Талғар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 11 қаңтардағы № 70-287 "Талғар ауданының Талғар қаласы мен ауылдық округтерінің 2021-2023 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2021 жылғы 16 сәуірдегі № 7-23 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2021 жылы 28 сәуірде № 5945 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 104-бабының 5-тармағына және 106-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талғар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Талғар аудандық маслихатының "Талғар ауданының Талғар қаласы мен ауылдық округтерінің 2021-2023 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2021 жылғы 11 қаңтардағы № 70-287 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 5877 тіркелген, 2021 жылдың 21 қаңтарында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2021-2023 жылдарға арналған Талғар қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 615 238 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 582 995 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 32 243 мың теңге;
2) шығындар 663 331 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 48 093 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 48 093 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 48 093 мың теңге.";
"2. 2021-2023 жылдарға арналған Алатау ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 121 058 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 94 554 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 26 504 мың теңге;

О внесении изменений в решение Талгарского районного маслихата от 11 января 2021 года № 70-287 "О бюджетах города Талгар и сельских округов Талгарского района на 2021-2023 годы"
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 16 апреля 2021 года № 7-23. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 28 апреля 2021 года № 5945
В соответствии с пунктом 5 статьи 104 и пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Талгарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Талгарского районного маслихата "О бюджетах города Талгар и сельских округов Талгарского района на 2021-2023 годы" от 11 января 2021 года № 70-287 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5877, опубликован 21 января 2021 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Талгар на 2021-2023 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
доходы 615 238 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 582 995 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 32 243 тысячи тенге;
2) затраты 663 331 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 48 093 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 48 093 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге; погашение займов 0 тенге; используемые остатки бюджетных средств 48 093 тысячи тенге.";
"2. Утвердить бюджет Алатауского сельского округа на 2021-2023 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
доходы 121 058 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 94 554 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 26 504 тысячи тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 8 359 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 8 359 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 8 359 мың теңге.";
"8. 2021-2023 жылдарға арналған Қайнар ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 22, 23 және 24-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 84 799 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 62 912 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 21 887 мың теңге;
2) шығындар 92 661 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 7 862 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 7 862 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 7 862 мың теңге.";
"9. 2021-2023 жылдарға арналған Нұра ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 25, 26 және 27-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 45 234 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 31 190 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 14 044 мың теңге;
2) шығындар 53 497 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 8 263 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 8 263 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 8 263 мың теңге.";
"10. 2021-2023 жылдарға арналған Панфилов ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 28, 29 және 30-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 204 462 мың теңге, оның ішінде
салықтық түсімдер 175 578 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 8 359 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 8 359 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге; погашение займов 0 тенге; используемые остатки бюджетных средств 8 359 тысяч тенге.";
"8. Утвердить бюджет Кайнарского сельского округа на 2021-2023 годы, согласно приложениям 22, 23 и 24 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
доходы 84 799 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 62 912 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 21 887 тысяч тенге;
2) затраты 92 661 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 7 862 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 7 862 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге; погашение займов 0 тенге; используемые остатки бюджетных средств 7 862 тысячи тенге.";
"9. Утвердить бюджет Нуринского сельского округа на 2021-2023 годы, согласно приложениям 25, 26 и 27 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
доходы 45 234 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 31 190 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 14 044 тысячи тенге;
2) затраты 53 497 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 8 263 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 8 263 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге; погашение займов 0 тенге; используемые остатки бюджетных средств 8 263 тыячи тенге.";
"10. Утвердить бюджет Панфиловского сельского округа на 2021-2023 годы, согласно приложениям 28, 29 и 30 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
доходы 204 462 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 175 578 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;

2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31-қосымшалары тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Талғар аудандық мәслихатының "Әлеуметтік-экономикалық даму, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту және бюджет мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талғар аудандық мәслихатының
сессия төрағасы Е. Игибаев
Талғар аудандық мәслихатының
хатшысы М. Алибеков

2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 к настоящему решению соответственно.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Талгарского районного маслихата "По вопросам социально-экономического развития, тарифной политики, развития малого и среднего предпринимательства и бюджета".
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Талгарского
районного маслихата Е. Игибаев
Секретарь Талгарского
районного маслихата М. Алибеков