"Әуе кемелерінің қозғалысы туралы хабарламалардың форматтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 9 қыркүйектегі № 22 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2021 жылғы 15 наурыздағы № 113 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 19 наурызда № 22372 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әуе кемелерінің қозғалысы туралы хабарламалардың форматтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 9 қыркүйектегі № 22 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9884 болып тіркелген, 2014 жылғы 12 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әуе кемелерінің қозғалысы туралы хабарламалардың форматтарында:
реттік нөмірі 22, 23-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
22.
RVM-WR - әуе кеңістігін пайдаланудың уақытша режимі
(- хабарлама түрі;
- әуе кеңістігін пайдаланудың уақытша режимінің нөмірі;
- резервтік күндерді қоса алғанда, уақытша режимді енгізу күні (жылы, айы, күні);
- уақытша режимді енгізу ауданы;
- жабық биіктік диапазоны
- Гринвич бойынша уақытша режимді енгізу уақыты;
- уақытша режим қолданылмайтын ремарка/ әуе кемелері, қамтамасыз ету үшін уақытша режим белгіленген қызмет түрі, қосымша мәліметтер).
(- хабарлама түрі, уақытша режим нөмірі; уақытша режимді енгізу күні (жылы, айы, күні);
- уақытша режимнің мақсаты;
- рейс, түрі, тіркеу нөмірі;
- ұшу бағыты;
- ұшу биіктігі;
- ұшу әуеайлағы, ұшу уақыты (ОЖО);
- ӘҚҚ аудандарына/нен кіру (шығу) нүктелері және олардың ұшып өтуінің есептік уақыты (ОЖО);
- межелі әуеайлақ және келудің есептік уақыты (ОЖО);
- қосалқы әуеайлақтар;
-қосымша мәліметтер).
(- хабарлама түрі, уақытша режим нөмірі; уақытша режимді енгізу күні (жылы, айы, күні);
- режимнің мақсаты;
- рейс, түрі, тіркеу нөмірі;
- ұшу бағыты (ауданы) ;
- ұшу биіктігі;
- ұшу әуеайлағы, ұшу уақыты (ОЖО);
- ӘҚҚ аудандарына/нен кіру (шығу) нүктелері және олардың ұшып өтуінің есептік уақыты (ОЖО);
- межелі әуеайлақ және келудің есептік уақыты (ОЖО);
- қосалқы әуеайлақтар;
-қосымша мәліметтер).
(- хабарлама түрі, уақытша режим нөмірі;
- уақытша режимді енгізу аудандары;
- күні (жылы, айы, күні), Гринвич режимінің қолданылу уақыты, жабық биіктіктер диапазоны;
- резервтік күндер;
-қосымша ақпарат).
(- хабарлама түрі, уақытша режим нөмірі;
- күні (жылы, айы, күні),
- уақытша режимді енгізу аудандары, Гринвич бойынша режимнің әрекет ету уақытының диапазоны, жабық биіктіктер диапазоны;
-қосымша ақпарат).
1-хабарлама мысалы. Шерулерді, оқу-жаттығуларды, көрмелерді, көрсету және сынау ұшуларын және әуе кеңістігін пайдалануды ерекше ұйымдастыруды талап ететін басқа да іс-шараларды қамтамасыз ету кезінде әуе кеңістігін пайдаланудың уақытша режимі.
(RVM-WR242

О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 сентября 2014 года № 22 "Об утверждении форматов сообщений о движении воздушных судов"
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 15 марта 2021 года № 113. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 марта 2021 года № 22372
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 сентября 2014 года № 22 "Об утверждении форматов сообщений о движении воздушных судов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9884, опубликован 12 декабря 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Форматах сообщений о движении воздушных судов, утвержденных указанным приказом:
строки, порядковые номера 22, 23 изложить в следующей редакции:
"
22.
RVM-WR - временный режим использования воздушного пространства
(- тип сообщения;
-номер временного режима использования воздушного пространства;
-дата введения временного режима (год, месяц, число), включая резервные даты;
-район введения временного режима;
-диапазон закрытых высот
-время введения временного режима по Гринвичу;
-ремарка/ воздушные суда, на которые не распространяется временный режим, вид деятельности, для обеспечения которой установлен временный режим, дополнительные сведения).
(- тип сообщения, номер временного режима; дата введения временного режима (год, месяц, число);
-предназначение временного режима;
-рейс, тип, регистрационный номер;
-маршрут полета;
-высота полета;
-аэродром вылета, время вылета (УТЦ);
-точки входа (выхода) в/из районов ОВД и расчетное время (УТЦ) их пролета;
-аэродром назначения и расчетное время прибытия (УТЦ);
-запасные аэродромы;
-дополнительные сведения).
(-тип сообщения, номер временного режима; дата введения временного режима (год, месяц, число);
- предназначение режима;
-рейс, тип, регистрационный номер;
-маршрут (район) полета;
-высота полета;
-аэродром вылета, время вылета (УТЦ);
-точки входа (выхода) в/из районов ОВД и расчетное время (УТЦ) их пролета;
-аэродром назначения и расчетное время прибытия (УТЦ);
-запасные аэродромы;
-дополнительные сведения).
(-тип сообщения, номер временного режима;
-районы введения временного режима;
-дата (год, месяц, число), время действия режима по Гринвичу, диапазон закрытых высот;
-резервные даты;
-дополнительная информация).
(-тип сообщения, номер временного режима;
-дата (год, месяц, число),
-районы введения временного режима, диапазоны времени действия режима по Гринвичу, диапазон закрытых высот;
-дополнительная информация).
Пример сообщения 1. Временный режим использования воздушного пространства при обеспечении парадов, учений, выставок, демонстрационных и испытательных полетов и других мероприятий, требующих особой организации использования воздушного пространства.
(RVM-WR242

-KUNI/181129 REZERW/181130
-465000N0732000E 460000N0733200E 454200N0731600E 452900N0703100E 471500N0691600E 465000N0732000E KOORDINATTARY SHEKTEULI AUDANDA USHYGA TYIYM SALYNGAN
-BIYIKTIKTE GND/UNL
-UAQYT/0000-2359
-RMK/ KAMBALA AUEAILAGYNAN, PRIOZERSK ALANYNAN 1MI8 1AN26 1AN72 2PUA AUE КЕМЕЛЕРІ РЕЖИМ ҚОЛДАНЫЛМАЙДЫ / МӘЛІМДЕЛГЕН ҚЫЗМЕТТІ ҰЙЫМДАСТЫРУШЫМЕН КЕЛІСІМ БОЙЫНША РЕЖИМ ҚОЛДАНЫЛАТЫН АУДАНДА ӘУЕ КЕМЕЛЕРІНІҢ ӘУЕ КЕҢІСТІГІН ПАЙДАЛАНУЫНА / ЗРВ АТЫСТАРЫН ҚАМТАМАСЫЗ ЕТУГЕ РҰҚСАТ ЕТІЛЕДІ)
Хабарламаны оқу:
(RVM-WR242– хабарлама түрі, уақытша режим нөмірі 242;
- KUNI - уақытша режимді енгізу күні 29 қараша, резервтік күн 2018 жылғы 30 қараша;
- Координаттармен шектелген аудан (режимнің көлденең жазықтықтағы әрекет ету ауданы);
- BIIKTIKTE GND / UNL-барлық биіктіктерде тік жазықтықта шектеу;
- UAQYT /0000-2359-режимнің әрекет ету уақыты Гринвич бойынша 0000-нан 2359-ға дейін;
-RMK-режимді Камбала әуеайлағынан, Приозерск алаңынан (әуеайлақтардан немесе алаңдардан әуе кеңістігін пайдалануға байланысты қызметті қамтамасыз етуге қатысатын әуе кемелері) 1ми-8, 1 Ан-26, 1Ан-72, 2 ПҰА-ға /мақсатында уақытша режим белгіленген режим/ қызмет түрі ауданында басқа әуе кемелеріне ұшуды орындауға рұқсат беретін органға таратпау.
Ескертпелер:
1. Қосымша мәліметтерде әуе қозғалысының қауіпсіздігін қамтамасыз ететін әуе қозғалысын басқару органдары (ГРП-GRP, РП-RP, КП-KP, ВПУ-WPU, ПНА-PNA, ОГ ӘҚБ-OG UWD) көрсетілуі мүмкін.
2. Уақытша режимді енгізуге ұсынымға өзгерістер (толықтырулар) түскен кезде енгізілген өзгерістер туралы ақпарат (күні, уақыты, биіктігі, ауданы және т.б.) хабарлама түрінің алдында көрсетіледі.
2-хабарлама мысалы. Әуе трассалары (ішкі рейстер) бойынша аса маңызды ұшуларды қамтамасыз ету кезінде әуе кеңістігін пайдаланудың уақытша режимі.
(RVM-WR222 KUNI/181121
-STS AYE KEMELERININ USHY QAYIPSIZDIGIN QAMTAMASYZ ETY USHIN
-REJS/BEC057 TYP/A330 REG/UPA0002
-MARSHRUT/ALMATY-SANKT-PETERBURG
-USHY BIIKTIGI/FL360
-USHYP KETY/UAAA0100
- UACN FIR-ga KIRY PABRI0045
UATT FIR-ga KIRYGEDSA0130
- QR AYE KENISTIGIN SHYGY FIR UATT BEKAS0240
-KELY/ULLI0505
-QOSALQY/UATT UUWW UUDD
-RMK/REZHIM QAMTAMASYZ ETYDIN AYE KEMELERINE QOLDANYLMAIDY. AKK ZHANE AKB ORGANDARY QR ASA MANYZDY USHYLARYN UYIMDASTYRU QAGIDALARYN BASSHILIQQA ALSYN)
Хабарламаны оқу:
- RVM-WR222 KUNI/181121-хабарлама түрі, уақытша режим нөмірі 222; уақытша режим енгізілген күн 2018 жылғы 21 қараша;
- уақытша режимнің мақсаты;
- REJS / BEC057 TYP/A380 REG / UPA0002 - рейс, А-330 әуе кемесінің түрі, тіркеу нөмірі;
- ALMATY-SANKT - PETERBURG-ұшу бағыты;

