"Әлеуметтік маңызы бар облысаралық жолаушылар қатынастарының тізбесін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 8 желтоқсандағы № 247 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2021 жылғы 24 мамырдағы № 256 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 28 мамырда № 22840 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әлеуметтік маңызы бар облысаралық жолаушылар қатынастарының тізбесін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 8 желтоқсандағы № 247 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10069 болып тіркелген, "Әділет" Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 3 ақпанда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әлеуметтік маңызы бар облысаралық жолаушылар қатынастарының тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін атқарушы
К. Ускенбаев
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің міндетін
атқарушының
2021 жылғы 24 мамырдағы
№ 256 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2014 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 247 бұйрығымен бекітілген
Әлеуметтiк маңызы бар облысаралық жолаушылар қатынастарының тізбесі
1. Ақтөбе– Алматы.
2. Ақтөбе – Атырау.
3. Ақтөбе – Маңғыстау.
4. Алматы – Нұр-Сұлтан.
5. Алматы – Атырау.
6. Алматы – Достық.
7. Алматы – Жезқазған.
8. Алматы – Өскемен-1.
9. Алматы – Қостанай.
10. Алматы – Локоть.
11. Алматы – Маңғыстау.
12. Алматы – Озинки.
13. Алматы – Орал.
14. Алматы – Павлодар.
15. Алматы – Петропавл.
16. Алматы – Сарыағаш.
17. Алматы – Шымкент.
18. Арқалық – Нұр-Сұлтан.
19. Нұр-Сұлтан – Айсары.

О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 8 декабря 2014 года № 247 "Об определении перечня социально значимых пассажирских межобластных сообщений"
Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 24 мая 2021 года № 256. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 мая 2021 года № 22840
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 8 декабря 2014 года № 247 "Об определении перечня социально значимых пассажирских межобластных сообщений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10069, опубликован 3 февраля 2015 года в Информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет") следующее изменение:
перечень социально значимых пассажирских межобластных сообщений, утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
К. Ускенбаев
Приложение к приказу
исполняющего обязанности
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 24 мая 2021 года № 256
Утвержден приказом
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 8 декабря 2014 года № 247
Перечень социально значимых пассажирских межобластных сообщений
1. Актобе – Алматы.
2. Актобе – Атырау.
3. Актобе – Мангистау.
4. Алматы – Нур-Султан.
5. Алматы – Атырау.
6. Алматы – Достык.
7. Алматы – Жезказган.
8. Алматы – Оскемен-1.
9. Алматы – Костанай.
10. Алматы – Локоть.
11. Алматы – Мангистау.
12. Алматы – Озинки.
13. Алматы – Уральск.
14. Алматы – Павлодар.
15. Алматы – Петропавловск.
16. Алматы – Сарыагаш.
17. Алматы – Шымкент.
18. Аркалык – Нур-Султан.
19. Нур-Султан – Айсары.

20. Нұр-Сұлтан – Атбасар.
21. Нұр-Сұлтан – Достық.
22. Нұр-Сұлтан – Жезқазған.
23. Нұр-Сұлтан – Өскемен-1.
24. Нұр-Сұлтан – Көкшетау.
25. Нұр-Сұлтан – Көкшетау – Володаровка.
26. Нұр-Сұлтан – Қарағанды – Семей.
27. Нұр-Сұлтан – Қызыл-Ту – Петропавл.
28. Нұр-Сұлтан – Маңғыстау.
29. Нұр-Сұлтан – Павлодар.
30. Нұр-Сұлтан – Павлодар – Семей.
31. Нұр-Сұлтан – Сарыағаш.
32. Атырау – Ақсарай.
33. Атырау – Нұр-Сұлтан.
34. Атырау – Маңғыстау.
35. Көкшетау – Нұр-Сұлтан – Ерейментау.
36. Көкшетау – Қызылорда.
37. Қарағанды – Нұр-Сұлтан.
38. Қарағанды – Петропавл.
39. Қостанай – Есіл – Арқалық.
40. Қостанай – Қарағанды.
41. Қызылорда – Жезқазған – Нұр-Сұлтан – Павлодар.
42. Қызылорда – Петропавловск.
43. Қызылорда – Семей.
44. Орал – Ақтөбе.
45. Орал – Нұр-Сұлтан.
46. Павлодар – Пресногорьковская.
47. Шалқар – Сексеуіл.
Ескертпе: Әлеуметтiк маңызы бар қатынас қоғам мен мемлекеттің әлеуметтiк-экономикалық жағдайына ықпал ететiн және мынадай өлшемшарттарға сәйкес келетiн қатынас болып танылады:
1) мемлекеттік маңызы – мемлекетаралық байланыстарды дамыту, Қазақстан Республикасының астанасы мен облыс орталықтарын Қазақстан Республикасымен айтарлықтай қоғамдық, сауда немесе өзге де өзара қатынастары бар мемлекеттердiң әкiмшілік-аумақтық бiрлiктерінің астаналарымен және басты қалаларымен қосу;
2) баламасыздығы– ұзақтығы үлкен әрi тармақталуы aз болғанда қайта отырғызусыз қатарлас қатынастардың болмауы, ауа райы жағдайларына тәуелсiздігі, барлық маусымдылығы, жолаушыларды бiржолғы жаппай тасымалдау;
3) әлеуметтік маңызы– халықтың жан басына шаққандағы табысында жол жүруге арналған шығысының қолжетiмдi деңгейiнiң сақталуы;
4) қолжетiмдiлігі–азаматтардың қолжетімдi балама көлiк түрлерi жоқ бағыттары бойынша Қазақстан Республикасының аумағында еркiн орын ауыстыру, оның шегiнен тыс шығу және кедергісiз қайтып келу мүмкiндігiн қамтамасыз ету.

20. Нур-Султан – Атбасар.
21. Нур-Султан – Достык.
22. Нур-Султан – Жезказган.
23. Нур-Султан – Оскемен-1.
24. Нур-Султан – Кокшетау.
25. Нур-Султан – Кокшетау – Володаровка.
26. Нур-Султан – Караганды – Семей.
27. Нур-Султан – Кызыл-Ту – Петропавловск.
28. Нур-Султан – Мангистау.
29. Нур-Султан – Павлодар.
30. Нур-Султан – Павлодар – Семей.
31. Нур-Султан – Сарыагаш.
32. Атырау – Аксарайская.
33. Атырау – Нур-Султан.
34. Атырау – Мангистау.
35. Кокшетау – Нур-Султан – Ерейментау.
36. Кокшетау – Кызылорда.
37. Караганды – Нур-Султан.
38. Караганды – Петропавловск.
39. Костанай – Есиль – Аркалык.
40. Костанай – Караганды.
41. Кызылорда – Жезказган – Нур-Султан – Павлодар.
42. Кызылорда – Петропавловск.
43. Кызылорда – Семей.
44. Уральск – Актобе.
45. Уральск – Нур-Султан.
46. Павлодар – Пресногорьковская.
47. Шалкар – Сексеул.
Примечание: социально значимым сообщением признается сообщение, оказывающее влияние на социально-экономическое положение общества и государства и соответствующее следующим критериям:
1) государственное значение - развитие межгосударственных связей, соединение столицы и областных центров Республики Казахстан со столицами и главными городами административно-территориальных единиц государств, имеющих значительные общественные, торговые или иные взаимоотношения с Республикой Казахстан;
2) безальтернативность - отсутствие беспересадочных параллельных сообщений при большой протяженности и малой разветвленности, независимость от климатических условий, всесезонность, массовость единовременной перевозки пассажиров;
3) социальное значение - сохранение в среднедушевом доходе населения доступного уровня расходов на передвижение;
4) доступность - обеспечение возможности свободного передвижения граждан по территории Республики Казахстан, выезда за ее пределы и беспрепятственного возвращения по маршрутам, не имеющим доступных альтернативных видов транспорта.