2021-2023 жылдарға арналған Темірбек Жүргенов ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2021 жылғы 6 қаңтардағы № 510 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 11 қаңтарда № 7972 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына сәйкес, Әйтеке би аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Темірбек Жүргенов ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 194 055,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 21 554 мың теңге;
трансферттер түсімі – 172 501,8 мың теңге;
2) шығындар – 195 085,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1029,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1029,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1029,5 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 26.11.2021 № 109 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
елді мекендер жерлеріне алынатын жер салығы;
заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық;
жеке тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер.
3. Мәліметке және басшылыққа алып, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 02 желтоқсандағы "2021 – 2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес, 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап белгіленді:
1) жалақының ең төменгі мөлшері 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш 2 917 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы 34 302 теңге.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен Темірбек Жүргенов ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі 112 647 ,0 мың теңге сомасында ескерілсін.

Об утверждении бюджета сельского округа Темирбека Жургенова на 2021-2023 годы
Решение Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 6 января 2021 года № 510. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 11 января 2021 года № 7972. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Айтекебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджета сельского округа Темирбека Жургенова на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 194 055,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 21 554 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 172 501,8 тысяч тенге;
2) затраты – 195 085,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1029,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1029,5 тысяч тенге, в том числе:
используемые остатки бюджетных средств – 1029,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 26.11.2021 № 109 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
налог на имущество физических лиц;
земельный налог на земли населенных пунктов;
налог на транспортные средства с юридических лиц;
налог на транспортные средства с физических лиц;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 02 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021 – 2023 годы" с 1 января 2021 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 2 917 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 34 302 тенге.
4. Учесть в бюджете сельского округа Темирбека Жургенова на 2021 год объемы субвенций, передаваемые из районного бюджета 112 647,0 тысяч тенге.

5. 2021 жылға арналған ауылдық бюджетке аудандық бюджеттен мынадай көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені ескерілсін:
1) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 6 600,0 мың теңге;
2) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 3 000,0 мың теңге.
6. "Әйтеке би аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.

5. Учесть в сельском бюджете на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета на:
1) освещение улиц населенных пунктов – 6 600,0 тысяч тенге;
2) обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах – 3 000,0 тысяч тенге.
6. Государственному учреждению "Аппарат Айтекебийского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.