Сарқан ауданының 2022-2024 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 14-62 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылы 31 желтоқсанда № 26315 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi - осы шешімінің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Сарқан аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2022-2024 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2022 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 158 942 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 854 434 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 802 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 40 801 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 245 905 мың теңге;
2) шығындар − 7 022 147 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу − 26 077 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 59 881 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 33 804 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо – 200 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу −200 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер − 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) − -89 282 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 89 282 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 59 881 мың теңге;
қарыздарды өтеу − 33 804 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 63 205 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 05.12.2022 № 33-122 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері 367 555 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Алмалы ауылдық округіне
– 24 741 мың теңге;
Алмалы ауылдық округіне
– 24 741 тысяча тенге;
Амангелді ауылдық округіне
– 33 822 мың теңге;
Амангелді ауылдық округіне
– 33 822 тысячи тенге;
Аманбөктер ауылдық округіне
– 29 814 мың теңге;
Аманбөктер ауылдық округіне
– 29 814 тысячи тенге;
Бакалы ауылдық округіне
– 27 218 мың теңге;
Бакалы ауылдық округіне
– 27 218 тысяч тенге;
Екіаша ауылдық округіне
– 53 514 мың теңге;
Екіаша ауылдық округіне
– 53 514 тысячи тенге;
Қарабөгет ауылдық округіне
– 28 540 мың теңге;
Қарабөгет ауылдық округіне
– 28 540 тысяч тенге;
Қарашыған ауылдық округіне
– 27 758 мың теңге;
Қарашыған ауылдық округіне
– 27 758 тысяч тенге;
Қойлық ауылдық округіне
– 22 993 мың теңге;
Қойлық ауылдық округіне
– 22 993 тысячи тенге;
Көктерек ауылдық округіне
– 25 345 мың теңге;
Көктерек ауылдық округіне
– 25 345 тысяч тенге;
Лепсі ауылдық округіне
– 29 386 мың теңге;
Лепсі ауылдық округіне
– 29 386 тысяч тенге;
Черкасск ауылдық округіне
– 35 449 мың теңге;
Черкасск ауылдық округіне
– 35 449 тысяч тенге;
Шатырбай ауылдық округіне
– 25 241 мың теңге;
Шатырбай ауылдық округіне
– 25 241 тысяча тенге;
Сарқан қаласына
– 3 734 мың теңге;
Сарқан қаласына
– 3 734 тысячи тенге;

О бюджете Сарканского района на 2022-2024 годы
Решение Сарканского районного маслихата Алматинской области от 28 декабря 2021 года № 14-62. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2021 года № 26315.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2022 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Сарканский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2022-2024 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2022 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 158 942 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления − 854 434 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 17 802 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала − 40 801 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 6 245 905 тысяч тенге;
2) затраты − 7 022 147 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 26 077 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 59 881 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов − 33 804 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами − 200000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 200 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства − 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета − - 89 282 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицит) бюджета − - 89 282 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 59 881 тысяча тенге;
погашение займов − 33 804 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 63 205 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Сарканского районного маслихата области Жетісу от 05.12.2022 № 33-122 (вводится в действие с 01.01.2022).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, села, сельских округов, в сумме 367 555 тысяч тенге, в том числе:
Алмалинскому сельскому округу
– 24 741 тысяча тенге;
Амангелдинскому сельскому округу
– 33 822 тысячи тенге;
Аманбоктерскому сельскому округу
– 29 814 тысячи тенге;
Бакалинскому сельскому округу
– 27 218 тысяч тенге;
Екиашинскому сельскому округу
– 53 514 тысячи тенге;
Карабогетскому сельскому округу
– 28 540 тысяч тенге;
Карашиганскому сельскому округу
– 27 758 тысяч тенге;
Койлыкскому сельскому округу
– 22 993 тысячи тенге;
Коктерекскому сельскому округу
– 25 345 тысяч тенге;
Лепсинскому сельскому округу
– 29 386 тысяч тенге;
Черкасскому сельскому округу
– 35 449 тысяч тенге;
Шатырбайскому сельскому округу
– 25 241 тысяча тенге;
городу Саркан
– 3 734 тысячи тенге;

3. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2022 жылға арналған резерві 23 202 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру;
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтер бюджеттеріне бөлу Сарқан ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2022 год в сумме 23202 тысячи тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2022 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
Распределение указанных трансфертов в бюджеты города районного значения, в бюджеты сельских округов определяются на основании постановления акимата Сарканского района.

5. Осы шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Сарқан аудандық мәслихатының хатшысы М. Разбеков
Сарқан аудандық мәслихатының шешіміне 1-қосымша
Сарқан ауданының 2022 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1 - қосымша жаңа редакцияда – Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 05.12.2022 № 33-122 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2022 года.
Секретарь Сарканского районного маслихата М. Разбеков
Приложение 1 к решению Сарканского районного маслихата
Бюджет Сарканского района на 2022 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Сарканского районного маслихата области Жетісу от 05.12.2022 № 33-122 (вводится в действие с 01.01.2022).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

293 217
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
293 217
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
293 217
2
Әлеуметтiк көмек
649 504
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
649 504
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
201 749
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
17 287
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
31 962
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
34 974
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 551
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
98 043
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
194 761
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
67 176
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
57 901
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
51 601
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 280
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6 264
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7 057
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6 300
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6 300
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
803 057
1
Тұрғын үй шаруашылығы
295 324
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
295 324
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
224 824
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
70 500
2
Коммуналдық шаруашылық
21 738
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

293 217
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
293 217
005
Государственная адресная социальная помощь
293 217
2
Социальная помощь
649 504
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
649 504
002
Программа занятости
201 749
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
17 287
006
Оказание жилищной помощи
31 962
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
34 974
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 551
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
98 043
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
194 761
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
67 176
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
57 901
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
51 601
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
38 280
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6 264
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
7 057
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6 300
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6 300
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
803 057
1
Жилищное хозяйство
295 324
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
295 324
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
224 824
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
70 500
2
Коммунальное хозяйство
21 738
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

2 668
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
68 155
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
38 684
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 684
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
29471
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29471
02
Қорғаныс
32 822
1
Әскери мұқтаждар
16 373
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16 373
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16 373
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
16 449
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16 449
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
16 449
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6 634
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
6 634
492
уданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6 634
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
6 634
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 047 039
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
307 878
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
307 878
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
307 878
2
Әлеуметтiк көмек
679 954
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
679 954
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
211 837
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
18 152
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
33 560
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
36 723
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 729
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
100 920
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

2 668
9
Прочие государственные услуги общего характера
68 155
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
38 684
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
38 684
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
29471
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
29471
02
Оборона
32 822
1
Военные нужды
16 373
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16 373
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16 373
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
16 449
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16 449
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
16 449
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6 634
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
6 634
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6 634
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6 634
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 047 039
1
Социальное обеспечение
307 878
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
307 878
005
Государственная адресная социальная помощь
307 878
2
Социальная помощь
679 954
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
679 954
002
Программа занятости
211 837
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
18 152
006
Оказание жилищной помощи
33 560
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
36 723
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 729
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
100 920
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида