Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 14 маусымдағы № 297 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 19 маусымда № 23103 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыларға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2011 жылғы 24 тамыздағы № 523 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7204 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыларға рұқсат беру қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты – мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі;
2) халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігі – электрондық құжат нысанындағы Қазақстан Республикасының автомобильдік тасымалдаушыларына құқық беретін халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беретін құжат (бұдан әрі - Рұқсат);
3) автокөлік құралына рұқсат карточкасы – электрондық құжат нысанындағы автокөлік құралын халықаралық автомобильмен жүк тасымалдарын пайдалануға рұқсат беретін құжат (бұдан әрі – рұқсат карточкасы).";
5-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) "Халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру туралы куәлік және автокөлік құралдарына рұқсат карточкасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) алу үшін қызмет берушіге портал арқылы:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға және (немесе) 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.
автокөлік құралын жалға алу шартының электрондық көшірмесі (автокөлік құралын жалға алған жағдайда);
тахографты мерзімдік тексеру (инспекция) туралы куәліктің электрондық көшірмесі.";
6 және 7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые приказы Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 14 июня 2021 года № 297. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 июня 2021 года № 23103.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 августа 2011 года № 523 "Об утверждении Правил допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7204) следующие изменения:
в Правилах допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) стандарт государственной услуги – перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги;
2) удостоверение допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов – разрешительный документ в форме электронного документа, дающий право автомобильным перевозчикам Республики Казахстан осуществлять международные автомобильные перевозки грузов (далее – Допуск);
3) карточки допуска на автотранспортное средство – разрешительный документ в форме электронного документа, разрешающий использование автотранспортного средства в международных автомобильных перевозках грузов (далее – карточки допуска).";
часть вторую пункта 5 изложить в следующей редакции:
"Физические и юридические лица (далее – услугополучатели) для получения государственной услуги "Выдача удостоверения о допуске к осуществлению международных автомобильных перевозок и карточки допуска на автотранспортные средства" (далее – государственная услуга) направляют услугодателю через портал:
запрос в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, согласно приложению 1 и (или) приложению 2 к настоящим Правилам.
электронную копию договора аренды автотранспортного средства (в случае аренды автотранспортного средства);
электронная копия свидетельства о периодической проверке (инспекции) тахографа.";
пункты 6 и 7 изложить в следующей редакции:

"6. Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алатын күні мен мекенжайын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жылжымалы мүлікке құқық белгілейтін құжаттар, баж сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда), автокөлік құралының мемлекеттік немесе міндетті техникалық байқаудан өткені, тахографты мерзімді тексеру (инспекциялау) туралы куәлік туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі 2 (екі) жұмыс күнін құрайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жіберу мерзімі өтініш берілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнін құрайды.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы ұсынылған құжаттарды қарау нәтижелері бойынша мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық құжат нысанында пайдаланушының кабинетіне жіберіледі, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен куәландырылған немесе осы Қағидалардың 11-тармағының 1) - 3) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің түпнұсқалығын "электрондық үкіметтің" веб-порталында тексеруге болады .
Рұқсат және рұқсат беру карточкасының нысандары осы Қағидаларға 4 және 5-қосымшаларда келтірілген.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
көрсетілетін қызметті берушімен, уәкілетті органмен оның тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органымен оның тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.";
1, 2 және 3-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6-қосымша алып тасталсын.
2. "Қазақстан Республикасының аумағында ірі габаритті және ауыр салмақты жүктерді тасымалдауды ұйымдастыру және оның жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 206 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11395 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында ірі габаритті және ауыр салмақты жүктерді тасымалдауды ұйымдастыру және оның жүзеге асыру қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"6. При обращении услугополучателя в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием адреса и даты получения результата государственной услуги.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, правоустанавливающих документах на движимое имущество, документе подтверждающем оплату в бюджет суммы пошлины (в случае оплаты через ПШЭП) о прохождении автотранспортным средством государственного или обязательного технического осмотра, свидетельства о периодической проверке (инспекции) тахографа, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
7. Срок оказания государственной услуги составляет 2 (два) рабочих дня.
Срок направления мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги составляет 2 (два) рабочих дня со дня подачи заявления.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. По результатам рассмотрения представленных документов, в кабинет пользователя направляется результат оказания государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренными подпунктами 1) - 3) пункта 11 настоящих Правил.
Проверить подлинность результата оказания государственной услуги можно на портале "электронного правительства".
Формы Допуска и карточки допуска приведены в приложениях 4 и 5 к настоящим Правилам.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона "О государственных услугах" подлежит рассмотрению:
услугодателем, уполномоченным органом - в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг - в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.";
приложения 1, 2 и 3 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу;
приложение 6 исключить.
2. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 206 "Об утверждении Правил организации и осуществления перевозок крупногабаритных и тяжеловесных грузов на территории Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11395) следующие изменения:
в Правилах организации и осуществления перевозок крупногабаритных и тяжеловесных грузов на территории Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:

"2. Осы Қағидалар Қазақстан Республикасының аумағында ірі габаритті және ауыр салмақты жүктерді тасымалдаумен байланысты барлық жеке және заңды тұлғаларға қолданылады (бұдан әрі – тасымалдаушылар).";
3-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) ауыр салмақты және (немесе) iрi габаритті автокөлік құралдарының жүрiп өтуіне арналған арнайы рұқсат - Қазақстан Республикасының автомобиль жолдарымен жүруге арналған автокөлік құралдарының жол берілетін параметрлерінен габариті, салмағы және (немесе) біліктiк жүктемелерi бойынша асып түсетін жүксіз немесе бөлінбейтін жүгi бар, не мамандандырылған автомобиль-цистерналарда тасымалданатын сұйық жүктері бар, Қазақстан Республикасының автомобиль жолдары бойынша отандық және шетелдiк iрi габаритті және (немесе) ауыр салмақты автокөлiк құралдарының жүрiп өтуiне құқық беретiн электрондық рұқсат беру құжаты (бұдан әрі - арнайы рұқсат);";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. "Ауыр салмақты және (немесе) ірі габаритті автокөлік құралдарының жүріп өтуіне арнайы рұқсатты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызметті) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініштерді (бұдан әрі - өтініш) тасымалдаушылардың (бұдан әрі - көрсетілетін қызмет алушы) беруі арқылы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлiк комитетiнiң аумақтық органдары және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автокөлік құралдарын өткізу пункттерінде, сондай-ақ тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізудің өзге де орындарындағы мемлекеттік кіріс органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы көрсетеді.";
30-тармақ алып тасталсын;
33 және 34-тармақтар алып тасталсын;
39-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Тасымалдаушыға хабар берген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде автокөлік құралдарының жүріп өткені үшін алым сомасы төлемінің болмауы жағдайда, арнайы рұқсатты беру жүзеге асырылмайды.";
41-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) тасымалдаушыға хабар берген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде автокөлік құралдарының жүріп өткені үшін алым сомасы төлемінің болмауы;";
53-тармақ алып тасталсын;
55-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"55. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
көрсетілетін қызметті берушімен, уәкілетті органмен оның тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органымен оның тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.";

"2. Настоящие Правила распространяются на всех физических и юридических лиц, связанных с перевозкой крупногабаритных и (или) тяжеловесных грузов по территории Республики Казахстан (далее – перевозчики).";
подпункт 2) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"2) Специальное разрешение на проезд тяжеловесных и (или) крупногабаритных автотранспортных средств по территории Республики Казахстан – разрешительный электронный документ, дающий право проезда крупногабаритным и (или) тяжеловесным автотранспортным средствам по территории Республики Казахстан с неделимым грузом либо жидким грузом, перевозимым в специализированных автомобилях-цистернах или без груза, имеющим превышение по габаритам и (или), массе и (или) осевым нагрузкам над допустимыми параметрами автотранспортных средств, предназначенных для передвижения по автомобильным дорогам Республики Казахстан (далее – специальное разрешение);";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Государственная услуга "Выдача специального разрешения на проезд тяжеловесных и (или) крупногабаритных автотранспортных средств" (далее - государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан и органами государственных доходов в пунктах пропуска автотранспортных средств через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Евразийского экономического союза, а также в иных местах перемещения товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза (далее – услугодатель) перевозчикам (далее – услугополучатель) посредством направления услугополучателем заявления по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – заявление) услугодателю через веб-портал "электронного правительства" (далее – портал).";
пункт 30 исключить;
пункты 33 и 34 исключить;
часть вторую пункта 39 изложить в следующей редакции:
"В случае отсутствия оплаты суммы сбора за проезд автотранспортных средств в течение пяти рабочих дней со дня уведомления перевозчика выдача специального разрешения не осуществляется.";
подпункт 5) пункта 41 изложить в следующей редакции:
"5) отсутствия оплаты суммы сбора за проезд автотранспортных средств в течение пяти рабочих дней со дня уведомления перевозчика выдача специального разрешения;";
пункт 53 исключить;
пункт 55 изложить в следующей редакции:
"55. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона "О государственных услугах" подлежит рассмотрению:
услугодателем, уполномоченным органом - в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг - в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.";

4-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5-қосымша алып тасталсын.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрі
Б. Атамкулов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2021 жылғы 14 маусымдағы
№ 297 бұйрығына
1-қосымша
Халықаралық автомобильмен
жүк тасымалдауды жүзеге
асыруға автомобильмен
тасымалдаушыға рұқсат беру
қағидаларына
1-қосымша
Нысаны
__________________________________________________________________
(көліктік бақылау органының атауы)
Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және (немесе) автокөлік құралына рұқсат карточкасын алуға өтініш
__________________________________________________________________
(дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) немесе заңды тұлғаның атауы)
Мына автокөлік құралдарына халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және (немесе) рұқсат карточкаларын беруді сұраймын:
№ р/с
Автокөлік құралының маркасы
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
Баланстағы АКҚ/ Жалға алу құқығындағы АКҚ
АКҚ жалға алған жағдайда, АКҚ жалға алу шартының қолданылу мерзімі
Ескертпе
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)/ бизнес сәйкестендіру нөмірі БСН)
_______________________________________________________________________
Дара кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы анықтама
__________________________________________________________________
(№ және берілген күні)
Мекенжайы _______________________________________________________
__________________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің№, телефон, факс)
Қоса берілетін құжаттар:____________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін
_____________________________________________ ___________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)                  (қолы)
Мөр орны (болған жағдайда)
Ескертпе: Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғалар үшін мөрдің болуы талап етілмейді.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
Инфрақұрылымдық даму
министрінің
20__жылғы "___" ________
№ ___ бұйрығына
2-қосымша
Халықаралық автомобильмен
жүк тасымалдауды жүзеге
асыруға автомобильмен
тасымалдаушыға рұқсат беру
қағидаларына
2-қосымша
Нысаны
__________________________________________________________________________
(көліктік бақылау органының атауы)
Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат берудің жаңа куәлігін және (немесе) авто көлік құралына рұқсат карточкасын алуға өтініш
__________________________________________________________________
(дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) заңды тұлғаның атауы)
Мынадай автокөлік құралдарына:

приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
приложение 5 исключить.
3. Комитету транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и инфраструктурного
развития Республики Казахстан
Б. Атамкулов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 14 июня 2021 года
№ 297
Приложение 1
к Правилам допуска автомобильных
перевозчиков к осуществлению
международных автомобильных
перевозок грузов
Форма _________________________________________________________________________
(наименование органа транспортного контроля)
Заявление на получение Удостоверения допуска к осуществлению международных
автомобильных перевозок грузов и (или) карточки допуска на автотранспортное
средство
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя или
наименование юридического лица)
Прошу выдать удостоверение допуска и (или) карточки допуска к осуществлению
международных автомобильных перевозок грузов на следующие автотранспортные средства:
№ п/п
Марка автотранспортного средства
Государственный регистрационный номерной знак
АТС на балансе/ АТС на праве аренды
В случае аренды АТС, срок действия договора аренды АТС
Примечание
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)/ бизнес-идентификационный номер
(БИН) __________________________________________________________________________
Справка о государственной регистрации индивидуального предпринимателя или
юридического лица _______________________________________________________________
(№ и дата выдачи)
Адрес __________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
Прилагаемые документы:__________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах
_____________________________________ ________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Место печати (в случае наличия)
Примечание: Не требуется наличие печати для юридических лиц, относящихся к субъектам
частного предпринимательства.
Приложение 2
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 14 июня 2021 года
№ 297
Приложение 2
к Правилам допуска автомобильных
перевозчиков к осуществлению
международных автомобильных
перевозок грузов
форма
______________________________________________________________________________
(наименование органа транспортного контроля)
Заявление
на получение нового Удостоверения допуска к осуществлению
международных автомобильных перевозок грузов и (или) карточки допуска на
автотранспортное средство
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) индивидуального предпринимателя или наименование
юридического лица)
Прошу выдать новое Удостоверение допуска и (или) карточки допуска к осуществлению
международных автомобильных перевозок грузов на следующие автотранспортные средства
в связи с:

1) дара кәсіпкердің тегінің, атының, әкесінің атының, атауымен, орналасқан жерінің өзгеруіне;
2) заңды тұлғаның атауының, орналасқан жерінің өзгеруіне және қайта ұйымдастырылуына;
3) автокөлік құралының мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісінің ауысуына байланысты Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға жаңа рұқсат беру куәлігін және (немесе) рұқсат карточкасын беруіңізді сұраймын.
(керегінің астын сызу)
№ р/с
Автокөлік құралының маркасы
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
Баланстағы АКҚ/ Жалға алу құқығындағы АКҚ
АКҚ жалға алған жағдайда, АКҚ жалға алу шартының қолданылу мерзімі
Ескертпе
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) / бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН)
_________________________________________________________________
Дара кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы анықтама
_________________________________________________________________
(№ және берілген күні)
Мекенжайы______________________________________________________
__________________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №, телефон, факс)
Қоса берілетін құжаттар:________________________________________________
__________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін
_________________________________________ _____________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)            (қолы)
Мөр орны (болған жағдайда)
Ескертпе: Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғалар үшін мөрдің болуы талап етілмейді.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
20__жылғы "___" ________
№ ___ бұйрығына
3-қосымша
Халықаралық автомобильмен
жүк тасымалдауды жүзеге
асыруға автомобильмен
тасымалдаушыға рұқсат беру
қағидаларына
3-қосымша
"Халықаралық автомобильмен тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру туралы куәлік және автокөлік құралына рұқсат карточкасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің аумақтық органдары
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал)
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
2 (екі) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: халықаралық автомобильмен жүктерді тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру туралы куәлік және (немесе) автокөлік құралына рұқсат карточкасы не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері

1) изменением фамилии, имени, отчества, наименования, местонахождения индивидуального
предпринимателя;
2) изменением наименования, местонахождения и реорганизацией юридического лица;
3) заменой государственного регистрационного номерного знака автотранспортного средства.
(нужное подчеркнуть)
№ п/п
Марка автотранспортного средства
Государственный регистрационный номерной знак
АТС на балансе/ АТС на праве аренды
В случае аренды АТС, срок действия договора аренды АТС
Примечание
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)/ бизнес-идентификационный номер
(БИН) __________________________________________________________________________
Справка о государственной регистрации индивидуального предпринимателя или
юридического лица _______________________________________________________________
(№ и дата выдачи)
Адрес __________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
Прилагаемые документы: _______________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах _____________________________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Место печати (в случае наличия)
Примечание: Не требуется наличие печати для юридических лиц, относящихся к субъектам
частного предпринимательства.
Приложение 3
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 14 июня 2021 года
№ 297
Приложение 3
к Правилам допуска автомобильных
перевозчиков к осуществлению
международных автомобильных
перевозок грузов
Стандарт государственной услуги "Выдача удостоверения о допуске к осуществлению международных автомобильных перевозок и карточки допуска на автотранспортные средства"
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
веб-портал "электронного правительства" (далее – портал)
3
Срок оказания государственной услуги
2 (два) рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Результат оказания государственной услуги: удостоверение допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов и (или) карточка допуска на автотранспортное средство либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

Рұқсат беру куәлігін беру үшін мемлекеттік баж "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген баж мөлшерлемесі бойынша республикалық бюджетке төленеді және мемлекеттік баж төленген күнге белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 25 пайызын құрайды.
Мемлекеттік бажды төлеу екінші деңгейдегі банктер, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда немесе "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады. рұқсат карточкасын беру тегін негізде көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Өтініш демалыс (сенбі және жексенбі) және мереке күндерінен басқа сағат 16.00-ден кейін келіп түскен жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызмет келесі жұмыс күнінде көрсетіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша, жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі; 2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
порталда көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, рұқсат беру куәлігін немесе жаңа рұқсат беру куәлігін беру үшін мемлекеттік баждың төленгенін растайтын құжат;
автокөлік құралын жалға алу шартының электрондық көшірмесі (автокөлік құралын жалға алған жағдайда);
тахографты мерзімдік тексеру (инспекция) туралы куәліктің электрондық көшірмесі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздері
1) Отандық тасымалдаушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;

Государственная пошлина за выдачу удостоверения допуска уплачивается в республиканский бюджет по ставке пошлины, установленной Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и составляет 25 процентов от месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины.
Оплата государственной пошлины осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций или через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП);
выдача карточки допуска осуществляется на бесплатной основе.
7
График работы
1)услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 до 17.30 с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
В случае поступления заявления после 16.00 часов кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, государственная услуга оказывается следующим рабочим днем.
Государственная услуга оказывается по месту регистрации услугополучателя, в порядке очереди без ускоренного обслуживания;
портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
запрос на портале в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя.
документ, подтверждающий уплату государственной пошлины за выдачу удостоверения допуска и (или) нового удостоверения допуска, за исключением случаев уплаты через ПШЭП;
электронная копия договора аренды автотранспортного средства (в случае аренды автотранспортного средства);
электронная копия свидетельства о периодической проверке (инспекции) тахографа.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, предоставляемых отечественным перевозчиком (услугополучателем) для получения государственной услуги и (или) данных (сведений) содержащих в них;

2) Отандық тасымалдаушының (көрсетілетін қызметту алушының) және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) Отандық тасымалдаушыға (көрсетілетін қызметту алушыға) қатысты мемлекеттік қызмет алуды талап ететін қызметті немесе жекеленген қызмет тірлерін атқаруға, оның ішінде жүктерді тасымалдауға тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің(үкімінің) болуы.
Рұқсат және (немесе) рұқсат карточкасын беруден бас тартылған жағдайда отандық тасымалдаушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында пайдаланушының кабинетіне дәлелді жауап жіберіледі.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары интернет-ресурстарда орналастырылған:
1. Министрліктің – www. miid. gov. kz "Көлік комитеті" бөлімінің "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2. Көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты алуға мүмкіндігі бар.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414, 8 800 080 7777.
4. Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2021 жылғы 14 маусымдағы
№ 297
бұйрығына 4-қосымша
Қазақстан Республикасының
аумағында ірі габаритті және
ауыр салмақты жүктерді
тасымалдауды ұйымдастыру
және оны жүзеге
асыру қағидаларына
4-қосымша
"Ауыр салмақты және (немесе) ірі габаритті автокөлік құралдарының жүріп өтуіне арнайы рұқсат беру" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлiк комитетiнiң аумақтық органдары және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автокөлік құралдарын өткізу пункттерінде, сондай-ақ тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізудің өзге де орындарындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік кіріс органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші)
2
Көрсетілетін мемлекеттік қызметті беру тәсілдері
"электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі

2) несоответствие отечественного перевозчика (услугополучателя) и (или) предоставленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленными настоящими Правилами;
3) в отношении отечественного перевозчика (услугополучателя) имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, в том числе по транспортировке (перевозке) грузов, требующих получение определенной государственной услуги.
В случае отказа в выдаче Допуска и (или) карточки допуска отечественному перевозчику направляется мотивированный ответ в кабинет пользователя в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.miid.gov.kz, раздел "Государственные услуги", раздела "Комитет транспорта";
2. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
3. Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
4. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Приложение 4
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 14 июня 2021 года № 297
Приложение 4
к Правилам организации и
осуществления перевозок
крупногабаритных и тяжеловесных
грузов на территории
Республики Казахстан
Стандарт государственной услуги "Выдача специального разрешения на проезд тяжеловесных и (или) крупногабаритных автотранспортных средств"
1
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития и органами государственных доходов в пунктах пропуска автотранспортных средств через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Евразийского экономического союза, а также в иных местах перемещения товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
веб-портал "электронного правительства" (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги

1) құжаттарды қарастыру нәтижелері туралы хабарламаны беру:
тасымалдау бағытын келісу қажет болған жағдайда - 2 (екі) жұмыс күні;
тасымалдау бағытын келісу қажет болмаған жағдайда - 1 (бір) жұмыс күні;
автокөлiк құралы табиғи немесе техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшiн жұмысқа тартылған жағдайда - 1 (бір) жұмыс күні;
2) Қазақстан Республикасының аумағы арқылы ауыр салмақты және (немесе) iрi көлемді көлiк құралдарының жүрiп өтуіне арнайы рұқсат (бұдан әрі - арнайы рұқсат) (бес жұмыс күні ішінде алымды төлегенін растайтын құжатты көрсетілетін қызметті берушіге келіп түскен сәттен бастап) не бас тарту туралы дәлелдi жауап - 1 (бір) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Арнайы рұқсат немесе бас тарту туралы дәлелдi жауап.
Пайдаланушының кабинетіне мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні мен мекенжайы көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің түпнұсқалығын порталда тексеруге болады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі пайдаланушы кабинетіне көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамымен куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде өтініш берушіден өндірілетін төлем мөлшері және оны өндірудің Қазақстан Республикасы заңнамаларымен көзделген тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Ірi көлемді және (немесе) ауыр салмақты отандық және шетелдiк автокөлiк құралдарының Қазақстан Республикасының аумағы арқылы жүрiп өтуі үшін алым (бұдан әрі - алым) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінің (Салық кодексі) 554-бабы 3-тармағында белгіленген алым мөлшерлемелері бойынша республикалық бюджетке төленеді.
7
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Өтініш демалыс (сенбі және жексенбі) және мереке күндерінен басқа сағат 16.00-ден кейін келіп түскен жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызмет келесі жұмыс күнінде көрсетіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша, жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі;

1) выдача уведомления о результате рассмотрения документов:
в случаях, когда требуется согласование маршрута перевозки – 2 (два) рабочих дня; в случаях, когда не требуется согласование маршрута перевозки – 1 (один) рабочий день; в случаях привлечения автотранспортных средств для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного или техногенного характера – 1 (один) рабочий день; 2) выдача специального разрешения на проезд тяжеловесных и (или) крупногабаритных автотранспортных средств по территории Республики Казахстан (далее – специальное разрешение) (с момента поступления услугодателю в течение пяти рабочих дней платежного документа, подтверждающего оплату суммы сбора в республиканский бюджет) либо мотивированный ответ об отказе – 1 (один) рабочий день.
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Специальное разрешение либо мотивированный ответ об отказе. Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в кабинет пользователя в форме электронного документа, подписанного уполномоченного лица услугодателя.
Проверить подлинность результата оказания государственной услуги можно на портале.
В кабинете пользователя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием адреса и даты получения результата государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с заявителя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на платной основе.
Сбор за проезд отечественных и иностранных крупногабаритных и (или) тяжеловесных автотранспортных средств по территории Республики Казахстан оплачивается в республиканский бюджет по ставке сбора, установленный пунктом 3 статьи 554 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
7
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 до 17.30 с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
В случае поступления заявления после 16.00 часов кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, государственная услуга оказывается следующим рабочим днем. Государственная услуга оказывается по месту регистрации услугополучателя, в порядке очереди без ускоренного обслуживания;

2) портал - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады
8
Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Порталда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы.
Жеке басты куәландыратын құжат, жеке кәсіпкерді және заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттар, жылжымалы мүлікке құқық белгілейтін құжаттар, ірi көлемді және (немесе) ауыр салмақты отандық және шетелдiк автокөлiк құралдарының Қазақстан Республикасының аумағы арқылы жүрiп өтуі үшін алым сомасын бюджетке төлегенін растайтын құжат (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларда) мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші немесе Мемлекеттік корпорацияның қызметкері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9
Көрсетілетін мемлекеттік қызметі көрсетуден бас тарту негіздері
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 наурыздағы № 342 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11009 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының автомобиль жолдарымен жүруге арналған автокөлік құралдарының жол берілетін параметрлерімен белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) келісуші ұйымдардың мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауабы;
4) егер автокөлiк құралының жасаушы зауыт белгілеген техникалық сипаттамалары тасымалдауға мәлiмделген iрi габаритті және (немесе) ауыр салмақты жүктi тасымалдауды жүзеге асыруға мүмкiндiк бермесе;
5) Тасымалдаушыға хабар берген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде автокөлік құралдарының жүріп өткені үшін алым сомасы төлемінің болмауы;
6) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге талаптар
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары интернет-ресурстарда орналастырылған:

2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Запрос на портале в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя. Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) индивидуального предпринимателя или юридического лица, правоустанавливающих документах на движимое имущество, документе подтверждающем оплату в бюджет суммы сбора за проезд отечественных и иностранных крупногабаритных и (или) тяжеловесных автотранспортных средств по территории Республики Казахстан (в случае оплаты через ПШЭП), услугодатель из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами, а также допустимых параметров автотранспортных средств, предназначенных для передвижения по автомобильным дорогам Республики Казахстан утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 342 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11009);
3) отрицательный ответ согласующих организаций на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги;
4) если технические характеристики автотранспортного средства, установленные заводом-изготовителем, не позволяют осуществлять заявленного к перевозке крупногабаритного и (или) тяжеловесного груза;
5) отсутствия оплаты суммы сбора за проезд автотранспортных средств в течение пяти рабочих дней со дня уведомления перевозчика выдача специального разрешения;
6) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:

1) Министрліктің - www. miіd. gov. kz "Көлік комитеті" бөлімінің "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімде;
2) Көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414, 8 800 080 7777.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті ЭЦҚ-сы болған шарттарды портал арқылы электрондық нысанда алады

1) Министерства – www.miid.gov.kz, раздел "Государственные услуги", раздела "Комитет транспорта";
2) Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.