Талдықорған қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 107 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылы 29 желтоқсанда № 26170 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талдықорған қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 32 433 058 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 5 325 324 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 345 433 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 4 237 035 мың теңге;
трансферттер түсімі 22 525 266 мың теңге;
2) шығындар 37 703 242 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 821 431 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 840 371 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 18 940 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 6 091 615 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 6 091 615 мың теңге:
қарыздар түсімі 6 773 916 мың теңге;
қарыздарды өтеу 5 074 922 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 4 392 621 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 01.12.2022 № 192 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Талдықорған қаласы әкімдігінің 2022 жылға арналған резерві 108 636 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2022 жылға арналған қала бюджетінде қала бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 178 644 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Еркін ауылдық округіне 127 286 мың теңге;

О бюджете города Талдыкорган на 2022-2024 годы
Решение Талдыкорганского городского маслихата Алматинской области от 24 декабря 2021 года № 107. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2021 года № 26170.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии c пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Талдыкорганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 32 433 058 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 5 325 324 тысячи тенге;
неналоговые поступления 345 433 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 4 237 035 тысяч тенге;
поступления трансфертов 22 525 266 тысяч тенге;
2) затраты 37 703 242 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 821 431 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 840 371 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов 18 940 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета(-) 6 091 615 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 6 091 615 тысяч тенге:
поступление займов 6 773 916 тысяч тенге;
погашение займов 5 074 922 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 4 392 621 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Талдыкорганского городского маслихата области Жетісу от 01.12.2022 № 192 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить резерв акимата города Талдыкорган на 2022 год в сумме 108 636 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в бюджете города на 2022 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из бюджета города в бюджеты сельских округов в сумме 178 644 тысячи тенге, в том числе:
Еркинскому сельскому округу 127 286 тысяч тенге;

Өтенай ауылдық округіне 51 358 мың теңге.
4. 2022 жылға арналған қалалық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Талдықорған қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Отенайскому сельскому округу 51 358 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете города на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализаию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяются на основании постановления акимата города Талдыкорган.

5. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талдықорған қалалық мәслихатының хатшысы Т. Ахажан
шешіміне қосымша "Талдықорған қаласының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған қала бюджеті
Ескерту. 1 - қосымша жаңа редакцияда – Жетісу облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 01.12.2022 № 192 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сынып
Сомасы
Ішкі
сынып Атауы
(мың теңге)
I. Кірістер

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Талдыкорганского городского маслихата Т. Ахажан
Приложение к решению Приложение 1 к решению Талдыкорганского городского маслихата "О бюджете города Талдыкорган на 2022-2024 годы"
Бюджет города на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Талдыкорганского городского маслихата области Жетісу от 01.12.2022 № 192 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Класс
Наименование
Сумма
Подкласс
(тысяч тенге)
I. Доходы

485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
95 622
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
95 622
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 735 669
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 605 811
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 605 811
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 605 811
2
Әлеуметтiк көмек
2 812 933
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
2 623 971
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 006 913
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 947
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 500
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
12 067
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
257 596
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
175 543
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
189 932
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
848 682
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
121 791
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
188 962
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
188 962
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
316 925
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
47 616
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрған үй сертификаттарын беру
43 616
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
4 000
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
269 309
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
30 125
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
95 622
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
95 622
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 735 669
1
Социальное обеспечение
1 605 811
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 605 811
010
Государственная адресная социальная помощь
1 605 811
2
Социальная помощь
2 812 933
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
2 623 971
004
Программа занятости
1 006 913
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 947
007
Оказание жилищной помощи
3 500
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
12 067
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
257 596
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
175 543
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
189 932
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
848 682
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
121 791
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
188 962
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
188 962
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
316 925
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
47 616
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
43 616
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
4 000
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
269 309
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
30 125
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях