"Шетелдіктер асырап алған Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінде есепке қою және Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерінің бақылауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 3 сәуірдегі № 11-1-2/130 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2021 жылғы 15 маусымдағы № 11-1-4/237 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 17 маусымда № 23053 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Шетелдіктер асырап алған Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінде есепке қою және Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерінің бақылауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 3 сәуірдегі № 11-1-2/130 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11240 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Шетелдіктер асырап алған Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінде есепке қою және Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерінің бақылауды жүзеге асыру қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Балаларды есепке қою үшiн асырап алушылар, не болмаса олардың сенім білдірген адамдары (бұдан әрі - өтініш беруші), Министрлікке мынадай құжаттар ұсынады:
1) осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысанда толтырылған балаларды есепке қою туралы өтiнiштің екі данасы;
2) осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысанда толтырылған балаларды есепке алудың жеке карточкасының екі данасы;
3) шетелдіктердің асырауына берілген балаға - Қазақстан Республикасының азаматына (бұдан әрі – бала) берілген Қазақстан Республикасының азаматы паспортының түпнұсқасы;
4) Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары берген Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге баланың тұрақты тұру үшін шығуға арналған құжаттарды ресімдеу туралы шешім (салыстырып-тексеру үшін);
5) баланы асырап алушылардың жеке басын куәландыратын құжаттары (жеке басын сәйкестендіру және салыстырып-тексеру үшін);
6) баланың 3,5 х 4,5 сантиметр көлеміндегі түрлі-түсті екі фотосуретi;
7) баланың туу туралы куәлiгi (салыстырып-тексеру үшін);
8) шетелдіктердің баланы асырап алуы туралы өтінішін қанағаттандыру туралы сотпен куәландырылған сот шешімі (салыстырып-тексеру үшін).

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 3 апреля 2015 года № 11-1-2/130 "Об утверждении Правил постановки на учет в Министерстве иностранных дел Республики Казахстан и осуществления загранучреждениями Республики Казахстан контроля за детьми, являющимися гражданами Республики Казахстан, переданными на усыновление иностранцам"
Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 15 июня 2021 года № 11-1-4/237. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июня 2021 года № 23053
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 3 апреля 2015 года № 11-1-2/130 "Об утверждении Правил постановки на учет в Министерстве иностранных дел Республики Казахстан и осуществления загранучреждениями Республики Казахстан контроля за детьми, являющимися гражданами Республики Казахстан, переданными на усыновление иностранцам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11240) следующие изменения:
в Правилах постановки на учет в Министерстве иностранных дел Республики Казахстан и осуществления загранучреждениями Республики Казахстан контроля за детьми, являющимися гражданами Республики Казахстан, переданными на усыновление иностранцам, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Для постановки детей на учет усыновителями либо их доверенными лицами (далее – заявитель) предоставляются в Министерство следующие документы:
1) заявление о постановке на учет детей, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, в двух экземплярах;
2) персональная карточка учета детей, заполненная по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, в двух экземплярах;
3) оригинал паспорта гражданина Республики Казахстан (далее – паспорт), выданный ребенку – гражданину Республики Казахстан, переданному на усыновление иностранцам (далее – ребенок);
4) решение об оформлении документов на выезд ребенка за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства, выданное органами внутренних дел Республики Казахстан (для сверки);
5) документы, удостоверяющие личность усыновителей (для идентификации личности и сверки);
6) две цветные фотографии ребенка размером 3,5 х 4,5 сантиметров;
7) свидетельство о рождении ребенка (для сверки);
8) решение суда об удовлетворении заявления иностранцев об усыновлении, заверенное судом (для сверки).

"Шетелдіктерге асырап алуға берілген Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды (қыздарды) есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидалардың 2-1 қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында қамтылған.
Балаларды есепке қою осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген құжаттар ұсынылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жүргізіледі.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Өтініш беруші осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда Министрліктің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері өтінішті қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады. Осы Қағидалардың 2-тармағының 3), 4), 5), 7), 8) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың көшірмелері істі қалыптастыру үшін екі данада жасалады.
Осы Қағидалардың 2-тармағының 4), 5), 7), 8) тармақшаларында көрсетілген құжаттар өтініш берушіге қайтарылады.
Өтініштің қағаз жеткізгіште қабылданғанының расталуы, оның қабылданған күні, қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және құжаттар топтамасын қабылдаған уақыттың көрсетілуімен Министрліктің кеңсесінде тіркелгені туралы оның көшірмесіндегі белгі болып табылады.
Министрліктің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері бес жұмыс күннің ішінде қабылданған құжаттарды осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін тексереді және балаларды есепке қоюды жүзеге асырады немесе өтініш берушіге мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады.
Есепке қойылғаннан кейін осы Қағидалардың 2-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген құжат өтініш берушіге кері қайтарылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Министрлік бала тұратын консулдық округтегі Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелерiн (бұдан әрi – шет елдердегі мекемелер) баланың консулдық есепке қойылғаны туралы он жұмыс күні ішінде хабардар етеді және осы Қағидалардың 2-тармағы 1), 2) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың екінші нұсқасын және 3), 4), 5), 7), 8) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың көшірмесін жолдайды.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Баланың өзгерген тұрғылықты тұратын орны шет елдердегі мекеменің консулдық округынан тыс болған жағдайда, консулдық лауазымды адам:
баланы есепке алу жөніндегі журналға және содан кейін міндетті түрде "Бүркіт" БАЖ-ға есептен шығарылғандығы туралы жазба енгiзедi және бұл туралы Министрлікті хабардар етеді;

Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Постановка на учет детей, являющихся гражданами Республики Казахстан, переданных на усыновление (удочерение) иностранцам" (далее – государственная услуга), включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги, приведен в стандарте государственной услуги согласно приложению 2-1 к настоящим Правилам.
Постановка на учет детей производится в течение пяти рабочих дней со дня подачи документов, указанных в пункте 2 настоящих Правил.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. В случае предоставления заявителем полного пакета документов, указанных в пункте 2 настоящих Правил, сотрудник ответственного структурного подразделения Министерства осуществляет прием и регистрацию заявления. Документы, указанные в подпунктах 3), 4), 5), 7), 8) пункта 2 настоящих Правил, копируются в двух экземплярах для формирования дела.
Документы, указанные в подпунктах 4), 5), 7), 8) пункта 2 настоящих Правил, возвращаются заявителю.
Подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии Министерства с указанием даты его получения, фамилии, имени и отчества (при его наличии) принимавшего лица и времени приема пакета документов.
Сотрудник ответственного структурного подразделения Министерства в течение пяти рабочих дней проверяет полученные документы на соответствие требованиям настоящих Правил и производит постановку детей на учет либо отказывает заявителю в оказании государственной услуги.
После постановки на учет документ, указанный в подпункте 3) пункта 2 настоящих Правил, возвращается заявителю.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Министерство в течение десяти рабочих дней информирует загранучреждение Республики Казахстан (далее - загранучреждение), в консульском округе которого проживает ребенок, о произведенной постановке на учет и направляет второй экземпляр документов, указанных в подпунктах 1), 2) и копии документов, указанных в подпунктах 3), 4), 5), 7), 8) пункта 2 настоящих Правил.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. При перемене места жительства ребенка за пределами консульского округа загранучреждения консульское должностное лицо:
производит запись в журнале по учету детей о снятии с учета с последующим обязательным внесением в ЕИС "Беркут" и информирует об этом Министерство;

осы Қағидалардың 2-тармағы 1), 2) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды және 3), 4), 5), 7), 8) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың көшірмесін баланың жаңа тұрғылықты орны кіретін консулдық округта орналасқан шет елдегі мекемеге жолдайды.";
көрсетілген қағидалардың 2-1- қосымшасында:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) балаларды есепке қою туралы өтiнiштің толтырылған екі данасы;
2) балаларды есепке қою жеке карточкасының толтырылған екі данасы;
3) шетелдіктердің асырауына берілген балаға - Қазақстан Республикасының азаматына (бұдан әрі – бала) берілген Қазақстан Республикасының азаматы паспортының түпнұсқасы;
4) Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары берген Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге баланың тұрақты тұру үшін шығуға арналған құжаттарды ресімдеу туралы шешім (салыстырып-тексеру үшін);
5) баланы асырап алушылардың жеке басын куәландыратын құжаттары (жеке басын сәйкестендіру және салыстырып-тексеру үшін);
6) баланың 3,5 х 4,5 сантиметр көлеміндегі түрлі-түсті екі фотосуретi;
7) баланың туу туралы куәлiгi (салыстырып-тексеру үшін);
8) шетелдіктердің баланы асырап алуы туралы өтінішін қанағаттандыру туралы соттың куәландырған сот шешімі (салыстырып-тексеру үшін).
";
аталған қағидалардың 5-қосымшасы осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Консулдық қызмет департаменті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің Бірінші орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрі
М. Тілеуберді
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің

направляет документы, указанные в подпунктах 1), 2) и копии документов, указанных в подпунктах 3), 4), 5), 7), 8) пункта 2 настоящих Правил, в загранучреждение, в консульский округ которого входит новое место проживания ребенка.";
в приложении 2-1 к указанным правилам:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) заявление о постановке на учет детей, в двух экземплярах;
2) персональная карточка учета детей, в двух экземплярах;
3) оригинал паспорта гражданина Республики Казахстан, выданный ребенку - гражданину Республики Казахстан, переданному на усыновление иностранцам (далее – ребенок);
4) решение об оформлении документов на выезд ребенка за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства, выданное органами внутренних дел Республики Казахстан (для сверки);
5) документы, удостоверяющие личность усыновителей (удочерителей) (для идентификации личности и сверки);
6) две цветные фотографии ребенка размером 3,5 х 4,5 сантиметров;
7) свидетельство о рождении ребенка (для сверки);
8) решение суда об удовлетворении заявления иностранцев об усыновлении (удочерении), заверенное судом (для сверки).
";
приложение 5 к указанным правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту консульской службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан обеспечить:
1) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя Министра иностранных дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр иностранных дел
Республики Казахстан
М. Тілеуберді
"СОГЛАСОВАН"
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому планированию
и реформам Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра иностранных дел
Республики Казахстан

2021 жылғы 15 маусымдағы
№ 11-1-4/237 Бұйрыққа
қосымша
Шетелдіктер асырап алған
Қазақстан Республикасының
азаматтары болып
табылатын балаларды
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігінде
есепке қою және
Қазақстан Республикасының
шетелдегі мекемелерінің
бақылауды жүзеге асыру
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Балаларды есепке алу журналы
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Балалардың құқықтарын қорғау комитетіне
Әкімшілік деректердің нысаны интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/mfa/documents/details/adilet/V1500011240?lang=kk
Индекс: 1-БА
Кезеңділігі: ай сайын
Есептік кезеңі: 20___жылғы ________ ай
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Консулдық қызмет департаменті
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5 күніне дейін
Консулдық есепке алу №
Баланың асырап алынғанға дейінгі тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
Баланың туған күні, жері
Ата-анасының асырап алынғанға дейінгі тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), азаматтығы
Асырап алу жүзеге асырылған мекеменің атауы, мекен-жайы
Баланың асырап алынғаннан кейінгі тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
Асырап алушылардың тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), азаматтығы
Асырап алушылардың тұрғылықты мекен-жайы
Асырап алу туралы шешім шығарған соттың атауы
Баланың паспортын жасаған ішкі істер органдарының атауы, паспорттың нөмірі мен берілген күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Орындаушы: ____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), қолы)
Қол қоюға уәкілетті лауазымды тұлға:
____________________________________________ қолы ______________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
"Балаларды есепке алу журналы" нысанын толтыру бойынша түсініктеме (Индекс: 1-БА, кезеңділігі: ай сайын)
1. 1-бағанда шетелдіктерге асырауға берілген Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын баланы консулдық есепке алу нөмірі көрсетіледі.
2. 2-бағанда шетелдіктерге асырауға берілген Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын баланың асырап алынғанға дейінгі тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) көрсетіледі.
3. 3-бағанда шетелдіктерге асырауға берілген Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын баланың туған күні, жері көрсетіледі.
4. 4-бағанда шетелдіктер асырап алғанға дейінгі Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын баланың ата-анасының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), азаматтығы көрсетіледі.
5. 5-бағанда шетелдіктер асырап алған Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын баланы асырап алу жүзеге асырылған мекеменің атауы, мекенжайы көрсетіледі.

от 15 июня 2021 года
№ 11-1-4/237
Приложение 5 к Правилам
постановки на учет в
Министерстве иностранных дел
Республики Казахстан
и осуществления загранучреждениями
Республики Казахстан
контроля за детьми,
являющимися гражданами
Республики Казахстан,
переданными на усыновление
иностранцам
Форма
Журнал по учету детей
Представляется: в Комитет по охране прав детей Министерства образования и науки Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/mfa/documents/details/adilet/V1500011240?lang=ru
Индекс: 1-УД
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: _______ месяц 20___ года
Круг лиц, представляющих информацию: Департамент консульской службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан
Срок представления: ежемесячно до 5 числа месяца, следующего за отчетным месяцем
№ консульского учета
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ребенка до усыновления
Дата, место рождения ребенка
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), гражданство родителей до усыновления
Наименование, адрес учреждения, из которого произведено усыновление
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ребенка после усыновления
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), гражданство усыновителей
Место жительство усыновителей
Наименование суда, вынесшего решение об усыновлении
Наименование органа внутренних дел, оформившего паспорт усыновленного ребенка, № и дата выдачи паспорта
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Исполнитель: ___________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Должностное лицо, уполномоченное на подписание:
_______________________________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Пояснение по заполнению формы "Журнал по учету детей"
(Индекс: 1-УД, периодичность: ежемесячная)
1. В графе 1 указывается номер консульского учета ребенка, являющегося гражданином Республики Казахстан, переданного на усыновление иностранцам.
2. В графе 2 указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) ребенка до усыновления, являющегося гражданином Республики Казахстан, переданного на усыновление иностранцам.
3. В графе 3 указываются дата, место рождения ребенка, являющегося гражданином Республики Казахстан, переданного на усыновление иностранцам.
4. В графе 4 указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии), гражданство родителей ребенка, являющегося гражданином Республики Казахстан, до усыновления иностранцами.
5. В графе 5 указывается наименование, адрес учреждения, из которого произведено усыновление ребенка, являющегося гражданином Республики Казахстан, иностранцами.

6. 6-бағанда шетелдіктер асырап алғаннан кейінгі Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын баланың тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) көрсетіледі.
7. 7-бағанда Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын баланының шетелдік асырап алушыларының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), азаматтығы көрсетіледі.
8. 8-бағанда Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын баланының шетелдік асырап алушыларының тұрғылықты мекен-жайы көрсетіледі.
9. 9-бағанда шетелдіктер асырап алған Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын баланы асырап алу туралы шешім шығарған соттың атауы көрсетіледі.
10. 10-бағанда шетелдіктер асырап алған Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын балаға паспорт жасаған Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының атауы, паспорттың нөмірі мен берілген күні көрсетіледі.

6. В графе 6 указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) ребенка, являющегося гражданином Республики Казахстан, после усыновления иностранцами.
7. В графе 7 указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии), гражданство иностранных усыновителей ребенка, являющегося гражданином Республики Казахстан.
8. В графе 8 указывается место жительство иностранных усыновителей ребенка, являющегося гражданином Республики Казахстан.
9. В графе 9 указывается наименование суда, вынесшего решение об усыновлении ребенка, являющегося гражданином Республики Казахстан, иностранцами.
10. В графе 10 указывается наименование органа внутренних дел Республики Казахстан, оформившего паспорт усыновленного ребенка, являющегося гражданином Республики Казахстан, иностранцами, номер и дата выдачи паспорта.