Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметінің қызметкері немесе Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметінің жұмыскері шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде қаза тапқан не шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде алған жарақаты салдарынан бір жыл ішінде қайтыс болған, оған шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде ауруы, мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) салдарынан болған мүгедектік белгіленген жағдайда және және шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде мүгедектікке әкеп соқпаған мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) жағдайында біржолғы өтемақы төлеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2021 жылғы 26 шiлдедегi № 11-1-4/302 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 шiлдеде № 23728 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 27-14) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметінің қызметкері немесе Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметінің жұмыскері шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде қаза тапқан не шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде алған жарақаты салдарынан бір жыл ішінде қайтыс болған, оған шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде ауруы, мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) салдарынан болған мүгедектік белгіленген жағдайда және және шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде мүгедектікке әкеп соқпаған мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) жағдайында біржолғы өтемақы төлеу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Валюта-қаржы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің интернет - ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушы
Ш. Нурышев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_____________________
2021 жылғы "__" __________
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
міндетін атқарушы

Об утверждении Правил выплаты единовременной компенсации в случае гибели сотрудника дипломатической службы или работника дипломатической службы при исполнении служебных обязанностей за границей либо смерти в течение года вследствие травмы, полученной при исполнении служебных обязанностей за границей, установления ему инвалидности, наступившей в результате заболевания, увечья (ранения, травмы, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей за границей, и получения увечья (ранения, травмы, контузии), не повлекшего (не повлекшей) инвалидности, при исполнении служебных обязанностей за границей
Приказ и.о. Министра иностранных дел Республики Казахстан от 26 июля 2021 года № 11-1-4/302. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июля 2021 года № 23728.
В соответствии с подпунктом 27-14) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О дипломатической службе Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выплаты единовременной компенсации в случае гибели сотрудника дипломатической службы или работника дипломатической службы при исполнении служебных обязанностей за границей либо смерти в течение года вследствие травмы, полученной при исполнении служебных обязанностей за границей, установления ему инвалидности, наступившей в результате заболевания, увечья (ранения, травмы, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей за границей, и получения увечья (ранения, травмы, контузии), не повлекшего (не повлекшей) инвалидности, при исполнении служебных обязанностей за границей.
2. Валютно-финансовому департаменту Министерства иностранных дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнение настоящего приказа возложить на Руководителя Аппарата Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра иностранных дел Республики Казахстан
Ш. Нурышев
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
____________________
"__" _________ 2021 года
Утверждены приказом
Исполняющего обязанности
Министра иностранных дел
Республики Казахстан

2021 жылғы 26 шілдедегі
№ 11-1-4/302 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметінің қызметкері немесе Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметінің жұмыскері шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде қаза тапқан не шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде алған жарақаты салдарынан бір жыл ішінде қайтыс болған, оған шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде ауруы, мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) салдарынан болған мүгедектік белгіленген жағдайда және және шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде мүгедектікке әкеп соқпаған мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) жағдайында біржолғы өтемақы төлеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметінің қызметкері немесе Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметінің жұмыскері шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде қаза тапқан не шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде алған жарақаты салдарынан бір жыл ішінде қайтыс болған, оған шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде ауруы, мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) салдарынан болған мүгедектік белгіленген жағдайда және және шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде мүгедектікке әкеп соқпаған мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) жағдайында біржолғы өтемақы төлеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңының (бұдан әрі – Заң) 6-бабының 27-14) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметінің қызметкері немесе Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметінің жұмыскері (бұдан әрі – дипломатиялық қызмет персоналы) шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде қаза тапқан не шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде алған жарақаты салдарынан бір жыл ішінде қайтыс болған, оған шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде ауруы, мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) салдарынан болған мүгедектік белгіленген жағдайда және және шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде мүгедектікке әкеп соқпаған мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) жағдайында біржолғы өтемақы (бұдан әрі – біржолғы өтемақы) төлеу тәртібін айқындайды.
2. Егер дипломатиялық қызмет персоналының қаза табуы, ауруы, мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) қызметтік міндеттерін атқаруға байланысты емес мән-жайларға байланысты болғаны белгіленген тәртіппен дәлелденсе, біржолғы өтемақы төленбейді.

от 26 июля 2021 года
№ 11-1-4/302
Правила выплаты единовременной компенсации в случае гибели сотрудника дипломатической службы Республики Казахстан или работника дипломатической службы Республики Казахстан при исполнении служебных обязанностей за границей либо смерти в течение года вследствие травмы, полученной при исполнении служебных обязанностей за границей, установления ему инвалидности, наступившей в результате заболевания, увечья (ранения, травмы, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей за границей, и получения увечья (ранения, травмы, контузии), не повлекшего (не повлекшей) инвалидности, при исполнении служебных обязанностей за границей
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выплаты единовременной компенсации в случае гибели сотрудника дипломатической службы Республики Казахстан или работника дипломатической службы Республики Казахстан при исполнении служебных обязанностей за границей либо смерти в течение года вследствие травмы, полученной при исполнении служебных обязанностей за границей, установления ему инвалидности, наступившей в результате заболевания, увечья (ранения, травмы, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей за границей, и получения увечья (ранения, травмы, контузии), не повлекшего (не повлекшей) инвалидности, при исполнении служебных обязанностей за границей (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 27-14) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О дипломатической службе Республики Казахстан" (далее – Закон) и определяют порядок выплаты единовременной компенсации в случае гибели сотрудника дипломатической службы Республики Казахстан или работника дипломатической службы Республики Казахстан (далее – персонал дипломатической службы) при исполнении служебных обязанностей за границей либо смерти в течение года вследствие травмы, полученной при исполнении служебных обязанностей за границей, установления ему инвалидности, наступившей в результате заболевания, увечья (ранения, травмы, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей за границей, и получения увечья (ранения, травмы, контузии), не повлекшего (не повлекшей) инвалидности, при исполнении служебных обязанностей за границей (далее – единовременная компенсация).
2. Единовременная компенсация не выплачивается, если в установленном порядке доказано, что гибель, заболевание, увечье (ранение, травма, контузия) персонала дипломатической службы наступили в связи с обстоятельствами, не связанными с исполнением служебных обязанностей.

2-тарау. Дипломатиялық қызмет персоналы шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде қаза тапқан жағдайда біржолғы өтемақы алу үшін қажетті құжаттарды беру тәртібі
3. Дипломатиялық қызмет персоналы шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде қаза тапқан жағдайда, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесі (бұдан әрі – шетелдегі мекеме) дипломатиялық қызмет персоналының қаза табуына әкеп соққан мән – жайларды көрсете отырып, осы факт туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) Персоналды басқару қызметі не (бұдан әрі – Министрлік) дереу жібереді.
4. Егер болу мемлекетінің заңнамасында өзге мерзімдер көзделмесе, дипломатиялық қызмет персоналы қаза тапқаннан кейін 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірмей шетелдегі мекеме Министрліктің Персоналды басқару қызметі не мынадай құжаттарды жібереді:
1) дипломатиялық қызмет персоналының қайтыс болуы туралы куәліктің көшірмесі;
2) осы Қағидаларға 1-қосымшаның нысанына сәйкес дипломатиялық қызмет персоналының шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде қаза табуы (қайтыс болуы) туралы акт;
3) медициналық мекеме берген қайтыс болу туралы медициналық анықтаманың немесе болу мемлекетінің заңнамасына сәйкес қайтыс болу фактісін анықтау туралы сот шешімінің көшірмелері.
5. Осы Қағидалардың 4-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген, шетел тілінде жасалған құжат қазақ немесе орыс тілдеріне аударылады, консулдық лауазымды адамның қолымен куәландырылады және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрмен (бұдан әрі – елтаңбалық мөр) бекітіледі.
6. Осы Қағидалардың 4-тармағында көзделген құжаттар толық көлемде жолданбаған жағдайда, Министрліктің Персоналды басқару қызметі мерзімі жетіспейтін құжаттарды ұсыну қажеттігі туралы шетелдегі мекемеге хабарлайды және оларды ұсынудың 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімді белгілейді.
7. "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде айқындалатын дипломатиялық қызмет персоналының жұбайы (зайыбы) немесе жақын туыстарының бірі дипломатиялық қызмет персоналы қайтыс болған күннен бастап 3 (үш) айдан кешіктірмей Министрліктің Персоналды басқару қызметі не осы Қағидаларға 2-қосымшаның нысанына сәйкес біржолғы өтемақы төлеуге өтініш береді.
3-тарау. Дипломатиялық қызмет персоналы шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде алған жарақаттың салдарынан бір жыл ішінде қайтыс болған жағдайда біржолғы өтемақы алу үшін қажетті құжаттарды беру тәртібі

Глава 2. Порядок подачи документов, необходимых для получения единовременной компенсации в случае гибели персонала дипломатической службы при исполнении служебных обязанностей за границей
3. Загранучреждение Республики Казахстан (далее – загранучреждение) в случае гибели персонала дипломатической службы при исполнении служебных обязанностей за границей, незамедлительно направляет в Службу управления персоналом Министерства иностранных дел Республики Казахстан (далее – Министерство) информацию о данном факте с указанием обстоятельств, произошедших и повлекших гибель персонала дипломатической службы.
4. Не позднее 30 (тридцати) рабочих дней, если иные сроки не предусмотрены законодательством государства пребывания, после гибели персонала дипломатической службы загранучреждение направляет в Службу управления персоналом Министерства следующие документы:
1) копию свидетельства о смерти персонала дипломатической службы;
2) акт о гибели (смерти) персонала дипломатической службы при исполнении служебных обязанностей за границей по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
3) копии медицинской справки о смерти, выданной медицинским учреждением, или решения суда об установлении факта смерти в соответствии с законодательством государства пребывания.
5. Документ, указанный в подпункте 3) пункта 4 настоящих Правил, составленный на иностранном языке, переводится на казахский или русский языки, заверяется подписью консульского должностного лица и скрепляется печатью с изображением Государственного Герба Республики Казахстан (далее – гербовая печать).
6. В случае получения документов, предусмотренных в пункте 4 настоящих Правил, не в полном объеме, Служба управления персоналом Министерства уведомляет загранучреждение о необходимости представления недостающих документов и устанавливает срок их предоставления, не превышающий 10 (десяти) рабочих дней.
7. Супруг (супруга) или один из близких родственников умершего персонала дипломатической службы, определяемый в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", не позднее 3 (трех) месяцев со дня наступления смерти персонала дипломатической службы предоставляет в Службу управления персоналом Министерства заявление на выплату единовременной компенсации по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Глава 3. Порядок подачи документов, необходимых для получения единовременной компенсации в случае смерти персонала дипломатической службы в течение года вследствие травмы, полученной при исполнении служебных обязанностей за границей

8. Дипломатиялық қызмет персоналы шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде жарақат алған кезде шетелдегі мекеме дипломатиялық қызмет персоналының жарақат алуына әкеп соққан мән-жайларды көрсете отырып, осы факт туралы ақпаратты, сондай-ақ осы Қағидаларға 3-қосымшаның нысанына сәйкес дипломатиялық қызмет персоналының шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде жарақат алғаны туралы актіні Министрліктің Персоналды басқару қызметі не дереу жібереді.
Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көзделген актінің көшірмесін шетелдегі мекеме шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде жарақат алған дипломатиялық қызмет персоналына ұсынады.
9. Шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде алған жарақаттың салдарынан бір жыл ішінде дипломатиялық қызмет персоналы қайтыс болған жағдайда "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде айқындалатын дипломатиялық қызмет персоналының жұбайы (зайыбы) немесе жақын туыстарының бірі, Министрліктің Персоналды басқару қызметі және шетелдегі мекеме осы Қағидалардың 2-тарауында көзделген әрекеттерді жүзеге асырады.
10. Дипломатиялық қызмет персоналы шекарада қызметтік міндеттерін орындау кезінде алған жарақаттың салдарынан бір жыл ішінде қайтыс болған жағдайда, ол шетелдегі мекемеде жұмысын тоқтатқаннан кейін, дипломатиялық қызмет қайтыс болған персоналының жұбайы (зайыбы) немесе жақын туыстарының бірі "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде айқындалатын, дипломатиялық қызмет персоналы қайтыс болған күннен бастап 3 (үш) айдан кешіктірмей Министрліктің Персоналды басқару қызметі не мынадай құжаттарды ұсына отырып жүгінеді:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаның нысанына сәйкес біржолғы өтемақы төлеуге өтініш;
2) дипломатиялық қызмет персоналының қайтыс болуы туралы куәліктің көшірмесі;
3) дипломатиялық қызмет персоналының шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде жарақат алу фактісі бойынша болу мемлекетінің заңнамасына сәйкес берілген медициналық қорытынды;
4) шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде алған жарақаттың салдарынан дипломатиялық қызмет персоналының бір жыл ішінде қайтыс болу фактісі бойынша медициналық қорытынды;
5) осы Қағидалардың 8-тармағына сәйкес шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде жарақат алған дипломатиялық қызмет персоналына шетелдік мекеме ұсынған актінің көшірмесін ұсынады.
11. Осы Қағидалардың 10-тармағының 3) және 4) тармақшаларында көрсетілген, шет тілінде жасалған құжаттар қазақ немесе орыс тілдеріне аударылады, консулдық лауазымды адамның қолымен расталады және елтаңбалы мөрмен бекітіледі.

8. Загранучреждение при получении травмы персоналом дипломатической службы при исполнении служебных обязанностей за границей, незамедлительно направляет в Службу управления персоналом Министерства информацию о данном факте с указанием обстоятельств, произошедших и повлекших травму персонала дипломатической службы, а также акт о получении травмы персоналом дипломатической службы при исполнении служебных обязанностей за границей по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Копия акта, предусмотренного частью первой настоящего пункта Правил, представляется загранучреждением персоналу дипломатической службы, получившему травму при исполнении служебных обязанностей за границей.
9. В случае смерти персонала дипломатической службы в течение года вследствие травмы, полученной при исполнении служебных обязанностей за границей, во время работы в загранучреждении, загранучреждение, Служба управления персоналом Министерства и супруг (супруга) или один из близких родственников умершего персонала дипломатической службы, определяемый в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", осуществляют действия, предусмотренные главой 2 настоящих Правил.
10. В случае смерти персонала дипломатической службы в течение года вследствие травмы, полученной при исполнении служебных обязанностей границей, после прекращения им работы в загранучреждении, супруг (супруга) или один из близких родственников умершего персонала дипломатической службы, определяемый в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", не позднее 3 (трех) месяцев со дня наступления смерти персонала дипломатической службы обращается в Службу управления персоналом Министерства с представлением следующих документов:
1) заявление на выплату единовременной компенсации по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) копию свидетельства о смерти персонала дипломатической службы;
3) медицинское заключение по факту получения персоналом дипломатической службы травмы при исполнении служебных обязанностей за границей, выданное в соответствии с законодательством государства пребывания;
4) медицинское заключение по факту смерти персонала дипломатической службы в течение года вследствие травмы, полученной при исполнении служебных обязанностей за границей;
5) копию акта, представленного загранучреждением персоналу дипломатической службы, получившему травму при исполнении служебных обязанностей за границей, в соответствии с пунктом 8 настоящих Правил.
11. Документы, указанные в подпунктах 3) и 4) пункта 10 настоящих Правил, составленные на иностранном языке, переводятся на казахский или русский языки, заверяются подписью консульского должностного лица и скрепляются гербовой печатью.

4-тарау. Дипломатиялық қызмет персоналы шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде ауруы, мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) салдарынан болған мүгедектік белгіленген және және шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде мүгедектікке әкеп соқпаған мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) жағдайында оған біржолғы өтемақы алуға қажетті құжаттарды беру тәртібі
12. Шетелдегі мекеме дипломатиялық қызмет персоналы шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) мән-жайларын көрсете отырып, осы факт туралы ақпаратты, сондай-ақ осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дипломатиялық қызмет персоналының шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) туралы актіні Министрліктің Персоналды басқару қызметі не дереу жібереді.
Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінде көзделген актінің көшірмесін шетелдегі мекеме шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде мертіккен (жараланған, жарақаттанған, контузия алған) дипломатиялық қызмет персоналына ұсынады.
13. Дипломатиялық қызмет персоналы шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде ауруы, мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) салдарынан туындаған немесе мүгедектікке әкеп соқпаған мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) салдарынан кейін мүгедектік белгіленген күннен бастап 3 (үш) айдан кешіктірмей Министрліктің Персоналды басқару қызметі не мынадай құжаттарды:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаның нысанына сәйкес біржолғы өтемақы төлеуге өтініш;
2) дипломатиялық қызмет персоналына мүгедектік белгіленгенін растайтын медициналық қорытынды немесе болу мемлекетінің заңнамасына сәйкес берілген дипломатиялық қызмет персоналының шетмелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде жарақат алу фактісі бойынша медициналық қорытынды немесе куәландыру болып табылады;
3) осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде жарақат алған дипломатиялық қызмет персоналына шетелдегі мекеме ұсынған актінің көшірмесін ұсынады.
14. Осы Қағидалардың 13-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген, шет тілінде жасалған құжат қазақ немесе орыс тілдеріне аударылады, консулдық лауазымды адамның қолымен расталады және елтаңбалы мөрмен бекітіледі.

Глава 4. Порядок подачи документов, необходимых для получения персоналом дипломатической службы единовременной компенсации в случае установления ему инвалидности, наступившей в результате заболевания, увечья (ранения, травмы, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей за границей, и получения увечья (ранения, травмы, контузии), не повлекшего (не повлекшей) инвалидности, при исполнении служебных обязанностей за границей
12. Загранучреждение при получении увечья (ранения, травмы, контузии) персоналом дипломатической службы при исполнении служебных обязанностей за границей, незамедлительно направляет в Службу управления персоналом Министерства информацию о данном факте с указанием обстоятельств, произошедших и повлекших увечье (ранение, травму, контузию) персонала дипломатической службы, а также акт о получении увечья (ранения, травмы, контузии) персоналом дипломатической службы при исполнении служебных обязанностей за границей по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Копия акта, предусмотренного частью первой настоящего пункта Правил, представляется загранучреждением персоналу дипломатической службы, получившему увечье (ранение, травму, контузию) при исполнении служебных обязанностей за границей.
13. Персонал дипломатической службы в случае установления ему инвалидности, наступившей в результате заболевания, увечья (ранения, травмы, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей за границей, или получения увечья (ранения, травмы, контузии), не повлекшего (не повлекшей) инвалидности, при исполнении служебных обязанностей за границей не позднее 3 (трех) месяцев со дня установления ему инвалидности обращается в Службу управления персоналом Министерства с представлением следующих документов:
1) заявление на выплату единовременной компенсации по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) медицинское заключение, подтверждающее установление инвалидности персоналу дипломатической службы, либо медицинское заключение или освидетельствование по факту получения персоналом дипломатической службы травмы при исполнении служебных обязанностей за границей, выданное в соответствии с законодательством государства пребывания;
3) копию акта, представленного загранучреждением персоналу дипломатической службы, получившему травму при исполнении служебных обязанностей за границей, в соответствии с пунктом 12 настоящих Правил.
14. Документ, указанный в подпункте 2) пункта 13 настоящих Правил, составленный на иностранном языке, переводится на казахский или русский языки, заверяется подписью консульского должностного лица и скрепляется гербовой печатью.

5-тарау. Біржолғы өтемақы төлеу тәртібі
15. Министрліктің Персоналды басқару қызметі осы Қағидалардың 7, 10 және 13-тармақтарында көзделген құжаттарды алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынылған құжаттардың толықтығын салыстырып тексеруді жүзеге асырады.
16. Құжаттарды толық көлемде алмаған жағдайда, Министрліктің Персоналды басқару қызметі осы Қағидалардың 7, 10 және 13 тармақтарына сәйкес Министрліктің Персоналды басқару қызметіне құжаттарды берген тұлғаны (бұдан әрі-өтініш беруші) жетіспейтін құжаттарды ұсыну қажеттігі туралы хабардар етеді және оларды ұсынудың 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімін белгілейді.
17. Министрліктің Персоналды басқару қызметі құжаттардың толық топтамасын алғаннан кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде біржолғы өтемақы төлеу туралы бұйрықтың (бұдан әрі – бұйрықтың жобасы) немесе біржолғы өтемақы төлеуден дәлелді бас тарту туралы хаттың жобасын әзірлейді, оны Министрліктің мүдделі құрылымдық бөлімшелерімен келіскеннен кейін Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің (бұдан әрі – Министр) немесе оның міндетін атқаратын адамның қарауына енгізеді.
18. Министр немесе оның міндетін атқарушы адам Министрліктің Персоналды басқару қызметі бұйрықтың немесе біржолғы өтемақы төлеуден дәлелді бас тарту туралы хаттың жобасын ұсынғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде біржолғы өтемақы төлеу немесе төлеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
19. Біржолғы өтемақы төлеуден дәлелді бас тарту осы Қағидалардың 2-тармағында көзделген жағдайда ұсынылады.
20. Министрліктің Персоналды басқару қызметі 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтініш берушіні Министрдің немесе оның міндетін атқарушы адамның қабылдаған шешімі туралы хабардар етеді.
21. Біржолғы өтемақы Министрдің немесе оның міндетін атқарушы адамның біржолғы өтемақы төлеу туралы бұйрығы қабылданған күннен бастап 1 (бір) айдан кешіктірілмей осы Қағидалардың 7-тармағында, 10-тармағының 1) тармақшасында және 13-тармағының 1) тармақшасында көзделген өтініштерде көрсетілген банк шотына аудару арқылы төленеді.
22. Біржолғы өтемақы төлеу Заңның 25-бабының 9, 12 және 13-тармақтарында белгіленген мөлшерлерде республикалық бюджет қаражатынан жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
дипломатиялық қызметінің
қызметкері немесе
Қазақстан Республикасы
дипломатиялық қызметінің
жұмыскері шетелде қызметтік
міндеттерін орындау кезінде
қаза тапқан не шетелде
қызметтік міндеттерін орындау
кезінде алған жарақаты
салдарынан бір жыл ішінде
қайтыс болған, оған шетелде
қызметтік міндеттерін орындау
кезінде ауруы, мертігуі
(жаралануы, жарақаттануы,
контузия алуы) салдарынан
болған мүгедектік белгіленген
жағдайда және және шетелде
қызметтік міндеттерін орындау
кезінде мүгедектікке әкеп
соқпаған мертігуі (жаралануы,
жарақаттануы, контузия алуы)
жағдайында біржолғы өтемақы
төлеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
"Бекітемін"
Қазақстан Республикасының
шетелдегі мекемесінің басшысы
____________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(болған кезде)
____________________________
Қазақстан Республикасының
шетелдегі мекемесі
басшысының қолы
202___ жылғы "__" _________
Шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде дипломатиялық қызмет персоналының қаза табуы (қайтыс болуы) туралы акт

Глава 5. Порядок выплаты единовременной компенсации
15. Служба управления персоналом Министерства не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня получения документов, предусмотренных в пунктах 7, 10 и 13 настоящих Правил, осуществляет сверку на полноту представленных документов.
16. В случае получения документов не в полном объеме, Служба управления персоналом Министерства уведомляет лицо, подавшее документы в Службу управления персоналом Министерства в соответствии с пунктами 7, 10 и 13 настоящих Правил (далее – заявитель), о необходимости представления недостающих документов и устанавливает срок их предоставления, не превышающий 10 (десяти) рабочих дней.
17. Служба управления персоналом Министерства в течение 10 (десяти) рабочих дней после получения полного пакета документов, разрабатывает проект приказа о выплате единовременной компенсации (далее – проект приказа) либо письма с мотивированным отказом в выплате единовременной компенсации, после согласования которого с заинтересованными структурными подразделениями Министерства, вносит на рассмотрение Министра иностранных дел Республики Казахстан (далее – Министр) либо лица, исполняющего его обязанности.
18. Министр либо лицо, исполняющее его обязанности, в течение 5 (пяти) рабочих дней после представления Службой управления персоналом Министерства проекта приказа либо письма с мотивированным отказом в выплате единовременной компенсации принимает решение о выплате либо отказе в выплате единовременной компенсации.
19. Мотивированный отказ в выплате единовременной компенсации представляется в случае, предусмотренном в пункте 2 настоящих Правил.
20. Служба управления персоналом Министерства в течение 5 (пяти) рабочих дней уведомляет заявителя о принятом решении Министра либо лица, исполняющего его обязанности,
21. Единовременная компенсация выплачивается не позднее 1 (одного) месяца со дня принятия приказа Министра либо лица, исполняющего его обязанности о выплате единовременной компенсации путем перечисления на банковский счет, указанный в заявлениях, предусмотренных пунктом 7, подпунктом 1) пункта 10 и подпунктом 1) пункта 13 настоящих Правил.
22. Выплата единовременной компенсации осуществляется из средств республиканского бюджета в размерах, установленных пунктами 9, 12 и 13 статьи 25 Закона.
Приложение 1
к Правилам выплаты
единовременной компенсации в
случае гибели сотрудника
дипломатической службы
Республики Казахстан или
работника дипломатической службы
Республики Казахстан при
исполнении служебных
обязанностей за границей либо
смерти в течение года
вследствие травмы, полученной
при исполнении служебных
обязанностей за границей,
установления ему инвалидности,
наступившей в результате
заболевания, увечья (ранения,
травмы, контузии), полученных
при исполнении служебных
обязанностей за границей, и
получения увечья (ранения,
травмы, контузии), не
повлекшего (не повлекшей)
инвалидности, при исполнении
служебных обязанностей за границей
Форма
"Утверждаю"
Руководитель загранучреждения
Республики Казахстан
____________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
____________________________
Подпись руководителя
загранучреждения
Республики Казахстан
"___" _____________20___года
Акт о гибели (смерти) персонала дипломатической службы
при исполнении служебных обязанностей за границей

1. Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы және мекен-
жайы:______________________________________________________________
2. Дипломатиялық қызмет персоналының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса),
лауазымы:________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Қаза тапқан (қайтыс болған) дипломатиялық қызмет персоналының жасы:
____________________________________________________________________
4. Оқиғаның уақыты мен күні: __________________________________________
5. Оқиға орны: _______________________________________________________
6. Оқиғаның себебі: __________________________________________________
____________________________________________________________________
7. Оқиғаға әкеп соққан мән-жайлар: _____________________________________
____________________________________________________________________
8. Оқиға куәгерлері (болған жағдайда):
_____________________________________________ __________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)             (қолы)
_____________________________________________ __________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)             (қолы)
_____________________________________________ __________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)             (қолы)
Дипломатиялық қызмет персоналының шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде қаза табуы (қайтыс болуы) туралы осы Акт дипломатиялық қызмет персоналының қаза табуы (қайтыс болуы) оның шетелдегі мекемеде жұмыс істеген уақытында шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде болғанын растайды
________________________________________________________________.
(Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауын көрсету)
Қазақстан Республикасы
дипломатиялық қызметінің
қызметкері немесе
Қазақстан Республикасы
дипломатиялық қызметінің
жұмыскері шетелде қызметтік
міндеттерін орындау кезінде
қаза тапқан не шетелде
қызметтік міндеттерін орындау
кезінде алған жарақаты
салдарынан бір жыл ішінде
қайтыс болған, оған шетелде
қызметтік міндеттерін орындау
кезінде ауруы, мертігуі
(жаралануы, жарақаттануы,
контузия алуы) салдарынан
болған мүгедектік белгіленген
жағдайда және және шетелде
қызметтік міндеттерін орындау
кезінде мүгедектікке әкеп
соқпаған мертігуі (жаралануы,
жарақаттануы, контузия алуы)
жағдайында біржолғы өтемақы
төлеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Кімге:
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрлігінің
Персоналды басқару қызметі
Кімнен:
___________________________
Өтініш берушінің тегі, аты,
әкесінің аты
(болған жағдайда)
мекенжайы бойынша тұратын:
____________________________
____________________________
өтініш берушінің жеке
сәйкестендіру номері және жеке
басын куәландыратын
құжаттың деректемелері:
___________________________
____________________________
Біржолғы өтемақы төлеуге өтініш
Сізден _____________________________________________________________
өтініш беруші Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызмет персоналы
болып табылатын жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының
дипломатиялық қызмет персоналына қатысты тегін, атын, әкесінің атын (бар болса),
туыстық дәрежесін көрсету) оқиғасына байланысты біржолғы өтемақы
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(біржолғы өтемақы төленетін оқиғаның сипатын көрсету)
және келесі банктік деректемелерге аударуды сұраймын:
__________________________________________________________________
___________________________________________________________________.
(алушының Жеке шотының немесе карта - шотының банктік деректемелерін көрсету)
Өтінішке мынадай құжаттарды қоса беремін:
1.__________________________________
2.__________________________________
3.__________________________________
20___жылғы "___"_____________
_______________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда) өтініш берушінің
_______________________
(өтініш берушінің қолы)
Құжаттар қабылданды:
20___жылғы "___"_____________
________________________
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
Персоналды басқару қызметінің лауазымды адамының
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
_______________________
(Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
Персоналды басқару қызметінің
лауазымды адамының қолы)
Қазақстан Республикасы
дипломатиялық қызметінің
қызметкері немесе
Қазақстан Республикасы
дипломатиялық қызметінің
жұмыскері шетелде қызметтік
міндеттерін орындау кезінде
қаза тапқан не шетелде
қызметтік міндеттерін орындау
кезінде алған жарақаты
салдарынан бір жыл ішінде
қайтыс болған, оған шетелде
қызметтік міндеттерін орындау
кезінде ауруы, мертігуі
(жаралануы, жарақаттануы,
контузия алуы) салдарынан
болған мүгедектік белгіленген
жағдайда және және шетелде
қызметтік міндеттерін орындау
кезінде мүгедектікке әкеп
соқпаған мертігуі (жаралануы,
жарақаттануы, контузия алуы)
жағдайында біржолғы өтемақы
төлеу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
"Бекітемін"
Қазақстан Республикасының
шетелдегі мекемесінің басшысы
____________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(болған кезде)
____________________________
Қазақстан Республикасының
шетелдегі мекемесі
басшысының қолы
202___ жылғы "__" _________
Шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде дипломатиялық қызмет персоналының жарақат алуы туралы акт

1. Наименование и адрес загранучреждения Республики Казахстан:
_______________________________________________________________
2. Фамилия, имя, отчество (при наличии), должность погибшего (умершего)
персонала дипломатической службы: __________________________________
3. Возраст погибшего (умершего) персонала дипломатической службы:
_______________________________________________________________
4. Время и дата происшествия: ____________________________________
5. Место происшествия: __________________________________________
6. Причина происшествия: ________________________________________
_______________________________________________________________
7. Обстоятельства, приведшего к происшествию: _____________________
_______________________________________________________________
8. Очевидцы происшествия (при наличии):
_________________________________________________________ __________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)             (подпись)
_________________________________________________________ __________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)             (подпись)
__________________________________________________________ __________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)             (подпись)
Настоящий Акт о гибели (смерти) персонала дипломатической службы при исполнении
служебных обязанностей за границей подтверждает, что гибель (смерть) персонала
дипломатической службы наступила при исполнении им служебных обязанностей за
границей во время работы в загранучреждении
_________________________________________________________________.
(указать наименование загранучреждения Республики Казахстан)
Приложение 2
к Правилам выплаты
единовременной компенсации в
случае гибели сотрудника
дипломатической службы
Республики Казахстан или
работника дипломатической службы
Республики Казахстан при
исполнении служебных
обязанностей за границей либо
смерти в течение года
вследствие травмы, полученной
при исполнении служебных
обязанностей за границей,
установления ему инвалидности,
наступившей в результате
заболевания, увечья (ранения,
травмы, контузии), полученных
при исполнении служебных
обязанностей за границей, и
получения увечья (ранения,
травмы, контузии), не
повлекшего (не повлекшей)
инвалидности, при исполнении
служебных обязанностей за границей
Форма
Кому:
Службе управления персоналом
Министерства иностранных дел
Республики Казахстан
От кого:
____________________________
Фамилия, имя, отчество
(при наличии) заявителя
проживающего по адресу:
____________________________
____________________________
Индивидуальный идентификационный
номер и реквизиты документа,
удостоверяющего личность
заявителя:
__________________________
____________________________
Заявление на выплату единовременной компенсации
Прошу Вас выплатить мне ____________________________________________
_________________________________________________________________________
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии), степень родства по отношению к
персоналу дипломатической службы Республики Казахстан, за исключением случаев,
когда заявителем является персонал дипломатической службы Республики Казахстан)
единовременную компенсацию в связи с происшествием ________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(указать характер происшествия, по которому выплачивается единовременная компенсация)
и перечислить на следующие банковские реквизиты: ____________________________
_________________________________________________________________________.
(указать банковские реквизиты лицевого счета или карт - счета получателя)
К заявлению прилагаю следующие документы:
1.__________________________________
2.__________________________________
3.__________________________________
"___"_____________20___года
_________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии) заявителя
_____________________
(подпись заявителя)
Документы приняты:
"___"_____________20___года
_________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
должностного лица Службы управления персоналом Министерства иностранных дел
Республики Казахстан
___________________________
(подпись должностного лица
Службы управления персоналом
Министерства иностранных дел
Республики Казахстан)
Приложение 3
к Правилам выплаты
единовременной компенсации в
случае гибели сотрудника
дипломатической службы
Республики Казахстан или
работника дипломатической службы
Республики Казахстан при
исполнении служебных
обязанностей за границей либо
смерти в течение года
вследствие травмы, полученной
при исполнении служебных
обязанностей за границей,
установления ему инвалидности,
наступившей в результате
заболевания, увечья (ранения,
травмы, контузии), полученных
при исполнении служебных
обязанностей за границей, и
получения увечья (ранения,
травмы, контузии), не
повлекшего (не повлекшей)
инвалидности, при исполнении
служебных обязанностей за границей
Форма
"Утверждаю"
Руководитель загранучреждения
Республики Казахстан
____________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
____________________________
Подпись руководителя
загранучреждения Республики Казахстан
"___" _____________20___года
Акт о получении травмы персоналом дипломатической службы
при исполнении служебных обязанностей за границей

1. Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы және мекен-
жайы:____________________________________________________________
2. Жарақат алған дипломатиялық қызмет персоналының тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса), лауазымы:________________________________________________
3. Жарақат алған дипломатиялық қызмет персоналының жасы:
________________________________________________________________
4. Оқиғаның уақыты мен күні: ______________________________________
5. Оқиға орны: ___________________________________________________
6. Оқиғаның себебі: _______________________________________________
________________________________________________________________
7. Оқиғаға әкеп соққан мән-жайлар: _________________________________
________________________________________________________________
8. Оқиға куәгерлері (болған жағдайда):
____________________________________________ __________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)             (қолы)
____________________________________________ __________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)             (қолы)
____________________________________________ __________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)             (қолы)
9.Жарақат алған сәтте жарақат алған дипломатиялық қызмет персоналының физикалық
жай-күйі:
___________________________________________________________________.
Дипломатиялық қызмет персоналының шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде жарақат алғаны туралы осы Акт дипломатиялық қызмет персоналының жарақат алуы оның шетелдегі мекемеде жұмыс істеген уақытында шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде болғанын растайды
____________________________________________________________________.
(Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауын көрсету)
Қазақстан Республикасы
дипломатиялық қызметінің
қызметкері немесе
Қазақстан Республикасы
дипломатиялық қызметінің
жұмыскері шетелде қызметтік
міндеттерін орындау кезінде
қаза тапқан не шетелде
қызметтік міндеттерін орындау
кезінде алған жарақаты
салдарынан бір жыл ішінде
қайтыс болған, оған шетелде
қызметтік міндеттерін орындау
кезінде ауруы, мертігуі
(жаралануы, жарақаттануы,
контузия алуы) салдарынан
болған мүгедектік белгіленген
жағдайда және және шетелде
қызметтік міндеттерін орындау
кезінде мүгедектікке әкеп
соқпаған мертігуі (жаралануы,
жарақаттануы, контузия алуы)
жағдайында біржолғы өтемақы
төлеу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
"Бекітемін"
Қазақстан Республикасының
шетелдегі мекемесінің басшысы
____________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(болған кезде)
____________________________
Қазақстан Республикасының
шетелдегі мекемесі
басшысының қолы
202___ жылғы "__" _________
Шетелде дипломатиялық қызмет персоналының қызметтік міндеттерін орындау кезінде мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) туралы акт

1. Наименование и адрес загранучреждения Республики Казахстан:
_______________________________________________________________
2. Фамилия, имя, отчество (при наличии), должность персонала
дипломатической службы, получившего травму:
_______________________________________________________________
3. Возраст персонала дипломатической службы, получившего травму: ___
4. Время и дата происшествия: ____________________________________
5. Место происшествия: __________________________________________
6. Причина происшествия: ________________________________________
_______________________________________________________________
7. Обстоятельства, приведшего к происшествию: _____________________
_______________________________________________________________
8. Очевидцы происшествия:
____________________________________________________ __________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)       (подпись)
____________________________________________________ __________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)       (подпись)
____________________________________________________ __________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)       (подпись)
9. Физическое состояние персонала дипломатической службы, получившего травму
в момент получения травмы:
_______________________________________________________________.
Настоящий Акт о получении травмы персоналом дипломатической службы
при исполнении служебных обязанностей за границей подтверждает, что получение травмы
персоналом дипломатической службы произошло при исполнении им служебных
обязанностей за границей во время работы в загранучреждении ___________________________________________________.
(указать наименование загранучреждения Республики Казахстан)
Приложение 4
к Правилам выплаты
единовременной компенсации в
случае гибели сотрудника
дипломатической службы
Республики Казахстан или
работника дипломатической службы
Республики Казахстан при
исполнении служебных
обязанностей за границей либо
смерти в течение года
вследствие травмы, полученной
при исполнении служебных
обязанностей за границей,
установления ему инвалидности,
наступившей в результате
заболевания, увечья (ранения,
травмы, контузии), полученных
при исполнении служебных
обязанностей за границей, и
получения увечья (ранения,
травмы, контузии), не
повлекшего (не повлекшей)
инвалидности, при исполнении
служебных обязанностей за границей
Форма
"Утверждаю"
Руководитель загранучреждения
Республики Казахстан
____________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
____________________________
Подпись руководителя загранучреждения
Республики Казахстан
"___" _____________20___года
Акт о получении увечья (ранения, травмы, контузии) персоналом
дипломатической службы при исполнении служебных обязанностей за границей

1. Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауы және мекен- жайы:
______________________________________________________________
2. Мертіккен (жараланған, жарақаттанған, контузия алған) дипломатиялық
қызмет персоналының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы):
_______________________________________________________________
3. Мертіккен (жараланған, жарақаттанған, контузия алған дипломатиялық қызмет
персоналының жасы):__________________________________________
_______________________________________________________________
4. Оқиғаның уақыты мен күні: _____________________________________
5. Оқиға орны: __________________________________________________
6. Оқиғаның себебі: ______________________________________________
_______________________________________________________________
7. Оқиғаға әкеп соққан мән-жайлар: ________________________________
_______________________________________________________________
8. Оқиға куәгерлері (болған жағдайда):
____________________________________________ __________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)             (қолы)
____________________________________________ __________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)             (қолы)
____________________________________________ __________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы) ( қолы)
9. Мертіккен (жараланған, жарақаттанған, контузия алған) кезде мертіккен
(жараланған, жарақаттанған, контузия алған) дипломатиялық қызмет персоналының
физикалық жай-күйі):
_______________________________________________________________
10. Мертігу түрі:
_______________________________________________________________.
(жарақат, контузия)
Дипломатиялық қызмет персоналының шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде мертіккені (жараланғаны, жарақаттанғаны, контузия алғаны) туралы осы Акт дипломатиялық қызмет персоналының мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) оның шетелдегі мекемеде жұмыс істеген уақытында шетелде қызметтік міндеттерін орындау кезінде болғанын растайды
________________________________________________________________.
(Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемесінің атауын көрсету)

1. Наименование и адрес загранучреждения Республики Казахстан:
_______________________________________________________________
2. Фамилия, имя, отчество (при наличии), должность персонала
дипломатической службы, получившего увечье (ранение, травму, контузию):
_______________________________________________________________
3. Возраст персонала дипломатической службы, получившего увечье (ранение,
травму, контузию): ___________________________________________________
4. Время и дата происшествия: ____________________________________
5. Место происшествия: __________________________________________
6. Причина происшествия: ________________________________________
_______________________________________________________________
7. Обстоятельства, приведшего к происшествию: _____________________
_______________________________________________________________
8. Очевидцы происшествия:
_____________________________________________________ __________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)       (подпись)
_____________________________________________________ __________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)      (подпись)
____________________________________________________ __________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)       (подпись)
_______________________________________________________________
9. Физическое состояние персонала дипломатической службы, получившего увечье
(ранение, травму, контузию) в момент получения увечья (ранения, травмы, контузии):
___________________________________________________
_______________________________________________________________
10. Вид увечья: _________________________________________________.
(увечье, ранение, травма, контузия)
Настоящий Акт о получении увечья (ранения, травмы, контузии) персоналом
дипломатической службы при исполнении служебных обязанностей за границей
подтверждает, что получение увечья (ранения, травмы, контузии) персоналом
дипломатической службы произошло при исполнении им служебных обязанностей за
границей во время работы в загранучреждении
___________________________________________________.
(указать наименование загранучреждения Республики Казахстан)