"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2021 жылғы 9 қарашадағы № 327 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 10 қарашада № 25099 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 14) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-тармағының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларында:
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 14) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау тәртібін, сондай-ақ "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.";
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы орган – ауыл шаруашылығы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі – ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші));
2) банк – Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес банк қызметiн жүзеге асыруға құқылы коммерциялық ұйым болып табылатын заңды тұлға;

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 "Об утверждении Правил субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 ноября 2021 года № 327. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 ноября 2021 года № 25099
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 "Об утверждении Правил субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12183) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и подпунктом 1) пункта 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса, утвержденных указанным приказом:
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса, а также порядок оказания государственной услуги "Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса" (далее – государственная услуга).";
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) местный исполнительный орган по вопросам сельского хозяйства – структурное подразделение местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, реализующее функции в области сельского хозяйства (далее – МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодатель));
2) банк – юридическое лицо, являющееся коммерческой организацией, которое в соответствии с Законом Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" правомочно осуществлять банковскую деятельность;

3) жеке кабинет – пайдаланушының (қарыз алушының, кепілгердің/сақтандыру ұйымының, ауыл шаруашылығы мәселелері бойынша ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің)) субсидиялауға арналған электрондық тізілімдегі жеке веб-парақшасы;
4) жеке шот – субсидиялауға арналған электрондық тізілімде қамтылған, субсидиялауға арналған өтінімдерді тіркеу және олар бойынша операцияларды есепке алу мақсатында тіркелген тұлғаны сәйкестендіруге мүмкіндік беретін жазбалар жиынтығы;
5) кепілгер – "Бәйтерек" Холдингі" акционерлік қоғамының кепілдіктер беруге уәкілетті еншілес ұйымы;
6) кепілдік – қарыз алушының міндеттемелері бойынша банк алдында кепілгердің ортақ жауапкершілігін ішінара растайтын құжат;
7) кепілдік көлемі/сақтандыру сомасы – оған кепілдік берілген немесе талап ету құқығы басталған кезде кепілгердің/сақтандыру ұйымының кредитор алдындағы жауапкершілігінің шекті көлемі болып табылатын қарыздың бір бөлігі сақтандырылған қаражат сомасы;
8) кепілдік шарты – қарыз алушы, банк және кепілгер арасында жасалған үшжақты жазбаша келісім;
9) кепілдік бойынша төлем/сақтандыру төлемі – талап ету құқығы пайда басталған кезде кепілдік/сақтандыру сомасы көлемі шегінде кепілгер/сақтандыру ұйымы кредиторға төлейтін қаражат сомасы;
10) кепілдік жөніндегі комиссия/сақтандыру сыйлықақысы – қарыз алушы және (немесе) ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші) кепілгерге/сақтандыру ұйымына соңғылардың талап ету құқығы басталған кезде кредиторға кредиттің кепілдендірілген/сақтандырылған бөлігін төлеуді жүргізу міндеттемелерін қабылдағаны үшін төлемдер түрінде төлейтін қаражат сомасы;
11) кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім – кепілдендіру бойынша субсидия алуға өтінім бергенге дейін кепілгердің субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде субсидия сомасын резервке қоюға арналған электрондық өтінімі;
12) кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім – қарыз алушының кредиттері бойынша берілген комиссияның бір бөлігін субсидиялауға берілетін кепілгердің электрондық өтініші;
13) кредит – банктің Қазақстан Республикасының ұлттық валютасында ақылылық, мерзімділік, қайтарымдылық, қамтамасыз етілу және нысаналы мақсат шарттарымен кредит шарты бойынша қарыз алушыға беретін қарыз қаражаты;
14) кредитор – екінші деңгейдегі банктер, банктік операцияларды жүзеге асыру құқығына тиісті лицензиясы бар агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық басқарушы холдингтің еншілес ұйымдары, сондай-ақ агроөнеркәсіптік кешен саласындағы лизингтік компаниялар, кредиттік серіктестіктер мен микроқаржы ұйымдары;

3) личный кабинет – персональная веб-страница пользователя (заемщика, гаранта/страховой организации, МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя)) в электронном реестре заявок на субсидирование;
4) лицевой счет – совокупность записей, содержащихся в электронном реестре заявок на субсидирование, позволяющих идентифицировать зарегистрированное лицо с целью регистрации заявок на субсидирование и учета операций по ним;
5) гарант – дочерняя организация акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", уполномоченная на предоставление гарантий;
6) гарантия – документ, подтверждающий частично солидарную ответственность гаранта перед банком по обязательствам заемщика;
7) объем гарантии/страховая сумма – сумма денег, на которую выдана гарантия или застрахована часть займа, являющаяся предельным объемом ответственности гаранта/страховой организации перед кредитором при наступлении права требования;
8) договор гарантии – трехстороннее письменное соглашение, заключаемое между заемщиком, банком и гарантом;
9) выплата по гарантии/страховая выплата – сумма денежных средств, выплачиваемая гарантом/страховой организацией кредитору в пределах объема гарантии/страховой суммы при наступлении права требования;
10) комиссия по гарантии/страховая премия – сумма денежных средств, оплачиваемая заемщиком и (или) МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателем) гаранту/страховой организации в виде выплат за принятие последними обязательств произвести выплату кредитору гарантированной/застрахованной части кредита при наступлении права требования;
11) предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию – электронная заявка гаранта на резервирование суммы субсидии в информационной системе субсидирования до подачи заявки на получение субсидии по гарантированию;
12) заявка на получение субсидии по гарантированию – электронная заявка гаранта на субсидирование части комиссии за выданные гарантии по кредитам заемщика;
13) кредит – заемные средства, предоставляемые банком заемщику по кредитному договору в национальной валюте Республики Казахстан на условиях платности, срочности, возвратности, обеспеченности и целевого назначения;
14) кредитор – банки второго уровня, дочерние организации национального управляющего холдинга в сфере агропромышленного комплекса, имеющие лицензии на право осуществления банковских операций, а также лизинговые компании, кредитные товарищества и микрофинансовые организации в сфере агропромышленного комплекса;

15) кредиттік шарт – банк пен кәсіпкер арасындағы жазбаша келісім, оның шарты бойынша банк кәсіпкерге кредит береді. Кредит шартына кредиттік желіні ашу туралы келісім де кіреді;
Ислам Банкі үшін кредиттік шарт қаржыландыру шарты деп түсініледі – ислам банкі мен кәсіпкер арасында жасалған жазбаша келісім, оның талаптары бойынша ислам банкі кәсіпкер-сатып алушыға немесе тауар сатушыға коммерциялық кредит береді. Қаржыландыру шартына сондай-ақ бас қаржыландыру келісімі жатады, оның шеңберінде ислам банкі мен кәсіпкер коммерциялық кредит (қаржыландыру) беру туралы жекелеген шарттар жасасады. Коммерциялық кредит деп исламдық банктердің кәсіпкердің сауда делдалы ретінде кәсіпкердің сауда қызметін кәсіпкерге тауар бағасынан және тауарға үстеме бағадан қалыптасатын тауарды сату бағасы бойынша төлемді кейінге қалдыра отырып немесе бөліп-бөліп төлей отырып тауарды сату жолымен қаржыландыруы түсініледі;
16) қарыз алушы – кредитормен қарыз шартын жасасқан жеке немесе заңды тұлға, сондай-ақ дара кәсіпкер (оның ішінде шаруа (фермер) қожалығы);
17) көрсетілетін қызметті жеткізуші – мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші) айқындайтын субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қол жеткізуді және оны сүйемелдеуді қамтамасыз ететін тұлға;
18) портфельдік кепілдендіру беру – кепілгер банк үшін белгілеген лимит шеңберінде қарыз алушыларға кепілдіктер беру нысаны;
19) сақтандыру ұйымы – қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның тиісті лицензиясы негізінде сақтандыру шарттарын жасасу және орындау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға;
20) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі – субсидиялау процестерін орындау жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған, "электрондық үкімет" веб-порталымен өзара іс-қимыл жүргізуге, сондай-ақ өтінімді субсидиялау шарттарына сәйкестігіне автоматты түрде тексеру арқылы оны өңдеуге мүмкіндік беретін ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсететін персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып, ретке келтірілген жиынтығы;
21) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) – Интернет желісінде орналастырылған, субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қолжетімділік беретін интернет-ресурс;
22) субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – субсидия алуға арналған өтінімдер туралы, сондай-ақ қарыз алушылар, кредиторлар туралы мәліметтер жиынтығы және субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде көрсетілген өзге де мәліметтер;

15) кредитный договор – письменное соглашение, заключенное между кредитором и заемщиком, по условиям которого кредитор предоставляет кредит заемщику. К кредитному договору также относится соглашение об открытии кредитной линии.
Для исламского банка кредитный договор понимается как договор финансирования – письменное соглашение, заключенное между исламским банком и заемщиком, по условиям которого исламский банк предоставляет коммерческий кредит заемщику-покупателю или продавцу товара. К договору финансирования также относится генеральное соглашение финансирования, в рамках которого исламским банком и заемщиком заключаются отдельные договоры о предоставлении коммерческого кредита (финансирования). Под коммерческим кредитом понимается финансирование исламскими банками торговой деятельности заемщика в качестве торгового посредника путем продажи заемщику товара с отсрочкой или рассрочкой платежа по цене продажи товара, складывающейся из цены товара и наценки на товар;
16) заемщик – физическое или юридическое лицо, а также индивидуальный предприниматель (в том числе крестьянское (фермерское) хозяйство), заключившее с кредитором кредитный договор;
17) поставщик услуг – лицо, обеспечивающее доступ к информационной системе субсидирования и ее сопровождение, которое определяется МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателем) в соответствии с законодательством о государственных закупках;
18) портфельное гарантирование – форма предоставления гарантий заемщикам в рамках установленного гарантом лимита для банка;
19) страховая организация – юридическое лицо, осуществляющее деятельность по заключению и исполнению договоров страхования на основании соответствующей лицензии уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций;
20) информационная система субсидирования – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая возможность взаимодействия с веб-порталом "электронного правительства", регистрации заявки на получение субсидии, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявки на соответствие условиям субсидирования;
21) веб-портал информационной системы субсидирования (далее – веб-портал) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет, предоставляющий доступ к информационной системе субсидирования;
22) электронный реестр заявок на субсидирование (далее – реестр) – совокупность сведений о заявках на получение субсидии, а также о заемщиках, кредиторах, и иные сведения, отраженные в информационной системе субсидирования;

23) талап ету құқығы – оның басталуымен кепілдендіру/сақтандыру шарты кепілдік бойынша төлемді/сақтандыру төлемін жүзеге асыруды көздейтін оқиға;
24) ұсыныс – электрондық цифрлық қолтаңбалар қойылған, қарыз алушы мен сақтандыру ұйымының субсидиялау шартын жасасуға арналған бірлескен электрондық ұсынысы;
25) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополия субъектілерінің желілеріне қосылуға техникалық шарттар беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;
26) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесiлiлiгiн және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын, ұлттық куәландырушы орталығы берген электрондық цифрлық нышандар жиыны.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Басым инвестициялық жобалар бойынша кепілдік мөлшері жоба пайдалануға берілгенге дейін 85 (сексен бес) %-дан аспайды. Жобаны пайдалануға бергеннен кейін кепілдік мөлшері осы Қағидалардың 4-тармағына сәйкес мөлшерге дейін төмендейді.
Басым инвестициялық жобалардың тізбесі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес айқындалған.
Жоба бойынша ғимараттар мен құрылыс-жайларды пайдалануға беру актісін уәкілетті органда тіркеу және (немесе) уәкілетті органда техниканы тіркеу және/немесе құны жоба құнының кемінде 50 (елу) %-ын құрайтын жабдықтарды және (немесе) биологиялық активтерді қабылдау-беру актісіне қол қою жобаны пайдалануға беру болып есептеледі.
Кепілгер екі жақты негіздемелік келісім жасай отырып және кепілдіктің ең жоғары сомасын белгілей отырып, портфельдік кепілдендіру әдісін қолданады. Банкті таңдауды кепілгер дербес жүзеге асырады.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ субсидияны беру ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын cубсидияны алуға қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында жазылған.
Веб-портал мен субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.";

23) право требования – событие, с наступлением которого договор гарантии/страхования предусматривает осуществление выплаты по гарантии/страховой выплате;
24) предложение – совместное электронное предложение заемщика и страховой организации на заключение договора субсидирования, подписанное электронными цифровыми подписями;
25) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
26) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания, выданная национальным удостоверяющим центром.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Размер гарантии по приоритетным инвестиционным проектам до ввода проекта в эксплуатацию составляет не более 85 (восьмидесяти пяти) %. После ввода проекта в эксплуатацию размер гарантии снижается до размеров согласно пункту 4 настоящих Правил.
Перечень приоритетных инвестиционных проектов определен согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Вводом проекта в эксплуатацию считается регистрация в уполномоченном органе акта ввода в эксплуатацию зданий и сооружений по проекту и (или) регистрации в уполномоченном органе техники и (или) подписание акта приема передачи оборудований и (или) биологических активов, стоимость которых составляет не менее 50 (пятидесяти) % от стоимости проекта.
Гарант применяет метод портфельного гарантирования с заключением двухстороннего рамочного соглашения и установлением максимальной суммы гарантии. Выбор банка осуществляется гарантом самостоятельно.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Перечень основных требований к получению субсидий, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления субсидий изложен в стандарте государственной услуги "Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса" согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Информационное взаимодействие веб-портала и информационной системы субсидирования осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан "Об информатизации".";

45 және 46-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"45. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті берушінің) мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – жергілікті атқарушы орган) басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Шағым келіп түскен жағдайда Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘПК) 91-бабының 4-тармағына сәйкес ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО (көрсетілетін қызметті беруші) оны келіп түскен күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымды қарайтын органға жібереді. Ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі ЖАО-ның (көрсетілетін қызметті беруші) шағымы қолайлы акт қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда шағымды қарайтын органға жіберілмейді.
46. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес жергілікті атқарушы органның атына келіп түскен қарыз алушының, кепілгердің, сақтандыру ұйымының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен қарыз алушының, кепілгердің, сақтандыру ұйымының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге ҚР Әкімшілік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.";
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 6-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 7-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Қаржылық құралдар және микрокредит беру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.

пункты 45 и 46 изложить в следующей редакции:
"45. Жалоба на решение, действие (бездействие) МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателя) по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы (далее – местный исполнительный орган), в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК) МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодатель) направляет ее в орган, рассматривающий жалобу, в течение 3 (трех) рабочих дней со дня поступления. Жалоба МИО по вопросам сельского хозяйства (услугодателем) не направляется в орган, рассматривающий жалобу, в случае принятия благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
46. Жалоба заемщика, гаранта, страховой организации, поступившая в адрес местного исполнительного органа, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба заемщика, гаранта, страховой организации, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.";
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 6 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложение 7 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту финансовых инструментов и микрокредитования Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Е. Карашукеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2021 жылғы 9 қарашадағы
№ 327 бұйрығына
1-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру
шеңберінде субсидиялау
қағидаларына
2-қосымша
Басым инвестициялық жобалардың тізбесі
Р/c №
Атауы
1
Тауарлық сүт фермалары
2
Құстарды ет үшін өсіру
3
Қарқынды бақ шаруашылығы
4
Жылыжайлар
5
Қант қызылшасын өсіру және қызылша қантын өндірісі
6
Жарма өндірісі
7
Жемістер мен көкөністерді өңдеу
8
Өсімдік май және (немесе) тоң-май өнімдерінің өндірісі
9
Картоп және (немесе) көкөніс өнімдерін (асханалық сәбіз, басты пияз, ақбас қырыққабат) өсіру
10
Құс шаруашылығында асыл тұқымды репродуктор салу
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2021 жылғы 9 қарашадағы
№ 327 бұйрығына
2-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру
шеңберінде субсидиялау
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінім
(кімге) _____________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы)
(кімнен) ____________________________________________________
(кепілгердің толық атауы)
Осымен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының кепілдік беру жөніндегі еншілес ұйымы (бұдан әрі – Кепілгер) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 болып тіркелген) бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларына сәйкес Кепілгер,
_______________________________________________________________ (қарыз алушының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі (бұдан әрі – қарыз алушының аты-жөні)/атауы) және __________________________________ арасында (екінші деңгейдегі банктің атауы (бұдан әрі – банк) кепілдік шартына қол қойылғанын хабарлайды.
Кепілдік кредиттік шарт бойынша _________ (қарыз алушының аты-жөні/атауы) ____________ (банктің атауы) алдындағы міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету ретінде берілді.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
Е. Карашукеев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 9 ноября 2021 года № 327
Приложение 2
к Правилам субсидирования
в рамках гарантирования и
страхования займов субъектов
агропромышленного комплекса
Перечень приоритетных инвестиционных проектов
№ п/п
Наименование
1
Молочно-товарные фермы
2
Разведение птицы на мясо
3
Интенсивное садоводство
4
Теплицы
5
Выращивание сахарной свеклы и производство свекловичного сахара
6
Производство круп
7
Переработка овощей и фруктов
8
Производство растительного масла и (или) масложировой продукции
9
Выращивание картофеля и (или) овощной продукции (морковь столовая, лук репчатый, капуста белокочанная)
10
Строительство племенного репродуктора в птицеводстве
Приложение 2 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 9 ноября 2021 года № 327
Приложение 3
к Правилам субсидирования
в рамках гарантирования и
страхования займов субъектов
агропромышленного комплекса
Форма
Заявка на получение субсидии по гарантированию
В ________________________________________________________________________
(местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы)
от ________________________________________________________________________
(полное наименование гаранта)
Настоящим дочерняя организация акционерного общества "Национальный
управляющий холдинг "Байтерек", уполномоченная на предоставление гарантий
(далее – Гарант) сообщает, что в соответствии с Правилами субсидирования в рамках
гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса,
утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 9-1/71 (зарегистрирован в Реестре государственной
регистрации нормативных правовых актов № 12183), подписан договор гарантии
между Гарантом,
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) (далее – ФИО)/наименование заемщика)
и _______________________________________________________________________
(наименование банка второго уровня (далее – банк).
Гарантия предоставлена в качестве обеспечения исполнения обязательств _______
(ФИО/наименование заемщика) перед _______ (наименование банка) по кредитному договору.
В связи с вышеизложенным, просим вас перечислить субсидии в размере

Жоғарыда баяндалғанға байланысты сізден _________ (кепілдеме сомасынан 29,9 (жиырма тоғыз бүтін оннан тоғыз) пайыз (бұдан әрі – %) мөлшеріндегі субсидияны мынадай деректемелер бойынша аударуды сұраймыз:
Төлемді тағайындаған кезде қарыз алушының аты-жөні/атауын және кепілдік құны аударылатын кепілдік шартының күнін көрсетуді сұраймыз.
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер.
аты-жөні/атауы ______________________________________________ жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі –БСН) ________________________________________
басшының аты-жөні ______________________________________________
мекенжайы: _____________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ____________________________________________

_____________ (29,9 (двадцать девять целых, девять десятых) процентов (далее – %)
от суммы гарантии) по следующим реквизитам:
Просим в назначении платежа указывать ФИО/наименование заемщика и дату
договора гарантии, по которому перечисляется стоимость гарантии.
1. Сведения о заявителе.
ФИО/наименование ______________________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/
бизнес-идентификационный номер
(далее – БИН) ___________________________________________________
ФИО руководителя _______________________________________________
адрес: __________________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________

2. Екінші деңгейдегі банктегі шот бойынша мәліметтер:
БСН ___________________________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) _________________________________
Банк деректемелері: ______________________________________________
Банктің атауы: ___________________________________________________
БСК (банктік сәйкестендіру коды) __________________________________
ЖСК (жеке сәйкестендіру коды) ____________________________________
БСН ___________________________________________________________
Кбе ____________________________________________________________

2. Сведения по счету в банке второго уровня:
БИН ___________________________________________________________
Код бенефициара (далее – Кбе) ____________________________________
Реквизиты банка: ________________________________________________
Наименование банка: _____________________________________________
БИК (банковский идентификационный код) __________________________
ИИК (индивидуальный идентификационный код) _____________________
БИН ___________________________________________________________
Кбе ____________________________________________________________

3. Банк пен қарыз алушы арасында жасалған кредит шарты (бұдан әрі – КШ) туралы мәліметтер:
Р/с №
КШ (№ және күні)
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының ЖСН-сы/БСН-сы
Өнім (қаржыландыру) түрі (кредит немесе микрокредит)
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Кредиттің/ кредит желісінің сомасы және валютасы
Кредит беру мақсаты
Кредиттің/ кредит желісінің мерзімі
Сыйақы мөлшерлемесі, %
6
7
8
9
4. Кепілдік шарты (бұдан әрі – КепШ) туралы мәліметтер:
Р/с №
КепШ (№ және күні)
Қарыз алушының атауы
Қарыз алушының ЖСН-сы/ БСН-сы
Кепілдік сомасы, теңге
Кепілдік мерзімі, жыл
1
2
3
4
5
6
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймыз, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтер ұсынғанымыз үшін жауапкершілік туралы хабардармыз және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректер мен өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге келісім береміз.
Кепілгер 20 __ жылы "___" __________ сағат ____ қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20 __ жылы "___" ___________ сағат ____ қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2021 жылғы 9 қарашадағы
№ 327 бұйрығына
3-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру
шеңберінде субсидиялау
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
"Электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Порталға жүгінген сәттен бастап:
кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған өтінімдер бойынша – 3 (үш) жұмыс күні;
сақтандыру бойынша субсидиялауға өтінімдер бойынша – 21 (жиырма бір) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Субсидияны аудару туралы хабарлама не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан уәжді бас тарту туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Жұмыс кестесі

3. Сведения о кредитном договоре, заключенного между банком и заемщиком
(далее – КД):
№ № пп/п
КД (номер и дата)
Наименование заемщика
ИИН/БИН заемщика
Вид продукта (финансирования) (кредит или кредитная линия)
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Сумма и валюта кредита/кредитной линии
Цель кредитования
Срок кредита/кредитной линии
Ставка вознаграждения, %
6
7
8
9
4. Сведения о договоре гарантии (далее – ДГ):
№ п/п
ДГ (номер и дата)
Наименование заемщика
ИИН/ БИН заемщика
Сумма гарантии, тенге
Срок гарантии, лет
1
2
3
4
5
6
Подтверждаем достоверность представленной информации, осведомлены
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан и даем согласие на использование
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку
персональных данных.
Подписано и отправлено гарантом в ____ часов "__" _________ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом в ____ часов "_____" ___________ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 3 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 9 ноября 2021 года № 327
Приложение 6
к Правилам субсидирования
в рамках гарантирования и
страхования займов субъектов
агропромышленного комплекса
Форма
Стандарт государственной услуги
"Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
С момента обращения на портал:
по заявкам на получение субсидии по гарантированию – 3 (три) рабочих дня;
по заявкам на субсидирование по страхованию – 21 (двадцать один) рабочий день.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о перечислении субсидии, либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы

1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Кепілдік беру бойынша субсидия алу үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 болып тіркелген) бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 3 - қосымшаға сәйкес нысан бойынша кепілгердің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында кепілдік беру бойынша субсидия алуға өтінім беріледі.
Сақтандыру бойынша субсидия алу үшін сақтандыру ұйымының уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру бойынша субсидиялауға өтінім беріледі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздері
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін кепілгер/сақтандыру ұйымы ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) кепілгердің/сақтандыру ұйымының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректердің және мәліметтердің белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын сақтандыру шеңберінде субсидиялау шартына қол қою кезінде дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ оларды бизнесті мемлекеттік қолдау шараларының субъектілік мониторингінің ақпараттық жүйесін құру жөніндегі жоба шеңберінде бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға сұраным бойынша беруге келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті" және мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.

1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Для получения субсидии по гарантированию подается заявка на получение субсидии по гарантированию по форме согласно приложению 3 к Правилам субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12183) (далее – Правила) в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица гаранта.
Для получения субсидии по страхованию подается заявка на субсидирование по страхованию по форме согласно приложению 4 к Правилам в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица страховой организации.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных гарантом/страховой организацией для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие гаранта/страховой организации и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель при подписании договора субсидирования в рамках страхования субъектов агропромышленного комплекса, дает согласие на сбор, обработку персональных данных, а также их передачу по запросу в уполномоченный орган по исполнению бюджета в рамках проекта по созданию информационной системы по субъектного мониторинга мер государственной поддержки бизнеса.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале и единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 77 77.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) мемлекеттік органдардың www.egov.kz интернет-ресурстарының бірыңғай платформасында орналастырылған.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2021 жылғы 9 қарашадағы
№ 327 бұйрығына
4-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілерінің қарыздарын
кепілдендіру мен сақтандыру
шеңберінде субсидиялау
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Кепілдендіру бойынша субсидия алуға арналған алдын ала өтінім
(кімге) _______________________________________________________________
(облыстық жергілікті атқарушы орган)
(кімнен) _________________________________________________________
(Кепілгердің толық атауы)
Осымен "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының кепілдік беру жөніндегі еншілес ұйымы (бұдан әрі – Кепілгер) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 болып тіркелген) бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларына сәйкес
_____________________________________________________________________
(қарыз алушының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі (бұдан әрі – аты-жөні)/атауы) ____________ (екінші деңгейдегі банктің (бұдан әрі – банк) атауы) кредитке өтінім берді, ол өтінім мақұлданған жағдайда кепілдендіруге өтінім беру жоспарланады.
Кепілдік кредиттік шарт бойынша _______ (қарыз алушының аты-жөні/атауы) _______ (банктің атауы) алдындағы міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету ретінде берілді.
Жоғарыда баяндалғанға байланысты Сізден _________ (кепілдеме сомасынан 29,9 (жиырма тоғыз бүтін оннан тоғыз) пайыз (бұдан әрі – %) ) мөлшерінде субсидия (сомасын ағымдағы жылға арналған бюджетте көздеуді сұраймыз;
Өтінім беруші туралы мәліметтер.
аты-жөні/атауы ____________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)
__________________________________________________________________
Басшының аты-жөні______________________________________________________
мекенжайы: ____________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ___________________________________________________

Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 77 77.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
2) единой платформе интернет-ресурсов www.egov.kz государственных органов.
Приложение 4 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 9 ноября 2021 года № 327
Приложение 7
к Правилам субсидирования
в рамках гарантирования и
страхования займов субъектов
агропромышленного комплекса
Форма
Предварительная заявка на получение субсидии по гарантированию
В _______________________________________________________________________
(местный исполнительный орган области)
от ______________________________________________________________________
(полное наименование Гаранта)
Настоящим дочерняя организация акционерного общества "Национальный
управляющий холдинг "Байтерек", уполномоченная на предоставление гарантий
(далее – Гарант) сообщает, что в соответствии с Правилами субсидирования в рамках
гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса,
утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 9-1/71 (зарегистрирован в Реестре государственной
регистрации нормативных правовых актов № 12183),
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) (далее – ФИО)/наименование заемщика)
подана заявка на кредитование в _____________________________________________
(наименование банка второго уровня (далее – банк),
в случае одобрения которой, планируется подача заявки на гарантирование.
Гарантия предоставлена в качестве обеспечения исполнения обязательств
__________________________________________________________________________
(ФИО/наименование заемщика)
перед _____________________________________________________________________
(наименование банка)
по кредитному договору.
В связи с вышеизложенным, просим Вас предусмотреть (зарезервировать) в бюджете
на текущий год сумму субсидии в размере _____________
(29,9 (двадцать девять целых, девять десятых) процентов (далее – %) от суммы гарантии).
1. Сведения о заявителе.
ФИО/наименование______________________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)/
бизнес-идентификационный номер
(далее – БИН) ___________________________________________________
ФИО руководителя ______________________________________________
адрес: __________________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________

2. Екінші деңгейдегі банктегі шот бойынша мәліметтер:
БСН _________________________________________________________________
Бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) _______________________________________
Банк деректемелері: ____________________________________________________
Банктің атауы: _________________________________________________________
БСК (банктік сәйкестендіру коды) ________________________________________
ЖСК (жеке сәйкестендіру коды) __________________________________________
БСН __________________________________________________________________
Кбе __________________________________________________________________

2. Сведения по счету в банке второго уровня:
БИН ___________________________________________________________
Код бенефициара (далее – Кбе) ____________________________________
Реквизиты банка: ________________________________________________
Наименование банка: ____________________________________________
БИК (банковский идентификационный код) _________________________
ИИК (индивидуальный идентификационный код) ____________________
БИН ___________________________________________________________
Кбе ____________________________________________________________