Темір аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 550 "2021–2023 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 қыркүйектегі № 93 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 7 қазанда № 24650 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Темір аудандық мәслихатының "2021–2023 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы"2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 550 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7873 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2021–2023 жылдарға арналған Темір аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 7 844 608,5 мың теңге:
салықтық түсімдер - 3 552 940 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 27 116 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 17 202 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 4 247 350,5 мың теңге;
2) шығындар - 8 201 004,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 68 838,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 105 011,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 36 173 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -425 234,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 425 234,9 мың теңге:
қарыздар түсімі - 105 011,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 36 173 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 356 396,4 мың теңге.";
6, 7 – тармақтар жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"6. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі ескерілсін:
1) халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға - 25 050 мың теңге;
2) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық–әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге - 11 288мың теңге.
Нысаналы ағымдағы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы дамытуға трансферттер түсімі ескерілсін:

О внесении изменений в решение Темирского районного маслихата от 24 декабря 2020 года № 550 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2021–2023 годы"
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 24 сентября 2021 года № 93. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 октября 2021 года № 24650. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Темирского районного маслихата "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2021–2023 годы" от 24 декабря 2020 года № 550 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7873) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Темирский районный бюджет на 2021–2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы - 7 844 608,5 тысяч тенге:
налоговые поступления - 3 552 940 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 27 116 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 17 202 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 4 247 350,5 тысяч тенге;
2) затраты - 8 201 004,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 68 838,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 105 011,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 36 173 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -425 234,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -425 234,9 тысяч тенге:
поступление займов - 105 011,5 тысяч тенге;
погашение займов - 36 173 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 356 396,4 тысяч тенге.";
пункты 6, 7 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан:
1) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей - 25 050 тысяч тенге;
2) на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико–социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения - 11 288 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
7. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых текущих трансфертов на развитие из Национального фонда Республики Казахстан:

1) Кеңқияқ ауылындағы су құбыры желілерін қайта жаңартуға - 36 010 мың теңге;
2) Шұбарқұдық кенті "Қызылжар" мөлтек ауданында екі қабатты он алты пәтерлік коммуналдық арендалық тұрғын үйдің құрылысына - 118 835 мың теңге;
3) Саркөл ауылындағы көлік жолдарының құрылысына - 106 799 мың теңге.
Нысаналы дамытуға берілетін трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
10, 11 – тармақтар жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"10. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 15 210 мың теңге;
2) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке - 1 316 мың теңге;
3) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге - 17 924 мың теңге;
4) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге - 160 014 мың тенге;
5) жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіби оқытуға - 15 518 мың теңге;
6) "Ұрпақтар келісімшарты" жобасын іске асыруға - 1 050 мың теңге;
7) "Алғашқы жұмыс орны" жобасын іске асыруға - 2 100 мың теңге;
8) газбен жабдықтау нысандарына техникалық қызмет көрсетуге - 2 039 мың теңге;
9) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға - 14 994 мың теңге;
10) мәдени–демалыс жұмысын қолдауға - 100 мың теңге.
Нысаналы ағымдағы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
11. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы дамытуға берілетін трансферттер түсімі ескерілсін:
1) Шұбарқұдық кентінде Қызылжар шағын ауданында қысымды су құбырын салуға - 220 307 мың теңге;
2) "Шұбарқұдық кентінде кәріздік тазарту құрылысын салуға" жобалық–сметалық құжаттарын әзірлеуге - 25 512 мың теңге;
3) Шұбарқұдық кентінде Қызылжар шағын ауданында екі қабатты он алты пәтерлік коммуналдық жалға берілетін тұрғын үйдің құрылысына - 20 372 мың теңге;
4) Саркөл ауылындағы көлік жолдарының құрылысына - 17 231 мың теңге.
Нысаналы дамытуға берілетін трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
15 – тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:

1) на реконструкцию водопроводных сетей в селе Кенкияк - 36 010 тысяч тенге;
2) на строительство двухэтажного шестнадцатиквартирного коммунального арендного жилого дома в микрорайоне Кызылжар поселка Шубаркудык - 118 835 тысяч тенге;
3) на строительство автомобильной дороги в селе Сарколь 106 799 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.";
пункты 10, 11 изложить в новой редакции:
"10. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых
текущих трансфертов из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи - 15 210 тысяч тенге;
2) на гарантированный социальный пакет детям - 1 316 тысяч тенге;
3) на содействие занятости населения - 17 924 тысяч тенге;
4) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов - 160 014 тысяч тенге;
5) на краткосрочное профессиональное обучение рабочим кадрам - 15 518 тысяч тенге;
6) на реализацию проекта "Контракт поколений" - 1 050 тысяч тенге;
7) на реализацию проекта "Первое рабочее место" - 2 100 тысяч тенге;
8) на техническое обслуживание объектов газоснабжения - 2 039 тысяч тенге;
9) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан - 14 994 тысяч тенге;
10) на поддержку культурно–досуговой работы - 100 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
11. Учесть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на строительство напорного водопровода в микрорайоне Кызылжар поселка Шубаркудык - 220 307 тысяч тенге;
2) на разработку проектно–сметной документации на "Строительство канализационно–очистного сооружения в поселке Шубаркудык" - 25 512 тысяч тенге;
3) на строительство двухэтажного шестнадцатиквартирного коммунального арендного жилого дома в микрорайоне Кызылжар поселка Шубаркудык - 20 372 тысяч тенге;
4) на строительство автомобильной дороги в селе Сарколь - 17 231 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.";
пункт 15 изложить в новой редакции:

"15. 2021 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві - 3 422,1 мың теңге сомасында бекітілсін.".
Көрсетілген шешімдегі 1–қосымша осы шешімдегі қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық
мәслихатының хатшысы
Б. Шаимов
Темір аудандық мәслихатының 2021 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 93 шешіміне қосымша
Темір аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 550 шешіміне 1 қосымша
2021 жылға арналған Темір аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Кiші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

"15. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме - 3 422,1 тысяч тенге.".
Приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь Темирского
районного маслихата
Б. Шаимов
Приложение к решению Темирского районного маслихата от 24 сентября 2021 года № 93
Приложение 1 к решению Темирского районного маслихата от 24 декабря 2020 года № 550
Темирский районный бюджет на 2021 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Затраты

119448
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
17622
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
55639
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
50380
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
39630
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
39630
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27930
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1500
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
9600
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
744575
1
Тұрғын үй шаруашылығы
226189
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
26000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
26000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
200189
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
150648
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
24491
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
25050
2
Коммуналдық шаруашылық
518386
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
445685
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
89250
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
6536
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
4509
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
15382
048
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
22904
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
307104
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
72701
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
72701
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк

119448
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
17622
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
55639
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
50380
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
39630
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
39630
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
27930
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1500
021
Капитальные расходы государственного органа
600
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
9600
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
744575
1
Жилищное хозяйство
226189
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
26000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
26000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
200189
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
150648
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
24491
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
25050
2
Коммунальное хозяйство
518386
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
445685
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
89250
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
6536
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
4509
028
Развитие коммунального хозяйства
15382
048
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
22904
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
307104
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
72701
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
72701
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство