Мәртөк аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 434 "2021-2023 жылдарға арналған Мәртөк аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2021 жылғы 26 тамыздағы № 51 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 7 қыркүйекте № 24262 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Мәртөк аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәртөк аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған Мәртөк аудандық бюджетін бекіту туралы" 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 434 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7867 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 887 780,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 195 314 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 351 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 269 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 681 846,6 мың теңге;
2) шығындар – 10 615 488,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 94 739,3 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 152 370,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 57 631 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -822 447,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 822 447,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 152 370,3 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 57 631 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 727 708,2 мың теңге.";
7 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен кредиттер түсімі мамандардың әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 152 370,3 мың теңге сомасында ескерілсін.";
8 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттер түсімі көзделсін, оның ішінде:
Мәртөк ауданы Саржансай ауылындағы жаңа құрылыс аумағында ішкікварталдық су құбырының құрылысына – 47 345 мың теңге;
Мәртөк ауданы Қазан ауылындағы жаңа құрылыс аумағында ішкікварталдық су құбырының құрылысына – 45 186 мың теңге;
Мәртөк ауданы Қаратоғай ауылындағы жаңа құрылыс аумағында су құбыры желілерінің құрылысына – 59 685 мың теңге;

О внесении изменений в решение Мартукского районного маслихата от 25 декабря 2020 года № 434 "Об утверждении Мартукского районного бюджета на 2021-2023 годы"
Решение Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 26 августа 2021 года № 51. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 сентября 2021 года № 24262. Прекращено действие в связи с истечением срока
Мартукский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мартукского районного маслихата "Об утверждении Мартукского районного бюджета на 2021-2023 годы" от 25 декабря 2020 года № 434 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7867) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 887 780,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 195 314 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 351 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 269 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 681 846,6 тысяч тенге;
2) затраты – 10 615 488,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 94 739,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 152 370,3 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 57 631 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -822 447,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 822 447,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 152 370,3 тысяч тенге;
погашение займов – 57 631 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 727 708,2 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 152 370,3 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
на строительство внутриквартального водопровода новой застройки села Саржансай Мартукского района – 47 345 тысяч тенге;
на строительство внутриквартального водопровода новой застройки села Казан Мартукского района – 45 186 тысяч тенге;
на строительство водопроводных сетей новой застройки села Каратогай Мартукского района – 59 685 тысяч тенге;

Мәртөк ауданы Кенсахара ауылындағы жаңа құрылыс аумағында ішкікварталдық газ құбырының құрылысына – 9 690 мың теңге;
Мәртөк ауданы Қазан ауылындағы жаңа құрылыс аумағында ішкікварталдық газ құбырының құрылысына – 11 260 мың теңге;
Мәртөк ауданы Қазан ауылындағы жаңа құрылыс аумағында электр желілерінің құрылысына – 21 896 мың теңге;
Мәртөк ауданы Қаратоғай ауылындағы жаңа құрылыс аумағында электр желілерінің құрылысына – 35 847 мың теңге;
Мәртөк ауданының Мәртөк ауылында екіпәтерлі жалдамалы коммуналдық үйлер құрылысына – 15 135 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 7 666 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 769 мың теңге;
оқу пунктін күтіп ұстауға – 4 044 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 3 150 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 10 840 теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға – 13 537 мың теңге;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 211 566 мың теңге;
Мәртөк ауданы Кенсахара ауылындағы жаңа құрылыс аумағында электр желілерінің құрылысына – 1 000 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 38 470 мың теңге;
санаторлы-курорттық емдеуге – 7 056 мың теңге;
еступротездеу қызметтеріне – 500 мың теңге;
көмекшi компенсаторлық құралдарға – 195 мың теңге;
арнайы қозғалыс құралдарына – 717 мың теңге;

на строительство внутриквартального газопровода новой застройки села Кенсахара Мартукского района – 9 690 тысяч тенге;
на строительство внутриквартального газопровода новой застройки села Казан Мартукского района – 11 260 тысяч тенге;
на строительство электролинии новой застройки села Казан Мартукского района – 21 896 тысяч тенге;
на строительство электролинии новой застройки села Каратогай Мартукского района – 35 847 тысяч тенге;
на строительство двухквартирных арендных коммунальных жилых домов в селе Мартук Мартукского района – 15 135 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 7 666 тысяч тенге;
на обеспечение гарантированного социального пакета детям – 769 тысяч тенге;
на содержание учебного пункта – 4 044 тысяч тенге;
на развитие рынка труда – 3 150 тысяч тенге;
на содействие занятости населения – 10 840 тысяч тенге;
на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства – 13 537 тысяч тенге;
на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры – 211 566 тысяч тенге;
на строительство электролиний новой застройки села Кенсахара Мартукского района – 1 000 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі" – 38 470 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение – 7 056 тысяч тенге;
на услуги по слухопротезированию – 500 тысяч тенге;
на вспомогательные компенсаторные средства – 195 тысяч тенге;
на специальные средства передвижения – 717 тысяч тенге;

протездік-ортопедиялық құралдарға – 3 000 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәртөк аудандық
мәслихатының хатшысы
Т. Көлкебаев
Мәртөк аудандық мәслихатының 2021 жылғы 26 тамыздағы № 51 шешіміне қосымша

на протезно-ортопедические средства – 3 000 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь Мартукского
районного маслихата
Т. Көлкебаев
Приложение к решению Мартукского районного маслихата от 26 августа 2021 года № 51