2022-2024 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2021 жылғы 21 желтоқсандағы № 84 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 24 желтоқсанда № 26020 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9 бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабына сәйкес, Ырғыз аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 6 432 747 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 746 806 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 409 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 5 679 532 мың теңге;
2) шығындар – 6 727 198,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 20 784 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 41 351 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20 567 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -315 235,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 315 235,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 41 351 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 20 567 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 294 451,4 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 19.12.2022 № 182 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
бензинге және дизель отынына акциздер;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін қоспағанда, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымалы мүлік кепілін және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені үшін алым;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы облыстық маңызы бар қаладағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте, облыстық маңызы бар қаланың аумағы арқылы өтетін жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде орналастырғаны үшін төлемақы;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды, өсімпұлдарды, санкцияларды, өндіріп алуларды қоспағанда, аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер;
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша.

Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2022-2024 годы
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 21 декабря 2021 года № 84. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 декабря 2021 года № 26020
В соответствии со статьей 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Иргизский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 432 747 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 746 806 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 6 409 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 5 679 532 тысячи тенге;
2) затраты – 6 727 198,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 20 784 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 41 351 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 567 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -315 235,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета–315 235,4 тысяч тенге;
поступление займов – 41 351 тысяча тенге;
погашение займов – 20 567 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 294 451,4 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 19.12.2022 № 182 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Учесть, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
акцизы на бензин и дизельное топливо;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию, за исключением юридических лиц, являющихся коммерческими организациями, их филиалов и представительств;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе областного значения, в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, проходящих через территорию города областного значения;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения), находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного (города областного значения) бюджета;
другие доходы от коммунальной собственности района (города областного значения);
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета, за исключением штрафов, пеней, санкций, взысканий, налагаемых акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
другие неналоговые поступления в районный (города областного значения) бюджет;
деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного (города областного значения) бюджета.

3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен облыстық бюджетке 78 279 мың теңге трансферттер көзделсін.
Аудандық бюджеттен транферттердің көрсетілген сомаларының облыстық бюджетке түсімдері аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
4. Облыстық мәслихаттың 2021 жылғы 9 желтоқсандағы "2022– 2024 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес 2022 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция 3 748 000 мың теңге сомасында көзделді.
5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге нысаналы трансферттер:
мемлекеттік мекемелердің функциялары өзгеруіне байланысты – 2 898 745 мың теңге көзделсін.
Аудандық бюджеттен транферттердің көрсетілген сомаларының облыстық бюджетке түсімдері аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 01.09.2022 № 158 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 248 930 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ырғыз – 47 803 мың теңге;
Аманкөл – 36 205 мың теңге;
Қызылжар – 57 510 мың теңге;
Құмтоғай – 27 999 мың теңге;
Нұра – 32 557 мың теңге;
Тәуіп – 29 131 мың теңге;
Жайсаңбай –17 725 мың теңге.
7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 72 301 мың теңге ;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға - 10 814 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 210 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: үйде қызмет көрсету, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге - 13 203 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 69 899 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 21 344 мың теңге;
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға - 706 709 мың теңге;

3. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год поступления трансфертов из районного бюджета в областной бюджет 78 279 тысяч тенге.
Поступления в областной бюджет указанных сумм трансфертов из районного бюджета определяются на основании постановления акимата района.
4. В соответствии с решением областного маслихата от 9 декабря 2021 года "Об областном бюджете на 2022 - 2024 годы" предусмотрена на 2022 год субвенция, передаваемая из областного бюджета в районный бюджет в сумме 3 748 000 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год текущие целевые трансферты для возмещения потерь областного бюджета в связи:
с изменением функций государственных учреждений – 2 898 745 тысяч тенге.
Поступления в областной бюджет указанных сумм трансфертов из районного бюджета определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 01.09.2022 № 158 (вводится в действие с 01.01.2022).
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 248 930 тысяч тенге, в том числе:
Иргизскому – 47 803 тысячи тенге;
Аманкольскому – 36 205 тысяч тенге;
Кызылжарскому – 57 510 тысяча тенге:
Кумтогайскому – 27 999 тысяч тенге;
Нуринскому – 32 557 тысяч тенге;
Тауипскому – 29 131 тысяча тенге;
Жайсанбайскому – 17 725 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета Национального фонда Республики Казахстан через областной бюджет:
72 301 тысяча тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
10 814 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
210 тысяч тенге – на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;
13 203 тысячи тенге - на повышение заработной платы работников государственных организаций: организаций надомного обслуживания, центров занятости населения;
69 899 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
21 344 тысячи тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
706 709 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;

нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға - 178 968 мың теңге;
мәслихат депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға - 897 мың.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 19.12.2022 № 182 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер түсетіні ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 41 351 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 07.11.2022 № 172 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге - 5 050 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 12 860 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 4 046 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға - 10 372 мың теңге;
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 10 535 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 300 784 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту - 165 246 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) қайта жаңғыртуға - 167 424 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға - 0 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға - 87 569 мың теңге;
газбен жабдықтау нысандарына техникалық қызмет көрсетуге – 77 092 мың теңге;
шақырту пунктіне автокөлік сатып алуға – 6 190 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 19.12.2022 № 182 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
мемлекеттік ұйымдардың: үйде қызмет көрсету жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 223 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге - 11 091,2 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге - 1857 мың теңге;

178 968 тысяч тенге - на развитие продуктивной занятости.
897 тысяч тенге - на повышение эффективности деятельности депутатов маслихата.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 19.12.2022 № 182 (вводится в действие с 01.01.2022).
8. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление бюджетных кредитов из республиканского бюджета через областной бюджет:
41 351 тысяча тенге –на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 07.11.2022 № 172 (вводится в действие с 01.01.2022).
9. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих и целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
5 050 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
12 860 тысяч тенге - на содействие занятости населения;
4 046 тысяч тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
10 372 тысячи тенге - на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
10 535 тысяч тенге - на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
300 784 тысячи тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
165 246 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
167 424 тысячи тенге – на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
0 тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;
87 569 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
77 092 тысячи тенге - на техническое обслуживание объектов газоснабжения;
6 190 тысяч тенге - на приобретение автотранспорта для призывного пункта.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 19.12.2022 № 182 (вводится в действие с 01.01.2022).
10. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов:
223 тысячи тенге - на повышение заработной платы работников государственных организаций: организаций надомного обслуживания;
11 091,2 тысяча тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
1 857 тысяч тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;

аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 300 784 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 07.11.2022 № 172 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсетуге - 564 мың теңге;
елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға - 18 122 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруға - 147 503,1 мың теңге;

300 784 тысячи тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 07.11.2022 № 172 (вводится в действие с 01.01.2022).
11. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов:
564 тысячи тенге - на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому;
18 122 тысячи тенге - на освещение улиц населенных пунктов;
147 503,1 тысячи тенге – на благоустройство населенных пунктов;

еңбекақы төлеуге – 1 783 мың теңге;
сметалық құжаттар әзірлеуге - 2 500 мың теңге;
жергілікті деңгейде мәдени - демалыс жұмысын қолдауға - 2 000 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 11 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 07.11.2022 № 172 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. алынып тасталды - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 07.11.2022 № 172 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

1 783 тысячи тенге - на выплату заработной платы;
2 500 тысяч тенге - на разработку сметной документации;
2 000 тысячи тенге - на поддержку культурно-досуговой работы на местном уровне.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 11 – в редакции решения Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 07.11.2022 № 172 (вводится в действие с 01.01.2022).
12. исключен решением Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 07.11.2022 № 172 (вводится в действие с 01.01.2022).

23 978,4
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
624 098,3
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауылшаруашылығы бөлімі
32 770,7
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 770,7
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
591 327,6
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 952,1
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
366,4
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
89 600
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
466 409,1
02
Қорғаныс
82 228
1
Әскери мұқтаждар
11 754,6
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11 754,6
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11 754,6
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
70 473,4
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
70 473,4
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7 830,6
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
62 642,8
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
552 169,6
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
89 651
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
89 651
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
89 651
2
Әлеуметтiк көмек
428 332,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
428 332,6
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
279 400
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
22 666
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
31 656
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

23 978,4
004
Капитальные расходы государственного органа
300
9
Прочие государственные услуги общего характера
624 098,3
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
32 770,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
32 770,7
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
591 327,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
34 952,1
003
Капитальные расходы государственного органа
366,4
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
89 600
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
466 409,1
02
Оборона
82 228
1
Военные нужды
11 754,6
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11 754,6
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11 754,6
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
70 473,4
122
Аппарат акима района (города областного значения)
70 473,4
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
7 830,6
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
62 642,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
552 169,6
1
Социальное обеспечение
89 651
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
89 651
005
Государственная адресная социальная помощь
89 651
2
Социальная помощь
428 332,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
428 332,6
002
Программа занятости
279 400
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
22 666
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
31 656
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида