2022-2024 жылдарға арналған Байғанин аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 93 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26113 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Байғанин аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған Байғанин аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 830 956,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 970 447 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16 062 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 3 844 447,5 мың теңге;
2) шығындар – 9 452 483 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -1 761 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 36 756 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 38 517 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -619 765,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 619 765,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 36 756 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 38 575,4 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 621 584,9 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 02.12.2022 № 182 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша 50 %;
2) әлеуметтік салық бойынша 50 %;
3) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша 50 %.
3. Қазақстан Республикасының "2022-2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2022 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 60 000 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 063 теңге;

Об утверждении бюджета Байганинского района на 2022-2024 годы
Решение Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 22 декабря 2021 года № 93. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26113. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Байганинского района РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Байганинского района на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих обьемах:
1) доходы – 8 830 956,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 970 447 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 16 062 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 3 844 447,5 тысяч тенге;
2) затраты – 9 452 483 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -1 761 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 36 756 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 38 517 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -619 765,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 619 765,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 36 756 тысяч тенге;
погашение займов – 38 575,4 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 621 584,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 02.12.2022 № 182 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить на 2022 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 50 %;
2) по социальному налогу 50 %;
3) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора 50 %.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022-2024 годы" установлено:
с 1 января 2022 года:
1) минимальный размер заработной платы – 60 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 063 тенге;

3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 36 018 теңге.
2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 180 теңге;
2) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 37 389 теңге болып белгіленсін.
Ескерту. 3 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 31.08.2022 № 151 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Ақтөбе облыстық мәслихатының шешіміне сәйкес 2022 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция 548 000 мың теңге сомасында көзделді.
5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте, аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 330 617 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қарауылкелді ауылдық округіне – 95 103 мың теңге;
Көлтабан ауылдық округіне – 34 238 мың теңге;
Қызылбұлақ ауылдық округіне – 22 464 мың теңге;
Жарқамыс ауылдық округіне – 31 270 мың теңге;
Қопа ауылдық округіне – 26 671 мың теңге;
Ащы ауылдық округіне – 27 985 мың теңге;
Сартоғай ауылдық округіне – 26 975 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округіне – 30 182 мың теңге;
Миялы ауылдық округіне – 35 729 мың теңге.
6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
3) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
4) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
5) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
6) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
7) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
8) нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға;
9) мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.

3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 36 018 тенге.
Установить с 1 апреля 2022 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;
2) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 31.08.2022 № 151 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. В соответствии с решением Актюбинского областного маслихата "Об областном бюджете на 2022-2024 годы предусмотрена на 2022 год субвенция, передаваемая из областного бюджета в районной бюджет в сумме 548 000 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 330 617 тысячи тенге, в том числе:
Карауылкелдинскому сельскому округу – 95 103 тысяч тенге;
Культабанскому сельскому округу – 34 238 тысяч тенге;
Кызылбулакскому сельскому округу – 22 464 тысяч тенге;
Жаркамысскому сельскому округу – 31 270 тысяч тенге;
Копинскому сельскому округу – 26 671 тысяч тенге;
Ащынскому сельскому округу – 27 985 тысяч тенге;
Сартогайскому сельскому округу – 26 975 тысяч тенге;
Жанажолскому сельскому округу – 30 182 тысяч тенге;
Миялинскому сельскому округу – 35 729 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
3) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
4) на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
5) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
6) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
7) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
8) на развитие продуктивной занятости;
9) на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов.
Распределение сумм указанных текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 31.08.2022 № 151 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға кредит түскені ескерілсін.
8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
3) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге;
4) қосалқы компенсаторлық құралдарға;
5) арнаулы жүріп-тұру құралдарына;
6) протездік-ортопедиялық құралдарға;
7) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға;
8) шақырту пунктіне автокөлік сатып алуға;
9) санаторлы-курорттық емдеуге.".
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.

Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 31.08.2022 № 151 (вводится в действие с 01.01.2022).
7. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
8. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
3) на содействие занятости населения;
4) на вспомогательные компенсаторные средства;
5) на специальные средства передвижения;
6) на протезно-ортопедические средства;
7) на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
8) на приобретение автотранспорта для призывного пункта;
9) на санаторно-курортное лечение.
Распределение сумм указанных текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 31.08.2022 № 151 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2022 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 29 310 мың теңге болып бекітілсін.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 31.03.2022 № 125 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Байғанин аудандық
мәслихатының хатшысы
Е. Копжасаров

Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 31.08.2022 № 151 (вводится в действие с 01.01.2022).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме – 29 310 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 31.03.2022 № 125 (вводится в действие с 01.01.2022).
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Байганинского
районного маслихата
Е. Копжасаров

733 620,3
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
75 069
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
75 069
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
75 069
2
Әлеуметтiк көмек
617 213,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
617 213,3
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
400 479,1
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25 346,4
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
47 477,8
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
25 911
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
67 322
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
50 677
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
41 338
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
41 338
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 265
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
73
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 794 534,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
273 131
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
273 131
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
145 552
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
127 579
2
Коммуналдық шаруашылық
1 517 228,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 510 004,1
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
54 852,4
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
27 004,5
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

733 620,3
1
Социальное обеспечение
75 069
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
75 069
005
Государственная адресная социальная помощь
75 069
2
Социальная помощь
617 213,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
617 213,3
002
Программа занятости
400 479,1
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25 346,4
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
47 477,8
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
25 911
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
67 322
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
50 677
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
41 338
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
41 338
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35 265
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
73
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
6 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 794 534,1
1
Жилищно-коммунальное хозяйство
273 131
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
273 131
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
145 552
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
127 579
2
Коммунальное хозяйство
1 517 228,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 510 004,1
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
54 852,4
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
27 004,5
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

28 643
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 643
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
62 340
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
35 542
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 542
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
26 798
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 798
02
Қорғаныс
22 119
1
Әскери мұқтаждар
3 673
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3 673
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3 673
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
18 446
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
18 446
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 511
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
15 935
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
349 343
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
16 000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
16 000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
16 000
2
Әлеуметтiк көмек
293 056
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
293 056
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
135 867
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26 488
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
241
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
46 052
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
11 832
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

28 643
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
28 643
9
Прочие государственные услуги общего характера
62 340
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
35 542
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
35 542
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
26 798
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
26 798
02
Оборона
22 119
1
Военные нужды
3 673
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3 673
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3 673
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
18 446
122
Аппарат акима района (города областного значения)
18 446
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 511
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
15 935
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
349 343
1
Социальное обеспечение
16 000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
16 000
005
Государственная адресная социальная помощь
16 000
2
Социальная помощь
293 056
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
293 056
002
Программа занятости
135 867
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26 488
006
Оказание жилищной помощи
241
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
46 052
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
11 832
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 461
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
19 009
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
4 961
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
10 530
3
Ақпараттық кеңiстiк
120 462
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
111 562
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
111 462
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
100
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
8 900
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
8 900
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
85 645
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
19 713
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 713
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
65 932
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 286
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
37 646
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
63 794
6
Жер қатынастары
25 563
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
25 563
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 563
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
38 231
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
38 231
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
38 231
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
30 720
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
30 720
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
30 720
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
15 461
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
19 009
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
4 961
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
10 530
3
Информационное пространство
120 462
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
111 562
006
Функционирование районных (городских) библиотек
111 462
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
100
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
8 900
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
8 900
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
85 645
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
19 713
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
19 713
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
65 932
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
28 286
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
37 646
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
63 794
6
Земельные отношения
25 563
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
25 563
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
25 563
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
38 231
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
38 231
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
38 231
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
30 720
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
30 720
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
30 720
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)