Есіл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 81/2 "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2021 жылғы 26 қарашадағы № 15/2 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 30 қарашада № 25484 болып тіркелді
Есіл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Есіл аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 81/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8307 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5263214,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 676629 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9456,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 21061 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4556068,2 мың теңге;
2) шығындар – 5293391,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – (- 60823) мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 4375 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 65198 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 79334 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 79334 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 48686,9) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 48686,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Есильского районного маслихата от 24 декабря 2020 года № 81/2 "О районном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 26 ноября 2021 года № 15/2. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 ноября 2021 года № 25484
Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Есильского районного маслихата "О районном бюджете на 2021-2023 годы" от 24 декабря 2020 года № 81/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8307) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 5263214,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 676629 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9456,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 21061 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 4556068,2 тысячи тенге;
2) затраты – 5293391,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – (- 60823) тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4375 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 65198 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 79334 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 79334 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 48686,9) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 48686,9 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
33208,7
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33208,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
46645,9
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44909,9
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1736
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
132256,8
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29763
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
102493,8
02
Қорғаныс
11665,2
1
Әскери мұқтаждар
4559
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4559
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4559
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
7106,2
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7106,2
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7106,2
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
370648,3
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
89991
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
89991
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
89991
2
Әлеуметтік көмек
228255,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
228255,4
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
86688,2
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21440
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
14,3
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
28537
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1181,1
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
50200,3
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық
құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
33208,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
33208,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
46645,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
44909,9
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1736
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
132256,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
29763
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
102493,8
02
Оборона
11665,2
1
Военные нужды
4559
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4559
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4559
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
7106,2
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7106,2
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
7106,2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
370648,3
1
Социальное обеспечение
89991
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
89991
005
Государственная адресная социальная помощь
89991
2
Социальная помощь
228255,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
228255,4
002
Программа занятости
86688,2
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21440
006
Оказание жилищной помощи
14,3
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
28537
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1181,1
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
50200,3
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

4468
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
6117
Техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге
4560
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге, оның ішінде:
115588,3
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
77976
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке
10668
Мүгедектерді протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен қамтамасыз етуге
2955,2
Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторий-курорттық емдеу қызметтерін ұсынуға
3020,1
Мемлекеттік ұйымдардың жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге: үйде қызмет көрсету ұйымдары, жұмыспен қамту орталықтары
20969
Ауданның ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
16562
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және мұрағаттық мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және мұрағаттық мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
16562
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер (Ұлттық қор)
230252
Ақмола облысы, Есіл ауданы, Ақсай ауылы мекенжайы бойынша Ақсай ауылының сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңарту
230252
Бюджеттік кредиттер
4375
оның iшiнде:
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
4375
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
4375
Есіл аудандық мәслихатының
2021 жылғы 26 қарашадағы
№ 15/2 шешіміне
3 қосымша
Есіл аудандық мәслихатының
2020 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 81/2 шешіміне
5 қосымша
2021 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома мың теңге
1
2
Барлығы
1218271,9
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1124937,9
оның iшiнде:
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
43487,6
Қыска мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
3093
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді еңгізуге
10708
Көп балалы аналардың және көп балалы отбасылардан шыққан балалардың жеңілдікпен жол жүруін қамтамасыз етуге
450
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтар үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
21440
Мүгедектерді протездік-ортопедиялық бұйымдармен және тифло-техникалық құралдармен қамтамасыз етуге, санаторий-курорттық емдеу қызметтерін ұсынуға
1812,6
"Бірінші жұмыс орны" іс-шарасына
563
Аутизммен және мінез-құлық бұзылыстары бар балалармен жұмыс істейтін әлеуметтік қорғау саласындағы мамандарды оқытуға
29
"Күміс алқа" және "Алтын алқа" алқаларымен марапатталған көп балалы аналарға және 4 жастан 18 жасқа дейінгі балалары бар көп балалы аналарға біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
2603,4
Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жоюға қатысушылар мен мүгедектерге біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге

4468
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
6117
На расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
4560
На выплату государственной адресной социальной помощи, в том числе:
115588,3
на выплату государственной адресной социальной помощи
77976
на гарантированный социальный пакет детям
10668
На обеспечение инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими средствами, специальными средствами передвижения
2955,2
На предоставление услуг санаторно-курортного лечеия в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3020,1
На повышение заработной платы работников государственных организаций: организаций нпециальные срадомного обслуживания, центров занятости
20969
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района
16562
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
16562
Целевые трансферты на развитие (Нацфонд)
230252
Реконструкция систем водоснабжения села Аксай по адресу: Акмолинская область, Есильский район, села.Аксай
230252
Бюджетные кредиты
4375
в том числе:
Отдел экономики и финансов района
4375
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
4375
Приложение 3 к решению
Есильского районного
маслихата от 26 ноября
2021 года № 15/2
Приложение 5 к решению
Есильского районного
маслихата от 24 декабря
2020 года № 81/2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2021 год
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
1218271,9
Целевые текущие трансферты
1124937,9
В том числе:
Отдел занятости и социальных программ района
43487,6
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
3093
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
10708
На обеспечение льготного проезда многодетных матерей и детей из многодетных семей
450
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
21440
На обеспечение инвалидов протезно-ортопедическими изделиями и тифло-техническими средствами, санаторно-курортного лечения
1812,6
На мероприятия "Первое рабочее место"
563
На обучение специалистов сферы социальной защиты, работающих с детьми с аутизмом и ментальными поведенческими нарушениями
29
на выплату единовременной социальной помощи многодетным матерям, награжденными подвесками "Күміс алқа" и "Алтын алқа", и многодетным матерям, имеющих от 4-х и более детей до 18 лет
2603,4
на выплату единовременной социальной помощи участникам и инвалидам ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции

455
Тәуелсіздік күнінің 30 жылдығын мерекелеуге Ауған соғысы ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
583,4
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың "Еңбек" бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге
1750,2
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
876
Көтерме жәрдемақы мөлшерін ұлғайтуға
876
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
500
сыбайлас жемқорлыққа қарсы тақырыпта мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
500
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
548920,7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға
75553,8
Автомобиль жолдарын жөндеуге
156940
Жылумен жабдықтайтын кәсіпорындардың жылу беру мезгіліне дайындалуға
316426,9
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
343080
Есіл ауданында инженерлік желілермен тұрғын үйді сатып алуға
343080
Ақмола облысы Есіл ауданы әкімінің аппараты
12103,5
Коммуналдық меншік объектілерін жөндеуге
12103,5
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге
163949
Есіл қаласында шағын-футбол алаңын орнатуға
12021,1
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
93334
оның iшiнде:
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
14000
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
14000
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
79334
Жарғылық капиталын ұлғайту
79334

455
на выплату единовременной социальной помощи ветеранам Афганской войны к празднованию 30-летия Дня Независимости
583,4
в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства "Енбек" на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей
1750,2
Отдел экономики и финансов района
876
На увеличение размера подъемного пособия
876
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков
500
на размещение государственного социального заказа на антикоррупционную тематику
500
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
548920,7
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
75553,8
На ремонт автомобильных дорог
156940
На подготовку к отопительному сезону теплоснабжающим предприятиям
316426,9
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
343080
На выкуп жилья с инженерными сетями в Есильском районе
343080
Аппарат акима Есильского района Акмолинской области
12103,5
На ремонт объектов коммунальной собственности
12103,5
На оплату труда государственных служащих
163949
На устройство мини-футбольной площадки в городе Есиль
12021,1
Целевые трансферты на развитие
93334
В том числе:
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
14000
Развитие систем водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
14000
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
79334
Увеличение уставного капитала
79334