Зеренді аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 66-400 "Зеренді ауданының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2021 жылғы 19 шілдедегі № 8-51 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 22 шілдеде № 23648 болып тіркелді
Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Зеренді аудандық мәслихатының "Зеренді ауданының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 66-400 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8294 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. Зеренді ауданының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 290 094,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 549 266,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 59 590,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 113 953,8 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 567 284,1 мың теңге;
2) шығындар – 9 498 742,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 84 737,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 148 767,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 64 030,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 120 384,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу –120 384,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 413 768,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 413 768,4 мың теңге.";

О внесении изменений в решение Зерендинского районного маслихата от 24 декабря 2020 года № 66-400 "О бюджете Зерендинского района на 2021-2023 годы"
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 19 июля 2021 года № 8-51. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 июля 2021 года № 23648
Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зерендинского районного маслихата "О бюджете Зерендинского района на 2021-2023 годы" от 24 декабря 2020 года № 66-400 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8294) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Зерендинского района на 2021-2023 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 290 094,6 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 549 266,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 59 590,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 113 953,8 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 6 567 284,1 тысячи тенге;
2) затраты – 9 498 742,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 84 737,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 148 767,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 64 030,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 120 384,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 120 384,0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 413 768,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 413 768,4 тысяч тенге.";

60943,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58872,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1329,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
742,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
17035,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17035,0
02
Қорғаныс
12614,4
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
12614,4
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5813,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
6801,4
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1521,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1521,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1521,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
480146,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
480146,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35300,4
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
68957,6
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
47387,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
66125,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4200,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
51377,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1182,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
938,8
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
88555,4
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
38877,5
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

60943,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
58872,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1329,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
742,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
17035,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
17035,0
02
Оборона
12614,4
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12614,4
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5813,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
6801,4
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1521,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1521,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1521,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
480146,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
480146,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35300,4
002
Программа занятости
68957,6
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
47387,0
005
Государственная адресная социальная помощь
66125,0
006
Оказание жилищной помощи
4200,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
51377,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1182,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
938,8
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
88555,4
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
38877,5
021
Капитальные расходы государственного органа

98043,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
64162,1
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
64162,1
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
17208,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17208,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
16673,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15234,5
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1439,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
44377,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
13536,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13536,0
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
30841,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10828,0
003
Аудан аумағында қала құрылысын дамыту схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
20013,0
12
Көлiк және коммуникация
312869,2
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
312869,2
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
221393,7
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
14439,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
77036,5
13
Басқалар
1162847,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
749688,0
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
749688,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
51610,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
51610,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
361049,0
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
361049,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі

98043,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
64162,1
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
64162,1
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
17208,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
17208,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
16673,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
15234,5
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1439,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
44377,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
13536,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
13536,0
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
30841,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
10828,0
003
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
20013,0
12
Транспорт и коммуникации
312869,2
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
312869,2
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
221393,7
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
14439,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
77036,5
13
Прочие
1162847,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
749688,0
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
749688,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
51610,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
51610,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
361049,0
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
361049,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)

189872,8
Республикалық бюджеттен еңбек нарығын дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
55382,0
Республикалық бюджеттен мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
60098,0
Республикалық бюджеттен мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
8439,0
Республикалық бюджеттен үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
5097,0
Республикалық бюджеттен мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
36581,0
Республикалық бюджеттен ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
416,0
Республикалық бюджеттен техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
3283,0
Республикалық бюджеттен мүгедектерді протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз етуге, сондай-ақ мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторий-курорттық емдеу қызметтерін ұсынуға ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
20576,8
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
34578,0
Республикалық бюджеттен мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
34578,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
647971,0
Зеренді ауданы Садовый ауылында су құбырларын салу
350000,0
Зеренді ауданы Алексеевка кентінде су құбырларын қайта құру
297971,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
749688,0
Республикалық бюджеттен "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
749688,0
Викторовка ауылындағы асфальт жабындысы бар көше-жол желісін орташа жөндеу

189872,8
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на развитие рынка труда
55382,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на выплату государственной адресной социальной помощи
60098,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
8439,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
5097,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
36581,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на оказание услуг специалиста жестового языка
416,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
3283,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на обеспечение инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
20576,8
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
34578,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
34578,0
Отдел строительства района (города областного значения)
647971,0
Строительство водопроводных сетей в селе Садовое, Зерендинского района
350000,0
Реконструкция водопроводных сетей в поселке Алексеевка, Зерендинского района
297971,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
749688,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" за счҰт целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
749688,0
Средний ремонт улично-дорожной сети в селе Викторовка с асфальтовым покрытием

225000,0
Шағалалы ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеу
269988,0
Еленовка ауылындағы Қарағай, Абай, Школьная, Целинная көшелерінің кентішілік жолдарын орташа жөндеу
119700,0
Қарағай ауылындағы кентішілік жолдарын орташа жөндеу
112500,0
Жаңаауыл ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеу
22500,0
Бюджеттік кредиттер
4645025,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4645025,0
Республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу
148767,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 және 2020 жылдарда бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарыздарды өтеу сомаларын бөлу
64030,0
Бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылардың және айыппұлдардың сомаларын бөлу
36967,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау көрсету бойынша шараларын іске асыру үшін
75,0
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде іс-шараларды іске асыруға
36892,0
Заңнаманың өзгеруіне байланысты аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерден облыстық бюджеттің шығындарын өтеуге арналған трансферттердің түсімдері
4395261,0

225000,0
Средний ремонт внутри-поселковых дорог в селе Шагалалы
269988,0
Средний ремонт внутри-поселковых дорог улиц Карагайская, Абая, Школьная, Целинная в селе Еленовка
119700,0
Средний ремонт внутри-поселковых дорог в селе Карагай
112500,0
Средний ремонт внутри-поселковых дорог в селе Жанааул
22500,0
Бюджетные кредиты
4645025,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4645025,0
Распределение сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов
148767,0
Распределение сумм погашения основного долга по бюджетным кредитам, выделенных в 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 и 2020 годах для реализации мер социальной поддержки специалистов
64030,0
Распределение сумм вознаграждения и штрафов по бюджетным кредитам
36967,0
На реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов
75,0
На реализацию мероприятий в рамках Дорожной карты занятости
36892,0
Поступление трансфертов из районных (городов областного значения) бюджетов на компенсацию потерь областного бюджета в связи с изменением законодательства
4395261,0