Кербұлақ ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 16-81 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылы 30 желтоқсанда № 26261 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Кербұлақ аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 9 909 558 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 482 952 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 63 767 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 75 356 мың теңге;
трансферттер түсімі 9 287 483 мың теңге;
2) шығындар 10 100 398 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 145 644 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 206 753 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 61 109 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатып алудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 336 484 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 336 484 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 206 753 мың теңге;
қарыздарды өтеу 61 109 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 190 840 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 02.12.2022 № 28-160 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 14 084 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 492 538 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Сарыөзек ауылдық округіне 32 857 мың теңге;
Алтынемел ауылдық округіне 23 819 мың теңге;
Жайнақ батыр ауылдық округіне 33 112 мың теңге;
Қоғалы ауылдық округіне 38 462 мың теңге;
Талдыбұлақ ауылдық округіне 22 870 мың теңге;
Шұбар ауылдық округіне 31 294 мың теңге;
Көксу ауылдық округіне 26 366 мың теңге;
Қарашоқы ауылдық округіне 31 574 мың теңге;
Шанханай ауылдық округіне 35 676 мың теңге;
Басши ауылдық округіне 33 900 мың теңге;

О бюджете Кербулакского района на 2022-2024 годы
Решение Кербулакского районного маслихата Алматинской области от 28 декабря 2021 года № 16-81. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2021 года № 26261.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кербулакский районный маслихат РЕШИЛ:
1.Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы 9 909 558 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 482 952 тысячи тенге;
неналоговые поступления 63 767 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала 75 356 тысяч тенге;
поступление трансфертов 9 287 483 тысячи тенге;
2) затраты 10 100 398 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 145 644 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 206 753 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 61 109 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 336 484 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 336 484 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 206 753 тысяч тенге;
погашение займов 61 109 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 190 840 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Кербулакского районного маслихата области Жетісу от 02.12.2022 № 28-160 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 14 084 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 492 538 тысяч тенге, в том числе:
Сарыозекскому сельскому округу 32 857 тысяч тенге;
Алтынемелскому сельскому округу 23 819 тысяч тенге;
Жайнак батырскому сельскому округу 33 112 тысячи тенге;
Когалинскому сельскому округу 38 462 тысячи тенге;
Талдыбулакскому сельскому округу 22 870 тысяч тенге;
Шубарскому сельскому округу 31 294 тысячи тенге;
Коксускому сельскому округу 26 366 тысяч тенге;
Карашокинскому сельскому округу 31 574 тысячи тенге;
Шанханайскому сельскому округу 35 676 тысяч тенге;
Басшийскому сельскому округу 33 900 тысяч тенге;

Қаспан ауылдық округіне 26 205 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округіне 20 757 мың теңге
Сарыбұлақ ауылдық округіне 30 554 мың теңге;
Сарыбастау ауылдық округіне 29 738 мың теңге;
Жоламан ауылдық округіне 24 678 мың теңге.
4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру, елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру және санитариясын қамтамасыз ету жөніндегі шараларды іске асыруға;
аудандық маңызы бар қалаларда, аулдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Кербұлақ ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Каспанскому сельскому округу 26 205 тысяч тенге;
Кызылжарскому сельскому округу 20 757 тысяч тенге;
Сарыбулакскому сельскому округу 30 554 тысячи тенге;
Сарыбастаускому сельскому округу 29 738 тысяч тенге;
Жоламанскому сельскому округу 24 678 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализация мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
проведение мероприятии по благоустройству и озеленению населенных пунктов, обеспечение санитарии и освещение улиц населенных пунктов;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Кербулакского района.