2022–2024 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 132 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 24 желтоқсанда № 25998 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2–тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Темір аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022–2024 жылдарға арналған Темір аудандық бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 441 544,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 726 383 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 27 241 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 4 682 920,2 мың теңге;
2) шығындар – 9 083 863,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 68 461,5 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 127 877,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 59 416 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -710 780,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 710 780,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 127 877,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 59 416 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 642 319,3 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 12.12.2022 № 265 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте салық түсімдерінің жалпы сомасын мынадай мөлшерлерде бөлу белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша – 100 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 100 пайыз;
3) мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша – 100 пайыз.
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте функциялардың өзгеруіне байланысты облыстық бюджеттің шығындарын өтеуге арналған трансферттер 4 115 267 мың теңге сомасында ескерілсін.
Аталған трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
4. Қазақстан Республикасының "2022–2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9–бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2022 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 60 000 теңге;

Об утверждении Темирского районного бюджета на 2022–2024 годы
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 23 декабря 2021 года № 132. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 декабря 2021 года № 25998. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Темирский районный бюджет на 2022–2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 441 544,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 726 383 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 27 241 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 682 920,2 тысяч тенге;
2) затраты – 9 083 863,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 68 461,5 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 127 877,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 59 416 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -710 780,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 710 780,8 тысяч тенге:
поступление займов – 127 877,5 тысяч тенге;
погашение займов – 59 416 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 642 319,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 12.12.2022 № 265 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить в районном бюджете на 2022 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
2) по социальному налогу – 100 процентов;
3) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора – 100 процентов.
3. Учесть в районном бюджете на 2022 год трансферты на компенсацию потерь областного бюджета в связи с изменением функций в сумме 4 115 267 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022–2024 годы" установлено:
с 1 января 2022 года:
1) минимальный размер заработной платы – 60 000 тенге;

2) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері – 19 450 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 46 302 теңге;
4) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай–ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 063 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 36 018 теңге;
2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің ең төмен мөлшері – 20 191 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 48 032 теңге;
3) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 180 теңге;
4) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 37 389 теңге.
Ескерту. 4 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 03.06.2022 № 203 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 3 008 000 мың теңге сомасында ескерілсін.
6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен қала және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 601 119 мың теңге сомасында ескерілсін:
Темір қаласына – 41 380 мың теңге;
Ақсай ауылдық округіне – 54 086 мың теңге;
Алтықарасу ауылдық округіне – 42 803 мың теңге;
Жақсымай ауылдық округіне – 35 373 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 42 158 мың теңге;
Кеңестуы ауылдық округіне – 48 226 мың теңге;
Кеңкияқ ауылдық округіне – 49 040 мың теңге;
Саркөл ауылдық округіне – 35 329 мың теңге;
Тасқопа ауылдық округіне – 35 348 мың теңге;
Шұбарқұдық ауылдық округіне – 217 376 мың теңге.
7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан және республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің және даму трансферттердің түсімдері ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдыгі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
3) мүгедектігі бар адамдыгі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
4) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық–әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
5) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;

2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 19 450 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 46 302 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 063 тенге;
5) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 36 018 тенге;
с 1 апреля 2022 года:
1) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 20 191 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 48 032 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 03.06.2022 № 203 (вводится в действие с 01.01.2022).
5. Учесть в районном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемые из областного бюджета в сумме 3 008 000 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города и сельских округов в сумме 601 119 тысяч тенге:
городу Темир – 41 380 тысяч тенге;
Аксайскому сельскому округу – 54 086 тысяч тенге;
Алтыкарасускому сельскому округу – 42 803 тысяч тенге;
Жаксымайскому сельскому округу – 35 373 тысяч тенге.
Каиндинскому сельскому округу – 42 158 тысяч тенге;
Кенестускому сельскому округу – 48 226 тысяч тенге;
Кенкиякскому сельскому округу – 49 040 тысяч тенге;
Саркульскому сельскому округу – 35 329 тысяч тенге;
Таскопинскому сельскому округу – 35 348 тысяч тенге;
Шубаркудыкскому сельскому округу – 217 376 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступления целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из Национального фонда Республики Казахстан и республиканского бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
3) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;
4) на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико–социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
5) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;

6) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
7) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
8) нәтижелі жұмыспен қамтуды дамытуға;
9) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
10) мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 07.09.2022 № 230 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен кредиттер түсімдері ескерілсін.
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің және даму трансферттердің түсімдері ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге;
3) қосалқы компенсаторлық құралдарға;
4) арнаулы жүріп–тұру құралдарына;
5) протездік–ортопедиялық құралдарға;
6) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді–мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;
7) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға;
8) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
9) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салу, реконструкциялауға;
10) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
11) шақырту пункті үшін автокөлік сатып алуға;
12) санаторлы–курорттық емделуге;
13) "Бизнестің жол картасы–2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасының шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
14) мәдени–демалыс жұмысын қолдауға;
15) газбен жабдықтау нысандарына техникалық қызмет көрсетуге.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 07.09.2022 № 230 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-1. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
1) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге;

6) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
7) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
8) на развитие продуктивной занятости;
9) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
10) на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 07.09.2022 № 230 (вводится в действие с 01.01.2022).
8. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступления кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата района.
9. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступления целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на содействие занятости населения;
3) на вспомогательные компенсаторные средства;
4) на специальные средства передвижения;
5) на протезно–ортопедические средства;
6) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
7) на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
8) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
9) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
10) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
11) на приобретение автотранспорта для призывного пункта;
12) на санаторно-курортное лечение;
13) на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025";
14) на поддержку культурно-досуговой работы;
15) на техническое обслуживание объектов газоснабжения.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 07.09.2022 № 230 (вводится в действие с 01.01.2022).
9-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов:
1) на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;

2) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
3) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
4) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
5) өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі Мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруда елді мекендерді жайластыру мәселелерін шешу үшін іс–шараларды іске асыруға;
6) мемлекеттік органның күрделі шығыстарына.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

2) на освещение улиц в населенных пунктах;
3) на обеспечение санитарии населенных пунктов;
4) на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
5) на реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
6) на капитальные расходы государственного органа.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

Ескерту. Шешім 9-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 03.06.2022 № 203 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 07.09.2022 № 230 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2022 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 0 теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 03.06.2022 № 203 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением Темирского районного маслихата Актюбинской области от 03.06.2022 № 203 (вводится в действие с 01.01.2022); в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 07.09.2022 № 230 (вводится в действие с 01.01.2022).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 0 тенге.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 03.06.2022 № 203 (вводится в действие с 01.01.2022).

11. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық
мәслихатының хатшысы
Б. Шаимов
Темір аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 132 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған Темір аудандық бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 12.12.2022 № 265 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Темирского
районного маслихата
Б. Шаимов
Приложение 1 к решению Темирского районного маслихата от 23 декабря 2021 года № 132
Темирский районный бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 12.12.2022 № 265 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

006
Тұрғын үйге көмек көрсету
825
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
106509
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
23373
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
92643
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
56709
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
59447
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
59447
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39567
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1775
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
278
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
17827
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1399393,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
140143,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2500
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
2500
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
137643,3
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
119554,3
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
18089
2
Коммуналдық шаруашылық
1259250,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1257580,3
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
121686,3
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
5098
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
136992
048
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
252214
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
741590
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1670
007
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
1670
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк

006
Оказание жилищной помощи
825
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
106509
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
23373
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
92643
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
56709
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
59447
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
59447
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
39567
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1775
021
Капитальные расходы государственного органа
278
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
17827
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1399393,6
1
Жилищное хозяйство
140143,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2500
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
2500
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
137643,3
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
119554,3
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
18089
2
Коммунальное хозяйство
1259250,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1257580,3
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
121686,3
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
5098
028
Развитие коммунального хозяйства
136992
048
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
252214
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
741590
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1670
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
1670
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство

7007
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7007
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
41191
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
41191
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
10415
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
30776
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
462131
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
3050
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
3050
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3050
2
Әлеуметтiк көмек
408119
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
408119
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
172881
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
30966
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1520
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
120775
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
12624
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдыгі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
30563
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
38790
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
50962
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
50962
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37003
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1820
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдыгі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12139
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
246557
1
Тұрғын үй шаруашылығы
27725
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

7007
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7007
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
41191
122
Аппарат акима района (города областного значения)
41191
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
10415
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
30776
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
462131
1
Социальное обеспечение
3050
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
3050
005
Государственная адресная социальная помощь
3050
2
Социальная помощь
408119
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
408119
002
Программа занятости
172881
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
30966
006
Оказание жилищной помощи
1520
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
120775
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
12624
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
30563
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
38790
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
50962
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
50962
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
37003
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1820
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
12139
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
246557
1
Жилищное хозяйство
27725
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)