Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 1 шiлдедегі № 633 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 9 шiлдеде № 23445 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 69-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық қамтамасыз етудің заттай нормалары бекітілсін.
1-1. Кеңсе керек-жарақтары мен басқа да шығыс материалдарымен қамтамасыз етудің заттай нормалары мемлекеттік органдар үшін жылына 1 (бір) қызметкерге 8 (сегіз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бекітілсін.
Ақпаратты қорғау, мемлекеттік органдарды құжаттамамен қамтамасыз ету және Республикалық бюджеттік комиссия, ведомстволық бюджеттік комиссия қызметін атқаратын құрылымдық бөлімшелердің қызметкерлері үшін кеңсе керек-жарақтары мен басқа да шығыс материалдарымен қамтамасыз етудің заттай нормалары қолданылмайды.
Мемлекеттік органдар ақпаратты қорғау, мемлекеттік органдарды құжаттамамен қамтамасыз ету және Республикалық бюджеттік комиссия, ведомстволық бюджеттік комиссия қызметін атқаратын құрылымдық бөлімшелердің қызметінің ерекешелігін ескере отырып, қажет болған жағдайда кеңсе керек-жарақтары мен басқа да шығыс материалдарымен қамтамасыз етудің ішкі тәртібін дербес әзірлейді және бекітеді.
Ескерту. 1-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Қаржы министрінің 14.10.2024 № 694 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықты іске асыру тиісті кезеңге арналған бюджетте көзделген қаражат шегінде жүзеге асырылсын.
4. Осы бұйрық алғашқы оның ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 1 шілдедегі
№ 633 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық қамтамасыз етудің заттай нормалары

Об утверждении натуральных норм материально-технического обеспечения государственных органов
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 июля 2021 года № 633. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июля 2021 года № 23445.
В соответствии со статьей 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы материально-технического обеспечения государственных органов.
1-1. Установить натуральные нормы обеспечения канцелярскими принадлежностями и другими расходными материалами для государственных органов в размере 8 (восьми) месячных расчетных показателей на 1 (одного) работника (сотрудника) в год.
Для работников структурных подразделений по защите информации, документационного обеспечения государственных органов и осуществляющих деятельность Республиканской бюджетной комиссии, ведомственной бюджетной комиссии натуральные нормы обеспечения канцелярскими принадлежностями и другими расходными материалами не распространяются.
Государственные органы с учетом специфики деятельности структурных подразделений по защите информации, документационного обеспечения государственных органов и осуществляющих деятельность Республиканской бюджетной комиссии, ведомственной бюджетной комиссии при необходимости самостоятельно разрабатывают и утверждают внутренний порядок обеспечения канцелярскими принадлежностями и другими расходными материалами.
Сноска. Приказ дополнен пунктом 1-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 14.10.2024 № 694 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Реализацию данного приказа осуществлять в пределах средств, предусмотренных в бюджете на соответствующий период.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Утверждены приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 июля 2021 года № 633
Натуральные нормы материально-технического обеспечения государственных органов

Ескерту. Нормаларға өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 09.06.2022 № 571 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 18.05.2023 № 520 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 14.10.2024 № 694 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Таралу саласы, лауазымның атауы Жабдықтаудың атауы Саны Өлшем бірлігі Қызмет ету мерзімі/пайдаланылу мерзімі Техникалық сипаттамасы Ескертпе
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1
Орталық мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдардың басшылығы (министр, вице-министрлер, аппарат басшысы, комитеттердің төрағалары, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдері, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) әкімдерінің орынбасарлары (аппарат басшылары), облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың тексеру комиссияларының құрылымдық бөлімшелерінің төрағалары, мүшелері және басшылары)
1.1
Басшының кабинеті

Сноска. Натуральные нормы с изменениями, внесенными приказами Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 09.06.2022 № 571 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 18.05.2023 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 14.10.2024 № 694 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Область распространения, наименование должности
Наименование оборудования
Количество
Единица измерения
Срок службы/срок эксплуатации
Техническая характеристика
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
Руководство центральных государственных органов и местных исполнительных органов (министр, вице-министры, руководитель аппарата, председатели комитетов, акимы областей, городов республиканского значения, столицы, районов (городов областного значения), заместители (руководители аппаратов) акимов областей, городов республиканского значения, столицы, районов (городов областного значения), председатели, члены и руководители структурных подразделений ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы)
1.1
Кабинет руководителя

1.1.1
Кеңсе жиһазы және басқа
басшының үстелі
1
дана
7 жыл
материал: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ
қағазға арналған тумба
1
дана
7 жыл
материал: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ
ұйымдастыру техникасының астына қоятын тумба
1
дана
7 жыл
материал: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ
жалғамалы мінбе
1
дана
7 жыл
материал: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ
кеңселік қабырға жиһазы
1
дана
7 жыл
материал: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ
келіссөздер жүргізуге арналған үстел
1
дана
7 жыл
материал: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ
қағазға арналған шкаф
2
дана
7 жыл
материал: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ
сыртқы киімге арналған шкаф
1
дана
7 жыл
материал: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ
басшыға арналған кресло
1
дана
7 жыл
қаптауыш: табиғи былғары, эко былғары немесе гобелен; шынтақшасының материалы: табиғи ағаш/пластик / металл
келушілерге арналған кресло
12
дана
7 жыл
қаптауыш: табиғи былғары, эко былғары немесе гобелен; шынтақшасының материалы: табиғи ағаш/пластик/ металл
журнал үстелі
1
дана
7 жыл
материал: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ
жұмсақ жиһаз
жиынтық (1 диван, 2 кресло)
1
жинақ
7 жыл
қаптауыш: табиғи былғары, эко былғары немесе гобелен; шынтақшасының материалы: табиғи ағаш/пластик/ металл
перделер
*
шаршы метр
7 жыл
материал: тығыз перде матасы; 70% артық емес полиэстер; 50% артық емес жібек; 30% артық емес вискоза; тығыздығы: 600 г/м² артық емес
тюль
*
шаршы метр
7 жыл
материал: Зығыр және полиэстер;70% Полиэстер; 30% зығыр; тығыздығы 90 г/м² артық емес
ролл-перделер
*
шаршы метр
7 жыл
материал: полиэфирлі мата; атласты өру; жарық өткізгіштігі: 70% артық емес; тығыздығы: 300 г/м² артық емес
ламбрекен
*
шаршы метр
7 жыл
бір жақты жабысқақ бүрку; материал: тығыз перде матасы; тығыз ауыр матадан жасалған көлденең драпировка воландары, қатпарлары немесе шашақтары бар тығыз ауыр матадан жасалған
қағаз жойғыш
1
дана
10 жыл
құпиялылық дәрежесі: 7 деңгейден артық емес; кіру ойығының ені: 400 мм артық емес; кесу қуаты: 25 парақтан артық емес (80 г/м²); A4 парағын кесу: 9000 фрагментке артық емес
қарта
1
дана
10 жыл
багеттегі саяси-әкімшілік; багет материалы: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ, пластик, металл
айна
1
дана
едендік, қабырғалық; багет материалы: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ, өргіш, металл
тақта
1
дана
дөңгелектердегі тұғыры бар магнитті-маркерлік; бұрыштары бар алюминийден жасалған рамка
сағат
1
дана
7 жыл
корпусы: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ, өргіш, металл, қабырғалық
кілем
1
дана
7 жыл
түйіндік; түкті; кілемнің тығыздығы: бір шаршы метрге 200000 байламнан артық емес
ілгіш
1
дана
7 жыл
сыртқы түрі: еден; бұйра иықтар; материал: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ, пластик, металл
сейф
1
дана
7 жыл
отқа төзімділік; сөрелер саны: 4-тен көп емес; құлып түрлері: негізгі / кодтық электрондық
ҚР Елтаңба
1
дана
10 жыл

1.1.1
Офисная мебель и прочее
стол руководителя
1
штука
7 лет
материал: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ
тумба для бумаг
1
штука
7 лет
материал: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ
тумба под оргтехнику
1
штука
7 лет
материал: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ
конференц-приставка
1
штука
7 лет
материал: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ
стенка офисная
1
штука
7 лет
материал: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ
стол для переговоров
1
штука
7 лет
материал: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ
шкаф для бумаг
2
штука
7 лет
материал: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ
шкаф для верхней одежды
1
штука
7 лет
материал: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ
кресло для руководителя
1
штука
7 лет
обивка: натуральная кожа, экокожа или гобелен; материал подлокотников: натуральное дерево/пластик/металл
кресло для посетителей
12
штука
7 лет
обивка: натуральная кожа, экокожа или гобелен; материал подлокотников: натуральное дерево/пластик/металл
стол журнальный
1
штука
7 лет
материал: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ
мягкая мебель
комплект (1 диван 2 кресла)
1
комплект
7 лет
обивка: натуральная кожа, экокожа или гобелен; материал подлокотников: натуральное дерево/пластик/металл
шторы
*
квадратный метр
7 лет
материал: плотная портьерная ткань; не более 70% полиэстера; не более 50% шелка; не более 30% вискозы; плотность: не более 600 г/м²
тюль
*
квадратный метр
7 лет
материал: лен и полиэстер; 70% полиэстера;30% льна; плотность не более 90 г/м²
ролл-шторы
*
квадратный метр
7 лет
материал: полиэфирная ткань; сатиновое плетение; светопроницаемость: не более 70%; плотность: не более 300 г/м²
ламбрекен
*
квадратный метр
7 лет
односторонние клеевое напыление; материал: плотная портьерная ткань; поперечная драпировка из плотной тяжелой ткани с воланами, складками или бахромой
уничтожитель бумаги
1
штука
10 лет
степень секретности: не более 7 уровня; ширина входного паза: не более 400 мм; мощность резки: не более25 листов (80 г/м²); резка листа A4: не более на 9000 фрагментов
карта
1
штука
10 лет
политико-административная в багете; материал багета: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ, пластик, металл
зеркало
1
штука
7 лет
напольное, настенное; материал багета: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ, пластик, металл
доска
1
штука
7 лет
магнитно-маркерная с подставкой на колесиках; рамка из алюминия с пластиковыми уголками
часы
1
штука
7 лет
корпус: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ, пластик, металл, настенные
ковер
1
штука
7 лет
узелковый; ворсовый; плотность ковра: не более 200000 пучков на квадратный метр
вешалка
1
штука
7 лет
вид: напольный; плечики фигурные; материал: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ, пластик, металл
сейф
1
штука
7 лет
огнестойкость; количество полок: не более 4; типы замка: ключевой/кодовый электронный
Герб РК
1
штука
10 лет

ҚР СТ 989-2014
ҚР Ту
1
дана
10 жыл
ҚР СТ 988-2007
телефондық аппарат
1
дана
7 жыл
түрі: сандық немесе аналогтық
1.1.2
Кеңселік техника
моноблок/ноутбук
1
дана
4 жыл
моноблок: диагоналі кемінде 21 дюйм; процессор-кемінде 3.70 GHz, HDD кемінде 1 TB, SSD кемінде 250 GB, ЖЖҚ кемінде 8 GВ, операциялық жүйе, офистік пакет, антивирус.
Ноутбук: диагоналі кемінде 15.6 дюйм; процессор-кемінде 1.8 GHz, SSD кемінде 250 GB, ЖЖҚ кемінде 8 GВ, операциялық жүйе, офистік пакет, антивирус
компьютер
монитор
1
дана
4 жыл
диагоналі кемінде 21 дюйм
өндірістік қажеттілік жағдайында
жүйелік блок
1
дана
4 жыл
процессор-кемінде 3,70 GHz, HDD кемінде 1 TB, SSD кемінде 250 GB, ЖЖҚ кемінде 8 GВ
пернетақта
1
дана
4 жыл
сымды (USB), қазақша/орысша/ағылшынша
компьютерлік тышқан
1
дана
4 жыл
оптикалық, сымды (USB)
ҮҚК
1
дана
4 жыл
5 kv дейін
принтер
1
дана
4 жыл
максимум басып шығару жылдамдығы: кемінде минутына 20 бет
картридж
**
1.2
Басшының демалыс бөлмесі
1.2.1
Кеңсе жиһазы және басқа
жұмсақ жиһаз
жиынтық (1 диван, 2 кресло)
1
жинақ
7 жыл
қаптауыш: шынайы былғары, экобылғары немесе гобелен; шынтақшалары: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ
тумба
1
дана
7 жыл
материал: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ; декоративтік бейіндегі материал: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ
сағат
1
дана
7 жыл
корпусы: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ, пластик, металл, түрі: қабырғалық
айна
1
дана
едендік, қабырғалық; багет материалы: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ, пластик, металл
перделер
*
шаршы метр
7 жыл
материал: тығыз перде матасы; 70% артық емес полиэстер; 50% артық емес жібек; 30% артық емес вискоза; тығыздығы: 600 г/м² артық емес
тюль
*
шаршы метр
7 жыл
материал: зығыр және полиэстер; 70% полиэстер;30% зығыр; тығыздығы 83 г/м²
ролл-перделер
*
шаршы метр
7 жыл
материал: полиэфирлі мата; атласты өру; жарық өткізгіштігі: 80% артық емес; тығыздығы: 400 г/м² артық емес
ламбрекен
*
шаршы метр
7 жыл
бір жақты жабысқақ бүрку; материал: тығыз перде матасы; тығыз ауыр матадан жасалған көлденең драпировка
кілем
1
дана
7 жыл
түйіндік; түкті; кілемнің тығыздығы: бір шаршы метрге 200000 байламнан артық емес
ілгіш
1
дана
7 жыл
сыртқы түрі: еден; бұйра иықтар; материал: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ, шыбық, меттал
басшыға арналған кресло
1
дана
7 жыл
қаптауыш: табиғи былғары, экобылғары немесе гобелен; шынтақшасының материалы: табиғи ағаш, пластик немесе металл
басшының үстелі
1
дана
7 жыл
материал: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ; фурнитура: импорттық немесе отандық өндіріс
журнал үстелі
1
дана
7 жыл
материал: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ; фурнитура: импорттық немесе отандық өндіріс
диспенсер
1
дана
4 жыл
түрі: еден, үстел; су үшін: суық / ыстық
1.3
Басшының қабылдау бөлмесі

СТ РК 989-2014
Флаг РК
1
штука
10 лет
СТ РК 988-2007
телефонный аппарат
1
штука
7 лет
тип: цифровой или аналоговый
1.1.2
Офисная техника
Моноблок/Ноутбук
1
штука
4 года
моноблок: монитор: диагональ не менее 21 дюйма; процессор – не менее 3.70 GHz, HDD не менее 1 TB, SSD не менее 250 GB, ОЗУ не менее 8 GВ, операционная система, офисный пакет, антивирус.
Ноутбук: Монитор: диагональ не менее 15.6 дюйма;
Процессор – не менее 1.8 GHz, SSD не менее 250 GB, ОЗУ не менее 8 GВ, операционная система, офисный пакет, антивирус
компьютер
монитор
1
штука
4 года
диагональ не менее 21 дюйма
в случае производственной необходимости
системный блок
1
штука
4 года
процессор – не менее 3,70 GHz, HDD не менее 1 TB, SSD не менее 250 GB, ОЗУ не менее 8 GВ
клавиатура
1
штука
4 года
проводная (USB), казахский/русский/английский
компьютерная мышь
1
штука
4 года
оптическая, проводная (USB)
ИБП
1
штука
4 года
до 5 kv
принтер
1
штука
4 года
максимальная скорость печати: не менее 20 страниц в минуту
картридж
**
1.2
Комната отдыха руководителя
1.2.1
Офисная мебель и прочее
мягкая мебель
комплект (1 диван 2 кресла)
1
комплект
7 лет
обивка: натуральная кожа, экокожа или гобелен; подлокотники: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ
тумба
1
штука
7 лет
материал: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ; материал декоративного профиля: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ
часы
1
штука
7 лет
корпус: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ, пластик, металл, вид: настенные
зеркало
1
штука
7 лет
напольное, настенное; материал багета: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ, пластик, металл
шторы
*
квадратный метр
7 лет
материал: плотная портьерная ткань; не более 70% полиэстера; не более 50% шелка; не более 30% вискозы; плотность: не более 600 г/м²
тюль
*
квадратный метр
7 лет
материал: лен и полиэстер;70% полиэстера;30% льна; плотность 83 г/м²
ролл-шторы
*
квадратный метр
7 лет
материал: полиэфирная ткань; сатиновое плетение; светопроницаемость: не более 80%; плотность: не более 400 г/м²
ламбрекен
*
квадратный метр
7 лет
односторонние клеевое напыление; материал: плотная портьерная ткань; поперечная драпировка из плотной тяжелой ткани с воланами, складками или бахромой
ковер
1
штука
7 лет
узелковый; ворсовый; плотность ковра: не более 200000 пучков на квадратный метр
вешалка
1
штука
7 лет
вид: напольный; плечики фигурные; материал: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ, пластик, металл
кресло для руководителя
1
штука
7 лет
обивка: натуральная кожа, экокожа или гобелен; материал подлокотников: натуральное дерево, пластик или металл
стол руководителя
1
штука
7 лет
материал: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ; фурнитура: импортного или отечественного производства
стол журнальный
1
штука
7 лет
материал: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ; фурнитура: импортного или отечественного производства
диспенсер
1
штука
4 года
тип: напольный, настольный; для воды: холодный/горячий
1.3
Приемная руководителя

1.3.1
Кеңсе жиһазы және басқа
үстел
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ/АҰДФ
қағазға арналған тумба
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ/АҰДФ
қағазға арналған шкаф
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ/АҰДФ
ұйымдастыру техникасының астына қоятын тумба
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ/АҰДФ
сырт киімге арналған шкаф
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ/АҰДФ
келушілерге арналған орындық
4
дана
7 жыл
қаптауыш: экобылғары / гобилен; шынтақ қойғыштардың материалы: пиджіргіш/металл
кресло
1
дана
7 жыл
қаптауыш: экобылғары / гобилен; шынтақ қойғыштардың материалы: пластик / металл
диспенсер
1
дана
4 жыл
түрі: еден, үстел; су үшін: суық / ыстық
журнал үстелі
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ/АҰДФ
жұмсақ жиһаз
жинақ (2 кресла)
1
жинақ
7 жыл
қаптауыш: экобылғары / гобилен; шынтақшалары: ЛБТ/АҰДФ
перделер
*
қума метр
7 жыл
материал: тығыз перде матасы; 70% артық емес полиэстер; 50% артық емес жібек; 30% артық емес вискоза; тығыздығы: 600 г/м² артық емес
тюль
*
қума метр
7 жыл
материал: зығыр және полиэстер; 70% полиэстер; 30% зығыр; тығыздығы 83 г/м²
ролл-перделер
*
қума метр
7 жыл
материал: полиэфирлі мата; атласты өру; жарық өткізгіштігі: 80% артық емес; тығыздығы: 400 г/м² артық емес
ламбрекен
*
қума метр
7 жыл
бір жақты жабысқақ бүрку; материал: тығыз перде матасы; тығыз ауыр матадан жасалған көлденең драпировка
кілем
1
дана
7 жыл
түйіндік; түкті; кілемнің тығыздығы: бір шаршы метрге 200000 байламнан артық емес
сағат
1
дана
7 жыл
корпус: ЛБТ немесе АҰДФ, пластик, металл, көрініс: қабырға
айна
1
дана
7 жыл
едендік, қабырғалық; Багет материалы: ЛБТ немесе АҰДФ, пластик, металл
ілгіш
1
дана
7 жыл
сыртқы түрі: еден, пішіні: кактус, материал: металл
телефондық аппарат
1
дана
7 жыл
түрі: сандық немесе аналогтық
1.3.2
Кеңселік техника
компьютер
монитор
1
дана
4 жыл
диагоналі кемінде 21 дюйм
жүйелік блок
1
дана
4 жыл
процессор-кемінде 2.90 GHz, HDD кемінде 500 GB, SSD кемінде 128 GB, ЖЖҚ кемінде 8 GВ, операциялық жүйе, кеңсе пакеті, антивирус
Өндірістік қажеттілік болған жағдайда қосымша жинақ ұсынылады
пернетақта
1
дана
4 жыл
сымды (USB), қазақша/орысша/ағылшынша
компьютерлік тышқан
1
дана
4 жыл
оптикалық, сымды (USB)
ҮҚК
1
дана
4 жыл
5 kv дейін
КФҚ
1
дана
4 жыл
принтер, сканер, көшірме. макс. басып шығару жылдамдығы: кемінде минутына 40 бет
KVM switch
1
дана
4 жыл
қашықтан басқару түймесі
екі жүйелік блок бар болған жағдайда

1.3.1
Офисная мебель и прочее
стол
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП/МДФ
тумба для бумаг
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП/МДФ
шкаф для бумаг
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП/МДФ
тумба под оргтехнику
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП/МДФ
шкаф для верхней одежды
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП/МДФ
стул для посетителей
4
штука
7 лет
обивка: экокожа/гобилен; материал подлокотников: пластик/металл
кресло
1
штука
7 лет
обивка: экокожа/гобилен; материал подлокотников: пластик/металл
диспенсер
1
штука
4 года
тип: напольный, настольный; для воды: холодный/горячий
стол журнальный
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП/МДФ
мягкая мебель
комплект (2 кресла)
1
комплект
7 лет
обивка: экокожа/гобилен; подлокотники: ЛДСтП/МДФ
шторы
*
погонный метр
7 лет
материал: плотная портьерная ткань; не более 70% полиэстера; не более 50% шелка; не более 30% вискозы; плотность: не более 600 г/м²
тюль
*
погонный метр
7 лет
материал: лен и полиэстер; 70% полиэстера; 30% льна; плотность 83 г/м²
ролл-шторы
*
погонный метр
7 лет
материал: полиэфирная ткань; сатиновое плетение; светопроницаемость: не более 80%; плотность: не более 400 г/м²
ламбрекен
*
погонный метр
7 лет
односторонние клеевое напыление; материал: плотная портьерная ткань; поперечная драпировка из плотной тяжелой ткани с воланами, складками или бахромой
ковер
1
штука
7 лет
узелковый; ворсовый; плотность ковра: не более 200000 пучков на квадратный метр
часы
1
штука
7 лет
корпус: ЛДСтП или МДФ, пластик, металл, вид: настенные
зеркало
1
штука
7 лет
напольное, настенное; материал багета: ЛДСтП или МДФ, пластик, металл
вешалка
1
штука
7 лет
вид: напольный, форма: кактус, материал: металл
телефонный аппарат
1
штука
7 лет
тип: цифровой или аналоговый
1.3.2
Офисная техника
Компьютер
монитор
1
штука
4 года
диагональ не менее 21 дюйма
системный блок
1
штука
4 года
процессор – не менее 2.90 GHz, HDD не менее 500 GB, SSD не менее 128 GB, ОЗУ не менее 8 GВ, операционная система, офисный пакет, антивирус
В случае производственной необходимости предоставляется дополнительный комплект
клавиатура
1
штука
4 года
проводная (USB), казахский/русский/английский
компьютерная мышь
1
штука
4 года
оптическая, проводная (USB)
ИБП
1
штука
4 года
до 5 kv
МФУ
1
штука
4 года
принтер, сканер, копир. максимальная скорость печати: не менее 40 страниц в минуту
KVM switch
1
штука
4 года
кнопка удаленного управления
при наличии двух системных блоков

1.3.3
Алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің 14.10.2024 № 694 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2
Орталық мемлекеттік органдар департаменттерінің басшылығы және комитеттер төрағаларының орынбасарлары, орталық мемлекеттік органдардың облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы аумақтық органының басшысы, аудандардағы (аудандық маңызы бар қалалардағы) орталық мемлекеттік органдардың аумақтық органының басшысы, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімі аппаратының құрылымдық бөлімшесінің басшысы, облыстық бюджеттен, Республикалық маңызы бар қаланың бюджеттерінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың басшысы, Астана қаласының, аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінің)
2.1
Басшы кабинеті

1.3.3
Исключен приказом Министра финансов РК от 14.10.2024 № 694 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2
Руководство Департаментов центральных государственных органов и заместители председателей Комитетов, руководитель территориального органа центральных государственных органов в областях, городах республиканского значения, руководитель территориального органа центральных государственных органов в районах (городах районного значения), руководитель структурного подразделения аппарата акима областей, городов республиканского значения, столицы, районов (городов областного значения), руководитель исполнительных органов, финансируемых из областного бюджета, бюджетов города республиканского значения, столицы, бюджета района (города областного значения)
2.1
Кабинет руководителя

2.1.1
Кеңсе жиһазы және басқа
басшының үстелі
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
қағазға арналған тумба
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
ұйымдастыру техникасының астына қоятын тумба
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
жалғамалы мінбе
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
кеңселік қабырға жиһазы
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
келіссөздер жүргізуге арналған үстел
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
қағазға арналған шкаф
2
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
сырт киімге арналған шкаф
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
басшыға арналған кресло
1
дана
7 жыл
қаптауыш: экобылғары немесе гобелен; шынтақшалардың материалы: ЛБТ немесе АҰДФ / пластик / металл
келушілерге арналған орындық
6
дана
7 жыл
қаптауыш: экобылғары немесе гобелен; шынтақшалардың материалы: ЛБТ немесе АҰДФ / пластик / металл
перделер
*
шаршы метр
7 жыл
материал: тығыз перде матасы; 70% артық емес полиэстер; 50% артық емес жібек; 30% артық емес вискоза; тығыздығы: 600 г/м² артық емес
тюль
*
шаршы метр
7 жыл
материал: зығыр және полиэстер;70% полиэстер; 30% зығыр; тығыздығы 90 г/м² артық емес
ролл-перделер
*
шаршы метр
7 жыл
материал: полиэфирлі мата; атласты өру; жарық өткізгіштігі: 70% артық емес; тығыздығы: 300 г/м² артық емес
ламбрекен
*
шаршы метр
7 жыл
бір жақты жабысқақ бүрку; материал: тығыз перде матасы; тығыз ауыр матадан жасалған көлденең драпировка
қағаз жойғыш
1
дана
10 жыл
құпиялылық дәрежесі: 7 деңгейден артық емес; кіру ойығының ені: 400 мм артық емес; кесу қуаты: 25 парақтан артық емес (80 г/м²); A4 парағын кесу: 9000 фрагментке артық емес
айна
1
дана
едендік, қабырғалық; багет материалы: ЛБТ немесе АҰДФ, пластик, металл
сағат
1
дана
7 жыл
корпус: ЛБТ немесе АҰДФ, пластик, металл; сыртқы түрі: қабырға
кілем
1
дана
7 жыл
түйіндік; түкті; кілемнің тығыздығы: бір шаршы метрге 200000 байламнан артық емес
ілгіш
1
дана
7 жыл
сыртқы түрі: еден; бұйра иықтар; материал: ЛБТ немесе АҰДФ, пластик, металл
сейф
1
дана
7 жыл
отқа төзімділік; сөрелер саны: 4-тен көп емес; құлып түрлері: негізгі / кодтық электрондық
ҚР Елтаңба
1
дана
10 жыл
ҚР СТ 989-2014
ҚР Ту
1
дана
10 жыл
ҚР СТ 988-2007
телефондық аппарат
1
дана
7 жыл
түрі: сандық немесе аналогтық
2.1.2
Кеңселік техника
Компьютер/ноутбук
Компьютер
монитор
1 дана
4 жыл
диагоналі кемінде 21 дюйм
жүйелік блок
1 дана
4 жыл
процессор-кемінде 2.90 GHz, HDD кемінде 500 GB, SSD кемінде 128 GB, ЖЖҚ кемінде 8 GВ, операциялық жүйе, кеңсе пакеті, антивирус қажет болған жағдайда жақсартылған жинакация процессор – кемінде 3.70 GHz, HDD кемінде 1 TB, SSD кемінде 250 GB, ЖЖҚ кемінде 16 GВ операциялық жүйе, офистік пакет, антивирус
пернетақта
1 дана
4 жыл
сымды (USB), қазақша/орысша/ағылшынша
компьютерлік тышқан
1 дана
4 жыл
оптикалық, сымды (USB)
ноутбук
1
дана
4 жыл
монитор: диагоналі кемінде 15.6 дюйм; процессор-кемінде 1.8 GHz, SSD кемінде 250 GB, ЖЖҚ кемінде 8 GВ, операциялық жүйе, офистік пакет, антивирус
ҮҚК
1
дана
4 жыл
5 kv дейін
Принтер
1
дана
4 жыл
макс. басып шығару жылдамдығы: кемінде минутына 20 бет
Картридж
**
KVM switch
1
дана
4 жыл
қашықтан басқару түймесі
Екі жүйелік блок бар болған жағдайда
2.2
Басшының қабылдау бөлмесі

2.1.1
Офисная мебель и прочее
стол руководителя
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
тумба для бумаг
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
тумба под оргтехнику
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
конференц-приставка
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
стенка офисная
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
стол для переговоров
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
шкаф для бумаг
2
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
шкаф для верхней одежды
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
кресло для руководителя
1
штука
7 лет
обивка: экокожа или гобелен; материал подлокотников: ЛДСтП или МДФ/пластик/металл
кресло для посетителей
6
штука
7 лет
обивка: экокожа или гобелен; материал подлокотников: ЛДСтП или МДФ/пластик/металл
шторы
*
квадратный метр
7 лет
материал: плотная портьерная ткань; не более 70% полиэстера; не более 50% шелка; не более 30% вискозы; плотность: не более 600 г/м²
тюль
*
квадратный метр
7 лет
материал: лен и полиэстер;70% полиэстера;30% льна; плотность не более 90 г/м²
ролл-шторы
*
квадратный метр
7 лет
материал: полиэфирная ткань; сатиновое плетение; светопроницаемость: не более 70%; плотность: не более 300 г/м²
ламбрекен
*
квадратный метр
7 лет
односторонние клеевое напыление; материал: плотная портьерная ткань; поперечная драпировка из плотной тяжелой ткани с воланами, складками или бахромой
уничтожитель бумаги
1
штука
10 лет
степень секретности: не более 7
уровня; ширина входного паза: не более 400 мм; мощность резки: не более25 листов (80 г/м²); резка листа A4: не более на 9000 фрагментов
зеркало
1
штука
7 лет
напольное, настенное; материал багета: ЛДСтП или МДФ, пластик, металл
часы
1
штука
7 лет
корпус: ЛДСтП или МДФ, пластик, металл; вид: настенные
ковер
1
штука
7 лет
узелковый; ворсовый; плотность ковра: не более 200000 пучков на квадратный метр
вешалка
1
штука
7 лет
вид: напольный; плечики фигурные; материал:ЛДСтП или МДФ, пластик, металл
сейф
1
штука
7 лет
огнестойкость; количество полок: не более 4; типы замка: ключевой/кодовый электронный
герб РК
1
штука
10 лет
СТ РК 989-2014
флаг РК
1
штука
10 лет
СТ РК 988-2007
телефонный аппарат
1
штука
7 лет
тип: цифровой или аналоговый
2.1.2
Офисная техника
компьютер / ноутбук
компьютер
монитор
1
штука
4 года
диагональ не менее 21 дюйма
системный блок
1
штука
4 года
процессор – не менее 2.90 GHz, HDD не менее 500 GB, SSD не менее 128 GB, ОЗУ не менее 8 GВ, операционная система, офисный пакет, антивирус. При необходимости улучшенная комплектация процессор – не менее 3.70 GHz, HDD не менее 1 TB, SSD не менее 250 GB, ОЗУ не менее 16 GВ, операционная система, офисный пакет, антивирус
в случае производственной необходимости предоставляется дополнительный комплект
клавиатура
1
штука
4 года
проводная (USB), казахский/русский/английский
компьютерная мышь
1
штука
4 года
оптическая, проводная (USB)
Ноутбук
1
штука
4 года
монитор: диагональ не менее 15.6 дюйма;
процессор – не менее 1.8 GHz, SSD не менее 250 GB, ОЗУ не менее 8 GВ, операционная система, офисный пакет, антивирус
ИБП
1
штука
4 года
до 5 kv
Принтер
1
штука
4 года
максимальная скорость печати: не менее 20 страниц в минуту
Картридж
**
KVM switch
1
штука
4 года
кнопка удаленного управления
При наличии двух системных блоков
2.2
Приемная руководителя

2.2.1
Кеңсе жиһазы және басқа
үстел
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
қағазға арналған тумба
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
қағазға арналған шкаф
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
ұйымдастыру техникасының астына қоятын тумба
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
сырт киімге арналған шкаф
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
келушілерге арналған орындық
4
дана
7 жыл
қаптауыш: экобылғары немесе гобелен; шынтақшалардың материалы: ЛБТ немесе АҰДФ / пластик / металл
кресло
1
дана
7 жыл
қаптауыш: экобылғары немесе гобелен; шынтақшалардың материалы: ЛБТ немесе АҰДФ / пластик / металл
диспенсер
1
дана
4 жыл
түрі: еден, үстел; су үшін: суық / ыстық
жалюзи
*
шаршы метр
7 жыл
материал: мата, алюминий, пластик; көрініс: көлденең немесе тік
сағат
1
дана
7 жыл
корпус: ЛБТ немесе АҰДФ, пластик, металл; сыртқы түрі: қабырға
ілгіш
1
дана
7 жыл
сыртқы түрі: еден, пішіні: кактус, материал: металл
айна
1
дана
7 жыл
едендік, қабырғалық; багет материалы: ЛБТ немесе АҰДФ, пластик, металл
2.2.2
Кеңселік техника
компьютер
монитор
1
дана
4 жыл
диагоналі кемінде 21 дюйм
жүйелік блок
1
дана
4 жыл
Процессор – не менее 2.90 GHz, HDD не менее 500 GB, SSD не менее 128 GB, ОЗУ не менее 8 GВ, операционная система, офисный пакет, антивирус
өндірістік қажеттілік болған жағдайда қосымша жинақ ұсынылады
пернетақта
1
дана
4 жыл
сымды (USB), қазақша/орысша/ағылшынша
компьютерлік тышқан
1
дана
4 жыл
оптикалық, сымды (USB)
ҮҚК
1
дана
4 жыл
5 kv дейін
КФҚ
1
дана
4 жыл
принтер, сканер, көш. барынша басу жылдамдығы: кемінде минутына 40 бет
KVM switch
1
дана
4 жыл
қашықтан басқару түймесі
Екі жүйелік блок бар болған жағдайда
2.2.3
Алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің 14.10.2024 № 694 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3
Орталық мемлекеттік органдар мен комитеттер директорының орынбасары, басқарма басшысы, облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы орталық мемлекеттік органдардың аумақтық органы басшысының орынбасары, облыстық бюджеттен, Республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінен, аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы орган басшысының орынбасары, облыс, республикалық маңызы бар қала және Астана, аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының хатшысы, облыс мәслихаты аппаратының басшысы, Республикалық маңызы бар қаланың және астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың))
3.1
Кеңсе жиһазы және басқа
үстел
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
қағазға арналған тумба
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
ұйымдастыру техникасының астына қоятын тумба
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
жалғамалы мінбе
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
кеңселік қабырға жиһазы
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
келіссөздер жүргізуге арналған үстел
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
қағазға арналған шкаф
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
сырт киімге арналған шкаф
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
кресло
1
дана
7 жыл
қаптауыш: экобылғары немесе гобелен; шынтақшалардың материалы: ЛБТ немесе АҰДФ / пластик / металл
келушілерге арналған орындық
2
дана
7 жыл
қаптауыш: экобылғары немесе гобелен; шынтақшалардың материалы: ЛБТ немесе АҰДФ / пластик / металл
жалюзи
*
шаршы метр
7 жыл
материал: мата, алюминий, пластик; көрініс: көлденең немесе тік
ілгіш
1
дана
7 жыл
сыртқы түрі: еден; бұйра иықтар; материал: ЛБТ немесе АҰДФ, пластик, металл
телефондық аппарат
1
дана
7 жыл
түрі: сандық немесе аналогтық
сағат
1
дана
7 жыл
корпус: ЛБТ немесе АҰДФ, пластик, металл; сыртқы түрі: қабырға
сейф
1
дана
7 жыл
отқа төзімділік; сөрелер саны: 4-тен көп емес; құлып түрлері: негізгі / кодтық электрондық
айна
1
дана
7 жыл
едендік, қабырғалық; багет материалы: ЛБТ немесе АҰДФ, пластик, металл
қағаз жойғыш
1
дана
10 жыл
құпиялылық дәрежесі: 7 деңгейден артық емес; кіру ойығының ені: 400 мм артық емес; кесу қуаты: 25 парақтан артық емес (80 г/м²); A4 парағын кесу: 9000 фрагментке артық емес
3.2
Кеңселік техника
Компьютер
монитор
1
дана
4 жыл
диагоналі кемінде 21 дюйм
жүйелік блок
1
дана
4 жыл
процессор-кемінде 2.90 GHz, HDD кемінде 500 GB, SSD кемінде 128 GB, ЖЖҚ кемінде 8 GВ, операциялық жүйе, кеңсе пакеті, антивирус қажет болған жағдайда жақсартылған жинакация
процессор – кемінде 3.70 GHz, HDD кемінде 1 TB, SSD кемінде 250 GB, ЖЖҚ кемінде 16 GВ операциялық жүйе, кеңсе пакеті, антивирус
өндірістік қажеттілік болған жағдайда қосымша жинақ ұсынылады
пернетақта
1
дана
4 жыл
сымды (USB), қаз/орыс/ағылш.
компьютерлік тышқан
1
дана
4 жыл
оптикалық, сымды (USB)
ҮҚК
1
дана
4 жыл
5 kv дейін
принтер
1
дана
4 жыл
барынша басып шығару жылдамдығы: кемінде минутына 20 бет
картридж
**
KVM switch
1
дана
4 жыл
қашықтан басқару түймесі
Екі жүйелік блок бар болған жағдайда
3.3
Алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің 14.10.2024 № 694 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4
Орталық мемлекеттік органдардың облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы аумақтық органының бөлім басшысы, аудандардағы (аудандық маңызы бар қалалардағы) орталық мемлекеттік органдардың аумақтық органының басшысы, қызметкерлер; қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, селоның әкімдері, облыстық бюджеттен, Республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінен, аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органның құрылымдық бөлімшесінің басшысы, облыс, республикалық маңызы бар қалалар, астана, аудан (облыстық маңызы бар қалалар) әкімі аппаратының қызметкерлері, облыстық бюджеттен, Республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінен, аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерінен қаржыландырылатын атқарушы органның қызметкерлері, облыстардың, республикалық маңызы бар, Республикалық маңызы бар қалалардың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәслихат аппаратының қызметкерлері)
4.1
Кеңсе жиһазы және басқа
үстел
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
қағазға арналған тумба
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
ұйымдастыру техникасының астына қоятын тумба
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
қағазға арналған шкаф
2
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
сырт киімге арналған шкаф
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
кресло
1
дана
7 жыл
қаптауыш: экобылғары немесе гобелен; шынтақшалардың материалы: ЛБТ немесе АҰДФ / пластик / металл
орындық
2
дана
7 жыл
қаптауыш: экобылғары немесе гобелен; шынтақшалардың материалы: ЛБТ немесе АҰДФ / пластик / металл
жалюзи
*
шаршы метр
7 жыл
материал: мата; түрі: тік
телефондық аппарат
1
дана
7 жыл
түрі: аналогтық
айна
1
дана
7 жыл
едендік, қабырғаға
сағат
1
дана
7 жыл
корпус: ЛБТ немесе АҰДФ, пластик, металл; сыртқы түрі: қабырға
сейф
1
дана
7 жыл
отқа төзімділік; сөрелер саны: 4-тен көп емес; құлып түрлері: негізгі / кодтық электрондық
қағаз жойғыш
1
дана
10 жыл
құпиялылық дәрежесі: 7 деңгейден артық емес; кіру ойығының ені: 400 мм артық емес; кесу қуаты: 25 парақтан артық емес (80 г/м²); A4 парағын кесу: 9000 фрагментке артық емес
4.2
Алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің 14.10.2024 № 694 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4.3
Кеңселік техника
компьютер
монитор
1
дана
4 жыл
диагоналі кемінде 21 дюйм
жүйелік блок
1
дана
4 жыл
процессор-кемінде 2.90 GHz, HDD кемінде 500 GB, SSD кемінде 128 GB, ЖЖҚ кемінде 8 GВ, операциялық жүйе, кеңсе пакеті, антивирус қажет болған жағдайда жақсартылған жинакация
процессор – кемінде 3.70 GHz, HDD кемінде 1 TB, SSD кемінде 250 GB, ЖЖҚ кемінде 16 GВ операциялық жүйе, кеңсе пакеті, антивирус
өндірістік қажеттілік болған жағдайда қосымша жинақ ұсынылады
пернетақта
1
дана
4 жыл
сымды (USB), қазақша/орысша/ағылшын
компьютерлік тышқан
1
дана
4 жыл
оптикалық, сымды (USB)
ҮҚК
1
дана
4 жыл
5 kv дейін
КФҚ

