Еңбекшіқазақ ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 14-70 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылы 29 желтоқсанда № 26186 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Еңбекшіқазақ аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімінің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер 25 117 199 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 4 757 956 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 62 666 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 259 791 мың теңге;
трансферттер түсімі 20 036 786 мың теңге;
2) шығындар 25 515 075 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 265 436 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 344 588 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 79 152 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 663 312 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 663 312 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері 665 697 мың теңге;
қарыздарды өтеу 92 428 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 90 043 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 09.12.2022 № 29-140 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетке аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтардың бюджеттерінен заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемдері 247 137 мың теңге сомасында көзделген, оның ішінде:
Бәйтерек ауылдық округінен
Көктөбе ауылдық округінен
Рахат ауылдық округінен
Түрген ауылдық округінен
Шелек ауылдық округінен
60 440 мың теңге;
31 881 мың теңге;
33 384 мың теңге;
64 181 мың теңге;
57 251 мың теңге.
3. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 463 156 мың теңге сомасында көзделген, оның ішінде:
Ават ауылдық округіне
Асы ауылдық округіне
Ақши ауылдық округіне
Бәйдібек би ауылдық округіне
Балтабай ауылдық округіне
Бөлек ауылдық округіне
Бартоғай ауылдық округіне
Есік қала округіне
Жанашар ауылдық округіне
Қаратұрық ауылдық округіне
Қаракемер ауылдық округіне
Қаражота ауылдық округіне
Қырбалтабай ауылдық округіне
Қорам ауылдық округіне
Қазақстан ауылдық округіне
Малыбай ауылдық округіне
Масақ ауылдық округіне
Сөгеті ауылдық округіне
Саймасай ауылдық округіне
Ташкенсаз ауылдық округіне
Тескенсу ауылдық округіне

О бюджете Енбекшиказахского района на 2022-2024 годы
Решение Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 28 декабря 2021 года № 14-70. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2021 года № 26186.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Енбекшиказахский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1)доходы 25 117 199 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 4 757 956 тысяч тенге;
неналоговые поступления 62 666 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 259 791 тысяча тенге;
поступление трансфертов 20 036 786 тысяч тенге;
2) затраты 25 515 075 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 265 436 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 344 588 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 79 152 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 663 312 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 663 312 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 665 697 тысяч тенге;
погашение займов 92 428 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 90 043 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 09.12.2022 № 29-140 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства из бюджетов города районного значения, сельских округов в районный бюджет в сумме 247 137 тысяч тенге, в том числе:
Байтерекского сельского округа
Коктобинского сельского округа
Рахатского сельского округа
Тургенского сельского округа
Шелекского сельского округа
60 440 тысяч тенге;
31 881 тысяча тенге;
33 384 тысячи тенге;
64 181 тысяча тенге;
57 251 тысяча тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов в сумме 463 156 тысяч тенге, в том числе:

7 613 мың теңге;
17 684 мың теңге;
22 609 мың теңге;
5 804 мың теңге;
5 101 мың теңге;
7 824 мың теңге;
24 724 мың теңге;
12 838 мың теңге;
7 169 мың теңге;
34 627 мың теңге;
15 174 мың теңге;
28 390 мың теңге;
34 487 мың теңге;
30 330 мың теңге;
28 388 мың теңге;
37 291 мың теңге;
38 214 мың теңге;
34 402 мың теңге;
6 061 мың теңге;
28 136 мың теңге;
36 290 мың теңге.
4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілісін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейін бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға;
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Еңбекшіқазақ ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 140 337 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының "Экономика, бюджет және қаржы мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының хатшысы Б. Ахметов
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 14-70 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 09.12.2022 № 29-140 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер
25 117 199
1
Салықтық түсімдер
4 757 956
01
Табыс салығы
795 030
1
Корпоративті табыс салығы
795 030
04
Меншікке салынатын салықтар
3 412 340
1
Мүлікке салынатын салықтар
3 412 340
05
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар
477 833
2
Акциздер
412 855
4
Кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар

Аватскому сельскому округу 7 613 тысяч тенге;
Ассинскому сельскому округу
Акшийскому сельскому округу
Сельскому округу Байдибек бия
Балтабайскому сельскому округу
Болекскому сельскому округу
Бартогайскому сельскому округу
Есикскому городскому округу
Жанашарскому сельскому округу
Каратурукскому сельскому округу
Каракемерскому сельскому округу
Каражотинскому сельскому округу
Кырбалтабайскому сельскому округу
Корамскому сельскому округу
Казахстанскому сельскому округу
Малыбайскому сельскому округу
Масакскому сельскому округу
Согетинскому сельскому округу
Саймасайскому сельскому округу
Ташкенсазскому сельскому округу
Тескенсуйскому сельскому округу
17 684 тысячи тенге;
22 609 тысяч тенге;
5 804 тысячи тенге;
5 101 тысяча тенге;
7824 тысячи тенге;
24 724 тысячи тенге;
12 838 тысяч тенге;
7169 тысяч тенге;
34 627 тысяч тенге;
15 174 тысячи тенге;
28 390 тысяч тенге;
34 487 тысяч тенге;
30 330 тысяч тенге;
28 388 тысяч тенге;
37 291 тысяча тенге;
38 214 тысяч тенге;
34 402 тысячи тенге;
6 061 тысяча тенге;
28 136 тысяч тенге;
36 290 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2025 года;
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяется на основании постановления акимата Енбекшиказахского района.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 140 337 тысяч тенге.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Енбекшиказахского районного маслихата "По вопросам экономики, бюджета и финансов".
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Енбекшиказахского районного маслихата Б. Ахметов
Приложение 1 к решению Енбекшиказахского районного маслихата от 28 декабря 2021 года № 14-70
Районный бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 09.12.2022 № 29-140 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы
25 117 199
1
Налоговые поступления
4 757 956
01
Подоходный налог
795 030
1
Корпоротивный подоходный налог
795 030
04
Hалоги на собственность
3 412 340
1
Hалоги на имущество
3 412 340
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
477 833
2
Акцизы
412 855
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности

005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 678 338
2
Әлеуметтік көмек
2 442 206
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 442 206
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 162 321
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
115 962
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
35 994
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
212 212
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
19 457
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
156 071
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
608 185
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
132 004
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
108 927
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
106 677
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 710
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
17 776
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12 191
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 250
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2 235
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
15
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
7 163 394
1
Тұрғын үй шаруашылығы
4 350 506
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
4 169 979
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
2 168 023
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 001 956
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
180 527
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу

005
Государственная адресная социальная помощь
1 678 338
2
Социальная помощь
2 442 206
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 442 206
002
Программа занятости
1 162 321
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
115 962
006
Оказание жилищной помощи
35 994
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
212 212
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
19 457
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
156 071
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
608 185
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
132 004
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
108 927
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
106 677
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
75 710
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
17 776
021
Капитальные расходы государственного органа
1 000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
12 191
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 250
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2 235
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
15
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7 163 394
1
Жилищное хозяйство
4 350 506
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
4 169 979
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
2 168 023
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 001 956
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
180 527
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд