Қазақстан Республикасының Үкіметі инвестициялар туралы келісім жасасуға уәкілеттік берген уәкілетті мемлекеттік органның инвестициялар туралы жасалған келісімдер және осындай келісімдерді бұзу туралы мәліметтерді, сондай-ақ өзге де мәліметтерді ұсыну қағидаларын, мерзімдері мен нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 11 мамырдағы № 444 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 12 мамырда № 22738 болып тіркелді
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының Кодексінің 26-бабының 25-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі инвестициялар туралы келісім жасасуға уәкілеттік берген уәкілетті мемлекеттік органның инвестициялар туралы жасалған келісімдер және осындай келісімдерді бұзу туралы мәліметтерді, сондай-ақ өзге де мәліметтерді ұсыну қағидалары мен мерзімдері;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі инвестициялар туралы келісім жасасуға уәкілеттік берген уәкілетті мемлекеттік органның инвестициялар туралы жасалған келісімдер және осындай келісімдерді бұзу туралы мәліметтердің, сондай-ақ өзге де мәліметтердің нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және қоғамдық даму министрі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылым министрі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция министрі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық дамыту, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 11 мамырдағы
№ 444 Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасының Үкіметі инвестициялар туралы келісім жасасуға уәкілеттік берген уәкілетті мемлекеттік органның инвестициялар туралы жасалған келісімдер және осындай келісімдерді бұзу туралы мәліметтерді, сондай-ақ өзге де мәліметтерді ұсыну қағидалары мен мерзімдері

Об утверждении Правил, сроков и форм представления уполномоченным государственным органом, уполномоченным Правительством Республики Казахстан на заключение соглашения об инвестициях, сведений о заключенных соглашениях об инвестициях и расторжении таких соглашений, а также иных сведений
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 мая 2021 года № 444. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 мая 2021 года № 22738.
В соответствии с пунктом 25 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила и сроки представления уполномоченным государственным органом, уполномоченным Правительством Республики Казахстан на заключение соглашения об инвестициях, сведений о заключенных соглашениях об инвестициях и расторжении таких соглашений, а также иных сведений согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму сведений о заключенных соглашениях об инвестициях и расторжении таких соглашений, а также иных сведений, представляемых уполномоченным государственным органом, уполномоченным Правительством Республики Казахстан на заключение соглашения об инвестициях, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство информации и
общественного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство юстиции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство образования
и науки Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство культуры
и спорта Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 мая 2021 года № 444
Правила и сроки представления уполномоченным государственным органом, уполномоченным Правительством Республики Казахстан на заключение соглашения об инвестициях, сведений о заключенных соглашениях об инвестициях и расторжении таких соглашений, а также иных сведений

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасының Үкіметі инвестициялар туралы келісім жасасуға уәкілеттік берген уәкілетті мемлекеттік органның инвестициялар туралы жасалған келісімдер және осындай келісімдерді бұзу туралы мәліметтерді, сондай-ақ өзге де мәліметтерді ұсыну қағидалары мен мерзімдері (бұдан әрі – Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының Кодексінің (бұдан әрі – Салық кодексі) 26-бабы 25-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі (бұдан әрі – Министрлік), Қазақстан Республикасының Үкіметі инвестициялар туралы келісім жасасуға уәкілеттік берген басқа да салалық мемлекеттік органдар және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (бұдан әрі – Комитет) арасында инвестициялар туралы келісім жасаған заңды тұлғалар бойынша мәліметтермен, инвестициялар туралы жасалған келісімдер және осындай келісімдерді бұзу туралы мәліметтермен алмасу мақсатында, инвестициялар туралы жасалған келісімдер және осындай келісімдерді бұзу туралы мәліметтерді, сондай-ақ өзге де мәліметтерді ұсыну тәртібі мен мерзімдерін айқындайды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и сроки представления уполномоченным государственным органом, уполномоченным Правительством Республики Казахстан на заключение соглашения об инвестициях, сведений о заключенных соглашениях об инвестициях и расторжении таких соглашений, а также иных сведений (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 25 статьи 26 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс) и определяют порядок и сроки представления сведений о заключенных соглашениях об инвестициях и расторжении таких соглашений, а также иных сведений в целях обмена сведений между Министерством иностранных дел Республики Казахстан, другими отраслевыми государственными органами, уполномоченными Правительством Республики Казахстан на заключение соглашения об инвестициях (далее – Министерства) и Комитетом государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) по юридическим лицам, заключивших соглашения об инвестициях, сведений о заключенных соглашениях об инвестициях и расторжении таких соглашений.

2-тарау. Қазақстан Республикасының Үкіметі инвестициялар туралы келісім жасасуға уәкілеттік берген уәкілетті мемлекеттік органның инвестициялар туралы жасалған келісімдер және осындай келісімдерді бұзу туралы мәліметтерді, сондай-ақ өзге де мәліметтерді ұсыну тәртібі мен мерзімдері
2. Министрлік инвестициялар туралы келісім жасалған не бұзылған жағдайда, инвестициялар туралы келісімдер жасалған күннен кейінгі 5 (бес) жұмыс күні ішінде Комитетке Қазақстан Республикасының Үкіметі инвестициялар туралы келісім жасасуға уәкілеттік берген уәкілетті мемлекеттік органның инвестициялар туралы жасалған келісімдер және осындай келісімдерді бұзу туралы мәліметті, сондай-ақ өзге де мәліметтерді (бұдан әрі – мәлімет) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жолдайды.

Глава 2. Порядок и сроки представления уполномоченным государственным органом, уполномоченным Правительством Республики Казахстан на заключение соглашения об инвестициях, сведений о заключенных соглашениях об инвестициях и расторжении таких соглашений, а также иных сведений
2. Министерство в случае заключения либо расторжения соглашения об инвестициях, в течение 5 (пяти) рабочих дней, следующих за днем заключения соглашений об инвестициях, направляет в Комитет сведения о заключенных соглашениях об инвестициях и расторжении таких соглашений, а также иных сведений, представляемых уполномоченным государственным органом, уполномоченным Правительством Республики Казахстан на заключение соглашения об инвестициях (далее – сведения) по форме согласно приложению 2 к настоящему приказу.

3. Комитет Министрліктен мәліметтерді алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде оларды заңды тұлғаның орналасқан жері бойынша аумақтық мемлекеттік кірістер органына жолдайды.
4. Аумақтық мемлекеттік кірістер органы инвестициялар туралы келісімдер бұзылған жағдайда, Комитеттен алынған мәліметтер бойынша Салық кодексінің 712-1, 712-2 және 712-3-баптарында көзделген салық міндеттемелерін заңды тұлғаның орындауы бойынша шараларды қабылдайды.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 11 мамырдағы
№ 444 Бұйрыққа
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Үкіметі инвестициялар туралы келісімдер жасасуға уәкілеттік берген мемлекеттік органның инвестициялар туралы жасалған келісімдер және осындай келісімдерді бұзу туралы мәліметтері, сондай-ақ өзге де мәліметтер
Заңды тұлғаның атауы
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Инвестициялар туралы келісімнің
Инвестициялар туралы келісім жасалған күн
Инвестициялар туралы келісімнің қолданылу мерзімі
Инвестициялар туралы келісімнің қолданылуын бұзу күн
Инвестициялық преференциялардың түрлері
Өзге де мәліметтер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
"Қазақстан Республикасының
Үкіметі инвестициялар туралы
келісімдер жасасуға уәкілеттік
берген мемлекеттік органның
инвестициялар туралы жасалған
келісімдер және осындай
келісімдерді бұзу туралы
мәліметтері, сондай-ақ өзге де
мәліметтер" нысанына
қосымша
"Қазақстан Республикасының Үкіметі инвестициялар туралы келісімдер жасасуға уәкілеттік берген мемлекеттік органның инвестициялар туралы жасалған келісімдер және осындай келісімдерді бұзу туралы мәліметтері, сондай-ақ өзге де мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-бағанда реті бойынша нөмірі көрсетіледі.
2-бағанда Министрлікпен инвестициялар туралы келісім жасаған заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
3-бағанда Министрлікпен инвестициялар туралы келісім жасаған заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
4-бағанда инвестициялар туралы келісімнің нөмірі көрсетіледі.
5-бағанда инвестициялар туралы келісім жасаған күні көрсетіледі.
6-бағанда инвестициялар туралы келісімнің қолданылу мерзімі көрсетіледі.
7-бағанда инвестициялар туралы келісімнің қолданылуын бұзу күні көрсетіледі.
8-бағанда "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының Кодексінің 712-1, 712-2 және 712-3-баптарында көзделген инвестициялық преференциялардың түрлері көрсетіледі.
9-бағанда инвестициялар туралы келісім шеңберінде өзге де мәліметтер көрсетіледі.

3. Комитет в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения от Министерства сведений направляет их в территориальный орган государственных доходов по месту нахождения юридического лица.
4. Территориальный орган государственных доходов по полученным от Комитета сведениям принимает меры по исполнению юридическим лицом налоговых обязательств, предусмотренных статьями 712-1, 712-2 и 712-3 Налогового кодека, в случае расторжения соглашений об инвестициях.
Приложение 2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 мая 2021 года № 444
Форма
Cведения о заключенных соглашениях об инвестициях и расторжении таких соглашений, а также иные сведения, представляемые уполномоченным государственным органом, уполномоченным Правительством Республики Казахстан на заключение соглашения об инвестициях
Наименование юридического лица
Бизнес-идентификационный номер
№ соглашения об инвестициях
Дата заключения соглашения об инвестициях
Срок действия соглашения об инвестициях
Дата расторжения действия соглашения об инвестициях
Виды инвестиционных преференций
Иные сведения
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Приложение к форме
"Сведений о заключенных
соглашениях об инвестициях и
расторжении таких соглашений,
а также иных сведений,
представляемых уполномоченным
государственным органом,
уполномоченным Правительством
Республики Казахстан на
заключение соглашения об инвестициях"
Пояснение по заполнению формы "Сведения о заключенных соглашениях об инвестициях и расторжении таких соглашений, а также иных сведений, представляемых уполномоченным государственным органом, уполномоченным Правительством Республики Казахстан на заключение соглашения об инвестициях"
В графе 1 указывается номер по порядку.
В графе 2 указывается наименование юридического лица, заключившего соглашение об инвестициях с Министерств.
В графе 3 указывается бизнес-идентификационный номер юридического лица, заключившего соглашение об инвестициях с Министерством.
В графе 4 указывается номер соглашения об инвестициях.
В графе 5 указывается дата заключения соглашения об инвестициях.
В графе 6 указывается срок действия соглашения об инвестициях.
В графе 7 указывается дата расторжения действия соглашения об инвестициях.
В графе 8 указываются виды инвестиционных преференций, предусмотренные статьями 712-1, 712-2 и 712-3 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
В графе 9 указываются иные сведения, в рамках соглашения об инвестициях.