2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 7С-13/1 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26034 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексiнiң 9 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Бұланды аудандық мәслихаты ШЕШТI:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7629881,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1287014,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16656,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 333843,7 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5992366,6 мың теңге;
2) шығындар – 7276821,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6729,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 13668,6 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6939,3 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 346330,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 346330,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 08.12.2022 № 7С-29/1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін 2933574,0 мың теңге сомасында субвенция ескерілсін.
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берiлетiн 193973,0 мың теңге сомасындағы бюджеттік субвенциялар көлемдерi көзделгені ескерілсін, соның iшiнде:
Вознесенка ауылдық округіне 26358,0 мың теңге;
Қараөзек ауылдық округіне 15029,0 мың теңге;
Айнакөл ауылдық округіне 14846,0 мың теңге;
Амангелді ауылдық округіне 14321,0 мың теңге;
Капитоновка ауылдық округіне 12794,0 мың теңге;
Новобратск ауылдық округіне 17513,0 мың теңге;
Никольск ауылдық округіне 21529,0 мың теңге;
Карамышевка ауылдық округіне 18472,0 мың теңге;
Журавлевка ауылдық округіне 12701,0 мың теңге;
Ерголка ауылдық округіне 19379,0 мың теңге;
Алтынды ауылдық округіне 21031,0 мың теңге.
4. 2022 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 30000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 24.11.2022 № 7С-28/1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О районном бюджете на 2022-2024 годы
Решение Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2021 года № 7С-13/1. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26034.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Буландынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 7629881,4 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1287014,4 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 16656,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 333843,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5992366,6 тысяч тенге;
2) затраты – 7276821,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6729,3 тысячи тенге;
бюджетные кредиты – 13668,6 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6939,3 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 346330,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 346330,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 08.12.2022 № 7С-29/1 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть в районном бюджете на 2022 год субвенцию, передаваемую из областного бюджета в сумме 2933574,0 тысячи тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов в сумме 193973,0 тысячи тенге, в том числе:
Вознесенскому сельскому округу 26358,0 тысяч тенге;
Караозекскому сельскому округу 15029,0 тысяч тенге;
Айнакольскому сельскому округу 14846,0 тысяч тенге;
Амангельдинскому сельскому округу 14321,0 тысяча тенге;
Капитоновскому сельскому округу 12794,0 тысячи тенге;
Новобратскому сельскому округу 17513,0 тысяч тенге;
Никольскому сельскому округу 21529,0 тысяч тенге;
Карамышевскому сельскому округу 18472,0 тысячи тенге;
Журавлевскому сельскому округу 12701,0 тысяча тенге;
Ергольскому сельскому округу 19379,0 тысяч тенге;
Алтындынскому сельскому округу 21031,0 тысяча тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 30000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 24.11.2022 № 7С-28/1 (вводится в действие с 01.01.2022).

5. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарының құрамында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттердің сомасын бөлу Бұланды ауданы әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
6. 2022 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарының құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттердің сомасын бөлу Бұланды ауданы әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.

5. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2022 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата Буландынского района.
6. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2022 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата Буландынского района.

7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте 800090,3 мың теңге сомасында қарыздарды өтеу көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 24.11.2022 № 7С-28/1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Осы шешiм 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Бұланды аудандық мәслихатының хатшысы Ш.Кусаинов
Бұланды аудандық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 7С-13/1 шешіміне
1 қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет

7. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрено погашение займов в сумме 800090,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 24.11.2022 № 7С-28/1 (вводится в действие с 01.01.2022).
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Буландынского районного маслихата Ш.Кусаинов
Приложение 1 к решению
Буландынского районного
маслихата от 24 декабря
2021 года № 7С-13/1
Районный бюджет на 2022 год

1286,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2142,9
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2142,9
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2142,9
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
365781,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
365781,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37606,3
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
102678,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26864,8
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
27566,8
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
237,7
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
46425,7
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
834,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
287,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
57215,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
250,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
40537,7
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1965,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3044,1
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
150,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
20119,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
772496,4
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
424128,5
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
248192,4
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
76236,1
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
99694,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
6,0

1286,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2142,9
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2142,9
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2142,9
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
365781,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
365781,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
37606,3
002
Программа занятости
102678,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26864,8
005
Государственная адресная социальная помощь
27566,8
006
Оказание жилищной помощи
237,7
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
46425,7
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
834,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
287,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
57215,0
021
Капитальные расходы государственного органа
250,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
40537,7
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
1965,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3044,1
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
150,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
20119,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
772496,4
467
Отдел строительства района (города областного значения)
424128,5
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
248192,4
005
Развитие коммунального хозяйства
76236,1
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
99694,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
6,0

218028,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
77444,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58327,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1070,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
18047,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
31234,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31234,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
16129,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16129,0
02
Қорғаныс
18686,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
18686,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7496,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
10000,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1190,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3400,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3400,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3400,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
173612,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
173612,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44798,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
30196,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
5714,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
600,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
41400,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
827,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

218028,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
77444,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
58327,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1070,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
18047,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
31234,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
31234,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
16129,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
16129,0
02
Оборона
18686,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
18686,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7496,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
10000,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1190,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3400,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3400,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3400,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
173612,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
173612,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
44798,0
002
Программа занятости
30196,0
005
Государственная адресная социальная помощь
5714,0
006
Оказание жилищной помощи
600,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
41400,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
827,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

287,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
13508,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
36282,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
297919,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
281919,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
281919,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
16000,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
9000,0
015
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
7000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
462727,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
53070,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22826,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
8190,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
22054,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
409657,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19721,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
233639,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
111507,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
14790,0
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
15000,0
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
15000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
62655,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
14664,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
14664,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
25975,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25975,0

287,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
13508,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
36282,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
297919,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
281919,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
281919,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
16000,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
9000,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
7000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
462727,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
53070,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
22826,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
8190,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
22054,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
409657,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
19721,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
233639,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
111507,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
14790,0
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
15000,0
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
15000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
62655,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
14664,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
14664,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
25975,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
25975,0

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 08.12.2022 № 7С-29/1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
Барлығы
2013182,6
Ағымдағы нысаналы трансферттер
446203,0
соның ішінде:
Аудан мәслихатының аппараты
1228,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге

Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 08.12.2022 № 7С-29/1 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
2013182,6
Целевые текущие трансферты
446203,0
в том числе:
Аппарат маслихата района
1228,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий

380,0
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға
848,0
Аудан әкімінің аппараты
3507,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
3507,0
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
169698,7
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
22727,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
3044,0
Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға
85655,0
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
26211,0
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
29068,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
2993,7
Ауданның ішкі саясат бөлімі
1156,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
1156,0
Ауданның мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
53417,0
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
22367,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
31050,0
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
8688,3
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
8688,3
Ауданның ауыл шаруашылығы бөлімі
296,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
296,0
Ауданның жер қатынастары бөлімі
393,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
393,0
Ауданның құрылыс бөлімі
259,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
259,0
Ауданның сәулет және қала құрылысы бөлімі
308,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
308,0
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

380,0
На повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
848,0
Аппарат акима района
3507,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
3507,0
Отдел занятости и социальных программ района
169698,7
На выплату государственной адресной социальной помощи
22727,0
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3044,0
На развитие продуктивной занятости
85655,0
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
26211,0
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
29068,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
2993,7
Отдел внутренней политики района
1156,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1156,0
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района
53417,0
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
22367,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
31050,0
Отдел экономики и финансов района
8688,3
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
8688,3
Отдел сельского хозяйства района
296,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
296,0
Отдел земельных отношений района
393,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
393,0
Отдел строительства района
259,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
259,0
Отдел архитектуры и градостроительства района
308,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
308,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района

206844,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
206451,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
393,0
Ауданның кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
408,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
408,0
Нысаналы даму трансферттері
1553311,0
соның iшiнде:
Ауданның құрылыс бөлімі
1553311,0
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
217978,0
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
99694,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
678433,0
Шағын және моноқалаларды дамытуға
557206,0
Бюджеттік кредиттер
13668,6
соның iшiнде:
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
13668,6
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
13668,6
Бұланды аудандық мәслихатының
2021 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 7С-13/1 шешіміне
5 қосымша
2022 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 08.12.2022 № 7С-29/1 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
Барлығы
1059278,4
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1027625,9
cоның iшiнде:
Аудан мәслихатының аппараты
8030,1
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
125,0
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге
7905,1
Аудан әкімінің аппараты
27851,4
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
667,0
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге
27184,4
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
92526,3
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
106,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
0,1
Қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды іске асыруға
10770,0
Қоныс аударушылар мен қандастар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) шығыстарын өтеу бойынша субсидиялауға

206844,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
206451,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
393,0
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района
408,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
408,0
Целевые трансферты на развитие
1553311,0
в том числе:
Отдел строительства района
1553311,0
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
217978,0
На развитие системы водоснабжения и водоотведения
99694,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
678433,0
На развитие малых и моногородов
557206,0
Бюджетные кредиты
13668,6
в том числе:
Отдел экономики и финансов района
13668,6
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
13668,6
Приложение 5 к решению
Буландынского районного
маслихата от 24 декабря
2021 года № 7С-13/1
Целевые трансферты из областного бюджета на 2022 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 08.12.2022 № 7С-29/1 (вводится в действие с 01.01.2022).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
1059278,4
Целевые текущие трансферты
1027625,9
в том числе:
Аппарат маслихата района
8030,1
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
125,0
На оплату труда государственных служащих
7905,1
Аппарат акима района
27851,4
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
667,0
На оплату труда государственных служащих
27184,4
Отдел занятости и социальных программ района
92526,3
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
106,0
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
0,1
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
10770,0
На субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и кандасов

978,0
"Алғашқы жұмыс орны" жобасын іске асыруға
602,0
Жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
6266,0
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
13789,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
26864,8
Мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
20461,0
Ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке
2833,3
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс Күніне орай басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке
842,3
Ұлы Отан соғысы ардагерлеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс Күніне орай біржолғы материалдық көмек төлеуге
1000,0
Бюджетті жоспарлау модулінің бірыңғай ақпараттық алаңын енгізуге
750,0
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге
7263,8
Ауданның ішкі саясат бөлімі
3629,9
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге
3629,9
Ауданның мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
39966,0
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
60,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
35952,0
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге
3954,0
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
16466,3
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
1807,0
Көтерме жәрдемақы мөлшерін ұлғайтуға
2205,0
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге
12454,3
Ауданның ауыл шаруашылығы бөлімі
4491,9
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
60,0
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге
4431,9
Ауданның жер қатынастары бөлімі
3603,7
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
62,0
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге
3541,7
Ауданның құрылыс бөлімі
2441,6
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге
2441,6
Ауданның сәулет және қала құрылысы бөлімі
31279,8
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге

978,0
На реализацию проекта "Первое рабочее место"
602,0
На обеспечение льготного проезда
6266,0
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
13789,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
26864,8
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью
20461,0
На единовременную социальную помощь ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
2833,3
На единовременную социальную помощь ветеранам боевых действий на территории других государств к празднованию Дня Победы в Великой Отечественной войне
842,3
На выплату единовременной материальной помощи ко Дню Победы в Великой Отечественной войне ветеранам Великой Отечественной войны
1000,0
На внедрение единой информационной площадки модуля планирования бюджета
750,0
На оплату труда государственных служащих
7263,8
Отдел внутренней политики района
3629,9
На оплату труда государственных служащих
3629,9
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района
39966,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
60,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
35952,0
На оплату труда государственных служащих
3954,0
Отдел экономики и финансов района
16466,3
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1807,0
На увеличение размера подъемного пособия
2205,0
На оплату труда государственных служащих
12454,3
Отдел сельского хозяйства района
4491,9
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
60,0
На оплату труда государственных служащих
4431,9
Отдел земельных отношений района
3603,7
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
62,0
На оплату труда государственных служащих
3541,7
Отдел строительства района
2441,6
На оплату труда государственных служащих
2441,6
Отдел архитектуры и градостроительства района
31279,8
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий