Астрахан аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 6С-78-2 "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 наурыздағы № 7С-5-2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 5 сәуірде № 8417 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Астрахан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Астрахан аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 6С-78-2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8291 тіркелген, 2021 жылғы 12 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2021 – 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет, тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 3690832,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 662977,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер -12502,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер-10202,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 3005151,9 мың теңге;
2) шығындар - 3699485,1мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 8919,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 35004,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 26085,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо -39372,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу -39372,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -56943,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 56943,2 мың теңге.";
7 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"7. 2021 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 13700,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Астрахан аудандық
мәслихат сессиясының төрағасы
А.Бейсенбенов
Астрахан аудандық мәслихатының хатшысы М.Қожахмет
"КЕЛІСІЛДІ"
Астрахан ауданының әкімдігі
Астрахан аудандық
мәслихатының
2021 жылғы 30 наурыздағы
№ 7С-5-2 шешіміне
1 қосымша
Астрахан аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 6С-78-2 шешіміне
1 қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР

О внесении изменений в решение Астраханского районного маслихата от 24 декабря 2020 года № 6С-78-2 "О районном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 30 марта 2021 года № 7С-5-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 5 апреля 2021 года № 8417
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Астраханский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Астраханского районного маслихата "О районном бюджете на 2021-2023 годы" от 24 декабря 2020 года № 6С-78-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8291, опубликовано 12 января 2021 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021 – 2023 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы - 3690832,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 662977,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 12502,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 10202,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 3005151,9 тысяч тенге;
2) затраты - 3699485,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 8919,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 35004,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 26085,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 39372,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 39372,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -56943,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 56943,2 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 13700,0 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии
Астраханского районного маслихата
А.Бейсенбенов
Секретарь Астраханского районного маслихата М.Қожахмет
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат Астраханского района
Приложение 1 к решению
Астраханского районного
маслихата от 30 марта
2021 года № 7С-5-2
Приложение 1 к решению
Астраханского районного
маслихата от 24 декабря
2020 года № 6С-78-2
Районный бюджет на 2021 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. ДОХОДЫ

35935,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
27623,9
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26835,9
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
788,0
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
13811,4
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11361,4
004
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
950,0
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1500,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
10289,8
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10289,8
02
Қорғаныс
24347,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
24347,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4373,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7933,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
12041,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1198,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1198,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1198,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
254663,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
254663,6
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25455,6
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
62594,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
33341,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
43600,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
22827,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету

35935,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
27623,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
26835,9
015
Капитальные расходы государственного органа
788,0
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
13811,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
11361,4
004
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
950,0
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1500,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
10289,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
10289,8
02
Оборона
24347,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
24347,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4373,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
7933,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
12041,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1198,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1198,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1198,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
254663,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
254663,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
25455,6
002
Программа занятости
62594,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
33341,0
005
Государственная адресная социальная помощь
43600,0
006
Оказание жилищной помощи
5000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
22827,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому

307,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
441,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
2124,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
8520,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4400,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
31270,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7303,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
7481,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
227268,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20550,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
550,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
20000,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
206718,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
176347,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
30371,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
222102,1
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
132210,3
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6664,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
77208,3
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
37994,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
8094,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2250,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
38638,8
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14530,8
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
8776,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
14532,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
800,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі

307,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
441,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2124,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
8520,0
021
Капитальные расходы государственного органа
4400,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
31270,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
7303,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
7481,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
227268,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20550,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
550,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
20000,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
206718,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
176347,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
30371,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
222102,1
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
132210,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
6664,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
77208,3
006
Функционирование районных (городских) библиотек
37994,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
8094,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2250,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
38638,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
14530,8
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
8776,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
14532,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
800,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)