Мәртөк аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 434 "2021-2023 жылдарға арналған Мәртөк аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 маусымдағы № 43 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 9 шілдеде № 23390 болып тіркелді
Мәртөк аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәртөк аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған Мәртөк аудандық бюджетін бекіту туралы" 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 434 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7867 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 776 229,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 067 001 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 351 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 269 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 698 608,6 мың теңге;
2) шығындар – 10 327 047,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 95 511 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 153 142 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 57 631 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -646 328,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 646 328,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 153 142 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 57 631 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 550 817,6 мың теңге.";
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан және республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер және даму үшін трансферттер түсімі ескерілсін:
Мәртөк ауданы Саржансай ауылындағы жаңа құрылыс аумағында электр желілерінің құрылысына – 31 660 мың теңге;
Мәртөк ауданы Саржансай ауылындағы жаңа құрылыс аумағында ішкікварталдық су құбырының құрылысына – 426 101 мың теңге;
Мәртөк ауданы Қазан ауылындағы жаңа құрылыс аумағында ішкікварталдық су құбырының құрылысына – 406 670 мың теңге;
Мәртөк ауданы Қаратоғай ауылындағы жаңа құрылыс аумағында су құбыры желілерінің құрылысына – 594 516 мың теңге;
Мәртөк ауданы Кенсахара ауылындағы жаңа құрылыс аумағында ішкікварталдық газ құбырының құрылысына – 97 075 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение Мартукского районного маслихата от 25 декабря 2020 года № 434 "Об утверждении Мартукского районного бюджета на 2021-2023 годы
Решение Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 24 июня 2021 года № 43. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июля 2021 года № 23390
Мартукский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мартукского районного маслихата "Об утверждении Мартукского районного бюджета на 2021-2023 годы" от 25 декабря 2020 года № 434 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7867) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 776 229,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 067 001 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 351 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 269 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 698 608,6 тысяч тенге;
2) затраты – 10 327 047,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 95 511 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 153 142 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 57 631 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -646 328,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 646 328,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 153 142 тысяч тенге;
погашение займов – 57 631 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 550 817,6 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из Национального фонда Республики Казахстан и республиканского бюджета в следующих размерах:
на строительство электролиний новой застройки села Саржансай Мартукского района – 31 660 тысяч тенге;
на строительство внутриквартального водопровода новой застройки села Саржансай Мартукского района – 426 101 тысяч тенге;
на строительство внутриквартального водопровода новой застройки села Казан Мартукского района – 406 670 тысяч тенге;
на строительство водопроводных сетей новой застройки села Каратогай Мартукского района – 594 516 тысяч тенге;
на строительство внутриквартального газопровода новой застройки села Кенсахара Мартукского района – 97 075 тысяч тенге;

Мәртөк ауданы Қазан ауылындағы жаңа құрылыс аумағында ішкікварталдық газ құбырының құрылысына – 112 658 мың теңге;
Мәртөк ауданы Қазан ауылындағы жаңа құрылыс аумағында электр желілерінің құрылысына – 197 060 мың теңге;
Мәртөк ауданы Қаратоғай ауылындағы жаңа құрылыс аумағында электр желілерінің құрылысына – 358 653 мың теңге;
Мәртөк ауданының Мәртөк ауылында екіпәтерлі жалдамалы коммуналдық үйлер құрылысына – 200 023 мың теңге;
Мәртөк ауданы Кенсахара ауылындағы жаңа құрылыс аумағында электр желілерінің құрылысына – 175 000 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 37 694 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 4 356 мың теңге;
үйде және жартылай стационар жағдайында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге – 14 563 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 9 826 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 1 171 мың теңге;
протездік-ортопедиялық құралдармен қамтамасыз етуге – 308 мың теңге;
сурдотехникалық құралдармен қамтамасыз етуге – 1 490 мың теңге;
тифлотехникалық құралдармен қамтамасыз етуге – 4 188 мың теңге;
арнайы қозғалыс құралдарымен (кресло-арбалар) қамтамасыз етуге – 1 020 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 210 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 190 899 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін қызметкерлердің жұмыс жалақысына қосымша ақы белгілеуге – 9 829 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 25 130 теңге;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 134 326 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 346 247 мың теңге;
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 11 620 мың теңге;
аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
8 тармақтың он жетінші, он тоғызыншы, жиырмасыншы, жиырма бірінші абзацтары алып тасталсын;
8 тармақтың жиырма екінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:

на строительство внутриквартального газопровода новой застройки села Казан Мартукского района – 112 658 тысяч тенге;
на строительство электролинии новой застройки села Казан Мартукского района – 197 060 тысяч тенге;
на строительство электролинии новой застройки села Каратогай Мартукского района – 358 653 тысяч тенге;
на строительство двухквартирных арендных коммунальных жилых домов в селе Мартук Мартукского района – 200 023 тысяч тенге;
на строительство электролинии новой застройки села Кенсахара Мартукского района – 175 000 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 37 694 тысяч тенге;
на обеспечение гарантированного социального пакета детям – 4 356 тысяч тенге;
на оказание специальных социальных услуг престарелым и инвалидам в условиях полустационара и на дому – 14 563 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 9 826 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 1 171 тысяч тенге;
на обеспечение протезно-ортопедическими средствами – 308 тысяч тенге;
на обеспечение сурдотехническими средствами – 1 490 тысяч тенге;
на обеспечение тифлотехническими средствами – 4 188 тысяч тенге;
на обеспечение специальными средствами передвижения (кресло-коляски) – 1 020 тысяч тенге;
на субсидирование затрат работодателя на создание социальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов – 210 тысяч тенге;
на развитие рынка труда – 190 899 тысяч тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты – 9 829 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 25 130 тысяч тенге;
на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры – 134 326 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі" – 346 247 тысяч тенге;
на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения – 11 620 тысяч тенге;
распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.";
абзацы семнадцатый, девятнадцатый, двадцатый, двадцать первый пункта 8 исключить;
абзац двадцать второй пункта 8 изложить в новой редакции:

""Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 38 470 мың теңге.";
8 тармақ келесі мазмұндағы жиырма үшінші, жиырма төртінші, жиырма бесінші, жиырма алтыншы, жиырма жетінші абзацтармен толықтырылсын:
"санаторлы-курорттық емдеуге – 7 056 мың теңге;";
"еступротездеу қызметтеріне – 60 мың теңге;";
"көмекшi компенсаторлық құралдарға – 195 мың теңге;";
"арнайы қозғалыс құралдарына – 717 мың теңге;";

"на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі" – 38 470 тысяч тенге.";
пункт 8 дополнить абзацами двадцать третьим, двадцать четвертым, двадцать пятым, двадцать шестым, двадцать седьмым следующего содержания:
"на санаторно-курортное лечение – 7 056 тысяч тенге;";
"на услуги по слухопротезированию – 60 тысяч тенге;";
"на вспомогательные компенсаторные средства – 195 тысяч тенге;";
"на специальные средства передвижения – 717 тысяч тенге;";

"протездік-ортопедиялық құралдарға – 7 147 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Мәртөк аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы шешімді Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәртөк аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
Б. Акзамов
Мәртөк аудандық
мәслихатының хатшысы
Т. Көлкебаев

"на протезно-ортопедические средства – 7 147 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Государственному учреждению "Аппарат Мартукского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Мартукского
районного маслихата
Б. Акзамов
Секретарь Мартукского
районного маслихата
Т. Көлкебаев