Қаратал ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Қаратал аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 21-58 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылы 29 желтоқсанда № 26222 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қаратал аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 595 085 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 187 900 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 24 431 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 86 948 мың теңге;
трансферттер түсімі 6 295 789 мың теңге;
2) шығындар 6 683 228 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 10 523 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 41 002 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 30 479 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 98 666 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 98 666 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 41 002 мың теңге;
қарыздарды өтеу 30 480 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 88 144 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Қаратал аудандық мәслихатының 02.12.2022 № 38-99 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 9 318 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 264 471 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Үштөбе қаласына 0 теңге;
Бастөбе ауылдық округіне 25 501 мың теңге;
Балпық ауылдық округіне 28 082 мың теңге;
Жолбарыс батыр ауылдық округіне 29 761 мың теңге;
Ескелді ауылдық округіне 29 952 мың теңге;
Елтай ауылдық округіне 28 347 мың теңге;
Тастөбе ауылдық округіне 29 389 мың теңге;
Айтуби ауылдық округіне 29 316 мың теңге;
Байшегір ауылдық округіне 34 751 мың теңге;

О бюджете Каратальского района на 2022-2024 годы
Решение Каратальского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2021 года № 21-58. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2021 года № 26222.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Маслихат Каратальского района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 6 595 085 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 187 900 тысяч тенге;
неналоговые поступления 24 431 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала 86 948 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6 295 806 тысяч тенге;
2) затраты 6 683 228 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 10 523 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 41 002 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 30 479 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 98 666 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 98 666 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 41 002 тысячи тенге;
погашение займов 30 480 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 88 144 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Каратальского районного маслихата области Жетісу от 02.12.2022 № 38-99 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 9 318 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов, в сумме 264 471 тысяча тенге, в том числе:
городу Уштобе 0 тенге;
Бастобинскому сельскому округу 25 501 тысяча тенге;
Балпыкскому сельскому округу 28 092 тысячи тенге;
Сельскому округу Жолбарыс батыр 29 761 тысяча тенге;
Ескельдинскому сельскому округу 29 952 тысячи тенге;
Ельтайскому сельскому округу 28 347 тысяч тенге;
Тастобинскому сельскому округу 29 389 тысяч тенге;
Айтубийскому сельскому округу 29 316 тысяч тенге;
Байшегирскому сельскому округу 34 751 тысяча тенге;

Қызылбалық ауылдық округіне 29 372 мың теңге.
4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру;
елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз етуге;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру;
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Қаратал ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Кызылбалыкскому сельскому округу 29 372 тысячи тенге;
4. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
освещение улиц населенных пунктов;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
благоустройство и озеленение населенных пунктов;
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Каратальского района.

5. Осы шешім 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қаратал аудандық мәслихатының хатшысы Ж. Тенельбаев
Қаратал аудандық мәслихатының 2021 жылғы 27 желтоқсандағы № 21-58 шешіміне 1-қосымша
2022 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Жетісу облысы Қаратал аудандық мәслихатының 02.12.2022 № 38-99 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың тенге)
Сынып
Атауы
Ішкі сынып

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Каратальского районного маслихата Ж. Тенельбаев
Приложение 1 к решению маслихата Каратальского района от 27 декабря 2021 года № 21-58
Районный бюджет на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Каратальского районного маслихата области Жетісу от 02.12.2022 № 38-99 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Наименование
Подкласс

271075
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50960
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
209405
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10710
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
218026
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40446
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3837
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
173743
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
55884
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55884
2
Қорғаныс
20607
1
Әскери мұқтаждар
13787
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
13787
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
13787
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
6820
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6820
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2098
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4722
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
9947
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де қызметтер
9947
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
9947
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
9947
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1630710
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
641066
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
641066
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
641066
2
Әлеуметтік көмек
974419
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
974419
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
532323
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

271075
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
50960
015
Капитальные расходы государственного органа
209405
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10710
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
218026
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
40446
013
Капитальные расходы государственного органа
3837
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
173743
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
55884
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
55884
2
Оборона
20607
1
Военные нужды
13787
122
Аппарат акима района (города областного значения)
13787
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
13787
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
6820
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6820
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2098
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4722
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
9947
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
9947
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
9947
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
9947
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
1630710
1
Социальное обеспечение
641066
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
641066
010
Государственная адресная социальная помощь
641066
2
Социальная помощь
974419
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
974419
004
Программа занятости
532323
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан