Аудандық мәслихаттың 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 605 "2021-2023 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 тамыздағы № 89 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 11 қыркүйекте № 24313 болып тіркелді
Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шалқар аудандық мәслихатының "2021-2023 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы" 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 605 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7840 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13362981,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3411623,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 70071,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 41628,1 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 9839658,1 мың теңге;
2) шығындар – 13688126,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -5339,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5339,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -319806,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 319806,6 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 5339,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 325145,6 мың теңге.";
7 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала және ауылдық округ бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер 493785,1 мың теңге сомасында 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.";
8 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2021 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 59832,0 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 10710,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 27147,0 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 208,0 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 278321,0 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 12137,0 мың теңге;

О внесении изменений и дополнения в решение районного маслихата от 22 декабря 2020 года № 605 "Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2021-2023 годы"
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 27 августа 2021 года № 89. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 сентября 2021 года № 24313
Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шалкарского районного маслихата "Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2021-2023 годы" от 22 декабря 2020 года №605 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №7840) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Шалкарский районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1)доходы – 13362981,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3411623,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 70071,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 41628,1 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9839658,1 тысяч тенге;
2) затраты – 13688126,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -5339,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5339,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -319806,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 319806,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 5339,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 325145,6 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить в районном бюджете на 2021 год текущие целевые трансферты бюджетам города районного значения и сельских округов в сумме 493785,1 тысяч тенге, согласно приложения 5.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 59832,0 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет детям – 10710,0 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан – 27147,0 тысяч тенге;
на субсидирование расходов работодателей для создания специальных рабочих мест для инвалидов – 208,0 тысяч тенге;
на развитие рынка труда – 278321,0 тысяч тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 12137,0 тысяч тенге;

мемлекеттік мәдениет ұйымдарының басқарушы және негізгі персоналына ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлық ақысына қосымша ақылар белгілеуге – 31919,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
9 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2021 жылға арналған аудандық бюджетке Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені ескерілсін:
коммуналдық тұрғын үй қорына тұрғын үйлер сатып алуға – 25050,0 мың теңге;
үйде қызмет көрсету ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге – 16384,0 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 28873,0 мың теңге.";
10 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2021 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 12168,0 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 1100,0 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге –25296,0 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуға және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға – 19305,0 мың теңге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердің әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымы бойынша іс-шараларды іске асыруға – 3208,0 мың теңге;
мемлекеттік қызметшілерге еңбекақы төлеудің жаңа жүйесін енгізуге – 169000,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
11 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2021 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен мынадай көлемдерде нысаналы даму трансферттері бөлінгені ескерілсін:
Шалқар ауданы Қайдауыл стансасы және Ақтан Батыр ауылындағы (Қауылжыр стансасы) сумен жабдықтау желілерін қайта жарақтауға – 450000,0 мың теңге;
Шалқар ауданы 1030 шақырым, Көпмола, Жылан стансалары және Кеңдала разъезіндегі сумен жабдықтау желілерін қайта жарақтауға – 740783,0 мың теңге;
Шалқар ауданы Мөңке би ауылындағы сумен жабдықтау желілерін салуға - 93206,0 мың теңге;
Шалқар ауданы, Шалқар қаласы, Шыман ауылының даму аймағында сумен жабдықтау желілерін салуға – 65766,0 мың теңге;
Шалқар ауданы, Шілікті ауылы, Тоғыз стансасы және №77 разъездегі (Шағыр) сумен жабдықтау желілерін қайта жарақтауға – 760964,0 мың теңге;
Шалқар ауданы, Бозой ауылындағы кәріз желілерін қайта жарақтауға – 460599,0 мың теңге;
Шалқар ауданы, Шалқар қаласының даму аймағында (Жанкелдин ауылы) сумен жабдықтау желілерін салуға – 9829,0 мың теңге;

на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в государственных организациях культуры управленческому и основному персоналу – 31919,0 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год поступление следующих текущих целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан:
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда – 25050,0 тысяч тенге;
на повышение заработной платы работникам организаций надомного обслуживания, центров занятости населения – 16384,0 тысяч тенге;
в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі" на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре - 28873,0 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 12168,0 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет детям – 1100,0 тысяч тенге;
на содействие занятости населения – 25296,0 тысяч тенге;
на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства – 19305,0 тысяч тенге;
в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі" на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре сельских населенных пунктов – 3208,0 тысяч тенге;
на внедрение новой системы оплаты труда государственных служащих – 169000,0 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Предумотреть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в следующих объемах:
на реконструкцию сетей водоснабжения станции Кайдауыл и села Актан Батыр (станция Кауылжыр) Шалкарского района – 450000,0 тысяч тенге;
на реконструкцию сетей водоснабжения станций 1030 километр, Копмола, Жылан и разъезда Кендала Шалкарского района – 740783,0 тысяч тенге;
на строительство сетей водоснабжения в селе Монке би Шалкарского района – 93206,0 тысяч тенге;
на строительство водопроводных сетей в зоне развития Шыман ауылы города Шалкар Шалкарского района – 65766,0 тысяч тенге;
на реконструкцию водопроводных сетей в селе Шиликты, станции Тогыз и разъезде №77 (Шагир) Шалкарского района – 760964,0 тысяч тенге;
на реконструкцию канализационных сетей в селе Бозой Шалкарского района – 460599,0 тысяч тенге.
на строительство сетей водоснабжения в зоне развития (поселок Жанкелдина) города Шалкар Шалкарского района – 9829,0 тысяч тенге;

Шалқар қаласы, Сейтов көшесінен екі қабатты сегіз пәтерлік жалдамалы коммуналдық тұрғын үйін салуға – 67200,0 мың теңге.
Нысаналы даму трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
12 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2021 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
Шалқар ауданы Қайдауыл стансасы және Ақтан Батыр ауылындағы (Қауылжыр стансасы) сумен жабдықтау желілерін қайта жарақтауға – 101305,0 мың теңге;
Шалқар ауданы, Шалқар қаласындағы кәріз желісіне кәріздік-тазарту имаратын салуға жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 35612,0 мың теңге;

на строительство двухэтажного восьмиквартирного арендно-коммунального жилого дома по улице Сейтова в городе Шалкар – 67200,0 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
на реконструкцию сетей водоснабжения станции Кайдауыл и села Актан Батыр (станция Кауылжыр) Шалкарского района – 101305,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации к строительству канализационно-очистного сооружения в городе Шалкар Шалкарского района – 35612,0 тысяч тенге;

Шалқар ауданы, Шілікті ауылы, Тоғыз стансасы және №77 разъездегі (Шағыр) сумен жабдықтау желілерін қайта жарақтауға – 53256,0 мың теңге.
Нысаналы даму трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының хатшысы
С. Бигеев

на реконструкцию водопроводных сетей в селе Шиликты, станции Тогыз и разъезде №77 (Шагир) Шалкарского района – 53256,0 тысяч тенге;
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Секретарь Шалкарского
районного маслихата
С. Бигеев

45466,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1146802,2
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
103644,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
103644,3
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
103644,3
2
Әлеуметтік көмек
1002253,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1002253,1
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
584124,4
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
17748,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
98810,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
85999,4
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
148475,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
58250,9
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1845,4
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
40904,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
40904,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34641,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2000,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
464,8
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3799,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2913337,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
155721,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
155721,0
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
76455,0
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
3701,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
39115,0

45466,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1146802,2
1
Социальное обеспечение
103644,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
103644,3
005
Государственная адресная социальная помощь
103644,3
2
Социальная помощь
1002253,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1002253,1
002
Программа занятости
584124,4
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
17748,0
006
Оказание жилищной помощи
7000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
98810,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
85999,4
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
148475,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
58250,9
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1845,4
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
40904,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
40904,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
34641,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2000,0
021
Капитальные расходы государственного органа
464,8
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
3799,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2913337,1
1
Жилищное хозяйство
155721,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
155721,0
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
76455,0
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
3701,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
39115,0

Шалқар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 тамыздағы № 89 шешіміне 2-қосымша
Шалқар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 605 шешіміне 5-қосымша
Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала және ауылдық округ бюджеттеріне 2021 жылға ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі
Атауы
Сомасы, мың теңге
Шалқар қаласы
371618,7
Ақтоғай ауылдық округі
7909,8
Айшуақ ауылдық округі
9273,0
Бершүгір ауылдық округі

Приложение 2 к решению Шалкарского районного маслихата от 27 августа 2021 года № 89
Приложение 5 к решению Шалкарского районного маслихата от 22 декабря 2020 года № 605
Объем текущих целевых трансфертов бюджетам города районного значения и сельских округов на 2021 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Город Шалкар
371618,7
Актогайский сельский округ
7909,8
Айшуакский сельский округ
9273,0
Бершугирский сельский округ