"Ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның аудиторлық есебіне немесе қаржылық есептілік бойынша аудиторлық есебіне, камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламасына қарсылықтарды қарау жөніндегі апелляциялық комиссияның құрамы мен ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 20 наурыздағы № 302 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2021 жылғы 30 шiлдедегі № 736 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 3 тамызда № 23821 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаға, қаржылық есептілік жөніндегі аудиторлық есепке немесе аудиторлық есепке қарсылықтарды қарау жөніндегі апелляциялық комиссияның құрамын және ол туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 20 наурыздағы № 302 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20171 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Аудиторлық есепке немесе қаржылық есептілік жөніндегі аудиторлық есепке, ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаға қарсылықтарды және ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдануды қарау жөніндегі апелляциялық комиссияның құрамын және ол туралы ережені бекіту туралы";
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 58-1-бабына және 58-2-бабының 1-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Аудиторлық есепке немесе қаржылық есептілік жөніндегі аудиторлық есепке, ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаға қарсылықтарды қарау жөніндегі апелляциялық комиссияның құрамында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Аудиторлық есепке немесе қаржылық есептілік жөніндегі аудиторлық есепке, ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаға қарсылықтарды және ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдануды қарау жөніндегі апелляциялық комиссияның құрамы";
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Аудиторлық есепке немесе қаржылық есептілік жөніндегі аудиторлық есепке, ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою жою туралы хабарламаға қарсылықтарды және ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдануды қарау жөніндегі апелляциялық комиссияның (бұдан әрі – апелляциялық комиссия) құрамына 7 (жеті) адам кіреді:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Аудиторлық есепке немесе қаржылық есептілік жөніндегі аудиторлық есепке, ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаға қарсылықтарды қарау жөніндегі апелляциялық комиссия туралы ережеде:

О внесении изменений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 20 марта 2020 года № 302 "Об утверждении состава и Положения об апелляционной комиссии по рассмотрению возражений к аудиторскому отчету или аудиторскому отчету по финансовой отчетности, уведомлению об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля уполномоченного органа по внутреннему государственному аудиту"
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 30 июля 2021 года № 736. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 августа 2021 года № 23821
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 20 марта 2020 года № 302 "Об утверждении состава и Положения об апелляционной комиссии по рассмотрению возражений к аудиторскому отчету или аудиторскому отчету по финансовой отчетности, уведомлению об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля уполномоченного органа по внутреннему государственному аудиту" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20171) следующие изменения:
заголовок приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении состава и Положения об апелляционной комиссии по рассмотрению возражений к аудиторскому отчету или аудиторскому отчету по финансовой отчетности, уведомлению об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля уполномоченным органом по внутреннему государственному аудиту, и обжалованию решений, действий (бездействия) уполномоченного органа по внутреннему государственному аудиту и (или) его должностных лиц";
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии со статьей 58-1 и пунктом 1-1 статьи 58-2 Закона Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Составе апелляционной комиссии по рассмотрению возражений к аудиторскому отчету или аудиторскому отчету по финансовой отчетности, уведомлению об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля уполномоченного органа по внутреннему государственному аудиту, утвержденном указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Состав апелляционной комиссии по рассмотрению возражений к аудиторскому отчету или аудиторскому отчету по финансовой отчетности, уведомлению об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля уполномоченным органом по внутреннему государственному аудиту, и обжалованию решений, действий (бездействия) уполномоченного органа по внутреннему государственному аудиту и (или) его должностных лиц";
абзац первый изложить в следующей редакции:
"В состав Апелляционной комиссии по рассмотрению возражений к аудиторскому отчету или аудиторскому отчету по финансовой отчетности, уведомлению об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля уполномоченным органом по внутреннему государственному аудиту, и обжалованию решений, действий (бездействия) уполномоченного органа по внутреннему государственному аудиту и (или) его должностных лиц (далее – Апелляционная комиссия), в количестве 7 (семи) человек входят:";
в Положении об апелляционной комиссии по рассмотрению возражений к аудиторскому отчету или аудиторскому отчету по финансовой отчетности, уведомлению об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля уполномоченного органа по внутреннему государственному аудиту, утвержденном указанным приказом:

1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Аудиторлық есепке немесе қаржылық есептілік жөніндегі аудиторлық есепке, ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою жою туралы хабарламаға қарсылықтарды және ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдануды қарау жөніндегі апелляциялық комиссияның туралы ереже (бұдан әрі – Ереже) "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік аудит туралы заң) 58-1-бабына және 58-2-бабының 1-1-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Аудиторлық есепке немесе қаржылық есептілік жөніндегі аудиторлық есепке, ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою жою туралы хабарламаға қарсылықтарды және ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдануды қарау жөніндегі апелляциялық комиссия (бұдан әрі – Апелляциялық комиссия) өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Мемлекеттік аудит туралы заңды, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің актілерін және өзге де құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Қарсылық, шағым Мемлекеттік аудит туралы Заңның 11-1-тарауында айқындалған тәртіппен және мерзімдерде және осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес аудиторлық есепке немесе қаржылық есептілік жөніндегі аудиторлық есепке, ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаға қарсылықтарды және ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдануды қарау тәртібіне сәйкес қаралады.";
8, 9 және 10-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Уәкілетті орган ведомствосының жанындағы жұмыс органы осы Ереженің 7-тармағында көзделген барлық мәліметтерді алғаннан кейін апелляциялық комиссия органдарының аудиторлық есепке немесе қаржылық есептілік жөніндегі аудиторлық есепке, ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаға қарсылықтарды және ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдануды қарау тәртібінде осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес осы Ережеге 2 немесе 3-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша қарсылықты, шағымды қарау нәтижелері бойынша алдын ала қорытынды жасайды.
Қарсылықты, шағымды қарау нәтижелері бойынша алдын ала қорытындыға уәкілетті орган ведомствосының басшысы қол қояды.

пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящее Положение об апелляционной комиссии по рассмотрению возражений к аудиторскому отчету или аудиторскому отчету по финансовой отчетности, уведомлению об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля уполномоченным органом по внутреннему государственному аудиту, и обжалованию решений, действий (бездействия) уполномоченного органа по внутреннему государственному аудиту и (или) его должностных лиц (далее – Положение) разработано в соответствии со статьей 58-1 и пунктом 1-1 статьи 58-2 Закона Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле" (далее – Закон о госаудите).
2. Апелляционная комиссия по рассмотрению возражений к аудиторскому отчету или аудиторскому отчету по финансовой отчетности, уведомлению об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля уполномоченным органом по внутреннему государственному аудиту, и обжалованию решений, действий (бездействия) уполномоченного органа по внутреннему государственному аудиту и (или) его должностных лиц (далее – Апелляционная комиссия), в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, Законом о госаудите, законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан и иными правовыми актами, а также настоящим Положением.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Возражение, жалоба рассматриваются в порядке и сроки, определенные главой 11-1 Закона о госаудите и в соответствии с порядком рассмотрения возражений к аудиторскому отчету или аудиторскому отчету по финансовой отчетности, уведомлению об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля уполномоченным органом по внутреннему государственному аудиту, обжалованию решений, действий (бездействия) уполномоченного органа по внутреннему государственному аудиту и (или) его должностных лиц, органами Апелляционной комиссии согласно приложению 1 к настоящему Положению.";
пункты 8, 9 и 10 изложить в следующей редакции:
"8. Рабочий орган при ведомстве уполномоченного органа после получения всех сведений, предусмотренных пунктом 7 настоящего Положения, в сроки, установленные порядком рассмотрения возражений к аудиторскому отчету или аудиторскому отчету по финансовой отчетности, уведомлению об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля уполномоченным органом по внутреннему государственному аудиту, обжалования решений, действий (бездействия) уполномоченного органа по внутреннему государственному аудиту и (или) его должностных лиц, органами Апелляционной комиссии согласно приложению 1 к настоящему Положению, составляет предварительное заключение по результатам рассмотрения возражения, жалобы по формам согласно приложениям 2 или 3 к настоящему Положению.
Предварительное заключение по результатам рассмотрения возражения, жалобы подписывается руководителем ведомства уполномоченного органа."

9. Жұмыс органы апелляциялық комиссияның отырысы басталғанға дейін 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей апелляциялық комиссияның мүшелеріне қарсылықты, шағымды қарау нәтижелері бойынша алдын ала қорытындыны және шағым жасалатын мәселелерге қатысты материалдардың көшірмелерін жібереді.
Көрсетілген құжаттар Апелляциялық комиссия мүшелерінің:
мемлекеттік органдардың қызметкерлері болып табылатын қызметкерлер – мемлекеттік органдардың интранет-порталында бірыңғай электрондық пошта жүйесінде;
мемлекеттік органдардың қызметкерлері болып табылмайтын қызметкерлер – олар жұмыс органына берген электрондық поштасына жіберіледі.
Мемлекеттік аудит объектісі қосымша материалдарды қарсылыққа, шағымға қоса берген жағдайда, Апелляциялық комиссияның мүшелері қажет болған кезде мұндай материалдармен жұмыс органында таныстырылады.
10. Апелляциялық комиссияның мүшелері өздерінің атына жіберілген материалдарды қарайды және жұмыс органына шағым жасалған мәселелер бойынша негіздемелермен өз ұстанымдарын, оның ішінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы заңнамасына сәйкес электрондық Ішкі мемлекеттік аудит жүргізу жөніндегі ұсыныстарды жұмыс органы материалдарды жіберген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде, қарсылыққа толықтыру бойынша – жұмыс органы материалдарды жіберген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей жібереді.
Апелляциялық комиссия мүшелерінің сұрау салулары бойынша жұмыс органы Апелляциялық комиссияның мұндай мүшелеріне қарсылықты, шағымды қарау үшін қажетті, қарсылық берген мемлекеттік аудит объектісіне қатысты, оның ішінде "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Мемлекеттік құпиялар туралы Заң) сәйкес қорғалатын құпияға жататын мәліметтерді береді.";
18, 19, 20, 21, 22, 23 және 24-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Апелляциялық комиссияның шешімі ашық дауыс беру арқылы отырысқа қатысып отырған жай көпшілік дауыспен қабылданады.
Дауыстар тең болған жағдайда Апелляциялық комиссияның төрағасы дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
19. Апелляциялық комиссия қарсылықты, шағымды қарау нәтижелері бойынша мына шешімдердің бірін шығарады:
1) қарсылықты, шағымды толық немесе ішінара қанағаттандыру туралы;
2) осындай шешім қабылдауды негіздей отырып, қарсылықты, шағымды қанағаттандырудан бас тарту туралы.
20. Қарсылықтарды, шағымдарды қарау нәтижелері бойынша апелляциялық комиссия шығарған шешімдер осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша апелляциялық комиссия отырысының хаттамасында (бұдан әрі – хаттама) көрсетіледі.

9. Рабочий орган не позднее 5 (пяти) рабочих дней до начала заседания Апелляционной комиссии направляет членам Апелляционной комиссии предварительное заключение по результатам рассмотрения возражения, жалобы и копии материалов, касающихся обжалуемых вопросов.
Указанные документы направляются на адреса электронной почты членов Апелляционной комиссии:
являющихся работниками государственных органов – в единой электронной почтовой системе на интранет-портале государственных органов;
не являющихся работниками государственных органов – представленные ими в рабочий орган.
В случае приложения объектом государственного аудита к возражению, жалобе дополнительных материалов, члены Апелляционной комиссии при необходимости ознакамливаются с такими материалами в рабочем органе.
10. Члены Апелляционной комиссии рассматривают направленные в их адрес материалы и направляют в рабочий орган свои позиции с обоснованиями по обжалуемым вопросам, в том числе, предложения по проведению электронного внутреннего государственного аудита в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственном аудите и финансовом контроле, в срок не позднее 2 (двух) рабочего дня со дня направления рабочим органом материалов, по дополнению к возражению – не позднее 1 (одного) рабочего дня со дня направления рабочим органом материалов.
По запросам членов Апелляционной комиссии рабочим органом представляются таким членам Апелляционной комиссии необходимые для рассмотрения возражения, жалобы сведения, касающиеся объекта государственного аудита, подавшего возражение, подавшего жалобу, в том числе относящиеся к охраняемой законом тайне в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных секретах" (далее – Закон о госсекретах).";
пункты 18, 19, 20, 21, 22, 23 и 24 изложить в следующей редакции:
"18. Решение Апелляционной комиссии принимается открытым голосованием простым большинством голосов, присутствующих на заседании.
В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал Председатель Апелляционной комиссии.
19. Апелляционная комиссия по результатам рассмотрения возражения, жалобы выносит одно из следующих решений:
1) о полном или частичном удовлетворении возражения, жалобы;
2) об отказе в удовлетворении возражения, жалобы с обоснованием принятия такого решения.
20. Решения, вынесенные Апелляционной комиссией по результатам рассмотрения возражений, жалоб, отражаются в протоколе заседания Апелляционной комиссии (далее – Протокол) по форме согласно приложению 4 к настоящему Положению.

21. Апелляциялық комиссияның отырысында екі және одан да көп қарсылықтар, шағымдар бойынша мәселелер қаралған жағдайда, әрбір қарсылық, шағым бойынша жеке хаттама ресімделеді.
22. Хаттама тиісті қарсылықтың, шағымның материалдарына қоса тіркеледі.
23. Апелляциялық комиссия отырысының нәтижелері бойынша күн тәртібіне енгізілген қарсылықты, шағымды қарауды Апелляциялық комиссияның келесі отырыстарына ауыстыру туралы шешім қабылданған жағдайда, осы қарсылық, шағым бойынша дауыс беру парақтары мен Хаттама толтырылмайды.
24. Апелляциялық комиссияның шешімі жазбаша нысанда шығарылады және мемлекеттік аудит объектісінің орындауы үшін міндетті болып табылады.
Қарсылықты, шағымды қарау нәтижелері апелляциялық комиссия шешім шығарған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ресімделеді.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Мемлекеттік аудит объектісі немесе өтініш беруші қарсылықты, шағымдарды қарауды тоқтату туралы өтінішхатпен жүгінген жағдайда, мұндай қарсылықты, шағымды уәкілетті орган немесе уәкілетті органның ведомствосы Апелляциялық комиссия мүшелеріне жазбаша хабарлай отырып, қараусыз қалдырады.";
Ережеге 1, 2, 3 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі апелляция департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
М. Султангазиев
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2021 жылғы 30 шілдедегі
№ 736 Бұйрыққа
1-қосымша
Аудиторлық есепке немесе
қаржылық есептілік жөніндегі
аудиторлық есепке, Ішкі
мемлекеттік аудит жөніндегі
уәкілетті органның камералдық
бақылау нәтижелері бойынша
анықталған бұзушылықтарды
жою және ішкі мемлекеттік
аудит жөніндегі уәкілетті
органның және (немесе) оның
лауазымды адамдарының
шешімдеріне, әрекеттеріне
(әрекетсіздігіне) шағым жасау
туралы хабарламаға
қарсылықтарды қарау жөніндегі
апелляциялық комиссияның
құрамын және ол
туралы ережеге
1-қосымша
Нысан
Апелляциялық комиссия органдарының аудиторлық есепке немесе қаржылық есептілік жөніндегі аудиторлық есепке, ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаға қарсылықтарды қарау тәртібі
р/с №
Шағым жасалған құжаттың атауы
Қарсылықты қарайтын органның атауы
Өлшемшарт
Қарау мерзімі *
Апелляциялық комиссия органдарының өзара іс-қимыл тәртібі
1.
Уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесінің аудиторлық есебі немесе қаржылық есептілігі бойынша аудиторлық есебі
Уәкілетті органның ведомствосы жанындағы Апелляциялық комиссия
Қарсылықты қарау мерзімдерін тоқтата тұру және (немесе) ұзарту жағдайларын қоспағанда, аудиторлық есепке немесе қаржылық есептілік бойынша аудиторлық есепке қарсылық алынған күннен кейінгі күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде
Уәкілетті органның ведомствосы жанындағы Апелляциялық комиссияның жұмыс тәртібін уәкілетті органның ведомствосы айқындайды.
2.
Уәкілетті орган ведомствосының аудиторлық есебі немесе қаржылық есептілігі бойынша аудиторлық есебі
Апелляциялық комиссия төрағасы орынбасарының төрағалығымен уәкілетті орган жанындағы Апелляциялық комиссия
Қарсылықты қарау мерзімдерін тоқтата тұру және (немесе) ұзарту жағдайларын қоспағанда, аудиторлық есепке немесе қаржылық есептілік бойынша аудиторлық есепке қарсылық алынған күннен кейінгі күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде
Уәкілетті орган ведомствосының жанындағы Жұмыс органы қарсылықты алған күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде оны қарайды, қарсылықты қарау нәтижелері бойынша алдын ала қорытынды дайындайды және Апелляциялық комиссияның отырысына шығару үшін уәкілетті органның жанындағы Жұмыс органына Ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның аудиторлық есебіне немесе қаржылық есептілік бойынша аудиторлық есебіне, камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламасына қарсылықтарды қарау жөніндегі апелляциялық комиссия туралы ережеге (бұдан әрі – Ереже) 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық және қағаз тасығышта жібереді.
3.
Камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарлама
Уәкілетті органның ведомствосы жанындағы Апелляциялық комиссия
Мемлекеттік сатып алу сомасы 2 (екі) миллиард теңгеге дейін
Камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаға қарсылық алынған күннен кейінгі күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде
Уәкілетті органның ведомствосы жанындағы Апелляциялық комиссияның жұмыс тәртібін уәкілетті органның ведомствосы айқындайды.
4.
Камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарлама
Апелляциялық комиссия төрағасы орынбасарының төрағалығымен уәкілетті орган жанындағы Апелляциялық комиссия

21. В случае рассмотрения на заседании Апелляционной комиссии вопросов по двум и более возражениям, жалобам, по каждому возражению, жалобе оформляется отдельный Протокол.
22. Протокол приобщается к материалам соответствующего возражения, жалобы.
23. В случае принятия по результатам заседания Апелляционной комиссии решения о переносе рассмотрения возражения, жалобы, включенных в повестку, на последующие заседания Апелляционной комиссии, листы голосования и Протокол по данным возражению, жалобе не заполняются.
24. Решение Апелляционной комиссии выносится в письменной форме и является обязательным для исполнения объектом государственного аудита.
Результаты рассмотрения возражения, жалобы оформляются в течение 2 (двух) рабочих дней со дня вынесения решения Апелляционной комиссией.";
приложения 1, 2, 3 и 4 к Положению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту апелляции по внутреннему государственному аудиту Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2)  размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра финансов М. Султангазиев
Приложение 1 к приказу
И.о. Министра финансов
от 30 июля 2021 года № 736
Приложение 1 к Положению
об апелляционной комиссии по
рассмотрению возражений к
аудиторскому отчету или
аудиторскому отчету по
финансовой отчетности,
уведомлению об устранении
нарушений, выявленных по
результатам камерального
контроля уполномоченным
органом по внутреннему
государственному аудиту, и
обжалованию решений,
действий (бездействия)
уполномоченного органа по
внутреннему государственному
аудиту и (или) его должностных лиц
Форма
Порядок рассмотрения возражений к аудиторскому отчету или аудиторскому отчету по финансовой отчетности, уведомлению об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля уполномоченным органом по внутреннему государственному аудиту, органами Апелляционной комиссии
Наименование обжалуемого документа
Наименование органа, рассматривающего возражение
Критерии
Срок рассмотрения*
Порядок взаимодействия органов Апелляционной комиссии
1.
Аудиторский отчет или аудиторский отчет по финансовой отчетности территориального подразделения ведомства уполномоченного органа
Апелляционная комиссия при ведомстве уполномоченного органа
В течение тридцати рабочих дней со дня, следующего за днем получения возражения к аудиторскому отчету или аудиторскому отчету по финансовой отчетности, за исключением случаев приостановления и (или) продления сроков рассмотрения такого возражения.
Порядок работы Апелляционной комиссии при ведомстве уполномоченного органа определяется ведомством уполномоченного органа
2.
Аудиторский отчет или аудиторский отчет по финансовой отчетности ведомства уполномоченного органа
Апелляционная комиссия при уполномоченном органе под председательством заместителя Председателя Апелляционной комиссии
В течение тридцати рабочих дней со дня, следующего за днем получения возражения к аудиторскому отчету или аудиторскому отчету по финансовой отчетности, за исключением случаев приостановления и (или) продления сроков рассмотрения такого возражения.
Рабочий орган при ведомстве уполномоченного органа в течение семи рабочих дней со дня получения возражения, рассматривает его, готовит и направляет предварительное заключение по результатам рассмотрения возражения на электронном и бумажном носителе по форме согласно приложению 2 к Положению об апелляционной комиссии по рассмотрению возражений к аудиторскому отчету или аудиторскому отчету по финансовой отчетности, уведомлению об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля уполномоченного органа по внутреннему государственному аудиту (далее – Положение), в рабочий орган при уполномоченном органе для вынесения на заседание Апелляционной комиссии.
3.
Уведомление об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля
Апелляционная комиссия при ведомстве уполномоченного органа
Сумма государственной закупки до 2 (двух) миллиардов тенге
В течение пятнадцати рабочих дней со дня, следующего за днем получения возражения к уведомлению об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля
Порядок работы Апелляционной комиссии при ведомстве уполномоченного органа определяется ведомством уполномоченного органа
4.
Уведомление об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля
Апелляционная комиссия при уполномоченном органе под председательством заместителя Председателя Апелляционной комиссии

Мемлекеттік сатып алу сомасы 2 (екі) миллиард теңгеден астам және 3 (үш) миллиард теңгеге дейін
Жұмыс органының тиісті алдын ала қорытындысын алған күннен кейінгі күннен бастап он жұмыс күні ішінде, бірақ камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаға тиісті қарсылық алынған күннен кейінгі күннен бастап он бес жұмыс күнінен кешіктірмей
Уәкілетті орган ведомствосының жанындағы Жұмыс органы қарсылықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны қарайды, қарсылықты қарау нәтижелері бойынша алдын ала қорытынды дайындайды және Апелляциялық комиссияның отырысына шығару үшін уәкілетті органның жанындағы Жұмыс органына Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық және қағаз тасығышта жібереді.
5.
Камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарлама
Апелляциялық комиссия төрағасының төрағалық етуімен уәкілетті орган жанындағы Апелляциялық комиссия
Мемлекеттік сатып алу сомасы 3 (үш) миллиард теңгеден астам
Уәкілетті орган ведомствосы жанындағы Апелляциялық комиссияның жұмыс органының тиісті алдын ала қорытындысын алған күннен кейінгі күннен бастап он жұмыс күні ішінде, бірақ тиісті қарсылықты алған күннен кейінгі күннен бастап он бес жұмыс күнінен кешіктірмей
Уәкілетті орган ведомствосының жанындағы Жұмыс органы қарсылықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны қарайды, қарсылықты қарау нәтижелері бойынша алдын ала қорытынды дайындайды және Апелляциялық комиссияның отырысына шығару үшін уәкілетті органның жанындағы Жұмыс органына Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық және қағаз тасығышта жібереді.
Ескертпе:
* - қарсылықты қарау мерзімі мемлекеттік органдарға, лауазымды және өзге де жеке және заңды тұлғаларға, сондай-ақ шет мемлекеттердің құзыретті органдарына сұрау салу жіберілген жағдайда жауап алынған сәтке дейін тоқтатыла тұрады, бұл туралы қарау мерзімі тоқтатыла тұрған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік аудит объектісіне хабарланады.
Мемлекеттік аудит объектісі қарсылыққа толықтырулар ұсынған жағдайда, "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы" 2015 жылғы 12 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 58-4-бабының 1-тармағында белгіленген қарсылықты қарау мерзімі он бес жұмыс күніне ұзартылады, бұл туралы қарау мерзімі ұзартылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік аудит объектісіне хабарланады.
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2021 жылғы 30 шілдедегі
№ 736 Бұйрыққа
2 қосымша
Аудиторлық есепке немесе
қаржылық есептілік жөніндегі
аудиторлық есепке, Ішкі
мемлекеттік аудит жөніндегі
уәкілетті органның камералдық
бақылау нәтижелері бойынша
анықталған бұзушылықтарды
жою және ішкі мемлекеттік
аудит жөніндегі уәкілетті
органның және (немесе) оның
лауазымды адамдарының
шешімдеріне, әрекеттеріне
(әрекетсіздігіне) шағым жасау
туралы хабарламаға
қарсылықтарды қарау жөніндегі
апелляциялық комиссияның
құрамын және ол
туралы ережеге
2-қосымша
Нысан
Қарсылықты қарау нәтижелері бойынша алдын ала қорытынды
Нұр-Сұлтан қаласы                               20__ жылғы "__" _______ № __
Уәкілетті орган ведомствосы жанындағы Апелляциялық комиссияның жұмыс органы
__________________________________________________________________________
(Жұмыс органының атауы)
қарсылықты қарау қорытындылары бойынша:
__________________________________________________________________________
(Мемлекеттік аудит объектісінің атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
20__ жылғы "__" _______ № __, қаржылық есептілік бойынша аудиторлық есепке немесе аудиторлық есепке
_________________________________________________________________________
(Мемлекеттік аудиторлары аудиторлық есепті немесе қаржылық есептілік бойынша
аудиторлық есепті жасаған Ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі органның атауы)
20__ жылғы "__" _______ № __, келесі анықталды:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________ .
(Қазақстан Республикасы заңнамасының тиісті нормаларына сілтеме жасай отырып,
бұзушылықтар мен кемшіліктердің болуы немесе болмауы көрсетіледі)
Уәкілетті органның ведомствосы жанындағы Апелляциялық комиссияның жұмыс
органы мемлекеттік аудит объектісі даулайтын мәселелер шегінде қарсылықты алдын
ала қарау нәтижелері бойынша уәкілетті органның жанындағы
Апелляциялық комиссияға мынадай шешімді ұсынады:
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік аудит объектісі даулайтын мәселелер шегінде қарсылықты толық немесе
ішінара қанағаттандыру туралы, қарсылықты қанағаттандырудан бас тарту туралы)
Ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі
уәкілетті орган ведомствосының басшысы
___________________________________            ___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))             (Қолы)
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2021 жылғы 30 шілдедегі
№ 736 Бұйрыққа
3-қосымша
Аудиторлық есепке немесе
қаржылық есептілік жөніндегі
аудиторлық есепке, Ішкі
мемлекеттік аудит жөніндегі
уәкілетті органның камералдық
бақылау нәтижелері бойынша
анықталған бұзушылықтарды
жою және ішкі мемлекеттік
аудит жөніндегі уәкілетті
органның және (немесе) оның
лауазымды адамдарының
шешімдеріне, әрекеттеріне
(әрекетсіздігіне) шағым жасау
туралы хабарламаға
қарсылықтарды қарау жөніндегі
апелляциялық комиссияның
құрамын және ол
туралы ережеге
3-қосымша
Нысан
Қарсылықты қарау нәтижелері бойынша алдын ала қорытынды
Нұр-Сұлтан қаласы
20__ жылғы "__" _______ № __
Уәкілетті орган ведомствосы жанындағы Апелляциялық комиссияның жұмыс органы
__________________________________________________________________________
(Жұмыс органының атауы) қарсылықты қарау қорытындылары бойынша:
__________________________________________________________________________
(Мемлекеттік аудит объектісінің атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
20__ жылғы "__" _______ № __, хабарламаға
__________________________________________________________________________
(Хабарламаны жіберген ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі органның атауы)
20__ жылғы "__" _______ № __, келесі анықталды:
Мемлекеттік аудит объектісі даулайтын хабарламаға сәйкес бұзушылық тармағының нөмірі
Тәуекел бейіні
Хабарламада көрсетілген ережелері бұзылған нормативтік құқықтық актілердің баптарына, тармақтарына және тармақшаларына сілтеме жасай отырып, бұзушылық сипатының сипаттамасы
Мемлекеттік аудит объектісінің хабарламада көрсетілген бұзушылықпен келіспеген негіздемелері
Мемлекеттік аудит объектісінің қарсылығын алдын ала қарау нәтижелері (қарсылық қабылданған / қарсылық ішінара қабылданған / қарсылық қабылданған жоқ)
Қабылданған шешімнің негіздемесі
Уәкілетті органның ведомствосы жанындағы Апелляциялық комиссияның жұмыс органы мемлекеттік аудит объектісі даулайтын мәселелер шегінде қарсылықты алдын ала қарау нәтижелері бойынша уәкілетті органның жанындағы
Апелляциялық комиссияға мынадай шешімді ұсынады:
____________________________________________________________________
(мемлекеттік аудит объектісі даулайтын мәселелер шегінде қарсылықты толық немесе
ішінара қанағаттандыру туралы, қарсылықты қанағаттандырудан бас тарту туралы)
Ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі
уәкілетті орган ведомствосының басшысы
_________________________________             ___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))             (Қолы)
Ескертпе:

Сумма государственной закупки свыше 2 (двух) миллиардов до 3 (трех) миллиардов тенге
В течение десяти рабочих дней со дня, следующего за днем получения соответствующего предварительного заключения рабочего органа, но не позднее пятнадцати рабочих дней со дня, следующего за днем получения соответствующего возражения к уведомлению об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля
Рабочий орган при ведомстве уполномоченного органа в течение пяти рабочих дней со дня получения возражения, рассматривает его, готовит и направляет предварительное заключение по результатам рассмотрения возражения на электронном и бумажном носителе по форме согласно приложению 3 к Положению в рабочий орган при уполномоченном органе для вынесения на заседание Апелляционной комиссии.
5.
Уведомление об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля
Апелляционная комиссия при уполномоченном органе под председательством Председателя Апелляционной комиссии
Сумма государственной закупки свыше 3 (трех) миллиардов тенге
В течение десяти рабочих дней со дня, следующего за днем получения соответствующего предварительного заключения рабочего органа Апелляционной комиссии при ведомстве уполномоченного органа, но не позднее пятнадцати рабочих дней со дня, следующего за днем получения соответствующего возражения
Рабочий орган при ведомстве уполномоченного органа в течение пяти рабочих дней со дня получения возражения, рассматривает его, готовит и направляет предварительное заключение по результатам рассмотрения возражения на электронном и бумажном носителе по форме согласно приложению 3 к Положению в рабочий орган при уполномоченном органе для вынесения на заседание Апелляционной комиссии.
Примечание:
*- срок рассмотрения возражения приостанавливается в случае направления запроса в государственные органы, должностным и иным физическим и юридическим лицам, а также в компетентные органы иностранных государств до момента получения ответа, о чем сообщается объекту государственного аудита в течение трех рабочих дней со дня приостановления срока рассмотрения.
В случае представления объектом государственного аудита дополнений к возражению срок рассмотрения возражения, установленный пунктом 1 статьи 58-4 Закона Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле", продлевается на пятнадцать рабочих дней, о чем сообщается объекту государственного аудита в течение трех рабочих дней со дня продления срока рассмотрения.
Приложение 2 к приказу
И.о. Министра финансов
от 30 июля 2021 года № 736
Приложение 2 к Положению
об апелляционной комиссии по
рассмотрению возражений к
аудиторскому отчету или
аудиторскому отчету по
финансовой отчетности,
уведомлению об устранении
нарушений, выявленных по
результатам камерального
контроля уполномоченным
органом по внутреннему
государственному аудиту, и
обжалованию решений,
действий (бездействия)
уполномоченного органа по
внутреннему государственному
аудиту и (или) его должностных лиц
Форма
Предварительное заключение по результатам рассмотрения возражения
город Нур-Султан                   № _______             "__" _______ 20 года
Рабочим органом Апелляционной комиссии при ведомстве уполномоченного органа
__________________________________________________________________________
(Наименование рабочего органа)
по итогам рассмотрения возражения:
__________________________________________________________________________
(Наименование, бизнес-идентификационный номер объекта государственного аудита)
от "__" _________ 20__ года № _________, к аудиторскому отчету или аудиторскому
отчету по финансовой отчетности
___________________________________________________________________________
(Наименование органа по внутреннему государственному аудиту, государственными
аудиторами которого составлен аудиторский отчет или аудиторский отчет по финансовой
отчетности) от "__" _________ 20__ года № _________, установлено следующее: ___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________ .
(указывается наличие или отсутствие нарушений и недостатков со ссылкой на
соответствующие нормы законодательств Республики Казахстан)
Рабочий орган Апелляционной комиссии при ведомстве уполномоченного органа по
результатам предварительного рассмотрения возражения в пределах, оспариваемых
объектом государственного аудита вопросов, предлагает Апелляционной комиссии при
уполномоченном органе следующее решение:
__________________________________________________________________________
(о полном или частичном удовлетворении возражения, об отказе в удовлетворении
возражения в пределах оспариваемых объектом государственного аудита вопросов, с
обоснованием принятия такого решения)
Руководитель ведомства
уполномоченного органа по
внутреннему государственному аудиту
________________________________________________________________ ___________
(Фамилия, имя, отчество                         (Подпись)
(при его наличии))
Приложение 3 к приказу
И.о. Министра финансов
от 30 июля 2021 года № 736
Приложение 3 к Положению
об апелляционной комиссии по
рассмотрению возражений к
аудиторскому отчету или
аудиторскому отчету по
финансовой отчетности,
уведомлению об устранении
нарушений, выявленных по
результатам камерального
контроля уполномоченным
органом по внутреннему
государственному аудиту, и
обжалованию решений,
действий (бездействия)
уполномоченного органа по
внутреннему государственному
аудиту и (или) его должностных лиц
Форма
Предварительное заключение по результатам рассмотрения возражения
город Нур-Султан                   № _______                   "__" _______ 20 года
Рабочим органом Апелляционной комиссии при ведомстве уполномоченного органа
___________________________________________________________________________
(Наименование рабочего органа)
по итогам рассмотрения возражения:
_____________________________________________________________________________
(Наименование, бизнес-идентификационный номер объекта государственного аудита)
от "__" _________ 20__ года № _________, к уведомлению
_____________________________________________________________________________
(Наименование органа по внутреннему государственному аудиту, направившего уведомление)
от "__" _________ 20__ года № _________, установлено следующее:
Номер пункта нарушения согласно уведомлению, оспариваемого объектом государственного аудита
Профиль риска
Описание характера нарушения, со ссылкой на статьи, пункты и подпункты нормативных правовых актов, положения которых нарушены, указанные в уведомле нии
Обоснования объекта государственного аудита несогласия с нарушением, указанным в уведомлении
Результаты предварительного рассмотрения возражения объекта государственного аудита (возражение принято/возражение принято частично/возражение не принято)
Обоснование принятого решения
Рабочий орган Апелляционной комиссии при ведомстве уполномоченного органа по результатам предварительного рассмотрения возражения в пределах, оспариваемых объектом государственного аудита вопросов, предлагает Апелляционной комиссии при уполномоченном органе следующее решение:
_______________________________________________________________________________
(о полном или частичном удовлетворении возражения, об отказе в удовлетворении
возражения в пределах оспариваемых объектом государственного аудита вопросов, с
обоснованием принятия такого решения)
Руководитель ведомства
уполномоченного органа по
внутреннему государственному аудиту
________________________________________________________________ ___________
(Фамилия, имя, отчество                         (Подпись)
(при его наличии))
Примечание:

* - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 598 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12599 болып тіркелген), Апелляциялық комиссияның Ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаға қарсылықты қарау нәтижелері бойынша камералдық бақылау жүргізу қағидаларында белгіленген нысан бойынша қарсылықты қарау нәтижелері бойынша қорытынды мемлекеттік аудит объектісіне веб-портал арқылы автоматты түрде тіркеледі және жіберіледі.
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2021 жылғы 30 шілдедегі
№ 736 Бұйрыққа
4-қосымша
Аудиторлық есепке немесе
қаржылық есептілік жөніндегі
аудиторлық есепке, Ішкі
мемлекеттік аудит жөніндегі
уәкілетті органның камералдық
бақылау нәтижелері бойынша
анықталған бұзушылықтарды
жою және ішкі мемлекеттік
аудит жөніндегі уәкілетті
органның және (немесе) оның
лауазымды адамдарының
шешімдеріне, әрекеттеріне
(әрекетсіздігіне) шағым жасау
туралы хабарламаға
қарсылықтарды қарау жөніндегі
апелляциялық комиссияның
құрамын және ол
туралы ережеге
4-қосымша
Нысан
Апелляциялық комиссия отырысының № ___ ХАТТАМАСЫ
Нұр-Сұлтан қаласы
202_ жылғы "_" _____ № __
ҚАТЫСҚАНДАР:
Комиссия Төрағасы: ________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)
Апелляциалық комиссия мүшелері: ___________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)
___________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)
____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)
__________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)
__________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)
_________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)
Апелляциялық комиссия хатшысы: ____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)
ШАҚЫРЫЛҒАНДАР:
______________________________________________________
________________________________________________________
(шақырылған адамдардың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі)
Қарсылық _________________________________________________________________
(мемлекеттік аудит, камералдық бақылау нәтижелері бойынша қабылданған шағым
жасалатын құжаттың нөмірі мен күні немесе ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті
органның шешімі өтініш берушінің атауы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)),
ЖСН (БСН) көрсетіледі)
Шағым жасалатын аудиторлық есепті немесе қаржылық есептілік бойынша
аудиторлық есепті, камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған
бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны шығарған органның атауы
______________________________________________.
Қатысқан Апелляциялық комиссия мүшелерінің саны: ______.
Апелляциялық комиссия мүшелерінің дауыс беру нәтижелері:
Сұрақ мәні/ Апелляциялық комиссия мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Апелляциялық комиссия мүшесінің шешімі
Қарсылықты толық қанағаттандыру (дауыс саны) (қолдаймын /қарсы)
Қарсылықты ішінара қанағаттандыру (дауыс саны) (қолдаймын /қарсы)
Қарсылықты қанағаттандырудан бас тарту (қолдаймын /қарсы)
Апелляциялық комиссия мүшесінің негіздемесі
1.
Сұрақ мәні
Апелляциялық комиссия мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Апелляциялық комиссия мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
....
ЖИЫНЫ:
2.
Сұрақ мәні
Апелляциялық комиссия мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Апелляциялық комиссия мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
....
ЖИЫНЫ:
3.
...
Апелляциялық комиссия мүшелерінің дауыс беру нәтижелері негізінде шешім қабылданды:
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік аудит объектісі даулайтын мәселелер шегінде осындай шешім қабылдау
негіздемесімен қарсылықты толық немесе ішінара қанағаттандыру туралы,
қарсылықты қанағаттандырудан бас тарту туралы)
Апелляциялық комиссияның төрағасы: _______ _________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Апелляциалық комиссия мүшелері: _______ ___________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
_______ ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
_______ ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
_______ ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
_______ ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
_______ ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Апелляциялық комиссияның хатшысы: _______ ________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))

*- по результатам рассмотрения Апелляционной комиссией возражения к уведомлению об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля уполномоченного органа по внутреннему государственному аудиту, заключение по результатам рассмотрения возражения по форме, установленной Правилами проведения камерального контроля, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 598 "Об утверждении Правил проведения камерального контроля" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12599), автоматически регистрируется и направляется посредством веб-портала объекту государственного аудита.
Приложение 4 к приказу
И.о. Министра финансов
от 30 июля 2021 года № 736
Приложение 4 к Положению
об апелляционной комиссии по
рассмотрению возражений к
аудиторскому отчету или
аудиторскому отчету по
финансовой отчетности,
уведомлению об устранении
нарушений, выявленных по
результатам камерального
контроля уполномоченным
органом по внутреннему
государственному аудиту, и
обжалованию решений,
действий (бездействия)
уполномоченного органа по
внутреннему государственному
аудиту и (или) его должностных лиц
Форма
ПРОТОКОЛ № ___ заседания Апелляционной комиссии
город Нур-Султан                               "__" _______ 20 года
ПРИСУТСТВОВАЛИ:
Председатель Апелляционной комиссии: _____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
Члены Апелляционной комиссии: ___________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
Секретарь Апелляционной комиссии: ________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
ПРИГЛАШЕННЫЕ:
___________________________________________________________________________
(указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность приглашенных лиц)
Возражение, жалоба ________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указываются наименование объекта государственного аудита, индивидуальный
идентификационный номер (бизнес-идентификационный номер), номер и дата обжалуемого
аудиторского отчета или аудиторского отчета по финансовой отчетности, уведомления об
устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля
уполномоченным органом по внутреннему государственному аудиту)
Наименование органа, вынесшего обжалуемый аудиторский отчет или аудиторский
отчет по финансовой отчетности, уведомление об устранении нарушений, выявленных по
результатам камерального контроля
____________________________________________________________________________.
Количество присутствовавших членов Апелляционной комиссии: _____.
Результаты голосования членов Апелляционной комиссии:
Суть вопроса/ фамилия, имя и отчество (при его наличии) члена Апелляционной комиссии
Решение членов Апелляционной комиссии
Полное удовлетворение возражения (за/против)
Частичное удовлетворение возражения (за/против)
Отказ в удовлетворении возражения (за/против)
Обоснование члена Апелляционной комиссии
1.
Суть вопроса
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) члена Апелляционной комиссии
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) члена Апелляционной комиссии
....
ИТОГО:
2.
Суть вопроса
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) члена Апелляционной комиссии
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) члена Апелляционной комиссии
....
ИТОГО:
3.
...
На основании результатов голосования членов Апелляционной комиссии принято
РЕШЕНИЕ:
_________________________________________________________________________
(о полном или частичном удовлетворении возражения, об отказе в удовлетворении
возражения, с обоснованием принятия такого решения)
Председатель Апелляционной комиссии:
_____________ _________________________________________________________________
(подпись)                   фамилия, имя и отчество (при его наличии))
Члены Апелляционной комиссии:
_____________ ________________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя и отчество (при его наличии))
_____________ _______________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя и отчество (при его наличии))
_____________ _______________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя и отчество (при его наличии))
_______________ ____________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя и отчество (при его наличии))
_______________ ____________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя и отчество (при его наличии))
_______________ ____________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя и отчество (при его наличии))
Секретарь Апелляционной комиссии:
_______________ ____________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя и отчество (при его наличии))