Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің жедел-криминалистикалық бөліністері мен білім беру ұйымдарына техникалық-криминалистикалық құралдардың, құрал-жабдықтардың, реактивтердің және шығыс материалдарының тиесілік заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2021 жылғы 26 сәуірдегі № 239 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 28 сәуірде № 22639 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 69-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің жедел-криминалистикалық бөліністеріне мен білім беру ұйымдарына техникалық-криминалистикалық құралдардың, құрал-жабдықтардың, негізгі құралдардың, реактивтердің және шығыс материалдарының тиесілік заттай нормалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Жедел-криминалистикалық департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшiлiк ететiн орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрі
Е. Тургумбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
20__ жылғы "___" _________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2021 жылғы 26 сәуірдегі
№ 239 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің жедел-криминалистикалық бөліністері мен білім беру ұйымдарына техникалық-криминалистикалық құралдардың, құрал-жабдықтардың, реактивтердің және шығыс материалдарының тиесілік заттай нормалары

Об утверждении натуральных норм положенности технико-криминалистическими средствами, оборудованием, реактивами и расходными материалами оперативно-криминалистических подразделений и организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 апреля 2021 года № 239. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 апреля 2021 года № 22639
В соответствии с пунктом 2 статьи 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы положенности технико-криминалистическим оборудованием, основными средствами, реактивами и расходными материалами оперативно-криминалистических подразделений и организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
2. Оперативно-криминалистическому департаменту Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Тургумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"___" _________ 20__ года
Утверждены приказом
Министра внутренних дел
Республика Казахстан
от 26 апреля 2021 года № 239
Натуральные нормы положенности технико-криминалистическими средствами, оборудованием, реактивами и расходными материалами оперативно-криминалистических подразделений и организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан

1 бөлмеге 1-еу
7 жыл
16.17
Деионизатор
дана
кешенге 2-еу
7 жыл
17
Биологиялық объектілерге молекулярлық-генетикалық зерттеу жүргізуге арналған зертханалық құрал-жабдық кешені (құрамында):
Зертханаға 1-еу
17.1
Генетикалық талдағыш
жиынтық
кешенге 2-еу
10 жыл
17.2
Автоматты құю станциясы
жиынтық
кешенге 1-еу
10 жыл
17.3
ДНҚ-ны бөлуге арналған автоматты станция
жиынтық
кешенге 1-еу
10 жыл
1
2
3
4
5
17.4
ДНҚ концентрациясын анықтауға арналған спектрофотометр
жиынтық
кешенге 1-еу
10 жыл

1 на 1 помещение
7 лет
16.17
Деионизатор
штука
2 на комплекс
7 лет
17
Комплекс лабораторного оборудования для проведения молекулярно-генетических исследований биологических объектов (в составе):
1 на лабораторию
17.1
Генетический анализатор
комплект
2 на комплекс
10 лет
17.2
Автоматическая разливочная станция
комплект
1 на комплекс
10 лет
17.3
Автоматическая станция для выделения ДНК
комплект
1 на комплекс
10 лет
17.4
Спектрофотометр для определения концентрации ДНК
комплект
1 на комплекс
10 лет

17.5
ДНҚ-ны сандық және сапалық талдауға арналған аспап (ПТР шынайы уақыт режимінде)
жиынтық
кешенге 1-еу
10 жыл
17.6
Термошейкер
дана
кешенге 3-еу
5 жыл
17.7
Қатты денелiк термостат
дана
кешенге 3-еу
5 жыл
17.8
Центрифуга/вортекс
дана
кешенге 3-еу
7 жыл
17.9
Шағын центрифуга
дана
кешенге 3-еу
7 жыл
17.10
Ламинарлы бокс
жиынтық
кешенге 3-еу
10 жыл
17.11
Амплификатор
дана
кешенге 6-у
5 жыл
17.12
Вибрациялық диірмен
дана
кешенге 1-еу
7 жыл
17.13
Ротатор
дана
кешенге 2-еу
7 жыл
17.14
Тоңазытқыш
дана
кешенге 7-еу
7 жыл
17.15
Кондиционер
дана
1 бөлмеге 1-еу
7 жыл
17.16
Мұздатқыш камера
дана
кешенге 1-еу
7 жыл
17.17
Деионизатор
дана
кешенге 1-еу
7 жыл
17.18
Дистиллятор
дана
кешенге 1-еу
7 жыл
18
Геномдық тіркеуге арналған аппараттық-бағдарламалық кешен (автоматтандырылған геномдық ақпараттық жүйесі (АГАЖ))
жиынтық
Зертханаға 1-еу
10 жыл
19
АГАЖ әкімшісінің жұмыс станциясы
жиынтық
кешенге 1-еу
4 жыл
20
АГАЖ пайдаланушысының жұмыс станциясы
жиынтық
1 криминалистке 1-еу
4 жыл
21
Заттай дәлелдемелерге арналған картотекалық шкаф
дана
Зертханаға 12-і
10 жыл
22
Химиялық реактивтерге арналған сейф
дана
Зертханаға 6-у
10 жыл
23
Штрих-кодтарды басып шығаруға арналған принтер
жиынтық
Зертханаға 10
4 жыл
24
ДНҚ-ны секвенирлеуге арналған құрал-жабдық кешені
жиынтық
Зертханаға 2-еу
10 жыл
25
Ауыспалы жарық фильтрлері бар биологиялық іздерді табуға арналған стационарлық жарық көзі
жиынтық
Зертханаға 3-еу
7 жыл
26
Жиынтықтағы газды хроматограф
жиынтық
Зертханаға 1-еу
10 жыл
27
Жиынтықтағы сұйықтықты хроматограф
жиынтық
Зертханаға 1-еу
10 жыл
28
Техникалық электронды таразы
дана
Зертханаға 1-еу
5 жыл
29
Электронды аналитикалық таразы
дана
Зертханаға 1-еу
5 жыл
30
pH-метр (сутегі көрсеткішінің өлшегіші)
дана
Зертханаға 1-еу
5 жыл
1
2
3
4
5
31
Зертханалық термометр
дана
1 на 1 помещение
5 жыл
32
Сілкігіш (шейкер немесе араластырғыш)
дана
Зертханаға 2-еу
7 жыл
33
Зертхана диірмені
дана
Зертханаға 1-еу
7 жыл
34
Зертханалық пресс
дана
Зертханаға 1-еу
7 жыл
35
Зертханалық центрифуга
дана
Зертханаға 1-еу
7 жыл
36
Зертханалық жылытқыш плитка
дана
Зертханаға 2-еу
5 жыл
37
Ультрадыбыстық монша (мойка)
дана
Зертханаға 1-еу
7 жыл
38
Криминалистикалық зерттеулерге арналған жылжымалы жарық көзі
дана
Зертханаға 2-еу
7 жыл
39
Портативті ультракүлгін жарық бергіш
дана
1криминалистке 1-еу
7 жыл
40
Бір арналы механикалық дозатор
дана
1 жұмыс орынға 5-еу
5 жыл
41
Бір арналы электрондық дозатор
дана
1 жұмыс орынға 5-еу
5 жыл
42
Көп арналы механикалық дозатор
дана
1 жұмыс орынға 5-еу
5 жыл
43
Көп арналы электрондық дозатор
дана
1 жұмыс орынға 5-еу
5 жыл
44
Лабораторная мебель в комплекте Үй-жайға арналған зертханалық жиһаз жиынтықта, мыналарға:
- заттай дәлелдемелерді қарап-тексеруге;
- сынамаларды дайындауға;
- аналитикалық зерттеулерге;
- зертхана жабдығын орналастыруға;
- заттай дәлелдемелерді сақтауға арналған
жиынтық
Зертханаға 1-еу
7 жыл
45
Зертханалық шкаф
жиынтық
Зертханаға 2-еу
10 жыл
46
Кір жуғыш машина
жиынтық
Зертханаға 2-еу
7 жыл
47
Таразыға арналған стол (вибрацияға қарсы)
дана
Зертханаға 3-еу
7 жыл
48
Штангенциркуль
дана

17.5
Прибор для качественного и количественного анализа ДНК (ПЦР в режиме реального времени)
комплект
1 на комплекс
10 лет
17.6
Термошейкер
штука
3 на комплекс
5 лет
17.7
Термостат твердотельный
штука
3 на комплекс
5 лет
17.8
Центрифуга/вортекс
штука
3 на комплекс
7 лет
17.9
Миницентрифуга
штука
3 на комплекс
7 лет
17.10
Ламинарный бокс
комплект
3 на комплекс
10 лет
17.11
Амплификатор
штука
6 на комплекс
5 лет
17.12
Вибрационная мельница
штука
1 на комплекс
7 лет
17.13
Ротатор
штука
2 на комплекс
7 лет
17.14
Холодильник
штука
7 на комплекс
7 лет
17.15
Кондиционер
штука
1 на 1 помещение
7 лет
17.16
Морозильная камера
штука
1 на комплекс
7 лет
17.17
Деионизатор
штука
1 на комплекс
7 лет
17.18
Дистиллятор
штука
1 на комплекс
7 лет
1
2
3
4
5
18
Аппаратно-программный комплекс для геномной регистрации (автоматизированная геномная информационная система (АГИС))
комплекс
1 на лабораторию
10 лет
19
Рабочая станция администратора АГИС
комплект
1 на комплекс
4 лет
20
Рабочая станция пользователя АГИС
комплект
1 на 1 криминалиста
4 лет
21
Картотечный шкаф для вещественных доказательств
штука
12 на лабораторию
10 лет
22
Сейф для хранения химических реактивов
штука
6 на лабораторию
10 лет
23
Принтер для печати штрих-кодов
комплект
10 на лабораторию
4 года
24
Комплекс оборудования для секвенирования ДНК
комплект
2 на лабораторию
10 лет
25
Стационарный источник света для обнаружения биологических следов со сменными светофильтрами
комплект
3 на лабораторию
7 лет
26
Газовый хроматограф в комплекте
комплект
1 на лабораторию
10 лет
27
Жидкостной хроматограф в комплекте
комплект
1 на лабораторию
10 лет
28
Весы технические электронные
штука
1 на лабораторию
5 лет
29
Весы электронные аналитические
штука
1 на лабораторию
5 лет
30
pH-метр (измеритель водородного показателя)
штука
1 на лабораторию
5 лет
31
Термометр лабораторный
штука
1 на 1 помещение
5 лет
32
Встряхиватель (шейкер или мешалка)
штука
2 на лабораторию
7 лет
33
Мельница лабораторная
штука
1 на лабораторию
7 лет
34
Пресс лабораторный
штука
1 на лабораторию
7 лет
35
Центрифуга лабораторная
штука
1 на лабораторию
7 лет
36
Плитка нагревательная лабораторная
штука
2 на лабораторию
5 лет
37
Баня (мойка) ультразвуковая
штука
1 на лабораторию
7 лет
38
Переносной источник света для криминалистических исследований
штука
2 на лабораторию
7 лет
39
Портативный ультрафиолетовый осветитель
штука
1 на 1 криминалиста
7 лет
40
Дозатор одноканальный механический
штука
5 на 1 рабочее место
5 лет
41
Дозатор одноканальный электронный
штука
5 на 1 рабочее место
5 лет
42
Дозатор многоканальный механический
штука
5 на 1 рабочее место
5 лет
43
Дозатор многоканальный электронный
штука
5 на 1 рабочее место
5 лет
44
Лабораторная мебель в комплекте для помещений, отведенных для:
- осмотра вещественных доказательств;
- подготовки проб;
- аналитических исследований;
- размещения оборудования лаборатории;
- хранения вещественных доказательств.
комплект
1 на лабораторию
7 лет
45
Лабораторный шкаф
комплект
2 на лабораторию
10 лет
1
2
3
4
5
46
Стиральная машина
комплект
2 на лабораторию
7 лет
47
Стол для весов (антивибрационный)
штука
3 на лабораторию
7 лет
48
Штангенциркуль
штука

2 криминалистке 1-еу
5 жыл
49
Штрих-код риддер
жиынтық
Зертханаға 10
5 жыл
50
Жиынтықтағы масспектрометр
жиынтық
Зертханаға 1-еу
10 жыл
51
Спектрометр инфрақызыл
жиынтық
Зертханаға 1-еу
10 жыл
52
Көрінетін және/немесе ультракүлгін диапазонды спектрометр
жиынтық
Зертханаға 1-еу
10 жыл
53
Газды анализатор (детектор)
жиынтық
Зертханаға 1-еу
5 жыл
54
Хроматографиялық пластиналарды қыздыруға арналған жылыту құрылғысы
дана
Зертханаға 2-еу
3 жыл
55
Хроматографиялық камера
дана
Зертханаға 2-еу
3 жыл
56
Нақты уақытта ПЦР-ге арналған 96-шұңқыршалы кескіш
орама
Зертханаға 30
*
1
2
3
4
5
57
Мөлдір полистиролдан жасалған 96 шұңқыршалы планшеттер
орама
Зертханаға 100
*
58
Стерилденген медициналық дәке
орама
Зертханаға 200
*
59
Медициналық стерилденген мақта
орама
Зертханаға 200
*
60
Дезинфекциялайтын құрал деохлор
орама
Зертханаға 15
*
61
Қолға және зертханадағы жұмыс беттерге арналған дезинфекциялайтын құрал
литр
Зертханаға 30
*
62
Дитиотрейтол (ДТТ)
флакон
Зертханаға 3-еу
*
63
Изопропилді спирт
литр
Зертханаға 5-еу
*
64
Қан іздерін экспресс-табуға арналған жиынтық
орама
Зертханаға 100
*
65
Шәуәт іздерін экспресс-табуға арналған жиынтық
орама
Зертханаға 50
*
66
ДНҚ амплификациясына арналған реагенттер жиыны
жиынтық
90000 объектіге
*
67
Әртүрлі биологиялық үлгілерден ДНҚ бөлуге арналған реагенттер жиынтығы
жиынтық
90000 объектіге
*
68
Митохондриалды ДНҚ зерттеуге арналған реагенттер жиынтығы
жиынтық
4000 объектіге
*
69
Капиллярлы электрофорезге арналған реагенттер жиынтығы
жиынтық
180000 объектіге
*
70
ДНҚ-ны сандық және сапалық талдауға арналған реагенттер жиынтығы
жиынтық
10000 объектіге
*
71
Биологиялық үлгілердің клеткаларын лизис үшін реагенттер жиынтығы
жиынтық
90000 объектіге
*
72
ДНҚ-ны тікелей амплификациялауға арналған реагенттер жиынтығы
жиынтық
90000 объектіге
*
73
ДНҚ-ны секвенирлеуге арналған реагенттер жиынтығы
жиынтық
5000 объектіге
*
74
10 мкл-ге дейін аэрозольді фильтрі бар ұштықтар
орама
180000 объектіге
*
75
20 мкл-ге дейін аэрозольді фильтрі бар ұштықтар
орама
180000 объектіге
*
76
200 мкл-ге дейін аэрозольді фильтрі бар ұштықтар
орама
180000 объектіге
*
1
2
3
4
5
77
1000 мкл-ге дейін аэрозольді фильтрі бар ұштықтар
орама
180000 объектіге
*
78
10 мкл-ге дейін ұштықтар
орама
180000 объектіге
*
79
20 мкл-ге дейін ұштықтар
орама
180000 объектіге
*
80
200 мкл-ге дейін ұштықтар
орама
180000 объектіге
*
81
1000 мкл-ге дейін ұштықтар
орама
180000 объектіге
*
82
Оптикалық жабын
орама
Зертханаға 80
*
83
Стерилденген қолқаптар
жұп
Зертханаға 96000
*
84
Планшеттерге арналған жабындар (септа)
орама
Зертханаға 50
*
85
Штрих-кодтарды басып шығаруға арналған принтер үшін шығыс материалдары
жиынтық
Зертханаға 100
*
86
Молекулярлық-генетикалық зерттеулерді жүргізуге арналған бір реттік ыдыс пен шығыс материалдары
жиынтық
90000 объектіге
*
1
2
3
4
5
87
Этил спирті 70%
литр
Зертханаға 50
*
88
Этил спирті 96%
литр
Зертханаға 50
*
89
Биологиялық зерттеулер үшін жалпы және арнайы мақсаттағы зертханалық ыдыстар
жиынтық
Зертханаға 200
*
90
Өлшемді химиялық ыдыс
жиынтық
Зертханаға 200
*
91
Зертханалық металл құрал-саймандар
дана
Зертханаға 200
*
92
Зертханалық қосалқы материалдар
жиынтық
Зертханаға 20
*
93
Құралдар мен жабдықтарға арналған шығыс материалдары
жиынтық
Зертханаға 10
*
94
Биологиялық зерттеуге арналған шығыс материалдары
жиынтық
Зертханаға 200
*
95
Бір реттік комбинезон
жиынтық
Зертханаға 100
*
96
Бахилалар
жұп
Зертханаға 6000
*
97
Медициналық маска
орама
Зертханаға 200
*
98
Медициналық бас киім
дана
Зертханаға 2000
*
99
Сынамалар мен үлгілерді буып-түюге арналған пакеттер (қағаз, пластик)
дана
Зертханаға 500
*

1 на 2 криминалиста
5 лет
49
Штрих-код риддер
комплект
10 на лабораторию
5 лет
50
Масспектрометр в комплекте
комплект
1 на лабораторию
10 лет
51
Спектрометр инфракрасный
комплект
1 на лабораторию
10 лет
52
Спектрометр видимого и/или ультрафиолетового диапазона
комплект
1 на лабораторию
10 лет
53
Газовый анализатор (детектор)
комплект
1 на лабораторию
5 лет
54
Устройство нагревательное для подогрева хроматографических пластин
штука
2 на лабораторию
3 года
55
Хроматографическая камера
штука
2 на лабораторию
3 года
56
96-луночные плашки для ПЦР в реальном времени
упаковка
30 на лабораторию
*
57
96 луночные планшеты из прозрачного полистирола
упаковка
100 на лабораторию
*
58
Бинт стерильный медицинский
упаковка
200 на лабораторию
*
59
Вата медицинская стерильная
упаковка
200 на лабораторию
*
60
Дезинфицирующее средство деохлор
упаковка
15 на лабораторию
*
61
Дезинфицирующие средства для обработки рук и рабочих поверхностей в лаборатории
литр
30 на лабораторию
*
62
Дитиотрейтол (ДТТ)
флакон
3 на лабораторию
*
63
Изопропиловый спирт
литр
5 на лабораторию
*
64
Набор для экспресс-обнаружения следов крови
упаковка
100 на лабораторию
*
65
Набор для экспресс-обнаружения следов спермы
упаковка
50 на лабораторию
*
66
Наборы реагентов для амплификации ДНК
комплект
на 90000 объектов
*
67
Наборы реагентов для выделения ДНК из различных биологических образцов
комплект
на 90000 объектов
*
68
Наборы реагентов для исследования митохондриальной ДНК
комплект
на 4000 объектов
*
69
Наборы реагентов для капиллярного электрофореза
комплект
на 180000 объектов
*
70
Наборы реагентов для количественного и качественного анализа ДНК
комплект
на 10000 объектов
*
71
Наборы реагентов для лизиса клеток биологических образцов
комплект
на 90000 объектов
*
72
Наборы реагентов для прямой амплификации ДНК
комплект
на 90000 объектов
*
73
Наборы реагентов для секвенирования ДНК
комплект
на 5000 объектов
*
74
Наконечники с аэрозольным фильтром до 10 мкл
упаковка
на 180000 объектов
*
75
Наконечники с аэрозольным фильтром до 20 мкл
упаковка
на 180000 объектов
*
76
Наконечники с аэрозольным фильтром до 200 мкл
упаковка
на 180000 объектов
*
1
2
3
4
5
77
Наконечники с аэрозольным фильтром до 1000 мкл
упаковка
на 180000 объектов
*
78
Наконечники до 10 мкл
упаковка
на 180000 объектов
*
79
Наконечники до 20мкл
упаковка
на 180000 объектов
*
80
Наконечники до 200 мкл
упаковка
на 180000 объектов
*
81
Наконечники до 1000 мкл
упаковка
на 180000 объектов
*
82
Оптическое покрытие
упаковка
80 на лабораторию
*
83
Перчатки стерильные
пара
96000 на лабораторию
*
84
Покрытия для планшет (септа)
упаковка
50 на лабораторию
*
85
Расходные материалы для принтера для печати штрих-кодов
комплект
100 на лабораторию
*
86
Одноразовая посуда и расходные материалы для проведения молекулярно-генетического исследования
комплект
на 90000 объектов
*
87
Спирт этиловый 70%
литр
50 на лабораторию
*
88
Спирт этиловый 96%
литр
50 на лабораторию
*
89
Лабораторная посуда общего и специального назначения для биологических исследований
комплект
200 на лабораторию
*
90
Химическая посуда мерная
комплект
200 на лабораторию
*
91
Лабораторные металлические инструменты
штука
200 на лабораторию
*
92
Лабораторные вспомогательные материалы
комплект
20 на лабораторию
*
93
Расходные материалы для приборов и оборудований
комплект
10 на лабораторию
*
94
Расходные материалы для биологического исследования
комплект
200 на лабораторию
*
95
Одноразовый комбинезон
комплект
100 на лабораторию
*
96
Бахилы
пара
6000 на лабораторию
*
97
Медицинская маска
упаковка
200 на лабораторию
*
98
Медицинская шапочка
штука
2000 на лабораторию
*
99
Пакеты (бумажные, пластиковые) для упаковки проб и образцов
штука
500 на лабораторию
*

100
Сынамалар мен үлгілерді сақтауға және тасымалдауға арналған сыйымдылықтар (металл, пластик)
дана
Зертханаға 50
*
101
Петри чашкалары
дана
Зертханаға 200
*
102
Медициналық халат
дана
1 криминалистке 2-еу
*
103
Шалбарлы медициналық костюм
жиынтық
1 криминалистке 2-еу
*
104
Медициналық тәпішкелер
дана
1 криминалистке 2-еу
*
105
Биологиялық зерттеуге арналған реагенттер
жиынтық
10000 объектіге
*
106
Талдауға арналған шығыс материалдары (реактивтер, хроматографиялық пластиналар, заттектер мен материалдар құрамының стандартты құрамы)
дана
Зертханаға 200
*
107
Құралдар мен құрылғыларды сынама өлшемдеріне арналған шығыс материалдары
дана
Зертханаға 50
*
108
Металл сызғыш
дана
2 криминалистке 1-еу
*
109
Өлшейтін рулетка
дана
2 криминалистке 1-еу
*
110
Өлшейтін лазерлі рулетка
дана
2 криминалистке 1-еу
*
111
Медициналық бикс
дана
Зертханаға 10
*
112
Қысқа мерзімге сақтауға және сұйық азотты құюға арналған металл термос
дана
Зертханаға 5
*
Ескертпе: 1 - Жедел-криминалистикалық департаментке арналған; * - өндіруші көрсеткен мерзімге сәйкес және жұмыстапайдаланылуына қарай
Осы нормаларға қосылмаған жаңа жабдықтарды және техниканы, реактивтер мен шығыс материалдарын апробациялау және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары жедел-криминалистикалық бөліністерінің қызметіне енгізу мақсатында оларды бірлі-жарым данада (жиынтықта) сатып алуға рұқсат етіледі.

100
Емкости (металлические, пластиковые) для хранения и транспортировки проб и образцов
штука
50 на лабораторию
*
101
Чашки Петри
штука
200 на лабораторию
*
102
Халат медицинский
штука
2 на криминалиста
*
103
Медицинский костюм с брюками
комплект
2 на криминалиста
*
104
Медицинские тапки
штука
2 на криминалиста
*
105
Реагенты для биологического исследования
комплект
на 10000 объектов
*
106
Расходные материалы для анализа (реактивы, хроматографические пластины, стандартные образцы состава веществ и материалов)
штука
200 на лабораторию
*
107
Расходные материалы для поверочных измерений приборов и оборудований
штука
50 на лабораторию
*
1
2
3
4
5
108
Линейка металлическая
штука
1 на 2 криминалиста
*
109
Рулетка измерительная
штука
1 на 2 криминалиста
*
110
Рулетка измерительная лазерная
штука
1 на 2 криминалиста
*
111
Бикс медицинский
штука
10 на лабораторию
*
112
Термос металлический для кратковременного хранения и заливки жидкого азота
штука
5 на лабораторию
*
Примечание: ¹ - для Оперативно-криминалистического департамента; * - согласно сроку, указанного производителем и по мере использования в работе
В целях апробации и внедрения в деятельность оперативно-криминалистических подразделений органов внутренних дел Республики Казахстан нового оборудования и техники, реактивов и расходных материалов, не включенных в настоящие нормы, разрешается их приобретение в единичных экземплярах (комплектах).