Сандықтау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 53/1 "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 наурыздағы № 4/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 9 сәуірде № 8424 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Сандықтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сандықтау аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 53/1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8295 тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2021–2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 841 645,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 426 366,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 671,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 596,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 389 012,0 мың теңге;
2) шығындар – 3 865 278,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 29 347,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 43 755,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 408,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 41 184,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 41 184,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 94 164,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 94 164,3 мың теңге.";
жоғарыда көрсетілген шешімнің 8 тармағы алынып тасталсын;
жоғарыда көрсетілген шешім келесі мазмұндағы 9-1 тармағымен толықтырылсын:
"9-1. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер мен Мәдениет ауылының бюджеттеріне 6-қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер ескерілсін.";
жоғарыда көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;
осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес жоғарыда көрсетілген шешім 6 қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сандықтау аудандық
мәслихаты сессиясының
төрағасы
Ш.Докаев
Сандықтау аудандық
мәслихатының хатшысы
Г.Кадырова
"КЕЛІСІЛДІ"
Сандықтау ауданының әкімдігі
Сандықтау аудандық мәслихатының
2021 жылғы 30 наурыздағы
№ 4/2 шешіміне
1 қосымша
Сандықтау аудандық мәслихатының
2020 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 53/1 шешіміне
1 қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

О внесении изменений и дополнений в решение Сандыктауского районного маслихата от 24 декабря 2020 года № 53/1 "О районном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 30 марта 2021 года № 4/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 9 апреля 2021 года № 8424
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Сандыктауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сандыктауского районного маслихата "О районном бюджете на 2021-2023 годы" от 24 декабря 2020 года № 53/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8295), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 841 645,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 426 366,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 671,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 596,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 389 012,0 тысяч тенге;
2) затраты – 3 865 278,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 29 347 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 43 755,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 408,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 41 184,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 41 184,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 94 164,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –94 164,3 тысячи тенге.";
в вышеуказанном решении пункт 8 исключить;
вышеуказанное решение дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Учесть, в районном бюджете на 2021 год целевые трансферты бюджетам сельских округов и села Мадениет, согласно приложению 6.";
приложение 1 к вышеуказанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему решению;
вышеуказанное решение дополнить приложением 6, согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии
Сандыктауского районного
маслихата
Ш.Докаев
Секретарь Сандыктауского
районного маслихата
Г.Кадырова
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат Сандыктауского района
Приложение 1 к решению
Сандыктауского районного
маслихата от 30 марта
2021 года № 4/2
Приложение 1 к решению
Сандыктауского районного
маслихата от 24 декабря
2020 года № 53/1
Районный бюджет на 2021 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

537,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
14 566,8
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 056,8
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 510,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
14 162,8
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 812,8
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 350,0
02
Қорғаныс
10 299,7
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10 299,7
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5 864,7
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4 114,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
321,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару
3 409,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3 409,0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
3 409,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
247 864,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
247 864,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 412,3
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
56 307,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26 209,0
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтік көмек
52 017,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
441,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
19 351,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
478,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
694,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
22 180,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

537,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
14 566,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
13 056,8
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 510,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
14 162,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
9 812,8
003
Капитальные расходы государственного органа
4 350,0
02
Оборона
10 299,7
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10 299,7
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5 864,7
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4 114,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
321,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 409,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3 409,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 409,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
247 864,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
247 864,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
23 412,3
002
Программа занятости
56 307,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26 209,0
005
Государственная адресная социальная помощь
52 017,0
006
Оказание жилищной помощи
441,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
19 351,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
478,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
694,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
22 180,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида