2021-2022, 2022-2023, 2023-2024 оқу жылдарына арналған білім беру бағдарламаларының топтары бөлінісінде жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2021 жылғы 2 шiлдедегі № 316 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 2 шiлдеде № 23268 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 580 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі туралы ереженің15-тармағының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 30.06.2023 № 303 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 2021-2022, 2022-2023, 2023-2024 оқу жылдарына арналған білім беру бағдарламаларының топтары бөлінісінде жоғары білімі бар кадрларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысы;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 2021-2022, 2022-2023, 2023-2024 оқу жылдарына магистрлерді даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 2021-2022, 2022-2023, 2023-2024 оқу жылдарына PhD докторларын даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы бөлінсін.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекші ететін Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
А. Аймагамбетов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"__" _______ 2021 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"__" _______ 2021 жыл
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2021 жылғы 2 шілдедегі
№ 316 бұйрығына
1-қосымша

О распределении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием в разрезе групп образовательных программ на 2021-2022, 2022-2023, 2023-2024 учебные годы
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 2 июля 2021 года № 316. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 июля 2021 года № 23268.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 15 Положения о Министерстве науки и высшего образования Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 580 "О некоторых вопросах Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра науки и высшего образования РК от 30.06.2023 № 303 (водится в действие после дня его первого официального опубликования).
1. Распределить:
1) государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием на 2021-2022, 2022-2023, 2023-2024 учебные годы в разрезе групп образовательных программ, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) государственный образовательный заказ на подготовку магистров на 2021-2022, 2022-2023, 2023-2024 учебные годы, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) государственный образовательный заказ на подготовку докторов PhD на 2021-2022, 2022-2023, 2023-2024 учебные годы, согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту высшего и послевузовского образования Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридической департамент Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра образования и науки Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
А. Аймагамбетов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"___" __________ 2021 год
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"___" __________ 2021 год
Приложение 1 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 2 июля 2021 года № 316

2022-2023 оқу жылына арналған білім беру бағдарламаларының топтары бөлінісінде жоғары білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 03.03.2023 № 91 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Даярлау бағытының коды және атауы
Білім беру бағдарламасы тобының коды
Білім беру бағдарламалары тобының атауы
Барлығы
Толық оқу
Қысқартылған оқу
Барлығы
Тілдік дайындығын күшейту үшін
Барлығы

Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим образованием на 2022-2023 учебный год в разрезе групп образовательных программ
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа и.о. Министра науки и высшего образования РК от 03.03.2023 № 91 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Код и классификация направлений подготовки
Наименование групп образовательных программ
Всего
Полное обучение
Сокращенное обучение
всего
для усиления языковой подготовки
всего

Басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне, жеңілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге арналған квота (0,5 %)
14
Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ адамдарға квота (4 %)
108
Төрт және одан да көп кәмелетке толмаған бала тәрбиеленетін отбасылардан шыққан балаларға арналған квота (5%)
135
Кемінде үш жыл толық емес отбасылар қатарындағы балаларға арналған квота (1%)
27
Бала кезінен мүгедек балаларды тәрбиелеп отырған отбасылардан шыққан балаларға, бірінші, екінші топтағы мүгедек адамдарға арналған квота (1%)
27
Жиыны :

Квота для ветеранов боевых действий на территории других государств, ветеранов, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны (0,5%)
14
Квота для лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан (4%)
108
Квота для детей из семей, в которых воспитывается четыре и более несовершеннолетних детей (5%)
135
Квота для детей из числа неполных семей, имеющих данный статус не менее трех лет (1%)
27
Квота для детей из семей, воспитывающих детей с инвалидностью с детства, лиц с инвалидностью первой, второй групп (1%)
27
Итого:

365
Барлығы:
2700
2700
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2021 жылғы 2 шілдедегі
№ 316 бұйрығына
2-қосымша
2022-2023 оқу жылына магистрлерді даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 03.03.2023 № 91 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Даярлау бағытының коды және атауы
Білім беру бағдарламасы тобының коды
Білім беру бағдарламалары тобының атауы
Ғылыми-педагогикалық магистратура
Бейінді магистратура

365
Всего:
2700
2700
Приложение 2 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 2 июля 2021 года № 316
Государственный образовательный заказ на подготовку магистров на 2022-2023 учебный год
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа и.о. Министра науки и высшего образования РК от 03.03.2023 № 91 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Код и классификация направлений подготовки
Номер группы образовательной программы
Наименование групп образовательных программ
Научно-педагогическая магистратура
Профильная магистратура

669
Шетел азаматтарына, оның ішінде Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ тұлғаларына арналған стипендиялық бағдарлама
50
Жиыны
13088
500
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2021 жылғы 2 шілдедегі
№ 316 бұйрығына
3-қосымша
2022-2023 оқу жылына PhD докторларын даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 20.07.2022 № 6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Даярлау бағытының коды және атауы
Білім беру бағдарламасы тобының коды
Білім беру бағдарламалары тобының атауы
Орын саны
8D01 Педагогикалық ғылымдар
8D011 Педагогика және психология
D001
Педагогика және психология
45
8D012 Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту педагогикасы
D002
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту педагогикасы
5
8D013 Пәндік мамандандырылмаған педагогтерді даярлау
D003
Пәндік мамандандырылмаған педагогтерді даярлау
22
8D014 Жалпы дамудың пәндік мамандандырылған педагогтерді даярлау
D005
Дене шынықтыру педагогтерін даярлау
7

669
Стипендиальная программа на обучение иностранных граждан, в том числе лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан
50
Всего
13088
500
Приложение 3 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 2 июля 2021 года № 316
Государственный образовательный заказ на подготовку докторов PhD на 2022-2023 учебный год
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра науки и высшего образования РК от 20.07.2022 № 6 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Код и классификация направлений подготовки
Код группы образовательной программы
Наименование групп образовательных программ
Количесво мест
8D01 Педагогические науки
8D011 Педагогика и психология
D001
Педагогика и психология
45
8D012 Педагогика дошкольного воспитания и обучения
D002
Дошкольное обучение и воспитание
5
8D013 Подготовка педагогов без предметной специализации
D003
Подготовка педагогов без предметной специализации
22
8D014 Подготовка педагогов с предметной специализацией общего развития
D005
Подготовка педагогов физической культуры
7

1890
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2021 жылғы 2 шілдедегі
№ 316 бұйрығына
4-қосымша
2022 - 2023 оқу жылына халық тығыз қоныстанған және батыс өңірлердің жастарын жетекші жоғары оқу орындарында оқыту үшін мемлекеттік білім беру тапсырысы
Ескерту. Бұйрық 4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 20.07.2022 № 6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 03.03.2023 № 91 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Атырау облысы
Даярлау бағытының коды және атауы
Білім беру бағдарламасы тобының коды
Білім беру бағдарламалары тобының атауы
Барлығы
Толық оқу
Қысқартылған оқу
Барлығы
Тілдік дайындығын күшейту үшін
Барлығы

1890
Приложение 4 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от "2" июля 2022 года №316
Государственный образовательный заказ на подготовку кадров с высшим
образованием для обучения в ведущих высших учебных заведениях молодежи
из густонаселенных и западных и вновь созданных регионов на 2022 - 2023 учебный год
Сноска. Приказ дополнен приложением 4 в соответствии с приказом Министра науки и высшего образования РК от 20.07.2022 № 6 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа и.о. Министра науки и высшего образования РК от 03.03.2023 № 91 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Атырауcкая область
Код и классификация направлений подготовки
Код группы образовательной программы
Наименование групп образовательных программ
Всего
Полное обучение
Сокращенное обучение
Всего
для усиления языковой подготовки
Всего

2022 - 2023 оқу жылына сенімгерлік басқарудағы жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары студенттерді оқытуға ("Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" КеАҚ) арналған білім мемлекеттік білім беру тапсырысы
Ескерту. Бұйрық 5-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 20.07.2022 № 6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Даярлау бағытының коды және атауы
Білім беру бағдарламалары тобының атауы
Барлығы
Толық оқу
Қысқартылған оқу
Барлығы
Тілдік дайындығын күшейту үшін
Барлығы

Государственный образовательный заказ для обучения студентов в организациях высшего и послевузовского образования, находящихся в доверительном управлении (НАО "Северо-Казахстанский университет имени Манаша Козыбаева") на 2022 - 2023 учебный год
Сноска. Приказ дополнен приложением 5 в соответствии с приказом Министра науки и высшего образования РК от 20.07.2022 № 6 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Код и классификация направлений подготовки
Наименование групп образовательных программ
Всего
Полное обучение
Сокращенное обучение
Всего
для усиления языковой подготовки
Всего

Басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер үшін квота (0,5 %)
14
Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ адамдарға квота (4 %)
108
Кәмелетке толмаған төрт және одан көп бала тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін квота (5%)
135
Кемінде үш жыл толық емес отбасы мәртебесі бар отбасылардағы балалар үшін квота (1%)
27
Бала кезінен мүгедектігі бар балаларды, бірінші, екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды тәрбиелеп отырған отбасылардағы балалар үшін квота (1%)
27
Жиыны :

Квота для ветеранов боевых действий на территории других государств, ветеранов, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны (0,5%)
14
Квота для лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан (4%)
108
Квота для детей из семей, в которых воспитывается четыре и более несовершеннолетних детей (5%)
135
Квота для детей из числа неполных семей, имеющих данный статус не менее трех лет (1%)
27
Квота для детей из семей, воспитывающих детей с инвалидностью с детства, лиц с инвалидностью первой, второй групп (1%)
27
Итого:

365
Барлығы;
2700
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2021 жылғы 2 шілдедегі
№ 316 бұйрығына
7-қосымша
2023-2024 оқу жылына магистрлерді даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Ескерту. 7-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 30.06.2023 № 303 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Даярлау бағытының коды және атауы
Білім беру бағдарламасы тобының коды
Білім беру бағдарламалары тобының атауы
Ғылыми-педагогикалық магистратура
Бейінді магистратура

365
Всего:
2700
2700
Приложение 7
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 2 июля 2021 года № 316
Государственный образовательный заказ на подготовку магистров на 2023-2024 учебный год
Сноска. Приказ дополнен приложением 7 в соответствии с приказом Министра науки и высшего образования РК от 30.06.2023 № 303 (водится в действие после дня его первого официального опубликования).
Код и классификация направлений подготовки
Номер группы образовательной программы
Наименование групп образовательных программ
Научно-педагогическая магистратура
Профильная магистратура