Егіндікөл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 6С54-2 "2021 - 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2021 жылғы 12 қарашадағы № 7С10-2 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 25 қарашада № 25403 болып тіркелді
Егіндікөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Егіндікөл аудандық мәслихатының "2021 - 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 6С54-2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8297 тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021 – 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 984 278,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 231 503,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 732,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 338,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 734 704,3 мың теңге;
2) шығындар – 2 026 153,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 10 033,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 19 570,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 537,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 13 175,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 13 175,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -65 083,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 65 083,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 19 570,2 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16 516,3 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 62 029,7 мың теңге.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарызды өтеу сомалары 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 және 2020 жылдарда республикалық бюджеттен мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын көрсетуді іске асыру 9 537,0 мың теңге сомасында бөлінгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5, 6 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Егіндікөл аудандық
мәслихатының хатшысы
Б.Абилов
Егіндікөл аудандық мәслихатының
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ 7С10-2 шешіміне
1 қосымша
Егіндікөл аудандық мәслихатының
2020 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 6С54-2 шешіміне
1 қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

О внесении изменений в решение Егиндыкольского районного маслихата от 24 декабря 2020 года № 6С54-2 "О районном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 12 ноября 2021 года № 7С10-2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 ноября 2021 года № 25403
Егиндыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Егиндыкольского районного маслихата "О районном бюджете на 2021-2023 годы" от 24 декабря 2020 года № 6С54-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8297) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 984 278,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 231 503,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 732,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 338,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 734 704,3 тысяч тенге;
2) затраты – 2 026 153,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10 033,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 19 570,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 537,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 13 175,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 13 175,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -65 083,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 65 083,6 тысяч тенге:
поступление займов – 19570,2 тысяч тенге;
погашение займов – 16 516,3 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 62 029,7 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены суммы погашения основного долга по бюджетным кредитам, выделенных из республиканского бюджета в 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 и 2020 годах для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 9 537,0 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь Егиндыкольского
районного маслихата
Б.Абилов
Приложение 1 к решению
Егиндыкольского районного
маслихата от 12 ноября
2021 года № 7С10-2
Приложение 1 к решению
Егиндыкольского районного
маслихата от 24 декабря
2020 года № 6С54-2
Районный бюджет на 2021 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

6 979,3
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
62 029,7
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
62 029,7
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
62 029,7
Егіндікөл аудандық мәслихатының
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ 7С10-2 шешіміне
2 қосымша
Егіндікөл аудандық мәслихатының
2020 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 6С54-2 шешіміне
4 қосымша
2021 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сома, мың теңге
Барлығы
276 533,8
Ағымдағы нысаналы трансферттер
256 963,6
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге, оның ішінде:
9 006,0
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
6 963,0
кепілдік берілген әлеуметтік топтамаға, оның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлік-тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге
2 043,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
1 280,0
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
597,0
Техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге
137,4
Еңбек нарығын дамытуға, оның ішінде:
25 797,3
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына
3 054,0
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге, оның ішінде NEET санатындағы жастар, аз қамтылған көп балалы отбасыларының мүшелері, аз қамтылған еңбекке қабілетті мүгедектер
8 167,8
қоғамдық жұмыстарға
14 400,0
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын адамдарға және қоныс аударуға жәрдемдесетін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге
175,5
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
9 737,0
Мүгедектерді протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз етуге, сондай-ақ мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторий-курорттық емдеу қызметтерін ұсынуға ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
986,9
протездік-ортопедиялық құралдар
67,9
санаторий-курорттық емдеу
483,4
арнаулы жүріп-тұру құралдар
435,6
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
6 320,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
203 102,0
Бюджеттік несиелер
19 570,2
оның iшiнде:
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
19 570,2
Егіндікөл аудандық мәслихатының
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ 7С10-2 шешіміне
3 қосымша
Егіндікөл аудандық мәслихатының
2020 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 6С54-2 шешіміне
5 қосымша
2021 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома, мың теңге
Барлығы

6 979,3
8
Используемые остатки бюджетных средств
62 029,7
01
Остатки бюджетных средств
62 029,7
1
Свободные остатки бюджетных средств
62 029,7
Приложение 2 к решению
Егиндыкольского районного
маслихата от 12 ноября
2021 года № 7С10-2
Приложение 4 к решению
Егиндыкольского районного
маслихата от 24 декабря
2020 года № 6С54-2
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2021 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
276 533,8
Целевые текущие трансферты
256 963,6
На выплату государственной адресной социальной помощи, в том числе:
9 006,0
на выплату государственной адресной социальной помощи
6 963,0
на гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктово-бытовыми наборами в cвязи с чрезвычайным положением
2 043,0
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 280,0
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
597,0
На расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
137,4
На развитие рынка труда, в том числе:
25 797,3
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику
3 054,0
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды
8 167,8
на общественные работы
14 400,0
на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям, оказывающим содействие в переселении
175,5
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
9 737,0
На обеспечение инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
986,9
протезно-ортопедические изделия
67,9
санаторно-курортное лечение
483,4
кресло-каляски
435,6
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
6 320,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
203 102,0
Бюджетные кредиты
19 570,2
в том числе:
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
19 570,2
Приложение 3 к решению
Егиндыкольского районного
маслихата от 12 ноября
2021 года № 7С10-2
Приложение 5 к решению
Егиндыкольского районного
маслихата от 24 декабря
2020 года № 6С54-2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2021 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего

442 907,7
Ағымдағы нысаналы трансферттер
378 524,3
оның iшiнде:
Қыска мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
1 293,0
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді еңгізуге
6 928,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын және коммуналдық қызметтерді сатып алуға
9 757,0
Мүгедектерді протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз етуге, сондай-ақ мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторий-курорттық емдеу қызметтерін ұсынуға ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
122,1
санаторий-курорттық емдеу
122,1
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында "Бірінші жұмыс орны" іс-шарасына
312,2
"Күміс алқа" және "Алтын алқамен" марапатталған көп балалы аналарға, сондай-ақ арнайы мемлекеттік жәрдемақы алатын 18 жасқа дейінгі 4 және одан да көп балалары бар көп балалы отбасыларға бір жолғы әлеуметтік көмек төлеуге
1 160,4
Чернобыль атом электр станциясындағы аппатың салдарларын жоюға қатысушылар мен мүгедектерге біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
87,5
Тәуелсіздік күнінің 30-жылдығын мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
204,2
Қоныс аударушылар мен қандастар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша демеу-қаржы шығындарын өтеуге
175,5
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекетті гранттар ұсыну
2 333,6
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
22 289,8
Автомобиль жолдарын жөндеуге
147 469,5
Көтерме жәрдемақы мөлшерін ұлғайтуға
1 313,0
Егіндікөл ауданы Ұзынкөл ауылындағы мәдени-демалыс орталығын күрделі жөндеу
135 078,5
Мемлекеттік қызметшілерге еңбекақы төлеуге
50 000,0
Нысаналы даму трансферттерi
64 383,4
оның iшiнде:
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
51 208,4
Мемлекеттік кәсіпорынның жарғылық капиталын ұлғайтуға
13 175,0
Егіндікөл аудандық мәслихатының
2021 жылғы 12 қарашадағы
№ 7С10-2 шешіміне
4 қосымша
Егіндікөл аудандық мәслихатының
2020 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 6С54-2 шешіміне
6 қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Атауы
Сома, мың теңге
Барлығы
71 425,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
71 425,0
оның iшiнде:
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру

442 907,7
Целевые текущие трансферты
378 524,3
в том числе:
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
1 293,0
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
6 928,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
9 757,0
На обеспечение инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
122,1
санаторно-курортное лечение
122,1
В рамках государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек" на мероприятие "Первое рабочее место"
312,2
На выплату единовременной социальной помощи многодетным матерям, награжденными подвесками "Күміс алқа" и "Алтын алқа", и многодетным матерям, имеющих от 4-х и более детей до 18 лет
1 160,4
На выплату единовременной социальной помощи участникам и инвалидам ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции
87,5
Единовременная социальная помощь ветеранам Афганской войны к празднованию 30-летия Дня Независимости
204,2
На субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и кандасов
175,5
В рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства "Енбек" на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей
2 333,6
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
22 289,8
На ремонт автомобильных дорог
147 469,5
На увеличение размера подъемного пособия
1 313,0
Капитальный ремонт культурно-досугового центра села Узынколь Егиндыкольского района
135 078,5
На оплату труда государственных служащих
50 000,0
Целевые трансферты на развитие
64 383,4
в том числе:
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
51 208,4
На увеличение уставного капитала государственного предприятия
13 175,0
Приложение 4 к решению
Егиндыкольского районного
маслихата от 12 ноября
2021 года № 7С10-2
Приложение 6 к решению
Егиндыкольского районного
маслихата от 24 декабря
2020 года № 6С54-2
Целевые трансферты из районного бюджета бюджетам сельских округов и сел на 2021 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
71 425,0
Целевые текущие трансферты
71 425,0
в том числе:
Освещение улиц населенных пунктов