Ақтөбе облысы Темір және Байғанин аудандарының әкімшілік-аумақтық құрылысындағы өзгерістер туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2021 жылғы 17 мамырдағы № 34 шешімі және Ақтөбе облысы әкімдігінің 2021 жылғы 17 мамырдағы № 163 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 21 мамырда № 8304 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 11-бабының 2), 3) тармақшаларына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 4) тармақшасына, 27-бабының 2-тармағына сәйкес, Темір және Байғанин аудандарының өкілді және атқарушы органдарының ұсыныстарын ескере отырып, Ақтөбе облысы әкiмдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Темір ауданы Шұбарқұдық ауылдық округінің Кенжалы станциясы "ауыл" санатына жатқызылсын.
2. Темір ауданы Шұбарқұдық ауылдық округінің Кенжалы ауылы Байғанин ауданының Қарауылкелді ауылдық округінің әкімшілік және аумақтық бағынысына берілсін.
3. Мына шекаралар белгіленсін:
Темір ауданының Шұбарқұдық ауылдық округінің жалпы алаңы 24640 гектар;
Байғанин ауданы Қарауылкелді ауылдық округінің жалпы көлем 529187 гектар.
4. Қоса беріліп отырған № 1 және № 2 схемалық карталарға сәйкес Темір және Байғанин аудандарының шекаралары өзгертілсін.
5. Темір және Байғанин аудандарының әкімдері заңнамада белгіленген тәртіппен "Ақтөбе облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесімен бірлесіп осы бірлескен әкімдіктің қаулысы мен мәслихаттың шешімінен туындайтын ұйымдастыру шараларын қабылдасын.
6. "Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросының Ақтөбе облысы бойынша департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша) облыстың әкімшілік-аумақтық бірліктерінің есептік деректеріне тиісті өзгерістер енгізсін.
7. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі жер-кадастр құжаттамаларын Темір және Байғанин аудандарының әкімшілік-аумақтық құрылысына жүргізілген өзгерістермен сәйкестендірсін.
8. Осы бірлескен әкімдік қаулысы мен мәслихат шешімінің орындалуын бақылау облыс әкімі аппараты басшысына және облыс әкімінің экономика және қаржы мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
9. Осы бірлескен әкімдік қаулысы және мәслихат шешімі алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе облысының әкімі О. Уразалин
Облыстық мәслихаттың
сессия төрағасы
А. Айтжанов
Облыстық мәслихаттың хатшысы А. Нугманов

Об изменениях в административно-территориальном устройстве Темирского и Байганинского районов Актюбинской области
Решение маслихата Актюбинской области от 17 мая 2021 года № 34 и постановление акимата Актюбинской области от 17 мая 2021 года № 163. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 21 мая 2021 года № 8304
В соответствии с подпунктами 2), 3) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", подпунктом 4) пункта 1 статьи 6 и пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", учитывая предложения представительного и исполнительного органов Темирского и Байганинского районов, акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Станцию Кенжалы Шубаркудукского сельского округа Темирского района отнести к категории "село".
2. Передать село Кенжалы Шубаркудукского сельского округа Темирского района в административное и территориальное подчинение Карауылкелдинского сельского округа Байганинского района.
3. Установить границы:
Шубаркудукского сельского округа Темирского района общей площадью 24640 гектаров;
Карауылкелдинского сельского округа Байганинского района общей площадью 529187 гектаров.
4. Изменить согласно прилагаемым схематическим картам № 1 и № 2 границы Темирского и Байганинского районов.
5. Акимам Темирского и Байганинского районов в установленном законодательством порядке совместно с государственным учреждением "Управление экономики и бюджетного планирования Актюбинской области" принять организационные меры, вытекающие из настоящего совместного постановления акимата и решения маслихата.
6. Республиканскому государственному учреждению "Департамент Бюро национальной статистики Агенства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан по Актюбинской области" (по согласованию) внести соответствующие изменения в учетные данные административно-территориальных единиц области.
7. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" привести в соответствие с произведенными изменениями в административно-территориальном устройстве Темирского и Байганинского районов земельно-кадастровую документацию.
8. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата и решения маслихата возложить на руководителя аппарата и заместителя акима области, курирующего вопросы экономики и финансов.
9. Настоящее совместное постановление акимата и решение маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Аким Актюбинской области О. Уразалин
Председатель сессии
областного маслихата
А. Айтжанов
Секретарь областного маслихата А. Нугманов

Бірлескен 2021 жылғы 17 мамырдағы № 163 қаулысы мен 2021 жылғы 17 мамырдағы № 34 шешіміне 1- қосымша
Бірлескен 2021 жылғы 17 мамырдағы № 163 қаулысы мен 2021 жылғы 17 мамырдағы № 34 шешіміне 2- қосымша

Приложение 1 к совместному постановлению от 17 мая 2021 года № 163 и решению от 17 мая 2021 года № 34
Приложение 2 к совместному постановлению от 17 мая 2021 года № 163 и решению от 17 мая 2021 года № 34