"Жер қойнауын пайдалануға арналған және жер қойнауы учаскесін өзгертуге арналған лицензияларды беруге (қайта ресімдеуге, ұзартуға) өтініштер нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 мамырдағы № 384 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 16 маусымдағы № 305 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 22 маусымда № 23141 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙЫРАМЫН:
"Жер қойнауын пайдалануға арналған және жер қойнауы учаскесін өзгертуге арналған лицензияларды беруге (қайта ресімдеуге, ұзартуға) өтініштер нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 мамырдағы № 384 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерінің тізілімінде № 17022 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 3-қосымшада:
"Пайдалы қазбаның атауы" деген жол алып тасталсын;
көрсетілген бұйрыққа 4-қосымшада:
"Пайдалы қазбаның атауы" деген жол алып тасталсын;
көрсетілген бұйрыққа 7-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Жер қойнауын пайдалану департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2021 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрі Б. Атамкулов
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2021 жылғы 16 маусымдағы
№ 305 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 24 мамырдағы
№ 384 бұйрығына 7-қосымша
нысан
____________________________
____________________________
(мемлекеттік органның атауы)
____________________________
____________________________
жеке тұлғалар үшін өтініш
иесінің тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда), жеке
сәйкестендiру нөмiрі (бар болған
жағдайда), байланыс деректері;
заңды тұлғалар үшін – өтініш
иесінің атауы, бизнес-
сәйкестендiру нөмiрi (бар болған
жағдайда), байланыс деректері.
(жер қойнауын пайдалану
құқығының (жер қойнауын
пайдалану құқығындағы
үлестің) ауысуына байланысты
жер қойнауын пайдалануға
арналған лицензияны қайта
ресімдеген жағдайда жер
қойнауын пайдалану құқығын
иеленушінің және иеленушінің
деректері көрсетіледі)
Жер қойнауын пайдалануға арналған лицензияны қайта рәсімдеуге өтініш
20__ жылғы "_"______
Лицензияны қайта рәсімдеуді сұраймын
1.
Жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) иесі туралы мәліметтер
жеке тұлғалар үшін – тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), азаматтығы, тұрғылықты жері, жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер
заңды тұлғалар үшін – атауы, орналасқан жері, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер
2.
Жер қойнауын пайдалануға арналған лицензия туралы мәліметтер
лицензия нөмірі, берілген күні, лицензияны берген орган
Жер қойнауын пайдалануға арналған лицензия түрі
3.
лицензияны қайта рәсімдеу негіздері немесе себептері
4.
Жер қойнауын пайдалану құқығын сатып алушы туралы мәліметтер
жеке тұлғалар үшін – тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), азаматтығы, тұрғылықты жері, жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер
заңды тұлғалар үшін – атауы, орналасқан жері, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер
заңды тұлғалар, оның ішінде бағалы қағаздардың ұйымдастырылған нарығында айналыстаға акциялар, мемлекеттер, халықаралық ұйымдар және сатып алушыны тікелей немесе жанама бақылайтын жеке тұлғалар туралы мәліметтер
5.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) ауысуы үшін негіз
6.
Жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) өтуіне рұқсаттың күні мен нөмірі (талап болған жағдайда)
Қоса берілетін құжаттардың тізімі:

О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 мая 2018 года № 384 "Об утверждении форм заявлений на выдачу (переоформление, продление) лицензий на недропользование и на преобразование участка недр"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 16 июня 2021 года № 305. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 июня 2021 года № 23141
Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2021 года.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 мая 2018 года № 384 "Об утверждении форм заявлений на выдачу (переоформление, продление) лицензий на недропользование и на преобразование участка недр" (зарегистрирован в Реестре нормативных правовых актов за № 17022) следующие изменения:
в приложении 3 к указанному приказу:
строку "Наименование полезного ископаемого" исключить;
в приложении 4 к указанному приказу:
строку "Наименование полезного ископаемого" исключить;
приложение 7 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту недропользования Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Б. Атамкулов
Приложение к приказу
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 16 июня 2021 года № 305
Приложение 7 к приказу
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 24 мая 2018 года № 384
Форма
____________________________
____________________________
(наименование
государственного органа)
от__________________________
____________________________
____________________________
для физических лиц –
фамилия, имя, отчество (при
наличии) заявителя, индивидуальный
идентификационный номер
(при наличии), контактные данные;
для юридических лиц –
наименование заявителя, бизнес-
идентификационный номер
(при наличии), контактные
данные (в случае переоформления
лицензии на недропользование в
связи с переходом права
недропользования (доли в праве
недропользования) указываются
данные обладателя и приобретателя
права недропользования)
Заявление на переоформление лицензии на недропользование
"__" _________20__ года
Прошу произвести переоформление лицензии
1.
Сведения об обладателе права недропользования (доли в праве недропользования):
для физических лиц – фамилия, имя и отчество (при наличии), гражданство, место жительства, сведения о документах, удостоверяющих личность
для юридических лиц – наименование, место нахождения, сведения о государственной регистрации в качестве юридического лица
2.
Сведения о лицензии на недропользование:
номер лицензии, дата выдачи, орган, выдавший лицензию;
вид лицензии на недропользование
3.
Основания или причины переоформления лицензии
4.
Сведения о приобретателе права недропользования:*
для физических лиц – фамилия, имя и отчество (при наличии), гражданство, место жительства, сведения о документах, удостоверяющих личность
для юридических лиц – наименование, место нахождения, сведения о государственной регистрации в качестве юридического лица
сведения о юридических лицах, в том числе акции которых обращаются на организованном рынке ценных бумаг, государствах, международных организациях и физических лицах, прямо или косвенно контролирующих приобретателя
5.
Основание для перехода права недропользования (доли в праве недропользования) в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании"
6.
Дата и номер разрешения на переход права недропользования (доли в праве недропользования) (при наличии требования)
Перечень прилагаемых документов:

1)_________________________________________________________________
2)_________________________________________________________________
3)__________________________________________________________________
4)_________________________________________________________________
(құжаттардың атауы және парақ саны)**
Мөр орны
_______________________________________________________________________________
(бар болған жағдайда) (жер қойнауын пайдалану құқығы (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес) иесінің немесе оның уәкілетті өкілінің қолы). Өкіл өтініш берген жағдайда, өкілеттіктерін куәландыратын тиісті ресімделген құжат қоса беріледі)
Мөр орны
______________________________________________________________________________
(бар болған жағдайда) (жер қойнауын пайдалану құқығы (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес) сатып алушы немесе оның уәкілетті өкілінің қолы). Өкіл өтініш берген жағдайда, өкілеттіктерін куәландыратын тиісті ресімделген құжат қоса беріледі)***
Ескерту:
* 4,5 және 6-жолдар кен іздеушілікке арналған лицензияларынан басқа, жер қойнауын пайдалану құқығын (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлесті) ауыстыруға (иеліктен шығаруға) байланысты лицензияны қайта ресімдеген жағдайда толтырылады
** Құжаттардың түпнұсқалары не олардың нотариат куәландырған көшірмелері қоса беріледі
***Жер қойнауын пайдалану құқығы (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес) мұрагерлік немесе өндіріп алуды кепіл затына айналдыру тәртібімен ауысқан жағдайда өтінішке жер қойнауын пайдалану құқығын (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес) сатып алушы ғана қол қояды.

1)________________________________________________________________;
2)________________________________________________________________;
3)________________________________________________________________;
4)________________________________________________________________.
(наименование документов и количество страниц)**
Место печати ______________________________________________________
(при наличии)
(Подпись обладателя права недропользования (доли в праве недропользования)
или его уполномоченного представителя. В случае подачи заявления представителем,
прикладывается надлежаще оформленный документ, удостоверяющий полномочия)
Место печати ______________________________________________________
(при наличии)
(Подпись приобретателя права недропользования (доли в праве недропользования)
или его уполномоченного представителя. В случае подачи заявления представителем,
прикладывается надлежаще оформленный документ, удостоверяющий полномочия)***
Примечание:
* Строки 4,5 и 6 заполняются в случае переоформления лицензии в связи с переходом (отчуждением) права недропользования (доли в праве недропользования), кроме лицензий на старательство
** Прилагаются оригиналы либо их нотариально засвидетельствованные копии документов
*** В случае перехода права недропользования (доли в праве недропользования) в порядке наследования или обращения взыскания на предмет залога заявление подписывается только приобретателем права недропользования (доли в праве недропользования).