-DATA/181129 REZERW/181130
-ZAPREQENY POLETY W RAJONE OGRANI4ENNOM KOORDINATAMI
465000N0732000E 460000N0733200E 454200N0731600E 452900N0703100E 471500N0691600E 465000N0732000E
-NA WYSOTAH GND/UNL
-WREMIA/0000-2359
-RMK/REVIM NE RASPROSTRANIATX NA 1MI8 1AN26 1AN72 2BPLA S AERODROMA KAMBALA PLOSHADKI PRIOZERSK/PO SOGLASOWANIIU S ORGANIZATOROM ZAJAWLENNOJ DEJATELXNOSTI RAZRESHAETSIA ISPOLXZOWANIE WOZDUSHNOGO PROSTRANSTWA WOZDUSHNYMI SUDAMI W RAJONE DEJSTWIIA REVIMA/OBESPE4ENIE STRELXB ZRW)
Чтение сообщения:
(RVM-WR242– тип сообщения, номер временного режима 242;
-DATA -дата введения временного режима 29 ноября, резервный день 30 ноября 2018 г;
-Район, ограниченный координатами (район действия режима в горизонтальной плоскости);
-NA WYSOTAH GND/UNL - ограничение в вертикальной плоскости на всех высотах;
-WREMIA/0000-2359 - время действия режима с 0000 до 2359 по Гринвичу;
-RMK - режим не распространять на 1МИ-8, 1 Ан-26, 1Ан-72, 2 БПЛА с аэродрома Камбала, площадки Приозерск (воздушные суда, участвующие в обеспечении деятельности, связанной с использованием воздушного пространства с аэродромов или площадок) /орган, разрешающий выполнять полеты другим воздушным судам в районе режима/ вид деятельности, в целях которой установлен временный режим.
Примечания:
1. В дополнительных сведениях могут указываться органы управления воздушным движением (ГРП-GRP, РП-RP, КП-KP, ВПУ-WPU, ПНА-PNA, ОГ УВД-OG UWD), обеспечивающие безопасность воздушного движения.
2. При поступлении изменений (дополнений) в представление на введение временного режима информация о внесенных изменениях (дата, время, высота, район и др.) указывается перед типом сообщения.
Пример сообщения 2. Временный режим использования воздушного пространства при обеспечении особо важных полетов по воздушным трассам (внутренние рейсы).
(RVM-WR222 DATA/181121
-DLIA OBESPE4ENIIA BEZOPASNOSTI POLETA WS STS/A
-REJS/BEC057 TYP/A330 REG/UPA0002
-MARSHRUT/ALMATY-SANKT-PETERBURG
-WYSOTA POLETA/FL360
-OTPRAWLENIE/UAAA0100
-WHOD W FIR UACN PABRI0045
WHOD W FIR UATT GEDSA0130
-WYHOD IZ WP RK FIR UATT BEKAS0240
-PRIBYTIE/ULLI0505
-ZAPASNOJ/UATT UUWW UUDD
-RMK/REVIM NE RASPROSTRANIATX NA WS OBESPE4ENIIA ORGANAM OWD I UWD RUKOWODSTWOWATXSIA PRAWILAMI ORGANIZACII I OBESPE4ENIIA OSOBO WAVNYH POLETOW RK)
Чтение сообщения:
-RVM-WR222 DATA/181121 - тип сообщения, номер временного режима 222; дата введения временного режима 21 ноября 2018г;
-предназначение временного режима;
-REJS/BEC057 TYP/A380 REG/UPA0002 - рейс, тип воздушного судна А-330, регистрационный номер;
-ALMATY -SANKT-PETERBURG - маршрут полета;

- FL360-эшелон (10950м);
- ӘҚҚ аудандарына/нен кіру (шығу) нүктелері және олардың ұшып өтуінің есептік уақыты (ОЖО) ;
- UATT UUWW UUDD-Ақтөбе, Внуково, Домодедово қосалқы әуеайлақтары;
- RMK-қосымша мәліметтер, нұсқаулар.
Әуе трассалары (транзиттік рейстер) бойынша аса маңызды ұшуларды қамтамасыз ету кезінде әуе кеңістігін пайдаланудың уақытша режимі.
(RVM-WR333 KUNI/181103
-STS AYE KEMELERININ USHY QAYIPSIZDIGIN QAMTAMASYZ ETY USHIN/A
-REJS/GAF123 TYP/B777 REG/UPB1234
-MARSHRUT/BERLIN-BEIZHIN
-USHY BIIKTIGY/FL390
-KETY/BERLIN1000
- QR AUE KENISTIGIN NUR-SULTAN FIR-ga KIRU (TITUR)1345
- ALMATY FIR KIRU (GORBO)1505
- QR AYE KENISTIGI ALMATY FIR-dan SHYGY (SARIN)1600
-KELY/BEIZHIN2220
-QOSALQY/UAAA ZBAC ZBBB ZBNY
-RMK/ AKK ZHANE AKB ORGANDARY QR ASA MANYZDY USHYLARYN UYIMDASTYRU QAGIDALARYN BASSHILIQQA ALSYN )
Хабарламаны оқу:
- RVM-WR333 KUNI / 181103-хабарлама түрі, уақытша режим нөмірі 333; уақытша режим енгізілген күн 2018 жылғы 3 қараша;
- уақытша режимнің мақсаты;
- REJS / GAF123 TYP/B777 REG / UPB1234 - рейс, B-777 әуе кемесінің түрі, тіркеу нөмірі;
- BERLIN-BEIJIN -ұшу бағыты;
- FL390-эшелон (11900м);
- ӘҚҚ аудандарына/нен кіру (шығу) нүктелері және олардың ұшып өтуінің есептік уақыты (ОЖО);
- UAAA ZBAC ZBBB ZBNY-Алматы, Шоуду, Бейджинг, Наньюань қосалқы әуеайлақтары.
- RMK-қосымша мәліметтер, нұсқаулар.
Ескерту.
Уақытша режимді енгізуге ұсынымға өзгерістер (толықтырулар) түскен кезде енгізілген өзгерістер туралы ақпарат (күні, уақыты, биіктігі, ауданы және т.б.) хабарлама түрінің алдында көрсетіледі.
3-хабарламаның мысалы. Уақытша диспетчерлік ауданда аса маңызды ұшуларды қамтамасыз ету кезінде әуе кеңістігін пайдаланудың уақытша режимі
(RVM-WR104 KUNI/180615
- STS AYE KEMELERININ USHY QAYIPSIZDIGIN QAMTAMASYZ ETU USHIN /A
-REJS/BEC053 TYP/MI171 REG/UPA0002
-510500N0720500E 512500N0731800E 520500N0735800E 522400N0731700E 520400N0724000E 514000N0724000E 512400N0714700E 510500N0720500E KOORDINATTARMEN SHEKTELGEN AUDANDA USHYGA TYIYM SALYNGAN
- AUDANDA ZHANE MARSHRUT BOYINSHA USHY BIIKTIGY GND/5000FT AMSL
-KETU/UACC0430
-QONU/UACN0700
-QOSALQY/UASP
-RMK/REZHIM QAMTAMASYZ ETYDIN AYE KEMELERINE QOLDANYLMAIDY. AKK ZHANE AKB ORGANDARY QR ASA MANYZDY USHYLARYN UYIMDASTYRU QAGIDALARYN BASSHILIKKA ALSYN)
Хабарламаны оқу:
(RVM-WR104 KUNI/180615-хабарлама түрі, уақытша режим нөмірі 104, уақытша режим енгізілген күн 2018 жылғы 15 маусым;
- REJS / BEC053 TYP/MI171 REG / UPA0002 – рейс нөмірі, Ми-171 әуе кемесінің түрі, тіркеу нөмірі;
- бағыт жолағының, жұмыс ауданының сипаттамасы;
GND / 5000FT AMSL-жер бетінен теңіз деңгейінен 5000 фут биіктікке дейінгі ВР биіктік диапазоны;

-FL360 - эшелон (10950м);
-точки входа (выхода) в/из районов ОВД и расчетное время (УТЦ) их пролета;
-UATT UUWW UUDD - запасные аэродромы Актобе, Внуково, Домодедово;
-RMK - дополнительные сведения, указания.
Пример сообщения 2а. Временный режим использования воздушного пространства при обеспечении особо важных полетов по воздушным трассам (транзитные рейсы).
(RVM-WR333 DATA/181103
-DLIA OBESPE4ENIIA BEZOPASNOSTI POLETA WS STS/A
-REJS/GAF123 TYP/B777 REG/UPB1234
-MARSHRUT/BERLIN-PEKIN
-WYSOTA POLETA/FL390
-OTPRAWLENIE/BERLIN1000
-WHOD W WP RK FIR NUR-SULTAN (TITUR)1345
-WHOD W WP FIR ALMATY (GORBO)1505
-WYHOD IZ WP RK FIR ALMATY (SARIN)1600
-PRIBYTIE/PEKIN2220
-ZAPASNOJ/UAAA ZBAC ZBBB ZBNY
-RMK/ ORGANAM OWD I UWD RUKOWODSTWOWATXSIA PRAWILAMI ORGANIZACII I OBESPE4ENIIA OSOBO WAVNYH POLETOW RK)
Чтение сообщения:
- RVM-WR333 DATA/181103 - тип сообщения, номер временного режима 333; дата введения временного режима 3 ноября 2018г;
- предназначение временного режима;
- REJS/GAF123 TYP/B777 REG/UPB1234- рейс, тип воздушного судна B-777, регистрационный номер;
- BERLIN-PEKIN - маршрут полета;
- FL390 - эшелон (11900м);
- точки входа (выхода) в/из районов ОВД и расчетное время (УТЦ) их пролета;
- UAAA ZBAC ZBBB ZBNY - запасные аэродромы Алматы, Шоуду, Бейджинг, Наньюань.
- RMK -дополнительные сведения, указания.
Примечание.
При поступлении изменений (дополнений) в представление на введение временного режима информация о внесенных изменениях (дата, время, высота, район и др.) указывается перед типом сообщения.
Пример сообщения 3. Временный режим использования воздушного пространства при обеспечении особо важных полетов во временном диспетчерском районе
(RVM-WR104 DATA/180615
-DLIA OBESPE4ENIIA BEZOPASNOSTI POLETA WS STS/A
-REJS/BEC053 TYP/MI171 REG/UPA0002
-ZAPREQENY POLETY W RAJONE OGR ANI4ENNOM KOORDINATAMI 510500N0720500E 512500N0731800E 520500N0735800E 522400N0731700E 520400N0724000E 514000N0724000E 512400N0714700E 510500N0720500E
-WYSOTA POLETA PO MARSHRUTU I W RAJONE GND/5000FT AMSL
-WYLET/UACC0430
-POSADKA/UACN0700
-ZAPASNOJ/UASP
-RMK/REVIM NE RASPROSTRANIATX NA WS SOPROWOVDENIIA ORGANAM OWD I UWD RUKOWODSTWOWATXSIA PRAWILAMI ORGANIZACII I OBESPE4ENIIA OSOBO WAVNYH POLETOW RK)
Чтение сообщения:
(RVM-WR104 DATA/180615 - тип сообщения, номер временного режима 104, дата введения временного режима 15 июня 2018 года;
-REJS/BEC053 TYP/MI171 REG/UPA0002 – номер рейса, тип воздушного судна Ми-171, регистрационный номер;
-описание полосы маршрута, района работы;
GND/5000FT AMSL – диапазон высот ВР от земной поверхности до высоты 5000 футов относительно среднего уровня моря;

-0430 – ұшу уақыты, 0700-Нұр-Cұлтан әуеайлағына қону уақыты;
- UASP-Павлодар қосалқы әуеайлағы;
- RMK / - қосымша мәліметтер, нұсқаулар.
Ескерту.
Уақытша режимді енгізуге ұсынымға өзгерістер (толықтырулар) түскен кезде енгізілген өзгерістер туралы ақпарат (күні, уақыты, биіктігі, ауданы және т.б.) хабарлама типінің алдында көрсетіледі.
2. Егер шектеудің жоғарғы шекарасы 10000 футтан астам биіктікте (абс) орнатылған жағдайда – эшелон нөмірлерінде шектеу деңгейін көрсету қажет.
4-хабарлама мысалы. Көліктік жүк кемесін және басқа да ғарыштық ұшу аппараттарын ұшыруды қамтамасыз ету кезінде әуе кеңістігін пайдаланудың уақытша режимі.
(RVM-WR6169
-455512N0632035E KOORDINATTARY BAR NUKTEDEN 17 TENIZ MILI RADIYSYMEN SHEKTELGEN AUDANDA USHYGA TYIM SALYNADY
KUNI/181112 YAQYT /1805 - 1830 BIIKTIGI GND/UNL
KUNI/181113 YAQYT /1715 - 1740 BIIKTIGI GND/UNL
REZERVTIK KUNDERI
KUNI/181119 YAQYT /1655 - 1720 BIIKTIGI GND/UNL
KUNI/181122 YAQYT /1540 - 1605 BIIKTIGI GND/UNL
- U25 U27 U30 TURAKTY GHARYSH AIMAQTARYNDA
KUNI/181112 YAQYT /1800 - 1900 BIIKTIGI GND/UNL
KUNI /181113 YAQYT /1715 - 1810 BIIKTIGI GND/UNL
REZERVTIK KUNDERI
KUNI /181119 YAQYT /1655 – 1750 BIIKTIGI GND/UNL
KUNI /181122 YAQYT /1540 - 1640 BIIKTIGI GND/UNL
-RMK/PROGRESS-MS10 GARYSH KEMESIN USHYRYDY JURGIZY KEZINDE QR AYE KENISTIGINDE USHY QAYIPSIZDIGIN QAMTAMASYZ ETY MAQSATYNDA YAQYTSHA REJIM IZDESTIRY-QUTQARY QYZMETTERIN QAMTAMASYZ ETETIN AYE KEMELERINE QOLDANYLMAIDY)
Хабарламаны оқу:
- RVM-WR6169-хабарлама түрі, уақытша режим нөмірі 6169;
- 455512N0632035E KOORDINATTARY BAR NUKTEDEN 17 TENIZ MILI RADIUSYMEN SHEKTELGEN AYDANDA - уақытша режимді енгізу ауданы, геонүктеден 17 теңіз милі;
- KUNI/181112 YAQYT /1805 – 1830 BIIKTIGI GND/UNL- күні 2018 жылғы 12 қараша, аталған ауданда режимнің әрекет ету уақыты 1805-тен 1830-ға дейін, жер бетінен жабық биіктіктердің диапазоны, жоғарғы шекарасы шектеусіз (Unlimited);
- бұдан әрі уақыт пен биіктік диапазонын көрсете отырып, негізгі және резервтік күндердің сипаттамасы;
- U25 U27 U30 TURAQTY GARYSH AIMAQTARYNDA -тұрақты "ғарыштық аймақтарда" уақытша режимді енгізу аудандары;
- бұдан әрі: режимнің әрекет ету уақыты мен жабық биіктіктер ауқымы көрсетілген негізгі және резервтік күндер туралы ақпарат;
- RMK- УР енгізу негізі (Прогресс 10мс көліктік ғарыш кемесін ұшыру кезінде ҚР әуе кеңістігінде ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз ету), УР қолданылмайтын әуе кемелері туралы ақпарат баяндалады.
Ескерту.
Уақытша режимді енгізуге ұсынымға өзгерістер (толықтырулар) түскен кезде енгізілген өзгерістер туралы ақпарат (күні, уақыты, биіктігі, ауданы және т.б.) хабарлама түрінің алдында көрсетіледі.
5-хабарлама мысалы. Көліктік басқарылатын ғарыш кемесін ұшыруды, түсірілетін аппаратты авариялық және жоспарлы отырғызуды қамтамасыз ету кезінде әуе кеңістігін пайдаланудың уақытша режимі.
(RVM-WR5772
-KUNI-181217
QR AYE KENISTIGININ BES AYDANYNDA USHYGA TYIYM SALYNGAN
- 1 AYDANY
4555130N0632030E KOORDINATTARY BAR BASTAPQY KESHENNEN 17 TENIZ MILI RADIYSYUAQYT /0650-0720 BIIKTIGI GND/UNL
- 2 AYDANY

-0430 – время вылета, 0700 – время посадки на аэродроме Нур-Султан;
-UASP – запасный аэродром Павлодар;
-RMK/ - дополнительные сведения, указания.
Примечание.
При поступлении изменений (дополнений) в представление на введение временного режима информация о внесенных изменениях (дата, время, высота, район и др.) указывается перед типом сообщения.
2. В случае, если верхняя граница ограничения устанавливается на высотах (абс) более 10000 футов – указывать уровень ограничения в номерах эшелонов.
Пример сообщения 4. Временный режим использования воздушного пространства при обеспечении запуска транспортного грузового корабля и других космических летательных аппаратов.
(RVM-WR6169
-ZAPREQENY POLETY W RAJONE OGRANI4ENNOM
RADIUSOM 17NM OT TO4KI S KOORDINATAMI 455512N0632035E
DATA/181112 WREMIA/1805 - 1830 WYSOTA GND/UNL
DATA/181113 WREMIA/1715 - 1740 WYSOTA GND/UNL
REZERWNYE DATY
DATA/181119 WREMIA/1655 - 1720 WYSOTA GND/UNL
DATA/181122 WREMIA/1540 - 1605 WYSOTA GND/UNL
-W POSTOIANNYH KOSMICHESKIH ZONAH U25 U27 U30
DATA/181112 WREMIA/1800 - 1900 WYSOTA GND/UNL
DATA/181113 WREMIA/1715 - 1810 WYSOTA GND/UNL
REZERWNYE DATY
DATA/181119 WREMIA/1655 - 1750 WYSOTA GND/UNL
DATA/181122 WREMIA/1540 - 1640 WYSOTA GND/UNL
-RMK/W CELIAH OBESPECHENIIA BEZOPASNOSTI POLETOW W WOZDUSHNOM PROSTRANSTWE RESPUBLIKI KAZAHSTAN PRI PROIZWODSTWE ZAPUSKA KOSMICHESKOGO TRANSPORTNOGO GRUZOWOGO KORABLIA PROGRESS MS10 WR NE RASPROSTRONIATX NA WS OBESPECHENIIA PSS)
Чтение сообщения:
-RVM-WR6169 -тип сообщения, номер временного режима 6169;
-W RAJONE OGRANICHENNOM RADIUSOM 17NM OT TOCHKI S KOORDINATAMI 455512N0632035E - район введения временного режима, 17 морских миль от геоточки;
-DATA/181112 WREMIA/1805 - 1830 WYSOTA GND/UNL – дата 12 ноября 2018 года, время действия режима в указанном районе с 1805 до1830 УТЦ, диапазон закрытых высот от земной поверхности, верхняя граница без ограничений (Unlimited);
-далее описание основной и резервных дат с указанием времени и диапазона высот;
-W POSTOIANNYH KOSMICHESKIH ZONAH U25 U27 U30 - районы введения временного режима в постоянных "космических зонах";
-далее: информация об основных и резервных датах с указанием времени действия режима и диапазона закрытых высот;
-RMK – излагается основание введения ВР (обеспечение безопасности полетов в воздушном пространстве РК при производстве запуска транспортного космического корабля Прогресс 10МС), информация о воздушных судах, на которые ВР не распространяется.
Примечание.
При поступлении изменений (дополнений) в представление на введение временного режима информация о внесенных изменениях (дата, время, высота, район и др.) указывается перед типом сообщения.
Пример сообщения 5. Временный режим использования воздушного пространства при обеспечении запуска транспортного пилотируемого космического корабля, аварийной и плановой посадки спускаемого аппарата.
(RVM-WR5772
-DATA-181217
ZAPREQENY POLETY W PIATI RAJONAH WOZDUSHNOGO PROSTRANSTWA RESPUBLIKI KAZAHSTAN
-RAJON 1
RADIUSOM 17NM OT STARTOWOGO KOMPLEKSA S KOORDINATAMI 4555130N0632030E
WREMIA/0650-0720 WYSOTA GND/UNL
-RAJON 2

464000N0630000E 502000N0750000E 511000N0804000E KOORDINATTARY. ODAN ARI RF SHEKARASY BOIYNSHA NUKTEGE DEIIN 503000N0842000E 482000N0740000E 453000N0634000E 464000N0630000E
YAQYT /0720-0755 BIIKTIGI GND/UNL
- 3 AYDANY
KOORDINATTARY/512900N0605800E 513600N0695300E 503700N0695900E 501300N0570800E 510400N0570200E ODAN ARI RF SHEKARASY BOIYNSHA 512900N0605800E DEIIN
YAKYT/0846-0916 BIIKTIGI GND/UNL
YAQYT /0916-1016 BIIKTIGI GND/FL300
- 4 AYDANY
KOORDINATTARY/515500N0600100E 513300N0683100E 503300N0682900E 505400N0612700E ODAN ARI RF SHEKARASY BOIYNSHA 515500N0600100E DEIIN
YAQYT /1018-1048 BIIKTIGI GND/UNL
YAQYT /1048-1148 BIIKTIGI GND/FL300
- 5 AYDANY
KOORDINATTARY/510400N0580556E ODAN ARI RF SHEKARASY BOIYNSHA 505500N0583500E 505600N0580600E 510400N0580556E DEIIN
YAQYT /1018-1048 BIIKTIGI GND/UNL
YAQYT /1048-1148 BIIKTIGI GND/FL300
-RMK/ "SOYUZ MS07" BASQARYLATYN KOLIK GARYSH KEMESININ USHY ZHANE AVARIYALYQ QONYY KEZINDE USHY QAYIPSIZDIGIN QAMTAMASYZ ETY REJIMI KRAJNIJ AYEAILAGYNAN USHYP SHYGATYN AN26-GA, QARAGANDY AYEAILAGYNAN USHYP SHYGATYN 2MI8-GE, UPRUN AYEAILAGYNAN USHYP SHYGATYN 2MI8-GE, TAULY ALTAI AYEAILAGYNAN USHYP SHYGATYN 2MI8-GE, QYZYL USHYP SHYGATYN MI8-GE, BRATSK AYEAILAGYNAN USHYP SHYGATYN AN26-GA, NOVOSIBIRSK AYEAILAGYNAN USHYP SHYGATYN MI8-GE, JEZQAZGAN AYEAILAGYNAN USHYP SHYGATYN AN12-GE QOLDANYLMAIDY)
Хабарламаны оқу:
RVM-WR5772-хабарлама түрі, уақытша режим нөмірі 5772;
- KUNI-181217- УР қолданылу күні 2018 жылғы 17 желтоқсан;
- 1 AUDANY
4555130n0632030Е
KOORDINATTARY BAR BASTAPQY KESHENNEN 17 TENIZ MILI RADIYSY
-географиялық нүктеден 17 теңіз милі (30 км) радиусымен шектелген УР ауданы;
UAQYT /0650-0720 BIIKTIGI GND / UNL-режимнің көрсетілген ауданда әрекет ету уақыты 0650-ден 0720 ОЖО-ға дейін, жер бетінен жабық биіктіктердің диапазоны, жоғарғы шекарасы шектеусіз (Unlimited);
- бұдан әрі әуе кеңістігінің төрт ауданын, шектеулердің әрекет ету уақытын және жабық биіктік диапазондарын сипаттау;
- RMK - УР енгізу негізі (Союз-МС07 көліктік басқарылатын ғарыш кемесін ұшыру кезінде ҚР әуе кеңістігінде ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз ету), УР қолданылмайтын әуе кемелері және іздестіру-құтқару кешенінің ӘК орналасқан әуеайлақтар туралы ақпарат баяндалады.
Ескертпелер.
1. Уақытша режим бірнеше шектеу аудандарынан тұруы мүмкін немесе әрбір шектеу ауданы үшін жеке уақытша режим белгіленуі мүмкін.
2. Бұл формат әуе кеңістігін пайдалануды ерекше ұйымдастыруды талап ететін оқу-жаттығуларды, шерулерді және басқа да іс-шараларды қамтамасыз ету кезінде қолданылуы мүмкін.
3. Уақытша режимді енгізуге ұсынымға өзгерістер (толықтырулар) түскен кезде енгізілген өзгерістер туралы ақпарат (күні, уақыты, биіктігі, ауданы және т.б.) хабарлама түрінің алдында көрсетіледі.
23.
RVI-WR - әуе кеңістігін пайдаланудың уақытша режимін алып тастау
(- хабарлама түрі;
- уақытша режим нөмірі;
- уақытша режимді алып тастау күні (жылы, айы, күні);
- Гринвич бойынша уақытша режимді алып тастау уақыты;
- алу туралы ақпарат)
1-хабарлама мысалы. Әуе кеңістігін пайдаланудың уақытша режимін толық алып тастау.
(RVI-WR242-KUNI/181129 -YAQYT/2215 – TOLYGYMEN ALYP TASTANYZ)
Хабарламаны оқу:
(RVI-WR242 - хабарлама түрі, уақытша режим нөмірі 242;
- KUNI / 181129-уақытша режимді алып тастау күні 2018 жылғы 29 қараша;
- YAQYT / 2215-2215 ОЖО уақытша режимін алып тастау уақыты;
- TOLYGYMEN ALYP TASTANYZ) - түсіру туралы ақпарат (режим толығымен алынып тасталды, резервтік күнді қосқанда).
2-хабарлама мысалы. Нақты күнге (күнге) әуе кеңістігін пайдаланудың уақытша режимін алу.
(RVI-WR242- YAQYT/2215 ALYP TASTAU KUNI/181129 – KUSHINE ENGEN KUNGE SAIKES)
Хабарламаны оқу:
(RVI-WR242 - хабарлама түрі, уақытша режим нөмірі 242;
- YAKYT / 2215-2215 ОЖО уақытша режимін алып тастау уақыты;
- ALYP TASTAU-KUNI / 181129 - уақытша режим алынып тасталған күн (2018 жылғы 29 қараша);
- QALGAN KUNDER KUSHINDE) - түсіру туралы ақпарат (бұл режим хабарламада көрсетілген белгілі бір күні алынып тасталғанын білдіреді);
Ескерту.
"Қалған күндер" термині қалған негізгі және резервтік күндерді білдіреді.
";

KOORDINATY 464000N0630000E 502000N0750000E 511000N0804000E DALEE PO GOSGRANICE S RF DO TOCHKI 503000N0842000E 482000N0740000E 453000N0634000E 464000N0630000E
WREMIA/0720-0755 WYSOTA GND/UNL
-RAJON 3
KOORDINATY/512900N0605800E 513600N0695300E 503700N0695900E 501300N0570800E 510400N0570200E DALEE PO GOSGRANICE S RF DO 512900N0605800E
WREMIA/0846-0916 WYSOTA GND/UNL
WREMIA/0916-1016 WYSOTA GND/FL300
-RAJON 4
KOORDINATY/515500N0600100E 513300N0683100E 503300N0682900E 505400N0612700E DALEE PO GOSGRANICE S RF DO 515500N0600100E
WREMIA/1018-1048 WYSOTA GND/UNL
WREMIA/1048-1148 WYSOTA GND/FL300
-RAJON 5
KOORDINATY/510400N0580556E DALEE PO GOSGRANICE S RF DO 505500N0583500E 505600N0580600E 510400N0580556E
WREMIA/1018-1048 WYSOTA GND/UNL
WREMIA/1048-1148 WYSOTA GND/FL300
-RMK/OBESPECHENIE BEZOPASNOSTI POLETOW PRI ZAPUSKE I AWARIJNOJ POSADKE TRANSPORTNOGO PILOTIRUEMOGO KOSMICHESKOGO KORABLIA SOIUZ MS07 REVIM NE RASPROSTRANIATX NA AN26 S AERODROMA KRAJNIJ 2MI8 S AERODROMA KARAGANDA 2MI8 S AERODROMA UPRUN 2MI8 S AERODROMA GORNOALTAJSK MI8 S AERODROMA KYZYL AN26 S AERODROMA BRATSK MI8 S AERODROMA NOWOSIBIRSK AN12 S AERODROMA VEZKAZGAN)
Чтение сообщения:
RVM-WR5772 - тип сообщения, номер временного режима 5772;
-DATA-181217 - дата действия ВР 17 декабря 2018 года;
-RAJON 1
RADIUSOM 17NM OT STARTOWOGO KOMPLEKSA S KOORDINATAMI 4555130N0632030E – район ВР, ограниченный радиусом 17 морских миль (30 км) от географической точки;
WREMIA/0650-0720 WYSOTA GND/UNL- время действия режима в указанном районе с 0650 до 0720 УТЦ, диапазон закрытых высот от земной поверхности, верхняя граница без ограничений (Unlimited);
- далее описание четырех районов воздушного пространства, времени действия ограничений и диапазонов закрытых высот;
-RMK – излагается основание введения ВР (обеспечение безопасности полетов в воздушном пространстве РК при производстве запуска транспортного пилотируемого космического корабля Союз - МС07), информация о воздушных судах, на которые ВР не распространяется и аэродромах, на которых базируются ВС поисково-спасательного комплекса.
Примечания.
1. Временный режим может состоять из нескольких районов ограничений или для каждого района ограничений может устанавливаться отдельный временный режим.
2. Данный формат может применяться при обеспечении учений, парадов, и других мероприятий, требующих особой организации использования воздушного пространства.
3. При поступлении изменений (дополнений) в представление на введение временного режима информация о внесенных изменениях (дата, время, высота, район и др.) указывается перед типом сообщения.
23.
RVI-WR - снятие временного режима использования воздушного пространства
(-тип сообщения;
-номер временного режима;
-дата снятия временного режима (год, месяц, число);
-время снятия временного режима по Гринвичу;
-информация о снятии)
Пример сообщения 1. Полное снятие временного режима использования воздушного пространства.
(RVI-WR242-DATA/181129 -WREMIA/2215 - SNIAT POLNOSTXU)
Чтение сообщения:
(RVI-WR242 - тип сообщения, номер временного режима 242;
-DATA/181129 - дата снятия временного режима 29 ноября 2018 года;
-WREMIA/ 2215 - время снятия временного режима 2215 УТЦ;
-SNIAT POLNOSTXU) - информация о снятии (означает, что режим снят полностью, включая резервный день).
Пример сообщения 2. Снятие временного режима использования воздушного пространства на конкретную дату(ы).
(RVI-WR242- WREMIA/2215 SNIAT DATA/181129 - OSTALXNYE DATY W SILE)
Чтение сообщения:
(RVI-WR242 - тип сообщения, номер временного режима 242;
-WREMIA/ 2215 - время снятия временного режима 2215 УТЦ;
-SNIAT -DATA/181129 – дата, на которую снят временный режим (29 ноября 2018 года);
-OSTALXNYE DATY W SILE) - информация о снятии (означает, что режим снят на конкретную дату, указанную в сообщении);
Примечание.
Под термином "остальные даты" понимаются оставшиеся основные и резервные даты.
";

реттік нөмірі 26, 27-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
26.
RVM -ҚМШ - әуе кеңістігін пайдалануды қысқа мерзімге шектеу
(-хабарлама түрі;
- қысқа мерзімді шектеу нөмірі;
- қысқа мерзімді шектеу қолданылатын ӘҚБ орталығының жауапкершілік ауданының шартты белгісі;
- қысқа мерзімді шектеуді қолданысқа енгізу күні;
- қысқа мерзімді шектеудің әрекет ету уақыты;
- қысқа мерзімді шектеуді енгізу ауданы;
- қысқа мерзімді шектеу әрекеті биіктігінің диапазоны).
(- хабарлама түрі;
- қысқа мерзімді шектеу нөмірі;
- қысқа мерзімді шектеу қолданылатын ӘҚБ орталығының жауапкершілік ауданының шартты белгісі;
- қысқа мерзімді шектеуді қолданысқа енгізу күні;
- қысқа мерзімді шектеудің әрекет ету уақыты;
- қысқа мерзімді шектеуді енгізу ауданы;
- қысқа мерзімді шектеу әрекеті биіктігінің диапазоны;
- қосымша ақпарат)
(- хабарлама түрі;
- қысқа мерзімді шектеу нөмірі;
- қысқа мерзімді шектеу қолданылатын ӘҚБ орталығының жауапкершілік ауданының шартты белгісі;
- қысқа мерзімді шектеуді қолданысқа енгізу күні;
- қысқа мерзімді шектеудің әрекет ету уақыты;
- қысқа мерзімді шектеуді енгізу ауданы;
- қысқа мерзімді шектеу әрекеті биіктігінің диапазоны)
(- хабарлама түрі;
- қысқа мерзімді шектеу нөмірі;
- қысқа мерзімді шектеу қолданылатын ӘҚБ орталығының жауапкершілік ауданының шартты белгісі;
- қысқа мерзімді шектеуді қолданысқа енгізу күні;
- қысқа мерзімді шектеудің әрекет ету уақыты;
- ұшу бағыты;
- шектеулер қойылатын әуе трассаларының учаскелері;
- қысқа мерзімді шектеу әрекеті биіктігінің диапазоны;
- қосымша ақпарат)
(- хабарлама түрі;
- қысқа мерзімді шектеу нөмірі;
- қысқа мерзімді шектеу қолданылатын ӘҚБ орталығының жауапкершілік ауданының шартты белгісі;
- қысқа мерзімді шектеуді қолданысқа енгізу күні;
- қысқа мерзімді шектеудің әрекет ету уақыты;
- ұшу бағыты;
- шектеулер қойылатын әуе трассаларының учаскелері;
- қысқа мерзімді шектеу әрекеті биіктігінің диапазоны;
- қосымша ақпарат)
1-хабарлама мысалы. Атыстардың барлық түрлерін, зымырандарды ұшыруды, ПҰА-ның ұшуын және әуе кеңістігін пайдалануға байланысты басқа да қызметті жүргізу кезінде әуе кеңістігін пайдалануды қысқа мерзімге шектеу.
(RVM-КО55/FIR ALMATY
-KUNI/180223
-YAKYT/0245-1250/1400-1800
-UAR3/POLIGON ILIJSKIJ
-
433044N0764530E
433048N0764745E
433408N0764700E
433325N0763710E

строки, порядковые номера 26, 27 изложить в следующей редакции:
"
26.
RVM -KO - кратковременное ограничение использования воздушного пространства
(-тип сообщения;
-номер кратковременного ограничения;
-условное обозначение района ответственности центра УВД, в котором действует кратковременное ограничение;
-дата введения в действие кратковременного ограничения;
-время действия кратковременного ограничения;
-район введения кратковременного ограничения;
-диапазон высот действия кратковременного ограничения).
(-тип сообщения;
-номер кратковременного ограничения;
–условное обозначение района ответственности центра УВД, в котором действует кратковременное ограничение;
-дата введения в действие кратковременного ограничения;
-время действия кратковременного ограничения;
-район введения кратковременного ограничения;
-диапазон высот действия кратковременного ограничения;
- дополнительная информация)
(-тип сообщения;
-номер кратковременного ограничения;
–условное обозначение района ответственности центра УВД, в котором действует кратковременное ограничение;
-дата введения в действие кратковременного ограничения;
-время действия кратковременного ограничения;
-район введения кратковременного ограничения;
-диапазон высот действия кратковременного ограничения)
(-тип сообщения;
-номер кратковременного ограничения;
–условное обозначение района ответственности центра УВД, в котором действует кратковременное ограничение;
-дата введения в действие кратковременного ограничения;
-время действия кратковременного ограничения;
-маршрут полета;
-участки воздушных трасс, на которые накладываются ограничения;
-диапазон высот действия кратковременного ограничения;
-дополнительная информация)
(-тип сообщения;
-номер кратковременного ограничения;
–условное обозначение района ответственности центра УВД, в котором действует кратковременное ограничение;
-дата введения в действие кратковременного ограничения;
-время действия кратковременного ограничения;
-маршрут полета;
-участки воздушных трасс, на которые накладываются ограничения;
-диапазон высот действия кратковременного ограничения;
-дополнительная информация)
Пример сообщения 1. Кратковременное ограничение использования воздушного пространства при проведении всех видов стрельб, пусков ракет, полетов БПЛА и другой деятельности, связанной с использованием воздушного пространства.
(RVM-КО55/FIR ALMATY
-DАТА/180223
-WREMIA/0245-1250/1400-1800
-UAR3/POLIGON ILIJSKIJ
-ZAKRYTO WOZDUSHNOE PROSTRANSTWO W RAJONE OGRANICHENNOM KOORDINATAMI
433044N0764530E
433048N0764745E
433408N0764700E
433325N0763710E

433044N0764530E KOORDINATTARMEN SHEKTELGEN JABYQ AYE KENISTIGI
-BIIKTIKTER/GND/FL130)
Хабарламаны оқу:
(RVM-хабарлама түрі;
- ҚМШ55-55 нөмірімен қысқа мерзімді шектеу;
/ FIR ALMATY-қысқа мерзімді шектеу қолданылатын ӘҚБ орталығының жауапкершілік ауданының шартты белгісі;
- KUNI / 180223-қысқа мерзімді шектеуді қолданысқа енгізу күні 2018 жылғы 23 ақпан;
-YAQYT/0245-1250/1400-1800 - қысқа мерзімді шектеудің қолданылу уақыты 02.45-тен 12.50-ге дейін және 14.00-ден 18.00-ге дейін;
-UAR-3 / POLIGON ILIJSKIJ-шектеу аймағының белгіленуі (егер берілген болса), нақты атауы (бар болса), қысқа мерзімді шектеуді енгізу ауданы;
-
433044N0764530E
433048N0764745E
433408N0764700E
433325N0763710E
433044N0764530E KOORDINATTARMEN SHEKTELGEN AYDANDA JABYQ AYE KENISTIGI
- BIIKTIKTER / GND / FL130-жер бетінен ФЛ130 (3950м) ұшу эшелонына дейінгі биіктікте ұшуға арналған жабық әуе кеңістігі.
2-хабарлама мысалы. Атыстардың барлық түрлерін, зымырандарды ұшыруды, жарылыс жұмыстарын, ПҰА ұшуларын және әуе кеңістігін пайдалануға байланысты басқа да қызметті (өту биіктігінен төмен) жүргізу кезінде әуе кеңістігін пайдалануды қысқа мерзімге шектеу.
(RVM-KO58/FIR ALMATY
-KUNI/181211
-YAQYT/0245-1800
-UAR-16/POLIGON GWАRDЕJSКIJ
-
433342N0750924E
433458N0751046E
433542N0750512E
433408N0750532E
433342N0750924E KOORDINATTARMEN SHEKTELGEN AYDANDA JABYQ AYE KENISTIGI
-BIIKTIKTER/GND/7000FT AMSL
-RMK/ КО PERVOMAISKI AYEAILAGYNAN USHYP SHYGATYN MI17 QOLDANYLMAIDY)
Хабарламаны оқу:
(RVM-хабарлама түрі;
- ҚМШО58-58 нөмірімен қысқа мерзімді шектеу;
/ FIR ALMATY-қысқа мерзімді шектеу қолданылатын ӘҚБ орталығының жауапкершілік ауданының шартты белгісі;
- KUNI / 181211-қысқа мерзімді шектеуді қолданысқа енгізу күні 2018 жылғы 11 желтоқсан;
- YAQYT/0245-1800-қысқа мерзімді шектеудің әрекет ету уақыты Гринвич бойынша 02.45-тен 18.00-ге дейін;
- UAR - 16/POLIGON GWАRDЕJSКIJ-шектеу аймағын белгілеу (егер берілген болса), нақты атауы (бар болса), қысқа мерзімді шектеуді енгізу ауданы;
-
433342N0750924E
433458N0751046E
433542N0750512E
433408N0750532E
433342N0750924E KOORDINATTARMEN SHEKTELGEN AYDANDA JABYQ AYE KENISTIGI
-BIIKTIKTER/GND/7000FT AMSL - теңіздің орташа деңгейіне қатысты жер бетінен 7000 фут биіктікке дейінгі биіктік диапазонында көрсетілген координаттармен көлденең жазықтықта шектелген ұшуға арналған жабық әуе кеңістігі;
-RMK / КО PERVOMAISKI AYEAILAGYNAN USHYP SHYGATYN МИ-8-ге QOLDANYLMAIDY- қосымша ақпарат.).
3-хабарламаның мысалы. Тирлерде атыс жүргізу, кеніштерде, карьерлерде жарылыс жұмыстарын жүргізу кезінде әуе кеңістігін пайдалануды қысқа мерзімге шектеу.
(RVM-KO11/FIR SEMEI
-KUNI/181211

433044N0764530E
-WYSOTY/GND/FL130)
Чтение сообщения:
(RVM - тип сообщения;
-КО55 - кратковременное ограничение под номером 55;
/FIR ALMATY - условное обозначение района ответственности центра УВД, в котором действует кратковременное ограничение;
-DATA/180223 - дата введения в действие кратковременного ограничения 23 февраля 2018 года;
-WREMIA/0245-1250/1400-1800 - время действия кратковременного ограничения с 02.45 до 12.50 и с 14.00 до 18.00 УТЦ;
-UAR-3/POLIGON ILIJSKIJ – обозначение зоны ограничения (если присвоено), действительное наименование (при наличии), район введения кратковременного ограничения;
-ZAKRYTO WOZDUSHNOE PROSTRANSTWO W RAJONE OGRANICHENNOM KOORDINATAMI
433044N0764530E
433048N0764745E
433408N0764700E
433325N0763710E
433044N0764530E
-WYSOTY/GND/FL130 - закрытое воздушное пространство для полетов на высотах от земной поверхности до эшелона полета ФЛ130 (3950м).
Пример сообщения 2. Кратковременное ограничение использования воздушного пространства при проведении всех видов стрельб, пусков ракет, взрывных работ, полетов БПЛА и другой деятельности связанной с использованием воздушного пространства (ниже высоты перехода).
(RVM-KO58/FIR ALMATY
-DATA/181211
-WREMIA/0245-1800
-UAR-16/POLIGON GWАRDЕJSКIJ
-ZAKRYTO WOZDUSHNOE PROSTRANSTWO W RAJONE OGRANICHENNOM KOORDINATAMI
433342N0750924E
433458N0751046E
433542N0750512E
433408N0750532E
433342N0750924E
-WYSOTY/GND/7000FT AMSL
-RMK/КО NЕ RАSРRОSТRАNIAЕТSIA NА МI17 UН1 S AERODROMA РЕRWОМАJSКIJ)
Чтение сообщения:
(RVM - тип сообщения;
-КО58 - кратковременное ограничение под номером 58;
/FIR ALMATY - условное обозначение района ответственности центра УВД, в котором действует кратковременное ограничение;
-DATA/181211 - дата введения в действие кратковременного ограничения 11 декабря 2018 года;
-WREMIA/0245-1800 - время действия кратковременного ограничения с 02.45 до 18.00 по Гринвичу;
-UAR-16/POLIGON GWАRDЕJSКIJ - обозначение зоны ограничения (если присвоено), действительное наименование (при наличии), район введения кратковременного ограничения;
-ZAKRYTO WOZDUSHNOE PROSTRANSTWO W RAJONE OGRANICHENNOM KOORDINATAMI
433342N0750924E
433458N0751046E
433542N0750512E
433408N0750532E
433342N0750924E
-WYSOTY/GND/7000FT AMSL - закрытое воздушное пространство для полетов, ограниченное в горизонтальной плоскости указанными координатами, в диапазоне высот от земной поверхности до высоты 7000 футов относительно среднего уровня моря;
-RMK/КО NЕ RАSРRОSТRАNIAЕТSIA NА МI17 UН1 S AERODROMA РЕRWОМАJSКIJ - дополнительная информация.)
Пример сообщения 3. Кратковременное ограничение использования воздушного пространства при проведении стрельб в тирах, взрывных работ на рудниках, карьерах.
(RVM-KO11/FIR SEMEI
-DATA/181211

-YAQYT/1245-1345
-UAR-00/KARXER BAKYR4IK
- 3NM RADIYSPEN SHEKTELGEN AYDANDA JABYQ AYE KENISTIGI 494400N0813510E GOENUKTEDEN
-BIIKTIKTER/GND/4000FT AMSL)
Хабарламаны оқу:
(RVM-хабарлама түрі;
- ҚМШ11-11 нөмірімен қысқа мерзімді шектеу;
/ FIR SEMEI-қысқа мерзімді шектеу қолданылатын ӘҚБ орталығының жауапкершілік ауданының шартты белгісі;
- KUNI / 181211-қысқа мерзімді шектеуді қолданысқа енгізу күні 2018 жылғы 11 желтоқсан;
- YAQYT/1245-1345-қысқа мерзімді шектеудің әрекет ету уақыты 12.45-тен 13.45-ке дейін;
-UAR-00 / KARXER BAKYR4IK-шектеу аймағын белгілеу (егер берілген болса), нақты атауы (бар болса), қысқа мерзімді шектеуді енгізу ауданы;
- 494400N0813510E GEONUKTEDEN 3 TENIZ MIL RADIYSYMEN SHEKTELGEN AIMAKTAGY AYE KENISTIGI JABYLDY
- BIIKTIKTER / GND / 4000FT AMSL-494400N0813510E координаттары бар географиялық нүктеден 3 теңіз миль радиусымен шектелген ауданда жер бетінен теңіздің орташа деңгейіне қатысты 4000 фут биіктікке дейінгі биіктікте ұшуға арналған жабық әуе кеңістігі.
Ескерту. Формат көлденең және тік жазықтықтарда шағын өлшемдері бар әуе кеңістігін пайдалануды шектеу аймақтарын сипаттау үшін қолданылады.
4-хабарлама мысалы. Кенеттен туындайтын міндеттер бойынша әуе кемелерінің ұшуы кезінде әуе кеңістігін пайдалануды қысқа мерзімге шектеу.
(RVM-ҚМШ58/FIR ALMATY
-KUNI/181211
-YAQYT/0245-0400
- 460500N0732600E GEONUKTEDEN AYE KENISTIGI JABYLDY
А340-А210 SECTORDAN R40 NM,
А211-А339 SECTORDAN R80 NM
-BIIKTIKTER/GND/FL410
-RMK/ MYATIN BOIYNSHA SHYNAIY AZIMUT)
Хабарламаны оқу:
(RVM-хабарлама түрі;
- ҚМШ58-58 нөмірімен толық қысқа мерзімді шектеу;
/ FIR ALMATY-қысқа мерзімді шектеу қолданылатын ӘҚБ орталығының жауапкершілік ауданының шартты белгісі;
- KUNI / 181211-қысқа мерзімді шектеуді қолданысқа енгізу күні 2018 жылғы 11 желтоқсан;
- YAQYT/0245-0400-қысқа мерзімді шектеудің әрекет ету уақыты 02.45-тен 04.00-ке дейін;
- 460500N0732600E GEONUKTEDEN AYE KENISTIGI JABYLDY
A340-A210 SECTORDA R40 NM
A211 – A339 SECTORDA R80 NM-көлденең жазықтықтағы шектеу ауданы;
- BIIKTIKTER/GND / FL410 - жер бетінен ФЛ410 (12500М) ұшу эшелонына дейінгі биіктікте ұшуға арналған жабық әуе кеңістігі);
-RMK / MYATIN BOIYNSHA SHYNAIY AZIMUT - қосымша ақпарат.
Ескертпелер.
1. Бұл формат ӘҚБ орталығының уақыт тапшылығы кезінде қысқа мерзімді шектеу енгізуі және телефон арқылы ӘҚҚ органына ақпарат беруі үшін қолданылады. НОТАМ шығарылмайды.
2. АФТН бойынша ҚМШ беру кезінде нүктелердің координаттары көрсетілген шеңбер секторын сипаттайтын үшбұрыш (көпбұрыш) пайдаланылады.

-WREMIA/1245-1345
-UAR-00/KARXER BAKYR4IK
-ZAKRYTO WOZDUSHNOE PROSTRANSTWO W RAJONE OGRANICHENNOM RADIUSOM 3NM OT GT 494400N0813510E
-WYSOTY/GND/4000FT AMSL)
Чтение сообщения:
(RVM - тип сообщения;
-КО11 - кратковременное ограничение под номером 11;
/FIR SEMEI - условное обозначение района ответственности центра УВД, в котором действует кратковременное ограничение;
-DATA/181211 - дата введения в действие кратковременного ограничения 11 декабря 2018 года;
-WREMIA/1245-1345 - время действия кратковременного ограничения с 12.45 до 13.45 УТЦ;
-UAR-00/ KARXER BAKYR4IK - обозначение зоны ограничения (если присвоено), действительное наименование (при наличии), район введения кратковременного ограничения;
-ZAKRYTO WOZDUSHNOE PROSTRANSTWO W RAJONE OGRANICHENNOM RADIUSOM 3NM OT GT 494400N0813510E
-WYSOTY/GND/4000FT AMSL - закрытое воздушное пространство для полетов в районе, ограниченном радиусом 3 морских мили от географической точки с координатами 494400N0813510E в диапазоне высот от земной поверхности до высоты 4000 футов относительно среднего уровня моря.
Примечание. Формат применяется для описания зон ограничения использования воздушного пространства, имеющих небольшие размеры в горизонтальной и вертикальной плоскостях.
Пример сообщения 4. Кратковременное ограничение использования воздушного пространства при вылете воздушных судов по внезапно возникающим задачам.
(RVM-KO58/FIR ALMATY
-DATA/181211
-WREMIA/0245-0400
-ZAKRYTO WOZDUSHNOE PROSTRANSTWO ОТ GТ 460500N0732600E
W SEKTORE А340-А210 R40 NM
W SEKTORE А211-А339 R80 NM
-WYSOTY/GND/FL410
-RMK/AZIMUT PO TEKSTU ISTINYJ)
Чтение сообщения:
(RVM - тип сообщения;
-KO58 - кратковременное ограничение полное под номером 58;
/FIR ALMATY - условное обозначение района ответственности центра УВД, в котором действует кратковременное ограничение;
-DATA/181211 - дата введения в действие кратковременного ограничения 11 декабря 2018 года;
-WREMIA/0245-0400 - время действия кратковременного ограничения с 02.45 до 04.00 УТЦ;
-ZAKRYTO WOZDUSHNOE PROSTRANSTWO ОТ GТ 460500N0732600E
W SEKTORE А340-А210 R40 NM
W SEKTORE А211-А339 R80 NM – район ограничения в горизонтальной плоскости;
-WYSOTY/GND/FL410 - закрытое воздушное пространство для полетов на высотах от земной поверхности до эшелона полета ФЛ410 (12500м);
-RMK/AZIMUT PO TEKSTU ISTINYJ - дополнительная информация.
Примечания.
1. Данный формат применяется для введения центром УВД кратковременного ограничения при дефиците времени и передаче информации органу ОВД по телефону. НОТАМ не издается.
2. При выдаче КО по АФТН используется треугольник (многоугольник), описывающий сектор круга с указанием координат точек.

3. Формат әуе кеңістігін пайдаланудың уақытша режимін әзірлеу кезінде пайдаланылуы мүмкін.
5-хабарлама мысалы. Мемлекеттік авиация, бірлесіп орналастыру және бірлесіп пайдалану әуеайлақтарында ұшуды жүргізу кезінде әуе кеңістігін пайдалануды қысқа мерзімді шектеу.
(RVM-KO67/FIR ALMATY
-KUNI/181114
-YAQYT/0600-1300
-AYDANY/ UAAТ
AYE KENISTIGI SHEKTELYI
1 AYDANY
451500N0795500E
445900N0792900E
443700N0780000E
444000N0765000E
452500N0771500E
462500N0782000E
461900N0791700E
461800N0784000E
451500N0795500E
BIIKTIKTER/GND/FL290
2 AYDANY
461500N0794000E
461200N0800000E
445800N0783000E
451000N0781200E
461500N0794000E
BIIKTIKTER /FL290-510
3 AYDANY
450600N0790600E
452000N0790200E
453000N0792800E
450500N0793500E
450600N0790600E
BIIKTIKTER /FL290-410
-RMK/
Хабарламаны оқу:
(RVM-хабарлама түрі;
- ҚМШ67-67 нөмірімен қысқа мерзімді шектеу;
FIR ALMATY-қысқа мерзімді шектеу қолданылатын ӘҚБорталығының жауапкершілік ауданы;
- KUNI / 181114-қысқа мерзімді шектеуді қолданысқа енгізу күні 2018 жылғы 14 қараша;
- YAQYT/0600-1300-қысқа мерзімді шектеудің әрекет ету уақыты ОЖО 06.00-ден 13.00-ге дейін;
- AYDANY/UAAТ AYE KENISTIGININ SHEKTELYI - қысқа мерзімді шектеуді енгізу ауданы;
1 AYDANY
451500N0795500E
445900N0792900E
443700N0780000E
444000N0765000E
452500N0771500E
462500N0782000E
461900N0791700E
461800N0794000E
451500N0795500E
BIIKTIKTER/GND/FL290 - жер бетінен ФЛ290 (8850 м) ұшу эшелонына дейінгі биіктікте № 1 ауданда ұшу үшін әуе кеңістігі шектелген.
2 AYDANY
461500N0794000E
461200N0800000E
445800N0783000E
451000N0781200E
461500N0794000E
BIIKTIKTER/FL290-510 - №2 ауданда ұшу үшін ФЛ290 (8850 м) эшелоннан ұшу ФЛ510 (15600 М) эшелонына дейінгі биіктікте әуе кеңістігі шектелген;
3 AYDANY
450600N0790600E
452000N0790200E
453000N0792800E
450500N0793500E
450600N0790600E
BIIKTIKTER/FL290-410 - ФЛ290 (8850 м) эшелонынан фл410 (12500 м) ұшу эшелонына дейінгі биіктікте № 3 ауданда ұшу үшін әуе кеңістігі шектелген;
Ескертпелер.
1. Осы формат, егер онда ӘҚБ біріккен тобы құрылмаса, бірлесіп орналасу әуеайлақтарында қолданылады.
2. Осы форматта шектеулер операциялық әуе қозғалысының аудандары болып табылатын әрбір пилотаждық аймақ (бірнеше аймақ) үшін әзірленеді. Аймақтарға кету және ҚМШ аймақтарынан шығу маршруттары (схемалары) үшін әзірленбейді; ұшу қауіпсіздігін әуеайлақтағы ұшуларға басшылық жасау тобы қамтамасыз етеді. Бұл ақпарат әуе кеңістігін пайдалану шарттарын берген кезде әуеайлақтың командалық (диспетчерлік) пункттеріне жеткізіледі.

3. Формат может использоваться при разработке временного режима использования воздушного пространства.
Пример сообщения 5. Кратковременное ограничение использования воздушного пространства при проведении полетов на аэродромах государственной авиации, совместного базирования и совместного использования.
(RVM-KO67/FIR ALMATY
-DATA/181114
-WREMIA/0600-1300
-RAJON/ UAAТ
OGRANICHENO VOZDUSHNOE PROSTRANSTVO
RAJON 1
451500N0795500E
445900N0792900E
443700N0780000E
444000N0765000E
452500N0771500E
462500N0782000E
461900N0791700E
461800N0784000E
451500N0795500E
WYSOTY/GND/FL290
RAJON 2
461500N0794000E
461200N0800000E
445800N0783000E
451000N0781200E
461500N0794000E
WYSOTY/FL290-510
RAJON 3
450600N0790600E
452000N0790200E
453000N0792800E
450500N0793500E
450600N0790600E
WYSOTY/FL290-410
-RMK/
Чтение сообщения:
(RVM - тип сообщения;
-KO67 - кратковременное ограничение под номером 67;
/FIR ALMATY - район ответственности центра УВД, в котором действует кратковременное ограничение;
-DATA/181114 - дата введения в действие кратковременного ограничения 14 ноября 2018 года;
-WREMIA/0600-1300 - время действия кратковременного ограничения с 06.00 до 13.00 УТЦ;
-RAJON/UAAТ OGRANICHENNO VOZDUSHNOE PROSTRANSTVO - район введения кратковременного ограничения;
RAJON 1
451500N0795500E
445900N0792900E
443700N0780000E
444000N0765000E
452500N0771500E
462500N0782000E
461900N0791700E
461800N0794000E
451500N0795500E
WYSOTY/GND/FL290 - ограничено воздушное пространство для полетов в районе № 1 на высотах от земной поверхности до эшелона полета ФЛ290 (8850 м).
RAJON 2
461500N0794000E
461200N0800000E
445800N0783000E
451000N0781200E
461500N0794000E
WYSOTY/FL290-510 - ограничено воздушное пространство для полетов в районе № 2 на высотах от эшелона ФЛ290 (8850 м) до эшелона ФЛ510 (15600м) полета;
RAJON 3
450600N0790600E
452000N0790200E
453000N0792800E
450500N0793500E
450600N0790600E
WYSOTY/FL290-410 - ограничено воздушное пространство для полетов в районе № 3 на высотах от эшелона ФЛ290 (8850 м) до эшелона ФЛ410 (12500м) полета;
Примечания.
1. Данный формат применяется на аэродромах совместного базирования, если на нем не создается объединенная группа УВД.
2. В данном формате ограничения разрабатываются для каждой пилотажной зоны (нескольких зон), которые представляют собой районы операционного воздушного движения. Для маршрутов (схем) ухода в зоны и выхода из зон КО не разрабатывается; безопасность полетов обеспечивается группой руководства полетами на аэродроме. Данная информация доводится до командных (диспетчерских) пунктов аэродрома при выдаче условий использования воздушного пространства.

3. ҚМШ бірнеше шектеу аудандарынан тұруы мүмкін немесе әрбір шектеу ауданы үшін жеке ҚМШ белгіленуі мүмкін.
6-хабарламаның мысалы. Әуе трассаларынан тыс ұшуды орындау кезінде әуе кеңістігін пайдалануды қысқа мерзімге шектеу.
(RVM-KO17/FIR NURSULTAN
-KUNI/181118
-YAQYT/0700-0900
-UAKK DCT 4830N07130E DCT 4522N07000E/0040 DCT UAII
- A373/NEDRO LUTEK R366/KUROL ALEGA A360/KUROL AGAKO W86/BELSO DODUL A313/OBAMA PABRI AYE TRASSALARYNYN JABYQ YCHASKELERI
- FL270/FL280 BIIKTIKTERI
-RMK/SHEKTEULERDE KORSETILGEN BAIANDAMALARDYN PYNKTTERI ARQYLY OTETIN AYE TRASSALARYNYN YCHASKELERI BIIKTIKTERDIN BARLYQ DIAPAZONYNDA BASQA AYE KEMELERININ USHYP OTYI BOS BOLADY)
Хабарламаны оқу:
(RVM-хабарлама түрі;
- KO17-17 нөмірімен қысқа мерзімді шектеу;
/ FIR NURSULTAN-қысқа мерзімді шектеу қолданылатын ӘҚБ орталығының жауапкершілік ауданының шартты белгісі;
- KUNI / 181118-қысқа мерзімді шектеудің қолданысқа енгізілген күні 2018 жылғы 18 қараша;
- YAQYT/0700-0900-қысқа мерзімді шектеудің әрекет ету уақыты ОЖО 0700-ден 0900-ға дейін;
- UAKK DCT 4830n07130e DCT 4522N07000E/0040 DCT UAII – Қарағанды – Шымкент әуе кемесінің ұшу бағыты,
г. н. 4522n07000e/0040 – геонүкте және уақыты – (40 минуттан кейін Нұр-Сұлтан ӘҚБ ӨО жауапкершілік ауданынан шығу;
- A373/ NEDRO LUTEK R366/ KUROL ALEGA A360/KUROL AGAKO W86/BELSO DODUL A313/OBAMA PABRI AYE TRASSALARY YCHASKELERINDE AYE KENISTIGI JABYLDY – қысқа мерзімді шектеулер қойылатын міндетті баяндаманың тармақтары (сұрау салу бойынша баяндаманың тармақтары) арасында әуе трассаларының учаскелері көрсетіледі;
- BIIKTIKTER FL270 / FL280- ҚМШ енгізумен шектелген эшелондардың диапазоны;
-RMK/ SHEKTEULERDE KORSETILGEN BAIANDAMALARDYN PUNKTTERI ARQYLY OTETIN AYE TRASSALARYNYN YCHASKELERI BIIKTIKTERDIN BARLYQ DIAPAZONYNDA BASQA AYE KEMELERININ USHYP OTYI BOS BOLADY) -
қосымша ақпарат: шектеу туралы хабарламада көрсетілген міндетті хабарлау пункттері арқылы өтетін басқа да трасса учаскелеріне шектеулер қойылмайды).
Ескертпелер.
1. Егер бағыт бір ӘҚБ ӨО жауапкершілігінің бірнеше аудандарынан өтетін болса, орталықтар арасындағы үйлестіруді ӘҚБ ӨО кезекші ауысымы жүзеге асырады.
2. Егер бағыт екі-үш ӨО жауапкершілік аудандары арқылы өтетін болса, орталықтар арасындағы үйлестіруді ӘҚБ БО кезекші ауысымы жүзеге асырады.
Бағыт бойынша қысқа мерзімді шектеу әуе кеңістігіндегі дәліз нысанында көлденең жазықтықтағы координаталарды, тік жазықтықта – эшелондардың (биіктіктердің) қажетті санын көрсете отырып әзірленуі мүмкін. Дәліздің ені ұшу биіктігіне байланысты анықталады (кіші, орташа, үлкен, стратосфералық).
27.
RVI-КО - әуе кеңістігін пайдаланудың қысқа мерзімді шектеулерін алып тастау
(хабарлама түрі;
- қысқа мерзімді шектеу нөмірі;
- қысқа мерзімді шектеу қолданылатын ӘҚБ орталығының жауапкершілік ауданының шартты белгісі;
- қысқа мерзімді шектеуді алып тастау күні;
- қысқа мерзімді шектеуді алып тастау уақыты)
(-хабарлама түрі;
- қысқа мерзімді шектеу нөмірі;
- қысқа мерзімді шектеу қолданылатын ӘҚБ орталығының жауапкершілік ауданының шартты белгісі;
- қысқа мерзімді шектеуді алып тастау күні;
- қысқа мерзімді шектеуді алып тастау уақыты;
- қысқа мерзімді шектеуді ішінара алып тастау ауданы)
1-хабарлама мысалы. Әуе кеңістігін пайдаланудың қысқа мерзімді шектеулерін толық алып тастау.
(RVI-КО55/FIR ALMATY
-KUNI/180223
-YAKYT/1225 TOLYGYMEN ALYNYP TASTALDY)
Хабарламаны оқу:
(RVI-хабарлама түрі;

3. КО может состоять из нескольких районов ограничений или для каждого района ограничений может устанавливаться отдельное КО.
Пример сообщения 6. Кратковременное ограничение использования воздушного пространства при выполнении полета вне воздушных трасс.
(RVM-KO17/FIR NURSULTAN
-DATA/181118
-WREMIA/0700-0900
-UAKK DCT 4830N07130E DCT 4522N07000E/0040 DCT UAII
-ZAKRYTY UCHASTKI WOZDUSHNYH TRASS A373/NEDRO LUTEK R366/KUROL ALEGA A360/KUROL AGAKO W86/BELSO DODUL A313/OBAMA PABRI
-WYSOTY FL270/FL280
-RMK/UCHASTKI DRUGIH WOZDUSHNYH TRASS PROHODIAQIE CHEREZ PUNKTY DOKLADOW UKAZANNYE W OGRANICHENIIAH SWOBODNY DLIA PROLETA DRUGIH WS WO WSEM DIAPAZONE WYSOT)
Чтение сообщения:
(RVM - тип сообщения;
-KO17 - кратковременное ограничение под номером 17;
/FIR NURSULTAN - условное обозначение района ответственности центра УВД, в котором действует кратковременное ограничение;
-DATA/181118 - дата введения в действие кратковременного ограничения 18 ноября 2018 года;
-WREMIA/0700-0900 - время действия кратковременного ограничения с 0700 до 0900 УТЦ;
-UAKK DCT 4830N07130E DCT 4522N07000E/0040 DCT UAII – маршрут полета воздушного судна Караганда – Шымкент,
г.т. 4522N07000E/0040 – геоточка и время – (через 40 минут выход из района ответственности РгЦ УВД Нур-Султан;
-ZAKRYTO VOZDUSHNOE PROSTRANSTVO NA UCHASTKAH WOZDUSHNYH TRASS A373/ NEDRO LUTEK R366/ KUROL ALEGA A360/KUROL AGAKO W86/BELSO DODUL A313/OBAMA PABRI – указываются участки воздушных трасс межу пунктами обязательного доклада (пунктами доклада по запросу), на которые накладываются кратковременные ограничения;
-WYSOTY FL270/FL280 – диапазон эшелонов, ограниченных введением КО;
-RMK/UCHASTKI DRUGIH WOZDUSHNYH TRASS PROHODIAQIE CHEREZ PUNKTY DOKLADOW UKAZANNYE W OGRANICHENIIAH SWOBODNY DLIA PROLETA DRUGIH WS WO WSEM DIAPAZONE WYSOT) -
дополнительная информация: ограничения не накладываются на участки других трасс, проходящих через ПОД(ы), указанные в сообщении об ограничении).
Примечания.
1. Если маршрут проходит через несколько районов ответственности одного РгЦ УВД, координацию между центрами осуществляет дежурная смена РгЦ УВД.
2. Если маршрут проходит через районы ответственности двух-трех РгЦ, координацию между центрами осуществляет дежурная смена ГЦ УВД.
Кратковременное ограничение по маршруту может разрабатываться в форме коридора в воздушном пространстве с указанием координат в горизонтальной плоскости, в вертикальной – необходимое количество эшелонов (высот). Ширина коридора определяется в зависимости от высот полета (малые, средние, большие, стратосферные).
27.
RVI-КО – снятие кратковременного ограничения использования воздушного пространства
(тип сообщения;
-номер кратковременного ограничения;
–условное обозначение района ответственности центра УВД, в котором действует кратковременное ограничение;
-дата снятия кратковременного ограничения;
-время снятия кратковременного ограничения)
(-тип сообщения;
-номер кратковременного ограничения;
–условное обозначение района ответственности центра УВД, в котором действует кратковременное ограничение;
-дата снятия кратковременного ограничения;
-время снятия кратковременного ограничения;
-район частичного снятия кратковременного ограничения)
Пример сообщения 1. Полное снятие кратковременного ограничения использования воздушного пространства.
(RVI-КО55/FIR ALMATY
-DАТА/180223
-WREMIA/1225 SNIATO POLNOSTXU)
Чтение сообщения:
(RVI -тип сообщения;

- ҚМШO55-55 нөмірімен қысқа мерзімді шектеу;
/ FIR ALMATY-қысқа мерзімді шектеу қолданылатын ӘҚБ орталығының жауапкершілік ауданының шартты белгісі;
- KUNI / 180223-қысқа мерзімді шектеуді алып тастау күні 2018 жылғы 23 ақпан;
- YAQYT / 1225-қысқа мерзімді шектеуді алып тастау уақыты Гринвич бойынша 12 25.)
2-хабарлама мысалы. Әуе кеңістігін пайдаланудың қысқа мерзімді шектеулерін ішінара алып тастау.
(RVI-KO67/FIR ALMATY
-KUNI/181114
-YAQYT/1100 2 AYDANYNDA ALYNYP TASTALDY, QALGAN AYDANDAR KUSHINDE)
Хабарламаны оқу:
(RVI-хабарлама түрі;
- ҚМШ67-24 нөмірімен қысқа мерзімді шектеу;
/ FIR ALMATY-қысқа мерзімді шектеу қолданылатын ӘҚБ орталығының жауапкершілік ауданының шартты белгісі;
- KUNI / 181114-қысқа мерзімді шектеуді алып тастау күні 2018 жылғы 14 қараша;
- YAQYT / 1100-Қысқа мерзімді шектеуді ішінара алып тастау уақыты 1100 УЦ.
/2 AYDANYNDA ALYNYP TASTALDY, QALGAN AYDANDAR KUSHINDE)
- 2-ауданда шектеу алынып тасталды, қалған аудандарда шектеу қолданылады).
".
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін атқарушы
К. Ускенбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігі

-KO55-кратковременное ограничение под номером 55;
/FIR ALMATY – условное обозначение района ответственности центра УВД, в котором действует кратковременное ограничение;
-DATA/180223 -дата снятия кратковременного ограничения 23 февраля 2018 года;
-WREMIA/1225 - время снятия кратковременного ограничения 12 25 по Гринвичу.)
Пример сообщения 2. Частичное снятие кратковременного ограничения использования воздушного пространства.
(RVI-KO67/FIR ALMATY
-DATA/181114
-WREMIA/1100 SNIATO W RAJONE 2 OSTALNYE RAJONY W SILE)
Чтение сообщения:
(RVI -тип сообщения;
-KO67-кратковременное ограничение под номером 24;
/FIR ALMATY – условное обозначение района ответственности центра УВД, в котором действует кратковременное ограничение;
-DATA/181114 - дата снятия кратковременного ограничения 14 ноября 2018 года;
-WREMIA/1100 - время частичного снятия кратковременного ограничения 1100 УТЦ.
/SNIATO W RAJONE 2 OSTALNYE RAJONY W SILE)
- снято ограничение в районе 2, ограничение в остальных районах действует).
".
2. Комитету гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
К. Ускенбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан