Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 30 наурыздағы № 268 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 наурызда № 22426 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Салықтық және кедендік әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 146 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16450 болып тіркелген, 2018 жылғы 13 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген қолданылатын салық салу режимі туралы хабарламаның нысаны осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) "Салық есептілігі нысандарын және оларды жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 20 қаңтардағы № 39 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19897 болып тіркелген, 2020 жылғы 13 ақпанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған):
1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес корпоративтік табыс салығы бойынша декларацияның нысаны (100.00-нысан);
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Корпоративтік табыс салығы бойынша декларация (100.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес декларация тапсырылғанға дейінгі кезең үшін төленуі тиіс корпоративтік табыс салығы бойынша аванстық төлемдер сомасы есебінің нысаны (101.01-нысан);
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес декларация тапсырылғаннан кейінгі кезең үшін төленуі тиіс корпоративтік табыс салығы бойынша аванстық төлемдер сомасы есебінің нысаны (101.02-нысан);
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Декларация тапсырылғанға дейінгі кезең үшін төлеуі тиіс корпоративтік табыс салығы бойынша аванстық төлемдер сомасының есебі" салық есептілігін және "Декларация тапсырылғаннан кейінгі кезең үшін төленуі тиіс корпоративтік табыс салығы бойынша аванстық төлемдер сомасының есебі (101.01 - 101.02-нысандар)" салық есептілігін жасау қағидалары;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес резиденттің табысынан төлем көзінен ұсталатын корпоративтік табыс салығы бойынша есеп нысаны (101.03-нысан);

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 марта 2021 года № 268. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2021 года № 22426
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в приказе Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 146 "О некоторых вопросах налогового и таможенного администрирования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16450, опубликован 13 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан):
форму уведомления о применяемом режиме налогообложения, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) в приказе Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 20 января 2020 года № 39 "Об утверждении форм налоговой отчетности и правил их составления" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19897, опубликован 13 февраля 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан):
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые:
1) форму декларации по корпоративному подоходному налогу (форма 100.00) согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) правила составления налоговой отчетности "Декларация по корпоративному подоходному налогу (форма 100.00)" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму расчета суммы авансовых платежей по корпоративному подоходному налогу, подлежащей уплате за период до сдачи декларации (форма 101.01) согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму расчета суммы авансовых платежей по корпоративному подоходному налогу, подлежащей уплате за период после сдачи декларации (форма 101.02) согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) правила составления налоговой отчетности "Расчет суммы авансовых платежей по корпоративному подоходному налогу, подлежащей уплате за период до сдачи декларации", и налоговой отчетности "Расчет суммы авансовых платежей по корпоративному подоходному налогу, подлежащей уплате за период после сдачи декларации (формы 101.01 - 101.02)" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму расчета по корпоративному подоходному налогу, удерживаемому у источника выплаты с дохода резидента (форма 101.03) согласно приложению 6 к настоящему приказу;

7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Резиденттің табысына төлем көзінен ұсталатын корпоративтік табыс салығы бойынша есеп (101.03-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес бейрезиденттің табысынан төлем көзінен ұсталатын корпоративтік табыс салығы бойынша есеп нысаны (101.04-нысан);
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Бейрезиденттің табысынан төлем көзінен ұсталатын корпоративтік табыс салығы бойынша есеп (101.04-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес корпоративтік табыс салығы бойынша декларацияның нысаны (110.00-нысан);
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес "Корпоративтік табыс салығы бойынша декларация (110.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес корпоративтік табыс салығы бойынша декларацияның нысаны (150.00-нысан);
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес "Корпоративтік табыс салығы бойынша декларация (150.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес корпоративтік табыс салығы бойынша декларацияның нысаны (180.00-нысан);
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес "Корпоративтік табыс салығы бойынша декларация (180.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша декларацияның нысаны (200.00-нысан);
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес "Жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша декларация (200.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес жеке табыс салығы бойынша декларацияның нысаны (220.00-нысан);
19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес "Жеке табыс салығы бойынша декларация (220.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
20) осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес жеке табыс салығы және мүлік бойынша декларацияның нысаны (230.00-нысан);
21) осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес "Жеке табыс салығы және мүлік бойынша декларация (230.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
22) осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес жеке табыс салығы бойынша декларацияның нысаны (240.00-нысан);
23) осы бұйрыққа 23-қосымшаға сәйкес "Жеке табыс салығы бойынша декларация (240.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;

7) правила составления налоговой отчетности "Расчет по корпоративному подоходному налогу, удерживаемому у источника выплаты с дохода резидента (форма 101.03)" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) форму расчета по корпоративному подоходному налогу, удерживаемому у источника выплаты с дохода нерезидента (форма 101.04), согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) правила составления налоговой отчетности "Расчет по корпоративному подоходному налогу, удерживаемому у источника выплаты с дохода нерезидента (форма 101.04)" согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) форму декларации по корпоративному подоходному налогу (форма 110.00) согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) правила составления налоговой отчетности "Декларация по корпоративному подоходному налогу (форма 110.00)" согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) форму декларации по корпоративному подоходному налогу (форма 150.00) согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) правила составления налоговой отчетности "Декларация по корпоративному подоходному налогу (форма 150.00)" согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) форму декларации по корпоративному подоходному налогу (форма 180.00) согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) правила составления налоговой отчетности "Декларация по корпоративному подоходному налогу (форма 180.00)" согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) форму декларации по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу (форма 200.00) согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) правила составления налоговой отчетности "Декларация по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу, (форма 200.00)" согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) форму декларации по индивидуальному подоходному налогу (форма 220.00) согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) правила составления налоговой отчетности "Декларация по индивидуальному подоходному налогу (форма 220.00)" согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) форму декларации по индивидуальному подоходному налогу и имуществу (форма 230.00) согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) правила составления налоговой отчетности "Декларация по индивидуальному подоходному налогу и имуществу (форма 230.00)" согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) форму декларации по индивидуальному подоходному налогу (форма 240.00) согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) правила составления налоговой отчетности "Декларация по индивидуальному подоходному налогу (форма 240.00)" согласно приложению 23 к настоящему приказу;

24) осы бұйрыққа 24-қосымшаға сәйкес қосылған құн салығы бойынша декларацияның нысаны (300.00-нысан);
25) осы бұйрыққа 25-қосымшаға сәйкес "Қосылған құн салығы бойынша декларация (300.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
26) осы бұйрыққа 26-қосымшаға сәйкес тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштің нысаны (328.00-нысан);
27) осы бұйрыққа 27-қосымшаға сәйкес "Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініш (328.00-нысан)" салық есептілігін толтыру және табыс ету қағидалары;
28) осы бұйрыққа 28-қосымшаға сәйкес акциз бойынша декларацияның нысаны (400.00-нысан);
29) осы бұйрыққа 29-қосымшаға сәйкес "Акциз бойынша декларация (400.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
30) осы бұйрыққа 30-қосымшаға сәйкес, құрылымдық бөлімше немесе салық салуға байланысты объектілер үшін акциз есебінің нысаны (421.00-нысан);
31) осы бұйрыққа 31-қосымшаға сәйкес "Құрылымдық бөлімше немесе салық салуға байланысты объектілер үшін акциз есебі (421.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
32) осы бұйрыққа 32-қосымшаға сәйкес, роялти бойынша, өндіру бонусы бойынша, өнімді бөлу бойынша Қазақстан Республикасының үлесі бойынша, өнімді бөлу туралы келісім (келісімшарт) бойынша қызметті жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушының қосымша төлемі бойынша декларацияның нысаны (500.00-нысан);
33) осы бұйрыққа 33-қосымшаға сәйкес "Роялти бойынша, өндіру бонусы бойынша, өнімді бөлу бойынша Қазақстан Республикасының үлесі бойынша, өнімді бөлу туралы келісім (келісімшарт) бойынша қызметті жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушының қосымша төлемі бойынша декларация (500.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
34) осы бұйрыққа 34-қосымшаға сәйкес қол қойылатын бонус және коммерциялық табу бонусы бойынша декларацияның нысаны (510.00-нысан);
35) осы бұйрыққа 35-қосымшаға сәйкес "Қол қойылатын бонус және коммерциялық табу бонусы бойынша декларация (510.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
36) осы бұйрыққа 36-қосымшаға сәйкес заттай нысандағы салықтық міндеттемені орындау туралы декларацияның (есебінің) нысаны (531.00-нысан);
37) осы бұйрыққа 37-қосымшаға сәйкес "Заттай нысандағы салықтық міндеттемені орындау туралы декларация (есеп) (531.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
38) осы бұйрыққа 38-қосымшаға сәйкес үстеме пайда салығы бойынша декларацияның нысаны (540.00-нысан);
39) осы бұйрыққа 39-қосымшаға сәйкес "Үстеме пайда салығы бойынша декларация (540.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;

24) форму декларации по налогу на добавленную стоимость (форма 300.00) согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) правила составления налоговой отчетности "Декларация по налогу на добавленную стоимость (форма 300.00)" согласно приложению 25 к настоящему приказу;
26) форму заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов (форма 328.00) согласно приложению 26 к настоящему приказу;
27) правила заполнения и представления налоговой отчетности "Заявление о ввозе товаров и уплате косвенных налогов (форма 328.00)" согласно приложению 27 к настоящему приказу;
28) форму декларации по акцизу (форма 400.00) согласно приложению 28 к настоящему приказу;
29) правила составления налоговой отчетности "Декларация по акцизу (форма 400.00)" согласно приложению 29 к настоящему приказу;
30) форму расчета акциза за структурное подразделение или объекты, связанные с налогообложением (форма 421.00), согласно приложению 30 к настоящему приказу;
31) правила составления налоговой отчетности "Расчет акциза за структурное подразделение или объекты, связанные с налогообложением (форма 421.00)" согласно приложению 31 к настоящему приказу;
32) форму декларации по роялти, по бонусу добычи, по доле Республики Казахстан по разделу продукции, по дополнительному платежу недропользователя, осуществляющего деятельность по соглашению (контракту) о разделе продукции (форма 500.00), согласно приложению 32 к настоящему приказу;
33) правила составления налоговой отчетности "Декларация по роялти, по бонусу добычи, по доле Республики Казахстан по разделу продукции, по дополнительному платежу недропользователя, осуществляющего деятельность по соглашению (контракту) о разделе продукции (форма 500.00)" согласно приложению 33 к настоящему приказу;
34) форму декларации по подписному бонусу и бонусу коммерческого обнаружения (форма 510.00) согласно приложению 34 к настоящему приказу;
35) правила составления налоговой отчетности "Декларация по подписному бонусу и бонусу коммерческого обнаружения (форма 510.00)" согласно приложению 35 к настоящему приказу;
36) форму декларации (расчета) об исполнении налогового обязательства в натуральной форме (форма 531.00) согласно приложению 36 к настоящему приказу;
37) правила составления налоговой отчетности "Декларация (расчет) об исполнении налогового обязательства в натуральной форме (форма 531.00)" согласно приложению 37 к настоящему приказу;
38) форму декларации по налогу на сверхприбыль (форма 540.00) согласно приложению 38 к настоящему приказу;
39) правила составления налоговой отчетности "Декларация по налогу на сверхприбыль (форма 540.00)" согласно приложению 39 к настоящему приказу;

40) осы бұйрыққа 40-қосымшаға сәйкес тарихи шығындарды өтеу бойынша төлем жөніндегі декларацияның нысаны (560.00-нысан);
41) осы бұйрыққа 41-қосымшаға сәйкес "Тарихи шығындарды өтеу бойынша төлем жөніндегі декларация (560.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
42) осы бұйрыққа 42-қосымшаға сәйкес экспортқа рента салығы бойынша декларацияның нысаны (570.00-нысан);
43) осы бұйрыққа 43-қосымшаға сәйкес "Экспортқа рента салығы бойынша декларация (570.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
44) осы бұйрыққа 44-қосымшаға сәйкес пайдалы қазбаларды өндіру салығы бойынша декларацияның нысаны (590.00-нысан);
45) осы бұйрыққа 45-қосымшаға сәйкес "Пайдалы қазбаларды өндіру салығы бойынша декларация (590.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
46) осы бұйрыққа 46-қосымшаға сәйкес жер қойнауын пайдалануға баламалы салығы бойынша декларацияның нысаны (600.00-нысан);
47) осы бұйрыққа 47-қосымшаға сәйкес "Жер қойнауын пайдалануға баламалы салығы бойынша декларация (600.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
48) осы бұйрыққа 48-қосымшаға сәйкес жұмыспен қамтуға көмектесу, міндетті медициналық сақтандыру, мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорларына, зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа және автомобиль жолдарын пайдаланушылардың аударымдары бойынша декларацияның нысаны (641.00-нысан);
49) осы бұйрыққа 49-қосымшаға сәйкес "Жұмыспен қамтуға көмектесу, міндетті медициналық сақтандыру, мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорларына, зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа аударымдардың және автомобиль жолдарын пайдаланушылардың аударымдары есебі (641.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
50) осы бұйрыққа 50-қосымшаға сәйкес көлік құралы салығы, жер салығы мен мүлік салығы бойынша декларацияның нысаны (700.00-нысан);
51) осы бұйрыққа 51-қосымшаға сәйкес "Көлік құралдары салығы, жер салығы мен мүлік салығы бойынша декларация (700.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
52) осы бұйрыққа 52-қосымшаға сәйкес көлік құралы салығы бойынша ағымдағы төлемдер есебінің нысаны (701.00-нысан);
53) осы бұйрыққа 53-қосымшаға сәйкес "Көлік құралдары салығы бойынша ағымдағы төлемдердің есебі (701.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
54) осы бұйрыққа 54-қосымшаға сәйкес жер салығы мен мүлік салығы бойынша ағымдағы төлемдер есебінің нысаны (701.01-нысан);

40) форму декларации по платежу по возмещению исторических затрат (форма 560.00) согласно приложению 40 к настоящему приказу;
41) правила составления налоговой отчетности "Декларация по платежу по возмещению исторических затрат (форма 560.00)" согласно приложению 41 к настоящему приказу;
42) форму декларации по рентному налогу на экспорт (форма 570.00) согласно приложению 42 к настоящему приказу;
43) правила составления налоговой отчетности "Декларация по рентному налогу на экспорт (форма 570.00)" согласно приложению 43 к настоящему приказу;
44) форму декларации по налогу на добычу полезных ископаемых (форма 590.00) согласно приложению 44 к настоящему приказу;
45) правила составления налоговой отчетности "Декларация по налогу на добычу полезных ископаемых (форма 590.00)" согласно приложению 45 к настоящему приказу;
46) форму декларации по альтернативному налогу на недропользование (форма 600.00) согласно приложению 46 к настоящему приказу;
47) правила составления налоговой отчетности "Декларация по альтернативному налогу на недропользование (форма 600.00)" согласно приложению 47 к настоящему приказу;
48) форму расчета отчислений в фонды содействия занятости, обязательного медицинского страхования, государственного социального страхования, государственный центр по выплате пенсий и отчислений пользователей автомобильных дорог (форма 641.00) согласно приложению 48 к настоящему приказу;
49) правила составления налоговой отчетности "Расчет отчислений в фонды содействия занятости, обязательного медицинского страхования, государственного социального страхования, государственный центр по выплате пенсий и отчислений пользователей автомобильных дорог (форма 641.00)" согласно приложению 49 к настоящему приказу;
50) форму декларации по налогу на транспортные средства, по земельному налогу и налогу на имущество (форма 700.00) согласно приложению 50 к настоящему приказу;
51) правила составления налоговой отчетности "Декларация по налогу на транспортные средства, по земельному налогу и налогу на имущество (форма 700.00)" согласно приложению 51 к настоящему приказу;
52) форму расчета текущих платежей по налогу на транспортные средства (форма 701.00) согласно приложению 52 к настоящему приказу;
53) правила составления налоговой отчетности "Расчет текущих платежей по налогу на транспортные средства (форма 701.00)" согласно приложению 53 к настоящему приказу;
54) форму расчета текущих платежей по земельному налогу и налогу на имущество (форма 701.01) согласно приложению 54 к настоящему приказу;

55) осы бұйрыққа 55-қосымшаға сәйкес "Жер салығы мен мүлік салығы бойынша ағымдағы төлемдердің есебі (701.01-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
56) осы бұйрыққа 56-қосымшаға сәйкес ойын бизнесі салығы және тіркелген салық бойынша декларацияның нысаны (710.00-нысан);
57) осы бұйрыққа 57-қосымшаға сәйкес "Ойын бизнесі салығы және тіркелген салық бойынша декларация (710.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
58) осы бұйрыққа 58-қосымшаға сәйкес жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақының ағымдағы төлемдер сомасы есебінің нысаны (851.00-нысан);
59) осы бұйрыққа 59-қосымшаға сәйкес "Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақының ағымдағы төлемдердің сомалар есебі (851.00-нысаны)" салық есептілігін жасау қағидалары;
60) осы бұйрыққа 60-қосымшаға сәйкес жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы бойынша декларацияның нысаны (860.00-нысан);
61) осы бұйрыққа 61-қосымшаға сәйкес "Жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы бойынша декларация (860.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
62) осы бұйрыққа 62-қосымшаға сәйкес қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы бойынша декларацияның нысаны (870.00-нысан);
63) осы бұйрыққа 63-қосымшаға сәйкес "Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы бойынша декларация (870.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
64) осы бұйрыққа 64-қосымшаға сәйкес жалға беру (пайдалану) шарттары тізілімінің нысаны (871.00-нысан);
65) осы бұйрыққа 65-қосымшаға сәйкес "Жалға беру (пайдалану) шарттарының тізілімі (871.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
66) осы бұйрыққа 66-қосымшаға сәйкес шағын бизнес субъектілері үшін оңайлатылған декларацияның нысаны (910.00-нысан);
67) осы бұйрыққа 67-қосымшаға сәйкес "Шағын бизнес субъектілері үшін оңайлатылған декларация (910.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
68) осы бұйрыққа 68-қосымшаға сәйкес патент құны есебінің нысаны (911.00-нысан);
69) осы бұйрыққа 69-қосымшаға сәйкес "Патент құнын есептеу (911.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
70) осы бұйрыққа 70-қосымшаға сәйкес тіркелген шегерімді пайдалана отырып, арнаулы салық режимін қолданатын салық төлеушілер үшін декларацияның нысаны (912.00-нысан);
71) осы бұйрыққа 71-қосымшаға сәйкес "Тіркелген шегерімді пайдалана отырып, арнаулы салық режимін қолданатын салық төлеушілер үшін декларация (912.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;

55) правила составления налоговой отчетности "Расчет текущих платежей по земельному налогу и налогу на имущество (форма 701.01)" согласно приложению 55 к настоящему приказу;
56) форму декларации по налогу на игорный бизнес и фиксированному налогу (форма 710.00) согласно приложению 56 к настоящему приказу;
57) правила составления налоговой отчетности "Декларация по налогу на игорный бизнес и фиксированному налогу (форма 710.00)" согласно приложению 57 к настоящему приказу;
58) форму расчета сумм текущих платежей платы за пользование земельными участками (форма 851.00) согласно приложению 58 к настоящему приказу;
59) правила составления налоговой отчетности "Расчет сумм текущих платежей платы за пользование земельными участками (форма 851.00)" согласно приложению 59 к настоящему приказу;
60) форму декларации по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников (форма 860.00) согласно приложению 60 к настоящему приказу;
61) правила составления налоговой отчетности "Декларация по плате за пользование водными ресурсами поверхностных источников (форма 860.00)" согласно приложению 61 к настоящему приказу;
62) форму декларации по плате за эмиссии в окружающую среду (форма 870.00) согласно приложению 62 к настоящему приказу;
63) правила составления налоговой отчетности "Декларация по плате за эмиссии в окружающую среду (форма 870.00)" согласно приложению 63 к настоящему приказу;
64) форму реестра договоров аренды (пользования) (форма 871.00) согласно приложению 64 к настоящему приказу;
65) правила составления налоговой отчетности "Реестр договоров аренды (пользования) (форма 871.00)" согласно приложению 65 к настоящему приказу;
66) форму упрощенной декларации для субъектов малого бизнеса (форма 910.00) согласно приложению 66 к настоящему приказу;
67) правила составления налоговой отчетности "Упрощенная декларация для субъектов малого бизнеса (форма 910.00)" согласно приложению 67 к настоящему приказу;
68) форму расчета стоимости патента (форма 911.00) согласно приложению 68 к настоящему приказу;
69) правила составления налоговой отчетности "Расчет стоимости патента (форма 911.00)" согласно приложению 69 к настоящему приказу;
70) форму декларации для налогоплательщиков, применяющих специальный налоговый режим с использованием фиксированного вычета (форма 912.00), согласно приложению 70 к настоящему приказу;
71) правила составления налоговой отчетности "Декларация для налогоплательщиков, применяющих специальный налоговый режим с использованием фиксированного вычета (форма 912.00)" согласно приложению 71 к настоящему приказу;

91) осы бұйрыққа 91-қосымшаға сәйкес шағын бизнес субъектілері үшін оңайлатылған декларацияның нысаны (910.00-нысан);
92) осы бұйрыққа 92-қосымшаға сәйкес "Шағын бизнес субъектілері үшін оңайлатылған декларация (910.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
93) осы бұйрыққа 93-қосымшаға сәйкес патент құны есебінің нысаны (911.00-нысан);
94) осы бұйрыққа 94-қосымшаға сәйкес "Патент құнын есептеу (911.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
95) осы бұйрыққа 95-қосымшаға сәйкес тіркелген шегерімді пайдалана отырып, арнаулы салық режимін қолданатын салық төлеушілер үшін декларацияның нысаны (912.00-нысан);
96) осы бұйрыққа 96-қосымшаға сәйкес "Тіркелген шегерімді пайдалана отырып, арнаулы салық режимін қолданатын салық төлеушілер үшін декларация (912.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары;
97) осы бұйрыққа 97-қосымшаға сәйкес бірыңғай жер салығын төлеушілерге арналған декларацияның нысаны (920.00-нысан);
98) осы бұйрыққа 98-қосымшаға сәйкес "Бірыңғай жер салығын төлеушілерге арналған декларация (920.00-нысан);
99) осы бұйрыққа 99-қосымшаға сәйкес бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолданатын салық төлеушілерге арналған декларацияның нысаны (913.00-нысан);
100) осы бұйрыққа 100-қосымшаға сәйкес "Бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолданатын салық төлеушілерге арналған декларация (913.00-нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары бекітілсін.";
осы бұйрыққа 2 және 3-қосымшаларға сәйкес 99 және 100-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 30 наурыздағы
№ 268
Бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
37-қосымша
нысан
Ескертпе: аббревиатураларды ашып жазу:
ЖСН/БСН – жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 30 наурыздағы
№ 268
Бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 20 қаңтардағы
№ 39 бұйрығына
99-қосымша
нысан
Ескертпе: аббревиатураларды ашып жазу:
БСН / ЖСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі / жеке сәйкестендіру нөмірі;
КТС/ЖТС – корпоративтік табыс салығы / жеке табыс салығы.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 30 наурыздағы
№ 268
Бұйрығына 3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 20 қаңтардағы
№ 39 бұйрығына
100-қосымша
"Бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолданатын салық төлеушілерге арналған декларация" (913.00-нысан) салық есептілігін жасау қағидалары 1-тарау. Жалпы ережелер

91) форму упрощенной декларации для субъектов малого бизнеса (форма 910.00) согласно приложению 91 к настоящему приказу;
92) правила составления налоговой отчетности "Упрощенная декларация для субъектов малого бизнеса (форма 910.00)" согласно приложению 92 к настоящему приказу;
93) форму расчета стоимости патента (форма 911.00) согласно приложению 93 к настоящему приказу;
94) правила составления налоговой отчетности "Расчет стоимости патента (форма 911.00)" согласно приложению 94 к настоящему приказу;
95) форму декларации для налогоплательщиков, применяющих специальный налоговый режим с использованием фиксированного вычета (форма 912.00), согласно приложению 95 к настоящему приказу;
96) правила составления налоговой отчетности "Декларация для налогоплательщиков, применяющих специальный налоговый режим с использованием фиксированного вычета (форма 912.00)" согласно приложению 96 к настоящему приказу;
97) форму декларации для плательщиков единого земельного налога (форма 920.00) согласно приложению 97 к настоящему приказу;
98) правила составления налоговой отчетности "Декларация для плательщиков единого земельного налога (форма 920.00)" согласно приложению 98 к настоящему приказу;
99) форму декларации для налогоплательщиков, применяющих специальный налоговый режим розничного налога (форма 913.00) согласно приложению 99 к настоящему приказу;
100) правила составления налоговой отчетности "Декларация для налогоплательщиков, применяющих специальный налоговый режим розничного налога (форма 913.00)" согласно приложению 100 к настоящему приказу.";
дополнить приложениями 99 и 100 согласно приложениям 2 и 3 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 марта 2021 года № 268
Приложение 37 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 февраля 2018 года № 146
форма
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ИИН/БИН – индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер.
Приложение 2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 марта 2021 года № 268
Приложение 99 к приказу
Первого заместителя
Премьера-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 января 2020 года № 39
форма
Примечание: расшифровка аббревиатур:
БИН/ИИН – бизнес-идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер;
КПН/ИПН - корпоративный подоходный налог /индивидуальный подоходный налог.
Приложение 3 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 марта 2021 года № 268
Приложение 100 к приказу
Первого заместителя
Премьера-Министра
Республики Казахстан
– Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 января 2020 года № 39
Правила составления налоговой отчетности "Декларация для налогоплательщиков, применяющих специальный налоговый режим розничного налога (форма 913.00)"
Глава 1. Общие положения

1. Осы "Бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолданатын салық төлеушілерге арналған декларация (913.00 – нысан)" салық есептілігін жасау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының кодексіне (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) сәйкес әзірленді және "Бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолданатын салық төлеушілерге арналған декларация" салық есептілігі нысанын (бұдан әрі – декларация) жасау тәртібін айқындайды. Декларацияны бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолданатын шағын және орта бизнес субъектілері жасайды.
2. Декларацияны толтыру кезінде түзетулерге, тазартуларға және өшіруге жол берілмейді.
3. Осы Қағидаларда мынадай арифметикалық белгілер қолданылады: "+" – қосу, " – " – алу, "х" – көбейту, " / " – бөлу, " = " – тең.
Соманың теріс мәні декларацияның тиісті жолының бірінші сол торкөзінде "–" белгісімен белгіленеді.
4. Көрсеткіштер болмаған кезде декларацияның тиісті торкөздері толтырылмайды.
5. Декларацияны жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта – қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әріптермен немесе баспа құрылғысын пайдалана отырып толтырылады;
2) электрондық нысанда – Салық кодексінің 208-бабына сәйкес толтырылады.
6. Декларацияны Салық кодексінің 204-бабы 2-тармағына сәйкес салық төлеуші (салық агенті) қазақ және (немесе) орыс тілдерінде қағаз және (немесе) электрондық тасығыштарда жасайды, қол қояды, (электрондық цифрлық қолтаңбамен) куәландырады.
7. Декларацияны тапсыру кезінде:
1) келу тәртібімен қағаз тасығышта – екі данада жасалады, бір данасы декларацияны қабылдаған мемлекеттік кірістер органы қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) және қолы қойылған және мөр (мөртабан) бедері белгісімен салық төлеушіге (салық агентіне) қайтарылады;
2) пошта арқылы хабарламасы бар тапсырыс хатпен қағаз тасығышта – салық төлеуші (салық агенті) почта немесе өзге байланыс ұйымының хабарламасын алады;
3) ақпаратты компьютерлік өңдеуге жол беретін электрондық нысанда – салық төлеуші (салық агенті) мемлекеттік кірістер органдарының салық есептілігін қабылдау жүйесінің салық есептілігін қабылдағаны немесе қабылдамағаны туралы хабарлама алады.
2-тарау. Декларацияны толтыру бойынша түсіндірме (913.00-нысан)
8. "Салық төлеуші (салық агенті) туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші (салық агенті) мынадай деректерді:

1. Настоящие Правила составления налоговой отчетности "Декларация для налогоплательщиков, применяющих специальный налоговый режим розничного налога (форма 913.00)" (далее – Правила) разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговой кодекс) и определяют порядок составления формы налоговой отчетности "Декларация для налогоплательщиков, применяющих специальный налоговый режим розничного налога" (далее – декларация). Декларация составляется субъектами малого и среднего бизнеса, применяющими специальный налоговый режим розничного налога.
2. При заполнении декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки.
3. В настоящих Правилах применяются следующие арифметические знаки: "+" – плюс, "–" – минус, "х" – умножение, "/" – деление, "=" – равно.
Отрицательные значения сумм обозначаются знаком "–" в первой левой ячейке соответствующей строки декларации.
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки декларации не заполняются.
5. При составлении декларации:
1) на бумажном носителе – заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) в электронной форме – заполняется в соответствии со статьей 208 Налогового кодекса.
6. Декларация составляется, подписывается, заверяется (электронной цифровой подписью) налогоплательщиком (налоговым агентом) на бумажном и (или) электронном носителях на казахском и (или) русском языках, в соответствии с пунктом 2 статьи 204 Налогового кодекса.
7. При представлении декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе – составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику (налоговому агенту) с отметкой с отметкой фамилии, имени, отчества (при его наличии) и подписью работника органа государственных доходов, принявшего декларацию и оттиском печати (штампа);
2) по почте заказным письмом с уведомлением на бумажном носителе – налогоплательщик (налоговый агент) получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронной форме, допускающем компьютерную обработку информации – налогоплательщик (налоговый агент) получает уведомление о принятии или непринятии налоговой отчетности системой приема налоговой отчетности органов государственных доходов.
Глава 2. Пояснение по заполнению декларации (форма 913.00)
8. В разделе "Общая информация о налогоплательщике (налоговом агенте)" налогоплательщик (налоговый агент) указывает следующие данные:

1) салық төлеушінің (салық агентінің) жеке сәйкестендіру нөмірін (бизнес-сәйкестендіру нөмірі) (бұдан әрі – ЖСН (БСН);
2) салық есептілігі табыс етілетін салық кезеңін (араб сандарымен көрсетіледі);
3) дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) немесе құрылтай құжаттарына сәйкес заңды тұлғаның атауын көрсетеді.
Салық міндеттемесін сенімгерлікпен басқарушы мүлікті сенімгерлікпен басқару шартына сәйкес орындаған кезде немесе сенімгерлікпен басқару туындайтын өзге жағдайларда жолда сенімгерлікпен басқарушы – жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) немесе құрылтай құжаттарына сәйкес сенімгерлік басқарушы – заңды тұлғаның атауы көрсетіледі;
4) салық төлеушінің ұйымдық-құқықтық нысаны.
Егер салық төлеуші заңды тұлға болып табылса А жолындағы, егер салық төлеуші дара кәсіпкер болып табылса В жолындағы торкөз белгіленеді;
5) декларация түрі.
Тиісті торкөздер Салық кодексінің 206-бабында көрсетілген салық есептілігінің түрлеріне декларацияны жатқызуды ескере отырып белгіленеді;
6) хабарламаның нөмірі мен күні.
Торкөздер Салық кодексінің 206-бабы 3-тармағының 4) тармақшасында көзделген декларация түрін табыс еткен жағдайда толтырылады;
7) салық төлеушінің жекелеген санаттары.
Торкөздер егер салық төлеуші А немесе В жолында көрсетілген санаттардың біріне жататын жағдайда белгіленеді:
А – Салық кодексінің 40-бабына сәйкес сенімгерлік басқарушы;
В – Салық кодексінің 40-бабына сәйкес сенімгерлік басқарудың құрылтайшысы;
8) "Кедендік декларацияларды толтыру үшін пайдаланылатын жіктеуіштер туралы" Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген "Валюталар жіктеуіші" 23-қосымшасына сәйкес валюта коды.
9. "Салық кезеңі үшін табыс" бөлімінде:
1) 913.00.001 жолында заңды тұлға – Салық кодексінің 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240 және 241 баптарына сәйкес айқындалатын өткізуден түсетін табыс сомасы көрсетіледі;
дара кәсіпкер – Салық кодексінің 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239 және 240 баптарында көзделген ерекшеліктерді ескере отырып, Салық кодексінің 225-бабында белгіленген корпоративтік табыс салығын есептеу мақсатында жылдық жиынтық табысты айқындау тәртібіне ұқсас;
2) 913.00.002 жолында Салық кодексінің 300-бабының ережелерін ескере отырып, Салық кодексінің 228-бабына сәйкес айқындалатын құн өсімінен түсетін табыс сомасы көрсетіледі;

1) индивидуальный идентификационный номер (бизнес-идентификационный номер) (далее – ИИН (БИН)) налогоплательщика (налогового агента);
2) налоговый период, за который представляется налоговая отчетность (указывается арабскими цифрами);
3) фамилия, имя, отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя или наименование юридического лица в соответствии с учредительными документами.
При исполнении налогового обязательства доверительным управляющим в соответствии с договором доверительного управления имуществом или в иных случаях возникновения доверительного управления в строке указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица-доверительного управляющего или наименование юридического лица-доверительного управляющего в соответствии с учредительными документами;
4) организационно-правовая форма налогоплательщика.
Ячейка отмечается в строке А, если налогоплательщик является юридическим лицом, в строке В, если налогоплательщик является индивидуальным предпринимателем;
5) вид декларации.
Соответствующие ячейки отмечаются с учетом отнесения декларации к видам налоговой отчетности, указанным в статье 206 Налогового кодекса;
6) номер и дата уведомления.
Ячейки заполняются в случае представления вида декларации, предусмотренного подпунктом 4) пункта 3 статьи 206 Налогового кодекса;
7) Отдельные категории налогоплательщика.
Ячейки отмечаются в случае, если налогоплательщик относится к одной из категорий, указанных в строке А или В:
А – доверительный управляющий в соответствии со статьей 40 Налогового кодекса;
В – учредитель доверительного управления в соответствии со статьей 40 Налогового кодекса;
8) код валюты в соответствии с приложением 23 "Классификатор валют", утвержденным решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 года № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных деклараций".
9. В разделе "Доход за налоговый период":
1) в строке 913.00.001 указывается сумма дохода от реализации, определяемая в соответствии со статьями 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240 и 241 Налогового кодекса – юридическим лицом;
индивидуальным предпринимателем – аналогично порядку определения совокупного годового дохода в целях исчисления корпоративного подоходного налога, установленного статьей 225 Налогового кодекса, с учетом особенностей, предусмотренных статьями 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239 и 240 Налогового кодекса;
2) в строке 913.00.002 указывается сумма дохода от прироста стоимости, определяемая в соответствии со статьей 228 Налогового кодекса с учетом положений статьи 300 Налогового кодекса;

3) 913.00.003 жолында Салық кодексінің 229-бабына сәйкес айқындалатын міндеттемелерді есептен шығарудан түсетін табыс сомасы көрсетіледі;
4) 913.00.004 жолында Салық кодексінің 230-бабына сәйкес айқындалатын күмәнді міндеттемелер бойынша табыс сомасы көрсетіледі;
5) 913.00.005 жолында 913.00.005 I және 913.00.005 II жолдарының сомасы ретінде айқындалатын Салық кодексінің 233-бабына сәйкес талап ету құқығын басқаға беруден түсетін табыс көрсетіледі;
913.00.005 I жолында сатып алынған талап ету құқығы бойынша талап ету құқығын басқаға беруден түсетін табыс көрсетіледі;
913.00.005 II жолында талаптың берілген құқығы бойынша талап ету құқығын басқаға беруден түсетін табыс көрсетіледі;
6) 913.00.006 жолында 913.00.001-ден бастап 913.00.005-ке дейінгі жолдарда көрсетілмеген салық төлеуші табыстарының сомасы көрсетіледі;
7) 913.00.006 I, 913.00.006 II және 913.00.006 III жолдарында Салық кодексінің табысқа енгізілетін табысқа сәйкес келетін ережесі (анықтамалықтан таңдау), сондай-ақ осындай табыстың сомасы көрсетіледі;
8) 913.00.007 жолында 913.00.001-ден бастап 913.00.006-ға дейінгі жолдарда көрсетілген салық кезеңі үшін табыс сомасы көрсетіледі.
10. "Табысты түзету" бөлімінде:
1) 913.00.008 жолында Салық кодексінің 241-бабы 1-тармағына сәйкес табысты түзету сомасы көрсетіледі;
2) 913.00.008 I, 913.00.008 II және 913.00.008 III жолдарында табыс салығын түзету жүргізілетін Салық кодексінің ережесі (анықтамалықтан таңдау), сондай-ақ мұндай түзету сомасы көрсетіледі.
3) 913.00.009 жолында Салық кодексінің 241-бабы 3-тармағына сәйкес табысты түзету сомасы көрсетіледі;
4) 913.00.010 жолында түзетулерді ескере отырып табыс көрсетіледі (913.00.007 – 913.00.008 + немесе – 913.00.009);
11. "Салық міндеттемесін есептеу" бөлімінде:
913.00.011 жолында 3 пайыз мөлшерінде ставканы қолдана отырып, түзетулерді ескере отырып Салық кодексінің 696-1-бабы 4-тармағына сәйкес салық кезеңі есептелген жеке (корпоративтік) табыс салығының сомасы көрсетіледі.
12. "Шығыстар" бөлімінде:
1) 913.00.012 жолында өткізілген тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша шығыстар көрсетіледі (913.00.012I – 913.00.012II + 913.00.013 + 913.00.014);
2) 913.00.013 жолында сатып алынған қорлар, жұмыстар және қызметтер бойынша шығыстар көрсетіледі, барлығы, оның ішінде:
913.00.013 I.
қорлар – міндетті болып табылады;
913.00.013 II бастап 913.00.013 IV дейін – анықтамадан таңдау:
қаржылық қызметтер;
жарнамалық қызметтер;
консультациялық қызметтер;
маркетингтік қызметтер;
дизайнерлік қызметтер;
инжинирингтік қызметтер;
өзге де қызметтер мен жұмыстар;

3) в строке 913.00.003 указывается сумма дохода от списания обязательств, определяемая в соответствии со статьей 229 Налогового кодекса;
4) в строке 913.00.004 указывается сумма дохода по сомнительным обязательствам, определяемая в соответствии со статьей 230 Налогового кодекса;
5) в строке 913.00.005 указывается доход от уступки права требования в соответствии со статьей 233 Налогового кодекса, определяемый как сумма строк 913.00.005 I и 913.00.005 II;
в строке 913.00.005 I указывается доход от уступки права требования по приобретенному праву требования;
в строке 913.00.005 II указывается доход от уступки права требования по уступленному праву требования;
6) в строке 913.00.006 указывается сумма доходов налогоплательщика, не отраженная в строках с 913.00.001 по 913.00.005;
7) в строках 913.00.006 I, 913.00.006 II и 913.00.006 III указывается положение Налогового кодекса, соответствующее доходу, включаемому в доход (выбор из справочника), а также сумма такого дохода;
8) в строке 913.00.007 указывается сумма дохода за налоговый период, отраженная в строках с 913.00.001 по 913.00.006.
10. В разделе "Корректировка дохода":
1) в строке 913.00.008 указывается сумма корректировки дохода в соответствии с пунктом 1 статьи 241 Налогового кодекса;
2) в строках 913.00.008 I, 913.00.008 II и 913.00.008 III указывается положение Налогового кодекса, в соответствии с которым производится корректировка подоходного налога (выбор из справочника), а также сумма такой корректировки;
3) в строке 913.00.009 указывается сумма корректировки дохода в соответствии с пунктом 3 статьи 241 Налогового кодекса;
4) в строке 913.00.010 указывается доход с учетом корректировок (913.00.007 – 913.00.008 + или – 913.00.009).
11. В разделе "Расчет налогового обязательства":
в строке 913.00.011 указывается сумма исчисленного индивидуального (корпоративного) подоходного налога налоговый период в соответствии с пунктом 4 статьи 696-1 Налогового кодекса с учетом корректировок, с применением ставки в размере 3 процента.
12. В разделе "Расходы":
1) в строке 913.00.012 указываются расходы по реализованным товарам (работам, услугам) (913.00.012I – 913.00.012II + 913.00.013 + 913.00.014);
2) в строке 913.00.013 указываются расходы по приобретенным запасам, работам и услугам всего, в том числе:
913.00.013 I
запасы – является обязательным;
с 913.00.013 II по 913.00.013 IV – выбор из справочника:
финансовые услуги;
рекламные услуги;
консультационные услуги;
маркетинговые услуги;
дизайнерские услуги;
инжиниринговые услуги;
прочие услуги и работы;

3) 913.00.014 жолында өткізілген тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша басқа да шығыстар көрсетіледі;
913.00.014 I бастап 913.00.014 III дейін – анықтамалықтан таңдау:
қызметкерлердің есептелген кірістері және жеке тұлғаларға өзге де төлемдері бойынша шығыстар;
алдыңғы салық кезеңдеріндегі болашақ салық кезеңдерінің шығыстары деп танылған жұмыстар мен қызметтердің құны, қорлардың өзіндік құны көрсетіледі;
тіркелген активтер, жалға алынған негізгі құралдар, преференциялар объектілері бойынша кейінгі шығыстар деп танылатын жұмыстар мен қызметтердің құны, қорлардың өзіндік құны көрсетіледі;
тіркелген активтердің, преференциялар объектілерінің, амортизациялауға жатпайтын активтердің бастапқы құнын қамтитын жұмыстар мен қызметтердің құны, қорлардың өзіндік құны көрсетіледі;
913.00.014 жолы бойынша көрсетілетін құнды қоспағанда, жұмыстар мен қызметтердің құны, қорлардың өзіндік құны, оның ішінде қорлардың табиғи кемуі бойынша шығыстар сомасы;
есепті салық кезеңінде болашақ кезеңдердің шығыстары деп танылатын жұмыстар мен қызметтердің құны, қорлардың өзіндік құны;
4) 913.00.015 жолында 913.00.013 және 913.00.014 жолдарында көрсетілмеген өзге де шығыстар көрсетіледі;
913.00.015 I бастап 913.00.015 III дейін - анықтамалықтан таңдау:
салық Кодексінің 243-бабы 7-тармағына сәйкес айқындалатын тұрақсыздық айыбы (айыппұлдар, өсімпұлдар) бойынша шығыстардың жалпы сомасы;
салық Кодексінің 243-бабы 9-тармағымен белгіленген негіздер бойынша айқындалатын қосылған құн салығының сомасы;
салық Кодексінің 243-бабы 11-тармағына сәйкес айқындалатын Әлеуметтік сақтандырудың мемлекеттік қорына есептелген әлеуметтік аударымдар бойынша сомасы, Салық Кодексінің 243-бабы 12-тармағына сәйкес айқындалатын Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы Заңға сәйкес әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына төленген аударымдар сомасы және жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары (ЖМЗЖ);
салық кодексінің 246-бабына сәйкес айқындалатын сыйақы бойынша шығыстар сомасы;
салық кодексінің 245-бабына сәйкес айқындалатын өкілдік шығыстарды сомасы;
салық кодексінің 248-бабына сәйкес айқындалатын күмәнді талаптар бойынша сомасы;
салық кодексінің 263-бабына сәйкес салықтар және бюджетке төленетін төлемдер бойынша шығыстар;
5) 913.00.016 жолында салық кезеңі ішіндегі шығыстар көрсетіледі (913.00.012+913.00.015).
13. "Салық төлеушінің (салық агентінің) жауапкершілігі" бөлімінде:
1) "салық төлеушінің (басшының) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)" жолында құрылтай құжаттарына сәйкес басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі.
Егер декларацияны жеке тұлға табыс еткен жағдайда, ашық жолда жеке басын куәландыратын құжаттарға сәйкес толтырылатын салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі;

3) в строке 913.00.014 указываются прочие расходы по реализованным товарам (работам, услугам);
с 913.00.014 I по 913.00.014 III – выбор из справочника:
расходы по начисленным доходам работников и иным выплатам физическим лицам;
указывается стоимость работ и услуг, себестоимость запасов, которые были признаны расходами будущих периодов в предыдущих налоговых периодах;
указывается стоимость работ и услуг, себестоимость запасов, которые признаются последующими расходами по фиксированным активам, арендуемым основным средствам, объектам преференций;
указываются стоимость работ и услуг, себестоимость запасов, включаемые в первоначальную стоимость фиксированных активов, объектов преференций, активов, не подлежащих амортизации;
стоимость работ и услуг, себестоимость запасов, за исключением стоимости, отражаемой по строке 913.00.014, в том числе сумма расходов по естественной убыли запасов;
стоимость работ и услуг, себестоимость запасов, признаваемые в отчетном налоговом периоде расходами будущих периодов;
4) в строке 913.00.015 указываются прочие расходы, не отраженные в строках 913.00.013 и 913.00.014;
с 913.00.015 I по 913.00.015 III – выбор из справочника:
общая сумма расходов по неустойке (штрафам, пени), определяемая в соответствии с пунктом 7 статьи 243 Налогового кодекса;
сумма налога на добавленную стоимость, определяемая по основаниям, установленным пунктом 9 статьи 243 Налогового кодекса;
сумма начисленных социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования, определяемая в соответствии с пунктом 11 статьи 243 Налогового кодекса, сумма отчислений, уплаченных в фонд социального медицинского страхования в соответствии с Законом об обязательном социальном медицинском страховании, определяемая в соответствии с пунктом 12 статьи 243 Налогового кодекса и обязательные пенсионные взносы работодателя (ОПВР);
сумма расходов по вознаграждению, определяемая в соответствии со статьей 246 Налогового кодекса;
сумма представительских расходов, определяемая в соответствии со статьей 245 Налогового кодекса;
сумма по сомнительным требованиям, определяемая в соответствии со статьей 248 Налогового кодекса;
расходы по налогам и платежей в бюджет в соответствии со статьей 263 Налогового кодекса;
5) в строке 913.00.016 указываются расходы за налоговый период (913.00.012 + 913.00.015).
13. В разделе "Ответственность налогоплательщика (налогового агента)":
1) в поле "Фамилия, имя, отчество (при его наличии) налогоплательщика (руководителя)" указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя в соответствии с учредительными документами.
В случае, если декларация представляется физическим лицом, в поле указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) налогоплательщика, которые заполняются в соответствии с документами, удостоверяющими личность;

2) декларацияны мемлекеттік кірістер органына тапсырған күні;
3) салық төлеушінің орналасқан жері бойынша мемлекеттік кірістер органының коды көрсетіледі.
Бұл ретте дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік кірістер органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген дара кәсіпкер қызметінің басым жүзеге асырылатын орны дара кәсіпкердің орналасқан жері болып танылады.
Құрылтай құжаттарында көрсетілген оның тұрақты жұмыс істейтін органының орналасқан жері резидент-заңды тұлғаның орналасқан жері болып танылады.
Қызметін тұрақты мекеме арқылы филиал, өкілдік ашпай жүзеге асыратын бейрезидент-заңды тұлғаның орналасқан жері мемлекеттік кірістер органында салық төлеуші ретінде тіркеу кезінде мәлімделген Қазақстан Республикасындағы қызметті жүзеге асыру орны болып танылады;
4) "декларацияны қабылдаған лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)" жолында декларацияны қабылдаған мемлекеттік кірістер органы қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі;
5) Салық кодексінің 209-бабы 2-тармағына сәйкес лауазымды адамның декларацияны қабылдау күні;
6) мемлекеттік кірістер органы беретін декларацияның кіріс нөмірі;
7) пошта немесе өзге де байланыс ұйымы қойған пошта штемпелінің күні.
Осы тармақтың 4), 5), 6) және 7) тармақшаларын қағаз жеткізгіште декларацияны қабылдаған мемлекеттік кірістер органының қызметкері толтырады.

2) дата подачи декларации в орган государственных доходов;
3) код органа государственных доходов по месту нахождения налогоплательщика.
При этом местом нахождения индивидуального предпринимателя признается место преимущественного осуществления деятельности индивидуального предпринимателя, заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов в качестве индивидуального предпринимателя.
Местом нахождения юридического лица-резидента признается место нахождения его постоянно действующего органа, указываемое в учредительных документах.
Местом нахождения юридического лица-нерезидента, осуществляющего деятельность через постоянное учреждение без открытия филиала, представительства, признается место осуществления деятельности в Республике Казахстан, заявленное при регистрации в качестве налогоплательщика в органе государственных доходов;
4) в поле "Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица, принявшего декларацию" указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника органа государственных доходов, принявшего декларацию;
5) дата приема декларации должностным лицом в соответствии с пунктом 2 статьи 209 Налогового кодекса;
6) входящий номер декларации, присваиваемый органом государственных доходов;
7) дата почтового штемпеля, проставленного почтовой или иной организацией связи.
Подпункты 4), 5), 6) и 7) настоящего пункта заполняются работником органа государственных доходов, принявшим декларацию на бумажном носителе.