Шортанды аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № С-70/2 "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 7С-17/3 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 23 желтоқсанда № 25940 болып тіркелді
Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № С-70/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8304 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 299 655,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 122 411 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 072,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15 910 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 149 261,9 мың теңге;
2) шығындар – 6 466 793,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 25 604,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 87 510 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 61 905,8 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 61 045,7 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 61 045,7 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-253 787,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 253 787,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шортанды аудандық мәслихатының хатшысы Г.Садвокасова
Шортанды аудандық
мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы

О внесении изменений в решение Шортандинского районного маслихата от 24 декабря 2020 года № С-70/2 "О районном бюджете на 2021-2023 годы"
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 22 декабря 2021 года № 7С-17/3. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 декабря 2021 года № 25940
Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата "О районном бюджете на 2021-2023 годы" от 24 декабря 2020 года № С-70/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8304) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 299 655,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 122 411 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 072,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 910 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 149 261,9 тысяч тенге;
2) затраты – 6 466 793,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25 604,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 87 510 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 61 905,8 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 61 045,7 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 61 045,7 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-253 787,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 253 787,8 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь Шортандинского районного маслихата Г.Садвокасова
Приложение 1 к решению
Шортандинского районного

282,6
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
900
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
900
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
900
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
277185,5
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
7896,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
7896,8
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
7896,8
2
Әлеуметтiк көмек
208808,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
208808,5
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
79067,3
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
39774
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
33502,1
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
652
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
17206,3
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
38606,8
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
60480,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
60480,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30885,8
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
306
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
8524,4
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
15445
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5319
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1572123,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
868319,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7378
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру

282,6
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
900
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
900
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
900
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
277185,5
1
Социальное обеспечение
7896,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
7896,8
005
Государственная адресная социальная помощь
7896,8
2
Социальная помощь
208808,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
208808,5
002
Программа занятости
79067,3
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
39774
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
33502,1
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
652
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации
17206,3
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
38606,8
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
60480,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
60480,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
30885,8
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
306
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
8524,4
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
15445
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
5319
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1572123,4
1
Жилищное хозяйство
868319,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7378
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда

477999,8
оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
6259
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
6666,3
техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар тізбесін кеңейтуге
1858,1
мүгедектерді протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз етуге, сондай-ақ мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторий-курорттық емдеу қызметтерін ұсынуды қамтамасыз етуге
2024,8
мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына ламазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
18456
жаңа бизнес-идеяларды, оның ішінде NEET санатындағы жастарды, аз қамтылған көп балалы отбасы мүшелерін, аз қамтылған еңбекке қабілетті мүгедектерді іске асыруға арналған мемлекеттік гранттарды ұсынуға
15168,4
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын азаматтарға және қоныс аударуға жәрдемдесетін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге
3484,2
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар тәжірибесіне
16484
қоғамдық жұмыстар
26640
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
15445
стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
12028
Ақмола облысы Шортанды ауданы Бозайғыр ауылдық округі Ключи ауылының кірме жолын күрделі жөндеуге
289157
Новоселовка ауылының көше-жол желісін орташа жөндеуге

477999,8
в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи
6259
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
6666,3
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
1858,1
на обеспечение инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2024,8
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
18456
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды
15168,4
на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям, оказывающим содействие в переселении
3484,2
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику
16484
общественные работы
26640
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
15445
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
12028
на капитальный ремонт подъездной дороги в селе Ключи сельского округа Бозайгыр Шортандинского района Акмолинской области
289157
на средний ремонт улично-дорожной сети в селе Новоселовка

63000
дене шынықтыру және спорт саласындағы медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға
1329
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
947434
оның ішінде:
Шортанды ауданы Төңкеріс ауылында сумен жабдықтаудың таратушы желілерін реконструкциялау
285871
Ақмола облысы Шортанды ауданы Шортанды кенті (Новая көшесі 2) мекенжайы бойынша 36 пәтерлі үйдің құрылысы (байлау) (халықтың әлеуметтік осал топтарына арналған тұрғын үй құрылысына)

63000
на увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта
1329
Целевые трансферты на развитие
947434
в том числе:
реконструкция разводящих сетей водоснабжения в селе Тонкерис Шортандинского района
285871
строительство 36-ти квартирного дома по адресу: поселок Шортанды Шортандинского района Акмолинской области (улица Новая 2) (привязка) (на строительство жилья для социально уязвимых слоев населения)

176946
Ақмола облысы Шортанды ауданы Шортанды кенті (Новая көшесі 2) мекенжайы бойынша 36 пәтерлі үйдің құрылысы (байлау) (аз қамтылған көпбалалы отбасыларға арналған тұрғын үй құрылысына)
85680
Ақмола облысы Шортанды ауданы Төңкеріс ауылында жеке тұрғын үй құрылысының жаңа учаскелері үшін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымның құрылысы. 2. Электрмен жабдықтау желілері
170305
Ақмола облысы Шортанды ауданы Төңкеріс ауылында жеке тұрғын үй құрылысының жаңа учаскелеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу. 1. Сумен жабдықтау желісі

176946
строительство 36-ти квартирного дома по адресу: поселок Шортанды Шортандинского района Акмолинской области (улица Новая 2) (привязка) (на строительство жилья для малообеспеченных многодетных семей)
85680
строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к новым участкам индивидуального жилищного строительства в селе Тонкерис Шортандинского района Акмолинской области. 2. Сети электроснабжения
170305
строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к новым участкам индивидуального жилищного строительства в селе Тонкерис Шортандинского района Акмолинской области. 1. Сети водоснабжения

228632
Шортанды аудандық
мәслихатының
2021 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 7С-17/3 шешіміне
3 қосымша
Шортанды аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 24 желтоқсандағы
№ С-70/2 шешіміне
5 қосымша
2021 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
841689,4
оның ішінде:
қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды іске асыруға
5535,2
қоныс аударушылар мен қандастар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) шығындарын өтеу бойынша субсидиялауға

228632
Приложение 3 к решению
Шортандинского районного
маслихата № 7С-17/3
от 22 декабря 2021 года
Приложение 5 к решению
Шортандинского районного
маслихата № С-70/2
от 24 декабря 2020 года
Целевые трансферты из областного бюджета на 2021 год
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
841689,4
в том числе:
на реализацию краткосрочного профессионального обучения
5535,2
на субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и кандасов

3555
мүгедектерді протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз етуге, сондай-ақ мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаториялық-курорттық емдеу қызметтерін ұсынуды қамтамасыз етуге
3878,1
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында "Бірінші жұмыс орны" іс-шарасына
700,1
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға
123617,9
жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
340615,1
ауылдық жерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
39117
халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
12573
мәдениет объектілерін жөндеуге
12880
спорт объектілерін күрделі жөндеуге
107942,6
спорт объектілерінің спорт алаңдарын орнатуға
20956
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін жөндеуге
81146,1
егжей-тегжейлі жоспарлау жобасымен бас жоспарларды әзірлеуге
16998,8
көтерме жәрдемақы мөлшерін ұлғайтуға
2188
мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге
60000
"Күміс алқа" және "Алтын алқа" медальдары бар көп балалы аналарға, сондай-ақ, арнайы мемлекеттік жәрдемақы алатын 18 жасқа дейінгі 4 және одан да көп балалары бар көп балалы отбасыларға бір жолғы әлеуметтік көмек төлеуге
4682,2
Чернобыль атом электр станциясындағы аппатың сылдарларын жоюға қатысушылар мен мүгедектерге біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
574,6
сыбайлас жемқорлыққа қарсы тақырып бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
500
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекетті гранттар ұсынуға
3500,4
Қазақстан Республикасы Тәуелсіздік күнінің 30-жылдығын мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
583,4
Қазақстан Республикасы Тәуелсіздік күнінің 30-жылдығын мерекелеуге басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
145,9
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
411076
оның ішінде:
Шортанды ауданы Дамса ауылында жылу желілері бар қазандық құрылысына жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге
4026,9
Шортанды ауданы әкімдігінің жанындағы "Шортанды Су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынның жарғылық капиталын ұлғайтуға
51000
Шортанды ауданы Бозайғыр ауылдың жаңа учаскелерінде су құбыры желілерінің құрылысына
53834
Шортанды ауданы Раевка ауылында су тарту ұңғымаларының және су тартқыштарының құрылысына

3555
на обеспечение инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3878,1
в рамках государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек" на мероприятие "Первое рабочее место"
700,1
на развитие жилищно-коммунального хозяйства
123617,9
на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
340615,1
на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
39117
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
12573
на ремонт объектов культуры
12880
на капитальный ремонт объектов спорта
107942,6
на установку спортивных площадок объектов спорта
20956
на ремонт системы водоснабжения и водоотведения
81146,1
на разработку генеральных планов с проектом детальной планировки
16998,8
на увеличение размера подъемного пособия
2188
на оплату труда государственных служащих
60000
на выплату единовременной социальной помощи многодетным матерям, награжденными подвесками "Күміс алқа" и "Алтын алқа", и многодетным матерям, имеющих от 4-х и более детей до 18 лет
4682,2
на выплату единовременной социальной помощи участникам и инвалидам ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции
574,6
на размещение государственного социального заказа на антикоррупционную тематику
500
в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства "Енбек" на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей
3500,4
на выплату единовременной социальной помощи ветеранам Афганской войны к празднованию 30-летия Дня Независимости Республики Казахстан
583,4
на выплату единовременной социальной помощи ветеранам боевых действий на территории других государств к празднованию 30-летия Дня Независимости Республики Казахстан
145,9
Целевые трансферты на развитие
411076
в том числе:
на разработку проектно-сметной документации на строительство котельной с тепловыми сетями в селе Дамса Шортандинского района
4026,9
на увеличение уставного капитала государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Шортанды Су" при акимате Шортандинского района
51000
на строительство водопроводных сетей на новых участках села Бозайгыр Шортандинского района
53834
на строительство водозаборных скважин и водовода в селе Раевка Шортандинского района

120140,1
Шортанды ауданы Егемен ауылында - Гуляй Поле ауылында сумен жабдықтаудың таратушы желілерін реконструкциялауға
1000
"Шортанды ауданы Ключи ауылы су тартқышы және сумен жабдықтаудың таратушы желілерінің құрылысы" объектісі бойынша жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге
9000
"Шортанды ауданы Новографское ауылы сумен жабдықтаудың блок-модульдік қондырғысының құрылысы" объектісі бойынша жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге
4874,1
Ақмола облысы Шортанды ауданы Шортанды кентінде 36 пәтерлі тұрғын үй құрылысына (Новая 2 көшесі бойынша)
59621,5
Ақмола облысы Шортанды ауданы Шортанды кентінде 36 пәтерлі тұрғын үйге инженерлік желілер құрылысына (Новая 2 көшесі бойынша)
67706,8
Ақмола облысы, Шортанды ауданы, Төңкеріс ауылында жеке тұрғын үй құрылысының жаңа учаскелері үшін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымның құрылысы. 2. Электрмен жабдықтау желілері
17021,6
Ақмола облысы, Шортанды ауданы, Төңкеріс ауылында жеке тұрғын үй құрылысының жаңа учаскелеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымның құрылысы. 1. Су құбыры желісі
22851

120140,1
на реконструкцию разводящих сетей водоснабжения в селе Егемен – селе Гуляй Поле Шортандинского района
1000
на разработку проектно-сметной документации по объекту "Строительство водовода и разводящих сетей водоснабжения села Ключи Шортандинского района"
9000
на разработку проектно-сметной документации по объекту "Строительство блок-модульной установки водоснабжения села Новографское Шортандинского района"
4874,1
на строительство 36 - ти квартирного жилого дома в поселке Шортанды Шортандинского района Акмолинской области (по улице Новая 2)
59621,5
на строительство инженерных сетей к 36 – ти квартирному жилому дому в поселке Шортанды Шортандинского района Акмолинской области (по улице Новая 2)
67706,8
на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к новым участкам индивидуального жилищного строительства в селе Тонкерис Шортандинского района Акмолинской области. 2. Сети электроснабжения
17021,6
на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к новым участкам индивидуального жилищного строительства в селе Тонкерис Шортандинского района Акмолинской области. 1. Сети водоснабжения
22851