Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 553/77-VI "Нұр-Сұлтан қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2021 жылғы 4 маусымдағы № 42/6-VII шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 10 маусымда № 22982 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі
Нұр-Сұлтан қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының "Нұр-Сұлтан қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 553/77-VІ (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21979 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Нұр-Сұлтан қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 596 348 575 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 354 923 599 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 6 839 607 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 25 000 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 209 585 369 мың теңге;
2) шығындар – 582 784 017,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 24 584 103 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 26 157 002 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 572 899 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 10 924 876 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 10 924 876 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-21 944 421,7) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 21 944 421,7 мың теңге;
7) қарыздар түсімдері – 14 331 994 мың теңге;
8) қарыздарды өтеу – (-35 583 573) мың теңге;
9) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 43 196 000,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Нұр-Сұлтан қаласының жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 3 971 000 мың теңге сомасында бекітілсін.".
Аталған шешімге 1, 4, 6, 9, 12, 15-қосымшалар осы шешімге 1, 2, 3, 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Нұр-Сұлтан мәслихаты қаласы
сессиясының төрағасы
Н. Купешов
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатның хатшысы
Е. Каналимов
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының
2021 жылғы 4 маусымдағы
№ 42/6-VІІ шешіміне
1-қосымша
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының
2020 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 553/77-VІ шешіміне
1-қосымша
Нұр-Сұлтан қаласының 2021 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы мың тенге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1. Кірістер

О внесении изменений в решение маслихата города Нур-Султана от 11 декабря 2020 года № 553/77-VI "О бюджете города Нур-Султана на 2021-2023 годы"
Решение маслихата города Нур-Султана от 4 июня 2021 года № 42/6-VII. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 июня 2021 года № 22982
Маслихат города Нур-Султана РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Нур-Султана "О бюджете города Нур-Султана на 2021-2023 годы" от 11 декабря 2020 года № 553/77-VI (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21979) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Нур-Султана на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 596 348 575 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 354 923 599 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6 839 607 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 25 000 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 209 585 369 тысяч тенге;
2) затраты – 582 784 017,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 24 584 103 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 26 157 002 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 572 899 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 10 924 876 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 10 924 876 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-21 944 421,7) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 21 944 421,7 тысяч тенге;
7) поступление займов – 14 331 994 тысяч тенге;
8) погашение займов – (-35 583 573) тысяч тенге;
9) используемые остатки бюджетных средств – 43 196 000,7 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Нур-Султана на 2021 год в сумме 3 971 000 тысяч тенге.".
Приложения 1, 4, 6, 9, 12, 15 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата
города Нур-Султан
Н. Купешов
Секретарь маслихата
города Нур-Султана
Е. Каналимов
Приложение 1
к решению маслихата
города Нур-Султана
от 4 июня 2021 года № 42/6-VII
Приложение 1
к решению маслихата
города Нур-Султана
от 11 декабря 2020 года № 553/77-VI
Бюджет города Нур-Султана на 2021 год
Категория
Сумма тыс.тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

183 237,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана мәслихатының қызметін қамтамасыз ету
181 033,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 204,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
1 463 176,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің қызметін қамтамасыз ету
1 386 698,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
76 478,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
1 706 748,0
001
Қаладағы аудан әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 698 336,0
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 412,0
332
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың активтер және мемлекеттік сатып алу басқармасы
10 747 589,0
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық мүлікті және мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
420 509,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 541,0
005
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
7 825 081,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 462 933,0
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
28 525,0
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
1 813 579,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, еңбек, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау, жерлердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
651 649,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 988,0
005
Халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету және қауіпсіздік мәселелері жөнінде халықтың мемлекеттік органдармен, коммуналдық кәсіпорындармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл жасауын ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
1 100 592,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
52 350,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
407 307,0
001
Жергілікті деңгейде энергетика және коммуналдық шаруашылық салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
405 734,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 573,0
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
420 070,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, қала құрылысы, жер қатынастарын реттеу салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
417 250,0
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 820,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
271 215,0
001
Жергілікті бюджетті атқару және коммуналдық меншікті басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

183 237,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата города республиканского значения, столицы
181 033,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 204,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
1 463 176,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима города республиканского значения, столицы
1 386 698,0
003
Капитальные расходы государственного органа
76 478,0
123
Аппарат акима района в городе
1 706 748,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе
1 698 336,0
022
Капитальные расходы государственного органа
8 412,0
332
Управление активов и государственных закупок города республиканского значения, столицы
10 747 589,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области коммунального имущества и государственных закупок на местном уровне
420 509,0
003
Капитальные расходы государственного органа
10 541,0
005
Приобретение имущества в коммунальную собственность
7 825 081,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 462 933,0
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
28 525,0
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
1 813 579,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства, труда, государственного архитектурно-строительного контроля, контроля за использованием и охраной земель на местном уровне
651 649,0
003
Капитальные расходы государственного органа
8 988,0
005
Услуги по организации взаимодействия населения с государственными органами, коммунальными предприятиями и организациями по вопросам обеспечения жизнедеятельности и безопасности населения
1 100 592,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
52 350,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
407 307,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и коммунального хозяйства
405 734,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 573,0
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
420 070,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры, градостроительства в области регулирования земельных отношений на местном уровне
417 250,0
005
Капитальные расходы государственного органа
2 820,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
271 215,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения местного бюджета и управления коммунальной собственностью

027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
11 470,0
029
Әдістемелік жұмыс
590 387,0
034
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту
22 559 846,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
2 298 991,0
040
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
41 021 965,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
1 654 683,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 564 704,0
080
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMІTІ" таланттарын анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
50 000,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
12 941 230,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
12 929 037,0
037
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
12 193,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
3 593 429,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
3 593 429,0
05
Денсаулық сақтау
12 338 911,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
12 240 911,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
320 038,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
532 993,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
38 912,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
136 091,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
700,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
655 487,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
122 349,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 770 030,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
153 321,0
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 590,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары

027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 470,0
029
Методическая работа
590 387,0
034
Дошкольное воспитание и обучение
22 559 846,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
2 298 991,0
040
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
41 021 965,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
1 654 683,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 564 704,0
080
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"
50 000,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
12 941 230,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
12 929 037,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
12 193,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
3 593 429,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
3 593 429,0
05
Здравоохранение
12 338 911,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
12 240 911,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
320 038,0
006
Услуги по охране материнства и детства
532 993,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
38 912,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
136 091,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
700,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
655 487,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
122 349,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 770 030,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
153 321,0
030
Капитальные расходы государственного органа
1 590,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения

4 159 568,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
305 371,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
2 030 960,0
052
COVІD-19 коронавирустық инфекциясының таралуының алдын алуға бағытталған күрделі шығыстар
1 013 501,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
98 000,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
98 000,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
21 999 848,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
20 348 455,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
536 436,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 051 623,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
2 551 924,0
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 589 975,0
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
190 898,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
20 000,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
4 038 559,0
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
892 044,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
24 700,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
1 590 579,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
221 758,0
018
Қарттарға, мүгедектерге және мүгедек балаларға әлеуметтік қызмет көрсету орталығында және үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
826 237,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
505 058,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

4 159 568,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
305 371,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
2 030 960,0
052
Капитальные расходы, направленные на предупреждение распространения коронавирусной инфекции COVID-19
1 013 501,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
98 000,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
98 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
21 999 848,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
20 348 455,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
536 436,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 051 623,0
003
Программа занятости
2 551 924,0
004
Государственная адресная социальная помощь
3 589 975,0
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
190 898,0
007
Оказание жилищной помощи
20 000,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
4 038 559,0
009
Социальная поддержка инвалидов
892 044,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
24 700,0
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соотвествии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 590 579,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
221 758,0
018
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов и детей-инвалидов в центрах социального обслуживания и на дому
826 237,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
505 058,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

54 690,0
13
Басқалар
38 648 328,0
310
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру және мемлекеттік қызметтер басқармасы
3 835 604,0
005
Инновациялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 550 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 285 604,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
15 411 996,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бәсекеге қабілеттілігінің тұрақты өсуін қамтамасыз ету және имиджін арттыру бойынша және кәсіпкерлік және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
370 988,0
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
10 000,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 685,0
005
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
767 065,0
015
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
300 000,0
017
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
10 643 426,0
018
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
2 853 281,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
45 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
420 551,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 651 165,0
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
1 546 392,0
052
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
87 899,0
071
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
16 874,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
3 971 000,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резерві
3 971 000,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
6 735,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу

54 690,0
13
Прочие
38 648 328,0
310
Управление цифровизации и государственных услуг города республиканского значения, столицы
3 835 604,0
005
Услуги по обеспечению развития инновационной деятельности
1 550 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 285 604,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
15 411 996,0
001
Услуги по реализации государственной политики по обеспечению устойчивого роста конкурентоспособности и повышению имиджа города республиканского значения, столицы и в области развития предпринимательства и промышленности
370 988,0
003
Поддержка предпринимательской деятельности
10 000,0
004
Капитальные расходы государственного органа
1 685,0
005
Услуги по обеспечению развития инвестиционной деятельности города республиканского значения, столицы
767 065,0
015
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
300 000,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
10 643 426,0
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025"
2 853 281,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
45 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
420 551,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
1 651 165,0
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
1 546 392,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
87 899,0
071
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
16 874,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
3 971 000,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
3 971 000,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
6 735,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов

6 735,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
627 968,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
627 968,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
12 859 399,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
4 859 399,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
8 000 000,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
284 461,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
284 461,0
14
Борышқа қызмет көрсету
4 106 796,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
4 106 796,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
4 098 450,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
8 346,0
15
Трансферттер
53 316 502,5
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
53 316 502,5
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
3 005 431,5
007
Бюджеттік алып коюлар
34 148 209,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
15 947 336,0
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
213 506,0
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
2 020,0
ІІІ. Таза бюджеттік кредиттеу
24 584 103,0
Бюджеттік кредиттер
26 157 002,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
23 699 862,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
199 862,0
046
Жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялау және салу үшін кредит беру
199 862,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
23 000 000,0
050
Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020-2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттік тұрғын үй салуға бюджеттік кредит беру
23 000 000,0
383
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
500 000,0
012
Тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Қазақстанның Тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру

6 735,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
627 968,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
627 968,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
12 859 399,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
4 859 399,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
8 000 000,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
284 461,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
284 461,0
14
Обслуживание долга
4 106 796,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
4 106 796,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
4 098 450,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
8 346,0
15
Трансферты
53 316 502,5
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
53 316 502,5
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
3 005 431,5
007
Бюджетные изъятия
34 148 209,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
15 947 336,0
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
213 506,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
2 020,0
III. Чистое бюджетное кредитование
24 584 103,0
Бюджетные кредиты
26 157 002,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
23 699 862,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
199 862,0
046
Кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
199 862,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
23 000 000,0
050
Бюджетное кредитование на строительство кредитного жилья в рамках Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020-2025 годы
23 000 000,0
383
Управление жилья и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы
500 000,0
012
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" для предоставления жилищных займов

009
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
-1 509 147,0
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
43 196 000,7
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының
2021 жылғы 4 маусымдағы
№ 42/6-VІІ шешіміне
2-қосымша
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының
2020 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 553/77-VІ шешіміне
4-қосымша
Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен, Нұр-Сұлтан қаласының 2021 жылға арналған бюджетінің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер

009
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
-1 509 147,0
Используемые остатки бюджетных средств
43 196 000,7
Приложение 2
к решению маслихата
города Нур-Султана
от 4 июня 2021 года № 42/6-VII
Приложение 4
к решению маслихата
города Нур-Султана
от 11 декабря 2020 года № 553/77-VI
Перечень бюджетных программ развития бюджета города Нур-Султана на 2021 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
01
Государственные услуги общего характера

373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
061
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
02
Қорғаныс
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
004
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
099
Зираттар бар крематорийлер салу
04
Білім беру
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
037
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
05
Денсаулық сақтау
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
017
Қаланы абаттандыруды дамыту
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
005
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
007
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
018
Қаланы абаттандыруды дамыту
046
Жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялау және салу үшін кредит беру
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
013
Қаланы абаттандыруды дамыту
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
014
Мәдениет объектілерін дамыту
015
Cпорт объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары

373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
061
Развитие объектов государственных органов
02
Оборона
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
004
Развитие объектов органов внутренних дел
099
Строительство крематориев с кладбищами
04
Образование
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
05
Здравоохранение
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
017
Развитие благоустройства города
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
005
Развитие коммунального хозяйства
007
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
008
Проектирование, развитие, и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
018
Развитие благоустройства города
046
Кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
013
Развитие благоустройства города
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
014
Развитие объектов культуры
015
Развитие объектов спорта
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
012
Развитие теплоэнергетической системы
029
Развитие газотранспортной системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения

336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
005
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
12
Көлік және коммуникация
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
003
Көлік инфрақұрылымын дамыту
011
Жол жүрісін реттеудің техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
015
"Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
13
Басқалар
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
332
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың активтер және мемлекеттік сатып алу басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту

336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
005
Развитие объектов охраны окружающей среды
12
Транспорт и коммуникации
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
003
Развитие транспортной инфраструктуры
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
015
Увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"
13
Прочие
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
332
Управление активов и государственных закупок города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц