Алға аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 459 "2021-2023 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2021 жылғы 21 желтоқсандағы № 116 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 23 желтоқсанда № 25945 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Алға аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы" 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 459 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7853 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған Алға аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 064 978,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 308 755 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 30 934 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 27 408 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 697 881,3 мың теңге;
2) шығындар – 8 439 343,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 181 758,7 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 214 294,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32 536 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -556 123,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 556 123,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 214 294,7 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 32 536,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 374 365,3 мың теңге.";
10 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2021 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 34 896 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге 8 692 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді – мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге 286 644 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуға және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға 22 289 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға 22 459 мың теңге;
санаторлық-курорттық емделуге 14 517 мың теңге;
есту протездеу қызметтеріне 30 мың теңге;
қосалқы компенсаторлық құралдарға 1 411 мың теңге;
арнаулы жүріп-тұру құралдарына 1 519 мың теңге;

О внесении изменений в решение Алгинского районного маслихата от 23 декабря 2020 года № 459 "Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2021-2023 годы"
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 21 декабря 2021 года № 116. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 декабря 2021 года № 25945. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алгинского районного маслихата "Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2021-2023 годы" от 23 декабря 2020 года № 459 (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7853) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложению 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 064 978,3 тысячи тенге:
налоговые поступления – 1 308 755 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 30 934 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 27 408 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 697 881,3 тысяч тенге;
2) затраты – 8 439 343,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 181 758,7 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 214 294,7 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 32 536 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 556 123,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 556 123,8 тысяч тенге:
поступление займов – 214 294,7 тысяч тенге;
погашение займов – 32 536,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 374 365,3 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
34 896 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
8 692 тысяч тенге - на содействие занятости населения;
286 644 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
22 289 тысяч тенге - на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
22 459 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
14 517 тысяч тенге на санаторно-курортное лечение;
30 тысяч тенге на услуги по слухопротезированию;
1 411 тысяч тенге на вспомогательные компенсаторные средства;
1 519 тысяч тенге на специальные средства передвижения;

протездік-ортопедиялық құралдарға 1 789 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
11 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2021 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттер түскені ескерілсін:
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға 39 937 мың теңге;

1 789 тысяч тенге на протезно-ортопедические средства.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Учесть в районном бюджете на 2021 поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
39 937 тысяч тенге - на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда;

инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға 215 937 мың теңге.
Нысаналы даму трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
көрсетілген шешімдегі 1 қосымшасы осы шешімдегі қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алға аудандық
мәслихатының хатшысы
М. Тулеуов

215 937 тысяч тенге - на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь Алгинского
районного маслихата
М. Тулеуов

007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
900
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
81 653,7
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
45 519,7
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 824,7
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
20 905,6
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
525,2
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 264,2
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
36 134
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 229
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
14 905
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
94 380,0
1
Ауыл шаруашылығы
1 957
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 957
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
1 957
6
Жер қатынастары
16 461,4
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
16 461,4
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
16 461,4
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
75 961,6
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
18 028,6
099
Мамандардың әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
18 028,6
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
57 933
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 933
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
37 536
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
37 536
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
37 536
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстан
900
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
81 653,7
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
45 519,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
22 824,7
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
20 905,6
006
Капитальные расходы государственного органа
525,2
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 264,2
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
36 134
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
21 229
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
14 905
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
94 380,0
1
Сельское хозяйство
1 957
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 957
010
Развитие объектов сельского хозяйства
1 957
6
Земельные отношения
16 461,4
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
16 461,4
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
16 461,4
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
75 961,6
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
18 028,6
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
18 028,6
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
57 933
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
57 933
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
37 536
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
37 536
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
37 536
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)