"Нотариаттық куәліктердің, қаулылардың, нотариустар куәландырған құжаттардағы және мәмілелердегі куәландыру жазбаларының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 29 ақпандағы № 104 бұйрығына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2021 жылғы 28 сәуірдегі № 342 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 29 сәуірде № 22666 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Нотариаттық куәліктердің, қаулылардың, нотариустар куәландырған құжаттардағы және мәмілелердегі куәландыру жазбаларының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 29 ақпандағы № 104 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13561 болып тіркелген) мынадай толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ 94) және 95) тармақшалармен мынадай редакциядағы толықтырылсын:
"94) нотариус дайындаған электрондық құжаттың қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдейлігін куәландыру туралы куәландыру жазбасы;
95) қағаз жеткізгіште нотариус дайындаған құжаттың электрондық құжатпен бірдейлігін куәландыру туралы куәландыру жазбасы.
осы бұйрыққа 1, 2 - қосымшаларға сәйкес 94, 95-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2021 жылғы 28 сәуірдегі
№ 342 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
94-қосымша
нотариус дайындаған электрондық құжаттың қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдейлігін куәландыру туралы куәландыру жазбасы
"___" ____________ жыл
Мен, __________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)) нотариус (жекеше нотариусқа мемлекеттік
лицензия берген орган
_________________________________________________________________________
және нөмірі, берілген күні, мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше
нотариустың нотариаттық округының атауы)
нотариус дайындаған электрондық құжаттың мазмұны маған қағаз жеткізгіште ұсынылған құжаттың мазмұнымен бірдей екенін растаймын.
Осы электрондық құжат маған қағаз тасығышта ұсынылған құжатпен бірдей және де сол заңды күшке ие.
Тізілімде № ________________ тіркелді
Өндірілді:_______________
Мөр Нотариус ____________________
(қолы)
бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 29 ақпандағы
№ 104 бұйрығына
94-қосымша
қағаз жеткізгіште нотариус дайындаған құжаттың электрондық құжатпен бірдейлігін куәландыру туралы куәландыру жазбасы
"___" ____________ жыл
Мен, __________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)) нотариус (жекеше нотариусқа мемлекеттік
лицензия берген орган
__________________________________________________________________________
және нөмірі, берілген күні, мемлекеттік нотариаттық кеңсенің немесе жекеше
нотариустың нотариаттық округының атауы)
мен қағаз тасығышта дайындаған құжаттың мазмұны маған ұсынылған электрондық құжаттың мазмұнымен бірдей екенін растаймын.
Маған ұсынылған электрондық құжатқа қол қойған нотариустың электрондық қолы және оның осы тұлғаға тиесілігі тексерілді.
Осы қағаз тасығыштағы құжат маған ұсынылған электрондық құжатпен бірдей және сол заңды күшке ие.
Тізілімде № ________________ тіркелді
Өндірілді:_______________
Мөр Нотариус ____________________
(қолы)

О внесении дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 февраля 2016 года № 104 "Об утверждении форм нотариальных свидетельств, постановлений, удостоверительных надписей на сделках и свидетельствуемых нотариусами документах"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2021 года № 342. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2021 года № 22666
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 февраля 2016 года № 104 "Об утверждении форм нотариальных свидетельств, постановлений, удостоверительных надписей на сделках и свидетельствуемых нотариусами документах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 13561) внести следующие дополнения:
пункт 1 дополнить подпунктами 94), 95) в следующей редакции:
"94) удостоверительная надпись об удостоверении равнозначности электронного документа, изготовленного нотариусом, документу на бумажном носителе;
95) удостоверительная надпись об удостоверении равнозначности документа, изготовленного нотариусом на бумажном носителе, электронному документу;";
дополнить приложениями 94, 95, согласно приложениями 1, 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
Приложение 1 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2021 года № 342
Приложение 94 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104
Форма
Удостоверительная надпись об удостоверении равнозначности электронного
документа, изготовленного нотариусом, документу на бумажном носителе
"___" ____________ года
Я, _________________________ нотариус _____________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)) (наименование государственной нотариальной конторы
или_____________________________________________________________________________
нотариального округа частного нотариуса, номер, дата выдачи и орган, выдавший
государственную лицензию частного нотариуса) подтверждаю, что содержание электронного
документа, изготовленного нотариусом тождественно содержанию представленного мне
документа на бумажном носителе.
Настоящий электронный документ равнозначен документу, представленному мне на
бумажном носителе, и имеет ту же юридическую силу.
Зарегистрировано в реестре за № ___
Взыскано: _________________________
Печать
Нотариус __________________________ (подпись)
Приложение 2 к приказу
Приложение 95 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 февраля 2016 года № 104
форма
Удостоверительная надпись об удостоверении равнозначности документа,
изготовленного нотариусом на бумажном носителе, электронному документу
"____" ____________ года
Я, __________________________________________________________ нотариус
____________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)) (наименование государственной нотариальной конторы
или____________________________________________________________________________
нотариального округа частного нотариуса, номер, дата выдачи и орган, выдавший
государственную лицензию частного нотариуса)подтверждаю, что содержание
изготовленного мной на бумажном носителе документа тождественно содержанию
представленного мне электронного документа.
Электронная подпись нотариуса, подписавшего представленный мне электронный документ,
и ее принадлежность этому лицу проверены.
Настоящий документ на бумажном носителе равнозначен представленному мне
электронному документу и имеет ту же юридическую силу.
Зарегистрировано в реестре за № ___
Взыскано: _________________________
Печать
Нотариус __________________________ (подпись)