Алакөл ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Алакөл аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 18-1 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылы 28 желтоқсанда № 26141 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Алакөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 525 963 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 840 855 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16 851 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 53 383 мың теңге;
трансферттер түсімі – 11 614 874 мың теңге;
2) шығындар – 17 215 634 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 10 141 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 36 756 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 26 615 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 699 812 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 699 812 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 36 756 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 26 971 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2 690 027 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Алакөл аудандық мәслихатының 02.12.2022 № 36-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері 856 048 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Үшарал қалалық округіне 61 838 мың теңге;
Қабанбай ауылдық округіне 17 627 мың теңге;
Бескөл ауылдық округіне 26 211 мың теңге;
Достық ауылдық округіне 25 015 мың теңге;
Жағатал ауылдық округіне 27 699 мың теңге;
Жанама ауылдық округіне 37 093 мың теңге;
Көлбай ауылдық округіне 36 132 мың теңге;
Жыланды ауылдық округіне 28 554 мың теңге;
Екпінді ауылдық округіне 35 258 мың теңге;
Теректі ауылдық округіне 29 307 мың теңге;
Тоқжайлау ауылдық округіне 37 809 мың теңге;

О бюджете Алакольского района на 2022-2024 годы
Решение Алакольского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2021 года № 18-1. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2021 года № 26141.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Алакольского района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 525 963 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 840 855 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 16 851 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 53 383 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 11 614 874 тысячи тенге;
2) затраты – 17 215 634 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10 141 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 36 756 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 26 615 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 699 812 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 699 812 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 36 756 тысяч тенге;
погашение займов – 26 971 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств 2 690 027 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Алакольского районного маслихата области Жетісу от 02.12.2022 № 36-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, села, сельских округов, в сумме 856 048 тысяч тенге, в том числе:
Ушаральский городской округ 61 838 тысяч тенге;
Кабанбайский сельский округ 17 627 тысяч тенге;
Бескольский сельский округ 26 211 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ 25 015 тысяч тенге;
Жагатальский сельский округ 27 699 тысяч тенге;
Жанаминский сельский округ 37 093 тысячи тенге;
Кольбайский сельский округ 36 132 тысячи тенге;
Жыландинский сельский округ 28 554 тысячи тенге;
Екпиндинский сельский округ 35 258 тысяч тенге;
Теректинский сельский округ 29 307 тысяч тенге;
Токжайлауский сельский округ 37 809 тысяч тенге;

Ақжар ауылдық округіне 30 013 мың теңге;
Ырғайты ауылдық округіне 109 599 мың теңге;
Ақтүбек ауылдық округіне 27 364 мың теңге;
Архарлы ауылдық округіне 29 251 мың теңге;
Жайпақ ауылдық округіне 32 364 мың теңге;
Енбекші ауылдық округіне 31 282 мың теңге;
Үшбұлақ ауылдық округіне 35 251 мың теңге;
Қызылащы ауылдық округіне 33 190 мың теңге;
Сапақ ауылдық округіне 30 968 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округіне 34 508 мың теңге;
Лепсі ауылдық округіне 39 010 мың теңге;
Ынталы ауылдық округіне 28 977 мың теңге;

Акжарский сельский округ 30 013 тысяч тенге;
Ыргайтинский сельский округ 109 599 тысяч тенге;
Актубекский сельский округ 27 364 тысячи тенге;
Архарлинский сельский округ 29 251 тысяча тенге;
Жайпакский сельский округ 32 364 тысячи тенге;
Енбекшинский сельский округ 31 282 тысячи тенге;
Ушбулакский сельский округ 35 251 тысяча тенге;
Кызылащинский сельский округ 33 190 тысяч тенге;
Сапакский сельский округ 30 968 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 34 508 тысяч тенге;
Лепсинский сельский округ 39 010 тысяч тенге;
Ынталинский сельский округ 28 977 тысяч тенге;

Қайнар ауылдық округіне 31 728 мың теңге;
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберңде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру;
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Алакөл ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Кайнарский сельский округ 31 728 тысяч тенге;
3. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов в том числе на:
реализация мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2025 года;
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Алакольского района.

4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 61 750 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешiм 2022 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Алакөл аудандық мәслихат хатшысы С. Жабжанов
Алакөл аудандық мәслихатының 2021 жылғы "27" желтоқсандағы № 18-1 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Жетісу облысы Алакөл аудандық мәслихатының 02.12.2022 № 36-1 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
І. Кірістер

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 61 750 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Алакольского районного маслихата С. Жабжанов
Приложение 1 к решению маслихата Алакольского района от "27" декабря 2021 года № 18-1
Районный бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Алакольского районного маслихата области Жетісу от 02.12.2022 № 36-1 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

63 221
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 495
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
24 472
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
272 763
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 788
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
181 182
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
52 393
2
Қорғаныс
51 298
1
Әскери мұқтаждар
18 332
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
18 332
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
18 332
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
32 966
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
32 966
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
32 966
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
38 708
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
38 708
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
38 708
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
38 708
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1 376 875
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
222 380
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
222 380
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
222 380
2
Әлеуметтік көмек
1 089 307
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 089 307
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
658 897
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
35 611
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
120
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
32 850
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 729
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
101 517
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

63 221
015
Капитальные расходы государственного органа
1 495
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
24 472
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
272 763
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
38 788
013
Капитальные расходы государственного органа
400
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
181 182
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
52 393
2
Оборона
51 298
1
Военные нужды
18 332
122
Аппарат акима района (города областного значения)
18 332
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
18 332
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
32 966
122
Аппарат акима района (города областного значения)
32 966
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
32 966
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
38 708
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
38 708
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
38 708
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
38 708
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 376 875
1
Социальное обеспечение
222 380
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
222 380
005
Государственная адресная социальная помощь
222 380
2
Социальная помощь
1 089 307
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 089 307
002
Программа занятости
658 897
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
35 611
006
Оказание жилищной помощи
120
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
32 850
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 729
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
101 517
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида