажет болған жағдайда шетел валютасында ағымдағы шоттарын ашады;
11) тарату комиссиясы тағайындалған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Бағалы қағаздар рыногы туралы заң) сәйкес номиналды ұстауға берілген сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бағалы қағаздарын, сондай-ақ номиналды ұстаушының клиенттік шоттарындағы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына тиесілі ақшаны салыстырып тексеруді жүргізеді.
Тарату комиссиясы тарату өндірісі кезеңінде бағалы қағаздарды (ақшаны) номиналды ұстаушы ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығымен брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар бір ұйымда жинақтайды және (немесе) ақшаны таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ағымдағы шотына аударады;

4) информирует Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Корпорация) и органы государственных доходов о принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации;
5) запрашивает у центрального депозитария реестр держателей ценных бумаг:
страховой (перестраховочной) организации по состоянию на дату вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации;
филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан по состоянию на дату принятия решения о лишении лицензии филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан;
6) знакомит под роспись руководство и (или) временную администрацию страховой (перестраховочной) организации с документом, подтверждающим возложение на ликвидационную комиссию обязанностей по проведению ликвидационного производства в страховой (перестраховочной) организации;
7) незамедлительно истребует от руководства страховой (перестраховочной) организации либо от временной администрации страховой (перестраховочной) организации штампы, печати, электронные носители информации, программное обеспечение, бланки и все другие документы страховой (перестраховочной) организации с составлением актов о приеме-передаче;
8) по акту приема-передачи принимает активы, в том числе имущество страховой (перестраховочной) организации;
9) незамедлительно проводит инвентаризацию кассы страховой (перестраховочной) организации, остаток денег зачисляет на банковские счета ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, за исключением ежедневного лимита остатка наличных денег в кассе, предусмотренного в пункте 53 Правил;
10) производит сверку банковских счетов страховой (перестраховочной) организации, закрывает их и открывает текущие счета ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации в тенге и при необходимости в иностранной валюте в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты назначения ликвидационной комиссии страховой (перестраховочной) организации;
11) в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты назначения ликвидационной комиссии, производит сверку ценных бумаг переданных страховой (перестраховочной) организацией в номинальное держание в соответствии с Законом Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" (далее – Закон о рынке ценных бумаг), а также денег, находящихся на клиентских счетах номинального держателя, принадлежащих страховой (перестраховочной) организации.
Ликвидационная комиссия в период ликвидационного производства, аккумулирует ценные бумаги (деньги) в одной организации, имеющей лицензию на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности с правом ведения счетов клиентов в качестве номинального держателя и (или) зачисляет деньги на текущий счет ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации;

12) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын мәжбүрлеп тарату туралы сот шешімінің қабылданғаны туралы, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын лицензиядан айыру туралы уәкілетті орган шешімінің қабылданғаны және тарату комиссиясының тағайындалғаны туралы хабарландыруды Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының офисінде көру үшін қолайлы жерге орналастырады;
13) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының активтері мен міндеттемелерін түгендеуді жүзеге асырады;
14) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының басшы, ал қажет болған кезде өзге де қызметкерлерін Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыстан шығарады;
15) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының активтерін анықтайды;
16) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының активтерін Ережеде көзделген тәртіппен басқарады;
17) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атынан талап қояды және сотта сөз сөйлейді;
18) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бағдарламалық қамтамасыз етуінің және электрондық ақпарат тасымалдағыштарының, сондай-ақ басқа ақпаратының сақталуын қамтамасыз етеді;
19) толық материалдық жауап беретін адамдар, оның ішінде бухгалтерлік есеп жүргізу және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қаржылық және өзге де есептілігін өңдеу электрондық жүйесіне кіруге рұқсаты бар адамдар тобын айқындайды;
20) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының істері мен құжаттары заңнамада белгіленген тәртіппен қабылдағаннан кейін сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының құжаттарын сақтауды ұйымдастыруға жауапты адамды тағайындайды;
21) автоматтандырылған есепке алу жүйесінің деректерін жеке электрондық тасымалдағышқа (резервтік көшірмелер) көшіре отырып, тарату комиссиясы құрылған күні қолда бар электрондық түрдегі бас бухгалтерлік кітапты басып шығарады. Бұл ақпарат электрондық түрде болмағанда, қағаз тасымалдағыштағы ақпарат негізге алынады;
22) кредиторлардың тізімін жасайды, қолда бар құжаттар бойынша олардың мекенжайларын анықтайды және талдау есебінің деректерімен салыстырып тексереді;
23) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлары талаптарының заңдылығын айқындайды және оларды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бекітілген аралық тарату балансына және кредиторлар талаптарының тізіліміне сәйкес қанағаттандырады;
24) тарату комиссиясы тағайындалған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қордың атына таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кепілдік берілетін сақтандыру түрлері бойынша сақтандыру шарттарының тізілімін жібереді;

12) размещает объявление о принятом судом решении о принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации, о принятом уполномоченным органом решении о лишении лицензии филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан и назначении ликвидационной комиссии в офисе страховой (перестраховочной) организации, филиале страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, доступном для обозрения;
13) осуществляет инвентаризацию активов и обязательств страховой (перестраховочной) организации;
14) увольняет руководящих, а при необходимости и иных работников страховой (перестраховочной) организации в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
15) выявляет активы страховой (перестраховочной) организации;
16) распоряжается активами страховой (перестраховочной) организации в порядке, предусмотренном Правилами;
17) предъявляет требования и выступает в суде от имени страховой (перестраховочной) организации;
18) обеспечивает сохранность программного обеспечения и электронных носителей информации, а также другой информации страховой (перестраховочной) организации;
19) определяет круг лиц, несущих полную материальную ответственность, в том числе лиц, имеющих доступ к электронной системе ведения бухгалтерского учета и обработки финансовой отчетности, отчетности по данным бухгалтерского учета и иной отчетности страховой (перестраховочной) организации;
20) после принятия в установленном законодательством порядке дел и документов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации назначает лицо, ответственное за организацию хранения документов страховой (перестраховочной) организации;
21) распечатывает главную бухгалтерскую книгу, имеющуюся в электронном виде, на дату создания ликвидационной комиссии с копированием данных учетной автоматизированной системы на отдельный электронный носитель (резервные копии). При отсутствии данной информации в электронном виде за основу берется информация, имеющаяся на бумажном носителе;
22) составляет список кредиторов, устанавливает их адреса по имеющимся документам и сверяет с данными аналитического учета;
23) определяет правомерность требований кредиторов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации и удовлетворяет их в соответствии с утвержденным промежуточным ликвидационным балансом страховой (перестраховочной) организации и реестром требований кредиторов;
24) в течение пяти рабочих дней с даты назначения ликвидационной комиссии направляет в адрес Фонда реестр договоров страхования ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по гарантируемым видам страхования;

25) өз функциялары мен міндеттерін орындауды қамтамасыз ету үшін еңбек шарттары, сондай-ақ өтеулі қызмет көрсету шарттары бойынша адамдарды жұмысқа қабылдайды;
26) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын таратудың барлық кезеңі ішінде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкі мен құжаттарын сақтау жөнінде шаралар қабылдайды;
27) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын тарату ісінің барысы туралы жылдың қорытындысы бойынша ақпаратты Қазақстан Республикасының барлық аумағында таралатын мерзімді баспасөз басылымдарында қазақ және орыс тілдерінде есепті жылдан кейінгі жылдың бірінші ақпанынан кешіктірмейтін мерзімде жариялайды;
28) уәкілетті органның талабы бойынша тарату өндірісіне қатысты мәліметтер береді;
29) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бағалы қағаздары шығарылымдарының күшін жою мақсатында уәкілетті органға акциялар және (немесе) облигациялар шығарылымдарының күшін жою үшін құжаттарды ұсынады;
30) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын тарату туралы есепті, тарату балансын жасайды және оларды уәкілетті органға келісуге жібереді;
31) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын тарату аяқталғаннан кейін Ереженің 10-тарауында белгіленген тәртіппен құжаттарды архивке сақтауға береді және бұл туралы уәкілетті органды хабардар етеді.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының ағымдағы шоттары тарату комиссиясының және оның бөлімшелерінің тұрған жері бойынша екінші деңгейдегі банктің, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдарында теңгемен және қажет болған кезде шетел валютасында ашылады.
Ережеде 53 тармақта көзделген касса лимитін қоспағанда, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, оның ішінде оның филиалдарының не өкілдіктерінің, қызметін мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының ақшасы таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының ағымдағы шотына есепке жазылады.
Екінші деңгейдегі банктердегі ағымдағы шоттардағы ақшаны және (немесе) Бағалы қағаздар рыногы туралы заңға сәйкес номиналды ұстауға берілген ақшаны таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қор биржасының сауда жүйесінде жасалатын "кері РЕПО" операцияларында күнтізбелік 30 (отыз) күннен аспайтын мерзімге пайдалануға құқылы.
Тарату комиссиясы таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының алдында берешегі жоқ заңды немесе жеке тұлғалардың жазбаша талап етуі бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының банк шоттарына сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензиясынан айырылғаннан кейін келіп түскен, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын мәжбүрлеп тарату туралы сот шешімі заңды күшіне енгеннен, уәкілетті орган Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын лицензиядан айыру туралы шешім қабылдағаннан кейін келіп түсетін ақшаны дереу (талапты алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде) қайтаруды жүзеге асырады.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

25) для обеспечения выполнения своих функций и обязанностей принимает на работу лиц по трудовым договорам, а также договорам возмездного оказания услуг;
26) в течение всего периода ликвидации страховой (перестраховочной) организации принимает меры по сохранности имущества и документов страховой (перестраховочной) организации;
27) по итогам года публикует в периодических печатных изданиях на казахском и русском языках, распространяемых на всей территории Республики Казахстан, информацию о ходе ликвидационного производства страховой (перестраховочной) организации в срок не позднее первого февраля года, следующего за отчетным;
28) по требованию уполномоченного органа представляет сведения, касающиеся ликвидационного производства;
29) в целях аннулирования выпусков ценных бумаг страховой (перестраховочной) организации представляет в уполномоченный орган документы для аннулирования выпусков акций и (или) облигаций;
30) составляет отчет о ликвидации, ликвидационный баланс страховой (перестраховочной) организации и направляет их на согласование в уполномоченный орган;
31) по завершению ликвидации страховой (перестраховочной) организации в порядке, установленном главой 10 Правил, передает документы для хранения в архив и уведомляет об этом уполномоченный орган.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Текущие счета ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, принудительно прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан открываются в тенге и при необходимости в иностранной валюте в филиалах банка второго уровня, банков-нерезидентов Республики Казахстан по месту нахождения ликвидационной комиссии и ее подразделений.
Деньги, за исключением предусмотренного пунктом 53 Правил лимита кассы, ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, в том числе ее филиалов либо представительств, принудительно прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, зачисляются на текущий счет ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, принудительно прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан.
Ликвидируемая страховая (перестраховочная) организация использует деньги на текущих счетах в банках второго уровня и (или) деньги, переданные в номинальное держание в соответствии с Законом о рынке ценных бумаг, в операциях "обратное РЕПО", совершаемых в торговой системе фондовой биржи автоматическим способом, на срок не более 30 (тридцати) календарных дней.
По письменному требованию юридических или физических лиц, не имеющих задолженности перед ликвидируемой страховой (перестраховочной) организацией, принудительно прекращающим деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, ликвидационной комиссией осуществляется незамедлительный (в течение трех рабочих дней со дня получения требования) возврат денег, поступивших на банковские счета страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан после лишения страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан лицензии на право осуществления страховой деятельности, а также поступающих после вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации, принятия уполномоченным органом решения о лишении лицензии филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:

"25. Тарату комиссиясы тарату шығыстарының сметасын қалыптастыру кезінде есептеулерді таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қандай да бір кәсіби қызметпен айналысатын-айналыспайтынына қарай жүргізеді және тарату комиссиясының негізгі міндеті таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының істерінің аяқталуы, Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтай отырып, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының кредиторларымен және акционерлерімен есеп айырысу жөнінде шаралар қабылдау болып табылады.
Осы тармақтың акционерлермен есеп айырысуды қамтамасыз ету бөлігіндегі ережесі қызметін мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалына қолданылмайды.";
79-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"79. Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының активтеріне сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті мүлкі, құндық бағасы бар мүліктік және жеке мүліктік емес игіліктер мен құқықтар, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының басқа да талаптары кіреді және тарату, конкурстық массаны қалыптастыруға негіз құрайды.
Қызметін мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату, конкурстық массасының құрамына да Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының резерв ретінде қабылданған активтері, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін жүзеге асыру үшін ашылған банк шоттарындағы ақша кіреді.";
82-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"82. Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының түгендеу жолымен белгіленген барлық активі тарату массасына кіруге тиіс.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын таратудың басында оның балансына енгізілмеген және түгендеу барысында анықталған активтер таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансында көрсетіледі.
Қызметін мәжбүрлеп тоқтатудың басында Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының активтері және міндеттемелері туралы есепке кірмеген және түгендеу барысында анықталған активтер қызметін мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының аралық тарату балансында көрсетіледі.";
85-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"25. При формировании сметы ликвидационных расходов ликвидационная комиссия производит расчеты исходя из того, что ликвидируемая страховая (перестраховочная) организация, принудительно прекращающий деятельность филиал страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан не занимается какой-либо предпринимательской деятельностью, и основной задачей ликвидационной комиссии является принятие мер по завершению дел в ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, принудительно прекращающим деятельность филиале страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, расчетам с кредиторами и акционерами страховой (перестраховочной) организации, принудительно прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан с соблюдением требований законодательства Республики Казахстан.
Положение настоящего пункта в части обеспечения расчетов с акционерами не распространяется на принудительно прекращающий деятельность филиал страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан.";
пункт 79 изложить в следующей редакции:
"79. Активы ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, включают в себя собственное имущество страховой (перестраховочной) организации, имущественные и личные неимущественные блага и права, имеющие стоимостную оценку, а также другие требования страховой (перестраховочной) организации и образуют основу для формирования ликвидационной, конкурсной массы.
В состав ликвидационной, конкурсной массы принудительно прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан также входят активы филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, принятые в качестве резерва, деньги на банковских счетах, открытых для осуществления деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан.";
пункт 82 изложить в следующей редакции:
"82. Все активы ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, установленные путем инвентаризации, подлежат включению в ликвидационную массу.
Активы, не включенные в баланс страховой (перестраховочной) организации на начало ликвидации и выявленные в ходе инвентаризации, отражаются в промежуточном ликвидационном балансе ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации.
Активы, не включенные в отчет об активах и обязательствах филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан на начало принудительного прекращения деятельности и выявленные в ходе инвентаризации, отражаются в промежуточном ликвидационном балансе принудительно прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан.";
пункт 85 изложить в следующей редакции:

"85. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен аралық тарату балансы бекітілгенге дейін орындалуы және құжаттамалық ресімделуі аяқталмаған, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қатысатын, мәжбүрлеп тарату туралы сот шешімі заңды күшіне енгенге дейін орын алған мәмілелер, сондай-ақ қызметін мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы қатысатын, уәкілетті органның лицензиядан айыру туралы шешімі қабылданған дейін орын алған мәмілелер жасалмаған болып есептеледі.";
87-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"87. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын мәжбүрлеп тарату туралы сот шешімінің, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын лицензиядан айыру туралы уәкілетті орган шешімінің қабылдануы нәтижесінде мүліктік құқықтары мен заңды мүдделері бұзылған заңды тұлғалар, заңды тұлғаны құрмай-ақ кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлғалар сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалымен дауды тікелей реттеу мақсатында жазбаша өтінішпен оның тарату комиссиясына жүгінеді.
Кредиторлар-жеке тұлғалар растайтын құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, жазбаша өтінішпен сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясына өтініш жасайды.";
100-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"100. Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының міндеттемелері бойынша есеп айырысулар Сақтандыру қызметі туралы заңның 72-бабының 2-тармағында, 72-1-бабының 5-тармағында көзделген шығыстарды қоспағанда, аралық тарату балансын және оның қосымшаларын уәкілетті орган бекіткеннен кейін ғана жүзеге асырылады.";
110-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"110. Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, қызметін мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы кредиторларының талаптарын, оның ішінде оның банкрот болуына байланысты талаптарын қанағаттандыруды тарату комиссиясы Сақтандыру қызметі туралы заңның 72-бабында белгіленген тәртіппен және кезектілікпен, аралық тарату балансы бекітілген күннен бастап соған сәйкес жүргізеді.
Осы тармақтың банкроттық бөлігіндегі ережесі қызметін мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалына қолданылмайды.";
114-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"85. Сделки с участием ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, имевшие место до вступления в законную силу решения суда о ее принудительной ликвидации, а также сделки с участием принудительно прекращающим деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, имевшие место до принятия уполномоченным органом решения о лишении лицензии, исполнение и документальное оформление которых в установленном законодательством Республики Казахстан порядке не было завершено до утверждения промежуточного ликвидационного баланса, считаются несостоявшимися.";
пункт 87 изложить в следующей редакции:
"87. Юридические лица, физические лица, осуществляющие предпринимательскую деятельность без образования юридического лица, чьи имущественные права и законные интересы нарушены в результате принятия судом решения о принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации, уполномоченным органом решения о лишении лицензии филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан в целях непосредственного урегулирования спора со страховой (перестраховочной) организацией, с филиалом страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан обращаются к ее ликвидационной комиссии с письменным заявлением.
Кредиторы-физические лица обращаются к ликвидационной комиссии страховой (перестраховочной) организации с письменным заявлением с приложением копий подтверждающих документов.";
пункт 100 изложить в следующей редакции:
"100. Расчеты по обязательствам ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, принудительно прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан осуществляются только после утверждения уполномоченным органом промежуточного ликвидационного баланса и приложений к нему, за исключением расходов, предусмотренных пунктом 2 статьи 72, пунктом 5 статьи 72-1 Закона о страховой деятельности.";
пункт 110 изложить в следующей редакции:
"110. Удовлетворение требований кредиторов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, принудительно прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, в том числе в связи с ее банкротством, производится ликвидационной комиссией в порядке и очередности, установленной статьей 72 Закона о страховой деятельности, в соответствии с промежуточным ликвидационным балансом, начиная со дня его утверждения.
Положение настоящего пункта в части банкротства не распространяется на принудительно прекращающий деятельность филиал страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан.";
пункт 114 изложить в следующей редакции:

"114. Кредиторлардың шағымдар берудің тарату комиссиясы белгілеген мерзімі өткеннен кейінгі, бірақ тарату балансы, активтер мен міндеттемелер туралы тарату есебі бекітілгенге дейінгі мәлімденген талаптары Қордың талаптарын (өтініштерін) қоспағанда, кредиторлардың белгіленген мерзімде мәлімденген талаптарын қанағаттандырудан кейін қалған сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының мүлкінен қанағаттандырылады.
Талап-шағым жасау үшін тарату комиссиясы белгілеген мерзім өткеннен кейін Қордың жасаған талаптары кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізіледі және осы талаптар үшін Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген кезектілік тәртібімен қанағаттандырылады.";
115-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"115. Тарату комиссиясы кредиторлардың талаптарын қанағаттандырудан бас тартқан не оларды қараудан жалтарған жағдайда, кредитор сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату балансы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының активтері мен міндеттемелері туралы тарату есебі бекітілгенге дейін тарату комиссиясына талап-арызбен сотқа жүгінеді.";
116-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"116. Кредиторлардың таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының мүлкі жеткіліксіз болуынан қанағаттандырылмаған, сондай-ақ тарату балансы, активтер мен міндеттемелер туралы тарату есебі бекітілгенге дейінгі мәлімденбеген шағымдары (өтініштері) өтелген болып саналады.
Кредиторлардың тарату комиссиясы танымаған, егер кредитор сотқа шағым-талап бермеген болса және сот шешімі бойынша кредитордың талабын қанағаттандырудан бас тартқан жағдайдағы талаптары өтелген болып есептеледі.";
мынадай мазмұндағы 117-1-тармақпен толықтырылсын:
"117-1. Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының активтері, оның ішінде резерв ретінде қабылданған активтері және Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін жүзеге асыру үшін ашылған банк шоттарындағы ақша жеткіліксіз болған кезде Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы кредиторларының талаптарын Сақтандыру қызметі туралы заңның 30-1-бабы 2-тармағының 12) тармақшасына сәйкес бұрын уәкілетті органға ұсынылған жазбаша міндеттемеге сәйкес қанағаттандырады.
Бұл ретте Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы кредиторларының талаптарын қанағаттандыруы Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы резиденті болып табылатын мемлекеттің заңнамасында көзделген тәртіппен жүргізіледі.
Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы таратылған жағдайда осы Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қызметін мәжбүрлеп тоқтататын филиалының тарату комиссиясы қанағаттандырылмаған талаптар бойынша құжаттарды таратылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясына осы талаптарды таратылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлары талаптарының тізіліміне енгізу үшін жібереді.
Мәжбүрлеп таратылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының кредиторларына олардың талаптары таратылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының кредиторлары талаптарының тізіліміне енгізілгені туралы күнтізбелік 20 (жиырма) күннен кешіктірмей хабарлайды.";
118-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"114. Требования кредиторов, заявленные после истечения установленного ликвидационной комиссией срока для предъявления претензий, но до утверждения ликвидационного баланса, ликвидационного отчета об активах и обязательствах, удовлетворяются из имущества страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, оставшегося после удовлетворения требований кредиторов, заявленных в установленный срок, за исключением требований (заявлений) Фонда.
Требования Фонда, заявленные после истечения установленного ликвидационной комиссией срока для предъявления претензий, включаются в реестр требований кредиторов и удовлетворяются в порядке очередности, предусмотренной законодательными актами Республики Казахстан для данных требований.";
пункт 115 изложить в следующей редакции:
"115. В случае отказа ликвидационной комиссии в удовлетворении требований кредиторов либо уклонения от их рассмотрения кредитор до утверждения ликвидационного баланса страховой (перестраховочной) организации, ликвидационного отчета об активах и обязательствах филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан обращается в суд с иском к ликвидационной комиссии.";
пункт 116 изложить в следующей редакции:
"116. Претензии (заявления) кредиторов, не удовлетворенные из-за недостаточности имущества ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, принудительно прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, а также не заявленные до утверждения ликвидационного баланса, ликвидационного отчета об активах и обязательствах считаются погашенными.
Погашенными считаются требования кредиторов, не признанные ликвидационной комиссией, если кредитор не обращался с иском в суд и требования, в удовлетворении которых решением суда кредитору отказано.";
дополнить пунктом 117-1 следующего содержания:
"117-1. При недостаточности активов филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, в том числе принятых в качестве резерва, и денег на банковских счетах, открытых для осуществления деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, страховая (перестраховочная) организация-нерезидент Республики Казахстан удовлетворяет требования кредиторов филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан в соответствии с письменным обязательством, ранее представленным в уполномоченный орган в соответствии с подпунктом 12) пункта 2 статьи 30-1 Закона о страховой деятельности.
При этом страховой (перестраховочной) организацией-нерезидентом Республики Казахстан удовлетворение требований кредиторов филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан производится в порядке, предусмотренном законодательством государства, резидентом которого является страховая (перестраховочная) организация-нерезидент Республики Казахстан.
В случае ликвидации страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан ликвидационная комиссия принудительно прекращающего деятельность филиала данной страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан направляет документы по неудовлетворенным требованиям кредиторов в ликвидационную комиссию ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан для включения данных требований в реестр требований кредиторов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан.
Ликвидационная комиссия принудительно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан не позднее 20 (двадцати) календарных дней уведомляет кредиторов филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан о включении их требований в реестр требований кредиторов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан.";
пункт 118 изложить в следующей редакции:

"118. Тарату комиссиясы кредиторлармен есеп айырысу аяқталғаннан кейін қалған:
таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкін Қазақстан Республикасының акционерлік қоғамдар туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен акционерлер арасында бөледі;
қызметін мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының мүлкін Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы резиденті болып табылатын шет мемлекеттің заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына береді.";
мынадай мазмұндағы 172-1-тармақпен толықтырылсын:
"172-1. Қызметін мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының кредиторларымен есеп айырысу аяқталғаннан кейін тарату комиссиясы уәкілетті органға тарату туралы есепті және активтер мен міндеттемелер туралы тарату есебін ұсынады.
Уәкілетті орган тарату туралы есепті бекітеді және Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін мәжбүрлеп тоқтату рәсімінің аяқталғаны туралы шешім қабылдайды.
Тарату комиссиясы уәкілетті орган шешімінің көшірмесін Корпорацияға жібереді.";
173-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"173. Тарату комиссиясы:
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату балансын және тарату туралы есебін бекітілгеннен кейін күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде Корпорацияға, ал көрсетілген құжаттардың көшірмелерін – уәкілетті органға ұсынады;
тарату туралы есеп бекітілгеннен және Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін мәжбүрлеп тоқтату рәсімінің аяқталғаны туралы шешім қабылданғаннан кейін күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде оларды Корпорацияға ұсынады.";
174-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"174-1. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін тоқтату тіркелгеннен кейін тарату комиссиясы 5 (бес) жұмыс күні ішінде уәкілетті органға сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қызметін тоқтатуды тіркеу туралы бұйрықтың, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын есептік тіркеуден алу туралы анықтаманың көшірмесін ұсынады.";
1-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышындағы мәтіні мынадай редакцияда жазылсын:
"Сақтандыру
(қайта сақтандыру)
ұйымын тарату,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
филиалының қызметін
мәжбүрлеп тоқтату
ережесіне және мәжбүрлеп
таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының,
қызметін мәжбүрлеп тоқтататын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
филиалының тарату
комиссияларының
жұмысына қойылатын
талаптарға
1-қосымша";
2-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышындағы мәтіні мынадай редакцияда жазылсын:
"Сақтандыру
(қайта сақтандыру)
ұйымын тарату,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
филиалының қызметін
мәжбүрлеп тоқтату
ережесіне және мәжбүрлеп
таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының,
қызметін мәжбүрлеп тоқтататын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
филиалының тарату
комиссияларының
жұмысына қойылатын
талаптарға
2-қосымша";
3-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышындағы мәтіні мынадай редакцияда жазылсын:
"Сақтандыру
(қайта сақтандыру)
ұйымын тарату,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
филиалының қызметін
мәжбүрлеп тоқтату
ережесіне және мәжбүрлеп
таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының,
қызметін мәжбүрлеп тоқтататын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
филиалының тарату
комиссияларының жұмысына
қойылатын талаптарға
3-қосымша".

"118. Ликвидационная комиссия оставшееся после завершения расчетов с кредиторами имущество:
ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации распределяет между акционерами в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан об акционерных обществах;
принудительно прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан передает страховой (перестраховочной) организации-нерезиденту Республики Казахстан, в порядке, установленном законодательством иностранного государства, резидентом которого является страховая (перестраховочная) организация-нерезидент Республики Казахстан.";
дополнить пунктом 172-1 следующего содержания:
"172-1. После завершения расчетов с кредиторами принудительно прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан ликвидационная комиссия представляет в уполномоченный орган отчет о ликвидации и ликвидационный отчет об активах и обязательствах.
Уполномоченный орган утверждает отчет о ликвидации и принимает решение о завершении процедуры принудительного прекращения деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан.
Ликвидационная комиссия направляет копию решения уполномоченного органа в Корпорацию.";
пункт 173 изложить в следующей редакции:
"173. Ликвидационная комиссия в течение 30 (тридцати) календарных дней после:
утверждения ликвидационного баланса и отчета о ликвидации страховой (перестраховочной) организации представляет их в Корпорацию, а копии указанных документов – в уполномоченный орган;
утверждения отчета о ликвидации и принятия решения о завершении процедуры принудительного прекращения деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан представляет их в Корпорацию.";
пункт 174-1 изложить в следующей редакции:
"174-1. После регистрации прекращения деятельности страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан ликвидационная комиссия в течение пяти рабочих дней представляет в уполномоченный орган копию приказа о регистрации прекращения деятельности страховой (перестраховочной) организации, справки о снятии с учетной регистрации филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан.";
текст в правом верхнем углу Приложения 1 изложить в следующей редакции:
"Приложение 1
к Правилам ликвидации
страховой (перестраховочной)
организации, принудительного
прекращения деятельности
филиала страховой
(перестраховочной)
организации-нерезидента
Республики Казахстан
и требованиям к работе
ликвидационных комиссий
принудительно ликвидируемой
страховой (перестраховочной)
организации, принудительно
прекращающего деятельность
филиала страховой
(перестраховочной)
организации-нерезидента
Республики Казахстан";
текст в правом верхнем углу Приложения 2 изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к Правилам ликвидации
страховой (перестраховочной)
организации, принудительного
прекращения деятельности
филиала страховой
(перестраховочной)
организации-нерезидента
Республики Казахстан
и требованиям к работе
ликвидационных комиссий
принудительно ликвидируемой
страховой (перестраховочной)
организации, принудительно
прекращающего деятельность
филиала страховой
(перестраховочной)
организации-нерезидента
Республики Казахстан";
текст в правом верхнем углу Приложения 3 изложить в следующей редакции:
"Приложение 3
к Правилам ликвидации
страховой (перестраховочной)
организации, принудительного
прекращения деятельности
филиала страховой
(перестраховочной)
организации-нерезидента
Республики Казахстан
и требованиям к работе
ликвидационных комиссий
принудительно ликвидируемой
страховой (перестраховочной)
организации, принудительно
прекращающего деятельность
филиала страховой
(перестраховочной)
организации-нерезидента
Республики Казахстан".

2. "Ерікті және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссияларының есептер мен қосымша ақпаратты беру нысандарын, мерзімдерін және кезеңділігін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 29 ақпандағы № 65 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13638 болып тіркелген, 2016 жылғы 16 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ерікті түрде және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, қызметі ерікті түрде және мәжбүрлеп тоқтатылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары тарату комиссияларының есептер мен қосымша ақпаратты беру нысандарын, мерзімдерін және кезеңділігін бекіту туралы";
1, 2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Ерікті түрде және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының (бұдан әрі – таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы), қызметі ерікті түрде және мәжбүрлеп тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының (бұдан әрі – қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы) тарату комиссиялары ұсынатын есептер мен қосымша ақпараттың мына нысандары бекітілсін:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының баланстан тыс шоттары бойынша есептің нысаны;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы активтерінің жай-күйі туралы есептің нысаны;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру ұйымы, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру ұйымының филиалы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есептің нысаны;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес таратылатын қайта сақтандыру ұйымы, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасы бейрезидент-қайта сақтандыру ұйымының филиалы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есептің нысаны;
5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының теңгемен ағымдағы шоты бойынша ақша қозғалысы туралы есептің нысаны;

2. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 февраля 2016 года № 65 "Об утверждении форм, сроков и периодичности предоставления ликвидационными комиссиями добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций отчетов и дополнительной информации" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13638, опубликовано 16 мая 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет"), следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении форм, сроков и периодичности предоставления ликвидационными комиссиями добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций, добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан отчетов и дополнительной информации";
пункты 1, 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить следующие формы отчетов и дополнительной информации, представляемых ликвидационными комиссиями добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций (далее - ликвидируемая страховая (перестраховочная) организация), добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан (далее – прекращающий деятельность филиал страховой (перестраховочной) организаций-нерезидента Республики Казахстан):
1) форма отчета по внебалансовым счетам ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) форма отчета о состоянии активов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) форма отчета о состоянии обязательств ликвидируемой страховой организации, прекращающего деятельность филиала страховой организации-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) форма отчета о состоянии обязательств ликвидируемой перестраховочной организации, прекращающего деятельность филиала перестраховочной организации-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) форма отчета о движении денег ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан по текущему счету в тенге согласно приложению 5 к настоящему постановлению;

6) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының шетел валютасымен ағымдағы шоты бойынша ақша қозғалысы туралы есептің нысаны;
7) осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының теңгемен касса бойынша ақша қозғалысы туралы есептің нысаны;
8) осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының дебиторлық берешегін өндіріп алу туралы есептің нысаны;
9) осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының меншікті мүлкінің жай-күйі туралы есептің нысаны;
10) осы қаулыға 10-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату комиссиясы жұмсаған шығыстар туралы есептің нысаны;
11) осы қаулыға 11-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату комиссиясы жалға беретін мүлік туралы есептің нысаны;
12) осы қаулыға 12-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату комиссиясы қызметкерлерінің саны туралы есептің нысаны;
13) осы қаулыға 13-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы кредиторларының шағым-талаптарды (өтініштерді) беру үшін белгіленген мерзімі өткен соң мәлімделген, кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілмеген талаптарын есепке алу журналының нысаны;
14) осы қаулыға 14-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының басшы қызметкерлеріне, борышкерлеріне, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы тарату комиссиясының төрағасына, мүшелеріне немесе қызметкерлеріне қатысты қозғалған қылмыстық істер туралы есептің нысаны;

6) форма отчета о движении денег ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан по текущему счету в иностранной валюте согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) форма отчета о движении денег ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан по кассе в тенге согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) форма отчета о взыскании дебиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) форма отчета о состоянии собственного имущества ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
10) форма отчета о расходах, произведенных ликвидационной комиссией ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
11) форма отчета об имуществе, сдаваемом ликвидационной комиссией ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан в аренду, согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
12) форма отчета о численности работников ликвидационной комиссии ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
13) форма журнала учета требований кредиторов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан заявленных после истечения установленного срока для предъявления претензий (заявлений), не включенных в реестр требований кредиторов, согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
14) форма отчета о возбужденных уголовных делах в отношении руководящих работников, должников ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, председателя, членов или работников ликвидационной комиссии ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 14 к настоящему постановлению;

15) осы қаулыға 15-қосымшаға сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансының нысаны;
16) осы қаулыға 16-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының аралық тарату балансының нысаны;
17) осы қаулыға 17-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы кредиторларының тарату процесінің басындағы тізімінің нысаны;
18) осы қаулыға 18-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының кредиторлары мәлімдеген шағым-талаптарды (өтініштерді) есепке алу журналының нысаны;
19) осы қаулыға 19-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының талап етілмеген кредиторлық берешегін есепке алу журналының нысаны;
20) осы қаулыға 20-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының меншікті мүлкін есепке алу журналының нысаны;
21) осы қаулыға 21-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының дебиторлық берешегін есепке алу журналының нысаны;
22) осы қаулыға 22-қосымшаға сәйкес нысан бойынша таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының баланстан тыс шоттары бойынша есептің нысаны;
23) осы қаулыға 23-қосымшаға сәйкес кредиторлардың таратылатын сақтандыру ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру ұйымы филиалының аралық тарату балансына енгізілген талаптары тізілімінің нысаны;
24) осы қаулыға 24-қосымшаға сәйкес кредиторлардың қайта сақтандыру ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-қайта сақтандыру ұйымы филиалының аралық тарату балансына енгізілген талаптары тізілімінің нысаны;
25) осы қаулыға 25-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының аралық тарату балансы деректерінің тарату процесінің басындағы баланспен салыстырғанда орын алған ауытқулары туралы мәліметтердің нысаны;

15) форма промежуточного ликвидационного баланса страховой (перестраховочной) организации согласно приложению 15 к настоящему постановлению;
16) форма промежуточного ликвидационного баланса филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 16 к настоящему постановлению;
17) форма списка кредиторов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан на начало ликвидационного процесса согласно приложению 17 к настоящему постановлению;
18) форма журнала учета заявленных кредиторами ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан претензий (заявлений) согласно приложению 18 к настоящему постановлению;
19) форма журнала учета невостребованной кредиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 19 к настоящему постановлению;
20) форма журнала учета собственного имущества ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 20 к настоящему постановлению;
21) форма журнала учета дебиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 21 к настоящему постановлению;
22) форма отчета по внебалансовым счетам ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан по форме согласно приложению 22 к настоящему постановлению;
23) форма реестра требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой организации, прекращающего деятельность филиала страховой организации-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 23 к настоящему постановлению;
24) форма реестра требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс перестраховочной организации, прекращающего деятельность филиала перестраховочной организации-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 24 к настоящему постановлению;
25) форма сведений об имеющихся отклонениях данных промежуточного ликвидационного баланса ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан по сравнению с балансом на начало ликвидационного процесса согласно приложению 25 к настоящему постановлению;

26) осы қаулыға 26-қосымшаға сәйкес кредиторлардың таратылатын сақтандыру ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру ұйымы филиалының аралық тарату балансына енгізілген талаптарының тізіліміне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нысаны;
27) осы қаулыға 27-қосымшаға сәйкес кредиторлардың таратылатын қайта сақтандыру ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-қайта сақтандыру ұйымы филиалының аралық тарату балансына енгізілген талаптарының тізіліміне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың нысаны;
28) осы қаулыға 28-қосымшаға сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату балансының нысаны;
29) осы қаулыға 29-қосымшаға сәйкес қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының активтері мен міндеттемелері туралы тарату есебінің нысаны.
Егер осы қаулыда өзгеше көзделмесе, осы қаулының ережелері қызметін ерікті түрде және мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының тарату комиссияларына қолданылады.
2. Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру ұйымдарының филиалдары тарату комиссияларының (бұдан әрі – тарату комиссиясы) есептері болып мыналар түсініледі:
1) еркін нысанда жасалатын бір күнде істелген жұмыс туралы есеп (күн сайынғы есеп);
2) бір айда істелген жұмыс туралы есеп (ай сайынғы есеп);
3) бір жылда істелген жұмыс туралы есеп (жылдық есеп);
4) аралық тарату балансы;
5) тарату туралы есеп;
6) тарату балансы;
7) активтер мен міндеттемелер туралы тарату есебі.
3. Күн сайынғы есеп қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын ерікті түрде таратуға, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға рұқсат алғаннан кейін немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын мәжбүрлеп тарату туралы сот шешімі заңды күшіне енгеннен немесе уәкілетті орган Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын лицензиядан айыру туралы шешім қабылдағаннан кейін бір жыл ішінде факсимильдік не электрондық байланыс арқылы мынадай мерзімдерде ұсынылады:

26) форма изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой организации, прекращающего деятельность филиала страховой организации-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 26 к настоящему постановлению;
27) форма изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой перестраховочной организации, прекращающего деятельность филиала перестраховочной организации-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 27 к настоящему постановлению;
28) форма ликвидационного баланса ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации согласно приложению 28 к настоящему постановлению;
29) форма ликвидационного отчета об активах и обязательствах прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 29 к настоящему постановлению.
Положения настоящего постановления распространяются на ликвидационные комиссии добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, если иное не предусмотрено настоящим постановлением.
2. Под отчетами ликвидационных комиссий ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций, прекращающих деятельность филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан (далее – ликвидационная комиссия) понимаются:
1) отчет о проделанной работе за день (ежедневный отчет), составляемый в произвольной форме;
2) отчет о проделанной работе за месяц (ежемесячный отчет);
3) отчет о проделанной работе за год (годовой отчет);
4) промежуточный ликвидационный баланс;
5) отчет о ликвидации;
6) ликвидационный баланс;
7) ликвидационный отчет об активах и обязательствах.
3. Ежедневный отчет представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) в течение одного года после получения разрешения на добровольную ликвидацию страховой (перестраховочной) организации, добровольное прекращение деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан или вступления в законную силу решения суда о принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации, или принятия уполномоченным органом решения о лишении лицензии филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан посредством факсимильной либо электронной связи в следующие сроки:

1) тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған кезде – есепті күннен кейінгі жұмыс күні Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 11.00-ден кешіктірмей;
2) тарату комиссиясының бөлімшелері болған кезде – есепті күннен кейінгі жұмыс күні Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 16.00-ден кешіктірмей.
Ай сайынғы есеп уәкілетті органға:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған кезде – есепті айдан кейінгі айдың 6-нан (алтысынан) кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған кезде – есепті айдан кейінгі айдың 8-нен (сегізінен) кешіктірмей ұсынылады.
Жылдық есеп уәкілетті органға:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған кезде – есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған кезде – есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей ұсынылады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Аралық тарату балансына мынадай есептер мен құжаттар қоса беріледі:
1) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бухгалтерлік және заң құжаттарын, активтері мен міндеттемелерін түгендеу актілерінің көшірмелері бір данада;
2) тарату процесінің басындағы таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының балансының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының активтері мен міндеттемелері туралы есептің түпнұсқасы;
3) барлық баланстық шоттың тарату процесінің басындағы талдамаларының түпнұсқалары;
4) таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын тарату процесінің басындағы баланстан тыс шоттар бойынша деректердің түпнұсқалары;
5) осы қаулының 1-тармағының 16), 17), 18), 19) және 20) тармақшаларында көзделген қосымша ақпараттың түпнұсқасы және бір данадағы көшірмелері;
6) тарату басталғаннан бастап аралық тарату балансын жасаған күнді қоса алғандағы кезеңдегі таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансына айналым-сальдо ведомосы;
7) осы қаулының 1-тармағының 21), 22) (таратылатын сақтандыру ұйымы үшін), 23) (таратылатын қайта сақтандыру ұйымы үшін) және 24) тармақшаларында көзделген есептер мен қосымша ақпарат;
8) мыналар:
тарату комиссия өткізген іс-шаралар;
өзгерту себептері көрсетіле отырып, тарату басталған сәттен бастап аралық тартуы балансы жасалған күнгі жағдай бойынша активтер мен міндеттемелер бойынша өзгерістер;
дебиторлық және кредиторлық берешектің жай-күйі;
таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының меншікті мүлкі;
тарату өндірісіне кедергі келтіретін негізгі проблемалар туралы ақпарат қамтылған түсіндірме жазба.
Құжаттардың түпнұсқалары сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын мәжбүрлеп таратқан, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін мәжбүрлеп тоқтатқан кезде –бекітілгеннен кейін, ал сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын ерікті түрде таратқан, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатқан кезде – уәкілетті орган аралық тарату балансын қарағаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде тарату комиссиясына қайтарылуға тиіс.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

1) при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 11.00 часов времени города Нур-Султана рабочего дня, следующего за отчетным днем;
2) при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 16.00 часов времени города Нур-Султана рабочего дня, следующего за отчетным днем.
Ежемесячный отчет представляется в уполномоченный орган:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным.
Годовой отчет представляется в уполномоченный орган:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. К промежуточному ликвидационному балансу прилагаются следующие отчеты и документы:
1) копии актов инвентаризации бухгалтерских и юридических документов, активов и обязательств ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации в одном экземпляре;
2) оригинал баланса ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, отчета об активах и обязательствах прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан на начало ликвидационного процесса;
3) оригиналы расшифровок всех балансовых счетов на начало ликвидационного процесса;
4) оригиналы данных по внебалансовым счетам на начало ликвидационного процесса ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации;
5) дополнительная информация, предусмотренная подпунктами 16), 17), 18), 19) и 20) пункта 1 настоящего постановления, в оригинале и в копии в одном экземпляре;
6) оборотно-сальдовая ведомость к промежуточному ликвидационному балансу ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации за период с начала ликвидации до даты составления промежуточного ликвидационного баланса включительно;
7) отчеты и дополнительная информация, предусмотренная подпунктами 21), 22) (для ликвидируемой страховой организации), 23) (для ликвидируемой перестраховочной организации) и 24) пункта 1 настоящего постановления;
8) пояснительная записка, содержащая информацию о (об):
мероприятиях, проведенных ликвидационной комиссией;
изменениях по активам и обязательствам с начала ликвидации по состоянию на дату составления промежуточного ликвидационного баланса с указанием причин изменений;
состоянии дебиторской и кредиторской задолженности;
собственном имуществе ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации;
основных проблемах, препятствующих проведению ликвидационного производства.
Оригиналы документов в течение 5 (пяти) рабочих дней подлежат возврату в ликвидационную комиссию при принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации, принудительном прекращении деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан после утверждения, а при добровольной ликвидации страховой (перестраховочной) организации, добровольном прекращении филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан - после рассмотрения уполномоченным органом промежуточного ликвидационного баланса.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

"10. Тарату комиссиясы аралық тарату балансын жасау мерзімі аяқталған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде оны есептіліктің нысандарымен және құжаттармен бірге екі данада уәкілетті органға сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын мәжбүрлеп тарату кезінде оны бекіту үшін, ал ерікті түрде тарату кезінде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы акционерлерінің жалпы жиналысы бекіткенге дейін – қарау үшін ұсынады.
Тарату комиссиясы аралық тарату балансын жасау мерзімі аяқталған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде оны есептіліктің нысандарымен және құжаттармен бірге екі данада уәкілетті органға Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын мәжбүрлеп тоқтату кезінде оны бекіту үшін, ал Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін ерікті түрде тоқтату кезінде уәкілетті орган бекіткенге дейін – қарау үшін ұсынады.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Осы қаулының 1-тармағының 28) және 29) тармақшаларында көзделген таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату туралы есебі және тарату балансы, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату туралы есебі және активтер мен міндеттемелер туралы тарату есебі уәкілетті органға:
келісу (мәжбүрлеп тарату кезінде) немесе қарау (ерікті түрде тарату кезінде) үшін таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы акционерлерінің жалпы жиналысы бекіткенге дейін;
бекіту (қызметін мәжбүрлеп тарату кезінде) немесе қарау (қызметін ерікті түрде тоқтату) үшін қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының уәкілетті органы бекіткенге дейін бір данада ұсынылады.
Уәкілетті орган таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату туралы есебін және тарату балансын, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату туралы есебін және активтер мен міндеттемелер туралы тарату есебін олар келіп түскен күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде келіседі (мәжбүрлеп тарату кезінде), қарайды (ерікті түрде тарату, қызметін ерікті тоқтату кезінде) немесе бекітеді (қызметін мәжбүрлеп тарату кезінде).
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату туралы есебі және тарату балансы, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату туралы есебі және активтер мен міндеттемелер туралы тарату есебі келісілгеннен (мәжбүрлеп тарату кезінде), қаралғаннан (ерікті түрде тарату, қызметін ерікті тоқтату кезінде) немесе бекітілгеннен (қызметін мәжбүрлеп тарату кезінде) кейін тарату комиссиясына қайтарылады, уәкілетті органда олардың көшірмелері қалады.";

"10. Ликвидационная комиссия в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса представляет его с формами отчетности и документами в двух экземплярах в уполномоченный орган при принудительной ликвидации страховой (перестраховочной) организации для его утверждения, а при добровольной ликвидации до утверждения общим собранием акционеров страховой (перестраховочной) организации - для рассмотрения.
Ликвидационная комиссия в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса представляет его с формами отчетности и документами в двух экземплярах в уполномоченный орган при принудительном прекращении деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан для его утверждения, а при добровольном прекращении деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан до утверждения его уполномоченным органом - для рассмотрения.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Отчет о ликвидации и ликвидационный баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, отчет о ликвидации и ликвидационный отчет об активах и обязательствах прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, предусмотренные подпунктами 28) и 29) пункта 1 настоящего постановления, представляются в одном экземпляре в уполномоченный орган для:
согласования (при принудительной ликвидации) или рассмотрения до утверждения общим собранием акционеров ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации (при добровольной ликвидации);
утверждения (при принудительном прекращении деятельности) или рассмотрения до утверждения уполномоченным органом прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан (при добровольном прекращении деятельности).
Уполномоченный орган согласовывает (при принудительной ликвидации), рассматривает (при добровольной ликвидации, добровольном прекращении деятельности) и утверждает (при принудительном прекращении деятельности) отчет о ликвидации и ликвидационный баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, отчет о ликвидации и ликвидационный отчет об активах и обязательствах прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня их поступления.
Отчет о ликвидации и ликвидационный баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, отчет о ликвидации и ликвидационный отчет об активах и обязательствах прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан после согласования (при принудительной ликвидации), рассмотрения (при добровольной ликвидации, добровольном прекращении деятельности) и утверждения (при принудительном прекращении деятельности) возвращаются в ликвидационную комиссию, в уполномоченном органе остается их копия.";

мынадай мазмұндағы 15-1-тармақпен толықтырылсын:
"15-1. Қызметі ерікті түрде тоқтатылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату комиссиясы қызметі ерікті түрде тоқтатылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалын тарату туралы есепті және активтері мен міндеттемелері туралы есепті уәкілетті орган қарағаннан кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уәкілетті органының бекітуіне ұсынады.
Қызметі ерікті түрде тоқтатылатын бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату комиссиясы қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату туралы бекітілген есептің, сондай-ақ активтер мен міндеттемелері туралы тарату есебінің көшірмесін уәкілетті органға "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген мерзімде ұсынады.";
1-қосымша Тізбеге 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2-қосымша Тізбеге 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
3-қосымша Тізбеге 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымша Тізбеге 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5-қосымша Тізбеге 8-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
6-қосымша Тізбеге 9-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
7-қосымша Тізбеге 10-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
8-қосымша Тізбеге 11-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
9-қосымша Тізбеге 12-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
10-қосымша Тізбеге 13-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
11-қосымша Тізбеге 14-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
12-қосымша Тізбеге 15-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
13-қосымша Тізбеге 16-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
14-қосымша Тізбеге 17-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
15-қосымша Тізбеге 18-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
16-қосымша Тізбеге 19-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
17-қосымша Тізбеге 20-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
18-қосымша Тізбеге 21-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
19-қосымша Тізбеге 22-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
20-қосымша Тізбеге 23-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
21-қосымша Тізбеге 24-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
22-қосымша Тізбеге 25-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

дополнить пунктом 15-1 следующего содержания:
"15-1. Ликвидационная комиссия добровольно прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан в течение 10 (десяти) рабочих дней после рассмотрения уполномоченным органом выносит отчет о ликвидации и ликвидационный отчет об активах и обязательствах прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан на утверждение уполномоченного органа страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан.
Ликвидационная комиссия добровольно прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента представляет копию утвержденного отчета о ликвидации, а также ликвидационного отчета об активах обязательствах прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан в уполномоченный орган в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности.";
Приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 4 к Перечню;
Приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 5 к Перечню;
Приложение 3 изложить в редакции согласно приложению 6 к Перечню;
Приложение 4 изложить в редакции согласно приложению 7 к Перечню;
Приложение 5 изложить в редакции согласно приложению 8 к Перечню;
Приложение 6 изложить в редакции согласно приложению 9 к Перечню;
Приложение 7 изложить в редакции согласно приложению 10 к Перечню;
Приложение 8 изложить в редакции согласно приложению 11 к Перечню;
Приложение 9 изложить в редакции согласно приложению 12 к Перечню;
Приложение 10 изложить в редакции согласно приложению 13 к Перечню;
Приложение 11 изложить в редакции согласно приложению 14 к Перечню;
Приложение 12 изложить в редакции согласно приложению 15 к Перечню;
Приложение 13 изложить в редакции согласно приложению 16 к Перечню;
Приложение 14 изложить в редакции согласно приложению 17 к Перечню;
Приложение 15 изложить в редакции согласно приложению 18 к Перечню;
Приложение 16 изложить в редакции согласно приложению 19 к Перечню;
Приложение 17 изложить в редакции согласно приложению 20 к Перечню;
Приложение 18 изложить в редакции согласно приложению 21 к Перечню;
Приложение 19 изложить в редакции согласно приложению 22 к Перечню;
Приложение 20 изложить в редакции согласно приложению 23 к Перечню;
Приложение 21 изложить в редакции согласно приложению 24 к Перечню;
Приложение 22 изложить в редакции согласно приложению 25 к Перечню;

23-қосымша Тізбеге 26-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
24-қосымша Тізбеге 27-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
25-қосымша Тізбеге 28-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
26-қосымша Тізбеге 29-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
27-қосымша Тізбеге 30-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Тізбеге 31-қосымшаға сәйкес редакцияда 28-қосымшамен толықтырылсын;
Тізбеге 32-қосымшаға сәйкес редакцияда 29-қосымшамен толықтырылсын.
3. "Кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын сақтандыру нарығының кәсіби қатысушыларының, сақтандыру агенттерінің міндетті түрде сақталуға жататын құжаттарды сақтау қағидаларын және Кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын сақтандыру нарығының кәсіби қатысушыларының, сақтандыру агенттерінің міндетті түрде сақталуға жататын құжаттарының тізбелерін және оларды сақтау мерзімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 8 тамыздағы № 171 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14309 болып тіркелген, 2016 жылғы 24 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйеде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
". Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын сақтандыру нарығының кәсіби қатысушыларының, сақтандыру агенттерінің міндетті түрде сақталуға жататын құжаттарды сақтау қағидалары;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының міндетті түрде сақталуға жататын құжаттарының тізбесі және оларды сақтау мерзімі;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес Сақтандыру нарығына кәсіби қатысушыларының (сақтандыру брокерлерінің, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокері филиалдарының) міндетті түрде сақталуға жататын құжаттарының тізбесі және оларды сақтау мерзімі;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес Сақтандыру нарығына кәсіби қатысушыларының (актуарийлердің) міндетті түрде сақталуға жататын құжаттарының тізбесі және оларды сақтау мерзімі;
5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес Кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын сақтандыру агенттерінің міндетті түрде сақталуға жататын құжаттарының тізбесі және оларды сақтау мерзімі бекітілсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын сақтандыру нарығының кәсіби қатысушыларының, сақтандыру агенттерінің міндетті түрде сақталуға жататын құжаттарды сақтау қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

Приложение 23 изложить в редакции согласно приложению 26 к Перечню;
Приложение 24 изложить в редакции согласно приложению 27 к Перечню;
Приложение 25 изложить в редакции согласно приложению 28 к Перечню;
Приложение 26 изложить в редакции согласно приложению 29 к Перечню;
Приложение 27 изложить в редакции согласно приложению 30 к Перечню;
дополнить Приложением 28 в редакции согласно приложению 31 к Перечню;
дополнить Приложением 29 в редакции согласно приложению 32 к Перечню.
3. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 августа 2016 года № 171 "Об утверждении Правил хранения документов, подлежащих обязательному хранению профессиональными участниками страхового рынка, страховыми агентами, осуществляющими предпринимательскую деятельность, и Перечней документов, подлежащих обязательному хранению, и сроков их хранения профессиональными участниками страхового рынка, страховыми агентами, осуществляющими предпринимательскую деятельность" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14309, опубликовано 24 октября 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) Правила хранения документов, подлежащих обязательному хранению профессиональными участниками страхового рынка, страховыми агентами, осуществляющими предпринимательскую деятельность, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) Перечень документов, подлежащих обязательному хранению, и сроки их хранения профессиональными участниками страхового рынка (страховые (перестраховочные) организации, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан), согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) Перечень документов, подлежащих обязательному хранению, и сроки их хранения профессиональными участниками страхового рынка (страховые брокеры, филиалы страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан), согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) Перечень документов, подлежащих обязательному хранению, и сроки их хранения профессиональными участниками страхового рынка (актуарии), согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) Перечень документов, подлежащих обязательному хранению, и сроки их хранения страховыми агентами, осуществляющими предпринимательскую деятельность, согласно приложению 5 к настоящему постановлению.";
в Правилах хранения документов, подлежащих обязательному хранению профессиональными участниками страхового рынка, страховыми агентами, осуществляющими предпринимательскую деятельность, утвержденных указанным постановлением:
пункт 4 изложить в следующей редакции:

"4. Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, қызметі тоқтатылған Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы құжаттарының сақталуы мен берілуінің ұйымдастырылуына қойылатын талаптар Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4257 болып тіркелген "Мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын тарату ережесін және тарату комиссияларының жұмысына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы № 77 қаулысымен белгіленген.";
2-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Сақтандыру нарығына кәсіби қатысушыларының (сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының) міндетті түрде сақталуға жататын құжаттарының тізбесі және оларды сақтау мерзімі";
кестеде:
бағандардың атаулары мынадай редакцияда жазылсын:
"
Тар-мақ-тың нө-мірі
Құжаттың түрі (оның ішінде электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжаттар)
Құжатты сақтау мерзімі
Ескерту
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының (бұдан әрі – ұйым) атқару органында
ұйымның филиал-дары мен өкілдік-терінде
";
104-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
104
Ұйымның шоғырландырылған және жекелеген қаржылық есептіліктері, бухгалтерлік есебінің деректері бойынша есептілік және олардың құжаттары (түсіндірме жазбалар, қосымшалар, мамандандырылған нысандар, аудиторлық қорытындылар):
1) жылдық;
Тұрақты
Тұрақты
2) тоқсандық;
5 жыл
5 жыл
3) айлық
3 жыл
3 жыл
";
108-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
108
Жылдық қаржылық есептілікті, бухгалтерлік есептің деректері бойынша есептілікті және өзге есептіліктерді әзірлеу мен талдау бойынша талдау кестелері
Тұрақты
5 жыл
";
128-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
128
"Сақтандыру ұйымының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру ұйымы филиалының сақтандыру, оның ішінде сақтандыру нарығының қатысушыларымен өзара қарым-қатынастағы қызметін жүзеге асыруына, сақтандыру ұйымы, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру ұйымы филиалы мен сақтандыру агентінің арасында жасалатын тапсырма шартына қойылатын және сақтандыру агентінің сақтандыру нарығында делдалдық қызметті жүзеге асыруға өкілеттіктеріне қойылатын талаптарды, сондай-ақ сақтандыру агенттерін оқытудың ең қысқа бағдарламасын және оқытуды жүргізудің тәртібіне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 1 наурыздағы № 25 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6164 тіркелген) қаулысына сәйкес жасалған сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттарының тізілімі
5 жыл*
5 жыл*
*Сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттарының тізіліміндегі соңғы сақтандыру (қайта сақтандыру) шартының қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
";

"4. Требования к организации хранения и передачи документов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан в архив определены постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года № 77 "Об утверждении Правил ликвидации и требования к работе ликвидационных комиссий принудительно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4257.";
в Приложении 2:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Перечень документов, подлежащих обязательному хранению, и сроки их хранения профессиональными участниками страхового рынка (страховые (перестраховочные) организации, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан)";
в таблице:
заголовки граф изложить в следующей редакции:
"
Номер пункта
Вид документа (в том числе электронные документы, удостоверенные электронной цифровой подписью)
Срок хранения документа
Примечание
в исполнительном органе страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан (далее – организация)
в филиалах и представительствах организации
";
пункт 104 изложить в следующей редакции:
"
104
Консолидированные и отдельные финансовые отчетности, отчетность по данным бухгалтерского учета организации и документы к ним (пояснительные записки, приложения, специализированные формы, аудиторские заключения):
1) годовые;
Постоянно
Постоянно
2) квартальные;
5 лет
5 лет
3) месячные
3 года
3 года
";
пункт 108 изложить в следующей редакции:
"
108
Аналитические таблицы по разработке и анализу годовых финансовых отчетностей, отчетностей по данным бухгалтерского учета и иных отчетностей
Постоянно
5 лет
";
пункт 128 изложить в следующей редакции:
"
128
Реестр договоров страхования (перестрахования), составленный в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 1 марта 2010 года № 25 "Об утверждении Требований к осуществлению страховой организацией, филиалом страховой организации-нерезидента Республики Казахстан страховой деятельности, в том числе во взаимоотношениях с участниками страхового рынка, к договору поручения, заключаемому между страховой организацией, филиалом страховой организации-нерезидента Республики Казахстан и страховым агентом, и полномочиям страхового агента на осуществление посреднической деятельности на страховом рынке, а также минимальной программы обучения страховых агентов и требований к порядку проведения обучения" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6164)
5 лет*
5 лет*
*После истечения срока действия последнего договора страхования (перестрахования) в реестре договоров страхования (перестрахования)
";

131 және 132-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
131
Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органмен қаржылық есептілікті, бухгалтерлік есептің деректері бойынша есептілікті және өзге есептілікті бекіту мен нақтылау туралы жазысқан хаттар
3 жыл
3 жыл
132
Баланстарды, активтер мен міндеттемелер туралы есептерді және есептерді бекіту мен нақтылау туралы жазысқан хаттар
5 жыл
5 жыл
";
221-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
221
Қайта сақтандыру ұйымдарымен, резидент емес қайта сақтандыру ұйымдарының филиалдарымен және қайта сақтандыру шарттары жасалған Қазақстан Республикасының резидент емес сақтандыру брокерлерімен тиісті рейтингтің болуын растайтын құжаттар
5 жыл
";
243-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
243
Қазақстан Республикасының резидент емес сақтандыру брокерлерімен, Сақтандыру брокерлерінің филиалдарымен жасалған шарттарды тіркеу журналы
5 жыл
5 жыл
";
3-қосымша Тізбеге 33-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
4-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Сақтандыру нарығына кәсіби қатысушыларының (актуарийлердің) міндетті түрде сақталуға жататын құжаттарының тізбесі және оларды сақтау мерзімі";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
7
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарымен, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдарымен жасалған актуарлық есеп айырысуларды жүргізу шарттары
5 жыл*
*Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
9
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарымен, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдарымен жасалған шарттарды тіркеу журналдары
5 жыл*
*Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
";
5-қосымшада:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын сақтандыру нарығының кәсіби қатысушыларының, сақтандыру агенттерінің міндетті түрде сақталуға жататын құжаттарының тізбесі және оларды сақтау мерзімі";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
6
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарымен, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдарымен жасалған делдалдық қызмет көрсету шарттары
5 жыл*
*Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
10
Қатаң есептегі бланкілерді сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалына қабылдау-өткізу актілері
Тұрақты
".
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
сақтандыру және сақтандыру
қызметі мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
1-қосымша
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымын тарату,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
филиалының қызметін
мәжбүрлеп тоқтату
ережесіне және мәжбүрлеп
таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының,
қызметін мәжбүрлеп тоқтататын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
филиалының тарату
комиссияларының жұмысына
қойылатын талаптарға
1-қосымша
Нысан
_________________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметі мәжбүрлеп тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының атауы) ____________ жылғы _____ тоқсандағы тарату шығыстарының сметасы
Шығыстар баптарының атауы
Жоспарланған шығыстар сомасы (мың теңгемен
ай
ай
ай
тоқсандағы барлығы
1
2
3
4
5
6
1
Еңбекке ақы төлеу шығыстары
1.1
тарату комиссиясының төрағасы мен мүшелеріне сыйақы, оның ішінде:

пункты 131 и 132 изложить в следующей редакции:
"
131
Переписка с уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций об утверждении и уточнении финансовой отчетности, отчетности по данным бухгалтерского учета и иной отчетности
3 года
3 года
132
Переписка об утверждении и уточнении балансов, отчетов об активах и обязательств и отчетов
5 лет
5 лет
";
пункт 221 изложить в следующей редакции:
"
221
Документы, подтверждающие наличие соответствующего рейтинга у перестраховочных организаций, филиалов перестраховочных организаций-нерезидентов и страховых брокеров - нерезидентов Республики Казахстан, с которыми (через которых) заключены договоры перестрахования
5 лет
";
пункт 243 изложить в следующей редакции:
"
243
Журнал регистрации договоров со страховыми брокерами, филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан
5 лет
5 лет
";
Приложение 3 изложить в редакции согласно приложению 33 к Перечню;
в Приложении 4:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Перечень документов, подлежащих обязательному хранению, и сроки их хранения профессиональными участниками страхового рынка (актуарии)";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"
7
Договоры со страховыми (перестраховочными) организациями, филиалами страховых (перестраховочных) организации-нерезидента Республики Казахстан на проведение актуарных расчетов
5 лет*
*После истечения срока действия договора
";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"
9
Журналы регистрации договоров со страховыми (перестраховочными) организациями, филиалами страховых (перестраховочных) организации-нерезидента Республики Казахстан
5 лет*
*После истечения срока действия договора
";
в Приложении 5:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Перечень документов, подлежащих обязательному хранению, и сроки их хранения страховыми агентами, осуществляющими предпринимательскую деятельность";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"
6
Договоры со страховыми (перестраховочными) организациями, филиалами страховых (перестраховочных) организации-нерезидента Республики Казахстан на оказание посреднических услуг
5 лет*
*После истечения срока действия договора
";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"
10
Акты приема-передачи бланков строгой отчетности в страховую (перестраховочную) организацию, филиал страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
Постоянно
Приложение 1
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 1
к Правилам ликвидации
страховой (перестраховочной)
организации, принудительного
прекращения деятельности
филиала страховой
(перестраховочной)
организации-нерезидента
Республики Казахстан
и требования к работе
ликвидационных комиссий
принудительно ликвидируемой
страховой (перестраховочной)
организации, принудительно
прекращающего деятельность
филиала страховой
(перестраховочной)
организации-нерезидента
Республики Казахстан
Форма
Смета ликвидационных расходов за _____ квартал ____________ года
__________________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации,
принудительно прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной)
организации – нерезидента Республики Казахстан)
Наименование статей расходов
Сумма планируемых расходов (в тысячах тенге)
месяц
месяц
месяц
всего за квартал
1
2
3
4
5
6
1
Расходы на оплату труда
1.1
вознаграждение председателя и членов ликвидационной комиссии, в том числе:

3.31
құжаттарды ғылыми-техникалық өңдеу және оларды архивке тапсыру жөніндегі қызмет
3.32
таратуды тіркегені үшін алым төлеу
3.33
коллекторлық қызмет
4
Тауар-материалдық құндылықтарды сатып алу шығыстары
4.1
офис жабдығын жұмысқа қабілетті жағдайда ұстау
4.2
көлік құралдарын ұстау
4.3
үй-жайларды ұстау
4.4
қағаз және бланк өнімдерін сатып алу
4.5
кеңсе тауарларын сатып алу
4.6
жанар-жағар май материалдарын сатып алу
5
Іссапарлық шығыстар
6
Көзделмеген шығыстар
7
Өзге де шығыстар
Жиынтығы
Тарату комиссиясының төрағасы ____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), қолы)
Бас бухгалтер _____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), қолы)
Орындаушы _____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), қолы, телефоны)
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
сақтандыру және сақтандыру
қызметі мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
2-қосымша
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымын тарату,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
филиалының қызметін
мәжбүрлеп тоқтату
ережесіне және мәжбүрлеп
таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының,
қызметін мәжбүрлеп тоқтататын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
филиалының тарату
комиссияларының жұмысына
қойылатын талаптарға
2-қосымша
Нысан
_________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметі мәжбүрлеп тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының атауы) Кассир қабылдаған және берген ақшаны (құндылықтарды) есепке алу кітабы
Басталды _____________________________________________
Аяқталды _____________________________________________
Кітаптағы жазбалар оны толық пайдаланғанға дейін жүргізіледі
Кіріс
Түскен күні
Кімнен қабылданды (фамилиясы, аты-жөні)
Кіріс құжаттары-ның саны (бір данада)
Сомасы цифрмен (валюта түрін көрсете отырып, бірлікпен)
Сомасы жазбаша
Пайдалану мақсаты
Кассир-дің қолы
Бас бухгалтер-дің қолы
Төрағаның (бөлімше басшысының) қойған қолы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
__қалдық
__ қалдық
Осы күнгі жиынтық
Шығыс
Берілген күні
Кімге берілді (фамилиясы, аты-жөні)
Шығыс құжаттары-ның саны (бір данада)
Сомасы цифрмен (валюта түрін көрсете отырып, бірлікпен)
Сомасы жазбаша
Пайдалану мақсаты
Кассир-дің қолы
Бас бухгалтер-дің қолы
Төрағаның (бөлімше басшысының) қойған қолы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
__қалдық
__ қалдық
Осы күнгі жиынтық
Осы күнгі жиынтық
Растау жазбасы
20 ___ жылғы "____" ________жазбаға арналған
(күні)                   (айы)
осы кітаптың жиынтығы __________________________________________________
(таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметі
мәжбүрлеп тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы филиалының атауы)
_____ нөмірден бастап ______ нөмірді қосқандағы нөмірленген, тігілген және мөрмен
жабылған ________________________________________ парақтар бар.
20 ___ жылғы "____" ________________
Төраға
(бөлімше басшысы)_____________ (тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), қолы)
Бас бухгалтер _____________ (тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), қолы)
Кассир _____________ (тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), қолы)
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
сақтандыру және сақтандыру
қызметі мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
3-қосымша
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымын тарату,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
филиалының қызметін
мәжбүрлеп тоқтату
ережесіне және мәжбүрлеп
таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының,
қызметін мәжбүрлеп тоқтататын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
филиалының тарату
комиссияларының жұмысына
қойылатын талаптарға
3-қосымша
Нысан
БЕКІТЕМІН
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Төрағасының орынбасары
____________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(ол бар болса)
____ жылғы "___"__________
Кредиторлар комитетінің құрамы _______________________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметі мәжбүрлеп тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының атауы)
Р/с№
Кезектіліктің (санаттың) нөмірі және атауы
Кредиторлар комитетінің құрамына енгізілетін, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, қызметі мәжбүрлеп тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының кредиторының атауы
Кредиторлық берешек сомасы
1
2
3
4
Тарату комиссиясының төрағасы ______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), қолы)
Бас бухгалтер ______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), қолы)
Орындаушы _______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), қолы, телефоны)
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
сақтандыру және сақтандыру
қызметі мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
4-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет-ресурста орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының баланстан тыс шоттары бойынша есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F1-LKSO
Кезеңділігі: ай сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__жылғы "___"_________________
Ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдарының, қызметін ерікті және мәжбүрлеп тоқтататын
Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бес) қаңтарынан ешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отыз) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
_______________________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының атауы)
(мың теңге)
Шоттың нөмірі
Шоттың атауы
Сомасы

3.31
услуги по научно-технической обработке документов и сдаче их в архив
3.32
оплата сбора за регистрацию ликвидации
3.33
коллекторские услуги
4
Расходы на приобретение товарно-материальных ценностей
4.1
содержание офисного оборудования в рабочем состоянии
4.2
содержание транспортных средств
4.3
содержание помещений
4.4
приобретение бумажной и бланочной продукции
4.5
приобретение канцелярских товаров
4.6
приобретение горюче-смазочных материалов
5
Командировочные расходы
6
Непредвиденные расходы
7
Прочие расходы
Итого
Председатель ликвидационной комиссии ______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Главный бухгалтер _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Исполнитель ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, телефон)
Приложение 2
к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 2
к Правилам ликвидации
страховой (перестраховочной)
организации, принудительного
прекращения деятельности
филиала страховой
(перестраховочной)
организации-нерезидента
Республики Казахстан
и требования к работе
ликвидационных комиссий
принудительно ликвидируемой
страховой (перестраховочной)
организации, принудительно
прекращающего деятельность
филиала страховой
(перестраховочной)
организации-нерезидента
Республики Казахстан
Форма
__________________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, принудительно
прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента Республики Казахстан)
Книга учета принятых и выданных денег (ценностей) кассиром
Начата _____________________________________________
Окончена __________________________________________
Записи в книге производятся до полного ее использования
Приход
Дата поступления
От кого принято (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Количество приходных документов (в штуках)
Сумма цифрами (в единицах с указанием вида валюты)
Сумма прописью
Целевое назначение
Подпись кассира
Подпись главного бухгалтера (бухгалтера подразделения)
Подпись председателя (руководителя подразделения)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Остаток на
Остаток на
Итого за день
Расход
Дата выдачи
Кому выдано (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Количество расходных документов (в штуках)
Сумма цифрами (в единицах с указанием вида валюты)
Сумма прописью
Целевое назначение
Подпись кассира
Подпись главного бухгалтера (бухгалтера подразделения)
Подпись председателя (руководителя подразделения)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Остаток на
Остаток на
Итого за день
Итого за день
Заверительная надпись Итого в данной книге
______________________________________________________________________________,
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, принудительно
прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-
нерезидента Республики Казахстан) предназначенной для записей с "__" _____ 20 ___ года
содержится _________________________________________________________,
(количество указывается прописью) пронумерованных, прошнурованных и скрепленных
печатью листов с номера __________________ по номер __________________ включительно
"____" ____________ 20 ___ года
Председатель (руководитель подразделения)
___________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Главный бухгалтер (бухгалтер подразделения)
___________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Кассир _____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Приложение 3
к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 3
к Правилам ликвидации
страховой (перестраховочной)
организации, принудительного
прекращения деятельности
филиала страховой
(перестраховочной)
организации-нерезидента
Республики Казахстан
и требования к работе
ликвидационных комиссий
принудительно ликвидируемой
страховой (перестраховочной)
организации, принудительно
прекращающего деятельность
филиала страховой
(перестраховочной)
организации-нерезидента
Республики Казахстан
Форма
УТВЕРЖДАЮ
Заместитель Председателя Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
____________________________
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
"___"__________ года
Состав комитета кредиторов
__________________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации,
принудительно прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента Республики Казахстан)
№ п/п
Номер и наименование очередности (категории)
Наименование кредитора ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, принудительно прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочно) организации-нерезидента Республики Казахстан), включаемого в состав комитета кредиторов
Сумма кредиторской задолженности
1
2
3
4
Председатель ликвидационной комиссии
_____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Главный бухгалтер
______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Исполнитель __________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, телефон)
Приложение 4
к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Отчет по внебалансовым счетам ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
Индекс формы административных данных: F1-LKSO
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: за _________________20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций, добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений – не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений – непозднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений – не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений – не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
_______________________________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего
деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан)
(в тысячах тенге)
Номер счета
Наименование счета
Сумма

8900
Меморандум шоттары - басқалары
Атауы ______________________ Мекенжайы______________________
Телефоны ______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы___________________________________________
Орындаушы________________________________________ __________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_______________________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_______________________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының,
қызметін тоқтататын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
филиалының баланстан тыс
шоттары бойынша есеп
нысанына қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының баланстан тыс шоттары бойынша есеп (индексі – F1-LKSO, кезеңділігі: ай сайын, жылдық)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының баланстан тыс шоттары бойынша есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айларына толтырылады. Ай сайынғы есептің есепті күні есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні болып табылады. Ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күні алдыңғы есептің есепті күні болып табылады.
Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күні алдыңғы жылдық есептің есепті күні болып табылады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.

8900
Счета меморандума - прочие
Наименование ______________________ Адрес___________________________
Телефон ____________________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________
Исполнитель________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное
на подписание отчета
___________________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
по внебалансовым счетам
ликвидируемой страховой
(перестраховочной)
организации, прекращающего
деятельность филиала
страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет по внебалансовым счетам ликвидируемой страховой (перестраховочной)
организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента Республики Казахстан
(индекс – F1-LKSO, периодичность – ежемесячная, годовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет по внебалансовым счетам ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является первое 1 (число) месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.

5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Жылдық есепті жасау кезінде осы нысан бойынша жыл үшін қорытынды деректерді шығармастан желтоқсан үшін жасалады.
7. 1 және 2-бағандарда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16390 болып тіркелген "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, өзара сақтандыру қоғамдарына және Қазақстан Республикасының бейрезидент - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдарына арналған бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын, Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, өзара сақтандыру қоғамдарының және Қазақстан Республикасының бейрезидент - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының бухгалтерлік есеп жүргізуі жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы және Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бухгалтерлік есеп жүргізу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 251 қаулысында көзделген шоттардың нөмірі және атаулары көрсетіледі (бұдан әрі – Үлгі шот жоспары).
8. 3-бағанда алдыңғы есепті күні Үлгі шот жоспарына сәйкес баланстан тыс шоттар бойынша таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы қызметінің нәтижелері жиынтық мәнінде көрсетіледі.
9. 4-бағанда Үлгі шот жоспарына сәйкес баланстан тыс шоттар бойынша таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы қызметінің нәтижелері есепті күнгі жиынтық мәнінде көрсетіледі.
10. 5-бағанда 4 және 3-бағандар арасындағы айырманы білдіретін таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы қызметінің нәтижелері есепті кезеңдегі өзгерістері көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
сақтандыру және сақтандыру
қызметі мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
5-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет- ресурста орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы активтерінің жай-күйі туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F2-LKSO
Кезеңділігі: ай сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__жылғы "___"_________________
Ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымдарының, қызметін ерікті және мәжбүрлеп тоқтататын
Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бес) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отыз) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
_______________________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының атауы)
(мың теңге)
Көрсеткіштер
Баланстық шоттың нөмірі
Тарату процесінің басында
Өткен есепті күнге
Есепті күнгі
Өзгерістер
тарату процесінің басындағы деректермен салыстырғанда
алдыңғы есеп күніндегі деректермен салыстырғанда
1
2
3
4
5
6

5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется за декабрь, без подведения итоговых данных за год.
7. В графах 1 и 2 указываются номера и наименования счетов, предусмотренные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 декабря 2017 года № 251 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета для страховых (перестраховочных) организаций, исламских страховых (перестраховочных) организаций, обществ взаимного страхования и филиалов страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан, Инструкции по ведению бухгалтерского учета страховыми (перестраховочными) организациями, исламскими страховыми (перестраховочными) организациями, обществами взаимного страхования и филиалами страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан и внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам ведения бухгалтерского учета", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16390 (далее – Типовой план счетов).
8. В графе 3 указываются в суммарном значении результаты деятельности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан по внебалансовым счетам Типового плана счетов на предыдущую отчетную дату.
9. В графе 4 указываются в суммарном значении результаты деятельности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан по внебалансовым счетам Типового плана счетов на отчетную дату.
10. В графе 5 указываются изменения результатов деятельности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан за отчетный период, представляющие собой разницу между графами 4 и 3.
Приложение 5
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Отчет о состоянии активов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
Индекс формы административных данных: F2-LKSO
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций, добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
_________________________________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего
деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан)
(в тысячах тенге)
Показатели
Номер балансового счета
На начало ликвидационного процесса
На предыдущую отчетную дату
На отчетную дату
Изменения

7 (6-баған-4-баған)
8 (6-баған-5-баған)
1
Резерв ретінде қабылданған активтер (Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы толтырады)
2.
Ақша
3.
Салымдар
4.
Бағалы қағаздар
5.
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциялары
6.
Тазартылған бағалы металдар
7.
Қайта сақтандыру активтері
8.
Сақтандыру сыйлықақылары
9.
Басқа дебиторлық берешек
10.
Қарыздар
11.
Болашақ кезеңдердің шығыстары
12.
Басқа да активтер
13.
Инвестициялар
14.
Негізгі құрал-жабдықтар
15.
Ұзақ мерзімді активтер
16.
Материалдық емес активтер
Актив бойынша жиынтығы, оның ішінде:
Резервтер (провизиялар)
Теріс түзету шоты
Есептелген амортизация
Атауы ______________________ Мекенжайы___________________________
Телефоны_____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы__________________________________________
Орындаушы___________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)       қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы,
қызметін тоқтататын
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының
филиалы активтерінің
жай-күйі туралы есеп
нысанына қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру ) ұйымының филиалы активтерінің жай-күйі туралы есеп (индексі – F2-LKSO, кезеңділігі: ай сайын, жылдық)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалы активтерінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.

по сравнению с данными на начало ликвидационного процесса 7 (графа 6 - графа 4)
по сравнению с данными на дату предыдущего отчета 8 (графа 6 - графа 5)
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Активы, принятые в качестве резерва (заполняется филиалом страховой (перестраховочной) организации – нерезидента Республики Казахстан)
2.
Деньги
3.
Вклады
4.
Ценные бумаги
5.
Операция "обратное РЕПО" с ценными бумагами
6.
Аффинированные драгоценные металлы
7.
Активы перестрахования
8.
Страховые премии
9.
Прочая дебиторская задолженность
10.
Займы
11.
Расходы будущих периодов
12.
Прочие активы
13.
Инвестиции
14.
Основные средства
15.
Долгосрочные активы
16.
Нематериальные активы
Итого по активу, в том числе:
Резервы (провизии)
Счет отрицательной корректировки
Начисленная амортизация
Наименование ________________________________ Адрес____________________
Телефон _______________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Исполнитель________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
о состоянии активов
ликвидируемой страховой
(перестраховочной)
организации, прекращающего
деятельность филиала страховой
(перестраховочной)
организации-нерезидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о состоянии активов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации,
прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента Республики Казахстан
(индекс – F2-LKSO, периодичность – ежемесячная, годовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии активов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".

3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айларына толтырылады. Ай сайынғы есептің есепті күні есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні болып табылады. Ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күні алдыңғы есептің есепті күні болып табылады.
Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күні алдыңғы жылдық есептің есепті күні болып табылады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Жылдық есепті жасау кезінде осы нысан бойынша жыл үшін қорытынды деректерді шығармастан желтоқсан үшін жасалады.
7. 1 және 2-бағандарда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16390 болып тіркелген "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, өзара сақтандыру қоғамдарына және Қазақстан Республикасының бейрезидент - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдарына арналған бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын, Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, өзара сақтандыру қоғамдарының және Қазақстан Республикасының бейрезидент - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының бухгалтерлік есеп жүргізуі жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы және Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бухгалтерлік есеп жүргізу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 251 қаулысында көзделген шоттардың нөмірі және атаулары көрсетіледі (бұдан әрі – Үлгі шот жоспары).
8. 4-бағанда тарату процесінің басындағы жағдай бойынша Үлгі шот жоспарына сәйкес баланстық шоттар бойынша таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметі нәтижелерінің өзгерістері көрсетіледі.
9. 5-бағанда өткен есепті күнгі жағдай бойынша Үлгі шот жоспарына сәйкес баланстық шоттар бойынша таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметі нәтижелерінің өзгерістері көрсетіледі.

3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется отдельно за декабрь и отдельно за календарный год.
7. В графах 1 и 2 указываются номера и наименования счетов, предусмотренные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 декабря 2017 года № 251 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета для страховых (перестраховочных) организаций, исламских страховых (перестраховочных) организаций, обществ взаимного страхования и филиалов страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан, Инструкции по ведению бухгалтерского учета страховыми (перестраховочными) организациями, исламскими страховыми (перестраховочными) организациями, обществами взаимного страхования и филиалами страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан и внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам ведения бухгалтерского учета", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16390 (далее – Типовой план счетов).
8. В графе 4 указываются результаты деятельности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан по балансовым счетам Типового плана счетов по состоянию на начало ликвидационного процесса.
9. В графе 5 указываются результаты деятельности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан по балансовым счетам Типового плана счетов по состоянию на предыдущую отчетную дату.

10. 6-бағанда есепті күнгі жағдай бойынша Үлгі шот жоспарына сәйкес баланстық шоттар бойынша таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметі нәтижелерінің өзгерістері көрсетіледі.
11. 7-бағанда 6 және 4-бағандар арасындағы айырманы білдіретін тарату процесінің басындағы деректермен салыстырғанда таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметі нәтижелерінің өзгерістері көрсетіледі.
12. 8-бағанда 6 және 5-бағандар арасындағы айырманы білдіретін өткен есепті күнгі деректермен салыстырғанда таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметі нәтижелерінің өзгерістері көрсетіледі.
13. "Резервтер (провизиялар)", "Теріс түзету шоты", "Есептелген амортизация" жолдары олар болған жағдайда әділ құны бойынша қайта бағалауға байланысты активтер бойынша толтырылады.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
сақтандыру және сақтандыру
қызметі мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
6-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет- ресурста орналастырылған
Таратылатын сақтандыру ұйымы, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру ұйымының филиалы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F3-LKSO
Кезеңділігі: ай сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__жылғы "___"_________________
Ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру
ұйымдарының, қызметін ерікті және мәжбүрлеп тоқтататын
Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру ұйымдары филиалдарының
тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бес) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отыз) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
__________________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру ұйымы филиалының атауы)
(мың теңге)
Міндеттемелердің түрі
Тарату процесінің басында
Өткен есепті күнге
Есепті күнгі
Өзгерістер
Тарату процесінің басындағы деректермен салыстырғанда (5-баған - 3-баған)
Өткен есепті күнгі деректермен салыстырғанда (5-баған - 4-баған)
1
2
3
4
5
6
7
1.
Кредиторлар талаптарының тізілімі бойынша міндеттемелер:
1.1
сақтандыру ұйымын тарату туралы соттың шешімі заңды күшіне енгенге дейін басталған сақтандыру жағдайлары бойынша сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру бойынша
1.2
сақтандыру шарттары бойынша жауапкершілікпен байланысты емес негіздемелер бойынша тиісті мерзімді төлемдерді капиталдандыру арқылы еңбекақыдан және (немесе) өзге де кірістен ұсталған алименттерді төлеу бойынша, сондай-ақ таратылатын сақтандыру ұйымы өміріне немесе денсаулығына келтірген зиян үшін жауап беретін азаматтардың талаптары
1.3
еңбек шарты бойынша жұмыс істеген адамдарға еңбекақы төлеу және өтемақылар, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар бойынша берешектерді төлеу бойынша, жалақыдан ұсталған міндетті зейнетақы жарналарын, сондай-ақ авторлық шарттар бойынша сыйақылар төлеу бойынша
1.4
сақтанушының жеке басына байланысты жасалған сақтандыру шарттары бойынша
1.5
сақтанушының жеке басына байланысты емес олар жасаған мүліктік сақтандыру шарттары және сақтандырудың басқа да түрлері бойынша кредиторлар – жеке тұлғалар алдында
1.6

10. В графе 6 указываются результаты деятельности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан по балансовым счетам Типового плана счетов по состоянию на отчетную дату.
11. В графе 7 указываются изменения результатов деятельности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан по сравнению с данными на начало ликвидационного процесса, представляющие собой разницу между графами 6 и 4.
12. В графе 8 указываются изменения результатов деятельности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан по сравнению с данными на дату предыдущего отчета, представляющие собой разницу между графами 6 и 5.
13. Строки "Резервы (провизии)", "Счет отрицательной корректировки", "Начисленная амортизация" заполняются в случае их наличия по активам, связанным с переоценкой по справедливой стоимости.
Приложение 6
к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Отчет о состоянии обязательств ликвидируемой страховой организации, прекращающего деятельность филиала страховой организации-нерезидента Республики Казахстан
Индекс формы административных данных: F3-LKSO
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых организаций, добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов страховых организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений – не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений – не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений – не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений – не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
___________________________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой организации, прекращающего деятельность
филиала страховой организации-нерезидента Республики Казахстан)
(в тысячах тенге)
Вид обязательства
На дату утверждения реестра требований кредиторов
На предыдущую отчетную дату
На отчетную дату
Изменения
по сравнению с данными на дату утверждения реестра требований кредиторов
по сравнению с данными на дату предыдущего отчета
1
2
3
4
5
6 (графа 5 – графа 3)
7 (графа 5 – графа 4)
1.
Обязательства по реестру требований кредиторов:
1.1
по осуществлению страховых выплат по страховым случаям, наступившим до вступления в законную силу решения суда о ликвидации страховой организации
1.2
по уплате удержанных из заработной платы и (или) иного дохода алиментов, а также требования граждан, перед которыми ликвидируемая страховая организация несет ответственность за причинение вреда жизни или здоровью, путем капитализации соответствующих повременных платежей по основаниям, не связанным с ответственностью по договорам страхования
1.3
по оплате труда и выплате компенсаций лицам, работающим по трудовому договору, задолженностей по социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования, уплате удержанных из заработной платы обязательных пенсионных взносов, а также вознаграждений по авторским договорам
1.4
по заключенным договорам страхования, связанным с личностью застрахованного
1.5
перед кредиторами – физическими лицами по заключенным ими договорам имущественного страхования и другим видам страхования, не связанным с личностью застрахованного
1.6

1.4 және 1.5-жолдарда көрсетілген, сондай-ақ сақтандыру ұйымдарын еріксіз тарату кезінде сақтанушыларға (сақтандырылушылар, пайда алушылар) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйымдар алдындағы өзгеде жасалынған сақтандыру шарттары бойынша, еріксіз таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамада көзделген тәртіппен және талаптармен басқа сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына берілетін сақтандыру портфелін төлеуге байланысты жүзеге асырылған кепілдік төлемдері, шығыстары бойынша және оларды жүзеге асыруға байланысты өзге де шығыстар бойынша
1.7
таратылатын сақтандыру ұйымының мүлік кепілімен қамтамасыз етілген міндеттемелері бойынша қамтамасыз ету сомасы шегінде
1.8
салықтар, алымдар және бюджетке төленетін өзге де міндетті төлемдер бойынша, сондай-ақ республикалық бюджеттен берілген кредиттерді қайтару бойынша
1.9
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес басқа кредиторлардың алдында
2.
Кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілмеген басқа кредиторлардың алдындағы міндеттемелер
3.
Тарату өндірісінің ағымдағы берешегі, оның ішінде:
3.1
тарату комиссиясы қызметкерлерінің алдында еңбекақы төлеу
3.2
тарату комиссиясының бюджеттің және бюджеттен тыс қорлардың алдындағы ағымдағы берешегі
3.3
басқа да ағымдағы берешек
4.
Басқа да кредиторлық берешек, оның ішінде талап етілмеген кредиторлық берешек
Бас офисінің шоты (Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру ұйымының филиалы толтырады)
Жиынтығы міндеттемелер
кестенің жалғасы
Есепті кезеңде (ай, жыл) өтелгені, оның ішінде
Ескертпе
ақшамен
мүлікпен
қарсы талаптарды ескерумен
нотариустың депозитіне аударумен
8
9
10
11
12
Атауы ______________________ Мекенжайы_________________________
Телефоны ________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы_____________________________________
Орындаушы___________________________________ _______________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_______________________________________________ _______________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_______________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Таратылатын сақтандыру
ұйымы, қызметін тоқтататын
Қазақстан Республикасы
бейрезидент - сақтандыру
ұйымының филиалы
міндеттемелерінің жай-күйі
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру ұйымы, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру ұйымының филиалы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп (индексі – F3-LKSO, кезеңділігі: ай сайын, жылдық)

по заключенным договорам страхования иным, чем указаны в строках 1.4 и 1.5, а также перед организацией, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) при принудительной ликвидации страховых организаций по договорам страхования, по осуществленным гарантийным выплатам, расходам, связанным с оплатой страхового портфеля принудительно ликвидируемой страховой организации передаваемого другой страховой организации в порядке и на условиях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности, и иным расходам, связанным с их осуществлением
1.7
по обязательствам, обеспеченным залогом имущества ликвидируемой страховой организации, в пределах суммы обеспечения
1.8
по налогам, сборам и другим обязательным платежам в бюджет, а также по возврату кредитов, выданных из республиканского бюджета
1.9
перед другими кредиторами в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан
2.
Обязательства перед другими кредиторами, не включенными в реестр требований кредиторов
3.
Текущая задолженность ликвидационного производства, в том числе:
3.1
перед работниками ликвидационной комиссии по оплате труда
3.2
текущая задолженность ликвидационной комиссии перед бюджетом и внебюджетными фондами
3.3
прочая текущая задолженность
4.
Прочая кредиторская задолженность, в том числе невостребованная кредиторская задолженность
5.
Счет головного офиса (заполняется филиалом страховой организации–нерезидента Республики Казахстан)
Итого обязательств
продолжение таблицы
Погашено за отчетный период (месяц, год), в том числе
Примечание
деньгами
имуществом
зачетом взаимных требований
перечислением на депозит нотариуса
8
9
10
11
12
Наименование ______________________ Адрес______________________________
Телефон _______________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Исполнитель__________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_____________________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета отчет
о состоянии обязательств
ликвидируемой страховой
организации, прекращающего
деятельность филиала страховой
организации-нерезидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о состоянии обязательств ликвидируемой страховой организации,
прекращающего деятельность филиала страховой организации-нерезидента
Республики Казахстан
(индекс – F3-LKSO, периодичность – ежемесячная, годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру ұйымы, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру ұйымының филиалы активтерінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айларына толтырылады. Ай сайынғы есептің есепті күні есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні болып табылады. Ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күні алдыңғы есептің есепті күні болып табылады.
Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күні алдыңғы жылдық есептің есепті күні болып табылады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Жылдық есепті жасау кезінде осы нысан бойынша жыл үшін қорытынды деректерді шығармастан желтоқсан үшін жасалады.
7. 2-бағанда міндеттемелердің түрі көрсетіледі.
8. 3-бағанда кредиторлар талаптарының тізілімі бекітілген күнгі жағдай бойынша міндеттемелер көрсетіледі.
9. 4-бағанда өткен есепті күнгі жағдай бойынша міндеттемелер көрсетіледі.
10. 5-бағанда есепті күнгі жағдай бойынша міндеттемелер көрсетіледі.
11. 6-бағанда 5 және 3-бағандар арасындағы айырмашылықты білдіретін кредиторлар талаптарының тізілімін бекіту күніндегі деректермен салыстырғанда міндеттемелер бойынша өзгерістер көрсетіледі.
12. 7-бағанда алдыңғы есепті күндегі деректермен салыстырғанда міндеттемелер бойынша өзгерістер көрсетіледі, олар 5 және 4-бағандар арасындағы айырмашылықты білдіреді.
13. 8-бағанда есепті кезеңде (ай, жыл) міндеттеменің ақшамен өтелуі көрсетіледі.
14. 9-бағанда есепті кезеңде (ай, жыл) міндеттеменің мүлікпен өтелуі көрсетіледі (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру ұйымы филиалының міндеттемелерін өтеуге берілген мүліктің баланстық құны көрсетіледі).

Глава 1. Общее положение
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии обязательств ликвидируемой страховой организации, прекращающего деятельность филиала страховой организации-нерезидента Республики Казахстан" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется отдельно за декабрь и отдельно за календарный год.
7. В графе 2 указывается вид обязательства.
8. В графе 3 указываются обязательства по состоянию на дату утверждения реестра требований кредиторов.
9. В графе 4 указываются обязательства по состоянию на предыдущую отчетную дату.
10. В графе 5 указываются обязательства по состоянию на отчетную дату.
11. В графе 6 указываются изменения по обязательствам по сравнению с данными на дату утверждения реестра требований кредиторов, представляющие собой разницу между графами 5 и 3.
12. В графе 7 указываются изменения по обязательствам по сравнению с данными на дату предыдущего отчета, представляющие собой разницу между графами 5 и 4.
13. В графе 8 указывается погашение обязательства за отчетный период (месяц, год) деньгами.
14. В графе 9 указывается погашение обязательства за отчетный период (месяц, год) имуществом (указывается балансовая стоимость имущества, переданного в погашение обязательств ликвидируемой страховой организации, прекращающего деятельность филиала страховой организации-нерезидента Республики Казахстан).

15. 10-бағанда есепті кезеңде (ай, жыл) міндеттемелердің өзара талаптарды есепке алуды жүргізу арқылы өтелуі көрсетіледі.
16. 11-бағанда есепті кезеңде (ай, жыл) міндеттемелердің нотариустың депозитіне аударым жасау арқылы өтелуі көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін сақтандыру және
сақтандыру қызметі
мәселелері бойынша
Қазақстан Республикасының
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
7-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет-ресурста орналастырылған.
Таратылатын қайта сақтандыру ұйымы, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-қайта сақтандыру ұйымының филиалы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F4-LKSO
Кезеңділік: ай сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________________
Ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын қайта сақтандыру ұйымдарының, қызметін ерікті және мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-қайта сақтандыру ұйымдары филиалдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бес) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отыз) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
___________________________________________________________________________ (таратылатын қайта сақтандыру ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-қайта сақтандыру ұйымы филиалының атауы)
(мың теңге)
Міндеттемелердің түрі
Кредиторлар талаптарының тізілімін бекіту күніне
Алдыңғы есепті күнге
Есепті күнге
Өзгерістер
Кредиторлар талаптарының тізілімін бекіту күніндегі деректермен салыстырғанда
алдыңғы есеп күніндегі деректермен салыстырғанда
1
2
3
4
5

15. В графе 10 указывается погашение обязательства за отчетный период (месяц, год) посредством проведения зачета взаимных требований.
16. В графе 11 указывается погашение обязательства за отчетный период (месяц, год) посредством перечисления на депозит нотариуса.
Приложение 7
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Отчет о состоянии обязательств ликвидируемой перестраховочной организации, прекращающего деятельность филиала перестраховочной организации-нерезидента Республики Казахстан
Индекс формы административных данных: F4-LKSO
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых перестраховочных организаций, добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов перестраховочных организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
_____________________________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой перестраховочной организации, прекращающего
деятельность филиала перестраховочной организации-нерезидента Республики Казахстан)
(в тысячах тенге)
Вид обязательства
На дату утверждения реестра требований кредиторов
На предыдущую отчетную дату
На отчетную дату
Изменения
по сравнению с данными на дату утверждения реестра требований кредиторов
по сравнению с данными на дату предыдущего отчета
1
2
3
4
5

6 (5 баған-3 баған)
7 (5 баған-4 баған)
1.
Кредиторлар талаптарының тізілімі бойынша міндеттемелер:
1.1
қайта сақтандыру шарттары бойынша жауапкершілікпен байланысты емес негіздемелер бойынша тиісті мерзімді төлемдерді капиталдандыру арқылы еңбекақыдан және (немесе) өзге де кірістен ұсталған алименттерді төлеу бойынша, сондай-ақ таратылатын қайта сақтандыру ұйымы өміріне немесе денсаулығына келтірген зиян үшін жауап беретін азаматтардың талаптары
1.2
еңбек шарты бойынша жұмыс істейтін адамдарға еңбекақы төлеу және өтемақылар, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар бойынша, жалақыдан ұсталған міндетті зейнетақы жарналарын төлеу бойынша берешектер, сондай-ақ авторлық шарттар бойынша сыйақылар төлеу бойынша
1.3
"өмірді сақтандыру" саласы бойынша шарттардан туындайтын цеденттердің талаптары бойынша
1.4
"жалпы сақтандыру" саласы бойынша шарттардан туындайтын цеденттердің талаптары бойынша
1.5
таратылатын қайта сақтандыру ұйымының мүлік кепілімен қамтамасыз етілген міндеттемелері бойынша қамтамасыз ету сомасы шегінде
1.6
салықтар, алымдар және бюджетке төленетін өзге де міндетті төлемдер бойынша, сондай-ақ республикалық бюджеттен берілген кредиттерді қайтару бойынша
1.7
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес басқа кредиторлардың алдында
2.
Кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілмеген басқа кредиторлардың алдындағы міндеттемелер
3.
Тарату өндірісінің ағымдағы берешегі, оның ішінде:
3.1
еңбекақы төлеу бойынша тарату комиссиясы қызметкерлерінің алдында
3.2
тарату комиссиясының бюджеттің және бюджеттен тыс қорлардың алдындағы ағымдағы берешегі
3.3
басқа да ағымдағы берешек
4.
Басқа да кредиторлық берешек, оның ішінде талап етілмеген кредиторлық берешек
Бас офистің шоты (Қазақстан Республикасының бейрезидент- қайта сақтандыру ұйымының филиалы толтырады)
Жиынтығы міндеттемелер
кестенің жалғасы
Есепті кезеңде (ай, жыл) өтелгені, оның ішінде
Ескертпе
ақшамен
мүлікпен
өзара талаптарды ескерумен
нотариустың депозитіне аударумен
8
9
10
11
12
Атауы ______________________ Мекенжайы____________________________
Телефоны ______________________________________________________________
Электрондық поштаның мекенжайы _______________________________________
Орындаушы _________________________________________ _________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)             қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға ол уәкілеттік берген тұлға
_______________________________________________ _________________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)       қолы, телефоны
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
_______________________________________________ ________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)                   қолы, телефоны
Күні 20 __ жылғы "___" __________
Таратылатын қайта
сақтандыру ұйымы,
қызметін тоқтататын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- қайта сақтандыру
ұйымы филиалының
міндеттемелерінің жай-күйі
туралы есеп нысаынына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын қайта сақтандыру ұйымы, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-қайта сақтандыру ұйымы филиалының, міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп (индекс – F4-LKSO, кезеңділігі – ай сайын, жылдық)

6 (графа 5 - графа 3)
7 (графа 5 - графа 4)
1.
Обязательства по реестру требований кредиторов:
1.1
по уплате удержанных из заработной платы и (или) иного дохода алиментов, а также требования граждан, перед которыми ликвидируемая перестраховочная организация несет ответственность за причинение вреда жизни или здоровью, путем капитализации соответствующих повременных платежей по основаниям, не связанным с ответственностью по договорам перестрахования
1.2
по оплате труда и выплате компенсаций лицам, работающим по трудовому договору, задолженностей по социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования, уплате удержанных из заработной платы обязательных пенсионных взносов, а также вознаграждений по авторским договорам
1.3
по требованиям цедентов, возникающих из договоров по отрасли "страхование жизни"
1.4
по требованиям цедентов, возникающих из договоров по отрасли "общее страхование"
1.5
по обязательствам, обеспеченным залогом имущества ликвидируемой перестраховочной организации в пределах суммы обеспечения
1.6
по налогам, сборам и другим обязательным платежам в бюджет, а также по возврату кредитов, выданных из республиканского бюджета
1.7
перед другими кредиторами в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан
2.
Обязательства перед другими кредиторами, не включенными в реестр требований кредиторов
3.
Текущая задолженность ликвидационного производства, в том числе:
3.1
перед работниками ликвидационной комиссии по оплате труда
3.2
текущая задолженность ликвидационной комиссии перед бюджетом и внебюджетными фондами
3.3
прочая текущая задолженность
4.
Прочая кредиторская задолженность, в том числе невостребованная кредиторская задолженность
5.
Счет головного офиса (заполняется филиалом перестраховочной организации–нерезидента Республики Казахстан)
Итого обязательств
продолжение таблицы
Погашено за отчетный период (месяц, год), в том числе
Примечание
деньгами
имуществом
зачетом взаимных требований
перечислением на депозит нотариуса
8
9
10
11
12
Наименование ______________________ Адрес______________________________
Телефон _______________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Исполнитель_________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
____________________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
____________________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о состоянии
обязательств ликвидируемой
перестраховочной организации,
прекращающего деятельность
филиала перестраховочной
организации-нерезидента
Республики Казахстан
о состоянии обязательств
ликвидируемой перестраховочной
организации
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о состоянии обязательств ликвидируемой перестраховочной организации,
прекращающего деятельность филиала перестраховочной организации-нерезидента
Республики Казахстан
(индекс – F4-LKSO, периодичность – ежемесячная, годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын қайта сақтандыру ұйымы, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-қайта сақтандыру ұйымының филиалы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айларына толтырылады. Есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн алдыңғы есептің есепті күні болып табылады.
Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Алдыңғы есепті жылдың есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті жыл болып табылады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Жылдық есепті жасаған кезде осы нысан бойынша есеп желтоқсанға жеке және әрбір күнтізбелік жылға жеке жасалады.
7. 2-бағанда қайта сақтандыру ұйымының кредиторлары талаптарының тізіліміне сәйкес міндеттеменің түрі көрсетіледі.
8. 3-бағанда кредиторлар талаптарының тізілімі бекітілген күнгі жағдай бойынша міндеттемелер көрсетіледі.
9. 4-бағанда өткен есепті күнгі жағдай бойынша міндеттемелер көрсетіледі.
10. 5-бағанда есепті күнгі жағдай бойынша міндеттемелер көрсетіледі.
11. 6-бағанда 5 және 3-бағандар арасындағы айырмашылықты білдіретін кредиторлар талаптарының тізілімін бекіту күніндегі деректермен салыстырғанда міндеттемелер бойынша өзгерістер көрсетіледі.
12. 7-бағанда 5 және 4-бағандар арасындағы айырмашылықты білдіретін алдыңғы есеп күніндегі деректермен салыстырғанда міндеттемелер бойынша өзгерістер көрсетіледі.
13. 8-бағанда есепті кезеңде (ай, жыл) міндеттеменің ақшамен өтелуі көрсетіледі.
14. 9-бағанда есепті кезеңде (ай, жыл) міндеттеменің мүлікпен өтелуі көрсетіледі (Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін тоқтататын таратылатын қайта сақтандыру ұйымының міндеттемелерін өтеуге берілген мүліктің баланстық құны көрсетіледі н).

Глава 1. Общее положение
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии обязательств ликвидируемой перестраховочной организации, прекращающего деятельность филиала перестраховочной организации-нерезидента Республики Казахстан" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется отдельно за декабрь и отдельно за календарный год.
7. В графе 2 указывается вид обязательства согласно реестру требований кредиторов перестраховочной организации.
8. В графе 3 указываются обязательства по состоянию на дату утверждения реестра требований кредиторов.
9. В графе 4 указываются обязательства по состоянию на предыдущую отчетную дату.
10. В графе 5 указываются обязательства по состоянию на отчетную дату.
11. В графе 6 указываются изменения по обязательствам по сравнению с данными на дату утверждения реестра требований кредиторов, представляющие собой разницу между графами 5 и 3.
12. В графе 7 указываются изменения по обязательствам по сравнению с данными на дату предыдущего отчета, представляющие собой разницу между графами 5 и 4.
13. В графе 8 указывается погашение обязательства за отчетный период (месяц, год) деньгами.
14. В графе 9 указывается погашение обязательства за отчетный период (месяц, год) имуществом (указывается балансовая стоимость имущества, переданного в погашение обязательств ликвидируемой перестраховочной организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан).

15. 10-бағанда есепті кезеңде (ай, жыл) міндеттемелердің өзара талаптарды есепке алуды жүргізу арқылы өтелуі көрсетіледі.
16. 11-бағанда есепті кезеңде (ай, жыл) міндеттемелердің нотариустың депозитіне аударым жасау арқылы өтелуі көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін сақтандыру және
сақтандыру қызметі
мәселелері бойынша
Қазақстан Республикасының
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау жәнеқадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет-ресурста орналастырылған
Таратылатын қайта сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының теңгемен ағымдағы шоты бойынша ақша қозғалысы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F5-LKSO
Кезеңділік: ай сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__жылғы "___"_________________
Ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын қайта сақтандыру ұйымдарының, қызметін ерікті және мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-қайта сақтандыру ұйымдары филиалдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бес) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отыз) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
_______________________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының атауы)
(мың теңгемен)
Алдыңғы есепті күніндегі сальдо
Операция жасалған күні
Төлем мақсаты
Кіріс
Шығыс
Есепті күніндегі сальдо
1
2
3
4
5
6
7
Жиынтығы бір айда
Барлығы бір жылда
Атауы ______________________ Мекенжайы___________________________
Телефоны _____________________________________________________________
Электрондық поштаның мекенжайы ______________________________________
Орындаушы ________________________________________ ________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)                   қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға ол уәкілеттік берген тұлға
_______________________________________________ _______________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)       қолы, телефоны
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
______________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)                   қолы, телефон
Күні 20 __ жылғы "___" __________
Таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының
қызметін тоқтататын, қызметін
тоқтататын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
филиалының теңгемен ағымдағы
шоты бойынша ақша қозғалысы
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының теңгемен ағымдағы шоты бойынша ақша қозғалысы туралы есеп (индексі – F5-LKSO, кезеңділігі – ай сайын, жылдық)

15. В графе 10 указывается погашение обязательства за отчетный период (месяц, год) посредством проведения зачета взаимных требований.
16. В графе 11 указывается погашение обязательства за отчетный период (месяц, год) посредством перечисления на депозит нотариуса.
Приложение 8
к Перечню нормативных
правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 5
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Отчет о движении денег ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан по текущему счету в тенге
Индекс формы административных данных: F5-LKSO
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций, добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
______________________________________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего
деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан)
(в тысячах тенге)
Сальдо на предыдущую отчетную дату
Дата совершения операции
Назначение платежа
Приход
Расход
Сальдо на отчетную дату
1
2
3
4
5
6
7
Итого за месяц
Всего за год
Наименование _______________________ Адрес__________________________
Телефон ____________________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________
Исполнитель_______________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
__________________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
__________________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о движении
денег ликвидируемой страховой
(перестраховочной) организации,
прекращающего деятельность
филиала страховой
(перестраховочной)
организации-нерезидента
Республики Казахстан
по текущему счету в тенге
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о движении денег ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации,
прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента Республики Казахстан по текущему счету в тенге
(индекс – F5-LKSO, периодичность – ежемесячная, годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының теңгемен ағымдағы шоты бойынша ақша қозғалысы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айларына толтырылады. Есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн алдыңғы есептің есепті күні болып табылады.
Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Алдыңғы есепті жылдың есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті жыл болып табылады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2- тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату комиссиясында бөлімшелері болған кезде жылдық есеп тарату комиссиясының бас офисі және оның бөлімшелері бойынша деректер ескеріле отырып ұсынылады.
7. Жылдық есепті жасау кезінде осы нысан бойынша есеп желтоқсан үшін және жыл үшін қорытынды деректерді шығарумен жасалады.
8. 2-бағанда теңгемен ағымдағы шот бойынша алдыңғы есепті күніндегі сальдо көрсетіледі.
9. 3-бағанда операция жасалған күні көрсетіледі.
10. 4-бағанда төлем мақсаты көрсетіледі.
11. "Барлығы бір жылда" деген жол толтырылған кезде 3 және 4-бағандар толтырылмайды.
12. 5-бағанда теңгемен ағымдағы шот бойынша ақша кірісі көрсетіледі.
13. 6-бағанда теңгемен ағымдағы шот бойынша ақша шығыстары көрсетіледі.
14. 7-бағанда теңгемен ағымдағы шот бойынша есепті күніндегі сальдо көрсетіледі.
Өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
сақтандыру және сақтандыру
қызметі мәселелері бойынша
Қазақстан Республикасының
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет-ресурста орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының шетел валютасымен ағымдағы шоты бойынша ақша қозғалысы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F6-LKSO
Кезеңділігі: ай сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__жылғы "___" ________________
Ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, қызметін ерікті және мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент- сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бес) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отыз) қаңтарынан кешіктірмей
Нысан
____________________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының атауы)
(валюта бағамдары)
Алдыңғы есепті күніндегі сальдо
Операция жасалған күн
Төлем мақсаты
Кіріс
шетел валютасында
шетел валютасында
Америка Құрама Штатының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
Америка Құрама Штатының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Жиынтығы бір айда
Барлығы бір жылда
кестенің жалғасы
Шығыс
Есепті күндегі сальдо
шетел валютасында
шетел валютасында
Америка Құрама Штатының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
Америка Құрама Штатының доллары
еувр
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
12
13
14
15
16
17
18
19
Атауы ______________________ Мекенжайы____________________________
Телефоны _____________________________________________________________
Электрондық поштаның мекенжайы ______________________________________
Орындаушы ________________________________________ ________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)                   қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға ол уәкілеттік берген тұлға
_______________________________________________ _________________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)       қолы, телефоны
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
_______________________________________ _________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)             қолы, телефоны
Күні 20 ___ жылғы "____" ______________
Таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының,
қызметін тоқтататын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- сақтандыру
(қайта сақтандыру)
ұйымы филиалының шетел
валютасымен ағымдағы шоты
бойынша ақша қозғалысы
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының шетел валютасымен ағымдағы шоты бойынша ақша қозғалысы туралы есеп (индекс – F6-LKSO, кезеңділігі: ай сайын, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о движении денег ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан по текущему счету в тенге" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При наличии у ликвидационной комиссии страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан подразделений годовой отчет представляется с учетом данных по головному офису ликвидационной комиссии и ее подразделений.
7. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется за декабрь и с подведением итоговых данных за год.
8. В графе 2 указывается сальдо на предыдущую отчетную дату по текущему счету в тенге.
9. В графе 3 указывается дата совершения операции.
10. В графе 4 указывается назначение платежа.
11. При заполнении строки "Всего за год" графы 3 и 4 не заполняются.
12. В графе 5 указывается приход денег по текущему счету в тенге.
13. В графе 6 указывается расход денег по текущему счету в тенге.
14. В графе 7 указывается сальдо на отчетную дату по текущему счету в тенге.
Приложение 9
к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 6
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Отчет о движении денег ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан по текущему счету в иностранной валюте
Индекс формы административных данных: F6-LKSO
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций, добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным
Форма
____________________________________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего
деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан)
(курсы валют)
Сальдо на предыдущую отчетную дату
Дата совершения операции
Назначение платежа
Приход
в иностранной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Итого за месяц
Всего за год
продолжение таблицы
Расход
Сальдо на отчетную дату
в иностранной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
12
13
14
15
16
17
18
19
Наименование ______________________ Адрес____________________________
Телефон ___________________ Адрес электронной почты ___________________
Исполнитель________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
__________________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о движении
денег ликвидируемой страховой
(перестраховочной) организации,
прекращающего деятельность
филиала страховой
(перестраховочной)
организации-нерезидента
Республики Казахстан
по текущему счету
в иностранной валюте
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о движении денег ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации,
прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента Республики Казахстан по текущему счету в иностранной валюте
(индекс – F6-LKSO, периодичность – ежемесячная, годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының шетел валютасымен ағымдағы шоты бойынша ақша қозғалысы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айларына толтырылады. Есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн алдыңғы есептің есепті күні болып табылады.
Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Алдыңғы есепті жылдың есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті жыл болып табылады.
4. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде жылдық есеп тарату комиссиясының бас офисі мен оның бөлімшелері бойынша деректерді есепке ала отырып ұсынылады.
6. Жылдық есепті жасаған кезде осы нысан бойынша желтоқсан айына жасалады және бір жыл үшін қорытынды деректер жасаумен көрсетіледі.
7. 2, 3, 4 және 5-бағандарда шетел валютасымен (Америка Құрама Штатының долларымен, еуромен, Ресей рублімен, өзге де шетел валютасында) ағымдағы шот бойынша алдыңғы есепті күндегі сальдо көрсетіледі.
8. 6-бағанда операция жасалған күн көрсетіледі.
9. 7-бағанда төлем мақсаты көрсетіледі.
10. "Барлығы бір жылда" деген жолды толтырған кезде 6 және 7-бағандар толтырылмайды.
11. 8, 9, 10 және 11-бағандарда шетел валютасымен (Америка Құрама Штатының долларымен, еуромен, Ресей рублімен, өзге де шетел валютасында) ағымдағы шот бойынша кіріс көрсетіледі.
12. 12, 13, 14 және 15-бағандарда шетел валютасымен (Америка Құрама Штатының долларымен, еуромен, Ресей рублімен, өзге де шетел валютасында) ағымдағы шот бойынша шығыс көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о движении денег ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан по текущему счету в иностранной валюте" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. При наличии у ликвидационной комиссии ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан подразделений годовой отчет представляется с учетом данных по головному офису ликвидационной комиссии и ее подразделений.
6. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется за декабрь и с подведением итоговых данных за год.
7. В графах 2, 3, 4 и 5 указывается сальдо на предыдущую отчетную дату по текущему счету в иностранной валюте (в долларах Соединенных Штатов Америки, евро, российских рублях, иной иностранной валюте).
8. В графе 6 указывается дата совершения операции.
9. В графе 7 указывается назначение платежа.
10. При заполнении строки "Всего за год" графы 6 и 7 не заполняются.
11. В графах 8, 9, 10 и 11 указывается приход по текущему счету в иностранной валюте (в долларах Соединенных Штатов Америки, евро, российских рублях, иной иностранной валюте).
12. В графах 12, 13, 14 и 15 указывается расход по текущему счету в иностранной валюте (в долларах Соединенных Штатов Америки, евро, российских рублях, иной иностранной валюте).

13. 16, 17, 18 және 19-бағандарда шетел валютасымен (Америка Құрама Штатының долларымен, еуромен, Ресей рублімен, өзге де шетел валютасында) ағымдағы шот бойынша есепті күндегі сальдо көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін сақтандыру және
сақтандыру қызметі мәселелері
бойынша
Қазақстан Республикасының
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет-ресурста орналастырылған.
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының касса бойынша теңгемен ақша қозғалысы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F7-LKSO
Кезеңділігі: ай сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__жылғы "___"_________________
Ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, қызметін ерікті және мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент- сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бес) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отыз) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
_______________________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының атауы)
(мың теңгемен)
Алдыңғы есепті күнгі сальдо
Операция жасалған күн
Төлем мақсаты
Кіріс
Шығыс
Есепті күнгі сальдо
1
2
3
4
5
6
7
Бір айдың жиынтығы
Барлығы жыл ішінде
Атауы ______________________ Мекенжайы _____________________________
Телефоны ________________________________________________________________
Электрондық поштаның мекенжайы ________________________________________
Орындаушы _________________________________________ __________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)                   қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға ол уәкілеттік берген тұлға
_______________________________________________ ___________________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)       қолы, телефоны
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
_______________________________________ ___________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)            қолы, телефоны
Күні 20 ___ жылғы "____" ______________
Таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының,
қызметін тоқтататын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
филиалының касса бойынша
теңгемен ақша қозғалысы
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының касса бойынша теңгемен ақша қозғалысы туралы есеп (индекс – F7-LKSO, кезеңділігі: ай сайынғы, жылдық)

13. В графах 16, 17, 18 и 19 указывается сальдо на отчетную дату по текущему счету в иностранной валюте (в долларах Соединенных Штатов Америки, евро, российских рублях, иной иностранной валюте).
Приложение 10
к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 7
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Отчет о движении денег ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан по кассе в тенге
Индекс формы административных данных: F7-LKSO
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций, добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
________________________________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего
деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан)
(в тысячах тенге)
Сальдо на предыдущую отчетную дату
Дата совершения операции
Назначение платежа
Приход
Расход
Сальдо на отчетную дату
1
2
3
4
5
6
7
Итого за месяц
Всего за год
Наименование ______________________ Адрес______________________________
Телефон ___________________________ Адрес электронной почты ____________
Исполнитель__________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_____________________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о движении
денег ликвидируемой страховой
(перестраховочной) организации,
прекращающего деятельность
филиала страховой
(перестраховочной)
организации-нерезидента
Республики Казахстан
по кассе в тенге
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о движении денег ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации,
прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента Республики Казахстан по кассе в тенге
(индекс – F7-LKSO, периодичность – ежемесячная, годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының касса бойынша теңгемен ақша қозғалысы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабының 1-тармағы 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айларына толтырылады. Есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн алдыңғы есептің есепті күні болып табылады.
Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Алдыңғы есепті жылдың есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті жыл болып табылады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде жылдық есеп тарату комиссиясының бас офисі және оның бөлімшелері бойынша деректерді ескере отырып ұсынылады.
7. Жылдық есепті жасау кезінде осы нысан бойынша есеп желтоқсан үшін жән бір жыл үшін қорытынды деректерді келтіре отырып жасалады.
8. 2-бағанда теңгемен касса бойынша алдыңғы есепті күнгі сальдо көрсетіледі.
9. 3-бағанда операцияны жасау күні көрсетіледі.
10. 4-бағанда төлем мақсаты көрсетіледі.
11. "Барлығы жыл ішінде" деген жолды толтырған кезде 3 және 4-бағандар толтырылмайды.
12. 5-бағанда теңгемен касса бойынша ақша кірісі көрсетіледі.
13. 6-бағанда теңгемен касса бойынша ақша шығысы көрсетіледі.
14. 7-бағанда теңгемен касса бойынша есепті күнгі сальдо көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін сақтандыру және
сақтандыру қызметі мәселелері
бойынша
Қазақстан Республикасының
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет-ресурста орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының дебиторлық берешегін өндіріп алу туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F7-LKSO
Кезеңділік: ай сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__жылғы "___" ________________
Ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын қайта сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, қызметін ерікті және мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бес) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отыз) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
________________________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының атауы)
(мың теңгемен)
Дебитордың атауы
Есепті күнгі дебиторлық берешек
Наразылық білдіру
Соттан тыс тәртіппен өтелді (сомасы)
Борышты өндіріп алуға қуыныммен сотқа өтініш білдіру
Тарату комиссиясының пайдасына сот шешімі
Сомасы
Баланстық, баланстан тыс шоттың нөмірі
Сомасы
Күні
Сомасы
Күні
Сомасы
Күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы
Сот шешімін орындау (сомасы)
Өндіріп алудың мүмкін еместігі туралы қаулы
Дебиторлық берешекті өндіріп алуға кедергі келтіретін себептер
Ескертпе
Орындалды
Орындалған жоқ
Сомасы
Күні
12
13
14
15
16
17
Атауы ______________________ Мекенжайы_______________________________
Телефоны ______________________________________________________________
Электрондық поштаның мекенжайы ______________________________________
Орындаушы _________________________________________ ________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)                   қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға ол уәкілеттік берген тұлға
_______________________________________________ ________________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)      қолы, телефоны
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
______________________________________ ________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)             қолы, телефоны
Күні 20 ___ жылғы "____" ______________
Таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру)
ұйымының, қызметін
тоқтататын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
филиалының дебиторлық
берешегін өндіріп алу туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының дебиторлық берешегін өндіріп алу туралы есеп (индекс – F8-LKSO, кезеңділігі - ай сайын, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о движении денег ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан по кассе в тенге" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При наличии у ликвидационной комиссии страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан подразделений годовой отчет представляется с учетом данных по головному офису ликвидационной комиссии и ее подразделений.
7. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется за декабрь и с подведением итоговых данных за год.
8. В графе 2 указывается сальдо на предыдущую отчетную дату по кассе в тенге.
9. В графе 3 указывается дата совершения операции.
10. В графе 4 указывается назначение платежа.
11. При заполнении строки "Всего за год" графы 3 и 4 не заполняются.
12. В графе 5 указывается приход денег по кассе в тенге.
13. В графе 6 указывается расход денег по кассе в тенге.
14. В графе 7 указывается сальдо на отчетную дату по кассе в тенге.
Приложение 11
к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 8
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Отчет о взыскании дебиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
Индекс формы административных данных: F8-LKSO
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций, добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
__________________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего
деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан)
(в тысячах тенге)
Наименование дебитора
Дебиторская задолженность на отчетную дату
Предъявление претензии
Погашено во внесудебном порядке (сумма)
Обращение в суд с иском на взыскание долга
Решение суда в пользу ликвидационной комиссии
Сумма
Номер балансового, внебалансового счета
Сумма
Дата
Сумма
Дата
Сумма
Дата
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
продолжение таблицы
Исполнение решения суда (сумма)
Постановление о невозможности взыскания
Причины, препятствующие взысканию дебиторской задолженности
Примечание
Исполнено
Не исполнено
Сумма
Дата
12
13
14
15
16
17
Наименование ______________________ Адрес______________________________
Телефон ___________________________ Адрес электронной почты _____________
Исполнитель________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "__" ________ 20 ____ года
Приложение
к форме отчета о взыскании
дебиторской задолженности
ликвидируемой страховой
(перестраховочной) организации,
прекращающего деятельность
филиала страховой
(перестраховочной)
организации-нерезидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о взыскании дебиторской задолженности ликвидируемой страховой
(перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой
(перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
(индекс – F8-LKSO, периодичность – ежемесячная, годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының дебиторлық берешегін өндіріп алу туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айларына толтырылады. Есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн алдыңғы есептің есепті күні болып табылады.
Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Алдыңғы есепті жылдың есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті жыл болып табылады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде жылдық есеп тарату комиссиясының бас офисі және оның бөлімшелері бойынша деректер ескеріле отырып ұсынылады.
7. Жылдық есепті жасау кезінде осы нысан бойынша есеп жеке желтоқсан үшін, жыл үшін қорытынды деректерді жасамай беріледі.
8. 2-бағанда дебитордың атауы көрсетіледі.
9. 3 және 4-бағандарда есепті күнгі дебиторлық берешек (борыш сомасы, баланстық, баланстан тыс шоттың нөмірі) көрсетіледі.
10. 5 және 6-бағандарда наразылық білдіру туралы ақпарат (сомасы және күні) көрсетіледі.
11. 7-бағанда соттан тыс тәртіппен өтеу туралы ақпарат (сомасы) көрсетіледі.
12. 8 және 9-бағандарда борышты өндіріп алуға қуыныммен сотқа өтініш білдіру туралы ақпарат (сомасы және күні) көрсетіледі.
13. 10 және 11-бағандарда тарату комиссиясының пайдасына сот шешімі туралы ақпарат (сомасы және күні) көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о взыскании дебиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Ежемесячный отчет составляется за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При наличии у ликвидационной комиссии страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан подразделений годовой отчет представляется с учетом данных по головному офису ликвидационной комиссии и ее подразделений.
7. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется за декабрь, без подведения итоговых данных за год.
8. В графе 2 указывается наименование дебитора.
9. В графах 3, 4 указывается дебиторская задолженность на отчетную дату (сумма долга, номер балансового, внебалансового счета).
10. В графах 5 и 6 указывается информация о предъявлении претензии (сумма и дата).
11. В графе 7 указывается информация о погашении во внесудебном порядке (сумма).
12. В графах 8 и 9 указывается информация об обращении в суд с иском на взыскание долга (сумма и дата).
13. В графах 10 и 11 указывается информация о решении суда в пользу ликвидационной комиссии (сумма и дата).

14. 12 және 13-бағандарда жиынтық мәнде сот шешімін орындау туралы ақпарат (орындалды және орындалған жоқ) көрсетіледі.
15. 14 және 15-бағандарда өндіріп алудың мүмкін еместігі туралы қаулы жөнінде ақпарат (сомасы және күні) көрсетіледі.
16. 16-бағанда дебиторлық берешекті өндіріп алуға кедергі келтіретін себептер көрсетіледі.
17. 17-бағанда дебиторлар бойынша өзге қосымша ақпарат көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін сақтандыру және
сақтандыру қызметі мәселелері
бойынша
Қазақстан Республикасының
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет-ресурста орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының меншікті мүлкінің жай-күйі туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F9-LKSO
Кезеңділігі: ай сайын, жылдық
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________________
Ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын қайта сақтандыру ұйымдарының, қызметін ерікті және мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясында бөлімшелер болмаған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бес) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясында бөлімшелер болған кезде - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отыз) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
________________________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының атауы)
(мың теңгемен)
Көрсеткіштер
Тарату басында
Алдыңғы есепті күнге
Есепті кезеңде сатылды
Бір-лік-тер саны
Баланс-тық құны
Ба-ға-лау құ-ны
Бір-лік-тер саны
Баланс-тық құны
Баға-лау құны
Бірлік-тер саны
Баланс-тық құны
Баға-лау құны
Сату құны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
Жер учаскелері
2.
Үйлер және ғимарат-тар
3.
Компью-терлік жабдық
4.
Көлік құралдары
5.
Аяқталма-ған құрылыс
6.
Басқа да негізгі құралдар
7.
Материал-дық емес активтер
8.
Басқа да мүлік
9.
Барлығы
кестенің жалғасы
Есепті кезеңде есептен шығарылды
Есепті кезеңде кіріске алынды
Бірліктер саны
Баланстық құны
Бағалау құны
Есептен шығару негіздемесі
Бірліктер саны
Бастапқы құжаттың нөмірі және күні
Баланстық құны
13
14
15
16
17
18
19
кестенің жалғасы
Есепті күні кем шығуы
Есепті күні
Ескертпе
Бірліктер саны
Баланстық құны
Бірліктер саны
Баланстық құны
Бағалау құны
20
21
22
23
24
25
Атауы ______________________ Мекенжайы______________________________
Телефоны ______________________________________________________________
Электрондық поштаның мекенжайы_______________________________________
Орындаушы ________________________________________ _________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)                  қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға ол уәкілеттік берген тұлға
_______________________________________________ __________________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)       қолы, телефоны
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
_______________________________________ __________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)             қолы, телефоны
Күні 20 ___ жылғы "____" ______________
Таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру)
ұйымының, қызметін
тоқтататын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
филиалының меншікті мүлкінің
жай-күйі туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының меншікті мүлкінің жай-күйі туралы есеп (индекс – F9-LKSO, кезеңділігі – ай сайын, жылдық)

14. В графах 12 и 13 указывается информация об исполнении решения суда в суммарном значении (исполнено и не исполнено).
15. В графе 14 и 15 указывается информация в постановлении о невозможности взыскания (сумма и дата).
16. В графе 16 указываются причины, препятствующие взысканию дебиторской задолженности.
17. В графе 17 указывается иная дополнительная информация по дебиторам.
Приложение 12
к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 9
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Отчет о состоянии собственного имущества ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
Индекс формы административных данных: F9-LKSО
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: за _________________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций, добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
___________________________________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего
деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан)
(в тысячах тенге)
Показатели
На начало ликвидации
На предыдущую отчетную дату
Реализовано за отчетный период
Количество единиц
Балансовая стоимость
Оценочная стоимость
Количество единиц
Балансовая стоимость
Оценочная стоимость
Количество единиц
Балансовая стоимость
Оценочная стоимость
Стоимость реализации
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
Земельные участки
2.
Здания и сооружения
3.
Компьютерное оборудование
4.
Транспортные средства
5.
Незавершенное строительство
6.
Прочие основные средства
7.
Нематериальные активы
8.
Прочее имущество
9.
Всего
продолжение таблицы
Списано за отчетный период
Оприходовано за отчетный период
Количество единиц
Балансовая стоимость
Оценочная стоимость
Основание списания
Количество единиц
Номер и дата первичного документа
Балансовая стоимость
13
14
15
16
17
18
19
продолжение таблицы
Недостача на отчетную дату
На отчетную дату
Примечание
Количество единиц
Балансовая стоимость
Количество единиц
Балансовая стоимость
Оценочная стоимость
20
21
22
23
24
25
Наименование _________________________ Адрес____________________________
Телефон ___________________ Адрес электронной почты ______________________
Исполнитель_________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о состоянии
собственного имущества
ликвидируемой страховой
(перестраховочной) организации,
прекращающего деятельность
филиала страховой (перестраховочной)
организации- нерезидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о состоянии собственного имущества ликвидируемой страховой
(перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой
(перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
(индекс – F9-LKSO, периодичность – ежемесячная, годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының меншікті мүлкінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдей және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айларына толтырылады. Есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы есептің есепті күні ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең сома және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Жылдық есепті жасау кезінде осы нысан бойынша есеп желтоқсан үшін жеке және күнтізбелік жыл үшін жеке жасалады.
7. 2-бағанда көрсеткіштер көрсетіледі (меншікті мүліктің атауы).
8. 3, 4 және 5-бағандарда тарату басындағы кезде меншікті мүлік (бірліктердің саны, баланстық және бағалау құны) көрсетіледі.
9. 6, 7 және 8-бағандарда алдыңғы есепті күн үшін меншікті мүлік (бірліктердің саны, баланстық және бағалау құны) көрсетіледі.
10. 9, 10, 11 және 12-бағандарда есепті кезең үшін сатылған меншікті мүлік (бірліктердің саны, баланстық және бағалау құны, сату құны) көрсетіледі.
11. 13, 14, 15 және 16-бағандарда есепті кезең үшін есептен шығарылған меншікті мүлік (бірліктердің саны, баланстық және бағалау құны, есептен шығару негіздемесі) көрсетіледі.
12. 17, 18 және 19-бағандарда есепті кезең үшін кіріске алынған меншікті мүлік (бірліктердің саны, бастапқы құжаттың нөмірі және күні, баланстық құны) көрсетіледі.
13. 20 және 21-бағандарда есепті күн үшін меншікті мүліктің кем шығуы (бірліктердің саны, баланстық құны) көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии собственного имущества ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется отдельно за декабрь и отдельно за календарный год.
7. В графе 2 указываются показатели (наименование собственного имущества).
8. В графах 3, 4 и 5 указывается собственное имущество на начало ликвидации (количество единиц, балансовая и оценочная стоимость).
9. В графах 6, 7 и 8 указывается собственное имущество на предыдущую отчетную дату (количество единиц, балансовая и оценочная стоимость).
10. В графах 9, 10, 11 и 12 указывается собственное имущество, реализованное за отчетный период (количество единиц, балансовая и оценочная стоимость, стоимость реализации).
11. В графах 13, 14, 15 и 16 указывается собственное имущество, списанное за отчетный период (количество единиц, балансовая и оценочная стоимость, основание списания).
12. В графах 17, 18 и 19 указывается собственное имущество, оприходованное за отчетный период (количество единиц, номер и дата первичного документа, балансовая стоимость).
13. В графах 20 и 21 указывается недостача собственного имущества на отчетную дату (количество единиц, балансовая стоимость).

14. 22, 23 және 24-бағандарда есепті күн үшін меншікті мүлік (бірліктердің саны, баланстық және бағалау құны) көрсетіледі.
15. 25-бағанда меншікті мүлік бойынша өзге қосымша ақпарат көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
сақтандыру және сақтандыру
қызметі мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
13-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет- ресурста орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату комиссиясы жұмсаған шығыстар туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F10-LKSO
Кезеңділігі: ай сайынғы, жылдық
Есепті кезең: 20__жылғы _________________
Ұсынатын тұлғалар тобы: Ерікті түрде және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, қызметін ерікті түрде және мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда – есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда – есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
_________________________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының атауы)
(мың теңгемен)
Шығыстар атауы
Кредиторлар комитеті бекіткен тарату шығыстарының сметасына сәйкес шығыстар сомасы (қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органмен келісілген)
Нақты жұмсалған шығыстар сомасы

14. В графах 22, 23 и 24 указывается собственное имущество на отчетную дату (количество единиц, балансовая и оценочная стоимость).
15. В графе 25 указывается иная дополнительная информация по собственному имуществу.
Приложение 13
к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 10
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Отчет о расходах, произведенных ликвидационной комиссией ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
Индекс формы административных данных: F10-LKSO
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: за _________________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций, добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
________________________________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего
деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан)
(в тысячах тенге)
Наименование расходов
Сумма расходов согласно смете ликвидационных расходов, утвержденной комитетом кредиторов (согласованной с уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций)
Сумма фактически произведенных расходов

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату комиссиясы жұмсаған шығыстар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдей және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айларына толтырылады. Есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы есептің есепті күні ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең сома және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Жылдық есепті жасау кезінде осы нысан бойынша есеп желтоқсан үшін және бір жылдағы қорытынды деректерді берумен жасалады.
7. 2-бағанда таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату комиссиясы жұмсаған шығыстардың атауы көрсетіледі.
8. 3-бағанда кредиторлар комитеті бекіткен (қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органмен келісілген) тарату шығыстары сметасына сәйкес шығыстар сомасы көрсетіледі.
9. 4-бағанда нақты жұмсалған шығыстар сомасы көрсетіледі.
10. 5-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату комиссиясы жұмсаған шығыстар бойынша, 4 және 3-бағандардың айырмасын білдіретін өзгерістер көрсетіледі.
11. 1.1.3-жолды ерікті түрде таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін ерікті түрде тоқтатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату комиссиясы ғана толтырады.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
сақтандыру және сақтандыру
қызметі мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
14-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет- ресурста орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату комиссиясы жалға беретін мүлік туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F11-LKSO
Кезеңділігі: ай сайынғы, жылдық
Есепті кезең: 20__жылғы __________
Ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті түрде және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, қызметін ерікті түрде және мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда – есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда – есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
________________________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының атауы)
(мың теңгемен)
Жалға берілетін мүліктің атауы
Жалға берілетін мүліктің нақты орналасуы
Мүлікке құқық белгілеуші құжаттардың болуы туралы ақпарат
Ауыртпалық туралы мәліметтер
Ауыртпалық туралы мәліметтер
1
2
3
4
5
6
1.
Жылжымайтын мүлік
Жиынтығы
2.
Жылжымалы мүлік
Жиынтығы
Барлығы
кестенің жалғасы
Жалдау шарты
Жалға беру төлемдері бойынша нақты түсім сомасы
Ескерту
Нөмі-рі, жас-алу күні
Қолда-ныс мерзімі
Ай сайын-ғы жалдау ақысының мөлшері
Мүлікті ұстау шығыстарын көтеретін тарап туралы мәліметтер
Мүлікті ұстауға арналған ай сайынғы шығыстар
Жалға берілетін мүліктің құрамына кіретін мүлік бірлігінің саны
7
8
9
10
11
12
13
14
Атауы______________________ Мекенжайы______________________________
Телефоны _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________________
Орындаушы__________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_____________________________________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Тарату комиссиясының төрағасы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_____________________________________________________ _______________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының,
қызметін тоқтататын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
филиалының тарату комиссиясы
жалға беретін мүлік туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату комиссиясы жалға беретін мүлік туралы есеп (индекс – F11-LKSO, кезеңділігі – ай сайынғы, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о расходах, произведенных ликвидационной комиссией страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется за декабрь и с подведением итоговых данных за год.
6. В графе 2 указывается наименование расходов, произведенных ликвидационной комиссией ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиалом страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан.
7. В графе 3 указывается сумма расходов согласно смете ликвидационных расходов, утвержденной комитетом кредиторов (согласованной с уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций).
8. В графе 4 указывается сумма фактически произведенных расходов.
9. В графе 5 указываются изменения по расходам, произведенным ликвидационной комиссией страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, представляющие собой разницу между графами 4 и 3.
10. Строка 1.1.3 заполняется только ликвидационной комиссией добровольно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, добровольно прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан.
Приложение 14
к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 11
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Отчет об имуществе, сдаваемом ликвидационной комиссией ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан в аренду
Индекс формы административных данных: F11-LKSO
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций, добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
______________________________________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего
деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан)
(в тысячах тенге)
Наименование имущества, сдаваемого в аренду
Фактическое нахождение имущества, сдаваемого в аренду
Информация о наличии правоустанавливающих документов на имущество
Сведения об обременениях
Наименование арендатора
1
2
3
4
5
6
1.
Недвижимое имущество
Итого
2.
Движимое имущество
Итого
Всего
продолжение таблицы
Договор аренды
Сумма фактических поступлений по арендным платежам
Примечание
Номер, дата заключения
Срок действия
Размер ежемесячной арендной платы
Сведения о стороне, несущей расходы по содержанию имущества
Ежемесячные расходы на содержание имущества
Количество единиц имущества, входящего в состав сдаваемого в аренду имущества
7
8
9
10
11
12
13
14
Наименование ______________________ Адрес___________________________
Телефон _________________ Адрес электронной почты ____________________
Исполнитель____________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_______________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
______________________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "__" ________ 20 ____ года
Приложение
к форме отчета об имуществе,
сдаваемом ликвидационной
комиссией ликвидируемой
страховой
(перестраховочной)
организации, прекращающего
деятельность филиала
страховой (перестраховочной)
организации- нерезидента
Республики Казахстан в аренду
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет об имуществе, сдаваемом ликвидационной комиссией ликвидируемой страховой
(перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой
(перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан в аренду
(индекс – F11-LKSO, периодичность – ежемесячная, годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату комиссиясы жалға беретін мүлік туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдей және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айларына толтырылады. Есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы есептің есепті күні ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең сома және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Жылдық есепті жасау кезінде осы нысан бойынша есеп жеке желтоқсан үшін, жыл үшін қорытынды деректерді жасамай беріледі.
7. 2-бағанда жалға берілетін мүліктің атауы (жылжымайтын мүліктің жалпы алаңы, ал көлік құралын жалға беру кезінде жалға берілетін көлік құралының маркасы, шығарылған жылы) көрсетіледі.
8. 3-бағанда жалға берілетін мүліктің нақты орналасқан орны көрсетіледі.
9. 4-бағанда мүлікке құқық белгілеуші құжаттардың болуы туралы ақпарат көрсетіледі.
10. 5-бағанда ауыртпалық салу жөніндегі мәліметтер (ауыртпалық салу күні және негіздемесі, ауыртпалық салған орган) көрсетіледі.
11. 6-бағанда жалдаушының атауы көрсетіледі.
12. 7-бағанда жалдау шартының нөмірі, жасалу күні көрсетіледі.
13. 8-бағанда жалдау шартының қолданыс мерзімі көрсетіледі.
14. 9-бағанда жалдау шарты бойынша ай сайынғы жалдау ақысының мөлшері көрсетіледі.
15. 10-бағанда жалдау шарты бойынша мүлікті ұстау шығыстарын көтеретін тарап туралы мәліметтер көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об имуществе, сдаваемом ликвидационной комиссией ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан в аренду" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется за декабрь, без подведения итоговых данных за год.
7. В графе 2 указывается наименование имущества, сдаваемого в аренду (общая площадь недвижимого имущества, а при сдаче в аренду транспортного средства марка, год выпуска транспортного средства, сдаваемого в аренду).
8. В графе 3 указывается фактическое нахождение имущества, сдаваемого в аренду.
9. В графе 4 указывается информация о наличии правоустанавливающих документов на имущество.
10. В графе 5 указываются сведения об обременении (дата и основание наложения обременения, орган, наложивший обременение).
11. В графе 6 указывается наименование арендатора.
12. В графе 7 указываются номер, дата заключения договора аренды.
13. В графе 8 указывается срок действия договора аренды.
14. В графе 9 указывается размер ежемесячной арендной платы по договору аренды.
15. В графе 10 указываются сведения о стороне, несущей расходы по содержанию имущества по договору аренды.

16. 11-бағанда коммуналдық және жылжымайтын мүлікті ұстау бойынша өзге қызметтерге шығыстар, сондай-ақ жылжымалы мүлікті техникалық қамтамасыз ету, сақтандыруға жұмсалатын шығыстар сомасы көрсетіледі.
17. 12-бағанда жылжымайтын мүліктің жалға алынатын алаңы, ал көлік құралын жалға беру кезінде оны жалға беру күнгі жағдай бойынша жол жүру көрсеткіштері көрсетіледі.
18. 13-бағанда жалдау төлемдері бойынша нақты түсімдерің сомасы көрсетіледі.
19. 14-бағанда жалға берілген мүлік бойынша өзге де қосымша ақпарат көрсетіледі.
20. "Жиынтығы", "Барлығы" жолдарында 9 және 11-бағандар толтырылады.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
сақтандыру және сақтандыру
қызметі мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
15-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет- ресурста орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату комиссиясы қызметкерлерінің саны туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F12-LKSO
Кезеңділігі: ай сайынғы, жылдық
Есепті кезең: 20__жылғы __________
Ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті түрде және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, қызметін ерікті түрде және мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) күнінен кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей;
жылдық есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда – есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда – есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
________________________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының атауы)
Лауазымның атауы
Штат кестесін бекіту (қайта бекіту) күні
Штат кестесіне сәйкес еңбекақы төлеу қоры
Штат кестесіне сәйкес қызметкерлер саны
Қызметкерлердің нақты саны
Жалақы (сыйақы) мөлшері
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Тарату комиссиясының төрағасы мен мүшелері
Бас офис
Бас офис бойынша жиынтығы
Тарату комиссиясының бөлімшесі
Бөлімше бойынша жиынтығы
Тарату комиссиясының бөлімшесі
Бөлімше бойынша жиынтығы
Барлығы
2.
Еңбек шарттары бойынша қызметкерлер
Бас офис
Бас офис бойынша жиынтығы
Тарату комиссиясының бөлімшесі
Бөлімше бойынша жиынтығы
Тарату комиссиясының бөлімшесі
Бөлімше бойынша жиынтығы
Барлығы
3.
Ақысы төленетін қызмет көрсету шарттары бойынша тартылған қызметкерлер
Бас офис
Бөлімше бойынша жиынтығы
Тарату комиссиясының бөлімшесі
Бөлімше бойынша жиынтығы
Барлығы
4.
Тарату комиссиясының қызметкерлері бойынша барлығы
Атауы______________________ Мекенжайы______________________________
Телефоны _______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________________
Орындаушы_________________________________________ _________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
____________________________________________________ _________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Тарату комиссиясының Төрағасы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
____________________________________________________ __________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымының,
қызметін тоқтататын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент- сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
филиалының тарату комиссиясы
қызметкерлерінің саны туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату комиссиясы қызметкерлерінің саны туралы есеп (индекс – F12-LKSO, кезеңділігі – ай сайын, жылдық)

16. В графе 11 указывается сумма затрат на коммунальные и иные услуги по содержанию недвижимого имущества, а также расходов на техническое обслуживание, страхование движимого имущества.
17. В графе 12 указываются арендуемая площадь недвижимого имущества, а при сдаче в аренду транспортного средства показания пробега по состоянию на дату сдачи его в аренду.
18. В графе 13 указывается сумма фактических поступлений по арендным платежам.
19. В графе 14 указывается иная дополнительная информация по имуществу, сдаваемому в аренду.
20. В строках "Итого", "Всего" заполняются графы 9 и 11.
Приложение 15
к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 12
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Отчет о численности работников ликвидационной комиссии ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
Индекс формы административных данных: F12-LKSO
Периодичность: ежемесячная, годовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций, добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления:
ежемесячный отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений не позднее 6 (шестого) числа месяца, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
__________________________________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего
деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан)
Наименование должности
Дата утверждения (переутверждения) штатного расписания
Фонд оплаты труда, согласно штатному расписанию
Количество работников согласно штатному расписанию
Фактическое количество работников
Размер заработной платы (вознаграждение)
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Председатель и члены ликвидационной комиссии
Головной офис
Итого по головному офису
Подразделение ликвидационной комиссии
Итого по подразделению
Подразделение ликвидационной комиссии
Итого по подразделению
Всего
2.
Работники по трудовым договорам
Головной офис
Итого по головному офису
Подразделение ликвидационной комиссии
Итого по подразделению
Подразделение ликвидационной комиссии
Итого по подразделению
Всего
3.
Работники, привлеченные по договорам возмездного оказания услуг
Головной офис
Итого по головному офису
Подразделение ликвидационной комиссии
Итого по подразделению
Всего
4.
Всего по работникам ликвидационной комиссии
Наименование ______________________ Адрес___________________________
Телефон ___________________ Адрес электронной почты __________________
Исполнитель______________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_________________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_________________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "__" ________ 20 ____ года
Приложение
к форме отчета о численности
работников ликвидационной
комиссии ликвидируемой
страховой (перестраховочной)
организации, прекращающего
деятельность филиала страховой
(перестраховочной)
организации-нерезидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о численности работников ликвидационной комиссии ликвидируемой страховой
(перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой
(перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
(индекс – F12-LKSO, периодичность – ежемесячная, годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату комиссиясы қызметкерлерінің саны туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдей және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан ай сайын қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша айларына толтырылады. Есепті айдан кейінгі айдың 1 (бірінші) күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы есептің есепті күні ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең сома және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Жылдық есепті жасау кезінде осы нысан бойынша есеп желтоқсан үшін, жылдық қорытынды деректерді шығармастан жасалады.
7. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда, жылдық есеп тарату комиссиясының бас офисі және оның бөлімшелері бойынша деректерді ескере отырып ұсынылады.
8.2-бағанда тарату комиссиясы қызметкерлерінің штат кестесіне сәйкес лауазымның атауы көрсетіледі.
9.3-бағанда тарату комиссиясының штат кестесін бекіту (қайта бекіту) күні көрсетіледі.
10.4-бағанда штат кестесіне сәйкес еңбекақы төлеу қоры көрсетіледі.
11.5-бағанда штат кестесіне сәйкес қызметкерлер саны көрсетіледі.
12.6-бағанда тарату комиссиясы қызметкерлерінің нақты саны көрсетіледі.
13.7-бағанда жалақы (сыйақы) мөлшері көрсетіледі.
14.8-бағанда тарату комиссиясының қызметкерлері бойынша өзге де қосымша ақпарат көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін
Қазақстан Республикасының
сақтандыру және сақтандыру
қызметі мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
16-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
13-қосымша
Нысан
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының кредиторларының шағым-талаптарды (өтініштерді) беру үшін белгіленген мерзімі өткен соң мәлімделген, кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілмеген талаптарын есепке алу журналы
Шағым-талаптарды ұсыну үшін белгіленген мерзім
20___ж. "___" ___________-
20___ж. "___" ___________-
_____________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының атауы)
Кредитор-лардың атауы
Өтініш жасау күні
Тарату комиссиясы таныған талаптар
Тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні
Танылған сома
Баланстық шот нөмірі
ұлттық валютада
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының дол-лары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Кредитор талаптарын тануға негіз болған құжаттардың атаулары
Кредиторға оның талабының танылғаны туралы жіберілген жауап
Ескерту
күні
нөмірі
8
9
10
11
Тарату комиссиясының төрағасы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
____________________________________________ ________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             (қолы)
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
____________________________________________ ________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             (қолы)
Орындаушы ____________________________________________ ______________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             (қолы)
Телефоны: _________________
Есепке қол қойылған күн 20___ жылғы "____" __________
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
сақтандыру және сақтандыру
қызметі мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
17-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
14-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет- ресурста орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының басшы қызметкерлеріне, борышкерлеріне, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату комиссиясының төрағасына, мүшелеріне немесе қызметкерлеріне қатысты қозғалған қылмыстық істер туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F13-LKSO
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20__жылғы __________
Ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті түрде және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, қызметін ерікті түрде және мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі:
жылдық есеп:
тарату комиссиясының бөлімшелері болмаған жағдайда – есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қаңтарынан кешіктірмей;
тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда – есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
_______________________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының атауы)
Қылмыс-тық іс қозғалған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қылмыс-тық іс қозғалған күн, құжаттың нөмірі
Қылмыс-тық іс қозғаған органның атауы
Келтіріл-ген зиянның сомасы (мың теңгемен)
Зиянның сипаты
Тарату комиссиясының қылмыстық іс шеңберінде азаматтық қуыным беруі (хаттың нөмірі мен күні)
Тарату комиссия-сын азаматтық талапкер ретінде тану
Қылмыстық істі қарау нәтижелері, оның ішінде азаматтық қуынымды қарау нәтижелері
Ескерту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Атауы______________________ Мекенжайы______________________________
Телефоны _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________________
Орындаушы______________________________________ __________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
_______________________________________________ __________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Тарату комиссиясының Төрағасы немесе ол есепке қол қоюға уәкілеттік берген адам
______________________________________________ __________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру)
ұйымының, қызметін
тоқтататын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
филиалының басшы
қызметкерлеріне,
борышкерлеріне, таратылатын
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, қызметі
тоқтатылатын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
филиалының тарату
комиссиясының төрағасына,
мүшелеріне немесе
қызметкерлеріне қатысты
қозғалған қылмыстық
істер туралы есептің
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының басшы қызметкерлеріне, борышкерлеріне, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату комиссиясының төрағасына, мүшелеріне немесе қызметкерлеріне қатысты қозғалған қылмыстық істер туралы есеп (индексі – F13-LKSO, кезеңділігі – жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о численности работников ликвидационной комиссии ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма заполняется ежемесячно за январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является 1 (первое) число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Единица измерения, используемая при составлении отчетности количество человек, по фонду оплаты труда - в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При составлении годового отчета отчет по данной форме составляется за декабрь, без подведения итоговых данных за год.
7. При наличии у ликвидационной комиссии страховой (перестраховочной) организации подразделений, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан подразделений годовой отчет представляется с учетом данных по головному офису ликвидационной комиссии и ее подразделений.
8. В графе 2 указывается наименование должности согласно штатному расписанию работников ликвидационной комиссии.
9. В графе 3 указывается дата утверждения (переутверждения) штатного расписания ликвидационной комиссии.
10. В графе 4 указывается фонд оплаты труда согласно штатному расписанию.
11. В графе 5 указывается количество работников согласно штатному расписанию.
12. В графе 6 указывается фактическое количество работников ликвидационной комиссии.
13. В графе 7 указывается размер заработной платы (вознаграждения).
14. В графе 8 указывается иная дополнительная информация по работникам ликвидационной комиссии.
Приложение 16
к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 13
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма
Журнал учета требований кредиторов ликвидируемой страховой (перестраховочной)
организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента Республики Казахстан заявленных после истечения
установленного срока для предъявления претензий (заявлений), не включенных
в реестр требований кредиторов
Установленный срок для предъявления претензий
с "___" ___________ 20___г.
по "___" __________ 20___г.
________________________________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего
деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан)
Наименование кредиторов
Дата обращения
Требования, признанные ликвидационной комиссией
Номер и дата протокола ликвидационной комиссии
Признанная сумма
Номер балансового счета
в национальной валюте
в иностранной валюте
Доллары Соединенных Штатов Америки
евро
Российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Наименования документов, послуживших основанием для признания требований кредитора
Ответ, направленный кредитору о признании его требования
Примечание
дата
номер
8
9
10
11
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Исполнитель _________________________________________________ ______________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Телефон: _________________
Дата подписания отчета "______" _______________ 20 ____ года
Приложение 17
к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 14
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Отчет о возбужденных уголовных делах в отношении руководящих работников, должников ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, председателя, членов или работников ликвидационной комиссии ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
Индекс формы административных данных: F13-LKSO
Периодичность: годовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций, добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления:
годовой отчет:
при отсутствии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 25 (двадцать пятого) января года, следующего за отчетным;
при наличии у ликвидационной комиссии подразделений - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Форма
_____________________________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего
деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, в отношении которого возбуждено уголовное дело
Дата возбуждения уголовного дела, номер
Наименование органа, возбудившего уголовное дело
Сумма нанесенного ущерба (в тысячах тенге)
Характер ущерба
Предъявление ликвидационной комиссией гражданского иска в рамках уголовного дела (номер и дата письма)
Признание ликвидационной комиссии гражданским истцом
Результаты рассмотрения уголовного дела, в том числе результаты рассмотрения гражданского иска
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Наименование______________________ Адрес____________________________
Телефон _____________________ Адрес электронной почты ________________
Исполнитель___________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
______________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о возбужденных
уголовных делах в отношении
руководящих работников,
должников ликвидируемой
страховой (перестраховочной)
организации, прекращающего
деятельность филиала
страховой (перестраховочной)
организации – нерезидента
Республики Казахстан,
председателя, членов или
работников ликвидационной
комиссии ликвидируемой
страховой (перестраховочной)
организации, прекращающего
деятельность филиала страховой
(перестраховочной)
организации-нерезидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет о возбужденных уголовных делах в отношении руководящих работников,
должников ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации,
прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента Республики Казахстан, председателя, членов или работников
ликвидационной комиссии ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации,
прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента Республики Казахстан
(индекс – F13-LKSO, периодичность – годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының басшы қызметкерлеріне, борышкерлеріне, таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату комиссиясының төрағасына, мүшелеріне немесе қызметкерлеріне қатысты қозғалған қылмыстық істер туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтырған кезде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Алдыңғы есепті жылдың есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті жылдың есепті күні болып табылады.
4. Нысанда келтірілген залалдың сомасы бойынша деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүзге) тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда жылдық есеп тарату комиссиясының бас офисі және оның бөлімшелері бойынша деректер ескеріле отырып ұсынылады.
7. 2-бағанда қылмыстық іс қозғалған адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) көрсетіледі.
8. 3-бағанда қылмыстық іс қозғалған күні, құжаттың нөмірі көрсетіледі.
9. 4-бағанда қылмыстық іс қозғаған органның атауы туралы ақпарат көрсетіледі.
10. 5-бағанда келтірілген зиянның сомасы (мың теңгемен) туралы ақпарат көрсетіледі.
11. 6-бағанда зиянның сипаты туралы ақпарат көрсетіледі.
12. 7-бағанда тарату комиссиясының қылмыстық іс шеңберінде азаматтық қуыным беруі (хаттың нөмірі мен күні) туралы ақпарат көрсетіледі.
13. 8-бағанда тарату комиссиясын азаматтық талапкер деп тану туралы ақпарат көрсетіледі.
14. 9-бағанда қылмыстық істі қарау нәтижелері, оның ішінде азаматтық қуынымды қарау нәтижелері туралы ақпарат көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о возбужденных уголовных делах в отношении руководящих работников, должников ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, председателя, членов или работников ликвидационной комиссии ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Данные в Форме по сумме нанесенного ущерба указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При наличии у ликвидационной комиссии ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации подразделений, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан подразделений, годовой отчет представляются с учетом данных по головному офису ликвидационной комиссии и ее подразделений.
7. В графе 2 указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, в отношении которого возбуждено уголовное дело.
8. В графе 3 указываются дата возбуждения уголовного дела, номер документа.
9. В графе 4 указывается информация о наименовании органа, возбудившего уголовное дело.
10. В графе 5 указывается информация о сумме нанесенного ущерба (в тысячах тенге).
11. В графе 6 указывается информация о характере ущерба.
12. В графе 7 указывается информация о предъявлении ликвидационной комиссией гражданского иска в рамках уголовного дела (номер и дата письма).
13. В графе 8 указывается информация о признании ликвидационной комиссии гражданским истцом.
14. В графе 9 указывается информация о результатах рассмотрения уголовного дела, в том числе результатах рассмотрения гражданского иска.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансы" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтырған кезде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы кредиторларының шағым-талаптар (өтініштер) беру үшін белгіленген мерзім өткеннен кейін тарату комиссиясы аралық тарату балансын жасау үшін белгіленген мерзім аяқталған күнгі жағдай бойынша таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының аралық тарату балансын бір айлық мерзімде жасайды және мерзімі өткеннен кейін бес жұмыс күн ішінде оны қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қағадалау жөніндегі уәкілетті органға ұсынады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүзге) тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Аралық тарату балансы және кредиторлар талаптарының тізілімі бекітілмеген жағдайда аралық тарату балансын және кредиторлар талаптары тізілімін қайта ұсыну аралық тарату балансының және кредиторлар талаптары тізілімінің бекітілмегені туралы хабарламаны алған күннен бастап бір айдан аспайды.
7. 2-бағанда активтердің және (немесе) міндеттемелердің атауы көрсетіледі.
8. 3-бағанда баланстық шоттардың нөмірі көрсетіледі.
9. 4-бағанда тарату процесінің басында активтер және міндеттемелер көрсетіледі.
10. 5-бағанда аралық тарату балансын жасау күніне активтер және (немесе) міндеттемелер көрсетіледі.
11. 6-бағанда 5 және 4-бағандар арасындағы айырманы білдіретін активтер және (немесе) міндеттемелер бойынша өзгерістер көрсетіледі.
Өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін
Қазақстан Республикасының
сақтандыру және сақтандыру
қызметі мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
19-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
16-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қағадалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет-ресурста орналастырылған
Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының аралық тарату балансы
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F15-LKSO
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__жылғы __________
Ұсынатын тұлғалар тобы: қызметін ерікті түрде және мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі: аралық тарату балансын жасау мерзімі өткен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде
"БЕКІТІЛДІ"
___________________________
___________________________
(қолы)
20 __ жылғы "___"___________
Мөр орны (бар болса)
Нысан
________________________________________________________________________________ (қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының атауы)
(мың теңгемен)
Активтер
Баланстық шоттардың нөмірлері
Тарату процесінің басында
Аралық тарату балансын жасау күніне
Өзгерістер (5-баған – 4-баған)
1
2
3
4
5
6
1
Резерв ретінде қабылданған активтер
2
Ақша
3
Салымдар
4
Бағалы қағаздар
5
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциясы
6
Тазартылған қымбат металдар
7
Қайта сақтандыру активтері
8
Сақтандыру сыйлықақылары
9
Басқа дебиторлық берешек
10
Қарыздар
11
Болашақ кезеңдердегі шығыстар
12
Басқа активтер
13
Инвестициялар
14
Негізгі құрал-жабдықтар
15
Материалдық емес активтер
16
Ұзақ мерзімді активтер
Актив бойынша жиынтығы:
кестенің жалғасы
Міндеттемелер
Баланстық шоттардың нөмірлері
Тарату процесінің басында
Аралық тарату балансын жасау күніне
Өзгерістер (5-баған - 4-баған)
1
2
3
4
5
6
1
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резерві
2
Өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша болмаған зияндар резерві
3
Аннуитет шарттары бойынша болмаған зияндар резерві
4
Болмаған, алайда мәлімделмеген зияндар резерві
5
Мәлімделген, алайда реттелмеген зияндар резерві
6
Қосымша резервтер
7
Қайта сақтандырушылармен есеп айырысулар
8
Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметі бойынша делдалдармен есеп айырысулар
9
Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметіне байланысты басқа кредиторлық берешек
10
Бағалау міндеттемелері
11
Болашақ кезеңдердегі кірістер
12
Алынған қарыздар
13
РЕПО операциясы
14
Басқа да міндеттемелер
Міндеттемелер бойынша жиынтығы
1
Бас офистің шоты
2
Резервтер
3
Филиал қызметінің нәтижелері
Міндеттеменің жиынтығы, бас офистің шоты, филиал қызметінің резервтері мен нәтижесі
Атауы ______________________ Мекенжайы_________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________________
Орындаушы_______________________________________ ________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол қол қоюға уәкілеттік берген адам
_________________________________________________ ________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_______________________________________________ ________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
филиалының аралық тарату
балансы нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының аралық тарату балансы Әкімшілік деректер нысанының индексі: F15-LKSО

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Промежуточный ликвидационный баланс страховой (перестраховочной) организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. После истечения срока, установленного для предъявления претензий (заявлений) кредиторами страховой (перестраховочной) организации ликвидационная комиссия в месячный срок составляет промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации по состоянию на дату окончания срока, установленного для составления промежуточного ликвидационного баланса, и в течение пяти рабочих дней после истечения срока представляет его в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В случае не утверждения промежуточного ликвидационного баланса и реестра требований кредиторов повторное представление промежуточного ликвидационного баланса и реестра требований кредиторов не превышает месяца со дня получения уведомления о не утверждении промежуточного ликвидационного баланса и реестра требований кредиторов.
7. В графе 2 указывается наименование активов и (или) обязательств.
8. В графе 3 указываются номера балансовых счетов.
9. В графе 4 указываются активы и обязательства на начало процесса ликвидации.
10. В графе 5 указываются активы и (или) обязательства на дату составления промежуточного ликвидационного баланса.
11. В графе 6 указываются изменения по активам и (или) обязательствам, представляющие собой разницу между графами 5 и 4.
Приложение 19
к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 16
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Промежуточный ликвидационный баланс филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
Индекс формы административных данных: F15-LKSО
Периодичность: разовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления: в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса
"УТВЕРЖДЕН"
___________________________
___________________________
(подпись)
"___"___________ 20 __ года
Место печати (при наличии)
Форма
________________________________________________________________________________
(наименование прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента Республики Казахстан)
(в тысячах тенге)
Активы
Номера балансовых счетов
На начало процесса ликвидации
На дату составления промежуточного ликвидационного баланса
Изменения (графа 5 -графа 4)
1
2
3
4
5
6
1
Активы, принятые в качестве резерва
2
Деньги
3
Вклады
4
Ценные бумаги
5
Операция "обратное РЕПО" с ценными бумагами
6
Аффинированные драгоценные металлы
7
Активы перестрахования
8
Страховые премии
9
Прочая дебиторская задолженность
10
Займы
11
Расходы будущих периодов
12
Прочие активы
13
Инвестиции
14
Основные средства
15
Нематериальные активы
16
Долгосрочные активы
Итого по Активу:
продолжение таблицы
Обязательства
Номера балансовых счетов
На начало процесса ликвидации
На дату составления промежуточного ликвидационного баланса
Изменения (графа 5 -графа 4)
1
2
3
4
5
6
1
Резерв незаработанных премий
2
Резерв не произошедших убытков по договорам страхования (перестрахования) жизни
3
Резерв не произошедших убытков по договорам аннуитета
4
Резерв произошедших, но незаявленных убытков
5
Резерв заявленных, но неурегулированных убытков
6
Дополнительные резервы
7
Расчеты с перестраховщиками
8
Расчеты с посредниками по страховой (перестраховочной) деятельности
9
Прочая кредиторская задолженность, связанная со страховой (перестраховочной) деятельностью
10
Оценочные обязательства
11
Доходы будущих периодов
12
Займы полученные
13
Операция РЕПО
14
Прочие обязательства
Итого по Обязательствам
1
Счет головного офиса
2
Резервы
3
Результаты деятельности филиала
Итого обязательства, счет головного офиса, резервы и результаты деятельности филиала
Наименование ______________________ Адрес_________________________
Телефон _________________ Адрес электронной почты _________________
Исполнитель_________________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
____________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчет
____________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме промежуточного
ликвидационного баланса филиала
страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы административных данных
Промежуточный ликвидационный баланс филиала страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента Республики Казахстан
Индекс формы административных данных: F15-LKSО

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының аралық тарату балансы" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтырған кезде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының кредиторлары шағым-талаптар (өтініштер) беру үшін белгіленген мерзім өткеннен кейін тарату комиссиясы қызметі тоқтатылатын аралық тарату балансын жасау үшін белгіленген мерзім аяқталған күнгі жағдай бойынша Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының аралық тарату балансын бір айлық мерзімде жасайды және мерзімі өткеннен кейін бес жұмыс күн ішінде оны қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға ұсынады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүзге) тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Аралық тарату балансы және кредиторлар талаптарының тізілімі бекітілмеген жағдайда аралық тарату балансын және кредиторлар талаптары тізілімін қайта ұсыну аралық тарату балансының және кредиторлар талаптары тізілімінің бекітілмегені туралы хабарламаны алған күннен бастап бір айдан аспайды.
7. 2-бағанда активтердің және (немесе) міндеттемелердің атауы көрсетіледі.
8. 3-бағанда баланстық шоттардың нөмірі көрсетіледі.
9. 4-бағанда тарату процесінің басында активтер және міндеттемелер көрсетіледі.
10. 5-бағанда аралық тарату балансын жасау күніне активтер және (немесе) міндеттемелер көрсетіледі.
11. 6-бағанда 5 және 4-бағандар арасындағы айырманы білдіретін активтер және (немесе) міндеттемелер бойынша өзгерістер көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
сақтандыру және сақтандыру
қызметі мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
20-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
17-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қағадалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет-ресурста орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының кредиторларының тарату процесінің басындағы тізімі
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F16-LKSO
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__жылғы __________
Ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, қызметін ерікті және мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі: аралық тарату балансын жасау мерзімі өткен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде
Нысан
_______________________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының атауы)
Баланстық шоттың нөмірі
Кредитордың атауы
Кредитордың мекенжайы (заңды, нақты)
Тарату процесінің басындағы кредиторлық берешек сомасы
ұлттық валютада
Шетел валютасында
Америка құрама штаттары
еуро
Ресей рублі
Өзге шетел валютасы
1
2
3
4
5
Шот бойынша жиынтығы
Шот бойынша жиынтығы
Шот бойынша жиынтығы
Барлығы
Атауы______________________ Мекенжайы__________________________
Телефоны __________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы____________________________________ __________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)       қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе ол қол қоюға уәкілеттік берген адам
_______________________________________________ _________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_______________________________________________ ________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы,
қызметін тоқтататын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
филиалының кредиторларының
тарату процесінің басындағы
тізімі нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының кредиторларының тарату процесінің басындағы тізімі (индексі - F16-LKSO, кезеңділігі – біржолғы)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Промежуточный ликвидационный баланс филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. После истечения срока, установленного для предъявления претензий (заявлений) кредиторами прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, ликвидационная комиссия в месячный срок составляет промежуточный ликвидационный баланс прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан по состоянию на дату окончания срока, установленного для составления промежуточного ликвидационного баланса, и в течение пяти рабочих дней после истечения срока представляет его в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В случае не утверждения промежуточного ликвидационного баланса и реестра требований кредиторов повторное представление промежуточного ликвидационного баланса и реестра требований кредиторов не превышает месяца со дня получения уведомления о не утверждении промежуточного ликвидационного баланса и реестра требований кредиторов.
7. В графе 2 указывается наименование активов и (или) обязательств.
8. В графе 3 указываются номера балансовых счетов.
9. В графе 4 указываются активы и обязательства на начало процесса ликвидации.
10. В графе 5 указываются активы и (или) обязательства на дату составления промежуточного ликвидационного баланса.
11. В графе 6 указываются изменения по активам и (или) обязательствам, представляющие собой разницу между графами 5 и 4.
Приложение 20
к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 17
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Список кредиторов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан на начало ликвидационного процесса
Индекс формы административных данных: F16-LKSO
Периодичность: разовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций, добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления: в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса
Форма
________________________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего
деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан)
Номер балансового счета
Наименование кредитора
Адрес кредитора (юридический, фактический)
Сумма кредиторской задолженности на начало ликвидационного процесса
в национальной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
5
Итого по счету
Итого по счету
Итого по счету
Всего
Наименование ______________________ Адрес___________________________
Телефон __________________ Адрес электронной почты __________________
Исполнитель________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
___________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме списка кредиторов
ликвидируемой страховой
(перестраховочной)
организации, прекращающего
деятельность филиала
страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента
Республики Казахстан на начало
ликвидационного процесса
Пояснение по заполнению формы административных данных
Список кредиторов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации,
прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента Республики Казахстан на начало ликвидационного процесса
(индекс - F16-LKSO, периодичность – разовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының кредиторларының тарату процесінің басындағы тізімі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтырған кезде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға аралық тарату балансымен бірге ұсынылады.
4. Нысандағы деректер ұлттық және шетел валюталарында көрсетіледі.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысан толтырылады және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға тұпнұсқада және көшірмеде бір данада ұсынылады.
7. 2-бағанда баланстық шоттардың нөмірі көрсетіледі.
8. 3-бағанда кредитордың атауы көрсетіледі.
9. 4-бағанда кредитордың заңды және нақты мекенжайы көрсетіледі.
10. 5-бағанда тарату процесінің басындағы кредиторлық берешек сомасы ұлттық және (немесе) шетел валюталарында көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
сақтандыру және сақтандыру
қызметі мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
21-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
18-қосымша
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының кредиторлары мәлімдеген шағым-талаптарды (өтініштерді) есепке алу журналы ________________________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының атауы)
Нысан
Кредитордың атауы
Өтініш жасау күні
Сомасы
Ұлттық валютада
Шетел валютасында
Америка Құрама Штаттары доллары
еуро
Ресей рублі
Басқа шетел валютасы
1
2
3
4
кестенің жалғасы
Тарату комиссиясы таныған талаптар
Тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні
Сомасы
Номера баланстық шоттардың нөмірлері
Ұлттық валютада
Шетел валютасында
Америка Құрама Штаттары доллары
еуро
Ресей рублі
Өзге шетел валютасы
5
6
7
кестенің жалғасы
Тарату комиссиясы танымаған талаптар
Тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні
Сомасы
Баланстық шоттардың нөмірлері
Ұлттық валютада
Шетел валютасында
Америка Құрама Штаттары доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
8
9
10
кестенің жалғасы
Тарату комиссиясының кредитор талаптарын тануы (танымауы) үшін негіз болған құжаттардың атауы
Тарату комиссиясының кредиторға оның талабының танылғаны (танылмағаны) туралы жіберген жауабының нөмірі мен күні
Ескерту
11
12
13
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының кредиторлары мәлімдеген шағым-талаптарды (өтініштерді) есепке алу журналының соңғы парағының келесі бетінде "_____ парақ нөмірленген және шнурланған" деген жазба жасалады".
Тарату комиссиясының Төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_______________________________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   (қолы)
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_______________________________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   (қолы)
Орындаушы _______________________________________________ ______________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   (қолы)
Телефон: _________________
Есепке қол қойылған күн 20 ____ жылғы "______" _______________
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
сақтандыру және сақтандыру
қызметі мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
22-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
19-қосымша
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының талап етілмеген кредиторлық берешегін есепке алу журналы _______________________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының атауы)
Нысан
Кредитордың атауы
Кредитор талап етпеген берешек
Сомасы
Баланстық шот нөмірі
ұлттық валютамен
Шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
рейсей рублі
өзге валютасы
1
2
3
4
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының талап етілмеген кредиторлық берешегін есепке алу журналының соңғы парағының келесі бетінде "_____ парақ нөмірленген және шнурланған" деген жазба жасалады".
Тарату комиссиясының Төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_______________________________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   (қолы)
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_______________________________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   (қолы)
Орындаушы _______________________________________________ ______________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)             (қолы)
Телефон: _________________
Есепке қол қойылған күн 20 ____ жылғы "______" _______________
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
сақтандыру және сақтандыру
қызметі мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
23-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
20-қосымша
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының меншікті мүлкін есепке алу журналы ________________________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының атауы)
Нысан
(мың теңгемен)
Мүліктің атауы
Тарату процесінің басында мүліктің баланстық құны
Мүлікті түгендеу
Түгендеу актісі (нөмірі мен күні)
Мүліктің нақты бары (түгендеу тізімдемесіне сәйкес)
Түгендеу тізімдеме деректерінің есепке алу деректерімен айырмасы
Тарату комиссиясы қабылдаған шаралар
Кем шығу
Артық шығу
1
2
3
4
5
6
7
8
Шот бойынша жиынтығы
Шот бойынша жиынтығы
Барлығы
кестенің жалғасы
Мүлікті бағалау
Бағалау жүргізу күні
Бағалаушының атауы, бағалау қызметін жүзеге асыруға бағалаушының лицензиясының деректері
Мүліктің бағалау құны
9
10
11
кестенің жалғасы
Мүлікті сату
Мүлікті есептен шығару
Аралық тарату балансын жасау күнге баланстық құны
Ескерту
Сату құны
Сатып алу-сату шартының нөмірі мен күні
Ақшаның түскенін растайтын құжаттың атау және нөмірі
Сома-сы
Мүлікті есептен шығаруды растайтын құжаттың негіздемесі, атауы және нөмірі
12
13
14
15
16
17
18
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының меншікті мүлкін есепке алу журналының соңғы парағының келесі бетінде "_____ парақ нөмірленген және шнурланған" деген жазба жасалады".
Тарату комиссиясының Төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
______________________________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   (қолы)
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
______________________________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   (қолы)
Орындаушы ______________________________________________ ______________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   (қолы)
Телефон: _________________
Есепке қол қойылған күн 20 ____ жылғы "______" _______________
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
сақтандыру және сақтандыру
қызметі мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
24-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
21-қосымша
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының дебиторлық берешегін есепке алу журналы ________________________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының атауы)
Нысан
(мың теңгемен)
Дебитордың атауы
Дебитордың мекенжайы (заңды, нақты)
Тарату процесінің басына дебиторлық берешек
Негізгі борыш
Есептелген сыйақы
Басқа аударымдар
Берешектің жалпы сомасы
Сомасы
Шоттың нөмірі
Сомасы
Шоттың нөмірі
Сомасы
Шоттың нөмірі
Сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Заңды тұлғаларға
Жиынтығы
2
Жеке тұлғаларға
Жиынтығы
Барлығы
кестенің жалғасы
Аралық тарату балансын жасау күніне дебиторлық берешек
Негізгі борыш
Сыйақыны есептеу
Басқа аударымдар
Берешектің жалпы сомасы
Сомасы
Шоттың нөмірі
Сомасы
Шоттың нөмірі
Сомасы
Шоттың нөмірі
Сомасы
11
12
13
14
15
16
17
кестенің жалғасы