2.2.1
Офисная мебель и прочее
стол
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
тумба для бумаг
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
шкаф для бумаг
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
тумба под оргтехнику
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
шкаф для верхней одежды
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
стул для посетителей
4
штука
7 лет
обивка: экокожа или гобелен; материал подлокотников: ЛДСтП или МДФ/пластик/металл
кресло
1
штука
7 лет
обивка: экокожа или гобелен; материал подлокотников: ЛДСтП или МДФ/пластик/металл
диспенсер
1
штука
4 года
тип: напольный, настольный; для воды: холодный/горячий
жалюзи
*
квадратный метр
7 лет
материал: тканевые, алюминивые, пластиковые; вид: горизонтальный или вертикальный
часы
1
штука
7 лет
корпус: ЛДСтП или МДФ, пластик, металл; вид: настенные
вешалка
1
штука
7 лет
вид: напольный, форма: кактус, материал: металл
зеркало
1
штука
7 лет
напольное, настенное; материал багета: ЛДСтП или МДФ, пластик, металл
2.2.2
Офисная техника
компьютер
монитор
1
штука
4 года
диагональ не менее 21 дюйма
системный блок
1
штука
4 года
процессор – не менее 2.90 GHz, HDD не менее 500 GB, SSD не менее 128 GB, ОЗУ не менее 8 GВ, операционная система, офисный пакет, антивирус
в случае производственной необходимости предоставляется дополнительный комплект
клавиатура
1
штука
4 года
проводная (USB), казахский/русский/английский
компьютерная мышь
1
штука
4 года
оптическая, проводная (USB)
ИБП
1
штука
4 года
до 5 kv
МФУ
1
штука
4 года
принтер, сканер, копир. Максимальная скорость печати: не менее 40 страниц в минуты
KVM switch
1
штука
4 года
кнопка удаленного управления
При наличии двух системных блоков
2.2.3
Исключен приказом Министра финансов РК от 14.10.2024 № 694 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3
Заместитель директора, руководитель управления центральных государственных органов и Комитетов, заместитель руководителя территориального органа центральных государственных органов в областях, городах республиканского значения, столице, заместитель руководителя исполнительного органа, финансируемых из областного бюджета, бюджетов города республиканского значения, столицы, бюджета района (города областного значения), секретарь маслихата области, города республиканского значения и столицы, района (города областного значения), руководитель аппарата маслихата области, города республиканского значения и столицы, района (города областного значения)
3.1
Офисная мебель и прочее
стол
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
тумба для бумаг
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
тумба под оргтехнику
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
конференц-приставка
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
стенка офисная
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
стол для переговоров
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
шкаф для бумаг
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
шкаф для верхней одежды
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
кресло
1
штука
7 лет
обивка: экокожа или гобелен; материал подлокотников: ЛДСтП или МДФ/пластик/металл
стул для посетителей
2
штука
7 лет
обивка: экокожа или гобелен; материал подлокотников: ЛДСтП или МДФ/пластик/металл
жалюзи
*
квадратный метр
7 лет
материал: тканевые, алюминивые, пластиковые; вид: горизонтальный или вертикальный
вешалка
1
штука
7 лет
вид: напольный; плечики фигурные; материал:ЛДСтП или МДФ, пластик, металл
телефонный аппарат
1
штука
7 лет
тип: цифровой или аналоговый
часы
1
штука
7 лет
корпус: ЛДСтП или МДФ, пластик, металл; вид: настенные
сейф
1
штука
7 лет
огнестойкость; количество полок: не более 4; типы замка: ключевой/кодовый электронный
зеркало
1
штука
7 лет
напольное, настенное; материал багета: ЛДСтП или МДФ, пластик, металл
уничтожитель бумаги
1
штука
10 лет
степень секретности: не более 7 уровня; ширина входного паза: не более 400 мм; мощность резки: не более25 листов (80 г/м²); резка листа A4: не более на 9000 фрагментов
3.2
Офисная техника
Компьютер
Монитор
1
штука
4 года
диагональ не менее 21 дюйма
Системный блок
1
штука
4 года
процессор – не менее 2.90 GHz, HDD не менее 500 GB, SSD не менее 128 GB, ОЗУ не менее 8 GВ, операционная система, офисный пакет, антивирус. При необходимости улучшенная комплектация процессор – не менее 3.70 GHz, HDD не менее 1 TB, SSD не менее 250 GB, ОЗУ не менее 16 GВ, операционная система, офисный пакет, антивирус
в случае производственной необходимости предоставляется дополнительный комплект
клавиатура
1
штука
4 года
проводная (USB), казахский/русский/английский
компьютерная мышь
1
штука
4 года
оптическая, проводная (USB)
ИБП
1
штука
4 года
до 5 kv
принтер
1
штука
4 года
максимальная скорость печати: не менее 20 страниц в минуту
Картридж
**
KVM switch
1
штука
4 года
кнопка удаленного управления
При наличии двух системных блоков
3.3
Исключен приказом Министра финансов РК от 14.10.2024 № 694 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4
Руководитель отдела территориального органа центральных государственных органов в областях, городах республиканского значения, столице, руководитель территориального органа центральных государственных органов в районах (городах районного значения), работники, акимы района в городе, города районного значения, поселка, села, руководитель структурного подразделения исполнительного органа, финансируемых из областного бюджета, бюджетов города республиканского значения, столицы, бюджета района (города областного значения), работники аппарата акима области, городов республиканского значения, столицы, района (городов областного значения), работники исполнительного органа, финансируемых из областного бюджета, бюджетов города республиканского значения, столицы, бюджета района (города областного значения), работники ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы, работники аппарата маслихата области, города республиканского значения и столицы, района (города областного значения)
4.1
Офисная мебель и прочее
стол
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
тумба для бумаг
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
тумба под оргтехнику
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
шкаф для бумаг
2
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
шкаф для верхней одежды
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
кресло
1
штука
7 лет
обивка: экокожа или гобелен; материал подлокотников: ЛДСтП или МДФ/пластик/металл
стул
2
штука
7 лет
обивка: экокожа или гобелен; материал подлокотников: ЛДСтП или МДФ/пластик/металл
жалюзи
*
квадратный метр
7 лет
материал: тканевые; вид: вертикальный
телефонный аппарат
1
штука
7 лет
тип: аналоговый
зеркало
1
штука
7 лет
напольное, настенное
часы
1
штука
7 лет
корпус: ЛДСтП или МДФ, пластик, металл; вид: настенные
сейф
1
штука
7 лет
огнестойкость; количество полок: не более 4; типы замка: ключевой/кодовый электронный
уничтожитель бумаги
1
штука
10 лет
степень секретности: не более 7 уровня; ширина входного паза: не более 400 мм; мощность резки: не более 25 листов (80 г/м²); резка листа A4: не более на 9000 фрагментов
4.2
Исключен приказом Министра финансов РК от 14.10.2024 № 694 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4.3
Офисная техника
Компьютер
монитор
1
штука
4 года
диагональ не менее 21 дюйма
системный блок
1
штука
4 года
процессор – не менее 2.90 GHz, HDD не менее 500 GB, SSD не менее 128 GB, ОЗУ не менее 8 GВ, операционная система, офисный пакет, антивирус. При необходимости улучшенная комплектация процессор – не менее 3.70 GHz, HDD не менее 1 TB, SSD не менее 250 GB, ОЗУ не менее 16 GВ, операционная система, офисный пакет, антивирус
в случае производственной необходимости предоставляется дополнительный комплект
клавиатура
1
штука
4 года
проводная (USB), казахский/русский английский
компьютерная мышь
1
штука
4 года
оптическая, проводная (USB)
ИБП
1
штука
4 года
до 5 kv
МФУ

100 пайдаланушыға 1 дана
дана
4 жыл
аппараттың функциялары: басып шығару, көшіру, сканерлеу. барынша басып шығару жылд.: кемінде минутына 75 бет (А4), кемінде минутына 37 бет (А3)
10 пайдаланушыға 1 дана
дана
4 жыл
аппараттың функциялары: басып шығару, көшіру, сканерлеу. барынша басып шығару жылд.: кемінде минутына 40 бет
принтер
1
дана
4 жыл
барынша басып шығару жылдамдығы: кемінде минутына 20 бет
өндірістік қажеттілік жағдайында
картридж
**
сканер
50 немесе одан кем пайдаланушыға 1 дана
дана
4 жыл
кемінде минутына 75 бет
өндірістік қажеттілік жағдайында қосымша сканер ұсынылады
KVM switch (қосқыш)
1
дана
4 жыл
қашықтан басқару түймесі
екі жүйелік блок бар болған жағдайда
Ескертпе: * – қажетті көлемнің мұқтаждығына байланысты;
** – саны принтердің техникалық сипаттамаларымен анықталады.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚР – Қазақстан Республикасы;
ОА – орталық аппарат;
ЛБТ – ламинатталған бөлшектер тақтасы;
АҰДФ – ағаштың ұсақ дисперсті фракциясы;
ҮҚК – үздіксіз қоректендіру көзі (агрегат);
КФҚ – көп функциялы құрылғы;
ТВ – терабайт;
KVM – keyboard (пернетақта), video monitor (видеомонитор), mouse (тышқан);
г/м² - шаршы метрге грамм;
СТ РК – Қазақстан Республикасының ұлттық стандарты;
м – метр;
см – сантиметр;
мм – миллиметр;
мкм – микрометр;
HB – қатты-жұмсақ.
Осы заттай нормалары Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне, Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігіне, арнайы мемлекеттік және құқық қорғау органдарға қолданылмайды.

1 шт. на 100 пользователей
штука
4 года
функции аппарата: печать, копирование, сканирование. Максимальная скорость печати: не менее 75 страниц в минуту (А4), не менее 37 страниц в минуту (А3)
1 штука на 10 пользователей
штука
4 года
функции аппарата: печать, копирование, сканирование. Максимальная скорость печати: не менее 40 страниц в минуту
принтер
1
штука
4 года
максимальная скорость печати: не менее 20 страниц в минуту
в случае производственной необходимости
картридж
**
сканер
1 шт. на 50 или менее пользователей
штука
4 года
не менее 75 страниц в минуту
в случае производственной необходимости предоставляется дополнительный сканер
KVM switch (переключатель)
1
штука
4 года
кнопка удаленного управления
при наличии двух системных блоков
Примечание: * – в зависимости от объема необходимой потребности;
** – количество определяется от технической характеристики принтера.
Расшифровка аббревиатур: РК – Республика Казахстан; ЦА – центральный аппарат; ЛДСтП – ламинированная древесностружечная плита; МДФ – мелкодисперсная фракция дерева; ИБП – источник (агрегат) бесперебойного питания; МФУ – многофункциональное устройство; ТВ – терабайт; KVM – keyboard (клавиатура), video monitor (видеомонитор), mouse (мышь); г/м² - грамм на квадратный метр; СТ РК – национальный стандарт Республики Казахстан; м – метр; см – сантиметр; мм – миллиметр; мкм – микрометр; HB – твҰрдо-мягкий.
Настоящие натуральные нормы не распространяются на Министерство обороны Республики Казахстан, Министерство внутренних дел Республики Казахстан, специальные государственные и правоохранительные органы.