Қорғалжын аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 1/60 "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 2021 жылғы 8 желтоқсандағы № 1/13 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 9 желтоқсанда № 25674 болып тіркелді
Қорғалжын аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қорғалжын аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 1/60 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8298 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 3 733 205,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 220 849,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 24 907,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 246,3 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 483 202,4 мың теңге;
2) шығындар – 3 741 604,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 2 297,7 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 37 097,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 34 799,8 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 18 946,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 19 046,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 100,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 29 643,1) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 29 643,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Коргалжынского районного маслихата от 24 декабря 2020 года № 1/60 "О районном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 8 декабря 2021 года № 1/13. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 декабря 2021 года № 25674
Коргалжынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Коргалжынского районного маслихата "О районном бюджете на 2021-2023 годы" от 24 декабря 2020 года № 1/60 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8298) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 733 205,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 220 849,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 24 907,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 246,3 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 483 202,4 тысяч тенге;
2) затраты – 3 741 604,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 297,7 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 37 097,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 34 799,8 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 18 946,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 19 046,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 100,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 29 643,1) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 29 643,1 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

32 599,5
2
Әлеуметтiк көмек
160 648,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
160 648,8
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
63 938,1
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
22 578,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
17 978,4
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
16 219,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
10 198,3
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
29 737,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
31 112,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
31 112,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 256,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 352,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
2 504,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
734 309,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
394 319,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
394 319,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
246 375,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
147 944,0
2
Коммуналдық шаруашылық
339 990,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
328 677,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
328 677,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
11 313,5
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
11 313,5
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
189 382,1
1
Мәдениет саласындағы қызмет
93 165,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі

32 599,5
2
Социальная помощь
160 648,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
160 648,8
002
Программа занятости
63 938,1
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
22 578,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
17 978,4
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
16 219,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими,сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
10 198,3
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
29 737,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
31 112,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
31 112,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
27 256,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 352,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
2 504,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
734 309,5
1
Жилищное хозяйство
394 319,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
394 319,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
246 375,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
147 944,0
2
Коммунальное хозяйство
339 990,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
328 677,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
328 677,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
11 313,5
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
11 313,5
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
189 382,1
1
Деятельность в области культуры
93 165,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)

25 148,0
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
845,0
Техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге
439,0
Мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге
1 061,0
Мүгедектерді протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз етуге, сондай-ақ мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторий-курорттық емдеу қызметтерін ұсынуға
2 247,5
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
10 565,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
13 791,0
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
13 791,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
389 572,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
389 572,0
Қорғалжын ауылының Ерік Дүйсенбаев көшесін орташа жөндеу
40 686,0
Қорғалжын ауылының Кенжебек Күмісбеков көшесін орташа жөндеу
49 106,0
Қорғалжын ауылының Дәурен Рысбаев көшесін орташа жөндеу
36 418,0
Қорғалжын ауылының Максим Горький көшесін орташа жөндеу
56 194,0
Қорғалжын ауылы Қазыбек би көшесін жолдарын орташа жөндеу
19 885,0
Коргалжын ауылы Мағжан Жұмабаев көшесін жолын орташа жөндеу
51 872,0
Сабынды ауылының Абай Құнанбаев көшесін жолдарын орташа жөндеу
15 890,0
Сабынды ауылының Баубек Бұлқышев көшесін жолдарын орташа жөндеу
37 276,0
Сабынды ауылының Каукен Кенжетаев көшесін жолдарын орташа жөндеу
11 137,0
Сабынды ауылының Абай Құнанбаев және Керімжан Қошмағанбет көшелерінің жолдарын орташа жөндеу
5 299,0
Сабынды ауылының Әнуарбек Үсенұлы көшесін жолдарын орташа жөндеу
31 561,0
Сабынды ауылының Ыбырай Алтынсарин көшесін жолдарын орташа жөндеу
20 373,0
Сабынды ауылының Алихан Бөкейханов көшесін жолдарын орташа жөндеу
13 875,0
Нысаналы даму трансферттерi
295 809,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
295 809,0
Қорғалжын ауданы Өркендеу ауылының су таратушы құбырларын қайта құру
295 809,0
Бюджеттік кредиттер
37 097,5
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
37 097,5
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
37 097,5
Қорғалжын аудандық мәслихатының
2021 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 1/13 шешіміне
3 қосымша
Қорғалжын аудандық мәслихатының
2020 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 1/60 шешіміне
5 қосымша
2021 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома, мың теңге
1
2
Барлығы

25 148,0
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
845,0
На расширение Перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
439,0
На установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
1 061,0
На обеспечение инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения в соответствии с индивидуальной программой реабилитаци
2 247,5
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
10 565,0
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
13 791,0
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
13 791,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
389 572,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
389 572,0
Средний ремонт улицы Ерика Дуйсенбаева села Коргалжын
40 686,0
Средний ремонт улицы Кенжебека Кумисбекова села Коргалжын
49 106,0
Средний ремонт улицы Даурена Рысбаева села Коргалжын
36 418,0
Средний ремонт улицы Максима Горького села Коргалжын
56 194,0
Средний ремонт дорог улицы Казыбек би села Коргалжын
19 885,0
Средний ремонт дорог улицы Магжана Жумабаева села Коргалжын
51 872,0
Средний ремонт дорог улицы Абая Кунанбаева села Сабынды
15 890,0
Средний ремонт дорог улицы Баубека Булкышева села Сабынды
37 276,0
Средний ремонт дорог улицы Каукена Кенжетаева села Сабынды
11 137,0
Средний ремонт дорог между улицами Абая Кунанбаева и Керимжана Кошмаганбет села Сабынды
5 299,0
Средний ремонт дорог улицы Ануарбека Усенова села Сабынды
31 561,0
Средний ремонт дорог улицы Ыбрая Алтынсарина села Сабынды
20 373,0
Средний ремонт дорог улицы Алихана Бокейханова села Сабынды
13 875,0
Целевые трансферты на развитие
295 809,0
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
295 809,0
Реконструкция разводящих сетей водоснабжения в селе Оркендеу Коргалжынского района
295 809,0
Бюджетные кредиты
37 097,5
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
37 097,5
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
37 097,5
Приложение 3 к решению
Коргалжынского районного
маслихата от 8 декабря
2021 года № 1/13
Приложение 5 к решению
Коргалжынского районного
маслихата от 24 декабря
2020 года № 1/60
Целевые трансферты из областного бюджета на 2021 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего

729 875,9
Ағымдағы нысаналы трансферттер
291 085,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
43 590,2
"Инватакси" қызметтерін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
1 220,0
Қыска мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
4 891,9
Қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдауға (жалға алуға) шығындарды өтеу бойынша субсидияларға
2 252,0
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында "Бірінші жұмыс орны" іс-шарасына
310,6
Мүгедектерді протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз етуге, сондай-ақ мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторий-курорттық емдеу қызметтерін ұсынуға
2 168,3
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеу
20 477,0
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
9 454,0
"Күміс алқа" және "Алтын алқа" медальдары бар көп балалы аналарға, сондай-ақ арнайы мемлекеттік жәрдемақы алатын 18 жасқа дейінгі 4 және одан да көп балалары бар көп балалы отбасыларға бір жолғы әлеуметтік көмек төлеуге
2 728,9
Тәуелсіздік күнінің 30-жылдығын мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
87,5
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
88 958,0
Көтерме жәрдемақы мөлшерін ұлғайтуға
2 188,0
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге
86 770,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
158 536,8
Қорғалжын ауылының көше-жол желісін орташа жөндеу
158 536,8
Нысаналы даму трансферттерi
438 790,9
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
61 914,0
Қорғалжын ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығына "Өрлеу" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынның жарғылық капиталын ұлғайту
19 046,0
Өркендеу ауылындағы су құбырының таратушы желілерін қайта жаңарту
32 868,0
Қорғалжын ауданы, Қорғалжын ауылында көше жарықтандыру құрылысы
10 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
376 876,9
Қорғалжын ауылында Максим Горький көшесі бойынша екі пәтерлі тұрғын үйдің құрылысы
26 669,0
Қорғалжын ауылында Әліби Жангелдин көшесі бойынша 2/2 және 2/3 тұрғын үйлер үшін екі қабатты жатақханаларды қайта жаңарту

729 875,9
Целевые текущие трансферты
291 085,0
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
43 590,2
На размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси"
1 220,0
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
4 891,9
На субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов
2 252,0
В рамках государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек" на мероприятие "Первое рабочее место"
310,6
На обеспечение инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2 168,3
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
20 477,0
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
9 454,0
На выплату единовременной социальной помощи многодетным матерям, награжденными подвесками "Күміс алқа" и "Алтын алқа", и многодетным матерям, имеющих от 4-х и более детей до 18 лет
2 728,9
На выплату единовременной социальной помощи ветеранам Афганской войны к празднованию 30-летия Дня Независимости
87,5
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
88 958,0
На увеличение размера подъемного пособия
2 188,0
На оплату труда государственных служащих
86 770,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
158 536,8
Средний ремонт улично дорожной сети села Коргалжын
158 536,8
Целевые трансферты на развитие
438 790,9
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
61 914,0
Увеличение уставного капитала государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Орлеу" акимата Коргалжынского района
19 046,0
Реконструкция разводящих сетей водопровода села Оркендеу
32 868,0
Строительство уличного освещения в селе Коргалжын Коргалжынского района Акмолинской области
10 000,0
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
376 876,9
Строительство двухквартирного жилого дома по улице Максима Горького в селе Коргалжын
26 669,0
Реконструкция двух двухэтажных общежитий под жилые дома по улице Алиби Жангельдина 2/2 и 2/3 в селе Коргалжын

219 453,7
Ақмола облысы Қорғалжын ауданы Қорғалжын ауылында Әліби Жангелдин көшесі бойынша № 2/2, 2/3 мекен-жайындағы тұрғын үйлерге арналған қайта жаңартылатын екі қабатты жатақханалар үшін сыртқы инженерлік желілер, инфрақұрылымның құрылысы және абаттандыру
130 754,2

219 453,7
Строительство наружных инженерных сетей, инфраструктуры и благоустройства реконструируемых для двух двухэтажных общежитий под жилые дома в селе Коргалжын по улице Алиби Жангельдина №2/2,2/3 Коргалжынского района Акмолинской области
130 754,2