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Список кредиторов ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан на начало ликвидационного процесса" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций вместе с промежуточным ликвидационным балансом.
4. Данные в Форме указываются в национальной и иностранной валютах.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. Форма заполняется и представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций в оригинале и в копии в одном экземпляре.
7. В графе 2 указываются номера балансовых счетов.
8. В графе 3 указывается наименование кредитора.
9. В графе 4 указываются юридический и фактический адрес кредитора.
10. В графе 5 указывается сумма кредиторской задолженности на начало ликвидационного процесса в национальной и (или) иностранной валютах.
Приложение 21
к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 18
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Журнал учета заявленных кредиторами ликвидируемой страховой (перестраховочной)
организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента Республики Казахстан претензий (заявлений)
________________________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации,
прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента Республики Казахстан)
Форма
№
Наименование кредитора
Дата обращения
Сумма
в национальной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
продолжение таблицы
Требования, признанные ликвидационной комиссией
Номер и дата протокола ликвидационной комиссии
Сумма
Номера балансовых счетов
в национальной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
5
6
7
продолжение таблицы
Требования, непризнанные ликвидационной комиссией
Номер и дата протокола ликвидационной комиссии
Сумма
Номера балансовых счетов
в национальной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
8
9
10
продолжение таблицы
Наименования документов, послуживших основанием для признания (непризнания) ликвидационной комиссией требований кредитора
Номер и дата ответа, направленного ликвидационной комиссией кредитору о признании (непризнании) его требования
Примечание
11
12
13
На оборотной стороне последнего учета заявленных кредиторами ликвидируемой
страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала
страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан претензий
(заявлений) делается запись "Пронумеровано и прошнуровано _____ листов".
Председатель ликвидационной комиссии или лицо,
уполномоченное на подписание отчета
_______________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_______________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Исполнитель _________________________________ ___________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Телефон: _________________
Дата подписания отчета "______" _______________ 20 ____ года
Приложение 22
к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 19
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Журнал учета невостребованной кредиторской задолженности ликвидируемой
страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала
страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
________________________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации,
прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента Республики Казахстан)
Форма
Наименование кредитора
Задолженность, невостребованная кредитором
Сумма
Номер балансового счета
в национальной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
На оборотной стороне последнего листа журнала учета невостребованной
кредиторской задолженности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации,
прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента Республики Казахстан делается запись
"Пронумеровано и прошнуровано _____ листов".
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_______________________________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_______________________________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Исполнитель ____________________________________________________ _____________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Телефон: _________________
Дата подписания отчета "______" _______________ 20 ____ года
Приложение 23
к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 20
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Журнал учета собственного имущества ликвидируемой страховой (перестраховочной)
организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента Республики Казахстан
________________________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации,
прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента Республики Казахстан)
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование имущества
Балансовая стоимость имущества на начало ликвидационного процесса
Инвентаризация имущества
Акт инвентаризации (номер и дата)
Фактическое наличие имущества (согласно инвентарной описи)
Расхождения данных инвентарной описи с данными учета
Меры, принятые ликвидационной комиссией
недостача
излишки
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого по счету
Итого по счету
Всего
продолжение таблицы
Оценка имущества
Дата проведения оценки
Наименование оценщика, данные лицензии оценщика на осуществление оценочной деятельности
Оценочная стоимость имущества
9
10
11
продолжение таблицы
Реализация имущества
Списание имущества
Балансовая стоимость на дату составления промежуточного ликвидационного баланса
Примечание
Стоимость реализации
Номер и дата договора купли- продажи
Наименование и номер документа, подтверждающего поступление денег
Сумма
Основание, наименование и номер документа, подтверждающего списание имущества
12
13
14
15
16
17
18
На оборотной стороне последнего листа журнала учета собственного имущества
ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность
филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
делается запись "Пронумеровано и прошнуровано _____ листов".
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание
отчета _________________________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_______________________________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Исполнитель _______________________________________________ ______________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Телефон: _________________
Дата подписания отчета "______" _______________ 20 ____ года
Приложение 24
к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 21
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Журнал учета дебиторской задолженности ликвидируемой страховой
(перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала
страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
______________________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации,
прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента Республики Казахстан)
Форма
(в тысячах тенге)
Наименование дебитора
Адрес дебитора (юридический, фактический)
Дебиторская задолженность на начало ликвидационного процесса
Основной долг
Начисленное вознаграждение
Иные начисления
Общая сумма задолженности
Сумма
Номер счета
Сумма
Номер счета
Сумма
Номер счета
Сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Юридическим лицам
Итого
2
Физическим лицам
Итого
Всего
продолжение таблицы
Дебиторская задолженность на дату составления промежуточного ликвидационного баланса
Основной долг
Начисленное вознаграждение
Иные начисления
Общая сумма задолженности
Сумма
Номер счета
Сумма
Номер счета
Сумма
Номер счета
Сумма
11
12
13
14
15
16
17
продолжение таблицы

Өзгерістер (17-баған – 10-баған)
Өзгерістердің себептері
Ескерту
Өтеу
Есептен шығару
Есептеу
Өзге себептер
18
19
20
21
22
23
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының дебиторлық берешегін есепке алу журналының соңғы парағының келесі бетінде "_____ парақ нөмірленген және шнурланған" деген жазба жасалады".
Тарату комиссиясының Төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_______________________________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   (қолы)
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_______________________________________________ ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   (қолы)
Орындаушы _______________________________________________ ______________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                   (қолы)
Телефон: _________________
Есепке қол қойылған күн 20 ____ жылғы "______" _______________
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
сақтандыру қызметін реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
25-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
22-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет-ресурста орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының баланстан тыс шоттары бойынша есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F17-LKSО
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__ жылғы __________
Ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті түрде және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру ұйымдарының, қызметін ерікті және мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі: аралық тарату балансын жасау мерзімі аяқталған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде
Нысан
________________________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының атауы)
(мың теңгемен)
Шоттың нөмірі
Шоттың атауы
Сомасы

Изменения (графа 17 -графа 10)
Причины изменений
Примечание
Погашение
Списание
Начисления
Иные причины
18
19
20
21
22
23
На оборотной стороне последнего листа журнала учета дебиторской задолженности
ликвидируемой страховой (перестраховочной), прекращающего деятельность филиала
страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан организации
делается запись "Пронумеровано и прошнуровано _____ листов".
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание
отчета _________________________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Исполнитель _______________________________________________ _____________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Телефон: _________________
Дата подписания отчета "______" _______________ 20 ____ года
Приложение 25
к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 22
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Отчет по внебалансовым счетам ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан Индекс формы административных данных: F17-LKSО
Периодичность: разовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых организаций, добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов страховых организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления: в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса
Форма
________________________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего
деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан)
(в тысячах тенге)
Номер счета
Наименование счета
Сумма

Өзгерістер (4-баған - 3-баған)
Тарату процесінің басында
Аралық тарату баланс жасау күніне
1
2
3
4
5
Атауы ______________________ Мекенжайы ____________________________
Телефон ________________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________________
Орындаушы _________________________________________ ________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_______________________________________________ ________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефон
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
____________________________________________________ ________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефон
Күні 20__жылғы "____" ______________
Таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру)
ұйымының, қызметін
тоқтататын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
филиалының баланстан тыс
шоттары бойынша есеп
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының баланстан тыс шоттары бойынша есеп (индекс – F17-LKSO, кезеңділігі: біржолғы)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының баланстан тыс шоттары бойынша есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабының 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Дербес деректерді жинау, өндеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға аралық тарату балансымен бірге ұсынылады.
4. Есептілікті жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме

Изменения (графа 4 -графа 3)
На начало ликвидационного процесса
На дату составления промежуточного ликвидационного баланса
1
2
3
4
5
Наименование ______________________ Адрес____________________________
Телефон ___________________ Адрес электронной почты ___________________
Исполнитель_________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
____________________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание отчета
____________________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
по внебалансовым счетам
ликвидируемой страховой
(перестраховочной)
организации, прекращающего
деятельность филиала
страховой (перестраховочной)
организации-нерезидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы административных данных
Отчет по внебалансовым счетам ликвидируемой страховой (перестраховочной)
организации, прекращающего деятельность филиала страховой
(перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
(индекс – F17-LKSO, периодичность – разовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет по внебалансовым счетам ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций вместе с промежуточным ликвидационным балансом.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы

6. 1 және 2-бағандарда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16390 тіркелген "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, өзара сақтандыру қоғамдарына және Қазақстан Республикасының бейрезидент - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдарына арналған бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын, Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, өзара сақтандыру қоғамдарының және Қазақстан Республикасының бейрезидент - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының бухгалтерлік есеп жүргізуі жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы және Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бухгалтерлік есеп жүргізу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 251 қаулысында (бұдан әрі – Үлгі Шот жоспары) көзделген шоттардың нөмірі және атаулары көрсетіледі.
7. 3-бағанда тарату процесі басында Үлгі шот жоспарына сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының баланстан тыс шоттары бойынша есеп қызметінің нәтижелері жиынтық мәнінде көрсетіледі.
8. 4-бағанда аралық тарату балансын жасау күнге Үлгі шот жоспарына сәйкес таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының баланстан тыс шоттары бойынша есеп қызметінің нәтижелері жиынтық мәнінде көрсетіледі.
9. 5-бағанда 4 және 3-бағандар арасында айырманы көрсететін есепті кезең үшін баланстан тыс шот бойынша өзгерістер көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
сақтандыру қызметін реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
26-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
23-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет-ресурста орналастырылған
Таратылатын сақтандыру ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру ұйымы филиалының аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тізілімі
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F18-LKSО
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__ жылғы __________
Ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті түрде және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру ұйымдарының, қызметін ерікті және мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру ұйымдары филиалдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі: аралық тарату балансын жасау мерзімі аяқталған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде
"БЕКІТІЛДІ"
_______________________
_______________________
(қолы)
20___ жылғы "___" __________
Мөр орны (бар болса)
Нысан
______________________________________________________________________________ _______________________________ (таратылатын сақтандыру ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру ұйымы филиалының атауы)
Кредитордың атауы (кезектілік тәртібімен)
Тарату комиссиясымен танылған талаптар
Тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні
Танылған сома
Баланстық шот номері
ұлттық валютада
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
1
2
3
4
5
6
1 кезек:
1.
2.
1.
1 кезек бойынша жиынтығы
2 кезек:
1.
2.
2
2 кезек бойынша жиынтығы
3 кезек, оның ішінде:

6. В графах 1 и 2 указываются номера и наименования счетов, предусмотренные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 декабря 2017 года № 251 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета для страховых (перестраховочных) организаций, исламских страховых (перестраховочных) организаций, обществ взаимного страхования и филиалов страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан, Инструкции по ведению бухгалтерского учета страховыми (перестраховочными) организациями, исламскими страховыми (перестраховочными) организациями, обществами взаимного страхования и филиалами страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан и внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам ведения бухгалтерского учета", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16390 (далее – Типовой план счетов)
7. В графе 3 указывается в суммарном значении результаты деятельности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан по внебалансовым счетам Типового плана счетов на начало ликвидационного процесса.
8. В графе 4 указывается в суммарном значении результаты деятельности ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан по внебалансовым счетам Типового плана счетов на дату составления промежуточного ликвидационного баланса.
9. В графе 5 указываются изменения по внебалансовым счетам за отчетный период, представляющие собой разницу между графами 4 и 3.
Приложение 26
к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 23
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой организации, прекращающего деятельность филиала страховой организации-нерезидента Республики Казахстан
Индекс формы административных данных: F18-LKSО
Периодичность: разовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых организаций, добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов страховых организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления: в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса
"УТВЕРЖДЕН"
_______________________
_______________________
(подпись)
"___" ____________ 20___ года
Место печати (при наличии)
Форма
________________________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой организации,
прекращающего деятельность филиала страховой организации-нерезидента Республики Казахстан)
Наименование кредиторов (в порядке очередности)
Требования, признанные ликвидационной комиссией
Номер и дата протокола ликвидационной комиссии
Признанная сумма
Номер балансового счета
в национальной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
5
6
1 очередь:
1.
2.
1.
Итого по 1 очереди
2 очередь:
1.
2.
2
Итого по 2 очереди
3 очередь, в том числе:

1+2+3+4+5+6+7+8+9
кестенің жалғасы
Кредитордың талаптарын тану үшін негіздеме болатын құжаттардың атауы
Кредиторға оның талабын тану туралы жіберілген жауап
Ескерту
күні
нөмірі
7
8
9
10
Таратылатын сақтандыру ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру ұйымы филиалының аралық тарату балансына енгізілген кредиторлардың талаптарының тізілімінің соңғы парағының келесі бетінде "_____ парақ нөмірленеді және тігіледі" деген жазба жасалады
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон________________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ___________________________________________
Орындаушы _________________________________________ ________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_______________________________________________ ________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефон
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
____________________________________________________ ________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефон
Күні 20__жылғы "____" ______________
Таратылатын сақтандыру
ұйымының, қызметін
тоқтататын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру ұйымы
филиалының аралық тарату
балансына енгізілген
кредиторлар талаптарының
тізілімі нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру ұйымы филиалының аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тізілімі (индекс – F18-LKSO, кезеңділігі: біржолғы)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Таратылатын сақтандыру ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру ұйымы филиалының аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тізілімі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабының 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Дербес деректерді жинау, өндеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға аралық тарату балансымен бірге екі данада ұсынылады.

1+2+3+4+5+6+7+8+9
продолжение таблицы
Наименования документов, послуживших основанием для признания требований кредитора
Ответ, направленный кредитору о признании его требования
Примечание
дата
номер
7
8
9
10
На оборотной стороне последнего листа реестра требований кредиторов, включенных
в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой организации,
прекращающего деятельность филиала страховой организации-нерезидента
Республики Казахстан делается запись "Пронумеровано и прошнуровано _____ листов".
Наименование ______________________ Адрес______________________________
Телефон _______________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Исполнитель__________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
____________________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание
отчета _____________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме реестра требований
кредиторов, включенных
в промежуточный
ликвидационный баланс
ликвидируемой страховой
организации, прекращающего
деятельность филиала страховой
организации-нерезидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы административных данных
Реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный
баланс ликвидируемой страховой организации, прекращающего деятельность филиала
страховой организации-нерезидента Республики Казахстан
(индекс – F18-LKSO, периодичность – разовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой организации, прекращающего деятельность филиала страховой организации-нерезидента Республики Казахстан" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций в двух экземплярах вместе с промежуточным ликвидационным балансом.

4. Нысан тігіледі және нөмірленеді.
5. Нысандағы деректер ұлттық және шетел валютасымен көрсетіледі.
6. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
7. Нысан тарату комиссиясының және оның бөлімшелерінің бас офисі бөлігінде толтырылады.
8. 2-бағанда кредиторлардың атауы (кезектілік тәртібімен) көрсетіледі.
9. 3-бағанда тарату комиссиясының банктің тарату комиссиясы кредиторларының талаптарын тану туралы хаттамасының нөмірі мен күні көрсетіледі.
10. 4 және 5-бағандарда тарату комиссиясы таныған ұлттық және шетел валюталарындағы талаптар туралы ақпарат көрсетіледі.
11. 6-бағанда баланстық шоттардың нөмірі көрсетіледі.
12. 7-бағанда тарату комиссиясы кредиторларының талаптарын тану үшін негіз болған құжаттардың атаулары көрсетіледі.
13. 8 және 9-бағандарда кредиторға оның талаптарының танылғаны туралы жіберілген жауап (күні мен нөмірі) көрсетіледі.
14. 10-бағанда қайта сақтандыру ұйымының кредиторлар туралы өзге қосымша ақпарат көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
сақтандыру қызметін реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
27-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
24-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет-ресурста oрналастырылған
Таратылатын қайта сақтандыру ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-қайта сақтандыру ұйымы филиалының аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тізілімі
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F19-LKSО
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" "___________"
Ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті түрде және мәжбүрлеп таратылатын қайта сақтандыру ұйымдарының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-қайта сақтандыру ұйымдары филиалдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі: аралық тарату балансын жасау мерзімі өткен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде
"БЕКІТІЛДІ"
_______________________
_______________________
(қолы)
20___ жылғы "___" __________
Мөр орны (бар болса)
Нысан
______________________________________________________________________________ (таратылатын қайта сақтандыру ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-қайта сақтандыру ұйымы филиалының атауы)
Кредиторлардың атауы (кезектілік тәртібімен)
Тарату комиссиясы таныған талаптар
Тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні
Танылған сома
Баланстық шоттың нөмірі
ұлттық валютада
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
1
2
3
4
5
6
1-кезек:
1.
2.
1.
1-кезек бойынша жиынтығы
2-кезек, оның ішінде:

4. Форма прошнуровывается и пронумеровывается.
5. Данные в Форме указываются в национальной и иностранной валютах.
6. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
7. Форма заполняется в разрезе головного офиса ликвидационной комиссии и ее подразделений.
8. В графе 2 указывается наименование кредиторов (в порядке очередности).
9. В графе 3 указываются номер и дата протокола ликвидационной комиссии о признании требований кредиторов ликвидационной комиссией.
10. В графах 4 и 5 указывается информация о требованиях, признанных ликвидационной комиссией в национальной и иностранной валютах.
11. В графе 6 указывается номер балансовых счетов.
12. В графе 7 указываются наименования документов, послуживших основанием для признания требований кредитора ликвидационной комиссией.
13. В графах 8 и 9 указывается ответ, направленный кредитору о признании его требований (дата и номер).
14. В графе 10 указывается иная дополнительная информация о кредиторах страховой организации.
Приложение 27
к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 24
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс перестраховочной организации, прекращающего деятельность филиала перестраховочной организации-нерезидента Республики Казахстан
Индекс формы административных данных: F19-LKSО
Периодичность: разовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых перестраховочных организаций, добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов страховых организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления: в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса
"УТВЕРЖДЕН"
_______________________
_______________________
(подпись)
"___" ___________ 20___ года
Место печати (при наличии)
Форма
________________________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой перестраховочной организации, прекращающего
деятельность филиала перестраховочной организации-нерезидента Республики Казахстан)
Наименование кредиторов (в порядке очередности)
Требования, признанные ликвидационной комиссией
Номер и дата протокола ликвидационной комиссии
Признанная сумма
Номер балансового счета
в национальной валюте
в иностранной валюте
Доллары Соединенных Штатов Америки
Евро
Российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
5
6
1 очередь:
1.
2.
1.
Итого по 1 очереди
2 очередь, в том числе:

1+2+3+4+5+6+7
кестенің жалғасы
Кредитор талаптарын тануға негіз болған құжаттардың атаулары
Кредиторға оның талабының танылғаны туралы жіберілген жауап
Ескерту
күні
нөмірі
7
8
9
10
Таратылатын қайта сақтандыру ұйымының, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-қайта сақтандыру ұйымы филиалының аралық тарату балансына енгізілген кредиторлардың талаптары тізілімінің соңғы парағының сыртқы жағына "____ парақ нөмірленді және тігілді" деген жазба жазылады.
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________________
Орындаушы _________________________________________ _______________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_______________________________________________ _______________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)            қолы, телефон
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
___________________________________________________ _________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефон
Күні 20__жылғы "____" _____________
Таратылатын қайта сақтандыру
ұйымының, қызметін
тоқтататын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-қайта сақтандыру
ұйымы филиалының аралық
тарату балансына енгізілген
кредиторлар талаптарының
тізілімі нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын қайта сақтандыру ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-қайта сақтандыру ұйымы филиалының аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тізілімі (индекс – F19-LKSO, кезеңділігі: біржолғы) 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Таратылатын қайта сақтандыру ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-қайта сақтандыру ұйымы филиалының аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тізілімі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабының 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Дербес деректерді жинау, өндеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға аралық тарату балансымен бірге екі данада ұсынылады.

1+2+3+4+5+6+7
продолжение таблицы
Наименования документов, послуживших основанием для признания требований кредитора
Ответ, направленный кредитору о признании его требования
Примечание
дата
номер
7
8
9
10
На оборотной стороне последнего листа реестра требований кредиторов, включенных
в промежуточный ликвидационный баланс перестраховочной организации, прекращающего
деятельность филиала перестраховочной организации-нерезидента Республики Казахстан
делается запись "Пронумеровано и прошнуровано _____ листов".
Наименование ______________________ Адрес______________________________
Телефон _______________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Исполнитель_________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
____________________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание
отчета ____________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме реестра требований
кредиторов, включенных
в промежуточный
ликвидационный баланс
перестраховочной организации,
прекращающего деятельность
филиала перестраховочной
организации- нерезидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы административных данных
Реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный
баланс перестраховочной организации, прекращающего деятельность филиала
перестраховочной организации-нерезидента Республики Казахстан
(индекс – F19-LKSO, периодичность – разовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой перестраховочной организации, прекращающего деятельность филиала перестраховочной организации-нерезидента Республики Казахстан" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций в двух экземплярах вместе с промежуточным ликвидационным балансом.

4. Нысан тігіледі және нөмірленеді.
5. Нысандағы деректер ұлттық және шетел валютасымен көрсетіледі.
6. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
7. Нысан тарату комиссиясының және оның бөлімшелерінің бас офисі бөлігінде толтырылады.
8. 2-бағанда кредиторлардың атауы (кезектілік тәртібімен) көрсетіледі.
9. 3-бағанда тарату комиссиясының банктің тарату комиссиясы кредиторларының талаптарын тану туралы хаттамасының нөмірі мен күні көрсетіледі.
10. 4 және 5-бағандарда тарату комиссиясы таныған ұлттық және шетел валюталарындағы талаптар туралы ақпарат көрсетіледі.
11. 6-бағанда баланстық шоттардың нөмірі көрсетіледі.
12. 7-бағанда тарату комиссиясы кредиторларының талаптарын тану үшін негіз болған құжаттардың атаулары көрсетіледі.
13. 8 және 9-бағандарда кредиторға оның талаптарының танылғаны туралы жіберілген жауап (күні мен нөмірі) көрсетіледі.
14. 10-бағанда қайта сақтандыру ұйымының кредиторлар туралы өзге қосымша ақпарат көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
сақтандыру қызметін реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
28-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
25-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет-ресурста орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының аралық тарату балансы деректерінің тарату процесінің басындағы баланспен, активтер және міндеттемелер туралы есеппен салыстырғанда орын алып отырған ауытқулары туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F20-LKSO
Кезеңділігі: деректердің көрсеткіштері өзгерген жағдайларда
Есепті кезең: 20__ жылғы __________
Ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті түрде және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, қызметін ерікті және мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі: аралық тарату балансын жасау мерзімі өткен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде
Нысан
_______________________________________________________________________________ (сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының атауы)
(мың теңгемен)
Р/с №
Баланс бабының атауы
Баланстық шот нөмірі
Тарату басталғандағы сома
Аралық тарату балансының сомасы
баланс бойынша, активтер және міндеттемелер туралы есеп бойынша
айналым-сальдо ведомосі бойынша
баланс бойынша, активтер және міндеттемелер туралы есеп бойынша
айналым-сальдо ведомосі бойынша
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы
кестенің жалғасы
Аралық тарату балансымен салыстырғанда тарату басталғандағы баланс, активтер және міндеттемелер туралы есеп сомасының ауытқуы
Ауытқуды растайтын бастапқы құжаттар
Ауытқу себептері

4. Форма прошнуровывается и пронумеровывается.
5. Данные в Форме указываются в национальной и иностранной валютах.
6. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
7. Форма заполняется в разрезе головного офиса ликвидационной комиссии и ее подразделений.
8. В графе 2 указывается наименование кредиторов (в порядке очередности).
9. В графе 3 указываются номер и дата протокола ликвидационной комиссии о признании требований кредиторов ликвидационной комиссией.
10. В графах 4 и 5 указывается информация о требованиях, признанных ликвидационной комиссией в национальной и иностранной валютах.
11. В графе 6 указывается номер балансовых счетов.
12. В графе 7 указывается наименования документов, послуживших основанием для признания требований кредитора ликвидационной комиссией.
13. В графах 8 и 9 указывается ответ, направленный кредитору о признании его требований (дата и номер).
14. В графе 10 указывается иная дополнительная информация о кредиторах перестраховочной организации.
Приложение 28
к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 25
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Сведения об имеющихся отклонениях данных промежуточного ликвидационного баланса ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан по сравнению с балансом, отчетом об активах и обязательствах на начало ликвидационного процесса
Индекс формы административных данных: F20-LKSO
Периодичность: в случаях изменений показателей данных
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций, добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления: в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса
Форма
________________________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего
деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан)
(в тысячах тенге)
№ п/п
Наименование статьи баланса, отчета об активах и обязательствах
Номер балансового счета
Сумма на начало ликвидации
Сумма промежуточного ликвидационного баланса
по балансу, по отчету об активах и обязательствах
по оборотно-сальдовой ведомости
по балансу, по отчету об активах и обязательствах
по оборотно-сальдовой ведомости
1
2
3
4
5
6
7
Всего
продолжение таблицы
Отклонение суммы баланса, отчета об активах и обязательствах на начало ликвидации по сравнению с промежуточным ликвидационным балансом
Первичные документы, подтверждающие отклонение
Причины отклонения

8 (6-баған - 4-баған)
9
10
Атауы ______________________ Мекенжайы______________________________
Телефон _______________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________________
Орындаушы ___________________________________________ _______________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_________________________________________________ _______________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефон
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________________________ _______________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефон
Күні 20__жылғы "____" ______________
Таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру)
ұйымының, қызметін
тоқтататын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
филиалының аралық тарату
балансы деректерінің
тарату процесінің басындағы
баланспен, активтер және
міндеттемелер туралы есеппен
салыстырғанда орын алып
отырған ауытқулары туралы
мәліметтер нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының аралық тарату балансы деректерінің тарату процесінің басындағы баланспен, активтер және міндеттемелер туралы есеппен салыстырғанда орын алып отырған ауытқулары туралы мәліметтер (индекс – F20-LKSO, кезеңділігі – деректердің көрсеткіштері өзгерген жағдайларда)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының аралық тарату балансы деректерінің тарату процесінің басындағы баланспен, активтер және міндеттемелер туралы есеппен салыстырғанда орын алып отырған ауытқулары туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабының 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Дербес деректерді жинау, өндеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға тарату процесінің басындағы баланстың деректерлерімен, активтер және міндеттемелер туралы есеппен аралық тарату балансының деректерлерімен ауытқулары болған жағдайда ұсынылады.

8 (графа 6 - графа 4)
9
10
Наименование ______________________ Адрес_____________________________
Телефон ______________________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________________
Исполнитель_______________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
__________________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись,__ телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание
отчета ___________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме сведений
об имеющихся отклонениях
данных промежуточного
ликвидационного баланса
ликвидируемой страховой
(перестраховочной)
организации, прекращающего
деятельность филиала страховой
(перестраховочной)
организации-нерезидента
Республики Казахстан
по сравнению с балансом,
отчетом об активах и
обязательствах на начало
ликвидационного процесса
Пояснение по заполнению формы административных данных
Сведения об имеющихся отклонениях данных промежуточного ликвидационного
баланса ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего
деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента
Республики Казахстан по сравнению с балансом, отчетом об активах и обязательствах
на начало ликвидационного процесса
(индекс – F20-LKSO, периодичность – в случаях изменений показателей данных)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Сведения об имеющихся отклонениях данных промежуточного ликвидационного баланса ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации, прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан по сравнению с балансом, отчетом об активах и обязательствах на начало ликвидационного процесса" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций в случае наличия отклонений данных промежуточного ликвидационного баланса с данными баланса, отчета об активах и обязательствах на начало ликвидационного процесса.

4. Есептілікті жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 2-бағанда баланс, активтер және міндеттемелер туралы есеп бабының атауы көрсетіледі.
7. 3-бағанда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16390 тіркелген "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, өзара сақтандыру қоғамдарына және Қазақстан Республикасының бейрезидент - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдарына арналған бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын, Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, өзара сақтандыру қоғамдарының және Қазақстан Республикасының бейрезидент - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының бухгалтерлік есеп жүргізуі жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы және Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бухгалтерлік есеп жүргізу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 251 қаулысында (бұдан әрі – Үлгі Шот жоспары) көзделген шоттың нөмірі көрсетіледі.
8. 4 және 5-бағандарда тарату басындағы сома (баланс, активтер және міндеттемелер туралы есеп бойынша және айналым-сальдо ведомосі бойынша) көрсетіледі.
9. 6 және 7-бағандарда аралық тарату балансының сомасы (баланс, активтер және міндеттемелер туралы есеп бойынша және айналым-сальдо ведомосі бойынша) көрсетіледі.
10. 8-бағанда аралық тарату балансымен салыстырғанда тарату басталғандағы баланс, активтер және міндеттемелер туралы есеп сомасының ауытқуы көрсетіледі.
11. 9-бағанда ауытқуды растайтын бастапқы құжаттар көрсетіледі.
12. 10-бағанда ауытқулардың себептері көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
сақтандыру қызметін реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
29-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
26-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет-ресурста орналастырылған
Таратылатын сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру ұйымы филиалының активтер мен міндеттемелер туралы аралық тарату есебіне енгізілген кредиторлардың талаптары тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F21-LKSO
Кезеңділігі: деректердің көрсеткіштері өзгерген жағдайларда
Есепті кезең: 20__ жылғы __________
Ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті түрде және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру ұйымдарының, қызметін ерікті және мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру ұйымдары филиалдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі: аралық тарату балансын жасау мерзімі өткен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде
"БЕКІТІЛДІ"
___________________________
(қолы)
"___"___________ 20 __ года
Мөр орны (бар болса)
Нысан
_______________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру ұйымы филиалының атауы)
Кредиторлардың атауы (кезектілік тәртібімен)
Алдыңғы бекітілген кредиторлар талаптарының тізіліміне сәйкес сома
Өзгертілуге не толықтырылуға жататын талаптар
тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні
өзгерістер не толықтырулар ескерілген сома
Баланстық шоттың нөмірі
ұлттық валюта-да
шетел валютасында
ұлттық валютада
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
1
2
3
4
5
6
7
8
1-кезек:
1.
2.
1
1-кезек бойынша жиынтығы
2-кезек
1.
2.
2
2-кезек бойынша жиынтығы
3-кезек, оның ішінде:

4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 2 указывается наименование статьи баланса, отчета об активах и обязательствах.
7. В графе 3 указывается номер балансового счета, предусмотренного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 декабря 2017 года № 251 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета для страховых (перестраховочных) организаций, исламских страховых (перестраховочных) организаций, обществ взаимного страхования и филиалов страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан, Инструкции по ведению бухгалтерского учета страховыми (перестраховочными) организациями, исламскими страховыми (перестраховочными) организациями, обществами взаимного страхования и филиалами страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан и внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам ведения бухгалтерского учета", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16390.
8. В графах 4 и 5 указывается сумма на начало ликвидации (по балансу, отчету об активах и обязательствах и оборотно-сальдовой ведомости).
9. В графах 6 и 7 указывается сумма промежуточного ликвидационного баланса (по балансу, отчету об активах и обязательствах и оборотно-сальдовой ведомости).
10. В графе 8 указывается отклонение суммы баланса, отчета об активах и обязательствах на начало ликвидации по сравнению с промежуточным ликвидационным балансом.
11. В графе 9 указываются первичные документы, подтверждающие отклонение.
12. В графе 10 указываются причины отклонений.
Приложение 29
к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 26
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой организации, прекращающего деятельность филиала страховой организации-нерезидента Республики Казахстан
Индекс формы административных данных: F21-LKSO
Периодичность: в случаях изменений показателей данных
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых организаций, добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов страховых организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления: в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса
"УТВЕРЖДЕНЫ"
___________________________
(подпись)
"___"___________ 20 __ года
Место печати (при наличии)
Форма
________________________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой организации, прекращающего деятельность
филиала страховой организации-нерезидента Республики Казахстан)
Наименование кредиторов (в порядке очередности)
Сумма согласно предыдущему утвержденному реестру требований кредиторов
Требования, подлежащие изменению либо дополнению
номер и дата протокола ликвидационной комиссии
сумма с учетом изменений либо дополнений
Номер балансового счета
в национальной валюте
в иностранной валюте
в национальной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
5
6
7
8
1 очередь:
1.
2.
1
Итого по 1 очереди
2 очередь
1.
2.
2
Итого по 2 очереди
3 очередь, в том числе:

1. Еңбекақы төлеу бойынша
Еңбекақы төлеу бойынша жиынтығы
2. Міндетті зейнетақы жарналары бойынша
Міндетті зейнетақы жарналары бойынша жиынтығы
3. Әлеуметтік аударымдар бойынша
Әлеуметтік аударымдар бойынша жиынтығы
4. Авторлық шарттар бойынша сыйақылар
Авторлық шарттар бойынша сыйақылар жиынтығы
3
3-кезек бойынша жиынтығы
4-кезек:
1.
2.
4
4-кезек бойынша жиынтығы
5-кезек:
1.
2.
5
5-кезек бойынша жиынтығы
6-кезек:
1.
2.
6
6-кезек бойынша жиынтығы
7-кезек:
1.
2.
7
7-кезек бойынша жиынтығы
8-кезек:
1.
2.
8
8-кезек бойынша жиынтығы
9-кезек:
1.
2.
9
9-кезек бойынша жиынтығы
Барлығы:
1+2+3+4+5+6+ 7+8+9
кестенің жалғасы
Пайда болған айырма (тиісінше 6 немесе 7-бағанның және 3 немесе 4-бағанның арасындағы)
Өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу негіздемесі (оның ішінде құжаттардың атаулары)
Кредиторға оның талабының танылғаны туралы жіберілген жауаптың күні мен нөмірі
Ескерту
ұлттық валютада
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
9
10
11
12
13
Таратылатын сақтандыру ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру ұйымы филиалының аралық тарату балансына енгізілген кредиторлардың талаптары тізіліміне өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың соңғы парағының сыртқы жағына "____ парақ нөмірленді және тігілді" деген жазба жазылады.
Атауы ______________________ Мекенжайы ______________________________
Телефон __________________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _____________________________________________
Орындаушы _________________________________________ _________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
____________________________________________________ _________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефон
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
____________________________________________________ _________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефон
Күні 20__жылғы "____" ______________
Таратылатын сақтандыру
ұйымының аралық тарату
балансына, қызметі
тоқтатылатын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру ұйымы
филиалының активтер мен
міндеттемелер туралы аралық
тарату есебіне енгізілген
кредиторлардың талаптары
тізіліміне өзгерістер және
(немесе) толықтырулар
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру ұйымы филиалының активтер мен міндеттемелер туралы аралық тарату есебіне енгізілген кредиторлардың талаптары тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар (индекс – F21-LKSO, кезеңділігі: деректердің көрсеткіштері өзгерген жағдайларда)

1. По оплате труда
Итого по оплате труда
2. По обязательным пенсионным взносам
Итого по обязательным пенсионным взносам
3. По социальным отчислениям
Итого по социальным отчислениям
4. Вознаграждения по авторским договорам
Итого вознаграждений по авторским договорам
3
Итого по 3 очереди
4 очередь:
1.
2.
4
Итого по 4 очереди
5 очередь:
1.
2.
5
Итого по 5 очереди
6 очередь:
1.
2.
6
Итого по 6 очереди
7 очередь:
1.
2.
7
Итого по 7 очереди
8 очередь:
1.
2.
8
Итого по 8 очереди
9 очередь:
1.
2.
9
Итого по 9 очереди
Всего:
1+2+3+4+5+6+ 7+8+9
продолжение таблицы
Возникшая разница (между графой 6 или 7 и графой 3 или 4 соответственно)
Основание внесения изменений и (или) дополнений (в том числе наименования документов)
Дата и номер ответа кредитору о признании его требования
Примечание
в национальной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
9
10
11
12
13
На оборотной стороне последнего листа изменений и (или) дополнений в реестр
требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс
ликвидируемой страховой организации, прекращающего деятельность филиала страховой
организации-нерезидента Республики Казахстан делается запись
"Пронумеровано и прошнуровано _____ листов".
Наименование ______________________ Адрес______________________________
Телефон _______________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Исполнитель__________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
_____________________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание
отчета ______________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме изменений и (или)
дополнений в реестр требований
кредиторов, включенных
в промежуточный
ликвидационный баланс
ликвидируемой страховой
организации, прекращающего
деятельность филиала страховой
организации-нерезидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы административных данных
Изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов, включенных
в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой организации,
прекращающего деятельность филиала страховой организации-нерезидента
Республики Казахстан
(индекс – F21-LKSO, периодичность – в случаях изменений показателей данных)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Таратылатын сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру ұйымы филиалының активтер мен міндеттемелер туралы аралық тарату есебіне енгізілген кредиторлардың талаптары тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабының 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Дербес деректерді жинау, өндеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Нысан қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптары тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар болған кезде ұсынылады.
4. Нысандағы деректер ұлттық және шетел валютасымен көрсетіледі.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 2-бағанда кредиторлардың атауы (кезектілік тәртібімен) көрсетіледі.
7. 3 және 4-бағандарда алдыңғы бекітілген кредиторлар талаптарының тізіліміне сәйкес ұлттық және шетел валюталарындағы сома көрсетіледі.
8. 5-бағанда өзгертуге не толықтыруға жататын талаптарға қатысты тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні көрсетіледі.
9. 6 және 7-бағандарда өзгерістер не толықтырулар ескеріле отырып ұлттық және шетел валюталарындағы сома көрсетіледі.
10. 8-бағанда баланстық шоттың нөмірі көрсетіледі.
11. 9 және 10-бағандарда өзгертуге не толықтыруға жататын талаптар және кредиторлар талаптарының алдыңғы бекітілген тізіліміне сәйкес ұлттық және шетел валюталарындағы сома арасында туындаған айырма көрсетіледі.
12. 11-бағанда өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу негіздемесі (оның ішінде құжаттардың атаулары) көрсетіледі).
13. 12-бағанда кредиторға оның талабының танылғаны туралы жіберілген жауаптың күні мен нөмірі көрсетіледі.
14. 13-бағанда сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар бойынша өзге қосымша ақпарат көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін
Қазақстан Республикасының
сақтандыру қызметін реттеу
мәселелері бойынша
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
30-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
27-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет-ресурста орналастырылған
Таратылатын қайта сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-қайта сақтандыру ұйымы филиалының активтер мен міндеттемелер туралы аралық тарату есебіне енгізілген кредиторлардың талаптары тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F22-LKSO
Кезеңділігі: деректердің көрсеткіштері өзгерген жағдайларда
Есепті кезең: 20__ жылғы __________
Ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті түрде және мәжбүрлеп таратылатын қайта сақтандыру ұйымдарының, қызметін ерікті және мәжбүрлеп тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-қайта сақтандыру ұйымдары филиалдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі: аралық тарату балансын жасау мерзімі өткен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде
"БЕКІТІЛДІ"
___________________________
___________________________
(қолы)
20___ жылғы "___"___________
Мөр орны (бар болса)
Нысан
______________________________________________________________________________ (таратылатын қайта сақтандыру ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-қайта сақтандыру ұйымы филиалының атауы)
Кредиторлардың атауы (кезектілік тәртібімен)
Алдыңғы бекітілген кредиторлар талаптарының тізіліміне сәйкес сома
Өзгертілуге не толықтырылуға жататын талаптар
тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні
өзгерістер не толықтырулар ескерілген сома
Баланстық шоттың нөмірі
ұлттық валюта-да
шетел валютасында
ұлттық валюта-да
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
1
2
3
4
5
6
7
8
1-кезек:
1.
2.
1
1-кезек бойынша жиын-тығы
2-кезек
1.
2.
2
2-кезек бойынша жиын-тығы
3-кезек, оның ішінде:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой страховой организации, прекращающего деятельность филиала страховой организации-нерезидента Республики Казахстан" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций при наличии изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс.
4. Данные в Форме указываются в национальной и иностранной валютах.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 2 указывается наименование кредиторов (в порядке очередности).
7. В графах 3 и 4 указывается сумма согласно предыдущему утвержденному реестру требований кредиторов в национальной и иностранной валютах.
8. В графе 5 указываются номер и дата протокола ликвидационной комиссии касательно требований, подлежащих изменению либо дополнению.
9. В графах 6 и 7 указывается сумма с учетом изменений либо дополнений в национальной и иностранной валютах.
10. В графе 8 указывается номер балансового счета.
11. В графах 9 и 10 указывается возникшая разница между требованиями, подлежащими изменению либо дополнению, и суммой согласно предыдущему утвержденному реестру требований кредиторов в национальной и иностранной валютах.
12. В графе 11 указывается основание внесения изменений и (или) дополнений (в том числе наименования документов).
13. В графе 12 указываются дата и номер ответа кредитору о признании его требования.
14. В графе 13 указывается иная дополнительная информация по изменениям и (или) дополнениям в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс страховой организации.
Приложение 30
к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 27
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой перестраховочной организации, прекращающего деятельность филиала перестраховочной организации-нерезидента Республики Казахстан
Индекс формы административных данных: F22-LKSO
Периодичность: в случаях изменений показателей данных
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых перестраховочных организаций, добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов перестраховочной организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления: в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса
"УТВЕРЖДЕНЫ"
___________________________
___________________________
(подпись)
"___"___________ 20 __ года
Место печати (при наличии)
Форма
________________________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой перестраховочной организации, прекращающего
деятельность филиала перестраховочной организации-нерезидента Республики Казахстан)
Наименование кредиторов (в порядке очередности)
Сумма согласно предыдущему утвержденному реестру требований кредиторов
Требования, подлежащие изменению либо дополнению
номер и дата протокола ликвидационной комиссии
сумма с учетом изменений либо дополнений
Номер балансового счета
в национальной валюте
в иностранной валюте
в национальной валюте
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
5
6
7
8
1 очередь:
1.
2.
1
Итого по 1 очереди
2 очередь
1.
2.
2
Итого по 2 очереди
3 очередь, в том числе:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Таратылатын қайта сақтандыру ұйымының, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-қайта сақтандыру ұйымы филиалының аралық тарату балансына енгізілген кредиторлардың талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 21 мамырдағы заңына сәйкес жүзеге асырылады".
3. Нысан қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар болған кезде ұсынылады.
4. Нысандағы деректер ұлттық және шетел валюталарында көрсетіледі.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 2-бағанда кредиторлардың атауы (кезектілік тәртібімен) көрсетіледі.
7. 3 және 4-бағандарда алдыңғы бекітілген кредиторлар талаптарының тізіліміне сәйкес ұлттық және шетел валюталарындағы сома көрсетіледі.
8. 5-бағанда өзгертуге не толықтыруға жататын талаптарға қатысты тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні көрсетіледі.
9. 6 және 7-бағандарда өзгерістер не толықтырулар ескеріле отырып ұлттық және шетел валюталарындағы сома көрсетіледі.
10. 8-бағанда баланстық шот нөмірі көрсетіледі.
11. 9 және 10-бағандарда өзгертуге не толықтыруға жататын талаптар және кредиторлар талаптарының алдыңғы бекітілген тізіліміне сәйкес ұлттық және шетел валюталарындағы сома арасында туындаған айырма көрсетіледі.
12. 11-бағанда өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу негіздемесі (оның ішінде құжаттардың атаулары) көрсетіледі.
13. 12-бағанда кредиторға оның талабының танылғаны туралы жіберілген жауаптың күні мен нөмірі көрсетіледі.
14. 13-бағанда қайта сақтандыру ұйымының аралық тарату балансына енгізілген кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар бойынша өзге қосымша ақпарат көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін сақтандыру және
сақтандыру қызметі
мәселелері бойынша
Қазақстан Республикасының
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
31-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
28-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет-ресурста орналастырылған
Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату балансы
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F23-LKSO
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__ ________ жағдай бойынша
Ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті түрде және мәжбүрлеп таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі: тарату комиссиясы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының істерін аяқтау бойынша іс-шараларды жүргізгеннен кейін.
Нысан
"КЕЛІСІЛДІ"
20__жылғы "____" _______________ №_______
Мөр орны
"БЕКІТІЛДІ"
20__жылғы "___"___________
__________________________________________________________________ (таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының атауы)
(мың теңгемен)
Жол атауы
Сомасы
1
2
3
1.
Жарғылық капитал, оның ішінде:
1.1
жай акциялар
1.2
артықшылық берілген акциялар
2.
Өткен жылдардың бөлінбеген пайдасы (жабылмаған шығыны)
3.
Бөлінбеген пайда (жабылмаған шығын)
Атауы ______________________ Мекенжайы______________________________
Телефоны _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________________
Орындаушы ____________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)       қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға ол уәкілеттік берген адам
_______________________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)            қолы, телефоны
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_______________________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Күні 20__жылғы "____" ______________
Таратылатын сақтандыру
(қайта сақтандыру)
ұйымының тарату балансы
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді толтыру бойынша түсіндірме Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату балансы (индекс – F23-LKSO, кезеңділігі – біржолғы)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемой перестраховочной организации, прекращающего деятельность филиала перестраховочной организации-нерезидента Республики Казахстан" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Форма представляется в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций при наличии изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс.
4. Данные в Форме указываются в национальной и иностранной валютах.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 2 указывается наименование кредиторов (в порядке очередности).
7. В графах 3 и 4 указывается сумма согласно предыдущему утвержденному реестру требований кредиторов в национальной и иностранной валютах.
8. В графе 5 указываются номер и дата протокола ликвидационной комиссии касательно требований, подлежащих изменению либо дополнению.
9. В графах 6 и 7 указывается сумма с учетом изменений либо дополнений в национальной и иностранной валютах.
10. В графе 8 указывается номер балансового счета.
11. В графах 9 и 10 указывается возникшая разница между требованиями, подлежащими изменению либо дополнению, и суммой согласно предыдущему утвержденному реестру требований кредиторов в национальной и иностранной валютах.
12. В графе 11 указывается основание внесения изменений и (или) дополнений (в том числе наименования документов).
13. В графе 12 указываются дата и номер ответа кредитору о признании его требования.
14. В графе 13 указывается иная дополнительная информация по изменениям и (или) дополнениям в реестр требований кредиторов, включенных в промежуточный ликвидационный баланс перестраховочной организации.
Приложение 31
к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 28
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Ликвидационный баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы административных данных: F23-LKSO
Периодичность: разовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно ликвидируемых страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления: после проведения ликвидационной комиссией мероприятий по завершению дел страховой (перестраховочной) организации
Форма
"СОГЛАСОВАН"
"____"_______________20__года
Место печати
"УТВЕРЖДЕН"
"___"___________20__года
________________________________________________________________________
(наименование ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации)
(в тысячах тенге)
Наименование строки
Сумма
1
2
3
1.
Уставный капитал, в том числе:
1.1
простые акции
1.2
привилегированные акции
2.
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток) прошлых лет
3.
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток)
Наименование ______________________ Адрес______________________________
Телефон _______________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Исполнитель________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
__________________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание
отчета _____________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме ликвидационного
баланса ликвидируемой
страховой (перестраховочной)
организации
Пояснение по заполнению административных данных
Ликвидационный баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации
(индекс – F23-LKSO, периодичность – разовая)

1-тарау. Жалпы талаптар
1. Осы түсіндірме "Таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату балансы" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 21 мамырдағы заңына сәйкес жүзеге асырылады".
3. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату балансы тарату комиссиясы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ісін аяқтау бойынша іс-шараларды толық көлемде жүргізгеннен кейін жасалады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес) жүз теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес) жүз теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Ерікті түрде таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату балансын толтыру кезінде "келісілді" бағаны толтырылмайды.
7. 2-бағанда тарату балансы бабының атауы көрсетіледі.
8. 3-бағанда тарату балансы баптарының сомасы көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін сақтандыру және
сақтандыру қызметі
мәселелері бойынша
Қазақстан Республикасының
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
32-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 65 қаулысына
29-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректер нысаны: www.gov.kz/memleket/entіtіes/ardfm интернет-ресурста орналастырылған
Қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының активтері мен міндеттемелері туралы тарату есебі
Әкімшілік деректер нысанының индексі: F24-LKSO
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__жыл __________
Ұсынатын тұлғалар тобы: қызметі ерікті түрде және мәжбүрлеп тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының тарату комиссиялары
Ұсыну мерзімі: тарату комиссиясы қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының істерін аяқтау бойынша іс-шараларды жүргізгеннен кейін.
Нысан
________________________________________________________________________________ (қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру ұйымы филиалының атауы)
(мың теңгемен)
Жол атауы
Сомасы
1
2
3
1.
Бас офистің шоты
2.
Резервтер
3.
Филиал қызметі нәтижелері
Атауы ______________________ Мекенжайы______________________________
Телефоны _____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы __________________________________________
Орындаушы _____________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_______________________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Тарату комиссиясының төрағасы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_______________________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Күні 20__жылғы "____" ______________
Қызметін тоқтататын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
(қайта сақтандыру) ұйымы
филиалының активтері мен
міндеттемелері туралы тарату
есебі нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме Қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының активтері мен міндеттемелері туралы тарату есебі (индекс – F24-LKSO, кезеңділігі – біржолғы)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Ликвидационный баланс ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Ликвидационный баланс страховой (перестраховочной) организации составляется после проведения ликвидационной комиссией в полном объеме мероприятий по завершению дел страховой (перестраховочной) организации.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При заполнении ликвидационного баланса добровольно ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации гриф "согласовано" не заполняется.
7. В графе 2 указывается наименование статьи ликвидационного баланса.
8. В графе 3 указывается сумма статей ликвидационного баланса.
Приложение 32
к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 29
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 65
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Ликвидационный отчет об активах и обязательствах прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
Индекс формы административных данных: F24-LKSO
Периодичность: разовая
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц представляющих: ликвидационные комиссии добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов страховых (перестраховочной) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления: после проведения ликвидационной комиссией мероприятий по завершению дел прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
Форма
________________________________________________________________________________
(наименование прекращающего деятельность филиала страховой
(перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан)
(в тысячах тенге)
Наименование строки
Сумма
1
2
3
1.
Счет головного офиса
2.
Резервы
3.
Результаты деятельности филиала
Наименование ______________________ Адрес_______________________________
Телефон ________________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________________
Исполнитель___________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное им на подписание отчета
______________________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель ликвидационной комиссии или лицо, уполномоченное на подписание
отчета _______________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме
ликвидационного отчета
об активах и обязательствах
прекращающего деятельность
филиала страховой
(перестраховочной)
организации-нерезидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы административных данных
Ликвидационный отчет об активах и обязательствах прекращающего деятельность
филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
(индекс – F24-LKSO, периодичность – разовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының активтері мен міндеттемелері туралы тарату есебі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды толтыру кезінде дербес деректерді жинау, өңдеу және қорғау "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 21 мамырдағы заңына сәйкес жүзеге асырылады".
3. Қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының активтері мен міндеттемелері туралы тарату есебі сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ісін аяқтау бойынша іс-шараларды толық көлемде жүргізгеннен кейін жасалады.
4. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес) жүз теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес) жүз теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе олар есепке қол қоюға уәкілеттік берген адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 2-бағанда активтер мен міндеттемелердің тарату есебі бабының атауы көрсетіледі.
7. 3-бағанда активтер мен міндеттемелер туралы тарату есебі бабының сомасы көрсетіледі.
Өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін сақтандыру және
сақтандыру қызметі
мәселелері бойынша
Қазақстан Республикасының
нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
33-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 8 тамыздағы
№ 171 қаулысына
3-қосымша
Сақтандыру нарығына кәсіби қатысушыларының (сақтандыру брокерлерінің, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокері филиалдарының) міндетті түрде сақталуға жататын құжаттарының тізбесі және оларды сақтау мерзімі
Тармақ-тың нөмірі
Құжаттың түрі (оның ішінде электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжаттар)
Сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының атқарушы органында құжаттарды сақтау мерзімі
Ескерту
1
2
3
4
1. Басқару жүйесін ұйымдастыру
1.1 Басқару қызметі
1
Сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының басшысы отырыстарының хаттамалары, стенограммалары (аудиобейне жазбалары), оларға құжаттар (анықтамалар, қорытындылар, баяндамалар, ақпараттар, баянжазбалар, ақпарлар, үзінді көшірмелер және басқа құжаттар)
Тұрақты
2
Сақтандыру брокері, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалы әзірлеген қағидалар, ережелер, нұсқаулықтар, әдістемелік нұсқаулар, ұсынымдар
Тұрақты
3
Сақтандыру брокері, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының басшысының бұйрықтары, өкімдері (анықтамалар, ақпарлар, ақпараттар, баянжазбалар және басқа құжаттар):

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Ликвидационного отчета об активах и обязательствах прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности".
Сбор, обработка и защита персональных данных при заполнении Формы осуществляются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите".
3. Ликвидационный отчет об активах и обязательствах прекращающего деятельность филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан составляется после проведения ликвидационной комиссией в полном объеме мероприятий по завершению дел страховой (перестраховочной) организации.
4. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывают председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные ими на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 2 указывается наименование статьи ликвидационного отчета об активах и обязательствах.
7. В графе 3 указывается сумма статей ликвидационного отчета об активах и обязательствах.
Приложение 33
к Перечню
нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам страхования
и страховой деятельности,
в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 8 августа 2016 года
№ 171
Перечень документов, подлежащих обязательному хранению, и сроки их хранения профессиональными участниками страхового рынка (страховые брокеры, филиалы страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан)
Номер пункта
Вид документа (в том числе электронные документы, удостоверенные электронной цифровой подписью)
Срок хранения документа в исполнительном органе страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
Примечание
1
2
3
4
1. Организация системы управления
1.1 Распорядительная деятельность
1
Протоколы, стенограммы (аудиовизуальные записи) заседаний руководителя страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан документы к ним (справки, заключения, доклады, информации, докладные записки, сводки, выписки и другие документы)
Постоянно
2
Правила, положения, инструкции, методические указания, рекомендации, разработанные страховым брокером, филиалом страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
Постоянно
3
Приказы, распоряжения руководителя страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан и документы к ним (справки, сводки, информации, докладные записки и другие документы):

1) негізгі қызмет бойынша (нормативтік құқықтық бұйрықтарды қоспағанда);
Тұрақты *
*Назарда ұстау үшін жіберілгендері – қажеттілігі өткенге дейін.
2) жеке құрамы бойынша (қызметкерлердің еңбек қызметін растайтын), аттестациялау, біліктілікті арттыру, атақтар (шендер) беру, ауыр, зиян (аса зиян) және қауіпті (аса қауіпті) еңбек жағдайындағы қызметкерлердің тектерін өзгерту, көтермелеу, наградтау, еңбекке ақы төлеу, сыйлық беру, жәрдемақы, демалыстары, ауыр, зиян (аса зиян) және қауіпті (аса қауіпті) еңбек жағдайындағы қызметкерлердің жыл сайынғы еңбек демалыстары, әлеуметтік демалыстар, ұзақ шетел іссапарлары, іссапарлары бойынша;
75 жыл СТК
3) ұйымдық-өкімшілік және әкімшілік-шаруашылық мәселелер бойынша;
5 жыл
4) қысқамерзімді республика ішілік және шетел іссапарлар бойынша
5 жыл СТК
4
Қағидаларды, ережелерді, нұсқаулықтарды, әдістемелік нұсқауларды, ұсынымдарды және сапа менеджменті стандарттарын қолдану жөнінде жазысқан хаттар
5 жыл СТК
5
Мемлекеттік органдармен, жергілікті мемлекеттік басқару органдарымен сақтандыру брокері, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалы қызметінің негізгі бағыттары (салалық, профильдік) бойынша жазысқан хаттар
Тұрақты
6
Басқа ұйымдармен сақтандыру брокері, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалы қызметінің негізгі бағыттары (салалық, профильдік) бойынша жазысқан хаттар
5 жыл СТК
1.2 Бақылау
7
Уәкіжылті мемлекеттік органдар, аудиторлық ұйымдар сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының қызметіне жүргізетін ревизиялар және тексерулер құжаттары (баяндамалар, баянжазбалар, анықтамалар, актілер, қорытындылар, есептер, қарсылықтар, жазысқан хаттар)
Тұрақты
8
Жүргізілген ревизияларды (тексерулерді) есепке алу және жүргізілген ревизиялардың (тексерулердің) нәтижелері бойынша қабылданған шешімдердің орындауын бақылау журналдары
5 жыл
9
Тексерулер, ревизиялар нәтижелері бойынша ұсыныстарды орындау туралы құжаттар (баянжазбалар, есептер, анықтамалар, жазысқан хаттар)
5 жыл СТК
10
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштері, оларды орындау бойынша құжаттар (анықтамалар, мәліметтер, жазысқан хаттар және басқа құжаттар):
1) шығармашылық сипаттағы ұсыныстар, елеулі кемшіліктер, сыбайлас жемқорлық және теріс пайдалану фактілері туралы мәліметтер қамтылған;
Тұрақты
2) жеке сипаттағы;
5 жыл СТК *
* Бірнеше рет өтініш жасалған жағдайда – соңғы қаралғаннан кейін 5 жыл
3) шұғыл сипаттағы
5 жыл
11
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау бойынша жұмыстың жай-күйі туралы құжаттар (баянжазбалар, анықтамалар, ақпарлар, мәліметтер, шолулар, талдау анықтамалар, жазысқан хаттар)
Тұрақты
12
Жеке тұлғаларды, заңды тұлғалардың өкілдерін қабылдауды есепке алу, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін тіркеу және орындалуын бақылау кітаптары, журналдары, карточкалары (дерекқор)
5 жыл

1) по основной деятельности (за исключением нормативных правовых приказов);
Постоянно*
*Направленные для сведения – до минования надобности
2) по личному составу (подтверждающие трудовую деятельность работников), по аттестации, повышению квалификации, присвоению званий (чинов), изменению фамилий, поощрению, награждению, оплате труда, премированию, выплатам, пособиям, отпускам работников с тяжелыми, вредными (особо вредными) и опасными (особо опасными) условиями труда, ежегодным трудовым отпускам, социальным отпускам, длительным зарубежным командировкам, командировкам работников с тяжелыми, вредными (особо вредными) и опасными (особо опасными) условиями труда;
75 лет ЭПК
3) по организационно-распорядительным и административно-хозяйственным вопросам;
5 лет
4) по краткосрочным внутриреспубликанским и зарубежным командировкам
5 лет ЭПК
4
Переписка по применению правил, положений, инструкций, методических указаний, рекомендаций и стандартов менеджмента качества
5 лет ЭПК
5
Переписка с государственными органами, органами местного государственного управления по основным (отраслевым, профильным) направлениям деятельности страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
Постоянно
6
Переписка с другими организациями по основным (отраслевым, профильным) направлениям деятельности страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
5 лет ЭПК
1.2 Контроль
7
Документы ревизий и проверок деятельности страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан, проводимых уполномоченными государственными органами, аудиторскими организациями (доклады, докладные записки, справки, акты, заключения, отчеты, возражения, переписка)
Постоянно
8
Журналы учета проведенных ревизий (проверок) и контроля за исполнением решений, принятых по результатам осуществленных ревизий (проверок)
5 лет
9
Документы о выполнении предложений по результатам проверок, ревизий (докладные записки, отчеты, справки, переписка)
5 лет ЭПК
10
Обращения физических и юридических лиц, документы (справки, сведения, переписка и другие документы) по исполнению: 1) содержащие предложения творческого характера, сведения о серьезных недостатках, фактах коррупции и злоупотреблениях;
Постоянно
2) личного характера;
5 лет ЭПК*
*В случае неоднократного обращения – 5 лет после последнего рассмотрения
3) оперативного характера
5 лет
11
Документы (докладные записки, справки, сводки, сведения, обзоры, аналитические справки, переписка) о состоянии работы по рассмотрению обращений физических и юридических лиц
Постоянно
12
Книги, журналы, карточки (базы данных) учета приема физических лиц, представителей юридических лиц, регистрации и контроля исполнения обращений физических и юридических лиц
5 лет

1.3 Басқарудың ұйымдастыру негіздері
13
Сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының құрылтай құжаттары (құрылтай шарты, жарғы, оларға толықтырулар мен өзгерістер, ережелер, тіркеу куәліктері және басқа құжаттар)
Тұрақты
14
Сақтандыру брокеріне, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалына берілген лицензия
Лицензиядан айырылғанға дейін *
*Айырылған жағдайда қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға беріледі
15
Ережелердің, жарғылардың жобалары, оларды әзірлеу бойынша құжаттар (анықтамалар, баянжазбалар, ұсыныстар)
3 жыл*
*Бекітілгеннен кейін
16
Сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының штаттық кестелері, штаттық кестелерге өзгерістер
Тұрақты
17
Лауазымдық нұсқаулықтар
3 жыл*
* Жаңасына ауыстырғаннан кейін
18
Қабылдау-өткізу актілері, мыналар ауысқан кезде жасалатын оларға қосымшалар:
1) ұйымның басшысы;
Тұрақты
2) лауазымдық, жауапты және материалдық жауапты адамдар
5 жыл*
* Материалдық жауапты адам жұмыстан шығарылғаннан кейін
19
Есепке алу кітаптары, журналдары:
1) конфиденциалды сипаттағы мәліметтерді құрайтын құжаттардың даналарын (көшірмелерін);
3 жыл*
* Кіруге шектеу таңбасы (белгісі) алынғаннан кейін
2) конфиденциалды сипаттағы мәліметтерді құрайтын электрондық тасымалдағыштарды
Қажеттілігі өткенге дейін

1.3 Организационные основы управления
13
Учредительные документы страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан, (учредительный договор, устав, дополнения и изменения к ним, положения, регистрационные свидетельства и другие документы)
Постоянно
14
Лицензия, выданная страховому брокеру, филиалу страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
До лишения лицензии*
*При условии лишения передаются в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
15
Проекты положений, уставов, документы (справки, докладные записки, предложения) по их разработке
3 года*
*После утверждения
16
Штатные расписания страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан, изменения к штатным расписаниям
Постоянно
17
Должностные инструкции
3 года*
*После замены новыми
18
Акты приема-передачи, приложения к ним, составленные при смене:
1) руководителя организации;
Постоянно
2) должностных, ответственных и материально-ответственных лиц
5 лет*
*После увольнения материально-ответственного лица
19
Книги, журналы учета:
1) экземпляров (копий) документов, содержащих сведения конфиденциального характера;
3 года*
*После снятия грифа (пометки) ограничения доступа
2) электронных носителей, содержащих сведения конфиденциального характера
До минования надобности

1.4 Басқаруды құқықтық қамтамасыз ету және әкімшілік құқық бұзушылық істері бойынша іс жүргізу
20
Жерге, ғимаратқа, мүлікке меншік құқығы туралы куәліктер
Тұрақты
21
Сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының қызметі мәселелері бойынша соттардың қаулылары, шешімдері, ұйғарымдары, үкімдері
5 жыл СК
22
Уәкілетті мемлекеттік органдардың құжаттың (істің) алынуын растайтын актілері
5 жыл*
* Құжатты, істі қайтарғаннан немесе шот жабылғаннан кейін
23
Заңды қызметтерді көрсететін ұйымдардың сақтандыру брокеріне, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалына қызмет көрсету туралы шарттар (келісімдер және келісімшарттар)
5 жыл*
* Шарттың, келісімнің, келісімшарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
24
Шарттардың құқықтық сараптамасы бойынша құжатта (қорытындылар, анықтамалар, жазысқан хаттар)
10 жыл*
* Шарт бойынша барлық міндеттемелер орындалғаннан және оның қолданылу мерзімі өткеннен кейін
25
Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның сақтандыру брокеріне, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалына қатысты шектеулі ықпал ету шаралары мен санкциялар қолдану мәселелері бойынша құжаттар (баянжазбалар, анықтамалар, жазысқан хаттар)
5 жыл
26
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша құжаттар (хаттамалар, актілер, ұйғарымдар, жазысқан хаттар және басқалары)
5 жыл
27
Қылмыстық және азаматтық істер бойынша құқық қорғау органдары түпнұсқаларын алған құжаттардың көшірмелері
Қажеттілігі өткенге дейін
28
Талап-арыздарды есепке алу журналдары
5 жыл*
* Талап-арыздар бойынша соттар соңғы шешім шығарғаннан кейін

1.4 Правовое обеспечение управления и производство по делам административных правонарушениях
20
Свидетельства о праве собственности на землю, здания, имущество
Постоянно
21
Постановления, решения, определения, приговоры судов по вопросам деятельности страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
5 лет ЭК
22
Акты уполномоченных государственных органов, подтверждающие изъятие документа (дела)
5 лет*
*После возврата документа, дела или закрытия счета
23
Договоры (соглашения и контракты) об оказании услуг страховому брокеру, филиалу страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан, организациями, оказывающими юридические услуги
5 лет*
*После истечения срока действия договора, соглашения, контракта
24
Документы по юридической экспертизе договоров (заключения, справки, переписка)
10 лет*
*После выполнения всех обязательств по договору и истечения срока его действия
25
Документы по вопросам применения уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций, ограниченных мер воздействия и санкций в отношении страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан (докладные записки, справки, переписка)
5 лет
26
Документы (протоколы, акты, предписания, переписка и другие документы) по делам об административных правонарушениях
5 лет
27
Копии документов, подлинники которых изъяты правоохранительными органами по уголовным и гражданским делам
До минования надобности
28
Журналы учета исков
5 лет*
*После вынесения судами последнего решения по искам

1.5 Құжаттау, құжаттаманы басқару және
құжаттардың мұрағаттық сақталуын ұйымдастыру
29
Сақтау мерзімі көрсетілген құжаттар тізбелері
Тұрақты
30
Сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының типті және үлгі істері номенклатуралары
Тұрақты
31
Сараптама комиссиясы отырыстарының хаттамалары және оның құжаттары
Тұрақты
32
Сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының сараптама комиссиясы туралы ереже
Тұрақты
33
Сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының ведомстволық (жеке) мұрағаты туралы ереже
Тұрақты
34
Сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының ведомстволық (жеке) мұрағатының мұрағаттық қорының ісі (тарихи анықтамалар, іс жүргізуінде аяқталған мұрағаттық қор парақтары, мемлекеттік мұрағатқа істерді тұрақты сақталуға қабылдау-өткізу актілері, сақталуға жатпайтын құжаттарды жоюға шығару туралы актілер, істер мен құжаттардың болуы мен жай-күйі туралы актілер, істердің түзелмейтін бүлінуі туралы актілер және мұрағаттық қормен жұмысты көрсететін басқа құжаттар)
Тұрақты *
*Тұрақты мемлекеттік сақтауға ұйым құқықтық мирасқорсыз таратылған кезде беріледі
35
Сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының ведомстволық (жеке) мұрағатының паспорты
Тұрақты *
* Тұрақты мемлекеттік сақтауға ұйым құқықтық мирасқорсыз таратылған кезде беріледі
36
Сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының тарихы бойынша картотека
Тұрақты *
* Тұрақты мемлекеттік сақтауға ұйым құқықтық мирасқорсыз таратылған кезде беріледі
37
Жеке құрам бойынша картотека
Тұрақты *
* Тұрақты мемлекеттік сақтауға ұйым құқықтық мирасқорсыз таратылған кезде беріледі
38
Істер тізімдемесі*: 1) тұрақты сақтаудағы (бекітілген);
Тұрақты *
* Бекітілмеген – қажеттілігі өткенге дейін
2) жеке құрам бойынша;
Тұрақты
3) уақытша сақтау мерзімдегі
3 жыл*
* Істер жойылғаннан кейін
39
Мыналарды тіркеу және бақылау кітаптары, карточкалары, журналдары (автоматтандырылған ақпараттық жүйедегі электрондық деректер):
1)сақтандыру брокері, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалы басшысының негізгі (профильдік) қызмет бойынша бұйрықтарын, өкімдерін;
Тұрақты
2) сақтандыру брокері, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалы басшысының жеке құрам бойынша бұйрықтарын, өкімдерін;
75 жыл
3) сақтандыру брокері, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалы басшысының ұйымдық-өкімдік және әкімшілік-шаруашылық мәселелері бойынша бұйрықтарын, өкімдерін;
5 жыл

1.5 Документирование, управление документацией и организация архивного хранения документов
29
Перечни документов с указанием сроков хранения
Постоянно
30
Типовые и примерные номенклатуры дел страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
Постоянно
31
Протоколы заседаний экспертной комиссии и документы к ним
Постоянно
32
Положение об экспертной комиссии страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
Постоянно
33
Положение о ведомственном (частном) архиве страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
Постоянно
34
Дело (исторические справки, листы архивных фондов, завершенных в делопроизводстве, акты приема-передачи дел на постоянное хранение в государственный архив, акты о выделении к уничтожению документов, не подлежащих хранению, акты проверок наличия и состояния дел и документов, акты о неисправимых повреждениях дел и другие документы, отражающие работу с архивным фондом) архивного фонда ведомственного (частного) архива страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
Постоянно*
*На постоянное государственное хранение передается при ликвидации организации без правопреемника
35
Паспорт ведомственного (частного) архива страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
Постоянно*
*На постоянное государственное хранение передается при ликвидации организации без правопреемника
36
Картотека по истории страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
Постоянно*
*На постоянное государственное хранение передается при ликвидации организации без правопреемника
37
Картотека по личному составу
Постоянно*
*На постоянное государственное хранение передается при ликвидации организации без правопреемника
38
Описи дел*: 1) постоянного хранения (утвержденные);
Постоянно*
*Неутвержденные – до минования надобности
2) по личному составу;
Постоянно
3) временного срока хранения
3 года*
*После уничтожения дел
39
Книги, карточки, журналы регистрации и контроля (электронные данные в автоматизированной информационной системе):
1) приказов, распоряжений руководителя страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан по основной (профильной) деятельности;
Постоянно
2) приказов, распоряжений руководителя страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан по личному составу;
75 лет
3) приказов, распоряжений руководителя страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан по организационно-распорядительным и административно-хозяйственным вопросам;
5 лет

4) кіріс, шығыс және ішкі құжаттарын, оның ішінде электрондық почта бойынша, фельдъегерлік байланыспен почта жөнелтімдері;
5 жыл
5) құжаттарды орындау;
3 жыл
6) жеделхаттарды, телефонограммаларды, факстерді, сөйлесуге өтінімдерді;
3 жыл
7) аудиобейне құжаттарды
3 жыл
40
Іс жүргізу мен мұрағаттық істі жүргізудің әдістемелік және ұйымдастыру мәселелері жазысқан хаттар
3 жыл
41
Сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының ведомстволық (жеке) мұрағатынан құжаттарды беруге өтінімдер (тапсырыстар)
1 жыл
42
Жеке және заңды тұлғалардың сұратулары бойынша берілген мұрағаттық анықтамалар, мұрағаттық құжаттардың көшірмелері, мұрағаттық құжаттардың көшірмелері, құжаттар (өтініштер, сұратулар, анықтамалар, оларға жазысқан хаттар)
5 жыл
43
Сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының ведомстволық (жеке) мұрағатынан уақытша пайдалануға құжаттарды беру актілері
3 жыл*
*Құжаттар ведомстволық (жеке) мұрағатқа қайтарылғаннан кейін
44
Сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының ведомстволық (жеке) мұрағатынан құжаттардың келіп түсуін және шығаруын есепке алу кітабы
Тұрақты *
*Тұрақты мемлекеттік сақтауға ұйым құқықтық мирасқорсыз таратылған кезде беріледі
45
Температура мен ылғалдылықты өлшеу құралдарының көрсеткіштерін тіркеу журналы
1 жыл
2. Болжам жасау және жоспарлау
46
Сақтандыру брокері, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалы дамуының перспективалы жоспарлары, оларды әзірлеу бойынша құжаттар
Тұрақты
47
Сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының жедел жұмыс жоспарлары:
1) жартыжылдық;
5 жыл
2) тоқсандық;
5 жыл
3) айлық
6 ай
48
Бизнес-жоспарлар және олардың экономикалық негіздемелері
Тұрақты
49
Болжау және жоспарлау мәселелері бойынша жазысқан хаттар
5 жыл СТК
3. Қаржыландыру
50
Сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының атқарушы органының бюджеті, арнайы және басқа қаражаты бойынша сметалары:
1) жылдық;
Тұрақты
2) тоқсандық
5 жыл*
*Жылдық болмаған жағдайда - тұрақты
51
Қаржыландыру мәселелері бойынша жазысқан хаттар
5 жыл СТК
52
Сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының шығындар сметасының орындалуын талдау
Тұрақты
4. Есепке алу және есептілік
4.1. Жедел және статистикалық есепке алу мен есептілік
53
Статистистикалық есептер, статистикалық мәлімттер және негізгі (бейінді) барлық бағыттар және сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының қызметін қызметтері бойынша кестелер (ақпараттар, баян жазбалар және басқа құжаттар) олардың:

4) входящих, исходящих и внутренних документов, в том числе по электронной почте, отправлений почты фельдъегерской связью;
5 лет
5) исполнения документов;
3 года
6) телеграмм, телефонограмм, факсов, заявок на переговоры;
3 года
7) аудиовизуальных документов
3 года
40
Переписка по методическим и организационным вопросам ведения делопроизводства и архивного дела
3 года
41
Заявки (заказы) на выдачу документов из ведомственного (частного) архива страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
1 год
42
Архивные справки, копии архивных документов, выписки из архивных документов, выданные по запросам физических и юридических лиц, документы (заявления, запросы, справки, переписка) к ним
5 лет
43
Акты выдачи документов во временное пользование из ведомственного (частного) архива страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
3 года*
*После возвращения документов в ведомственный (частный) архив
44
Книга учета поступления и выбытия документов из ведомственного (частного) архива страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
Постоянно*
*На постоянное государственное хранение передается при ликвидации организации без правопреемника
45
Журнал регистрации показаний приборов измерения температуры и влажности
1 год
2. Прогнозирование и планирование
46
Перспективные планы развития страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан документы об их разработке
Постоянно
47
Оперативные планы страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан:
1) полугодовые;
5 лет
2) квартальные;
5 лет
3) месячные
6 месяцев
48
Бизнес-планы и их экономические обоснования
Постоянно
49
Переписка по вопросам прогнозирования и планирования
5 лет
ЭПК
3. Финансирование
50
Сметы по бюджету, специальным и прочим средствам страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан:
1) годовые;
Постоянно
2) квартальные
5 лет*
*При отсутствии годовых - постоянно
51
Переписка по вопросам финансирования
5 лет
ЭПК
52
Анализ исполнения сметы затрат страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
Постоянно
4. Учет и отчетность
4.1. Оперативный и статистический учет и отчетность
53
Отчеты статистические, статистические сведения и таблицы по всем основным (профильным) направлениям и видам деятельности страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан документы (информации, докладные записки и другие документы) к ним:

1) жиынтық жылдық және кезеңділігі басым;
Тұрақты
2) жылдық және кезеңділігі басым;
Тұрақты
3) жартыжылдық;
5 жыл*
* Жылдық болмаған жағдайда - тұрақты
4) тоқсандық;
5 жыл*
* Жылдық болмаған жағдайда -
тұрақты
5) айлық
1 жыл*
* Жылдық, жартыжылдық, тоқсандық болмаған жағдайда, - тұрақты
54
Есептер бойынша қорытындылар:
1) жылдық;
Тұрақты
2) тоқсандық
5 жыл*
*Жылдық болмаған жағдайда - тұрақты
55
Есептерді беру туралы жазысқан хаттар
5 жыл
4.2 Бухгалтерлік есеп және есептілік
56
Ұйым шығындарының жылдық сметасы
Тұрақты
57
Ұйым шығындарының жылдық сметасының орындалуы туралы есеп:
1) жасау орны бойынша;
Тұрақты
2) филиалдар, өкілдіктер ұсынған
5 жыл
58
Сақтандыру брокерінің қаржылық есептілігі, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының бухгалтерлік есеп деректері бойынша есептілігі және оның құжаттары (түсіндірме жазба, қосымшалар, арнайы нысандар, аудиторлық қорытындылар):
1) жылдық;
Тұрақты
2) тоқсандық
5 жыл
59
Уәкілетті мемлекеттік органдарға есептер:
1) жылдық;
Тұрақты
2) тоқсандық
5 жыл
60
Салықтар және бюджетке басқа міндетті төлемдерді есептеу және төлеу бойынша есептер:
1) жылдық;
Тұрақты
2) тоқсандық;
5 жыл
3) айлық
3 жыл
61
Жылдық қаржылық есептілікті, бухгалтерлік есеп деректері бойынша есептілікті әзірлеу және талдау бойынша талдау кестелері
Тұрақты
62
Беру актілері, бөлу, тарату баланстары, түсіндірме жазбалар, оларға қосымшалар
Тұрақты
63
Сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының басшылары мен қызметкерлерінің, жеке есепшоттары (еңбекақы есептеу кітабы):
1) қызметкерлер;
75 жыл СТК
2) зейнетақыларды, арнайы мемлекеттік және басқа жәрдемақыларды алушылар
5 жыл*
*Жәрдемақы және зейнетақы төлемдері тоқтағаннан кейін
64
Есеп айырысу (есеп айырысу-төлем) ведомостері
5 жыл*
*Жеке шоттар болмаған жағдайда - 75 жыл
65
Жеке тұлғалар тізімі және міндетті зейнетақы жарналарын аудару жөніндегі төлем тапсырмалары
75 жыл
66
Қызметкерлер тізімдері және міндетті әлеуметтік жарналарды аудару жөніндегі төлем тапсырмалары
75 жыл
67
Қорлардың есебі жөніндегі, еңбекақы және олардың бөлінуін бақылау лимиттері, қайта шығыстар бойынша есеп айырысу және еңбекақы бойынша берешектер туралы, еңбекақыдан, әлеуметтік сақтандыру қаражатынан ұсталымдар жөнінде, еңбек демалысы және демалыс жәрдемақысын төлеу туралы мәліметтер
5 жыл
68
Үйлердің, ғимараттардың және жабдықтардың төлқұжаттары
5 жыл*
*Мемлекет күзетіндегі үйдің және ғимараттың, сәулет ескерткіштерінің төлқұжаты - тұрақты.
*Негізгі құралдарды (активтер) таратқаннан кейін
69
Әлеуметтік сақтандыру бойынша еңбекке қабіжылсіздігі парағы бойынша, зейнетақы, жәрдемақы, орындау парақтары, жалақыдан түрлі ұстап қалулар бойынша жазысқан хаттар (сот шешімдері, есептер, қорытынды)
5 жыл
70
Шаруашылық операцияның жасалу фактісін белгілейтін және бухгалтерлік жазбалар үшін негіз болып табылатын бастапқы құжаттар мен оларға қосымшалар
5 жыл*
*Тексеру (ревизиялар) жүргізу талаптары кезінде
71
Түгендеу туралы құжаттар (хаттамалар, тізімдеме, актілер, түгендеу нөмірі):
1) үйлер, ғимараттар;
10 жыл

1) сводные годовые и с большей периодичностью;
Постоянно
2) годовые и с большей периодичностью;
Постоянно
3) полугодовые;
5 лет*
*При отсутствии годовых - постоянно
4) квартальные;
5 лет*
*При отсутствии годовых, полугодовых - постоянно
5) месячные
1 год*
*При отсутствии годовых, полугодовых, квартальных - постоянно
54
Заключения по отчетам:
1) годовым;
Постоянно
2) квартальным
5 лет*
*При отсутствии годовых - постоянно
55
Переписка о предоставлении отчетов
5 лет
4.2 Бухгалтерский учет и отчетность
56
Годовые сметы расходов организации
Постоянно
57
Отчеты об исполнении годовых смет расходов организации:
1) по месту составления;
Постоянно
2) представленные филиалами, представительствами
5 лет
58
Финансовые отчетности страхового брокера, отчетность по данным бухгалтерского учета филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан и документы к ним (пояснительные записки, приложения, специализированные формы, аудиторские заключения):
1) годовые;
Постоянно
2) квартальные
5 лет
59
Отчеты в уполномоченные государственные органы:
1) годовые;
Постоянно
2) квартальные
5 лет
60
Отчеты по исчислению и уплате налогов и других обязательных платежей в бюджет: 1) годовые;
Постоянно
2) квартальные;
5 лет
3) месячные
3 года
61
Аналитические таблицы по разработке и анализу годовых финансовых отчетностей, отчетностей по данным бухгалтерского учета и иных отчетностей
Постоянно
62
Передаточные акты, разделительные, ликвидационные балансы, пояснительные записки, приложения к ним
Постоянно
63
Лицевые счета руководителей и работников страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан (книги начисления заработной платы):
1) работников;
75 лет ЭПК
2) получателей пенсий, специальных государственных и иных пособий
5 лет*
*После прекращения выплаты пособий и пенсий
64
Расчетные (расчетно-платежные) ведомости
5 лет*
*При отсутствии лицевых счетов - 75 лет
65
Списки физических лиц и платежные поручения по перечислению обязательных пенсионных взносов
75 лет
66
Списки работников и платежные поручения по перечислению обязательных социальных отчислений
75 лет
67
Сведения об учете фондов, лимитов заработной платы и контроле за их распределением, о расчетах по перерасходу и задолженности по заработной плате, об удержании из заработной платы, из средств социального страхования, о выплате отпускных и выходных пособий
5 лет
68
Паспорта зданий, сооружений и оборудования
5 лет*
*Паспорта зданий и сооружений - памятников архитектуры, находящихся под охраной государства - постоянно.
*После ликвидации основных средств (активов)
69
Документы о выплате пенсий, пособий по листкам нетрудоспособности по социальному страхованию, исполнительные листы, переписка по различным удержаниям из заработной платы (решения судов, отчеты, заключения)
5 лет
70
Первичные документы и приложения к ним, зафиксировавшие факт совершения хозяйственной операции и явившиеся основанием для бухгалтерских записей
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)
71
Документы об инвентаризации (протоколы, описи, акты, инвентарные номера):
1) зданий, сооружений;
10 лет

2) мүліктер және тауар- материалдық құндылықтар
5 жыл*
*Тексеру (ревизиялар) жүргізу талаптары кезінде
72
Кемшіліктер, жұмсап қоюлар, ұрлықтар жөніндегі құжаттар (анықтамалар, актілер, міндеттемелер, жазысқан хаттар)
5 жыл СТК
73
Қаржылық-шаруашылық қызметке құжаттамалық ревизиялар, бақылау-ревизия жұмысын, аудиторлық тексерулерді жүргізу, оның ішінде кассаны тексеру, салықтың дұрыс алынуы және басқа тексерулер туралы құжаттар (жоспарлар, есептер, хаттамалар, актілер, анықтамалар, баяндау жазбалары, жазысқан хаттар)
5 жыл*
*Тексеру (ревизиялар) жүргізу талаптары кезінде
74
Шарт, келісім
5 жыл*
*Осы Тізбенің тармақтарында көрсетілмеген.
Шарттың, келісімнің қолданыс мерзімі аяқталғаннан кейін
75
Материалдық жауапты тұлғаның толық материалдық жауапкершілік туралы шарттары
5 жыл*
*Материалды-жауапты адам жұмыстан шығарылғаннан кейін
76
Ақша сомасын және тауар-материалдық құндылықтарды алуға берілген сенімхаттар (оның ішінде күші жойылған сенімхаттар)
5 жыл
77
Ақша сомасын және тауар-материалдық құндылықтарды алуға берілген сенімхаттар (оның ішінде күші жойылғандар)
5 жыл*
*Тексеру (ревизиялар) жүргізу талаптары кезінде
78
Есептік тіркелімдер ("Басты журнал" кітаптары, ордерлерді есепке алу журналдары, кестелер)
5 жыл*
*Тексеру (ревизиялар) жүргізу талаптары кезінде
79
Қаржы нарығын және қаржы ұйымын реттеу, бақылау және қадағалау бойынша уәкілетті органмен қаржылық есептілікті, бухгалтерлік есеп деректері бойынша есептілікті және өзге есептілікті бекіту және нақтылау туралы жазысқан хаттар
3 жыл
80
Баланстар, активтер туралы есептер мен міндеттемелерді және есептерді бекіту және нақтылау жазысқан хаттар
5 жыл
81
Материалдық жауапты адамдардың қол қою үлгілері
Қажеттілігі өткенге дейін*
*Кемінде 5 жыл
82
Қызметкрелердің орындау парақтары
(орындау құжаттары)
Қажеттілігі өткенге дейін*
*Кемінде 5 жыл
83
Оқу демалысына ақы төлеуге, салықтар бойынша жеңілдіктер алуға бухгалтерияға ұсынылатын анықтамалар және басқалары
Қажеттілігі өткенге дейін*
*Кемінде 5 жыл
84
Кітаптар, журналдар, есепке алу карточкалары:
1) негізгі қаражат (үйлер, ғимараттар), өзге мүлік, міндеттемелер;
5 жыл СТК
2) шарттар, мүлікті қабылдау-өткізу актілері;
Тұрақты
3) кіріс-шығыс касса құжаттары (шоттар, төлем тапсырмалары);
5 жыл
4) шаруашылық мүлік (материалды құндылықтар);
5 жыл
5) орындау парақтары;
5 жыл
6) қызметкерлерінің кіріс сомалары және табыс салығы;
5 жыл
7) депонирленген жалақы;
5 жыл
8) сенімхаттар
5 жыл
85
Кітаптар, журналдар, есепке алу карточкалары:
1) негізгі қаражат (үйлер, ғимараттар), өзге мүлік, міндеттемелер;
5 жыл СТК
2) шарттар, мүлікті қабылдау-өткізу актілері;
Тұрақты

2) имущества и товарно-материальных ценностей
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)
72
Документы (справки, акты, обязательства, переписка) о недостачах, растратах, хищениях
5 лет ЭПК
73
Документы (планы, отчеты, протоколы, акты, справки, докладные записки, переписка) о проведении документальных ревизий финансово-хозяйственной деятельности, контрольно-ревизионной работы, аудиторских проверок, в том числе проверки кассы, правильности взимания налогов и других проверок
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)
74
Договоры, соглашения
5 лет*
*Не указанные в пунктах настоящего Перечня.
После истечения срока действия договора, соглашения
75
Договоры о полной материальной ответственности материально ответственного лица
5 лет*
*После увольнения материально-ответственного лица
76
Доверенности на получение денежных сумм и товарно-материальных ценностей (в том числе аннулированные доверенности)
5 лет
77
Доверенности на получение сумм денег и товарно-материальных ценностей (в том числе аннулированные)
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)
78
Учетные регистры (книга "Журнал-главная", журналы учета ордеров, таблицы)
5 лет*
*При условии проведения проверки (ревизии)
79
Переписка с уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций об утверждении и уточнении финансовой отчетности, отчетности по данным бухгалтерского учета и иной отчетности
3 года
80
Переписка об утверждении и уточнении балансов, отчетов об активах и обязательств и отчетов
5 лет
81
Образцы подписей материально-ответственных лиц
До минования надобности*
*Не менее 5 лет
82
Исполнительные листы работников (исполнительные документы)
До минования надобности*
*Не менее 5 лет
83
Справки, представляемые в бухгалтерию на оплату учебных отпусков, получение льгот по налогам и другие
До минования надобности*
*Не менее 5 лет
84
Книги, журналы, карточки учета:
1) основных средств (зданий, сооружений), иного имущества, обязательств;
5 лет ЭПК
2) договоров, актов о приеме-передаче имущества;
Постоянно
3) приходно-расходных кассовых документов (счетов, платежных поручений);
5 лет
4) хозяйственного имущества (материальных ценностей);
5 лет
5) исполнительных листов;
5 лет
6) сумм доходов и подоходного налога работников;
5 лет
7) депонированной заработной платы;
5 лет
8) доверенностей
5 лет
85
Книги, журналы, карточки учета:
1) основных средств (зданий, сооружений), иного имущества, обязательств;
5 лет ЭПК
2) договоров, актов о приеме-передаче имущества;
Постоянно

3) кіріс-шығыс касса құжаттары (шоттар, төлем тапсырмалары);
5 жыл
4) шаруашылық мүлік (материалды құндылықтар);
5 жыл
5) орындау парақтары;
5 жыл
6) қызметкерлерінің кіріс сомалары және табыс салығы;
5 жыл
7) депонирленген жалақы;
5 жыл
8) сенімхаттар
5 жыл
5. Еңбек қатынастары
86
Жылдық есептер: еңбек, қызметкерлердің саны, олардың ауысуы бойынша
Тұрақты
87
Бекітілген жылдық жалақы қоры
Тұрақты
88
Еңбек ресурстарының болуын, қозғалысын, жинақталуын, пайдаланылуын есепке алу бойынша құжаттар (анықтамалар, ақпарлар, ведомостер)
5 жыл СТК
89
Сыйлықақы беру туралы құжаттар (анықтамалар, тізімдер, жазысқан хаттар)
5 жыл
90
Жалақының мөлшерлерін ретке келтіру және белгілеу, сыйлықақы есептеу туралы жазысқан хаттар
5 жыл
91
Еңбекке ақы төлеудің әр түрлі нысандарын қолдану, лауазымдық еңбекақы белгілеу, тариф желісін қолдану,
жалақы қорын реттеу және жұмсау туралы жазысқан хаттар
3 жыл

3) приходно-расходных кассовых документов (счетов, платежных поручений);
5 лет
4) хозяйственного имущества (материальных ценностей);
5 лет
5) исполнительных листов;
5 лет
6) сумм доходов и подоходного налога работников;
5 лет
7) депонированной заработной платы;
5 лет
8) доверенностей
5 лет
5. Трудовые отношения
86
Годовые отчеты: по труду, численности работников, их перемещениями
Постоянно
87
Утвержденные годовые фонды заработной платы
Постоянно
88
Документы (справки, сводки, ведомости) по учету наличия, движения, комплектования, использования трудовых ресурсов
5 лет ЭПК
89
Документы (справки, списки, переписка) о премировании
5 лет
90
Переписка об упорядочении и установлении размеров заработной платы, начислении премий
5 лет
91
Переписка о применении различных форм оплаты труда, установлении должностных окладов, применении тарифных сеток, регулировании и расходовании фонда заработной платы
3 года

6. Кадрлық қамтамасыз ету
92
Аттестациялық, біліктілік, тарификациялық комиссиялар отырыстарының хаттамалары, қаулылары (шешімдері), оларға құжаттар (есеп комиссиясының хаттамалары, жасырын дауыс беру бюлжыленьдері)
15 жыл СТК*
* Ауыр, зиян және қауіпті еңбек жағдайлары бар кәсіпорындарда – 75 жыл СТК
93
Сақтандыру брокері, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалы лауазымдарының тізбелері
Тұрақты
94
Қызметкерлердің тізімі (штаттық-тізімдік құрам)
75 жыл
95
Дербес ставкалар мен еңбекақылар алатын адамдардың тізімдері
10 жыл*
*Жеке шоттар болмаған кезде - 50 жыл
96
Аттестациялық,біліктілік, тарификациялық комиссиялар мүшелерінің тізімі
5 жыл
97
Аттестация, біліктілік емтихандарын өткізудің жиынтық ақпараты, мәліметтері, ведомостері
5 жыл
98
Түпнұсқалық жеке құжаттар (еңбек кітапшалары, аттестаттар, жеке басын куәландыратын куәліктер, куәліктер, еңбек шарттары)
Талап етілгенге дейін*
*Талап етілмегендер – кемінде 50 жыл (талап етілмеген еңбек кітапшалары - қызметкер көпшілік мақұлдаған зейнеткерлік жасқа жеткеннен кейін 10 жыл
99
Кадрлармен жұмыс жүргізу жай-күйі және тексеру туралы құжаттар (баяндамалар, ақпараттар, анықтамалар, мәліметтер)
Тұрақты
100
Дербес ставкаларды, еңбекақыларды, үстемеақыларды белгілеу туралы құжаттар (ұсынымдар, қолдау хаттар, сауалнамалар, актілер)
15 жыл*
* Жалақыларды белгілеу мен өзгерту туралы бұйрықтар болмаған кезде - 50 жыл СТК

6. Кадровое обеспечение
92
Протоколы заседаний, постановления (решения) аттестационных, квалификационных, тарификационных комиссий, документы (протоколы счетных комиссий, бюллетени тайного голосования) к ним
15 лет ЭПК*
*На предприятиях с тяжелыми, вредными и опасными условиями труда - 75 лет ЭПК
93
Перечни должностей страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
Постоянно
94
Список (штатно-списочный состав) работников
75 лет
95
Списки лиц, получающих персональные ставки и оклады
10 лет*
*При отсутствии лицевых счетов - 50 лет
96
Списки членов аттестационных, квалификационных, тарификационных комиссий
5 лет
97
Итоговые сводки, сведения, ведомости проведения аттестации, квалификационных экзаменов
5 лет
98
Подлинные личные документы (трудовые книжки, аттестаты, удостоверения, свидетельства, трудовые договоры)
До востребования*
*Невостребованные - не менее 50 лет (невостребованные трудовые книжки - 10 лет после достижения работником общеустановленного пенсионного возраста)
99
Документы (доклады, сводки, справки, сведения) о состоянии и проверке работы с кадрами
Постоянно
100
Документы (представления, ходатайства, анкеты, акты) об установлении персональных ставок, окладов, надбавок
15 лет*
*При отсутствии приказов об установлении и изменении окладов – 50 лет ЭПК

101
Оқу демалыстарына ақы төлеу құжаттары (өтініштер, шешімдер, анықтамалар, жазысқан хаттар)
Қажеттілігі өткенге дейін *
*Кемінде 5 жыл
102
Жеке істер құрамына кірмеген құжаттар (анықтамалар, баянжазбалар, қызметтік жазбалар, бұйрықтардан үзінді көшірмелер, өтініштер мен басқа да құжаттар)
5 жыл
103
Жұмысқа қабылданбаған адамдардың құжаттары (сауалнамалар, өмірбаяндар, кадрларды есепке алу парақтары, өтініштер, түйіндемелер мен басқа да құжаттар)
3 жыл*
*Жеке құжаттар алынғаннан кейін
104
Жеке істер (өтініштер, өмірбаяндар, жарғылардан, қаулылардан, бұйрықтардан, өкімдерден көшірмелер мен үзінді көшірмелер, жеке құжаттардың көшірмелері, зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттардың көшірмелері, мінездемелер, түйіндемелер, қызметкерлерді есепке алу парақтары, сауалнамалар, қызмет тізімдері, аттестациялық парақтар және басқа құжаттар)
75 жыл СТК
105
Қоса қызмет атқаратындардың жеке істері (адамдарды есепке алу, қабылдау, ауыстыру және жұмыстан шығару карточкалары):

101
Документы (заявления, решения, справки, переписка) об оплате учебных отпусков
До минования надобности*
*Не менее 5 лет
102
Документы (справки, докладные записки, служебные записки, выписки из приказов, заявления и другие документы), не вошедшие в состав личных дел
5 лет
103
Документы (анкеты, автобиографии, листки по учету кадров, заявления, резюме и другие документы) лиц, не принятых на работу
3 года*
*После изъятия личных документов
104
Личные дела (заявления, автобиографии, копии и выписки из указов, постановлений, приказов, распоряжений, копии личных документов, копии договоров о пенсионном обеспечении, характеристики, резюме, листки по учету кадров, анкеты, послужные списки, аттестационные листы и другие документы)
75 лет ЭПК
105
Личные дела (карточки учета, приема, перемещения и увольнения лиц), работающих по совместительству:

1)Қазақстан Республикасының зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңнамасына сәйкес қызметкерлер үшін қоса қызмет атқару зейнетақының мөлшеріне әсерін тигізеді;
75 жыл СТК
2) негізгі жұмыс орны бойынша толық лауазымды жалақысы (ставкасы) бар қызметкерлер
5 жыл
106
Қызметкерлердің (оның ішінде уақытша қызметкерлердің) жеке карточкалары
75 жыл СТК
107
Дербес ставкаларды, еңбекақыларды, үстемеақыларды белгілеу және төлеу туралы жазысқан хаттар
3 жыл
108
Кадрларды қабылдау, тексеру, бөлу, ауыстыру, есепке алу туралы жазысқан хаттар
5 жыл СТК
109
Еңбек демалысын беру кестелері
1 жыл
110
Еңбекке жарамсыздық парақтары
5 жыл
111
Есепке алу кітаптары, журналдары, карточкалары:
1) жеке істерді, жеке карточкаларды, еңбек шарттарын (келісімшарттарын) еңбек келісімдерін;
75 жыл
2) еңбек кітапшаларын және оларға жапсырмалар беруді (қозғалысын есепке алу);
75 жыл
3) еңбекақы, еңбек өтілі, жұмыс орны туралы анықтамалар беруді;
5 жыл
4) әскери есепке алынатын тұлғаларды;
3 жыл
5) еңбек демалыстарын;
5 жыл
6) іссапарға жіберілген қызметкерлерді;
75 жыл

1) работников, для которых в соответствии с законодательством Республики Казахстан о пенсионном обеспечении совместительство влияет на размер пенсий;
75 лет ЭПК
2) работников, имеющих полный должностной оклад (ставку) по основному месту работы
5 лет
106
Личные карточки работников (в том числе временных работников)
75 лет ЭПК
107
Переписка об установлении и выплате персональных ставок, окладов, надбавок
3 года
108
Переписка о приеме, проверке, распределении, перемещении, учете кадров
5 лет ЭПК
109
Графики предоставления отпусков
1 год
110
Листки нетрудоспособности
5 лет
111
Книги, журналы, карточки учета:
1) личных дел, личных карточек, трудовых договоров (контрактов) трудовых соглашений;
75 лет
2) выдачи (учета движения) трудовых книжек и вкладышей к ним;
75 лет
3) выдачи справок о заработной плате, стаже, месте работы;
5 лет
4) лиц, подлежащих воинскому учету;
3 года
5) отпусков;
5 лет
6) работников, направленных в командировки;
75 лет

7) іссапар куәліктерін беруді
5 жыл
7. Әкімшілік-шаруашылық мәселелері
112
Сақтандыру брокері, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының Ішкі тәртіп (қызметтік тәртіп) қағидалары
1 жыл*
*Жаңасына ауыстырғаннан кейін
113
Ішкі тәртіп қағидаларын бұзу туралы құжаттар (актілер, баяндамалар, қызметтік жазбалар және жазысқан хаттар)
1 жыл
114
Куәліктер, рұқсаттамалар, сәйкестендіру карталарын беру, жоғалтып алу туралы құжаттар (актілер, баяндамалар және қызметтік жазбалар, өтінімдер, тізімдер жазысқан хаттар)
1 жыл

7) выдачи командировочных удостоверений
5 лет
7. Административно-хозяйственные вопросы
112
Правила внутреннего распорядка (служебного распорядка) страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
1 год*
*После замены новыми
113
Документы (акты, докладные и служебные записки, переписка) о нарушении правил внутреннего распорядка
1 год
114
Документы (акты, докладные и служебные записки, заявки, списки, переписка) о выдаче, утрате удостоверений, пропусков, идентификационных карт
1 год

115
Қызметтік үй-жайларға жұмыс істемейтін уақытта және демалыс күндері кіру туралы құжаттар (өтінімдер, жазысқан хаттар)
1 жыл
116
Куәліктер, рұқсаттамалар, сәйкестендіру карталары бланкілеріне қабылдау актілері, куәліктерді, рұқсаттамаларды, оларға түбіршектерді жоюға шығыс актілері
1 жыл
117
Қызметтік ғимаратқа және материалдық құндылықтарды шығаруға біржолғы рұқсаттамалар, рұқсаттамалардың түбіртектері
1 жыл
118
Жалдау ақысын төлеу мерзімі мен оның мөлшері туралы жазысқан хаттар
5 жыл
119
Куәліктер, рұқсаттамалар, сәйкестендіру карталарын тіркеу кітаптары (беруді есепке алу)
3 жыл

115
Документы (заявки, переписка) о допуске в служебные помещения в нерабочее время и выходные дни
1 год
116
Приемные акты на бланки удостоверений, пропусков, идентификационных карт, расходные акты уничтожения удостоверений, пропусков, корешков к ним
1 год
117
Разовые пропуска, корешки пропусков в служебные здания и на вынос материальных ценностей
1 год
118
Переписка о сроках и размере арендной платы
5 лет
119
Книги регистрации (учета выдачи) удостоверений, пропусков, идентификационных карт
3 года

120
Қызметкерлердің келуін және кетуін (жергілікті іссапарларын) тіркеу кітаптары, журналдары, табельдері
1 жыл
8. Сақтандыру нарығы
121
Сақтандыру және басқа рұқсат етілген қызметті жүзеге асыру құқығына лицензия алу үшін лицензиарға берілген құжаттар (қаржы құжаттары, сақтандыру ережелері, ішкі аудит (бақылау) туралы ереже, есеп саясаты, экономикалық негіздеме)
Тұрақты
122
Сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының басшы қызметкерлері лауазымдарына кандидатураларды келісу үшін уәкіжылті органға ұсынылған құжаттар (өтініштер, сауалнамалар, жеке құжаттардың көшірмелері, бұйрықтар, хаттаманың үзінді көшірмесі)
Тұрақты

120
Книги, журналы, табели регистрации прихода и ухода (местных командировок) работников
1 год
8. Страховой рынок
121
Документы, представленные лицензиару для получения лицензии на право осуществления страховой и иной разрешенной деятельности (финансовые документы, правила страхования, положение о внутреннем аудите (контроле), учетная политика, экономическое обоснование)
Постоянно
122
Документы (заявления, анкеты, копии личных документов, приказ, выписка из протокола) для согласования кандидатур на должности руководящих работников страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан представленные в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Постоянно

123
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарымен, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) филиалдарымен жасалған делдалдық қызмет көрсету шарттары
5 жыл*
*Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
124
Делдалдық қызмет көрсету шарттары бойынша деректер базасы
Тұрақты
125
Делдалдық қызмет көрсету шарттарын тіркеу кітабы
5 жыл*
*Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
126
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарымен, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) филиалдарымен жасалған шарттарды тіркеу журналдары
5 жыл*
*Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін
Қысқартулардың тізімі:
"Қажеттілігі өткенге дейін" белгісі құжаттаманың практикалық мәні ғана бар екендігін білдіреді.
Олардың сақтау мерзімін ұйымның өзі анықтайды, бірақ бір жылдан кем болмауы қажет.
"СТК" белгісі– сараптамалық-тексеру комиссиясы, мұндай құжаттардың бір бөлігі ғылыми-тарихи мәні бар екенін білдіреді және мемлекеттік мұрағаттарға береді немесе жинақтау көзі болып табылатын ұйымдарда сақталады. Соңғы жағдайда іс қағаздар номенклатураларда "СТК" белгісінің орнына "СК" – сараптамалық комиссия белгісі қолданылады.

123
Договоры со страховыми (перестраховочными) организациями, филиалами страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан на оказание посреднических услуг
5 лет*
*После истечения срока действия договора
124
База данных по договорам на оказание посреднических услуг
Постоянно
125
Книга регистрации договоров по оказанию посреднических услуг
5 лет*
*После истечения срока действия договора
126
Журналы регистрации договоров со страховыми (перестраховочными) организациями, филиалами страховых (перестраховочных) организации-нерезидентов Республики Казахстан
5 лет*
*После истечения срока действия договора
Список сокращений:
Отметка "До минования надобности" означает, что документация имеет только практическое значение. Срок их хранения определяется самой организацией, но не может быть менее одного года.
Отметка "ЭПК" – экспертно-проверочная комиссия означает, что часть таких документов имеет научно-историческое значение и передается в государственные архивы или хранится в организациях, не являющихся источниками комплектования. В последнем случае в номенклатурах дел вместо отметки "ЭПК" применяется отметка "ЭК" – экспертная комиссия.