2022-2024 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 95 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 27 желтоқсанда № 26049 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Ойыл аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2022 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 7 185 215,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 631 066 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 25 614 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 6 528 535,8 мың теңге;
2) шығындар – 7 377 375,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 12 492,1 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 46 468,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 33 976 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -204 652,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 204 652,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 46 468,1 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 33 976 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 192 160 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 26.12.2022 № 193 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне есептелетін болып белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
3) әлеуметтік салық;
4) заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
5) Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отыны;
6) жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым;
7) жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алым;
8) қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
9) жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж;
10) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер;

Об утверждении Уилского районного бюджета на 2022-2024 годы
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 23 декабря 2021 года № 95. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2021 года № 26049. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Уилский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 185 215,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 631 066 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 25 614 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 6 528 535,8 тысяч тенге;
2) затраты – 7 377 375,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12 492,1 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 46 468,1 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 33 976 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -204 652,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита)
бюджета – 204 652,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 46 468,1 тысяч тенге;
погашение займов – 33 976 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 192 160 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 26.12.2022 № 193 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты;
3) социальный налог;
4) налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
5) бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан;
6) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
7) регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет;
8) плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
9) государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет;
10) доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;

11) жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар;
12) аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің аппараттарына аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
13) иесіз мүлікті, белгіленген тәртіппен коммуналдық меншікке өтеусіз өткен мүлікті, қадағалаусыз жануарларды, олжаларды, сондай-ақ мұрагерлік құқығы бойынша мемлекетке өткен мүлікті сатудан алынатын түсімдер;
14) мамандандырылған ұйымдарға, жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер (қарыздар) бойынша жергілікті бюджеттен берілген айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
15) бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы;
16) жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер.
3. Қазақстан Республикасының 2021 жылғы 2 желтоқсандағы "2022 – 2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2022 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 60 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 063 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 36 018 теңге.
2022 жылғы 1 сәуірден бастап:
1) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 180 теңге;
2) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 37 389 теңге.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 08.06.2022 № 145 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенциялар көлемі 3 915 000 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 272 900 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 76 048 мың теңге;
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 30 268 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 31 515 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округке – 36 754 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 34 629 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 31 071 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 32 615 мың теңге.
6. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:

11) вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам;
12) вознаграждения по кредитам, выданным из районного (города областного значения) бюджета аппаратам акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
13) поступления от реализации бесхозяйного имущества, имущества, безвозмездно перешедшего в установленном порядке в коммунальную собственность, безнадзорных животных, находок, а также имущества, перешедшего по праву наследования к государству;
14) штрафы, пени, санкции, взыскания по бюджетным кредитам (займам), выданным из местного бюджета специализированным организациям, физическим лицам;
15) возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета;
16) другие неналоговые поступления в местный бюджет.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Законом Республики Казахстан от 2 декабря 2021 года "О республиканском бюджете на 2022 – 2024 годы" установлено:
с 1 января 2022 года:
1) минимальный размер заработной платы – 60 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 063 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 36 018 тенге.
с 1 апреля 2022 года:
1) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат – 3 180 тенге;
2) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 37 389 тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 08.06.2022 № 145 (вводится в действие с 01.01.2022).
4. Учесть в районном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 3 915 000 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 272 900 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 76 048 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 30 268 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 31 515 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 36 754 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 34 629 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 31 071 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 32 615 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:

1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 61 000 мың теңге;
2) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 12 817 мың теңге;
3) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 10 210 мың теңге;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 13 294 мың теңге;
5) еңбек нарығын дамытуға – 24 895 мың теңге;
6) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 10 434 мың теңге;
7) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 36 264 мың теңге;
8) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 23 821 мың теңге;
9) мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыруға – 1 380 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 26.12.2022 № 193 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
6-1. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 90 098 мың теңге;
2) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 11 255 мың теңге;
3) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 36 265 мың теңге;
4) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға – 1 126 073 мың теңге;
5) еңбек нарығын дамытуға – 142 329 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту.Шешім 6-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 29.03.2022 № 121 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 26.12.2022 № 193 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

1) 61 000 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) 12 817 тысяч тенге – на гарантированный социальный пакет детям;
3) 10 210 тысяч тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
4) 13 294 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
5) 24 895 тысяч тенге – на развитие рынка труда;
6) 10 434 тысяч тенге – на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
7) 36 264 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
8) 23 821 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
9) 1 380 тысяч тенге – на повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 26.12.2022 № 193 (вводится в действие с 01.01.2022).
6-1. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан:
1) 90 098 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
2) 11 255 тысяч тенге – на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
3) 36 265 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
4) 1 126 073 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
5) 142 329 тысяч тенге – на развитие рынка труда.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Уилского районного маслихата Актюбинской области от 29.03.2022 № 121 (вводится в действие с 01.01.2022); в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 26.12.2022 № 193 (вводится в действие с 01.01.2022).

7. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер түсетіні ескерілсін:
1) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 46 468,1 мың теңге.
Аталған бюджеттік кредиттердің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 09.11.2022 № 182 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
7-1. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 446 283 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту.Шешім 7-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 08.06.2022 № 145 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 26.12.2022 № 193 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 64 308 мың теңге;
2) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 33 663 мың теңге;
3) "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға – 39 271 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 26.12.2022 № 193 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға – 268 429 мың теңге;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 4 000 мың теңге;
3) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 4 423 мың теңге;
4) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 13 038 мың теңге;
5) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 8 431 мың теңге;
6) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 90 361 мың теңге;
7) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға – 14 405 мың теңге;

7. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление бюджетных кредитов из республиканского бюджета через областной бюджет:
1) 46 468,1 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм бюджетных кредитов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 09.11.2022 № 182 (вводится в действие с 01.01.2022).
7-1. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов на развитие из Национального фонда Республики Казахстан:
1) 446 283 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением Уилского районного маслихата Актюбинской области от 08.06.2022 № 145 (вводится в действие с 01.01.2022); в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 26.12.2022 № 193 (вводится в действие с 01.01.2022).
8. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) 64 308 тысяч тенге – на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
2) 33 663 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
3) 39 271 тысяч тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025".
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 26.12.2022 № 193 (вводится в действие с 01.01.2022).
9. Учесть в районном бюджете на 2022 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) 268 429 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
2) 4 000 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
3) 4 423 тысяч тенге – на гарантированный социальный пакет детям;
4) 13 038 тысяч тенге – на содействие занятости населения;
5) 8 431 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
6) 90 361 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
7) 14 405 тысяч тенге – на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;

8) шақыру пунктіне автокөлік сатып алуға – 5 890 мың теңге;
9) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 15 774 мың теңге;
10) мәдени-демалыс жұмысын қолдауға – 200 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 26.12.2022 № 193 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2022 жылға функцияларының өзгеруіне байланысты аудандық бюджеттен облыстық бюджеттің шығындарын өтеуге арналған трансферттердің сомаларын бөлу көзделсін:
1) білім бойынша – 2 578 892 мың теңге;
2) спорт бойынша ведомстволық бағыныстағы ұйым – 94 719 мың теңге;
3) ветеринария бойынша – 79 145 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 29.03.2022 № 121 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).

8) 5 890 тысяч тенге – на приобретение автотранспорта для призывного пункта;
9) 15 774 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
10) 200 тысяч тенге – на поддержку культурно-досуговой работы.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 26.12.2022 № 193 (вводится в действие с 01.01.2022).
10. Предусмотреть из районного бюджета на 2022 год распределение сумм трансфертов на компенсацию потерь областного бюджета в связи с изменением функций:
1) по образованию – 2 578 892 тысяч тенге;
2) подведомственной организаций по спорту – 94 719 тысяч тенге;
3) по ветеринарии – 79 145 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 10 – в редакции решения Уилского районного маслихата Актюбинской области от 29.03.2022 № 121 (вводится в действие с 01.01.2022).

11. 2022 жылға жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге аудандық бюджеттен 86 833 мың теңге сомасында трансферттердің сомаларын бөлу көзделсін.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
12. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 8 320 мың теңге сомасында бекітілсін.
13. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ойыл аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Займолдин

11. Предусмотреть из районного бюджета на 2022 год распределение сумм трансфертов на компенсацию потерь вышестоящего бюджета на сумму 86 833 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 8 320 тысяч тенге.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Уилского
районного маслихата
С. Займолдин

636 491
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
96 918
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
96 918
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
96 918
2
Әлеуметтiк көмек
494 141
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
494 141
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
284 548
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20 941
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
51 616
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
23 014
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
50 944
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
63 078
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
45 432
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
45 432
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 796
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
624
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
196
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
4 606
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
10 210
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
618 226
1
Тұрғын үй шаруашылығы
91 497
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
91 497
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
64 308
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
1 914
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
11 000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
14 275
2
Коммуналдық шаруашылық
525 729
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

636 491
1
Социальное обеспечение
96 918
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
96 918
005
Государственная адресная социальная помощь
96 918
2
Социальная помощь
494 141
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
494 141
002
Программа занятости
284 548
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20 941
006
Оказание жилищной помощи
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
51 616
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
23 014
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
50 944
023
Обеспечениедеятельности центров занятости населения
63 078
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
45 432
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
45 432
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29 796
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
624
021
Капитальные расходы государственного органа
196
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
4 606
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
10 210
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
618 226
1
Жилищное хозяйство
91 497
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
91 497
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
64 308
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1 914
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
11 000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
14 275
2
Коммунальное хозяйство
525 729
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

61 323
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
46 652
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 185
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 467
02
Қорғаныс
18 202
1
Әскери мұқтаждар
3 510
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3 510
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3 510
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
14 692
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14 692
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 152
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
12 540
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
414 876
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
10 049
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
10 049
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
10 049
2
Әлеуметтiк көмек
368 066
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
368 066
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
200 974
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21 949
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
340
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
56 737
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
13 233
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
33 696
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
41 137
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
36 761
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
36 761
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 322
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

61 323
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
46 652
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
42 185
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 467
02
Оборона
18 202
1
Военные нужды
3 510
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3 510
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3 510
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
14 692
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14 692
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 152
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
12 540
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
414 876
1
Социальное обеспечение
10 049
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
10 049
005
Государственная адресная социальная помощь
10 049
2
Социальная помощь
368 066
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
368 066
002
Программа занятости
200 974
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21 949
006
Оказание жилищной помощи
340
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
56 737
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
13 233
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
33 696
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
41 137
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
36 761
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
36 761
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
31 322
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат