Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 1 шiлдедегі № 633 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 9 шiлдеде № 23445 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 69-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық қамтамасыз етудің заттай нормалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықты іске асыру тиісті кезеңге арналған бюджетте көзделген қаражат шегінде жүзеге асырылсын.
4. Осы бұйрық алғашқы оның ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 1 шілдедегі
№ 633 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық қамтамасыз етудің заттай нормалары
Ескерту. Нормаларға өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 09.06.2022 № 571 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 18.05.2023 № 520 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Таралу саласы, лауазымның атауы Жабдықтаудың атауы Саны Өлшем бірлігі Қызмет ету мерзімі/пайдаланылу мерзімі Техникалық сипаттамасы Ескертпе
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
1
Орталық мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдардың басшылығы (министр, вице-министрлер, аппарат басшысы, комитеттердің төрағалары, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдері, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) әкімдерінің орынбасарлары (аппарат басшылары), облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың тексеру комиссияларының құрылымдық бөлімшелерінің төрағалары, мүшелері және басшылары)
1.1
Басшының кабинеті

Об утверждении натуральных норм материально-технического обеспечения государственных органов
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 июля 2021 года № 633. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июля 2021 года № 23445.
В соответствии со статьей 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы материально-технического обеспечения государственных органов.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Реализацию данного приказа осуществлять в пределах средств, предусмотренных в бюджете на соответствующий период.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Утверждены приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 июля 2021 года № 633
Натуральные нормы материально-технического обеспечения государственных органов
Сноска. Натуральные нормы с изменениями, внесенными приказами Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 09.06.2022 № 571 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 18.05.2023 № 520 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Область распространения, наименование должности
Наименование оборудования
Количество
Единица измерения
Срок службы/срок эксплуатации
Техническая характеристика
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
Руководство центральных государственных органов и местных исполнительных органов (министр, вице-министры, руководитель аппарата, председатели комитетов, акимы областей, городов республиканского значения, столицы, районов (городов областного значения), заместители (руководители аппаратов) акимов областей, городов республиканского значения, столицы, районов (городов областного значения), председатели, члены и руководители структурных подразделений ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы)
1.1
Кабинет руководителя

1.1.1
Кеңсе жиһазы және басқа
басшының үстелі
1
дана
7 жыл
материал: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ
қағазға арналған тумба
1
дана
7 жыл
материал: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ
ұйымдастыру техникасының астына қоятын тумба
1
дана
7 жыл
материал: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ
жалғамалы мінбе
1
дана
7 жыл
материал: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ
кеңселік қабырға жиһазы
1
дана
7 жыл
материал: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ
келіссөздер жүргізуге арналған үстел
1
дана
7 жыл
материал: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ
қағазға арналған шкаф
2
дана
7 жыл
материал: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ
сыртқы киімге арналған шкаф
1
дана
7 жыл
материал: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ
басшыға арналған кресло
1
дана
7 жыл
қаптауыш: табиғи былғары, эко былғары немесе гобелен; шынтақшасының материалы: табиғи ағаш/пластик / металл
келушілерге арналған кресло
12
дана
7 жыл
қаптауыш: табиғи былғары, эко былғары немесе гобелен; шынтақшасының материалы: табиғи ағаш/пластик/ металл
журнал үстелі
1
дана
7 жыл
материал: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ
жұмсақ жиһаз
жиынтық (1 диван, 2 кресло)
1
жинақ
7 жыл
қаптауыш: табиғи былғары, эко былғары немесе гобелен; шынтақшасының материалы: табиғи ағаш/пластик/ металл
перделер
*
шаршы метр
7 жыл
материал: тығыз перде матасы; 70% артық емес полиэстер; 50% артық емес жібек; 30% артық емес вискоза; тығыздығы: 600 г/м² артық емес
тюль
*
шаршы метр
7 жыл
материал: Зығыр және полиэстер;70% Полиэстер; 30% зығыр; тығыздығы 90 г/м² артық емес
ролл-перделер
*
шаршы метр
7 жыл
материал: полиэфирлі мата; атласты өру; жарық өткізгіштігі: 70% артық емес; тығыздығы: 300 г/м² артық емес
ламбрекен
*
шаршы метр
7 жыл
бір жақты жабысқақ бүрку; материал: тығыз перде матасы; тығыз ауыр матадан жасалған көлденең драпировка воландары, қатпарлары немесе шашақтары бар тығыз ауыр матадан жасалған
қағаз жойғыш
1
дана
10 жыл
құпиялылық дәрежесі: 7 деңгейден артық емес; кіру ойығының ені: 400 мм артық емес; кесу қуаты: 25 парақтан артық емес (80 г/м²); A4 парағын кесу: 9000 фрагментке артық емес
қарта
1
дана
10 жыл
багеттегі саяси-әкімшілік; багет материалы: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ, пластик, металл
айна
1
дана
едендік, қабырғалық; багет материалы: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ, өргіш, металл
тақта
1
дана
дөңгелектердегі тұғыры бар магнитті-маркерлік; бұрыштары бар алюминийден жасалған рамка
сағат
1
дана
7 жыл
корпусы: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ, өргіш, металл, қабырғалық
кілем
1
дана
7 жыл
түйіндік; түкті; кілемнің тығыздығы: бір шаршы метрге 200000 байламнан артық емес
ілгіш
1
дана
7 жыл
сыртқы түрі: еден; бұйра иықтар; материал: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ, пластик, металл
сейф
1
дана
7 жыл
отқа төзімділік; сөрелер саны: 4-тен көп емес; құлып түрлері: негізгі / кодтық электрондық
ҚР Елтаңба
1
дана
10 жыл

1.1.1
Офисная мебель и прочее
стол руководителя
1
штука
7 лет
материал: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ
тумба для бумаг
1
штука
7 лет
материал: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ
тумба под оргтехнику
1
штука
7 лет
материал: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ
конференц-приставка
1
штука
7 лет
материал: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ
стенка офисная
1
штука
7 лет
материал: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ
стол для переговоров
1
штука
7 лет
материал: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ
шкаф для бумаг
2
штука
7 лет
материал: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ
шкаф для верхней одежды
1
штука
7 лет
материал: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ
кресло для руководителя
1
штука
7 лет
обивка: натуральная кожа, экокожа или гобелен; материал подлокотников: натуральное дерево/пластик/металл
кресло для посетителей
12
штука
7 лет
обивка: натуральная кожа, экокожа или гобелен; материал подлокотников: натуральное дерево/пластик/металл
стол журнальный
1
штука
7 лет
материал: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ
мягкая мебель
комплект (1 диван 2 кресла)
1
комплект
7 лет
обивка: натуральная кожа, экокожа или гобелен; материал подлокотников: натуральное дерево/пластик/металл
шторы
*
квадратный метр
7 лет
материал: плотная портьерная ткань; не более 70% полиэстера; не более 50% шелка; не более 30% вискозы; плотность: не более 600 г/м²
тюль
*
квадратный метр
7 лет
материал: лен и полиэстер; 70% полиэстера;30% льна; плотность не более 90 г/м²
ролл-шторы
*
квадратный метр
7 лет
материал: полиэфирная ткань; сатиновое плетение; светопроницаемость: не более 70%; плотность: не более 300 г/м²
ламбрекен
*
квадратный метр
7 лет
односторонние клеевое напыление; материал: плотная портьерная ткань; поперечная драпировка из плотной тяжелой ткани с воланами, складками или бахромой
уничтожитель бумаги
1
штука
10 лет
степень секретности: не более 7 уровня; ширина входного паза: не более 400 мм; мощность резки: не более25 листов (80 г/м²); резка листа A4: не более на 9000 фрагментов
карта
1
штука
10 лет
политико-административная в багете; материал багета: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ, пластик, металл
зеркало
1
штука
7 лет
напольное, настенное; материал багета: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ, пластик, металл
доска
1
штука
7 лет
магнитно-маркерная с подставкой на колесиках; рамка из алюминия с пластиковыми уголками
часы
1
штука
7 лет
корпус: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ, пластик, металл, настенные
ковер
1
штука
7 лет
узелковый; ворсовый; плотность ковра: не более 200000 пучков на квадратный метр
вешалка
1
штука
7 лет
вид: напольный; плечики фигурные; материал: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ, пластик, металл
сейф
1
штука
7 лет
огнестойкость; количество полок: не более 4; типы замка: ключевой/кодовый электронный
Герб РК
1
штука
10 лет

ҚР СТ 989-2014
ҚР Ту
1
дана
10 жыл
ҚР СТ 988-2007
телефондық аппарат
1
дана
7 жыл
түрі: сандық немесе аналогтық
1.1.2
Кеңселік техника
моноблок/ноутбук
1
дана
4 жыл
моноблок: диагоналі кемінде 21 дюйм; процессор-кемінде 3.70 GHz, HDD кемінде 1 TB, SSD кемінде 250 GB, ЖЖҚ кемінде 8 GВ, операциялық жүйе, офистік пакет, антивирус.
Ноутбук: диагоналі кемінде 15.6 дюйм; процессор-кемінде 1.8 GHz, SSD кемінде 250 GB, ЖЖҚ кемінде 8 GВ, операциялық жүйе, офистік пакет, антивирус
компьютер
монитор
1
дана
4 жыл
диагоналі кемінде 21 дюйм
өндірістік қажеттілік жағдайында
жүйелік блок
1
дана
4 жыл
процессор-кемінде 3,70 GHz, HDD кемінде 1 TB, SSD кемінде 250 GB, ЖЖҚ кемінде 8 GВ
пернетақта
1
дана
4 жыл
сымды (USB), қазақша/орысша/ағылшынша
компьютерлік тышқан
1
дана
4 жыл
оптикалық, сымды (USB)
ҮҚК
1
дана
4 жыл
5 kv дейін
принтер
1
дана
4 жыл
максимум басып шығару жылдамдығы: кемінде минутына 20 бет
картридж
**
1.2
Басшының демалыс бөлмесі
1.2.1
Кеңсе жиһазы және басқа
жұмсақ жиһаз
жиынтық (1 диван, 2 кресло)
1
жинақ
7 жыл
қаптауыш: шынайы былғары, экобылғары немесе гобелен; шынтақшалары: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ
тумба
1
дана
7 жыл
материал: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ; декоративтік бейіндегі материал: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ
сағат
1
дана
7 жыл
корпусы: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ, пластик, металл, түрі: қабырғалық
айна
1
дана
едендік, қабырғалық; багет материалы: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ, пластик, металл
перделер
*
шаршы метр
7 жыл
материал: тығыз перде матасы; 70% артық емес полиэстер; 50% артық емес жібек; 30% артық емес вискоза; тығыздығы: 600 г/м² артық емес
тюль
*
шаршы метр
7 жыл
материал: зығыр және полиэстер; 70% полиэстер;30% зығыр; тығыздығы 83 г/м²
ролл-перделер
*
шаршы метр
7 жыл
материал: полиэфирлі мата; атласты өру; жарық өткізгіштігі: 80% артық емес; тығыздығы: 400 г/м² артық емес
ламбрекен
*
шаршы метр
7 жыл
бір жақты жабысқақ бүрку; материал: тығыз перде матасы; тығыз ауыр матадан жасалған көлденең драпировка
кілем
1
дана
7 жыл
түйіндік; түкті; кілемнің тығыздығы: бір шаршы метрге 200000 байламнан артық емес
ілгіш
1
дана
7 жыл
сыртқы түрі: еден; бұйра иықтар; материал: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ, шыбық, меттал
басшыға арналған кресло
1
дана
7 жыл
қаптауыш: табиғи былғары, экобылғары немесе гобелен; шынтақшасының материалы: табиғи ағаш, пластик немесе металл
басшының үстелі
1
дана
7 жыл
материал: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ; фурнитура: импорттық немесе отандық өндіріс
журнал үстелі
1
дана
7 жыл
материал: табиғи ағаш, ЛБТ немесе АҰДФ; фурнитура: импорттық немесе отандық өндіріс
диспенсер
1
дана
4 жыл
түрі: еден, үстел; су үшін: суық / ыстық
1.3
Басшының қабылдау бөлмесі

СТ РК 989-2014
Флаг РК
1
штука
10 лет
СТ РК 988-2007
телефонный аппарат
1
штука
7 лет
тип: цифровой или аналоговый
1.1.2
Офисная техника
Моноблок/Ноутбук
1
штука
4 года
моноблок: монитор: диагональ не менее 21 дюйма; процессор – не менее 3.70 GHz, HDD не менее 1 TB, SSD не менее 250 GB, ОЗУ не менее 8 GВ, операционная система, офисный пакет, антивирус.
Ноутбук: Монитор: диагональ не менее 15.6 дюйма;
Процессор – не менее 1.8 GHz, SSD не менее 250 GB, ОЗУ не менее 8 GВ, операционная система, офисный пакет, антивирус
компьютер
монитор
1
штука
4 года
диагональ не менее 21 дюйма
в случае производственной необходимости
системный блок
1
штука
4 года
процессор – не менее 3,70 GHz, HDD не менее 1 TB, SSD не менее 250 GB, ОЗУ не менее 8 GВ
клавиатура
1
штука
4 года
проводная (USB), казахский/русский/английский
компьютерная мышь
1
штука
4 года
оптическая, проводная (USB)
ИБП
1
штука
4 года
до 5 kv
принтер
1
штука
4 года
максимальная скорость печати: не менее 20 страниц в минуту
картридж
**
1.2
Комната отдыха руководителя
1.2.1
Офисная мебель и прочее
мягкая мебель
комплект (1 диван 2 кресла)
1
комплект
7 лет
обивка: натуральная кожа, экокожа или гобелен; подлокотники: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ
тумба
1
штука
7 лет
материал: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ; материал декоративного профиля: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ
часы
1
штука
7 лет
корпус: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ, пластик, металл, вид: настенные
зеркало
1
штука
7 лет
напольное, настенное; материал багета: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ, пластик, металл
шторы
*
квадратный метр
7 лет
материал: плотная портьерная ткань; не более 70% полиэстера; не более 50% шелка; не более 30% вискозы; плотность: не более 600 г/м²
тюль
*
квадратный метр
7 лет
материал: лен и полиэстер;70% полиэстера;30% льна; плотность 83 г/м²
ролл-шторы
*
квадратный метр
7 лет
материал: полиэфирная ткань; сатиновое плетение; светопроницаемость: не более 80%; плотность: не более 400 г/м²
ламбрекен
*
квадратный метр
7 лет
односторонние клеевое напыление; материал: плотная портьерная ткань; поперечная драпировка из плотной тяжелой ткани с воланами, складками или бахромой
ковер
1
штука
7 лет
узелковый; ворсовый; плотность ковра: не более 200000 пучков на квадратный метр
вешалка
1
штука
7 лет
вид: напольный; плечики фигурные; материал: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ, пластик, металл
кресло для руководителя
1
штука
7 лет
обивка: натуральная кожа, экокожа или гобелен; материал подлокотников: натуральное дерево, пластик или металл
стол руководителя
1
штука
7 лет
материал: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ; фурнитура: импортного или отечественного производства
стол журнальный
1
штука
7 лет
материал: натуральное дерево, ЛДСтП или МДФ; фурнитура: импортного или отечественного производства
диспенсер
1
штука
4 года
тип: напольный, настольный; для воды: холодный/горячий
1.3
Приемная руководителя

1.3.1
Кеңсе жиһазы және басқа
үстел
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ/АҰДФ
қағазға арналған тумба
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ/АҰДФ
қағазға арналған шкаф
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ/АҰДФ
ұйымдастыру техникасының астына қоятын тумба
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ/АҰДФ
сырт киімге арналған шкаф
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ/АҰДФ
келушілерге арналған орындық
4
дана
7 жыл
қаптауыш: экобылғары / гобилен; шынтақ қойғыштардың материалы: пиджіргіш/металл
кресло
1
дана
7 жыл
қаптауыш: экобылғары / гобилен; шынтақ қойғыштардың материалы: пластик / металл
диспенсер
1
дана
4 жыл
түрі: еден, үстел; су үшін: суық / ыстық
журнал үстелі
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ/АҰДФ
жұмсақ жиһаз
жинақ (2 кресла)
1
жинақ
7 жыл
қаптауыш: экобылғары / гобилен; шынтақшалары: ЛБТ/АҰДФ
перделер
*
қума метр
7 жыл
материал: тығыз перде матасы; 70% артық емес полиэстер; 50% артық емес жібек; 30% артық емес вискоза; тығыздығы: 600 г/м² артық емес
тюль
*
қума метр
7 жыл
материал: зығыр және полиэстер; 70% полиэстер; 30% зығыр; тығыздығы 83 г/м²
ролл-перделер
*
қума метр
7 жыл
материал: полиэфирлі мата; атласты өру; жарық өткізгіштігі: 80% артық емес; тығыздығы: 400 г/м² артық емес
ламбрекен
*
қума метр
7 жыл
бір жақты жабысқақ бүрку; материал: тығыз перде матасы; тығыз ауыр матадан жасалған көлденең драпировка
кілем
1
дана
7 жыл
түйіндік; түкті; кілемнің тығыздығы: бір шаршы метрге 200000 байламнан артық емес
сағат
1
дана
7 жыл
корпус: ЛБТ немесе АҰДФ, пластик, металл, көрініс: қабырға
айна
1
дана
7 жыл
едендік, қабырғалық; Багет материалы: ЛБТ немесе АҰДФ, пластик, металл
ілгіш
1
дана
7 жыл
сыртқы түрі: еден, пішіні: кактус, материал: металл
телефондық аппарат
1
дана
7 жыл
түрі: сандық немесе аналогтық
1.3.2
Кеңселік техника
компьютер
монитор
1
дана
4 жыл
диагоналі кемінде 21 дюйм
жүйелік блок
1
дана
4 жыл
процессор-кемінде 2.90 GHz, HDD кемінде 500 GB, SSD кемінде 128 GB, ЖЖҚ кемінде 8 GВ, операциялық жүйе, кеңсе пакеті, антивирус
Өндірістік қажеттілік болған жағдайда қосымша жинақ ұсынылады
пернетақта
1
дана
4 жыл
сымды (USB), қазақша/орысша/ағылшынша
компьютерлік тышқан
1
дана
4 жыл
оптикалық, сымды (USB)
ҮҚК
1
дана
4 жыл
5 kv дейін
КФҚ
1
дана
4 жыл
принтер, сканер, көшірме. макс. басып шығару жылдамдығы: кемінде минутына 40 бет
KVM switch
1
дана
4 жыл
қашықтан басқару түймесі
екі жүйелік блок бар болған жағдайда
1.3.3
Кеңсе керек-жарақтары мен басқа да шығыс материалдар
қағаз А4
4
бума (500 парақ)
1 жыл
парақ форматы: А4, өлшемі: 210 х 297 мм, қағаз сыныбы: В, В+ С, С+
күнделік
1
дана
1 жыл
мұқабаның материалы: куагуле (былғары), картон, бумвинил, формат: А5, ішкі блок: офсеттік қағаз
жабысқақ жиегі бар белгілерге арналған қағаз
4
бума
1 жыл

1.3.1
Офисная мебель и прочее
стол
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП/МДФ
тумба для бумаг
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП/МДФ
шкаф для бумаг
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП/МДФ
тумба под оргтехнику
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП/МДФ
шкаф для верхней одежды
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП/МДФ
стул для посетителей
4
штука
7 лет
обивка: экокожа/гобилен; материал подлокотников: пластик/металл
кресло
1
штука
7 лет
обивка: экокожа/гобилен; материал подлокотников: пластик/металл
диспенсер
1
штука
4 года
тип: напольный, настольный; для воды: холодный/горячий
стол журнальный
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП/МДФ
мягкая мебель
комплект (2 кресла)
1
комплект
7 лет
обивка: экокожа/гобилен; подлокотники: ЛДСтП/МДФ
шторы
*
погонный метр
7 лет
материал: плотная портьерная ткань; не более 70% полиэстера; не более 50% шелка; не более 30% вискозы; плотность: не более 600 г/м²
тюль
*
погонный метр
7 лет
материал: лен и полиэстер; 70% полиэстера; 30% льна; плотность 83 г/м²
ролл-шторы
*
погонный метр
7 лет
материал: полиэфирная ткань; сатиновое плетение; светопроницаемость: не более 80%; плотность: не более 400 г/м²
ламбрекен
*
погонный метр
7 лет
односторонние клеевое напыление; материал: плотная портьерная ткань; поперечная драпировка из плотной тяжелой ткани с воланами, складками или бахромой
ковер
1
штука
7 лет
узелковый; ворсовый; плотность ковра: не более 200000 пучков на квадратный метр
часы
1
штука
7 лет
корпус: ЛДСтП или МДФ, пластик, металл, вид: настенные
зеркало
1
штука
7 лет
напольное, настенное; материал багета: ЛДСтП или МДФ, пластик, металл
вешалка
1
штука
7 лет
вид: напольный, форма: кактус, материал: металл
телефонный аппарат
1
штука
7 лет
тип: цифровой или аналоговый
1.3.2
Офисная техника
Компьютер
монитор
1
штука
4 года
диагональ не менее 21 дюйма
системный блок
1
штука
4 года
процессор – не менее 2.90 GHz, HDD не менее 500 GB, SSD не менее 128 GB, ОЗУ не менее 8 GВ, операционная система, офисный пакет, антивирус
В случае производственной необходимости предоставляется дополнительный комплект
клавиатура
1
штука
4 года
проводная (USB), казахский/русский/английский
компьютерная мышь
1
штука
4 года
оптическая, проводная (USB)
ИБП
1
штука
4 года
до 5 kv
МФУ
1
штука
4 года
принтер, сканер, копир. максимальная скорость печати: не менее 40 страниц в минуту
KVM switch
1
штука
4 года
кнопка удаленного управления
при наличии двух системных блоков
1.3.3
Канцелярские принадлежности и другие расходные материалы
бумага А4
4
пачка (500 листов)
1 год
формат листов: А4, размеры: 210 х 297 мм, класс бумаги: В, В+, С, С+
ежедневник
1
штука
1 год
материал обложки: куагуле (кожзаменитель), картон, бумвинил, формат: А5, внутренний блок: офсетная бумага
бумага для заметок с клейким краем
4
упаковка
1 год

тығыздығы 80 г/м² аспайды, ені мен ұзындығы 9 см-ден аспайды, қаптамада 500 парақтан аспайды
жазуға арналған қағаз
3
бума
1 жыл
тығыздығы 80 г/м² артық емес, өлшемі 9 х 9 х 9 см артық емес, тұғыры бар немесе тұғыры жоқ
жүгіртпе папка
6
дана
1 жыл
материал қағаз: зығыр немесе борланған, тығыздығы 300 г/м² артық емес
тіркеуші папка
1
дана
1 жыл
корпус материалы: поливинилхлорид, ішкі мұқаба материалы: қағаз, А4 форматы, тығыздығы: 1500 г/м² артық емес, түбіршегінің ені: 80 мм артық емес, тігу механизмі: металл аркалы
үстел жиынтығы
1
жиынтық (16 зат)
3 жыл
корпус материалы: ағаш, заттар саны; 16 данадан артық емес
"Қол қою" папкасы былғары
2
дана
1 жыл
мұқабаның материалы: бумвинил немесе былғары, А4 пішімі
шарикті қалам
4
дана
1 жыл
дене материалы: пластик
қарындаш қарапайым
4
дана
1 жыл
корпус материалы: пластик немесе ағаш, шифердің қаттылығы-НВ
түрлі-түсті маркерлер
1
жиынтық (4 дана)
1 жыл
корпус материалы: пластик, жазу сызығының қалыңдығы: 4 мм-ден аспайды, ұшы пішіні: кесілген немесе сына тәрізді
сызғыш
1
дана
3 жыл
корпус материалы: пластик, металл немесе ағаш, белгілеу ұзындығы: 40 см артық емес
өшіргіш
1
дана
3 жыл
Дене материалы: Табиғи немесе синтетикалық резеңке
түрлі-түсті стикерлер
2
жиынтық
1 жыл
материал: пластик, түрі: тікбұрышты немесе жебелер, өлшемі 12 х 45 мм, жиынтықтағы саны 125 данадан аспайды
калькулятор
1
дана
2 жыл
корпус материалы: пластик, дисплей 16 разрядтан аспайды, қуат түрі: батареялар және күн батареялары, СК дисплей
қарындаштарға арналған ұштағыш
1
дана
1 жыл
корпус материалы: соққыға төзімді пластик, пышақ материалы; тот баспайтын болат, тесіктер саны 2-ден аспайды
науа
1
дана
3 жыл
корпус материалы: пластик, формат: А4, бөлім: бір секция, екі бөлім және үш бөлім, көрініс: көлденең немесе тік
кеңсе пышағы
1
дана
3 жыл
Дене материалы: пластик, пышақ материалы: баспайтын болат, пышақтың ені -18 мм артық емес
қайшы
1
дана
3 жыл
пышақ материалы: Тот баспайтын болат, қалам материалы: пластик, Ұзындығы: 30 см артық емес
степлер
1
дана
3 жыл
корпус материалы: соққыға төзімді пластик немесе металл, бекітілген парақтардың саны: 2 парақтан 210 параққа дейін
антистеплер
1
дана
3 жыл
механизм материалы: Металл, қалам материалы: соққыға төзімді пластик, қапсырмалардың түрі мен мөлшері: №10-дан 24x23 мм-ге дейін
тескіштер
1
дана
3 жыл
корпус материалы: соққыға төзімді пластик немесе металл, тесілу қабілеті 1-ден 200 параққа дейін, тесіктер саны: 2 дана, сызғыштың болуы
қағазға арналған қысқыш (үлкен)
1
бума (12 дана)
1 жыл
корпус материалы: металл, өлшемі: 51 мм, бекітілетін парақтар саны 250 парақтан аспайды
қағаздарға арналған қысқыш (орташа)
2
бума (12 дана)
1 жыл

плотность не более 80 г/м², ширина и длина не более 9 сантиметров. В упаковке не более 500 листов
бумага для записей
3
упаковка
1 год
плотность не более 80 г/м², размер не более 9 х 9 х 9 сантиметров, с подставкой или без подставкой
папка-беговка
6
штука
1 год
материал бумага: Лен или мелованая, плотность не более 300 г/м²
папка-регистр
1
штука
1 год
материал корпуса: поливинилхлорид, материал внутренней обложки: бумага, формат А4, плотность: не более 1500 г/м², ширина корешка: не более 80 мм, механизм подшивания: металлический арочный
настольный набор
1
набор (16 предметов)
3 года
материал корпуса: дерево, количество предметов; не более 16 штук
папка "На подпись" кожаная
2
штука
1 год
материал обложки: бумвинил или кожзаменитель, формат А4
ручка шариковая
4
штука
1 год
материал корпуса: пластик
карандаш простой
4
штука
1 год
материал корпуса: пластиковый или деревянный, твердость грифеля - НВ
маркеры цветные
1
набор (4 штуки)
1 год
материал корпуса: пластик, толщина линии письма: не более 4 мм, форма наконечника: скошенный или клиновидный
линейка
1
штука
3 года
материал корпуса: пластик, металлическая или деревянная, длина разметки: не более 40 см
ластик
1
штука
3 года
материал корпуса: натуральный или синтетический каучук
стикеры цветные
2
набор
1 год
материал: пластик, вид: прямоугольный или стрелки, размер 12 х 45 мм, количество в наборе не более 125 штук
калькулятор
1
штука
2 года
материал корпуса: пластиковый, дисплея не более 16 разрядов, тип питания: батарейки и солнечный элемент, жидкокристаллический дисплей
точилка для карандашей
1
штука
1 год
материал корпуса: ударопрочный пластик, материал лезвий; нержавеющая сталь, количество отверстий не более 2
лоток
1
штука
3 года
материал корпуса: пластик, формат: А4, секция: односекционный, двухсекционный и трехсекционный, вид: горизонтальный или вертикальный
нож канцелярский
1
штука
3 года
материал корпуса: пластик, материал лезвий: нержавеющая сталь, ширина лезвия - не более 18 мм
ножницы
1
штука
3 года
материал лезвий: нержавеющая сталь, материал ручек: пластик, длина: не более 30 см
степлер
1
штука
3 года
материал корпуса: ударопрочный пластик или металл, количество скрепляемых листов: от 2 листов до 210 листов
антистеплер
1
штука
3 года
материал механизма: металлический, материал ручки: ударопрочный пластик, тип и размер скоб: от №10 до 24x23 мм
дырокол
1
штука
3 года
материал корпуса: ударопрочный пластик или металл, пробивная способность от 1 до 200 листов, количество отверстий: 2 штук, наличие линейки
зажим для бумаг (большой)
1
упаковка (12 штук)
1 год
материал корпуса: металл, размер: 51 мм, количество скрепляемых листов не более 250 листов
зажим для бумаг (средний)
2
упаковка (12 штук)
1 год

корпус материалы: металл, өлшемі: 32 мм, бірақ 51 мм-ден аспайды, бекітілген парақтардың саны 150 параққа дейін
қағазға арналған қысқыш (кішкентай)
4
бума (12 дана)
1 жыл
корпус материалы: металл, өлшемі: 32 мм, бекітілетін парақтар саны 50 параққа дейін
степлерге арналған қапсырма шегелер
4
бума (1000 дана)
1 жыл
дене материалы: мырышталған металл
кеңсе түйреуіштер
2
бума (100 дана)
1 жыл
корпус материалы: никельденген немесе мысталған металл / винил қабық, өлшемі 50 мм артық емес
урна
1
дана
3 жыл
корпус материалы-пластик / металл, көлемі-15 литрден аспайды
2
Орталық мемлекеттік органдар департаменттерінің басшылығы және комитеттер төрағаларының орынбасарлары, орталық мемлекеттік органдардың облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы аумақтық органының басшысы, аудандардағы (аудандық маңызы бар қалалардағы) орталық мемлекеттік органдардың аумақтық органының басшысы, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімі аппаратының құрылымдық бөлімшесінің басшысы, облыстық бюджеттен, Республикалық маңызы бар қаланың бюджеттерінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың басшысы, Астана қаласының, аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінің)
2.1
Басшы кабинеті
2.1.1
Кеңсе жиһазы және басқа
басшының үстелі
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
қағазға арналған тумба
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
ұйымдастыру техникасының астына қоятын тумба
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
жалғамалы мінбе
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
кеңселік қабырға жиһазы
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
келіссөздер жүргізуге арналған үстел
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
қағазға арналған шкаф
2
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
сырт киімге арналған шкаф
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
басшыға арналған кресло
1
дана
7 жыл
қаптауыш: экобылғары немесе гобелен; шынтақшалардың материалы: ЛБТ немесе АҰДФ / пластик / металл
келушілерге арналған орындық
6
дана
7 жыл
қаптауыш: экобылғары немесе гобелен; шынтақшалардың материалы: ЛБТ немесе АҰДФ / пластик / металл
перделер
*
шаршы метр
7 жыл
материал: тығыз перде матасы; 70% артық емес полиэстер; 50% артық емес жібек; 30% артық емес вискоза; тығыздығы: 600 г/м² артық емес
тюль
*
шаршы метр
7 жыл
материал: зығыр және полиэстер;70% полиэстер; 30% зығыр; тығыздығы 90 г/м² артық емес
ролл-перделер
*
шаршы метр
7 жыл
материал: полиэфирлі мата; атласты өру; жарық өткізгіштігі: 70% артық емес; тығыздығы: 300 г/м² артық емес
ламбрекен
*
шаршы метр
7 жыл
бір жақты жабысқақ бүрку; материал: тығыз перде матасы; тығыз ауыр матадан жасалған көлденең драпировка
қағаз жойғыш
1
дана
10 жыл
құпиялылық дәрежесі: 7 деңгейден артық емес; кіру ойығының ені: 400 мм артық емес; кесу қуаты: 25 парақтан артық емес (80 г/м²); A4 парағын кесу: 9000 фрагментке артық емес
айна
1
дана
едендік, қабырғалық; багет материалы: ЛБТ немесе АҰДФ, пластик, металл
сағат
1
дана
7 жыл
корпус: ЛБТ немесе АҰДФ, пластик, металл; сыртқы түрі: қабырға
кілем
1
дана
7 жыл
түйіндік; түкті; кілемнің тығыздығы: бір шаршы метрге 200000 байламнан артық емес
ілгіш
1
дана
7 жыл
сыртқы түрі: еден; бұйра иықтар; материал: ЛБТ немесе АҰДФ, пластик, металл
сейф
1
дана
7 жыл
отқа төзімділік; сөрелер саны: 4-тен көп емес; құлып түрлері: негізгі / кодтық электрондық
ҚР Елтаңба
1
дана
10 жыл

материал корпуса: металл, размер: 32 мм но не более 51мм, количество скрепляемых листов до 150 листов
зажим для бумаг (маленький)
4
упаковка (12 штук)
1 год
материал корпуса: металл, размер: 32 мм, количество скрепляемых листов до 50 листов
скобы для степлера
4
упаковка (1000 штук)
1 год
материал корпуса: оцинкованный металл
скрепки канцелярские
2
пачка (100 штук)
1 год
материал корпуса: никелированный или омедненный металл/виниловая оболочка, размер не более 50 мм
урна
1
штука
3 года
материал корпуса – пластик/металл, объем - не более 15 литров
2
Руководство Департаментов центральных государственных органов и заместители председателей Комитетов, руководитель территориального органа центральных государственных органов в областях, городах республиканского значения, руководитель территориального органа центральных государственных органов в районах (городах районного значения), руководитель структурного подразделения аппарата акима областей, городов республиканского значения, столицы, районов (городов областного значения), руководитель исполнительных органов, финансируемых из областного бюджета, бюджетов города республиканского значения, столицы, бюджета района (города областного значения)
2.1
Кабинет руководителя
2.1.1
Офисная мебель и прочее
стол руководителя
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
тумба для бумаг
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
тумба под оргтехнику
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
конференц-приставка
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
стенка офисная
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
стол для переговоров
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
шкаф для бумаг
2
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
шкаф для верхней одежды
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
кресло для руководителя
1
штука
7 лет
обивка: экокожа или гобелен; материал подлокотников: ЛДСтП или МДФ/пластик/металл
кресло для посетителей
6
штука
7 лет
обивка: экокожа или гобелен; материал подлокотников: ЛДСтП или МДФ/пластик/металл
шторы
*
квадратный метр
7 лет
материал: плотная портьерная ткань; не более 70% полиэстера; не более 50% шелка; не более 30% вискозы; плотность: не более 600 г/м²
тюль
*
квадратный метр
7 лет
материал: лен и полиэстер;70% полиэстера;30% льна; плотность не более 90 г/м²
ролл-шторы
*
квадратный метр
7 лет
материал: полиэфирная ткань; сатиновое плетение; светопроницаемость: не более 70%; плотность: не более 300 г/м²
ламбрекен
*
квадратный метр
7 лет
односторонние клеевое напыление; материал: плотная портьерная ткань; поперечная драпировка из плотной тяжелой ткани с воланами, складками или бахромой
уничтожитель бумаги
1
штука
10 лет
степень секретности: не более 7
уровня; ширина входного паза: не более 400 мм; мощность резки: не более25 листов (80 г/м²); резка листа A4: не более на 9000 фрагментов
зеркало
1
штука
7 лет
напольное, настенное; материал багета: ЛДСтП или МДФ, пластик, металл
часы
1
штука
7 лет
корпус: ЛДСтП или МДФ, пластик, металл; вид: настенные
ковер
1
штука
7 лет
узелковый; ворсовый; плотность ковра: не более 200000 пучков на квадратный метр
вешалка
1
штука
7 лет
вид: напольный; плечики фигурные; материал:ЛДСтП или МДФ, пластик, металл
сейф
1
штука
7 лет
огнестойкость; количество полок: не более 4; типы замка: ключевой/кодовый электронный
герб РК
1
штука
10 лет

ҚР СТ 989-2014
ҚР Ту
1
дана
10 жыл
ҚР СТ 988-2007
телефондық аппарат
1
дана
7 жыл
түрі: сандық немесе аналогтық
2.1.2
Кеңселік техника
Компьютер/ноутбук
Компьютер
монитор
1 дана
4 жыл
диагоналі кемінде 21 дюйм
жүйелік блок
1 дана
4 жыл
процессор-кемінде 2.90 GHz, HDD кемінде 500 GB, SSD кемінде 128 GB, ЖЖҚ кемінде 8 GВ, операциялық жүйе, кеңсе пакеті, антивирус қажет болған жағдайда жақсартылған жинакация процессор – кемінде 3.70 GHz, HDD кемінде 1 TB, SSD кемінде 250 GB, ЖЖҚ кемінде 16 GВ операциялық жүйе, офистік пакет, антивирус
пернетақта
1 дана
4 жыл
сымды (USB), қазақша/орысша/ағылшынша
компьютерлік тышқан
1 дана
4 жыл
оптикалық, сымды (USB)
ноутбук
1
дана
4 жыл
монитор: диагоналі кемінде 15.6 дюйм; процессор-кемінде 1.8 GHz, SSD кемінде 250 GB, ЖЖҚ кемінде 8 GВ, операциялық жүйе, офистік пакет, антивирус
ҮҚК
1
дана
4 жыл
5 kv дейін
Принтер
1
дана
4 жыл
макс. басып шығару жылдамдығы: кемінде минутына 20 бет
Картридж
**
KVM switch
1
дана
4 жыл
қашықтан басқару түймесі
Екі жүйелік блок бар болған жағдайда
2.2
Басшының қабылдау бөлмесі
2.2.1
Кеңсе жиһазы және басқа
үстел
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
қағазға арналған тумба
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
қағазға арналған шкаф
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
ұйымдастыру техникасының астына қоятын тумба
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
сырт киімге арналған шкаф
1
дана
7 жыл
материал: ЛБТ немесе АҰДФ
келушілерге арналған орындық
4
дана
7 жыл
қаптауыш: экобылғары немесе гобелен; шынтақшалардың материалы: ЛБТ немесе АҰДФ / пластик / металл
кресло
1
дана
7 жыл
қаптауыш: экобылғары немесе гобелен; шынтақшалардың материалы: ЛБТ немесе АҰДФ / пластик / металл
диспенсер
1
дана
4 жыл
түрі: еден, үстел; су үшін: суық / ыстық
жалюзи
*
шаршы метр
7 жыл
материал: мата, алюминий, пластик; көрініс: көлденең немесе тік
сағат
1
дана
7 жыл
корпус: ЛБТ немесе АҰДФ, пластик, металл; сыртқы түрі: қабырға
ілгіш
1
дана
7 жыл
сыртқы түрі: еден, пішіні: кактус, материал: металл
айна
1
дана
7 жыл
едендік, қабырғалық; багет материалы: ЛБТ немесе АҰДФ, пластик, металл
2.2.2
Кеңселік техника
компьютер
монитор
1
дана
4 жыл
диагоналі кемінде 21 дюйм
жүйелік блок
1
дана
4 жыл
Процессор – не менее 2.90 GHz, HDD не менее 500 GB, SSD не менее 128 GB, ОЗУ не менее 8 GВ, операционная система, офисный пакет, антивирус
өндірістік қажеттілік болған жағдайда қосымша жинақ ұсынылады
пернетақта
1
дана
4 жыл
сымды (USB), қазақша/орысша/ағылшынша
компьютерлік тышқан
1
дана
4 жыл
оптикалық, сымды (USB)
ҮҚК
1
дана
4 жыл
5 kv дейін
КФҚ
1
дана
4 жыл
принтер, сканер, көш. барынша басу жылдамдығы: кемінде минутына 40 бет
KVM switch
1
дана
4 жыл
қашықтан басқару түймесі
Екі жүйелік блок бар болған жағдайда

СТ РК 989-2014
флаг РК
1
штука
10 лет
СТ РК 988-2007
телефонный аппарат
1
штука
7 лет
тип: цифровой или аналоговый
2.1.2
Офисная техника
компьютер / ноутбук
компьютер
монитор
1
штука
4 года
диагональ не менее 21 дюйма
системный блок
1
штука
4 года
процессор – не менее 2.90 GHz, HDD не менее 500 GB, SSD не менее 128 GB, ОЗУ не менее 8 GВ, операционная система, офисный пакет, антивирус. При необходимости улучшенная комплектация процессор – не менее 3.70 GHz, HDD не менее 1 TB, SSD не менее 250 GB, ОЗУ не менее 16 GВ, операционная система, офисный пакет, антивирус
в случае производственной необходимости предоставляется дополнительный комплект
клавиатура
1
штука
4 года
проводная (USB), казахский/русский/английский
компьютерная мышь
1
штука
4 года
оптическая, проводная (USB)
Ноутбук
1
штука
4 года
монитор: диагональ не менее 15.6 дюйма;
процессор – не менее 1.8 GHz, SSD не менее 250 GB, ОЗУ не менее 8 GВ, операционная система, офисный пакет, антивирус
ИБП
1
штука
4 года
до 5 kv
Принтер
1
штука
4 года
максимальная скорость печати: не менее 20 страниц в минуту
Картридж
**
KVM switch
1
штука
4 года
кнопка удаленного управления
При наличии двух системных блоков
2.2
Приемная руководителя
2.2.1
Офисная мебель и прочее
стол
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
тумба для бумаг
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
шкаф для бумаг
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
тумба под оргтехнику
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
шкаф для верхней одежды
1
штука
7 лет
материал: ЛДСтП или МДФ
стул для посетителей
4
штука
7 лет
обивка: экокожа или гобелен; материал подлокотников: ЛДСтП или МДФ/пластик/металл
кресло
1
штука
7 лет
обивка: экокожа или гобелен; материал подлокотников: ЛДСтП или МДФ/пластик/металл
диспенсер
1
штука
4 года
тип: напольный, настольный; для воды: холодный/горячий
жалюзи
*
квадратный метр
7 лет
материал: тканевые, алюминивые, пластиковые; вид: горизонтальный или вертикальный
часы
1
штука
7 лет
корпус: ЛДСтП или МДФ, пластик, металл; вид: настенные
вешалка
1
штука
7 лет
вид: напольный, форма: кактус, материал: металл
зеркало
1
штука
7 лет
напольное, настенное; материал багета: ЛДСтП или МДФ, пластик, металл
2.2.2
Офисная техника
компьютер
монитор
1
штука
4 года
диагональ не менее 21 дюйма
системный блок
1
штука
4 года
процессор – не менее 2.90 GHz, HDD не менее 500 GB, SSD не менее 128 GB, ОЗУ не менее 8 GВ, операционная система, офисный пакет, антивирус
в случае производственной необходимости предоставляется дополнительный комплект
клавиатура
1
штука
4 года
проводная (USB), казахский/русский/английский
компьютерная мышь
1
штука
4 года
оптическая, проводная (USB)
ИБП
1
штука
4 года
до 5 kv
МФУ
1
штука
4 года
принтер, сканер, копир. Максимальная скорость печати: не менее 40 страниц в минуты
KVM switch
1
штука
4 года
кнопка удаленного управления
При наличии двух системных блоков

100 пайдаланушыға 1 дана
дана
4 жыл
аппараттың функциялары: басып шығару, көшіру, сканерлеу. барынша басып шығару жылд.: кемінде минутына 75 бет (А4), кемінде минутына 37 бет (А3)
10 пайдаланушыға 1 дана
дана
4 жыл
аппараттың функциялары: басып шығару, көшіру, сканерлеу. барынша басып шығару жылд.: кемінде минутына 40 бет
принтер
1
дана
4 жыл
барынша басып шығару жылдамдығы: кемінде минутына 20 бет
өндірістік қажеттілік жағдайында
картридж
**
сканер
50 немесе одан кем пайдаланушыға 1 дана
дана
4 жыл
кемінде минутына 75 бет
өндірістік қажеттілік жағдайында қосымша сканер ұсынылады
KVM switch (қосқыш)
1
дана
4 жыл
қашықтан басқару түймесі
екі жүйелік блок бар болған жағдайда
Ескертпе: * – қажетті көлемнің мұқтаждығына байланысты;
** – саны принтердің техникалық сипаттамаларымен анықталады.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚР – Қазақстан Республикасы;
ОА – орталық аппарат;
ЛБТ – ламинатталған бөлшектер тақтасы;
АҰДФ – ағаштың ұсақ дисперсті фракциясы;
ҮҚК – үздіксіз қоректендіру көзі (агрегат);
КФҚ – көп функциялы құрылғы;
ТВ – терабайт;
KVM – keyboard (пернетақта), video monitor (видеомонитор), mouse (тышқан);
г/м² - шаршы метрге грамм;
СТ РК – Қазақстан Республикасының ұлттық стандарты;
м – метр;
см – сантиметр;
мм – миллиметр;
мкм – микрометр;
HB – қатты-жұмсақ.
Осы заттай нормалары Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне, Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігіне, арнайы мемлекеттік және құқық қорғау органдарға қолданылмайды.

1 шт. на 100 пользователей
штука
4 года
функции аппарата: печать, копирование, сканирование. Максимальная скорость печати: не менее 75 страниц в минуту (А4), не менее 37 страниц в минуту (А3)
1 штука на 10 пользователей
штука
4 года
функции аппарата: печать, копирование, сканирование. Максимальная скорость печати: не менее 40 страниц в минуту
принтер
1
штука
4 года
максимальная скорость печати: не менее 20 страниц в минуту
в случае производственной необходимости
картридж
**
сканер
1 шт. на 50 или менее пользователей
штука
4 года
не менее 75 страниц в минуту
в случае производственной необходимости предоставляется дополнительный сканер
KVM switch (переключатель)
1
штука
4 года
кнопка удаленного управления
при наличии двух системных блоков
Примечание: * – в зависимости от объема необходимой потребности;
** – количество определяется от технической характеристики принтера.
Расшифровка аббревиатур: РК – Республика Казахстан; ЦА – центральный аппарат; ЛДСтП – ламинированная древесностружечная плита; МДФ – мелкодисперсная фракция дерева; ИБП – источник (агрегат) бесперебойного питания; МФУ – многофункциональное устройство; ТВ – терабайт; KVM – keyboard (клавиатура), video monitor (видеомонитор), mouse (мышь); г/м² - грамм на квадратный метр; СТ РК – национальный стандарт Республики Казахстан; м – метр; см – сантиметр; мм – миллиметр; мкм – микрометр; HB – твҰрдо-мягкий.
Настоящие натуральные нормы не распространяются на Министерство обороны Республики Казахстан, Министерство внутренних дел Республики Казахстан, специальные государственные и правоохранительные органы.