Аудандық мәслихаттың 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 359 "2021-2023 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2021 жылғы 10 наурыздағы № 14 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 17 наурызда № 8138 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9, 106 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес, Ырғыз аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 359 "2021-2023 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7843 тіркелген, 2020 жылы 29 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
1) тармақшасында:
кірістер "4 695 507" сандары "4 845 031,1" сандарымен ауыстырылсын;
оның ішінде:
трансферттер түсімі "4 161 409" сандары "4 310 933,1" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
шығындар "4 695 507" сандары "4 979 214" сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшасында:
бюджет тапшылығы (профициті) "-48 328" сандары "-182 510,9" сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақшасында:
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) "48 328" сандары "182 510,9" сандарымен ауыстырылсын;
қарыздарды өтеу "17304" сандары "17304,8" сандарымен ауыстырылсын.
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары "0" саны "134 183,7" сандарымен ауыстырылсын.
9-тармақ:
келесідей мазмұндағы жетінші абзацпен толықтырылсын:
"ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 111 893 мың теңге.";
келесідей мазмұндағы сегізінші абзацпен толықтырылсын:
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға-37 631 мың теңге.";
10-тармақта:
бесінші абзацта:
"252 439" сандары "286 980" сандарымен ауыстырылсын;
10-тармақ:
келесідей мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға-37 631 мың теңге.";
келесідей мазмұндағы жетінші абзацпен толықтырылсын:
"елді мекендердің көшелерін жарықтандыру жұмыстарының сметалық құжатын дайындауға -1 000 мың теңге.";
келесідей мазмұндағы сегізінші абзацпен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 24 декабря 2020 года № 359 "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2021-2023 годы"
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 10 марта 2021 года № 14. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 17 марта 2021 года № 8138. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьями 9, 106 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Иргизский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 24 декабря 2020 года № 359 "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2021-2023 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7843, опубликованное 29 декабря 2020 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
доходы цифры "4 695 507" заменить цифрами "4 845 031,1";
в том числе:
поступления трансфертов цифры "4 161 409" заменить цифрами "4 310 933,1";
в подпункте 2):
затраты цифры "4 695 507" заменить цифрами "4 979 214";
в подпункте 5):
дефицит (профицит) бюджета цифры "-48 328" заменить цифрами "-182 510,9";
в подпункте 6):
финансирование дефицита (использование профицита) цифры "48 328" заменить цифрами "182 510,9";
погашение займов цифры "17 304" заменить цифрами "17 304,8";
используемые остатки бюджетных средств цифру "0" заменить цифрами "134 183,7".
пункт 9:
дополнить абзацем седьмым следующего содержания:
"111 893 тысяч тенге- на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.";
дополнить абзацем восьмым следующего содержания:
"37 631 тысяч тенге –на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".";
в пункте 10:
в абзаце пятом:
цифры "252 439" заменить цифрами "286 980";
пункт 10:
дополнить абзацем шестым следующего содержания:
"37 631 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".";
дополнить абзацем седьмым следующего содержания:
"1 000 тысяч тенге -на разработку сметной документации работ по освещению улиц населенных пунктов.";
дополнить абзацем восьмым следующего содержания:

"автомобиль жолдарын орташа жөндеудің сметалық құжатын дайындауға- 3 000 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Ырғыз аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ырғыз аудандық
мәслихаты сессиясының төрағасы
Н. Танқаев
Ырғыз аудандық
мәслихатының хатшысы
Н. Қызбергенов

"3 000 тысяч тенге - на разработку сметной документации на средний ремонт автомобильных дорог.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Государственному учреждению "Аппарат Иргизского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции Актюбинской области.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Иргизского
районного маслихата
Н. Танқаев
Секретарь Иргизского
районного маслихата
Н. Қызбергенов

200
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
250
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
12 993
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
12 993
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 993
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
487 848
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауылшаруашылығы бөлімі
21 799
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 799
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет,құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
466 049
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 640
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
34 544
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
412 865
02
Қорғаныс
46 163
1
Әскери мұқтаждар
3 772
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3 772
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3 772
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
42 391
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
42 391
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8 100
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
34 291
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
511 010,1
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
129 300
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
129 300
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
129 300
2
Әлеуметтiк көмек
356 165
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
356 165
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
251 468
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20 215
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
25 177
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

200
018
Капитальные расходы государственного органа
250
5
Планирование и статистическая деятельность
12 993
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
12 993
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
12 993
9
Прочие государственные услуги общего характера
487 848
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
21 799
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
21 799
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
466 049
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
18 640
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
34 544
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
412 865
02
Оборона
46 163
1
Военные нужды
3 772
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3 772
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3 772
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
42 391
122
Аппарат акима района (города областного значения)
42 391
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8 100
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
34 291
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
511 010,1
1
Социальное обеспечение
129 300
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
129 300
005
Государственная адресная социальная помощь
129 300
2
Социальная помощь
356 165
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
356 165
002
Программа занятости
251468
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20 215
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
25 177
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

7 134
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 666
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5 468
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 500
021
Спорт объектілерін дамыту
6 500
3
Ақпараттық кеңiстiк
96 481
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
9 658
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
9 658
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
86 823
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
86 287
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
536
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
61 807
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
24 175
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 483
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
12 692
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
37 632
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 777
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
21 014
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 841
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
29 370
6
Жер қатынастары
17 175
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
17 175
001
Аудан (областық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 730
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің,шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
1 445
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
12 195
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
12 195
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
12 195
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
5 500
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
5 500

7 134
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 666
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5 468
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 500
021
Развитие объектов спорта
6 500
3
Информационное пространство
96 481
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
9 658
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
9 658
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
86 823
006
Функционирование районных (городских) библиотек
86 287
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
536
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
61 807
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
24 175
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
11 483
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
12 692
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
37 632
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
14 777
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
21 014
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 841
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
29 370
6
Земельные отношения
17 175
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
17 175
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
15 730
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1 445
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
12 195
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
12 195
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
12 195
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
5 500
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
5 500