"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметі академиясының кеуде белгілерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2016 жылғы 24 маусымдағы № 54 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2021 жылғы 14 сәуірдегі № 37/қе бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 19 сәуірде № 22564 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметі академиясының кеуде белгілерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2016 жылғы 24 маусымдағы № 54 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13999 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 9 тамызда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара академиясының кеуде белгілерін бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара академиясын бітіргені туралы кеуде белгісі осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес";
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара академиясының магистратурасын бітіргені туралы кеуде белгісі осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.";
аталған бұйрыққа 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Кадрлар департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Заң департаментіне алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде 1) және 2) тармақшаларында қарастырылған іс-шаралардың орындалғандығы туралы мәліметтерді жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық лауазымды адамдарға оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы
К. Масимов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитеті Төрағасының
2021 жылғы 14 сәуірдегі
№ 37/қе бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2016 жылғы 24 маусымдағы
№ 54 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара академиясын бітіргені туралы кеуде белгісі
Ескертпе:
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара академиясын бітіргені туралы кеуде белгісі жиегі күміс түстес көк түсті ромб, өлшемдері: биіктігі – 47мм., ені – 27мм., ортада жапсырылған;
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара академиясын бітіруші кеуде белгісінің негізгі мағынасын көрсететін элементтердің семантикасы:
ромб – жан-жақты белсенділікті білдіреді;
ромб алаңындағы көк түсті эмаль ой айқындылығын және дәстүрге адалдықты білдіреді;
ромб ортасында кескін тәріздес көлемді жапсырма, стильденген жеті бұрышты жұлдыздан тұратын күрең (қою қызыл) түсті алтын (сары) түске негізделген, сонымен қатар жеті доғал бұрышты шуағы бар.
Жақұтты жұлдыздың ортасында кіші қалқан орналасқан.
Көкшіл (көк) түсті кіші қалқан шеңбері бойынша, алтын (сары) сақиналы жиектелген, мемлекеттік тілде "НАМЫС, АЙБЫН, ОТАН" ұраны жазылған. Жазулар күміс (ақ) түсте орындалған.
Қалқанның ортасында көгілдір (көк) түстің үстіне алтын (сары) түсті киіз үй күмбезінің айшықты бейнесі – "шаңырақ" орналасқан.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара академиясын бітіргені туралы кеуде белгісінің сызбалық бейнесі мен сипаттамасы
бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2016 жылғы 24 маусымдағы
№ 54 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара академиясының магистратурасын бітіргені туралы кеуде белгісі
Ескертпе:
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара академиясының магистратурасын бітіргені туралы кеуде белгісі жиегі алтын түстес ақ түсті ромб, өлшемдері: биіктігі – 47мм., ені – 27мм., ортада жапсырылған;
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара академиясын бітіруші кеуде белгісінің негізгі мағынасын көрсететін элементтердің семантикасы:
ромб – жан-жақты белсенділікті білдіреді;
ромб алаңындағы ақ түсті эмаль бейбітшілік пен тазалықты білдіреді;
ромб ортасында кескін тәріздес көлемді жапсырма, стильденген жеті бұрышты жұлдыздан тұратын күрең (қою қызыл) түсті алтын (сары) түске негізделген, сонымен қатар жеті доғал бұрышты шуағы бар.
Жақұтты жұлдыздың ортасында кіші қалқан орналасқан.
Көкшіл (көк) түсті кіші қалқан шеңбері бойынша, алтын (сары) сақиналы жиектелген, мемлекеттік тілде "НАМЫС, АЙБЫН, ОТАН" ұраны жазылған. Жазулар күміс (ақ) түсте орындалған.
Қалқанның ортасында көгілдір (көк) түстің үстіне алтын (сары) түсті киіз үй күмбезінің айшықты бейнесі - "шаңырақ" орналасқан.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара академиясының магистратурасын бітіргені туралы кеуде белгісінің сызбалық бейнесі мен сипаттамасы

О внесении изменений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 24 июня 2016 года № 54 "Об утверждении нагрудных знаков Академии Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан"
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 14 апреля 2021 года № 37/қе. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 апреля 2021 года № 22564
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 24 июня 2016 года № 54 "Об утверждении нагрудных знаков Академии Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13999, опубликован 9 августа 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
заголовок приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении нагрудных знаков Пограничной академии Комитета национальной безопасности Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые:
1) нагрудный знак об окончании Пограничной академии Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, согласно приложению 1 к настоящему приказу";
2) нагрудный знак об окончании магистратуры Пограничной академии Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, согласно приложению 2 к настоящему приказу.";
приложения 1 и 2 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту кадров Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан после его официального опубликования.
3) направление сведений в Юридический департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
3. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета национальной
безопасности Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 14 апреля 2021 года № 37/қе
Приложение 1
к приказу Председателя
Комитета национальной
безопасности
Республики Казахстан
от 24 июня 2016 года № 54
Нагрудный знак об окончании Пограничной академии Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Примечание:
Нагрудный знак об окончании Пограничной академии Комитета национальной безопасности Республики Казахстан представляет собой ромб синего цвета с серебристой окантовкой размером: высота – 47 мм, ширина – 27 мм с накладкой в середине.
Семантика элементов, отражающих основной смысл нагрудного знака выпускника Пограничной академии Комитета национальной безопасности Республики Казахстан:
ромб – символизирует всестороннюю активность;
эмаль на поле ромбика синего цвета символизирует ясность мысли и верность традициям;
в центре ромба накладка в виде объемного изображения, состоящая из стилизованной семиконечной звезды бордового (темно-красного) цвета на золотом (желтом) основании, имеющем также семь тупоугольных лучей.
По центру рубиновой звезды малый щит.
По окружности малого щита василькового (синего) цвета, окольцованного золотистым (желтым) кантом, нанесена надпись на государственном языке: девиз "НАМЫС. АЙБЫН. ОТАН". Надпись выполнена серебристым (белым) цветом.
По центру щита – стилизованное изображение свода остова юрты – "шанырак" золотистого (желтого) цвета на бирюзовом (голубом) фоне.
Схематическое изображение и описание нагрудного знака об окончании Пограничной академии Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Приложение к приказу
Приложение 2
к приказу
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 24 июня 2016 года № 54
Нагрудный знак об окончании магистратуры Пограничной академии Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Примечание:
Нагрудный знак об окончании магистратуры Пограничной академии Комитета национальной безопасности Республики Казахстан представляет собой ромб белого цвета с золотистой окантовкой размером: высота – 47 мм, ширина – 27 мм с накладкой в середине.
Семантика элементов, отражающих основной смысл нагрудного знака выпускника Пограничной академии Комитета национальной безопасности Республики Казахстан:
ромб – символизирует всестороннюю активность;
эмаль на поле ромбика белого цвета символизирует мир и чистоту;
накладка в виде объемного изображения, состоящая из стилизованной семиконечной звезды бордового (темно-красного) цвета на золотом (желтом) основании, имеющем также семь тупоугольных лучей.
По центру рубиновой звезды малый щит.
По окружности малого щита василькового (синего) цвета, окольцованного золотистым (желтым) кантом, нанесена надпись на государственном языке: девиз "НАМЫС. АЙБЫН. ОТАН". Надпись выполнена серебристым (белым) цветом.
По центру щита – стилизованное изображение свода остова юрты – "шанырак" золотистого (желтого) цвета на бирюзовом (голубом) фоне.
Схематическое изображение и описание нагрудного знака об окончании магистратуры Пограничной академии Комитета национальной безопасности Республики Казахстан