Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мәдениет, спорт және туризм салаларындағы білім беру ұйымдарында жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға 2021 – 2022 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің м.а. 2021 жылғы 26 шілдедегі № 230 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 шілдеде № 23721 болып тіркелді
"Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 23-7) тармақшасына, "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 61) тармақшасына және "Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 20-8) тармақшасына сәйкес, сондай-ақ "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдар үшін мамандар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2021 – 2022, 2022 – 2023, 2023 – 2024 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 20 сәуірдегі № 253 қаулысын іске асыру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа:
1) 1-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мәдениет және туризм салаларындағы білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар мамандарды даярлауға 2021 - 2022 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
2) 2-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мәдениет саласындағы білім беру ұйымдарында жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға 2021 - 2022 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
3) 3-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мәдениет саласындағы білім беру ұйымдарында техникалық және кәсіптік білімі бар мамандарды даярлауға 2021 - 2022 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы;
4) 4-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын спорт саласындағы білім беру ұйымдарында техникалық және кәсіптік білімі бар мамандарды даярлауға 2021 - 2022 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы бөлінсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Мәдениет комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:

О распределении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования в области культуры, спорта и туризма финансируемых из республиканского бюджета на 2021-2022 учебный год
Приказ и.о. Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 26 июля 2021 года № 230. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июля 2021 года № 23721
В соответствии с подпунктом 23-7) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О культуре", с подпунктом 61) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" и подпунктом 20-8) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О туристской деятельности в Республике Казахстан", а также в целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2021 года № 253 "Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных Сил Республики Казахстан, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов), на 2021 - 2022, 2022 - 2023, 2023 - 2024 учебные годы", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Распределить:
1) государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с высшим образованием в организациях образования в области культуры и туризма, финансируемых из республиканского бюджета на 2021-2022 учебный год согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с послевузовским образованием в организациях образования в области культуры, финансируемых из республиканского бюджета на 2021-2022 учебный год согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с техническим и профессиональным образованием в организациях образования в области культуры, финансируемых из республиканского бюджета на 2021-2022 учебный год согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с техническим и профессиональным образованием в организациях образования в области спорта, финансируемых из республиканского бюджета на 2021-2022 учебный год согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Комитету культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридичнской службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
министрдің міндетін атқарушы Н. Дауешов
министрдің міндетін атқарушы
2021 жылғы 26 шілдедегі
№ 230 бұйрығына
1-қосымша
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мәдениет және туризм салаларындағы білім беру ұйымдарында жоғары білімі бар мамандарды даярлауға 2021 - 2022 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Білім беру бағдарламасы тобының коды
Білім беру бағдарламасы тобының коды атауы
Қазақ тобының орын саны
Орыс тобының орын саны
Барлығы
Бөлім 1. "Қазақ ұлттық өнер университеті" республикалық мемлекеттік мекемесі
1
В006
Музыка мұғалімдерін даярлау
6
0
6
2
В021
Орындаушылық өнер
98
42

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра
Н. Дауешов
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности Министра
от 26 июля 2021 года № 230
Государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с высшим образованием в организациях образования в области культуры и туризма, финансируемых из республиканского бюджета на 2021-2022 учебный год
Код группы образовательных программ
Наименование групп образовательных программ
Количество мест в казахской группе
Количество мест в русской группе
Всего
Раздел 1. Республиканское государственное учреждение
"Казахский национальный университет искусств"
1
В006
Подготовка учителей музыки
6
0
6
2
В021
Исполнительское искусство
98
42