"Жануарлар дүниесі объектілерін алып қою квоталарын бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-04/149 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 14 мамырдағы № 142 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 19 мамырда № 22771 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
"Жануарлар дүниесі объектілерін алып қою квоталарын бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-04/149 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актілерді мемлекеттiк тіркеу тізілімінде № 10865 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 15 мамырда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген жануарлар дүниесі объектілерін алып қою квоталарын бөлу қағидаларында:
2-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) ведомство – уәкілетті органның құзыреті шегінде жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы стратегиялық, реттеуші, іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын мемлекеттік орган.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Егер, балық шаруашылығы субъектісінің ағымдағы жылдың 31 желтоқсанына дейін балық ресурсы және басқа да су жануарларын аулауға лимиттердің игерілмеген 25%-дық бөлігіне жануарлар дүниесін пайдалану туралы шешім болмаған жағдайда, балықшылар қауымдастығы квотаның қалған бөлігін қосымша өтінім бойынша, сондай-ақ балық шаруашылығы учаскелерінің резервтік қорының квоталарын осы балық шаруашылығы су айдынында учаскелері бар балық шаруашылығы субъектілері арасында бөлінеді.";
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
көрсетілген Қағидаларға 6-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.

О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-04/149 "Об утверждении Правил распределения квот изъятия объектов животного мира"
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 14 мая 2021 года № 142. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 мая 2021 года № 22771
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-04/149 "Об утверждении Правил распределения квот изъятия объектов животного мира" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10865, опубликован 15 мая 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
В Правилах распределения квот изъятия объектов животного мира, утвержденные указанным приказом:
подпункт 6) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"6) ведомство – государственный орган в пределах компетенции уполномоченного органа, осуществляющий стратегические, регулятивные, реализационные и контрольные функции в области охраны, воспроизводства и использования животного мира.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. В случае, если на 31 декабря текущего года у субъекта рыбного хозяйства отсутствует разрешение на пользование животным миром на 25 % от выделенной квоты изъятия рыбных ресурсов и других водных животных, ассоциация рыболовов распределяет оставшуюся часть квоты, а также квоты резервного фонда рыбохозяйственных участков среди субъектов рыбного хозяйства, имеющих участки на данном рыбохозяйственном водоеме.".
приложение 3 изложить новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
приложение 6 изложить новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету рыбного хозяйства Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрі
М. Мирзагалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму,
инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің
2021 жылғы 14 мамырдағы
№ 142 Бұйрығына
1 қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 18-04/149 бұйрығымен
бекітілген
Жануарлар дүниесі
объектілерін алып қою
квоталарын бөлу қағидаларына
3-қосымша
Балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып қою квоталарын алуға арналған өтінім
Бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдынының және (немесе) учаскесінің атауы
______________________________________________________
Ведомствоның аумақтық бөлімшелерімен жасалған балық шаруашылығын жүргізуге
арналған ______ жылғы "___" _____________ № ______шарт.
Ағымдағы жылдың 1 шілдесінен бастап келесі жылдың 1 шілдесіне дейін балық ресурстарын
молайту (балықтандыру), оның ішінде:
Бір жазғы (миллион дана), оның ішінде:
_____0,05-ке дейін, _______0,05-тен 0,1-ге дейін, _________0,1-ден жоғары;
Дернәсілдермен (миллион дана), оның ішінде:
_________3-ке дейін, _______3-тен жоғары.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным
үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік жайында хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
Өтінімнің берілген күні 20___жылғы "__"____________________________
(балық шаруашылығы субъектісі
басшысының аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі)
Қолы_____________ Мөр орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Бұйрығына 2 қосымша
Жануарлар дүниесі
объектілерін алып қою
квоталарын бөлу қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Рейтингтік бағалауды есептеу парағы
Балық шаруашылығы субъектісі _________________________________
Балық шаруашылығы су айдыны және (немесе) учаскесі_____________
Көрсеткіштің атауы
Пайыздық жоғарғы бағалау көрсеткіші
Өтінімге сәйкес көрсеткіш саны
20 балдық жүйе бойынша баға
Балық шаруашылығы субъектісінің рейтингтік бағасы
1
2
3
4
5
6
1
Ағымдағы жылдың

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
М. Мирзагалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 14 мая 2021 года № 142
Утверждены приказом
исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года
№ 18-04/149
Приложение 3 к Правилам
распределения квот изъятия
объектов животного мира
Форма
Заявка на получение квот изъятия рыбных ресурсов и других водных животных в рыбохозяйственных водоемах и (или) участках
Наименование закрепленного рыбохозяйственного водоема и (или) участка
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Договора на ведение рыбного хозяйства № _______ от "____" ________ года,
заключенного с территориальными подразделениями ведомства
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
Освоение выделенных квот изъятия рыб и других водных животных с 1 июля
текущего года по 1 июля будущего года __________ тонна
Воспроизводство (зарыбление) рыбных ресурсов с 1 июля текущего года по 1 июля
будущего года, в том числе:
Сеголетками (миллион штук), из них: ______до 0,05, от 0,05 до 0,1_______, от 0,1
и выше______;
Личинками (миллион штук), из них: __________до 3, от 3 и выше________;
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Дата подачи заявки "___" _______________ 20 ___ года.
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя субъекта рыбного хозяйства)
Подпись_________________
Место для печати (за исключением лиц,
являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение 2 к приказу
Приложение 6
к Правилам распределения
квот изъятия объектов
животного мира
Форма
Лист подсчета рейтинговой оценки
Субъект рыбного хозяйства ______________________________________
Рыбохозяйственный водоем и (или) участок _________________________
Наименование показателей
Максимальный оценочный показатель в процентах
Количество показателей согласно заявкам
Оценка по 20 балльной системе
Рейтинговый коэффициент субъекта рыбного хозяйства
1
2
3
4
5
6
1